Football results from 06.07.2019

FIFA World Cup Women 2019
16:00 FT England W
1 - 2
 (1 - 2)
Sweden W
CAF - African Nations Cup

17:00
FT Nigeria
3 - 2
 (1 - 2)
Cameroon

20:00
FT Egypt
0 - 1
 (0 - 0)
South Africa
Australia - Brisbane Premier League

09:00
FT Bayside
2 - 3
 (1 - 1)
Taringa Rovers
Australia - NPL Western Australia

08:00
FT Cockburn City
0 - 3
 (0 - 2)
Floreat Athena

08:00
FT Sorrento
3 - 0
 (2 - 0)
Rockingham City

08:00
FT Armadale
0 - 3
 (0 - 0)
Bayswater City

08:00
FT Perth SC
5 - 0
 (1 - 0)
Perth Glory U21red card

08:00
FT red cardECU Joondalup
1 - 1
 (0 - 0)
Stirling Lions

08:00
FT red cardBalcatta
0 - 1
 (0 - 1)
Inglewood United
Australia - New South Wa. Premier L.

09:30
FT Sutherland Sharks
0 - 3
 (0 - 1)
Marconi Stallions

10:00
FT Sydney FC U21
3 - 1
 (0 - 1)
Rockdale City Suns

10:00
FT Druitt Town Rangers
0 - 0
 (0 - 0)
Sydney United
Australia - NPL Queensland

08:15
FT red cardRedlands United
4 - 2
 (2 - 0)
SWQ Thunder

09:00
FT Brisbane Strikers
5 - 2
 (3 - 1)
Eastern Suburbs

09:30
FT Gold Coast Knights
1 - 0
 (1 - 0)
Moreton

10:00
FT Western Pride
6 - 0
 (3 - 0)
Sunshine Coast

10:00
FT red cardMagpies Crusaders
1 - 7
 (1 - 4)
Peninsula Power FC
Australia - NPL South Super League

06:30
FT Blue Eagles
0 - 4
 (0 - 2)
Adelaide Olympic

06:30
FT Adelaide U21
3 - 0
 (1 - 0)
Para Hills Knights

06:30
FT Adelaide Comets
6 - 0
 (3 - 0)
South Adelaide FC

06:30
FT Adelaide Raiders
4 - 1
 (1 - 1)
West Adelaidered card

06:30
FT red cardCampbelltown City
3 - 3
 (2 - 1)
Adelaide City

06:30
FT red cardNorth Eastern MetroStars
1 - 4
 (1 - 2)
Croydon Kings
Australia - Victorian Premier League

06:00
FT Green Gully
0 - 0
 (0 - 0)
South Melbourne

08:30
FT Hume City
1 - 0
 (1 - 0)
Port Melbourne Sharks

09:00
FT Altona Magic
0 - 1
 (0 - 0)
Heidelberg United

10:00
FT Dandenong Thunder
1 - 1
 (1 - 0)
Dandenong City
Belarus - Premier League
Standings >

15:00
FT Zvezda BGU Minsk
2 - 4
 (0 - 4)
FC Neman Grodno

16:45
FT Shakhtyor
3 - 2
 (2 - 2)
FC Minskred card

18:45
FT FC Vitebsk
0 - 1
 (0 - 0)
FC Brest
Chile - Cup

00:00
FT Everton de Vina del Mar
1 - 0
 (0 - 0)
Trasandino
China - Super League
Standings >

12:35
FT Beijing Guoan
3 - 0
 (1 - 0)
Wuhan Zall

12:35
FT Shanghai SIPG
3 - 1
 (1 - 0)
Shanghai Shenhua

12:35
FT Guangzhou R&F
4 - 2
 (1 - 1)
Chongqing Dangdai Lifan
China - League One
Standings >

10:30
FT Hubei Huakaier
2 - 2
 (1 - 1)
Guangdong Tigers

12:30
FT Qingdao Huanghai
1 - 1
 (1 - 1)
Zhejiang Greentownred card

12:30
FT Heilongjiang Lava
0 - 0
 (0 - 0)
Shaanxi Changan

12:30
FT Nei Mongol
1 - 0
 (0 - 0)
Sichuan Annapurna

12:30
FT Beijing EG
3 - 1
 (2 - 1)
Meizhou Hakka

12:35
FT Nantong Zhiyun
2 - 2
 (0 - 0)
Shijiazhuang Yongchang Junhao
Copa America

