Football results from 14.04.2019

Germany - Bundesliga
Standings >

12:30
FT TSG 1899 Hoffenheim
2 - 0
 (1 - 0)
Hertha BSC

14:30
FT Fortuna Düsseldorf
1 - 4
 (0 - 2)
Bayern München

17:00
FT red cardEintracht Frankfurt
1 - 3
 (1 - 2)
Augsburg
Italy - Serie A
Standings >

11:30
FT red cardTurin
1 - 1
 (0 - 0)
Cagliari Calciored card

14:00
FT US Sassuolo Calcio
0 - 0
 (0 - 0)
Parma

14:00
FT ACF Fiorentina
0 - 0
 (0 - 0)
Bologna

14:00
FT UC Sampdoria
2 - 0
 (1 - 0)
Genoared card

17:00
FT AC Chievo Verona
1 - 3
 (0 - 1)
SSC Napoli

19:30
FT Frosinone
1 - 3
 (0 - 2)
Inter Milan
Spain - LaLiga Santander
Standings >

11:00
FT Real Valladolid
2 - 2
 (1 - 1)
Getafe CFred card

13:00
FT Athletic Bilbao
3 - 2
 (1 - 1)
Rayo Vallecanored card

15:15
FT Real Sociedad
1 - 1
 (1 - 0)
SD Eibar

17:30
FT Girona
0 - 1
 (0 - 1)
Villarreal CF

19:45
FT Valencia CF
3 - 1
 (1 - 0)
UD Levante
England - Premier League
Standings >

14:05
FT Crystal Palace
1 - 3
 (0 - 1)
Manchester City

16:30
FT Liverpool
2 - 0
 (0 - 0)
Chelsea
France - Ligue 1
Standings >

14:00
FT HSC Montpellier
2 - 1
 (0 - 0)
Toulouse

14:00
FT Stade Rennes
0 - 0
 (0 - 0)
OGC Nice

16:00
FT AS Saint-Étienne
3 - 0
 (0 - 0)
FC Girondins Bordeaux

20:00
FT Lille OSC
5 - 1
 (1 - 1)
Paris Saint-Germainred card
Turkey - Super Lig
Standings >

11:30
FT Kayserispor
0 - 2
 (0 - 0)
MKE Ankaragucu

14:00
FT red cardAntalyaspor AS
1 - 0
 (1 - 0)
Kasimpasa

14:00
FT red cardMalatya BLD Spor
1 - 1
 (1 - 1)
Alanyasporred card

17:00
FT red cardFenerbahce
1 - 1
 (0 - 0)
Galatasaray
Albania - Super League
Standings >

14:45
FT Kukesi
1 - 2
 (0 - 1)
Flamurtari Vlore

14:45
FT Luftetari Gjirokaster
1 - 0
 (0 - 0)
Laci

17:45
FT Skenderbeu Korce
4 - 0
 (1 - 0)
Kastrioti Kruje

17:45
FT Teuta Durres
1 - 3
 (0 - 1)
KF Tirana
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

16:00
FT San Telmo
1 - 1
 (1 - 0)
CSD Flandria

19:30
FT red cardAlmirante Brown
0 - 1
 (0 - 0)
Club Atletico Atlanta

19:30
FT CA San Miguel
0 - 1
 (0 - 0)
Estudiantes de Buenos Aires

19:30
FT JJ Urquiza
0 - 2
 (0 - 0)
Talleres (R.E)
Argentina - Primera B - Nacional

19:30
FT Club Atletico Platense
2 - 1
 (1 - 0)
Instituto AC Cordoba

20:00
FT Club Villa Dalmine
4 - 4
 (2 - 2)
Gimnasia Y Esgrima Jujuy

20:00
FT Guillermo Brown
2 - 1
 (0 - 1)
Quilmesred card

20:00
FT Agropecuario Argentino
1 - 0
 (0 - 0)
Defensores de Belgrano

20:30
FT Gimnasia Mendoza
3 - 3
 (2 - 2)
CD Santamarina Tandil

21:30
FT Central Cordoba Santiago
1 - 1
 (0 - 1)
Mitre Santiago Del Estero
Armenia - Division 1

12:00
FT Alashkert
0 - 1
 (0 - 1)
Lori

13:00
FT Gandzasar Kapan
1 - 0
 (1 - 0)
Ararat Yerevanred card
Australia - A-League
Standings >

