Football results from 13.04.2019

Germany - Bundesliga
Standings >

14:30
FT Werder Bremen
2 - 1
 (0 - 0)
SC Freiburg

14:30
FT red cardVfB Stuttgart
0 - 1
 (0 - 0)
Bayer 04 Leverkusen

14:30
FT RB Leipzig
2 - 0
 (2 - 0)
VfL Wolfsburg

14:30
FT Hannover 96
0 - 1
 (0 - 0)
Borussia Mönchengladbach

17:30
FT Borussia Dortmund
2 - 1
 (2 - 0)
FSV Mainz 05
Italy - Serie A
Standings >

14:00
FT Spal 2013
2 - 1
 (0 - 1)
Juventus Turin

17:00
FT AS Roma
1 - 0
 (0 - 0)
Udinese Calcio

19:30
FT AC Milan
1 - 0
 (0 - 0)
SS Lazio Roma
Spain - LaLiga Santander
Standings >

12:00
FT RCD Espanyol Barcelona
2 - 1
 (1 - 0)
CD Alaves

15:15
FT SD Huesca
0 - 0
 (0 - 0)
Barcelona

17:30
FT Atletico Madrid
2 - 0
 (1 - 0)
RC Celta De Vigo

19:45
FT Sevilla
3 - 2
 (1 - 0)
Betis Sevilla
England - Premier League
Standings >

12:30
FT Tottenham Hotspur
4 - 0
 (2 - 0)
Huddersfield Town

15:00
FT Southampton
3 - 1
 (2 - 1)
Wolverhampton Wanderers

15:00
FT Fulham
2 - 0
 (0 - 0)
Everton

15:00
FT red cardBrighton & Hove Albion
0 - 5
 (0 - 1)
AFC Bournemouth

15:00
FT Burnley
2 - 0
 (1 - 0)
Cardiff City

17:30
FT Manchester United
2 - 1
 (1 - 0)
West Ham United
France - Ligue 1
Standings >

16:00
FT Olympique Marseille
2 - 1
 (0 - 0)
Olympique Nimes

19:00
FT SM Caen
0 - 1
 (0 - 0)
SCO Angers

19:00
FT AS Monaco
0 - 0
 (0 - 0)
Stade de Reims

19:00
FT Racing Strasbourg
3 - 3
 (1 - 1)
EA Guingamp
Turkey - Super Lig
Standings >

14:00
FT Torku Konyaspor
1 - 1
 (1 - 1)
Sivasspor

14:00
FT Caykur Rizespor
1 - 0
 (0 - 0)
Goztepespor

17:00
FT Besiktas JK
2 - 1
 (1 - 1)
Istanbul BBSK
Arab Emirate - UAE Football League
Standings >

14:50
FT red cardAl Ittihad Kalba
2 - 4
 (2 - 2)
Al Jazira [UAE]red card

14:55
FT Al Ain [KSA]
0 - 4
 (0 - 2)
Ajman

17:30
FT Al Wahda SCC (VAE)
1 - 2
 (0 - 0)
Al-Nasr SC Dubai
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

17:10
FT Colegiales
0 - 0
 (0 - 0)
Comunicaciones

19:30
FT Sacachispas
2 - 3
 (1 - 1)
Deportivo Espanolred card

19:30
FT Defensores Unidos
0 - 0
 (0 - 0)
Tristan Suarez

19:30
FT Club Atletico Fenix
1 - 4
 (0 - 3)
Deportivo Riestra

20:00
FT CA All Boys
0 - 3
 (0 - 1)
Club Atletico Acassuso
Argentina - Primera B - Nacional

19:30
FT Club Atletico Los Andes
0 - 1
 (0 - 1)
CA Chacarita Juniors

20:00
FT Club Olimpo
2 - 3
 (2 - 2)
Independiente Rivadavia de Mendoza

20:10
FT Ferrocarril Oeste
1 - 0
 (0 - 0)
CA Brown de Adrogue

21:05
FT Club Almagro
2 - 1
 (0 - 0)
Club Atletico Temperley
Australia - Brisbane Premier League

07:00
FT The Gap
5 - 2
 (1 - 0)
Univ. Queensland

08:30
FT Grange Thistle
6 - 2
 (3 - 0)
Centenary Stormers

09:15
FT North Pine
0 - 5
 (0 - 4)
Bayside

10:00
FT Toowong
2 - 1
 (2 - 1)
Caboolture
Australia - A-League
Standings >

08:35
FT Melbourne City
0 - 0
 (0 - 0)
Adelaide United

10:50
FT Western Sydney
1 - 1
 (0 - 1)
Sydney
Australia - NPL Queensland

08:00
FT Redlands United
0 - 2
 (0 - 1)
Peninsula Power FC

09:00
FT Brisbane Strikers
1 - 0
 (1 - 0)
Brisbane U21

10:00
FT Magpies Crusaders
0 - 6
 (0 - 2)
Queensland Lions
Australia - NPL South Super League

06:30
FT Croydon Kings
3 - 3
 (1 - 1)
South Adelaide FC

06:30
FT Para Hills Knights
0 - 0
 (0 - 0)
Campbelltown City

08:30
FT West Adelaide
3 - 0
 (0 - 0)
Adelaide Cityred card

08:30
FT Adelaide Comets
2 - 1
 (0 - 0)
Blue Eagles

10:30
FT Adelaide Olympic
1 - 2
 (0 - 0)
Adelaide Raiders
Australia - Victorian Premier League

06:30
FT Avondale FC
6 - 2
 (3 - 1)
Dandenong Thunder

09:00
FT red cardHeidelberg United
2 - 0
 (2 - 0)
Bentleigh Greens

09:00
FT Port Melbourne Sharks
1 - 0
 (0 - 0)
Oakleigh
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

16:00
FT red cardTSV Hartberg
0 - 1
 (0 - 0)
SCR Altach

16:00
FT Wacker Innsbruck
1 - 3
 (0 - 1)
Admira

16:00
FT SK Rapid Wien
2 - 1
 (0 - 0)
SV Mattersburg
Austria - 2. Liga
Standings >

15:30
FT Austria Lustenau
2 - 0
 (0 - 0)
Blau-Weiß Linz
Austria - 3. Liga

15:00
FT Dornbirn
4 - 1
 (4 - 0)
SCR Altach II

15:00
FT FC Liefering
6 - 0
 (0 - 0)
Pinzgau Saalfeldenred card

15:00
FT SC Gleisdorf
0 - 1
 (0 - 1)
Grazer AK
Azerbaijan - Premier

13:00
FT Zira
2 - 0
 (1 - 0)
Sumqayit

15:30
FT Qarabag FK
3 - 0
 (1 - 0)
Sabah Baku
Belarus - Premier League
Standings >