20:00
FT red cardArgentina
2 - 1
 (2 - 0)
Chilered card
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

17:30
FT Mushuc Runa
2 - 1
 (2 - 0)
America de Quitored card

23:00
FT Olmedo
0 - 2
 (0 - 1)
Liga Dep Universitaria Quito

01:15
FT El Nacional Quito
1 - 0
 (1 - 0)
Barcelona Guayaquil
Estonia - Meistri Liiga

14:00
FT red cardTallinna FC Levadia
1 - 2
 (0 - 1)
FC Flora Tallinn

17:00
FT FC Viljandi
0 - 1
 (0 - 0)
Tammeka
Finland - Veikkausliga
Standings >

15:00
FT RoPS
1 - 2
 (0 - 2)
IFK Mariehamn

15:00
FT KPV Kokkola
2 - 1
 (1 - 0)
Vaasa PS

15:00
FT FC Honka
1 - 2
 (0 - 1)
KuPS
Finland - Ykkonen
Standings >

15:00
FT FF Jaro
3 - 2
 (2 - 1)
KTP

15:00
FT Kajaani
0 - 1
 (0 - 0)
TPS Turku

15:00
FT MyPa
0 - 3
 (0 - 1)
EIF

15:00
FT MuSa
1 - 5
 (1 - 0)
FC Haka Valkeakoski

15:00
FT AC Oulu
3 - 3
 (2 - 2)
TPV
Iceland - Division 1

17:00
FT Throttur Reykjavik
7 - 0
 (4 - 0)
Magni
Iceland - Premier
Standings >

15:00
FT IA Akranes
2 - 0
 (1 - 0)
Fylkir

17:00
FT IBV Vestmannaeyjar
1 - 2
 (0 - 1)
KR Reykjavik
Indonesia - Super Liga
Standings >

12:30
FT PSIS Semarang
2 - 0
 (0 - 0)
Persela Lamongan
International - Club Friendlies