08:00
FT Melbourne Victory
2 - 1
 (1 - 0)
Central Coast Mariners

10:00
FT Perth Glory
1 - 0
 (0 - 0)
Newcastle United Jets
Australia - NPL South Super League

07:00
FT Adelaide U21
3 - 2
 (1 - 1)
North Eastern MetroStarsred card
Australia - Victorian Premier League

07:00
FT South Melbourne
0 - 2
 (0 - 1)
Hume City
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

13:30
FT LASK Linz
0 - 0
 (0 - 0)
SKN St. Pöltenred card

13:30
FT Wolfsberger AC
1 - 1
 (1 - 1)
FK Austria Wienred card

16:00
FT RB Salzburg
3 - 1
 (0 - 1)
SK Sturm Graz
Austria - 2. Liga
Standings >

09:30
FT red cardVorwärts Steyr
3 - 4
 (1 - 3)
Wacker Innsbruck II
Austria - 3. Liga

14:00
FT FC Admira Wacker Mödling II
2 - 1
 (2 - 0)
Mauerwerk
Azerbaijan - Premier

12:00
FT Inter Baku
1 - 2
 (0 - 0)
FK Gabala

15:00
FT Sabail
2 - 2
 (0 - 0)
Neftci
Belarus - Premier League
Standings >

13:00
FT red cardBATE Borisov
0 - 1
 (0 - 0)
FC Brest

15:00
FT FC Isloch
1 - 0
 (0 - 0)
FC Neman Grodno

16:45
FT FC Vitebsk
1 - 1
 (1 - 0)
Torpedo SKA

18:45
FT FC Dinamo Minsk
1 - 0
 (1 - 0)
FK Gorodeya
Belgium - Pro League
Standings >

17:00
FT KRC Genk
3 - 1
 (1 - 1)
Club Brugge

19:00
FT Royal Charleroi SC
2 - 0
 (0 - 0)
KVC Westerlored card
Belgium - Proximus League
Standings >

19:00
FT Leuven
3 - 0
 (2 - 0)
KSV Roeselare
Bolivia - Primera Division
Standings >

20:00
FT San Jose Oruro
6 - 2
 (4 - 0)
Always Ready

20:00
FT The Strongest
4 - 0
 (2 - 0)
Oriente Petrolerored card

22:15
FT Jorge Wilstermann
2 - 1
 (1 - 1)
Royal Pari

00:30
FT Blooming
4 - 2
 (1 - 2)
Guabira Montero
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

15:30
FT Gosk Gabela
3 - 2
 (1 - 0)
FK Sloboda Tuzla

18:30
FT FK Sarajevo
0 - 0
 (0 - 0)
NK Siroki Brijegred card
Brazil - Catarinense

20:00
FT Chapecoense SC
1 - 0
 (0 - 0)
Figueirense FC

20:00
AP Avai SC*
1 - 1
 (0 - 0)
Criciuma SC
Bulgaria - A PFG
Standings >

14:30
FT OFC Botev Vratsa
5 - 0
 (2 - 0)
Vereya

17:00
FT red cardLevski Sofia
0 - 2
 (0 - 1)
Ludogorets Razgradred card
CAF - Confederation Cup

17:00
FT Club Sportif Sfaxien
2 - 0
 (1 - 0)
Nkana

20:00
FT RSB Berkane
5 - 1
 (3 - 1)
Gor Mahia

20:00
FT Al-Zamalek
1 - 0
 (0 - 0)
Husa Hassania Agadir

14:00
Postp. Al Hilal Omdurman - Etoile Sportive Sahel
Chile - Primera Division
Standings >

17:00
FT Cobresal
4 - 0
 ()
Universidad de Concepciónred card

17:00
FT Univ. Catolica
4 - 0
 (0 - 0)
Universidad de Chilered card

23:00
FT Deportes Antofagasta
0 - 1
 (0 - 1)
Palestino
China - Super League
Standings >

08:30
FT Beijing Renhe
2 - 1
 (1 - 1)
Guangzhou Evergrandered card

10:30
FT Shandong Luneng Taishan
0 - 1
 (0 - 1)
Dalian Aerbinred card

12:35
FT Shanghai SIPG
2 - 1
 (0 - 0)
Wuhan Zall

12:35
FT red cardBeijing Guoan
2 - 1
 (0 - 0)
FC Henan Jianye
China - League One
Standings >

12:30
FT red cardMeizhou Hakka
1 - 1
 (0 - 0)
Changchun Yatai
Colombia - Primera A
Standings >