12:30
FT Torpedo Zhodino
1 - 1
 (0 - 0)
FC Minsk

14:30
FT FC Gomel
3 - 0
 (2 - 0)
Zvezda BGU Minsk
Belgium - Pro League
Standings >

17:00
FT SV Zulte Waregem
2 - 2
 (0 - 0)
Royal Mouscron-Peruwelz

17:00
FT Kfco Wilrijk
2 - 0
 (1 - 0)
AS Eupen

19:00
FT KV Kortrijk
0 - 1
 (0 - 0)
Union Saint-Gilloise

19:00
FT Cercle Brugge
3 - 2
 (1 - 1)
KV RS Waasland Beverenred card

19:00
FT St. Truidense VV
1 - 0
 (0 - 0)
KV Oostende

19:30
FT KAA Gent
1 - 2
 (0 - 1)
Royal Antwerp
Bolivia - Primera Division
Standings >

20:00
FT Sport Boys
1 - 1
 (0 - 1)
Club Bamin Real Potosi

00:00
FT Club Destroyers
0 - 0
 (0 - 0)
Aurora
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

15:00
FT Zvijezda Brgule
2 - 1
 (2 - 0)
Doboj Kakanj

15:30
FT red cardZrinjski Mostar
1 - 0
 (0 - 0)
FK Zeljeznicar

15:30
FT Tuzla City
1 - 1
 (0 - 0)
Radnik Bijeljina

15:30
FT FK Krupa
5 - 2
 (3 - 1)
NK Celik
Bulgaria - A PFG
Standings >

15:30
FT PFK Botev Plovdiv
0 - 2
 (0 - 0)
Cherno More Varna

18:00
FT CSKA Sofia
2 - 0
 (1 - 0)
Beroe Stara Zagora
Bulgaria - B PFG
Standings >

13:00
FT Tsarsko Selo
3 - 1
 (1 - 0)
Dobrudzha 1919

15:00
FT Liteks Lovech
3 - 0
 (1 - 0)
PFC Nesebarred card

15:00
FT Strumska Slava
0 - 1
 (0 - 1)
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

15:00
FT Kariana Erden
0 - 2
 (0 - 1)
Lokomotiv Sofia
CAF Champions League

14:00
FT TP Mazembe
4 - 1
 (2 - 1)
Simba

17:00
FT Al-Ahly Cairo
1 - 0
 (0 - 0)
Mamelodi Sundowns

20:00
FT Wydad AC Casablanca
5 - 0
 (3 - 0)
Horoya

20:00
FT ES Tunis
3 - 1
 (2 - 0)
CS Constantine
Chile - Primera Division
Standings >

17:30
FT Deportes Iquique
3 - 2
 (0 - 1)
Union Espanolared card

20:30
FT Colo Colo
3 - 2
 (0 - 2)
CD O`Higgins

23:00
FT Audax Italiano La Florida
2 - 0
 (1 - 0)
Coquimbo Unido

02:00
FT Union La Calera
2 - 1
 (2 - 0)
Huachipato
China - Super League
Standings >

08:30
FT Chongqing Dangdai Lifan
2 - 1
 (0 - 0)
Hebei China Fortune

12:35
FT red cardShenzhen FC
0 - 2
 (0 - 2)
Jiangsu Shuntian

12:35
FT Tianjin TEDA
1 - 1
 (0 - 1)
Tianjin Quanjian
China - League One
Standings >

08:30
FT Qingdao Huanghai
2 - 1
 (1 - 1)
Guizhou Hengfeng Zhicheng

08:30
FT Heilongjiang Lava
0 - 0
 (0 - 0)
Nantong Zhiyunred card

08:30
FT Beijing EG
1 - 0
 (0 - 0)
Shijiazhuang Yongchang Junhao

08:30
FT Shanghai Shenxin
2 - 4
 (1 - 2)
Guangdong Tigers

08:30
FT Hubei Huakaier
0 - 1
 (0 - 0)
Liaoning Hongyun

08:30
FT Hangzhou
3 - 2
 (1 - 1)
Sichuan Annapurna

08:30
FT red cardNei Mongol
1 - 0
 (1 - 0)
Shaanxi Changan
Colombia - Primera A
Standings >

20:00
FT Aguilas Pereira
0 - 1
 (0 - 0)
Union Magdalena

22:00
FT Once Caldas S. A.
0 - 1
 (0 - 1)
Jaguares de Córdoba

00:00
FT Independiente Santa Fe
1 - 1
 (0 - 0)
Deportivo La Equidad
Costa Rica - Primera Division
Standings >

00:10
FT red cardGuadalupe
1 - 2
 (1 - 0)
Greciared card

01:20
FT Santos de Guapiles
1 - 1
 (0 - 0)
Herediano

03:00
FT Deportivo Saprissa
4 - 0
 (3 - 0)
Universidad CR

03:20
FT San Carlos
2 - 0
 (0 - 0)
CS Cartagines
Croatia - 1. Hnl
Standings >

15:30
FT NK Istra 1961
0 - 4
 (0 - 2)
NK Dinamo Zagreb

18:00
FT HNK Rijeka
7 - 0
 (3 - 0)
NK Inter Zapresicred card
Croatia - 2. Hnl
Standings >

15:30
FT Osijek 2
2 - 0
 (1 - 0)
Kustosija

15:30
FT red cardSolin
1 - 1
 (0 - 0)
Radnik Sesvetered card
Cyprus - 1. Division

15:00
FT Doxa Katokopias
2 - 2
 (1 - 1)
Paralimnired card

16:00
FT Alki Oroklini
2 - 3
 (1 - 0)
AEP Paphos

17:00
FT Apoel Nicosia FC
4 - 0
 (2 - 0)
Nea Salamis
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

14:30
FT SFC Opava
2 - 1
 (1 - 1)
SK Sigma Olomouc

14:30
FT 1. FC Slovacko
2 - 0
 (1 - 0)
1. FK Pribram

14:30
FT MFK Karvina
2 - 0
 (1 - 0)
FC Fastav Zlin

17:00
FT red cardViktoria Pilsen
2 - 1
 (1 - 1)
Banik Ostrava
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

09:15
FT Banik Sokolov
1 - 0
 (1 - 0)
Trinecred card

12:00
FT Pardubice
2 - 1
 (0 - 0)
FK Viktoria Zizkov
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

09:15
FT Prevysov
2 - 1
 (1 - 0)
Pisek

09:15
FT Benesov
1 - 2
 (0 - 1)
SC Radotin

09:30
AP Kraluv Dvur
1 - 1
 (1 - 1)
Sokol Zapy

16:00
FT Velvary
0 - 1
 (0 - 0)
Litomerice

16:00
FT Jiskra Domazlice
2 - 1
 (1 - 0)
Loko

16:00
AP FK Dobrovice
1 - 1
 (0 - 0)
Slavoj Vysehrad
Denmark - 2. Division Group 1