08:15
FT Academica Clinceni
3 - 0
 (1 - 0)
CS Concordia Chiajna

08:45
FT Shirak Gyumri FC
1 - 1
 (0 - 1)
Lori

09:00
FT OKS Odra Opole
2 - 2
 (1 - 1)
GKS Belchatow

09:00
FT FC Vion Zlate Moravce
2 - 2
 (2 - 1)
Petrzalka

09:00
FT Gornik Leczna
1 - 0
 (0 - 0)
ZKS Stal Stalowa Wola

09:30
FT Lodzki KS
2 - 1
 (0 - 1)
GKS Tychy 71

09:30
FT MKS Sandecja Nowy Sacz
2 - 4
 (2 - 1)
Znicz Pruszkow

10:00
FT Odense BK
2 - 0
 (1 - 0)
Roskilde

10:00
FT Dukla Prague
4 - 2
 (3 - 0)
FK Varnsdorf

10:00
FT FC Wil 1900
6 - 4
 (1 - 3)
Bruhl

10:00
FT 1. FC Slovacko
1 - 1
 (1 - 0)
AS Trencin

10:00
FT FK Teplice
1 - 0
 (1 - 0)
Slavoj Vysehrad

10:00
FT Jastrzebie
2 - 1
 (1 - 0)
GKS Katowice

10:00
FT Dorogi FC
2 - 3
 (2 - 2)
Samorin

10:00
FT SV Heimstetten
4 - 0
 (2 - 0)
Pullach

10:00
FT SK Prostejov
3 - 4
 (2 - 2)
Dubnica

10:00
FT Zaglebie Sosnowiec SA
1 - 0
 (0 - 0)
Fotbal Frydek Mistek

10:30
FT CD Cova Piedade
0 - 1
 (0 - 1)
Academico de Viseu FC

10:30
FT Ruch Chorzow
0 - 0
 (0 - 0)
Stal Rzeszow

11:00
FT Wisla Krakow SA
1 - 0
 (0 - 0)
Podbeskidzie Bielsko Biala

11:00
FT Randers FC
2 - 0
 (1 - 0)
Viborg FF

11:00
FT Lechia Gdansk
7 - 1
 (6 - 1)
Bytovia Bytow

11:00
FT Arouca
2 - 1
 (1 - 0)
Vitória de Guimarães

11:00
FT Diosgyori VTK
2 - 1
 (0 - 1)
ZP Sport Podbrezova

12:00
FT Vejle BK
1 - 0
 (1 - 0)
Esbjerg FB

12:00
FT Reading
2 - 0
 (1 - 0)
Southend United

12:30
FT BFC Dynamo
9 - 0
 (4 - 0)
Sparta Lichtenberg

12:50
FT Sporting Braga
4 - 1
 (1 - 0)
UD Oliveirense

13:00
FT Concord Rangers
0 - 4
 (0 - 1)
Millwall

13:00
FT Fulham
1 - 3
 (0 - 3)
Cambridge United

13:00
FT Waldhof Mannheim
4 - 0
 (2 - 0)
CS Fola Esch

13:00
FT TuS Haltern
4 - 1
 (1 - 1)
SC Velbert

13:00
FT Babelsberg
0 - 0
 (0 - 0)
Zehlendorf

13:00
FT Optik Rathenow
2 - 7
 (1 - 4)
Berliner AK 07

13:00
FT Sonderjyske
1 - 2
 (0 - 1)
SC Weiche-08

13:00
FT Bonner SC
0 - 2
 (0 - 1)
TSV Steinbach

13:00
FT FC Liefering
1 - 2
 (1 - 1)
Bayern Mü. II

13:00
FT Kolos Kovalyovka
2 - 1
 (1 - 0)
Kremin Kremenchuk

13:00
FT Yate Town
1 - 10
 (1 - 3)
Bristol Rovers

13:30
FT Standard Lüttich
2 - 2
 (1 - 2)
PFC Oleksandria

13:30
FT SC Preußen Münster
0 - 3
 (0 - 1)
FC Groningen

14:00
FT Darlington
0 - 3
 (0 - 2)
Motherwell

14:00
FT Faversham Town
1 - 9
 (0 - 4)
Gillingham

14:00
FT Trelleborgs FF
1 - 2
 (1 - 1)
Silkeborg IF

14:00
FT Albion Rovers