21:00
FT Patriotas Boyacá F.C.
1 - 3
 (0 - 3)
Millonarios

21:00
FT Alianza Petrolera
0 - 1
 (0 - 1)
Cucuta

23:00
FT Club Atlético Junior
0 - 0
 (0 - 0)
Atlético Nacional Medellin

23:00
FT Envigado
1 - 1
 (0 - 1)
Atletico Huilared card

23:00
FT Deportes Tolima
0 - 0
 (0 - 0)
Deportivo Pasto

01:30
FT America De Cali
0 - 1
 (0 - 1)
Deportivo Cali
Costa Rica - Primera Division
Standings >

20:30
FT Carmelita
1 - 1
 (1 - 1)
LD Alajuelense red card

22:05
FT Limon
3 - 1
 (0 - 0)
Perez Zeledon
Croatia - 1. Hnl
Standings >

15:30
FT HNK Gorica
4 - 3
 (3 - 1)
NK Slaven Belupo

18:00
FT NK Lokomotiva Zagreb
0 - 1
 (0 - 0)
Hajduk Split
Croatia - 2. Hnl
Standings >

15:30
FT Hajduk Split 2
2 - 0
 (0 - 0)
Zadarred card
Cyprus - 1. Division

15:00
FT red cardAEL Limassol
2 - 3
 (1 - 1)
AEK Larnaca

16:00
FT red cardOmonia Nicosia
0 - 2
 (0 - 1)
Apollon Limassol FC
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

14:30
FT FK Baumit Jablonec
2 - 1
 (1 - 1)
Dukla Praguered card

17:00
FT SK Slavia Praha
1 - 1
 (1 - 0)
Sparta Prague
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

14:30
FT Mas Taborsko
1 - 2
 (0 - 2)
Zbrojovka Brno

15:30
FT FK Varnsdorf
2 - 2
 (1 - 0)
Chrudim
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

09:30
FT Karlovy Vary
0 - 2
 (0 - 1)
Sokol Zivanice

16:00
FT Sokol Brozany
2 - 0
 (1 - 0)
Usti N Orlici
Denmark - 1. Division
Standings >

12:45
FT HB Köge
1 - 1
 (1 - 1)
BK Fremad Amager

12:45
FT Lyngby BK
1 - 0
 (0 - 0)
Hvidovre

12:45
FT FC Helsingor
0 - 0
 (0 - 0)
Fredericia

12:45
FT Thisted
0 - 4
 (0 - 0)
Viborg FF

12:45
FT Nykobing FC
0 - 5
 (0 - 3)
Roskilde
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

11:00
FT Hobro IK
1 - 2
 (0 - 1)
Randers FC

13:00
FT FC Nordsjalland
1 - 2
 (1 - 1)
Esbjerg FB

15:00
FT Bröndby IF
1 - 2
 (1 - 2)
FC Copenhagen

17:00
FT FC Midtjylland
2 - 0
 (1 - 0)
Odense BK
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

18:00
FT red cardEl Nacional Quito
2 - 2
 (1 - 1)
Liga Dep Universitaria Quitored card

20:15
FT Tecnico Universitario
3 - 2
 (2 - 0)
America de Quito

23:00
FT CD River Plate Ecuador
1 - 0
 (0 - 0)
Club Sport Emelecred card
Egypt - Premier League
Standings >

16:30
FT Al Masry Club
1 - 1
 (0 - 0)
Ismaily SC
England - Championship
Standings >

12:00
FT Wigan Athletic
1 - 1
 (1 - 0)
Norwich City
Estonia - Meistri Liiga

11:00
FT FC Kuressaare
0 - 1
 (0 - 0)
Paide

13:00
FT JK Nomme Kalju
2 - 0
 (1 - 0)
Tammeka
Finland - Veikkausliga
Standings >

14:00
FT FC Ilves
0 - 0
 (0 - 0)
Vaasa PS
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

12:30
FT FC St. Pauli
1 - 1
 (0 - 1)
Arminia Bielefeld

12:30
FT Ingolstadt
1 - 1
 (1 - 0)
Holstein Kiel

12:30
FT VfL Bochum
3 - 2
 (1 - 2)
SPVGG Greuther Fürth
Germany - 3. Liga
Standings >

12:00
FT SpVgg Unterhaching
0 - 1
 (0 - 0)
FSV Zwickau

13:00
FT KFC Uerdingen 05
1 - 3
 (0 - 1)
VfL Osnabrückred card
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT St. Pauli II
1 - 0
 (1 - 0)
Holstein Kiel II