13:00
FT Skive IK
1 - 1
 (0 - 0)
Brabrand IF

13:00
FT Kolding IF
0 - 0
 (0 - 0)
AGF Aarhus

13:00
FT Odder
2 - 1
 (1 - 1)
Tarup-Paarup

13:00
FT Kjellerup IF
3 - 2
 (1 - 2)
Jammerbugt

13:00
FT Sydvest
0 - 0
 (0 - 0)
Ringkobing

13:00
FT Dalum
1 - 1
 (1 - 0)
Vejgaard B
Denmark - 2. Division Group 2

13:00
FT B 93
4 - 3
 (3 - 0)
Avarta

13:00
FT Hillerod
0 - 1
 (0 - 0)
Marienlyst

13:00
FT B 73 Slagelse
1 - 1
 (1 - 0)
Vanlose

13:00
FT BK Frem
0 - 1
 (0 - 0)
Skovshoved

13:00
FT AB Gladsaxe
2 - 0
 (0 - 0)
Bronshoj

13:00
FT HIK Hellerup
0 - 1
 (0 - 0)
Middelfart
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

15:00
FT Vendsyssel FF
1 - 0
 (1 - 0)
Aalborg BK
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

21:00
FT CSD Macara
1 - 1
 (0 - 1)
Mushuc Runa

23:15
FT Independiente del Valle
2 - 1
 (0 - 1)
CD Universidad Catolicared card

01:30
FT Delfin SC
4 - 0
 (4 - 0)
Olmedo
England - Conference north
Standings >

15:00
FT Chester
2 - 2
 (0 - 1)
York City

15:00
FT Bradford Park Avenue
1 - 0
 (0 - 0)
Nuneaton Town

15:00
FT Stockport County
0 - 1
 (0 - 1)
Blyth Spartans

15:00
FT Altrincham
5 - 3
 (1 - 0)
Chorley

15:00
FT Leamington
3 - 1
 (1 - 1)
Alfreton Town

15:00
FT AFC Telford United
3 - 1
 (2 - 0)
Curzon Ashton

15:00
FT Boston United
0 - 2
 (0 - 0)
Darlington

15:00
FT United of Manchester
0 - 1
 (0 - 1)
Kidderminster Harriers

15:00
FT Guiseley
1 - 1
 (0 - 0)
Ashton UTD

15:00
FT Spennymoor Town
2 - 1
 (1 - 1)
Brackley Town

15:00
FT Southport
1 - 0
 (0 - 0)
Hereford
England - Conference south
Standings >

15:00
FT Hemel Hempstead Town
1 - 1
 (1 - 0)
Truro City

15:00
FT Torquay Utd
2 - 0
 (1 - 0)
Eastbourne Borough

15:00
FT Gloucester City
1 - 4
 (1 - 0)
Billericay Town

15:00
FT Dartford
0 - 1
 (0 - 0)
Chippenham Town

15:00
FT Dulwich Hamlet
3 - 1
 (3 - 0)
Hungerford Town

15:00
FT Bath City
0 - 3
 (0 - 1)
St Albans Saints

15:00
FT Hampton & Richmond Borough FC
2 - 1
 (1 - 0)
Wealdstone

15:00
FT Slough Town
1 - 0
 (0 - 0)
Welling United

15:00
FT red cardEast Thurrock United
2 - 3
 (1 - 1)
Weston Super Mare

15:00
FT Concord Rangers
0 - 1
 (0 - 0)
Oxford City

15:00
FT Chelmsford City
2 - 0
 (1 - 0)
Woking
England - League 1
Standings >

15:00
FT Bristol Rovers
3 - 2
 (1 - 1)
Bradford City

15:00
FT Barnsley
4 - 2
 (2 - 0)
Fleetwood Townred card

15:00
FT Portsmouth
4 - 1
 (2 - 0)
Rochdale

15:00
FT Gillingham
0 - 2
 (0 - 0)
Shrewsbury Town

15:00
FT Charlton Athletic
3 - 1
 (0 - 1)
Luton Townred card

15:00
FT Accrington Stanley
2 - 1
 (1 - 1)
Walsallred card

15:00
FT Blackpool
0 - 1
 (0 - 1)
Peterborough United

15:00
FT Southend United
0 - 2
 (0 - 0)
Wycombe Wanderers

15:00
FT Sunderland AFC
4 - 5
 (3 - 3)
Coventry City

15:00
FT Doncaster Rovers
2 - 0
 (2 - 0)
Plymouth Argyle

15:00
FT Scunthorpe United
0 - 3
 (0 - 1)
Burton Albion

15:00
FT Oxford
0 - 0
 (0 - 0)
AFC Wimbledon
England - League 2
Standings >

15:00
FT Morecambe
1 - 1
 (0 - 0)
Grimsby Town

15:00
FT Tranmere Rovers
2 - 1
 (1 - 1)
Milton Keynes Dons

15:00
FT Forest Green Rovers
2 - 0
 (0 - 0)
Macclesfield Town

15:00
FT Exeter City
2 - 0
 (1 - 0)
Port Vale

15:00
FT Cambridge United
0 - 3
 (0 - 2)
Newport County AFC

15:00
FT Lincoln City
1 - 1
 (1 - 0)
Cheltenham Town

15:00
FT Northampton Town
1 - 1
 (0 - 1)
Mansfield Town

15:00
FT Stevenage
3 - 0
 (1 - 0)
Carlisle United

15:00
FT Crewe Alexandra
3 - 0
 (1 - 0)
Notts County

15:00
FT Oldham Athletic
2 - 2
 (1 - 1)
Swindon Town

15:00
FT Bury
2 - 0
 (0 - 0)
Colchester United

15:00
FT Yeovil Town
0 - 1
 (0 - 0)
Crawley Town
England - Championship
Standings >

15:00
FT Middlesbrough
1 - 0
 (1 - 0)
Hull City

15:00
FT Reading
2 - 1
 (2 - 1)
Brentford

15:00
FT red cardSheffield United
1 - 1
 (0 - 0)
Millwall

15:00
FT Stoke City
2 - 2
 (2 - 0)
Rotherham United

15:00
FT West Bromwich Albion
4 - 1
 (3 - 0)
Preston North End

15:00
FT Derby County
4 - 0
 (2 - 0)
Bolton Wanderers

15:00
FT Queens Park Rangers
4 - 0
 (3 - 0)
Swansea City

15:00
FT Aston Villa
2 - 1
 (0 - 0)
Bristol City

15:00
FT Ipswich Town
1 - 1
 (0 - 1)
Birmingham City

15:00
FT Nottingham Forest
1 - 2
 (0 - 1)
Blackburn Rovers

17:30
FT Leeds United
1 - 0
 (0 - 0)
Sheffield Wednesday
England - National League
Standings >