1 - 3
 (0 - 1)
Hamilton Academical

14:00
FT Glenavon
2 - 1
 (1 - 0)
Heart of Midlothian

14:00
FT red cardBahlinger SC
2 - 2
 (0 - 1)
SV Sandhausen

14:00
FT Schonnebeck
3 - 2
 (2 - 1)
SG Wattenscheid 09

14:00
FT Schweinfurt 05
1 - 2
 (1 - 1)
1. FC Saarbrücken

14:00
FT Dordrecht
1 - 2
 (0 - 0)
Feyenoord Rotterdam

14:00
FT Linfield FC
2 - 4
 (1 - 1)
FC St Johnstone

14:00
FT Willem II Tilburg
2 - 1
 (1 - 1)
KV Oostende

14:30
FT Union Berlin
2 - 1
 (0 - 0)
Bröndby IF

14:30
FT SK Rapid Wien
2 - 1
 (1 - 1)
FK Baumit Jablonec

15:00
FT Herne Bay
1 - 1
 (0 - 0)
Maidstone United

15:00
FT Alfreton Town
2 - 1
 (1 - 1)
Walsall

15:00
FT VfL Wolfsburg
2 - 1
 (2 - 0)
Hansa Rostock

15:00
FT Dunfermline Athletic
1 - 3
 (1 - 0)
Hibernian

15:00
FT Cleethorpes
0 - 8
 (0 - 4)
Grimsby Town

15:00
FT Blackfield & Langley
1 - 1
 (0 - 0)
Eastleigh

15:00
FT Chester
1 - 7
 (1 - 3)
Wigan Athletic

15:00
FT Raith Rovers
2 - 0
 (2 - 0)
Spartans

15:00
FT Shildon AFC
0 - 6
 (0 - 3)
Hartlepool United

15:00
FT GKS Piast Gliwice
7 - 1
 (4 - 1)
Aspn Miedz Legnica

15:00
FT RB Salzburg
1 - 1
 (0 - 1)
Arsenal Tula

15:00
FT Folkestone Invicta
2 - 3
 (1 - 1)
Dover Athletic

15:00
FT Viktoria Berlin
4 - 1
 (2 - 0)
Krieschow

15:00
FT Airdrieonians
3 - 0
 (1 - 0)
Cowdenbeath

15:00
FT Nuneaton Town
0 - 2
 (0 - 0)
Notts County

15:00
FT Hemsworth MW
2 - 2
 (1 - 1)
Bradford Park Avenue

15:00
FT Brighouse Town
1 - 3
 (0 - 3)
Farsley AFC

15:00
FT Dumbarton
3 - 2
 (0 - 0)
Dundee United

15:00
FT Preston North End
2 - 0
 (2 - 0)
Bamber Bridge

15:00
FT Halesowen Town
1 - 3
 (0 - 1)
Solihull Moors

15:00
FT Gainsborough Trinity
0 - 3
 (0 - 2)
Lincoln City

15:00
FT Nantwich Town
2 - 1
 (1 - 0)
Crewe Alexandra

15:00
FT Cove Rangers
2 - 1
 (0 - 0)
Montrose

15:00
FT Schwarz-Weiß Essen
1 - 4
 (0 - 1)
Rot-Weiss Essen

15:00
FT Barrow AFC
1 - 2
 (1 - 1)
Blackburn Rovers

15:00
FT red cardKlingnau
2 - 7
 (0 - 5)
Aarau

15:00
FT Haringey Borough
1 - 2
 (1 - 1)
St Albans Saints

15:00
FT Tranmere Rovers
1 - 2
 (0 - 1)
Livingston

15:00
FT Cheadle Town
0 - 8
 (0 - 5)
Stockport County

15:00
FT Sileby Rangers
0 - 7
 (0 - 2)
Northampton Town

15:00
FT Yeovil Town
2 - 0
 (2 - 0)
Stratford Town

15:00
FT Kidsgrove Athletic
1 - 2
 (0 - 1)
Port Vale

15:00
FT Leamington
0 - 4
 (0 - 3)
Coventry City
15:00 FT Vauxhall
3 - 1
 (0 - 1)
Curzon Ashton