14:00
FT 1 FC Germ Egestorf/Langreder
0 - 1
 (0 - 0)
Werder Bremen II

14:00
FT Lupo-Martini
0 - 5
 (0 - 4)
VFL Wolfsburg II

14:00
FT VfB Oldenburg
0 - 1
 (0 - 1)
Hamburger SV II
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT Viktoria Berlin
1 - 2
 (0 - 1)
BFC Dynamo

12:30
FT ZFC Meuselwitz
1 - 2
 (0 - 2)
Rot Weiss Erfurt

12:30
FT Oberlausitz Neugersdorf
0 - 2
 (0 - 2)
VFB Auerbach
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT VfB Stuttgart II
0 - 0
 (0 - 0)
TSG Hoffenheim II
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT Lippstadt 08
3 - 0
 (1 - 0)
TSV Alemannia Aachen
Germany - Frauen Bundesliga
10:00 FT Duisburg W
2 - 2
 (1 - 0)
Sand W
10:00 FT Werder Bremen W
2 - 1
 (1 - 0)
Frankfurt W
10:00 FT B. Monchengladbach W
0 - 4
 (0 - 1)
Hoffenheim W
12:00 FT Freiburg W
1 - 2
 (0 - 0)
Potsdam W
13:00 FT Bayer Leverkusen W
0 - 5
 (0 - 3)
Wolfsburg W
14:00 FT Bayern Munich W
2 - 2
 (1 - 1)
SGS Essen W
Greece - Super League
Standings >

14:00
FT Aris Thessaloniki
0 - 2
 (0 - 0)
Atromitos Athens

17:00
FT Larissa
1 - 1
 (0 - 0)
PAOK Thessaloniki

17:00
FT PAS Giannina
0 - 0
 (0 - 0)
Asteras Tripolis

17:00
FT GS Apollon Smyrnis
0 - 1
 (0 - 1)
Panetolikos

17:00
FT Levadiakos
1 - 2
 (1 - 1)
Panionios

17:00
FT Panathinaikos
1 - 3
 (1 - 0)
OFI Cretered card

17:00
FT Olympiacos Piraeus
4 - 0
 (3 - 0)
Skoda Xanthi

17:00
FT Lamia
2 - 2
 (1 - 1)
AEK Athens
Greece - Football League
Standings >

13:00
FT red cardApollon Larissa
3 - 1
 (3 - 0)
Ikaloi Trikala

14:00
FT Apollon Kalamaria
2 - 1
 (2 - 0)
AE Karaiskakis
Honduras - Liga Nacional de Fútbol

23:10
FT Motagua
5 - 1
 (2 - 1)
Marathonred card

01:00
FT Vida
0 - 2
 (0 - 0)
Real de Minas
Hungary - NB II

15:30
FT Vac-Ujbuda
1 - 1
 (0 - 1)
Csakvari TK

15:30
FT red cardCegledi VSE
1 - 1
 (1 - 0)
Mosonmagyarovar

15:30
FT red cardBudaorsi SC
4 - 2
 (4 - 1)
Budafokired card

15:30
FT red cardMonori SE
3 - 3
 (0 - 2)
Gyirmotred card

16:00
FT Zalaegerszegi TE
1 - 0
 (0 - 0)
Kazincbarcika

16:00
FT SC Vasas Budapest
4 - 0
 (2 - 0)
Soroksar

16:00
FT BFC Siofok
1 - 1
 (0 - 1)
Dorogi FC

16:00
FT Gyori ETO
2 - 0
 (1 - 0)
Balmazujvaros Sport KFT

16:00
FT Bekescsabai Elore SE
1 - 2
 (0 - 1)
Tiszakecskered card

17:00
FT Nyiregyhaza Spartacus
1 - 0
 (0 - 0)
Kaposvari Rakoczi
Iceland - Cup
19:30 FT Ulfarnir
6 - 1
 (4 - 1)
Vatnaliljur
Israel - Ligat HaAl
Standings >

17:00
FT Hapoel Eran Hadera FC
2 - 3
 (0 - 2)
Bnei Yehuda Tel Aviv

18:30
FT Maccabi Haifa
2 - 1
 (2 - 1)
Maccabi Netanyared card
Italy - Serie C - Group B
Standings >