12:35
FT Salford City
3 - 0
 (3 - 0)
Maidenhead United

15:00
FT Aldershot Town
1 - 1
 (1 - 0)
Hartlepool United

15:00
FT Braintree Town
2 - 1
 (1 - 0)
AFC Fylde

15:00
FT Ebbsfleet United
0 - 1
 (0 - 1)
Dagenham & Redbridge

15:00
FT Halifax Town
2 - 2
 (1 - 0)
Bromley

15:00
FT Harrogate Town
0 - 1
 (0 - 1)
Boreham Wood

15:00
FT Solihull Moors
3 - 2
 (1 - 1)
Havant & Waterlooville

15:00
FT Chesterfield
4 - 1
 (1 - 1)
Maidstone United

15:00
FT Barrow AFC
2 - 3
 (1 - 0)
Dover Athletic

15:00
FT Barnet
1 - 2
 (0 - 0)
Wrexham

15:00
FT Eastleigh
1 - 0
 (1 - 0)
Gateshead

15:00
FT Sutton United
1 - 2
 (0 - 0)
Leyton Orientred card
England - Isthmian Premier (Ryman)
Standings >

15:00
FT Merstham
1 - 3
 (1 - 2)
Folkestone Invicta

15:00
FT Bishops Stortford
3 - 0
 (1 - 0)
Worthing

15:00
FT Haringey Borough
2 - 0
 (1 - 0)
Kingstonian

15:00
FT Corinthian-Casuals
3 - 1
 (2 - 0)
Wingate & Finchley

15:00
FT Enfield Town
0 - 3
 (0 - 0)
Carshalton Athletic

15:00
FT AFC Hornchurch
1 - 2
 (0 - 1)
Whitehawk

15:00
FT red cardMargate
0 - 2
 (0 - 1)
Potters Bar Town

15:00
FT Bognor Regis Town
1 - 1
 (0 - 0)
Harlow Town

15:00
FT Leatherhead
1 - 1
 (1 - 1)
Lewes

15:00
FT Tonbridge Angels
0 - 2
 (0 - 2)
Dorking

15:00
FT Burgess Hill Town
1 - 1
 (0 - 1)
Brightlingsea Regent
England - SFL Premier Division Central

15:00
FT Hitchin Town
1 - 3
 (1 - 2)
Lowestoft Town

15:00
FT Stratford Town
2 - 0
 (1 - 0)
Royston Town

15:00
FT Barwell
0 - 2
 (0 - 2)
Needham Market

15:00
FT Halesowen Town
0 - 1
 (0 - 1)
Kettering Town

15:00
FT Alvechurch
5 - 0
 (3 - 0)
Coalville Town

15:00
FT Bedworth United
1 - 4
 (1 - 3)
Biggleswade Town

15:00
FT St Ives Town
1 - 0
 (0 - 0)
Redditch Utd

15:00
FT AFC Rushden & Diamonds
1 - 2
 (1 - 1)
Stourbridge

15:00
FT King´s Lynn
2 - 1
 (1 - 0)
Tamworth

15:00
FT Leiston
0 - 0
 (0 - 0)
Banbury United

15:00
FT Rushall Olympic
3 - 2
 (0 - 1)
St Neots Town FC
England - SFL Premier Division South

15:00
FT Chesham United
7 - 0
 (6 - 0)
Staines Town

15:00
FT Taunton Town
2 - 1
 (2 - 0)
Kings Langley

15:00
FT Beaconsfield Town
1 - 0
 (0 - 0)
Weymouth

15:00
FT Dorchester Town
1 - 4
 (0 - 2)
Salisbury

15:00
FT Frome Town
0 - 1
 (0 - 0)
Hartley Wintney

15:00
FT Farnborough Town
3 - 0
 (1 - 0)
Hendon

15:00
FT Walton Casuals
1 - 2
 (0 - 0)
Tiverton Town

15:00
FT Poole Town
3 - 2
 (2 - 0)
Basingstoke Town

15:00
FT Harrow Borough
0 - 2
 (0 - 1)
Wimborne Town

15:00
FT Gosport Borough
0 - 3
 (0 - 1)
Merthyr Town

15:00
FT Swindon Supermarine
1 - 0
 (0 - 0)
Metropolitan Police
England - NPL Premier Division
Standings >

15:00
FT Hednesford Town
1 - 0
 (1 - 0)
Stalybridge Celtic

15:00
FT Matlock Town
1 - 2
 (0 - 1)
Witton Albion

15:00
FT Workington
0 - 2
 (0 - 1)
Gainsborough Trinity

15:00
FT Marine
1 - 1
 (0 - 0)
Buxton

15:00
FT Grantham Town
0 - 4
 (0 - 1)
Farsley AFC

15:00
FT Whitby Town
1 - 2
 (0 - 2)
Stafford Town

15:00
FT South Shields
1 - 1
 (0 - 0)
Basford United

15:00
FT Warrington Town
2 - 0
 (1 - 0)
Scarborough

15:00
FT Hyde United
0 - 2
 (0 - 0)
Bamber Bridge

15:00
FT Mickleover Sports
1 - 1
 (0 - 0)
Lancaster City
Estonia - Meistri Liiga

11:00
FT Tallinna FC Levadia
5 - 2
 (3 - 1)
FC Viljandired card

11:00
FT JK Tallinna Kalev
2 - 0
 (2 - 0)
Maardu

14:00
FT red cardTrans Narva
0 - 1
 (0 - 0)
FC Flora Tallinn
Finland - Veikkausliga
Standings >

13:00
FT FC Inter Turku
1 - 2
 (0 - 2)
Seinajoen JK

13:00
FT KPV Kokkola
0 - 1
 (0 - 0)
RoPS

15:00
FT KuPS
0 - 0
 (0 - 0)
HJK Helsinki
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

13:00
FT FC Torpedo 2008 Kutaisi
2 - 1
 (1 - 0)
WIT Georgia

16:00
FT Rustavi
0 - 2
 (0 - 1)
FC Dinamo Batumi

18:00
FT Saburtalo Tbilisi
2 - 3
 (1 - 3)
FC Chikhura Sachkhere
Germany - Bayernliga Süd
Standings >

13:00
FT Rain / Lech
2 - 1
 (0 - 1)
Unterföhringred card

14:00
FT Holzkirchen
0 - 1
 (0 - 0)
Ismaning
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