15:00
FT Stranraer
0 - 1
 (0 - 1)
Coleraine

15:00
FT AZ Alkmaar
5 - 2
 (2 - 0)
Club Brugge

15:00
FT Guiseley
0 - 2
 (0 - 1)
Bradford City

15:00
FT Fraserburgh
1 - 2
 (1 - 1)
Peterhead

15:00
FT FC Zürich
3 - 5
 (2 - 2)
VfB Stuttgart

15:00
FT Harlow Town
0 - 5
 (0 - 2)
Leyton Orient

15:00
FT Grasshopper Club Zürich
4 - 0
 (1 - 0)
FC Schaffhausen

15:00
FT Forfar Athletic
1 - 0
 (1 - 0)
Greenock Morton

15:30
FT MFK Karvina
2 - 0
 (0 - 0)
Pohronie

15:30
FT KSV 1919
3 - 3
 (2 - 2)
SK Sturm Graz

15:30
FT Pardubice
2 - 2
 (1 - 2)
FC Vysocina Jihlava

15:30
FT Slask Wroclaw
2 - 0
 (1 - 0)
NK Slaven Belupo

16:00
FT VfR Aalen
1 - 1
 (0 - 1)
Reutlingen

16:00
FT Vaduz
2 - 0
 (1 - 0)
Austria Lustenau

16:00
FT KKS Lech Poznan
2 - 1
 (1 - 0)
FC Midtjylland

16:00
FT Avranches
0 - 2
 (0 - 0)
EA Guingamp

16:00
FT Legia Warszawa
6 - 0
 (4 - 0)
Pogon Siedlce

16:00
FT Linx
0 - 2
 (0 - 0)
SC Freiburg

16:00
FT SSV Ulm 1846
2 - 0
 ()
Augsburg II

16:00
FT SK Sered
1 - 1
 (1 - 1)
MTK Budapest FC

16:00
FT Korona Kielce SA
1 - 1
 (1 - 0)
Vitesse Arnhem

16:00
FT 1. FK Pribram
2 - 2
 (2 - 0)
FC Graffin Vlasim

16:00
FT Boulogne Sur Mer
3 - 2
 (1 - 1)
RC Lens

16:00
FT AC Havre
4 - 0
 (1 - 0)
Paris FC 98

16:00
FT Zbrojovka Brno
4 - 0
 (2 - 0)
FC Nitra

16:00
FT Wuppertaler SV
0 - 4
 (0 - 3)
Bayer 04 Leverkusen

16:00
FT KV Kortrijk
1 - 1
 (1 - 1)
Valenciennes

16:30
FT AEK Larnaca
1 - 1
 (0 - 0)
Ethnikos Achnas

17:00
FT Clermont Foot
2 - 0
 (1 - 0)
Rodez Aveyron

17:00
FT AJ Auxerre
2 - 1
 (1 - 0)
Bourg Peronnas

17:00
FT KFC Uerdingen 05
0 - 2
 (0 - 1)
Arminia Bielefeld

17:00
FT SV Mattersburg
0 - 0
 (0 - 0)
Lafnitz

17:00
FT Traiskirchen FCM
1 - 3
 (1 - 1)
FAC Wien

17:00
FT Stade Lavallois MFC
1 - 1
 (0 - 0)
SM Caen

17:00
FT FK Velez Mostar
0 - 0
 (0 - 0)
Sloboda Sevojno

17:00
FT HNK Gorica
1 - 0
 (0 - 0)
MND Tabor Sezana

17:00
FT FC Fastav Zlin
3 - 0
 (1 - 0)
FK Senica

17:00
FT TSV Hartberg
2 - 0
 (0 - 0)
Hannover 96

17:00
FT NK Celje
1 - 2
 (0 - 1)
Kryliya Sovetov Samara

17:00
FT SV Wildon
7 - 2
 (4 - 1)
Grazer AK

17:00
FT F91 Dudelange
4 - 3
 (0 - 1)
Excelsior Virton

17:30
FT Lorient
2 - 0
 (1 - 0)
Concarneau

18:00
FT FC St Mirren
0 - 2
 (0 - 2)
Peterborough United

18:00
FT Feldkirchen
0 - 4
 (0 - 3)
SAK Klagenfurt

18:00
FT Lommel United
3 - 1
 (3 - 0)
FC Eindhoven

18:00
FT GD Chaves
2 - 1
 (1 - 1)
CD Aves

18:00
FT Cercle Brugge
1 - 4
 (1 - 2)
AS Monaco

18:00
FT Leuven
4 - 4
 (3 - 1)
Yellow Red KV Mechelen

18:00
FT MSK Deinze
0 - 2
 (0 - 1)
SV Zulte Waregem

19:15
FT Olimpija
1 - 0
 (0 - 0)
Partizan Belgrad

21:30
FT red cardOlimpia Asuncion
1 - 1
 (0 - 0)
Rosario Central

22:15
FT Goias Go
1 - 0
 (1 - 0)
Racing Club Mdeo.

22:45
FT Cruz Azul
0 - 0
 (0 - 0)
Atletico Monarcas Morelia
Japan - J League
Standings >

10:00
FT Shimizu S-Pulse
2 - 1
 (1 - 1)
Vissel Kobe

11:00
FT Urawa Red Diamonds
1 - 0
 (1 - 0)
Vegalta Sendaired card

11:00
FT Yokohama F Marinos
1 - 0
 (0 - 0)
Oita Trinita

11:00
FT Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
 (0 - 1)
Cerezo Osaka

11:00
FT Kashima Antlers
2 - 0
 (2 - 0)
Jubilo Iwata
Japan - J-League Division 2
Standings >