13:30
FT US Triestina Calcio
3 - 0
 (2 - 0)
Fermana

15:30
FT Vis Pesaro
1 - 0
 (0 - 0)
Fano Calciored card

15:30
FT Sambenedettese
3 - 0
 (1 - 0)
Albinoleffe

15:30
FT Pordenone
4 - 0
 (4 - 0)
Teramo Calcio

15:30
FT Monza Brianza
3 - 0
 (2 - 0)
Riminired card

15:30
FT red cardVicenza Calcio
2 - 2
 (2 - 2)
AS Gubbio 1910

15:30
FT red cardTernana Calcio
1 - 1
 (0 - 0)
Südtirol

19:30
FT red cardAC Renate
0 - 2
 (0 - 1)
AS Giana Erminio

19:30
FT Virtus Vecomp Verona
1 - 2
 (0 - 1)
Ravenna Calcio
Italy - Serie C - Group C
Standings >

13:30
FT Trapani Calcio
2 - 1
 (0 - 0)
Potenza

13:30
FT FC Rieti
1 - 1
 (1 - 1)
SS Rende

13:30
FT US Casertana 1908
2 - 1
 (0 - 1)
US Siracusared card

13:30
FT Pro Cavese
0 - 1
 (0 - 0)
Reggina

13:30
FT red cardViterbese
2 - 2
 (0 - 1)
US Catanzarored card

15:30
FT ASD Sicula Leonzio
2 - 3
 (1 - 0)
SS Juve Stabia

15:30
FT Virtus Francavilla
1 - 0
 (0 - 0)
Calcio Catania

17:30
FT Vibonese
1 - 2
 (0 - 0)
SS Monopoli 1966
Italy - Serie B
Standings >

14:00
FT Padova Calcio
0 - 0
 (0 - 0)
Cosenza

14:00
FT Spezia Calcio
3 - 2
 (0 - 2)
Ascoli Calciored card

20:00
FT Benevento Calcio
1 - 2
 (0 - 1)
US Palermo
Japan - J League
Standings >

06:00
FT FC Tokyo
3 - 1
 (3 - 0)
Kashima Antlers

06:00
FT Sagan Tosu
0 - 1
 (0 - 0)
Kawasaki Frontale

07:00
FT Jubilo Iwata
1 - 2
 (0 - 1)
Shimizu S-Pulse

08:00
FT Oita Trinita
2 - 0
 (0 - 0)
Vegalta Sendai

08:00
FT Gamba Osaka
0 - 1
 (0 - 0)
Urawa Red Diamonds

08:00
FT Vissel Kobe
2 - 4
 (2 - 1)
Sanfrecce Hiroshima

09:00
FT Shonan Bellmare
1 - 1
 (0 - 0)
Matsumoto Yamaga FC
Japan - J-League Division 2
Standings >

06:00
FT Kyoto Sanga FC
2 - 1
 (1 - 0)
Zweigen Kanazawa

06:00
FT Omiya Ardija
2 - 1
 (1 - 0)
Yokohama FC

06:00
FT red cardFC Gifu
0 - 4
 (0 - 0)
V-Varen Nagasaki

06:00
FT Ventforet Kofu
1 - 2
 (1 - 1)
Mito Hollyhock

07:00
FT JEF United Chiba
0 - 0
 (0 - 0)
Fagiano Okayama

07:00
FT Kashiwa Reysol
0 - 0
 (0 - 0)
Tochigi

08:00
FT Renofa Yamaguchi
1 - 0
 (0 - 0)
Kagoshima Utd

08:00
FT Tokushima Vortis
1 - 1
 (0 - 0)
Ehime
Korea - K-League

06:00
FT Suwon Samsung Blue Wings
0 - 0
 (0 - 0)
Daegu FC

08:00
FT red cardIncheon United FC
0 - 3
 (0 - 1)
Ulsan Horang-ired card

08:00
FT Gangwon FC
1 - 2
 (0 - 1)
Seoul
Korea - K League Challenge

05:00
FT Seoul E-Land
4 - 1
 (1 - 1)
FC Anyang

07:00
FT Gwangju FC
0 - 0
 (0 - 0)
Daejeon Citizen FC
Latvia - 1. Division

12:00
FT FS Metta/LU
3 - 0
 (2 - 0)
FK Spartaks

14:00
FT red cardRiga FC
2 - 0
 (1 - 0)
FK Ventspils

14:00
FT Valmiera
1 - 0
 (1 - 0)
FK Liepaja
Lithuania - A Lyga

13:00
FT Atlantas
2 - 1
 (1 - 0)
FK Panevezys

15:00
FT FK Suduva Marijampole
3 - 0
 (1 - 0)
Palanga
Luxembourg - National Division