12:00
FT SC Paderborn 07
4 - 0
 (2 - 0)
MSV Duisburg

12:00
FT SV Sandhausen
3 - 1
 (0 - 0)
Dynamo Dresden

12:00
FT 1. FC Magdeburg
0 - 1
 (0 - 0)
SV Darmstadt 98
Germany - 3. Liga
Standings >

13:00
FT Braunschweig
1 - 1
 (0 - 0)
SG Sonnenhof Grossaspach

13:00
FT Energie Cottbus
1 - 1
 (0 - 0)
1. FC Kaiserslautern

13:00
FT Hansa Rostock
1 - 2
 (1 - 1)
Carl Zeiss Jena

13:00
FT SV Wehen Wiesbaden
3 - 0
 (1 - 0)
Fortuna Köln

13:00
FT TSV 1860 München
0 - 1
 (0 - 1)
SC Preußen Münster

13:00
FT VfR Aalen
1 - 2
 (0 - 1)
Sportfreunde Lotte
Germany - Regionalliga Bayern
Standings >

13:00
FT Pipinsried
0 - 3
 (0 - 0)
Augsburg IIred card

13:00
FT SV Schalding-Heining
5 - 2
 (2 - 1)
VFR Garching

13:00
FT Greuther Fürth II
0 - 2
 (0 - 2)
Schweinfurt 05red card

13:00
FT FV Illertissen
2 - 3
 (1 - 0)
Viktoria Aschaffenburg

13:00
FT VFB Eichstätt
2 - 1
 (2 - 1)
FC Memmingen

13:00
FT Wacker Burghausen
3 - 2
 (3 - 0)
SV Heimstetten

13:00
FT red card1. FC Nürnberg II
2 - 2
 (2 - 0)
SPVGG Bayreuth
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

12:00
FT Hannover 96 II
4 - 1
 (1 - 1)
VfL Oldenburg

12:30
FT SC Weiche-08
1 - 2
 (0 - 2)
TSV Havelse

14:00
FT BSV Rehden
0 - 3
 (0 - 1)
VfB Lübeck

15:00
FT SSV Jeddeloh
1 - 1
 (1 - 1)
Eintracht Norderstedt
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT Hertha BSC II
3 - 1
 (2 - 1)
Germania Halberstadt

12:30
FT VSG Altglienicke
0 - 0
 (0 - 0)
FSV Union Fuerstenwalde

12:30
FT Lokomotive Leipzig
0 - 0
 (0 - 0)
FSV Budissa Bautzen

12:30
FT Bischofswerdaer
0 - 1
 (0 - 0)
Babelsberg
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT SSV Ulm 1846
5 - 0
 (2 - 0)
Hessen Dreieich

13:00
FT Astoria Walldorf
2 - 2
 (1 - 1)
SC Freiburg II

13:00
FT Pirmasens
2 - 1
 (1 - 1)
Balingen

13:00
FT Offenbacher Kickers
0 - 4
 (0 - 3)
Waldhof Mannheim

13:00
FT Homburg
3 - 1
 (2 - 1)
Eintracht Stadtallendorf

13:00
FT SpVgg Elversberg 07
4 - 3
 (4 - 3)
1. FC Saarbrücken

13:00
FT VfR Wormatia Worms
2 - 1
 (1 - 1)
TSV Steinbach
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT Bonner SC
0 - 0
 (0 - 0)
SV 1919 Straelen

13:00
FT 1. FC Köln II
0 - 0
 (0 - 0)
SG Wattenscheid 09

13:00
FT Wuppertaler SV
0 - 3
 (0 - 2)
Wiedenbrück

13:00
FT Kaan-Marienborn
3 - 4
 (2 - 2)
RW Oberhausen

13:00
FT TV Herkenrath
0 - 7
 (0 - 4)
Viktoria Köln

13:00
FT SV Rödinghausen
2 - 3
 (1 - 2)
Fortuna Düsseldorf (Jgd.)

14:00
FT Rot-Weiss Essen
0 - 0
 (0 - 0)
Borussia Dortmund II
Greece - Football League
Standings >

13:00
FT Panachaiki Patrai
1 - 1
 (0 - 1)
Volos NFC

13:00
FT Aiginiakos
0 - 5
 (0 - 2)
Platanias

13:00
FT Kerkyra
2 - 0
 (1 - 0)
Irodotos

14:00
FT Ergotelis
1 - 1
 (0 - 0)
Iraklis

14:00
FT Athletic Union Sparta
0 - 7
 (0 - 5)
Doxa Dramas
Honduras - Liga Nacional de Fútbol

02:00
FT Real Espana
0 - 1
 (0 - 1)
Olimpia
Hungary - NB I
Standings >

16:00
FT Varda SE
1 - 1
 (0 - 1)
Diosgyori VTK

16:00
FT Szombathelyi Haladas
1 - 0
 (0 - 0)
MTK Budapest FC

16:00
FT Paksi
0 - 0
 (0 - 0)
Puskas Akademia

16:00
FT Mezokovesd Zsory
1 - 2
 (1 - 0)
Ferencvarosi TC

16:00
FT red cardBudapest Honved FC
1 - 1
 (1 - 1)
Debreceni VSC

18:30
FT Videoton FC
2 - 1
 (1 - 0)
Ujpest
Iceland - Cup

15:00
FT Vestri
1 - 0
 (0 - 0)
Vidir

15:00
FT Sindri
5 - 1
 (2 - 1)
Leiknir Faskrudsfjordur

15:00
FT Augnablik
8 - 1
 (3 - 0)
Arborg

15:00
FT Tindastoll / Hvot
5 - 0
 (3 - 0)
Aeskan

15:00
FT Haukar
5 - 2
 (5 - 1)
KFS Vestmannaeyjar
17:00 FT Hviti Riddarinn
5 - 1
 (3 - 0)
Kormakur / Hvot

18:00
FT KFR Rangaeinga
1 - 0
 (0 - 0)
KH Reykjavik
Iran - Pro League
Standings >

15:30
FT Peykan
0 - 1
 (0 - 1)
Zob Ahan

15:30
FT Persepolis
3 - 2
 (1 - 1)
Saipa Karaj
Ireland - Division 1
Standings >

19:30
FT Longford Town FC
2 - 0
 (2 - 0)
Bray Wanderers AFC
Israel - Ligat HaAl
Standings >

16:00
FT Hapoel Haifa
0 - 2
 (0 - 1)
Hapoel Raanana

16:00
FT Hapoel Tel Aviv
2 - 2
 (1 - 0)
Ironi Kiryat Shmona

17:00
FT red cardMS Ashdod
1 - 2
 (0 - 0)
Bnei Sakhnin

18:30
FT Beitar Jerusalem
4 - 1
 (1 - 0)
Maccabi Petach Tikva
Italy - Serie C - Group A
Standings >