11:00
FT Avispa Fukuoka
1 - 3
 (0 - 2)
FC Gifu

11:00
FT Ryukyu
3 - 0
 (2 - 0)
Tochigi

11:00
FT Tokyo Verdy
2 - 3
 (1 - 2)
Yokohama FC

11:00
FT Niigata Albirex
2 - 1
 (1 - 1)
Omiya Ardija
Korea - K-League

11:00
FT Ulsan Horang-i
1 - 0
 (0 - 0)
Incheon United FC

11:00
FT Sangju Sangmu Phoenix
1 - 1
 (1 - 0)
Pohang Steelers FC

11:00
FT Seoul
2 - 2
 (1 - 1)
Gangwon FC
Korea - K League Challenge

11:00
FT Gwangju FC
1 - 0
 (1 - 0)
Ansan Greeners
Latvia - 1. Division

15:00
FT FK Ventspils
2 - 1
 (1 - 0)
FS Metta/LU

17:00
FT Rigas Futbola Skola
2 - 0
 (1 - 0)
FK Jelgava
Malaysia - Premier League

13:15
FT Sarawak
2 - 4
 (2 - 2)
Negeri Sembilan

14:00
FT UiTM
1 - 2
 (1 - 1)
PDRM

14:00
FT Terengganu 2
0 - 0
 (0 - 0)
Pulau Pinang
Malaysia - Super League
Standings >

14:00
FT Penang
2 - 0
 (0 - 0)
Kuala Lumpur

14:00
FT Petaling Jaya CFC
1 - 2
 (1 - 2)
Melaka United

14:00
FT Perak
0 - 3
 (0 - 1)
Darul Takzim
Moldova - Cup

16:00
FT FCM Ungheni
0 - 2
 (0 - 0)
Sfintul Gheorghe
Singapore - S. League

10:30
FT red cardYoung Lions
1 - 2
 (0 - 1)
Albirex Niigata FC

11:00
FT Warriors
3 - 3
 (1 - 2)
DPMM FCred card
Sweden - Allsvenskan
Standings >

15:00
FT IK Sirius FK
1 - 1
 (0 - 0)
Östersunds FK

15:00
FT red cardKalmar FF
0 - 1
 (0 - 0)
AIK IF

15:00
FT IFK Göteborg
2 - 1
 (2 - 0)
GIF Sundsvall

18:00
FT Malmö FF
2 - 1
 (1 - 1)
Örebro SK
Sweden - Div 1 Norra

14:00
FT Karlslunds
1 - 1
 (1 - 0)
Tegs

15:00
FT Rynninge
1 - 1
 (0 - 0)
Sylvia

15:00
FT Forward
2 - 2
 (1 - 2)
Carlstad United

15:00
FT Akropolis
1 - 3
 (1 - 0)
Sandviken

15:00
FT Gefle IF
0 - 5
 (0 - 2)
Karlstad
Sweden - Div 1 Södra

15:00
FT Kristianstad
2 - 3
 (0 - 2)
Ljungskile

15:00
FT Tvaaker
1 - 2
 (0 - 0)
Landskrona

15:00
FT Utsiktens
3 - 0
 (1 - 0)
Aatvidaberg FF
Thailand - Thai League 1
Standings >

11:45
FT Sukhothai
1 - 2
 (0 - 2)
Chiangmai FC

12:00
FT Rayong FC
3 - 1
 (2 - 0)
Prachuap

13:00
FT red cardChainat FC
3 - 2
 (2 - 0)
Trat FC

14:00
FT Ratchaburi FC
1 - 1
 (0 - 1)
Thai Port FC
USA - USL Pro

00:00
FT Louisville City
2 - 1
 (0 - 1)
Nashville SC

01:30
FT Saint Louis FC
2 - 2
 (0 - 1)
Loudoun

01:30
FT Memphis
4 - 1
 (2 - 1)
Hartford Athletic

01:30
FT Rio Grande
0 - 0
 (0 - 0)
Seattle 2
USA - Major League Soccer
Standings >

00:30
FT Columbus Crew
1 - 2
 (1 - 0)
Seattle Sounders

00:30
FT Cincinnati
3 - 2
 (2 - 0)
Houston Dynamo

00:30
FT Montreal Impact
2 - 3
 (2 - 2)
NSC Minnesota Stars

01:30
FT Sporting KC
1 - 0
 (1 - 0)
Chicago Fire

00:00
Postp. Philadelphia Union - Orlando City