15:00
FT F91 Dudelange
2 - 0
 (1 - 0)
Racing Luxembourg

15:00
FT red cardRM Hamm Benfica
1 - 3
 (0 - 0)
Victoria Rosport

15:00
FT Mondorf-les-Bains
1 - 0
 (0 - 0)
Progres Niedercorn

15:00
FT Differdange FC 03
2 - 0
 (1 - 0)
Etzella Ettelbruck

15:00
FT FC Una Strassen
2 - 1
 (1 - 0)
Petange

15:00
FT CS Fola Esch
7 - 0
 (0 - 0)
Rumelange

15:00
FT Hostert
2 - 3
 (0 - 1)
Jeunesse d'Esch
Macedonia - Prva Liga
Standings >

15:00
FT FK Renova
1 - 2
 (0 - 0)
Rabotnicki

15:00
FT Vardar Skopje
0 - 0
 (0 - 0)
Shkendija 79 Tetovo

15:00
FT Makedonija GjP
1 - 1
 (0 - 1)
Akademija Pandevred card

15:00
FT KF Shkupi Skopje
2 - 1
 (2 - 0)
FK Sileks Kratovo

15:00
FT Belasica
1 - 1
 (0 - 0)
Pobeda
Malaysia - Super League
Standings >

14:00
FT PKNS
1 - 2
 (1 - 1)
Penang
Mexico - Primera Division
Standings >

18:00
FT UNAM Pumas
1 - 0
 (0 - 0)
Club Tijuana

22:00
FT Lobos B.U.A.P.
0 - 3
 (0 - 0)
UANL Tigres

00:30
FT Club América
0 - 0
 (0 - 0)
Cruz Azul

02:30
FT CF Monterrey
4 - 0
 (1 - 0)
Santos Laguna
Netherlands - Eredivisie
Standings >

11:15
FT PSV Eindhoven
2 - 1
 (0 - 1)
De Graafschap

13:30
FT Willem II Tilburg
2 - 0
 (1 - 0)
PEC Zwolle

13:30
FT Heerenveen
1 - 1
 (1 - 0)
FC Groningen

15:45
FT Utrecht
0 - 0
 (0 - 0)
Vitesse Arnhem
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

13:30
FT Sparta Rotterdam
1 - 4
 (1 - 1)
Oss
Nigeria - Premier League

16:00
FT Niger Tornadoes
2 - 0
 (1 - 0)
Wikki Tourist

16:00
FT Gombe United
1 - 0
 (0 - 0)
Delta Force

16:00
FT Katsina Utd
2 - 1
 (1 - 0)
Rivers United FC

16:00
FT Abia Warriors
0 - 0
 ()
Yobe Stars

16:00
FT FC Ifeanyi Ubah
2 - 0
 (1 - 0)
Go Round

16:00
FT El Kanemi Warriors
1 - 0
 (0 - 0)
Plateau United

16:00
FT Enyimba
2 - 0
 (1 - 0)
Kwara Unitedred card

16:00
FT Mfm
0 - 0
 (0 - 0)
Lobi Stars

16:00
FT Akwa United
3 - 0
 (1 - 0)
Kano Pillars

16:00
FT Sunshine Stars
1 - 2
 (1 - 2)
Enugu Rangers International FC

16:00
FT Heartland FC Owerri
3 - 1
 (2 - 1)
Nasarawa Unitedred card
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:00
FT StrØmmen IF
0 - 0
 (0 - 0)
Sandnes ULF

14:00
FT Skeid
0 - 0
 (0 - 0)
Jerv FK

14:00
FT Nest-Sotra
2 - 0
 (1 - 0)
HamKam

14:00
FT Kongsvinger IL
0 - 0
 (0 - 0)
KFUM

17:00
FT Tromsdalen
0 - 8
 (0 - 3)
Ullensaker/Kisa

17:00
FT IK Start
2 - 1
 (0 - 0)
Raufoss

17:00
FT Sogndal IL
4 - 1
 (0 - 1)
Notodden
Norway - Tippeligaen
Standings >

11:00
FT Bodo/Glimt
0 - 0
 (0 - 0)
Molde FK

17:00
FT Sarpsborg
1 - 0
 (1 - 0)
Lillestrom SK

17:00
FT Ranheim IL
0 - 2
 (0 - 0)
Haugesund FK

17:00
FT Odds BK
2 - 0
 (1 - 0)
Kristiansund BK

17:00
FT Stabaek Fotball
3 - 1
 (1 - 1)
Rosenborg BK

19:00
FT Valerenga IF
4 - 1
 (2 - 0)
Tromso IL
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:00
FT General Diaz
1 - 3
 (0 - 0)
Club Libertad Asuncion