13:30
FT Albissola
3 - 2
 (0 - 1)
Robur Siena

13:30
FT red cardArzachena
0 - 3
 (0 - 1)
AC Pisa 1909

13:30
FT Juventus U23
2 - 2
 (1 - 0)
Olbia

13:30
FT Carrarese Calcio
2 - 1
 (1 - 1)
Gozzano

15:30
FT Pro Patria
2 - 0
 (1 - 0)
Virtus Entella

15:30
FT Piacenza Calcio
2 - 1
 (1 - 1)
Cuneo

15:30
FT Pro Vercelli 1892
0 - 0
 (0 - 0)
Lucchese

19:30
FT US Pontedera
0 - 0
 (0 - 0)
US Pistoiese 1921

19:30
FT Novara Calcio
0 - 1
 (0 - 0)
Alessandria Calcio
Italy - Serie B
Standings >

14:00
FT Crotone
0 - 0
 (0 - 0)
US Cremonese

14:00
FT Unione Sportiva Salernitana 1919
4 - 2
 (1 - 2)
AS Cittadella

14:00
FT red cardUS Lecce
4 - 1
 (0 - 0)
Carpi FC 1909

17:00
FT Venezia
1 - 0
 (1 - 0)
US Foggia
Japan - J League
Standings >

07:00
FT Cerezo Osaka
0 - 1
 (0 - 0)
Consadole Sapporo

11:00
FT Yokohama F Marinos
1 - 1
 (1 - 1)
Nagoya Grampus
Japan - J-League Division 2
Standings >

06:00
FT Niigata Albirex
2 - 2
 (0 - 1)
Montedio Yamagata

06:00
FT Tokyo Verdy
1 - 1
 (1 - 0)
Ryukyu

06:00
FT Avispa Fukuoka
0 - 2
 (0 - 1)
Machida Zelvia
Korea - K-League

06:00
FT Jeju United FC
0 - 1
 (0 - 1)
Jeonbuk Hyundai

08:00
FT Seongnam FC
2 - 0
 (1 - 0)
Pohang Steelers FC

08:00
FT red cardGyeongnam FC
1 - 1
 (0 - 0)
Sangju Sangmu Phoenix
Korea - K League Challenge

05:00
FT red cardAsan Mugunghwa
2 - 5
 (1 - 3)
Busan I Park

07:00
FT Suwon City FC
1 - 1
 (0 - 0)
Chunnam Dragons

07:00
FT Bucheon FC
1 - 2
 (1 - 0)
Ansan Greenersred card
Lithuania - A Lyga

11:00
FT Kauno Zalgiris
3 - 1
 (0 - 0)
Trakai FK

15:30
FT Stumbras
1 - 0
 (0 - 0)
Zalgiris
Malaysia - Premier League

13:15
FT Sabah FA
1 - 1
 (0 - 0)
UiTM

14:00
FT Terengganu 2
1 - 2
 (1 - 1)
Sarawak

14:00
FT UKM
2 - 2
 (1 - 0)
Selangor United
Malaysia - Super League
Standings >

14:00
FT PKNP
1 - 0
 (0 - 0)
Melaka United

14:00
FT Petaling Jaya CFC
0 - 1
 (0 - 1)
Darul Takzim

14:00
FT Felda United
1 - 1
 (1 - 0)
Kuala Lumpur
Mexico - Primera Division
Standings >

23:00
FT Gallos Blancos de Queretaro
0 - 0
 (0 - 0)
Deportivo Tolucared card

01:00
FT Pachuca
9 - 2
 (6 - 1)
Tiburones Rojos de Veracruz

03:00
FT Atletico Monarcas Morelia
1 - 0
 (1 - 0)
CD Guadalajarared card
Moldova - Divizia Nationala

13:00
FT Dinamo-Auto
0 - 3
 (0 - 2)
Speranta Crihana Veche

17:00
FT Petrocub
1 - 1
 (0 - 0)
Codru
Montenegro - Telekom 1st CFL
Standings >

15:00
FT FK Mornar Bar
0 - 1
 (0 - 1)
Buducnost

15:00
FT FK Grbalj Radanovici
2 - 0
 (1 - 0)
OFK Petrovac

15:00
FT OFK Titograd
1 - 2
 (1 - 1)
FK Iskra Danilovgrad

15:00
FT FK Sutjeska Niksic
4 - 0
 (1 - 0)
FK Lovcen

15:00
FT FK Zeta Golubovci
2 - 1
 (1 - 1)
Rudar Pljevlja
Netherlands - Eredivisie
Standings >

17:30
FT Ajax Amsterdam
6 - 2
 (3 - 1)
SBV Excelsior

17:30
FT AZ Alkmaar
2 - 3
 (0 - 1)
ADO Den Haag

19:45
FT red cardFeyenoord Rotterdam
2 - 1
 (1 - 0)
Heracles Almelo

19:45
FT Fortuna Sittard
1 - 1
 (1 - 0)
VVV Venlo
Northern Ireland - Premiership
Standings >

15:00
FT Linfield FC
0 - 0
 (0 - 0)
Crusaders Belfast

15:00
FT Dungannon Swifts
2 - 1
 (0 - 0)
Institute

15:00
FT red cardArds
1 - 1
 (0 - 0)
Glentoran

15:00
FT Glenavon
1 - 1
 (0 - 0)
Coleraine

15:00
FT Cliftonville
1 - 1
 (1 - 1)
Ballymena United FC

17:30
FT red cardWarrenpoint Town
2 - 4
 (0 - 4)
Newry City
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:30
FT Sandefjord Fotball
1 - 1
 (0 - 0)
Aalesunds FK
Norway - Tippeligaen
Standings >

19:00
FT red cardViking FK
2 - 1
 (0 - 0)
SK Brann
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:15
FT Olimpia Asuncion
4 - 0
 (1 - 0)
Sol de Americared card

00:30
FT red cardRiver Plate
1 - 5
 (0 - 1)
Cerro Porteno
Peru - Primera Division

21:30
FT Sport Huancayo
1 - 0
 (1 - 0)
Molinos El Pirata
Poland - Ekstraklasa
Standings >

17:00
FT Legia Warszawa
3 - 1
 (0 - 1)
Pogon Szczecin

17:00
FT Slask Wroclaw
0 - 1
 (0 - 0)
KS Gornik Zabrze

17:00
FT Zaglebie Sosnowiec SA
1 - 3
 (1 - 2)
Wisla Plock SA

17:00
FT KS Cracovia
4 - 2
 (1 - 1)
Lechia Gdansk

17:00
FT Arka Gdynia 1929
1 - 1
 (0 - 0)
Aspn Miedz Legnica

17:00
FT KKS Lech Poznan
0 - 2
 (0 - 1)
Jagiellonia Bialystok

17:00
FT Zaglebie Lubin
3 - 1
 (2 - 0)
Wisla Krakow SA

17:00
FT GKS Piast Gliwice
4 - 0
 (2 - 0)
Korona Kielce SA
Poland - 1. Liga
Standings >