00:10
FT Nacional Asuncion
0 - 0
 (0 - 0)
Deportivo Santani
Peru - Primera Division

19:30
FT Union Comercio
1 - 1
 (0 - 0)
FBC Melgar

21:30
FT Alianza Universidad
3 - 0
 (1 - 0)
Carlos Manucci Trujillo

22:00
FT Sporting Cristal
3 - 1
 (0 - 1)
UTC De Cajamarcared card
Poland - 1. Liga
Standings >

16:00
FT KS Rakow Czestochowa
3 - 0
 (0 - 0)
KS Warta Poznan

17:00
FT red cardMKS Puszcza Niepolomice
1 - 2
 (1 - 2)
GKS Katowice
Portugal - Liga Z. Sagres
Standings >

15:00
FT CS Maritimo
2 - 0
 (2 - 0)
CD Feirensered card

15:00
FT red cardRio Ave
2 - 1
 (1 - 0)
Vitória de Guimarães

17:30
FT Boavista
1 - 0
 (1 - 0)
CD Nacional

17:30
FT Sporting Braga
3 - 0
 (1 - 0)
CD Tondela

20:00
FT Benfica
4 - 2
 (2 - 1)
Vitoria Setubal
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:15
FT Sporting Farense
3 - 1
 (0 - 0)
GD Estoril Praia

16:00
FT Arouca
1 - 1
 (0 - 0)
SC Covilha

16:00
FT Leixoes SC
1 - 0
 (0 - 0)
Mafra

18:00
FT Penafiel
2 - 0
 (2 - 0)
Varzim SC
Romania - Divizia A
Standings >

16:00
FT CS Voluntari
1 - 2
 (1 - 1)
CS GAZ Metan Medias

19:00
FT CFR Cluj
0 - 0
 (0 - 0)
Steaua Bucuresti
Romania - Liga II
Standings >

09:00
FT Energeticianul
2 - 3
 (1 - 1)
Ripensia Timisoara

09:00
FT Metaloglobus Bucuresti
3 - 0
 (2 - 0)
UTA Arad

10:00
FT Chindia Targoviste
1 - 0
 (1 - 0)
Poli Timisoara

12:00
FT CS Luceafarul Oradea
3 - 1
 (2 - 0)
Petrolul Ploiestired card

13:00
FT Politehnica Timisoara
4 - 0
 (4 - 0)
Dacia UB
Russia - Premier League
Standings >

12:00
FT Dinamo Moscow
1 - 1
 (0 - 0)
FK Krasnodar

14:30
FT Zenit St. Petersburg
5 - 0
 (2 - 0)
FC Anzhi Makhachkala

17:00
FT FC Rostov
2 - 1
 (1 - 1)
Spartak Moscow
Scotland - FA Cup

14:00
FT red cardAberdeen FC
0 - 3
 (0 - 1)
Celtic Glasgow
Singapore - S. League

10:30
FT Young Lions
0 - 1
 (0 - 0)
Geyland International
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

14:00
FT MSK Zilina
0 - 3
 (0 - 2)
Slovan Bratislava
Slovenia - Prva Liga
Standings >

13:30
FT red cardNK Celje
0 - 2
 (0 - 2)
Mura

16:00
FT Olimpija
2 - 0
 (0 - 0)
NK Aluminij

18:00
FT red cardND Gorica
1 - 2
 (1 - 1)
NK Krsko
South Africa - Premier League
Standings >

14:00
FT Golden Arrows
1 - 1
 (1 - 1)
AmaZulu
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

11:00
FT Albacete Balompie
1 - 1
 (0 - 0)
Elche CF

15:00
FT Numancia CD
1 - 1
 (1 - 0)
RCD Mallorca

17:00
FT Cordoba CF
0 - 4
 (0 - 1)
CD Lugo

19:00
FT Union Deportiva Las Palmas
0 - 3
 (0 - 0)
CF Cadiz

19:30
FT Real Zaragoza
0 - 2
 (0 - 1)
Alcorcon AD
Sweden - Allsvenskan
Standings >