15:00
FT Wigry Suwalki
4 - 2
 (1 - 0)
Bytovia Bytow

16:00
FT Chojnice
5 - 1
 (2 - 1)
Garbarnia Krakow

16:00
FT OKS Odra Opole
2 - 2
 (0 - 0)
OKS Stomil Olsztyn

16:45
FT GKS Tychy 71
0 - 2
 (0 - 1)
Lodzki KS

17:00
FT Chrobry Glogow
0 - 1
 (0 - 0)
Termalica B-B Nieciecza

18:10
FT MKS Sandecja Nowy Sacz
2 - 0
 (1 - 0)
Podbeskidzie Bielsko Biala
Portugal - Liga Z. Sagres
Standings >

15:30
FT CD Santa Clara
1 - 1
 (1 - 1)
Moreirensered card

18:00
FT Portimonense SC
0 - 3
 (0 - 1)
Porto

20:30
FT CD Aves
1 - 3
 (1 - 2)
Sporting CPred card
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:00
FT Famalicao
2 - 0
 (1 - 0)
Academica de Coimbra

15:00
FT red cardPorto B
1 - 1
 (0 - 1)
FC Pacos Ferreira

16:00
FT Academico de Viseu FC
5 - 2
 (1 - 1)
Vitoria Guimaraes B
Romania - Divizia A
Standings >

16:30
FT Botosani
1 - 0
 (0 - 0)
Hermanstadt

19:30
FT FC Viitorul Constanta
2 - 1
 (1 - 1)
U Craiova 1948 CS
Romania - Liga II
Standings >

09:00
FT Aerostar Bacau
2 - 1
 (1 - 1)
Daco-Getica Bucuresti

09:00
FT CS Pandurii Targu Jiu
0 - 2
 (0 - 1)
Academica Clinceni

10:00
FT CS Balotesti
0 - 0
 (0 - 0)
Damila Maciuca

12:00
FT Universitatea Cluj
2 - 1
 (1 - 0)
Farul Constanta
Russia - Premier League
Standings >

09:30
FT FK Yenisey Krasnoyarsk
0 - 0
 (0 - 0)
Dinamo Ufa

12:00
FT Arsenal Tula
0 - 0
 (0 - 0)
Ural Yekaterinburgred card

12:00
FT red cardCSKA Moscow
2 - 3
 (2 - 2)
Gazovik Orenburg

17:30
FT Akhmat Grozny
1 - 3
 (0 - 1)
FC Lokomotiv Moscow
Russia - First Division
Standings >

08:00
FT FC Ska-Energiya Khabarovsk
1 - 0
 (0 - 0)
Spartak 2

11:00
FT FK Tyumen
0 - 1
 (0 - 0)
FC Avangard Kursk

11:00
FT FC Sibir Novosibirsk
0 - 0
 (0 - 0)
Luch-Energiya Vladivostok

11:00
FT Chertanovo M.
1 - 1
 (1 - 1)
FC Tom Tomskred card

12:00
FT Krasnodar-2
1 - 2
 (0 - 1)
Fakel Worenesch

13:00
FT Nizhny Novgorod
1 - 3
 (1 - 1)
Rotor Volgograd

13:00
FT Mordovia Saransk
0 - 0
 (0 - 0)
Shinnik Yaroslavl

13:30
FT red cardTambov
0 - 3
 (0 - 2)
Sochi

15:00
FT FK Armavir
0 - 2
 (0 - 1)
Khimki

15:00
FT red cardFC Baltika Kaliningrad
0 - 2
 (0 - 2)
Zenit St Petersburg II
Saudi Arabien - Saudi Profi League
Standings >

16:50
FT Al Nasr Riyadh
2 - 3
 (0 - 2)
Al Ittihad
Scotland - Championship
Standings >

15:00
FT Ross County
0 - 0
 (0 - 0)
Partick Thistle

15:00
FT Alloa Athletic
1 - 0
 (0 - 0)
Queen of the South

15:00
FT Dunfermline Athletic
0 - 1
 (0 - 0)
Falkirk
Scotland - League 1

15:00
FT East Fife
0 - 2
 (0 - 0)
Montrose

15:00
FT Raith Rovers
2 - 3
 (2 - 2)
Stranraer

15:00
FT Brechin City
1 - 1
 (1 - 1)
Arbroath

15:00
FT Forfar Athletic
0 - 0
 (0 - 0)
Dumbarton

17:15
FT Airdrieonians
0 - 1
 (0 - 1)
Stenhousemuir
Scotland - League 2

15:00
FT Peterhead
1 - 1
 (0 - 0)
Albion Rovers

15:00
FT Edinburgh City
1 - 2
 (0 - 0)
Clyde

15:00
FT Berwick Rangers
0 - 3
 (0 - 2)
Queens Park

15:00
FT Annan Athletic
2 - 2
 (0 - 1)
Stirling Albion

15:00
FT Cowdenbeath
2 - 1
 (0 - 1)
Elgin City
Scotland - FA Cup

12:15
FT Heart of Midlothian
3 - 0
 (0 - 0)
Inverness Caledonian Thistle
Serbia - Super Liga
Standings >

17:00
FT FK Mladost Lucani
2 - 1
 (1 - 1)
Napredak

17:00
FT FK Radnik Surdulica
1 - 1
 (1 - 0)
FK Backa BP

17:00
FT Crvena Zvezda
3 - 0
 (2 - 0)
FK Radnicki Nis

18:00
FT FK Vojvodina
0 - 1
 (0 - 0)
Proleter Novi Sad

18:00
FT Macva Sabac
2 - 0
 (1 - 0)
Dinamo Vranje

18:00
FT Partizan Belgrad
3 - 0
 (1 - 0)
FK Cukaricki Stankom

18:00
FT FK Vozdovac
2 - 2
 (2 - 1)
Zemun
Singapore - S. League

10:30
FT Armed Forces
1 - 2
 (1 - 1)
Albirex Niigata FC

10:30
FT Balestier Khalsa FC
1 - 7
 (0 - 4)
DPMM FC
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

14:00
FT red cardSK Sered
0 - 5
 (0 - 3)
DAC 1904 Dunajska Streda

14:30
FT MFK Ruzomberok
1 - 0
 (0 - 0)
MFK Zemplin Michalovce

16:00
FT AS Trencin
1 - 0
 (0 - 0)
FC Vion Zlate Moravce

16:00
FT red cardZP Sport Podbrezova
0 - 0
 (0 - 0)
FC Spartak Trnava

16:00
FT FK Senica
4 - 1
 (2 - 0)
FC Nitra
Slovenia - Prva Liga
Standings >

13:30
FT red cardNK Triglav
0 - 4
 (0 - 2)
Rudar

15:45
FT NK Maribor
1 - 0
 (0 - 0)
NK Domzale
South Africa - Premier League
Standings >