14:00
FT IF Elfsborg
3 - 1
 (1 - 1)
GIF Sundsvall

14:00
FT AIK IF
2 - 1
 (0 - 1)
IK Sirius FK

16:30
FT Malmö FF
2 - 0
 (1 - 0)
Östersunds FK
Sweden - Superettan
Standings >

14:00
FT IF Brommapojkarna
1 - 2
 (0 - 1)
Gais

16:30
FT Syrianska FC
1 - 5
 (0 - 2)
Varbergs Bois
Sweden - Div 1 Norra

13:00
FT Forward
2 - 0
 (0 - 0)
Tegsred card

13:00
FT Boden
0 - 3
 (0 - 2)
Sandviken

14:00
FT Gefle IF
3 - 0
 (3 - 0)
Rynninge

14:00
FT Umea
5 - 3
 (1 - 0)
Linkoping City

16:00
FT Vasalund
2 - 2
 (1 - 0)
Karlslund
Sweden - Div 1 Sodra

15:00
FT Oddevold
0 - 1
 (0 - 1)
Landskrona

16:00
FT Skovde AIK
1 - 3
 (0 - 2)
IFK Värnamo
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

15:00
FT FC Lugano
1 - 1
 (0 - 0)
FC Sion

15:00
FT FC Thun
0 - 0
 (0 - 0)
FC St. Gallen

15:00
FT FC Zürich
0 - 1
 (0 - 0)
Young Boys
Switzerland - Challenge League
Standings >

15:00
FT Servette Geneva
3 - 2
 (1 - 2)
Chiasso

15:00
FT Vaduz
3 - 2
 (1 - 1)
Kriens
Tunisia - Ligue Professionelle 1
Standings >

15:00
FT Stade Gabesien
1 - 1
 (0 - 0)
Avenir Sportif Gabesien

15:00
FT US Ben Guerdane
1 - 0
 (0 - 0)
Stade Tunisienred card

15:00
FT Club Athletique Bizertin
1 - 2
 (0 - 0)
Club Africain

15:00
FT US Tataouine
2 - 2
 (1 - 2)
JS Kairouanaise
Turkey - 1st Lig
Standings >

12:00
FT Kardemir Karabük
0 - 0
 (0 - 0)
Giresunspor

14:30
FT red cardGenclerbirligi Ankara
1 - 0
 (0 - 0)
Balikesirspor

17:30
FT Gaziantep BLD Spor
4 - 1
 (2 - 0)
Adanaspor
Ukraine - Vyscha Liga
Standings >

12:00
FT Desna
2 - 1
 (1 - 1)
Karpaty Lviv

15:00
FT Arsenal Kiev
1 - 0
 (0 - 0)
Vorskla Poltavared card

17:30
FT Chornomorets
1 - 1
 (0 - 1)
Olimpic Donetsk
Uruguay - Primera División
Standings >

14:00
FT CA River Plate
2 - 2
 (2 - 2)
CA Fenix

20:00
FT Racing Club Mdeo.
2 - 1
 (2 - 1)
Juventud de LP

20:00
FT red cardCA Boston River
1 - 1
 (0 - 0)
Rampla Juniors FC

01:00
FT Cerro Largo
2 - 2
 (1 - 0)
CD Nacionalred card
USA - USL Pro

03:30
FT Fresno
3 - 1
 ()
Tulsa Roughnecks

04:00
FT Colorado Springs
0 - 2
 ()
Reno
USA - Major League Soccer
Standings >

00:20
FT Sporting KC
2 - 2
 (1 - 0)
NY Red Bullsred card

03:30
FT LA Galaxy
2 - 0
 ()
Philadelphia Unionred card

03:30
FT Los Angeles FC
2 - 0
 ()
Cincinnati
Venezuela - Primera Division
Standings >

20:00
FT Llaneros de Guanare
1 - 3
 (1 - 1)
Deportivo Tachira

20:00
FT red cardEstudiantes Caracas
0 - 3
 (0 - 0)
Caracas

21:00
FT Atletico Venezuela
1 - 1
 (0 - 0)
Estudiantes de Merida

21:00
FT Deportivo Lara
3 - 0
 (0 - 0)
Zamora

21:00
FT Mineros de Guayana
1 - 0
 (0 - 0)
Metropolitanos

21:00
FT Dep. La Guaira
0 - 0
 (0 - 0)
Aragua
Vietnam - V-League
Standings >

11:00
FT red cardSong Lam Nghe An
1 - 0
 (1 - 0)
CLB BD Thanh Hoa

11:00
FT red cardHai Phong
1 - 1
 (1 - 1)
SHB Da Nangred card

13:00
FT Sai Gon FC
1 - 1
 (0 - 0)
QNK Quang Nam