14:00
FT Highlands
1 - 0
 (0 - 0)
Maritzburg United

14:00
FT Black Leopards
1 - 1
 (1 - 1)
Kaizer Chiefs

19:15
FT Orlando Pirates
2 - 1
 (0 - 0)
Free State Stars

19:15
FT Supersport United
0 - 0
 (0 - 0)
Polokwane City
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

15:00
FT CF Malaga
1 - 2
 (0 - 1)
Extremadura

17:00
FT CA Osasuna
2 - 1
 (2 - 1)
Deportivo La Coruna

17:00
FT UD Almeria
3 - 0
 (2 - 0)
Gimnastic de Tarragona

19:30
FT Rayo Majadahonda
1 - 3
 (1 - 1)
Tenerife CD
Sweden - Allsvenskan
Standings >

12:30
FT Falkenbergs FF
0 - 3
 (0 - 0)
BK Häcken

15:00
FT Kalmar FF
2 - 2
 (0 - 0)
IFK Norrköping
Sweden - Superettan
Standings >

12:30
FT Mjällby
2 - 1
 (1 - 0)
Vasteras SK

15:00
FT Brage
2 - 0
 (0 - 0)
Halmstads BK
Sweden - Div 1 Norra

15:00
FT Sollentuna Utd FF
1 - 1
 (0 - 1)
Nykoping

15:00
FT red cardAkropolis
2 - 2
 (0 - 1)
Carlstad United

15:00
FT Sylvia
0 - 2
 (0 - 1)
Karlstad
Sweden - Div 1 Sodra

11:00
FT Aatvidaberg FF
4 - 0
 (1 - 0)
Assyriska IK

12:00
FT Lindome
3 - 0
 (1 - 0)
Utsikten

13:00
FT Lunds BK
3 - 0
 (1 - 0)
Eskilsminne

13:00
FT Tvaaker
1 - 4
 (0 - 1)
Ljungskile

14:00
FT red cardOskarshamns AIK
6 - 2
 (4 - 2)
Kristianstad

15:00
FT red cardTrollhattan
1 - 2
 (1 - 1)
Torns
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

18:00
FT FC Basel
0 - 0
 (0 - 0)
Grasshopper Club Zürich

18:00
FT FC Luzern
0 - 1
 (0 - 0)
Neuchatel Xamax FC
Switzerland - Challenge League
Standings >

16:00
FT FC Lausanne-Sport
2 - 0
 (2 - 0)
FC Wil 1900

16:30
FT FC Schaffhausen
0 - 2
 (0 - 0)
Rapperswil-Jona
Turkey - 1st Lig
Standings >

12:00
FT Hatayspor
2 - 0
 (0 - 0)
Afjet Afyonsporred card

17:30
FT Eskisehirspor
3 - 1
 (0 - 1)
S. B. Elazigspor

17:30
FT Denizlispor
0 - 0
 (0 - 0)
Boluspor
Ukraine - Vyscha Liga
Standings >

12:00
FT Illychivets Mariupol
0 - 1
 (0 - 0)
FC Dynamo Kiev

15:00
FT FC Shakhtar Donetsk
3 - 0
 (1 - 0)
Zorya Lugansk

17:30
FT red cardFK Lviv
1 - 2
 (0 - 0)
PFC Oleksandria
Uruguay - Primera División
Standings >

20:00
FT red cardCA Cerro
0 - 2
 (0 - 1)
Progreso

20:00
FT red cardDanubio FC
1 - 1
 (0 - 1)
Defensor Sporting

23:00
FT Mdeo. Wanderers FC
2 - 1
 (1 - 0)
Liverpool Montevideo

23:00
FT red cardPlaza Colonia CD
0 - 1
 (0 - 1)
CA Penarol
USA - USL Pro

19:00
FT Ottawa Fury FC
2 - 0
 (1 - 0)
Loudoun

00:00
FT Pittsburgh Riverhounds
3 - 1
 (1 - 0)
Hartford

00:00
FT Charlotte Independence
1 - 2
 (1 - 2)
New York Red Bulls 2

00:30
FT Atlanta United 2
2 - 1
 (1 - 1)
Carolina RailHawks

00:30
FT Tampa Bay Mutiny
1 - 1
 (1 - 0)
Louisville City

00:30
FT Bethlehem
3 - 1
 (1 - 0)
Charleston Battery

01:00
FT Portland Timbers II
1 - 0
 (1 - 0)
Sacramento Republic FCred card

01:30
FT Rio Grande
2 - 1
 (0 - 0)
Oklahoma City Energy

01:30
FT Saint Louis FC
2 - 3
 (0 - 1)
Birmingham City

01:30
FT San Antonio
2 - 0
 (2 - 0)
LA Galaxy 2
USA - Major League Soccer
Standings >

18:00
FT Montreal Impact
1 - 0
 (0 - 0)
Columbus Crew

20:00
FT Houston Dynamo
2 - 1
 (0 - 0)
San Jose Earthquakesred card

21:00
FT Seattle Sounders
3 - 2
 (1 - 1)
Toronto FC

22:15
FT NSC Minnesota Stars
3 - 3
 (3 - 2)
New York City

00:30
FT New England Revolution
0 - 2
 (0 - 1)
Atlanta United

01:00
FT FC Dallas
2 - 1
 (1 - 0)
Portland Timbers

02:00
FT Real Salt Lake
2 - 1
 (1 - 0)
Orlando City

02:00
FT Colorado Rapids
2 - 3
 (1 - 3)
DC United
Venezuela - Primera Division
Standings >

20:30
FT DVO Anzoategui
3 - 2
 (2 - 1)
Monagas

21:00
FT Portuguesa
2 - 2
 (0 - 1)
Trujillanos

21:00
FT AC Lala FC
3 - 1
 (1 - 0)
Puerto Cabello
Vietnam - V-League
Standings >

11:00
FT Hoang Anh Gia Lai
3 - 2
 (2 - 0)
Than Quang Ninhred card

13:00
FT The Cong
1 - 0
 (0 - 0)
Nam Dinh
Wales - Premier League

14:30
FT Carmarthen Town
3 - 1
 (2 - 1)
Llanelli

14:30
FT Llandudno
1 - 2
 (0 - 1)
Cardiff Met Uni.

19:30
FT Barry Town
0 - 4
 (0 - 1)
The New Saints FC