Football results from 04.08.2019

Italy - Coppa Italia

15:00
FT Südtirol
4 - 2
 (1 - 0)
AS Fasano

16:30
FT US Adriese
0 - 1
 (0 - 0)
Feralpisalo

16:30
FT Ravenna Calcio
1 - 0
 (1 - 0)
Sanremese

16:30
AP Carrarese Calcio *
1 - 1
 (0 - 1)
Fermana

17:00
AP Piacenza Calcio*
1 - 1
 (0 - 0)
Viterbese

17:30
FT red cardPro Patria
1 - 0
 (0 - 0)
Matelica

17:30
FT Monza Brianza
2 - 0
 (2 - 0)
Alessandria Calcio

18:00
AET US Catanzaro
4 - 1
 (0 - 0)
US Casertana 1908

19:00
FT US Triestina Calcio
3 - 1
 (2 - 1)
Pro Cavese

19:30
FT red cardRobur Siena
0 - 2
 (0 - 1)
Mantova

19:30
FT Calcio Catania
3 - 0
 (2 - 0)
AC Fanfulla 1874

19:30
FT SS Monopoli 1966
4 - 1
 (3 - 1)
Mobilieri Ponsacco

19:30
AP Imolese *
3 - 3
 (0 - 1)
Sambenedettesered card

19:45
FT red cardUS Arezzo
1 - 0
 (0 - 0)
Turris

20:00
FT Potenza
2 - 0
 (0 - 0)
Lanusei Calcio
Argentina - Primera Division
Standings >

15:00
FT Union de Santa Fe
2 - 1
 (1 - 0)
Defensa Y Justicia

17:15
FT Gimnasia Y Esgrima La Plata
0 - 1
 (0 - 0)
San Lorenzo

19:30
FT CA Banfield
1 - 0
 (1 - 0)
Estudiantes De La Plata

21:45
FT River Plate
3 - 0
 (2 - 0)
Atletico Lanus

00:00
FT Club Atletico Patronato
0 - 2
 (0 - 2)
Boca Juniors
Australia - NPL Western Australia

08:00
FT Perth Glory U21
1 - 0
 (0 - 0)
Stirling Lions
Australia - New South Wa. Premier L.

06:00
FT Manly United
0 - 1
 (0 - 0)
APIA Leichhardt Tigers

07:00
FT Sydney Olympic
2 - 1
 (0 - 1)
Sydney United

07:30
FT Rockdale City Suns
1 - 2
 (0 - 2)
Wollongong FC
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

16:00
FT Wolfsberger AC
0 - 1
 (0 - 1)
SK Sturm Grazred card

16:00
FT red cardRB Salzburg
4 - 1
 (3 - 0)
SV Mattersburg

16:00
FT SKN St. Pölten
2 - 2
 (1 - 1)
SK Rapid Wien
Austria - 2. Liga
Standings >

09:30
FT Wacker Innsbruck
1 - 0
 (1 - 0)
Dornbirn

16:00
FT SAK Klagenfurt
4 - 4
 (1 - 2)
FC Lieferingred card
Belarus - Cup

13:00
FT FC Naftan Novopolotsk
1 - 4
 (1 - 2)
Torpedo Zhodino

14:00
FT Dnyapro
2 - 1
 (1 - 0)
Slutsksakhar Slutsk

15:00
FT Slavia
3 - 1
 (2 - 1)
FC Vitebsk

16:00
FT Lokomotiv Gomel
1 - 2
 (0 - 2)
Shakhtyor
Belgium - Pro League
Standings >

13:30
FT KAA Gent
6 - 1
 (4 - 0)
AS Eupen

17:00
FT Royal Mouscron-Peruwelz
0 - 0
 (0 - 0)
RSC Anderlecht

19:00
FT Royal Antwerp
4 - 1
 (2 - 1)
KV RS Waasland Beveren
Belgium - Proximus League
Standings >

15:00
FT Union Saint-Gilloise
3 - 0
 (1 - 0)
KSV Roeselare
Bolivia - Primera Division
Standings >

20:00
FT red cardAurora
0 - 0
 (0 - 0)
Sport Boys

20:00
FT The Strongest
3 - 2
 (1 - 1)
CA Nacional Potosired card

22:15
FT red cardSan Jose Oruro
3 - 1
 (1 - 1)
Royal Pari

00:40
FT Blooming
2 - 1
 (0 - 0)
Oriente Petrolerored card
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

19:00
FT FK Zeljeznicar
1 - 0
 (0 - 0)
Zrinjski Mostar

19:30
FT NK Siroki Brijeg
3 - 0
 (2 - 0)
Radnik Bijeljinared card
Brazil - Serie A
Standings >

15:00
FT Santos
6 - 1
 (3 - 0)
Goias Go

20:00
FT red cardAvai SC
0 - 2
 (0 - 1)
Botafogo RJ

20:00
FT red cardEC Bahia BA
3 - 0
 (3 - 0)
Flamengo RJ

23:00
FT Corinthians SP
1 - 1
 (1 - 0)
Palmeiras SP

23:00
FT Atletico Mineiro
2 - 0
 (1 - 0)
Cruzeiro MG

23:00
FT Vasco da Gama
0 - 0
 (0 - 0)
CSA
Bulgaria - A PFG
Standings >

16:45
FT CSKA Sofia
1 - 0
 (0 - 0)
OFC Botev Vratsared card

19:00
FT Lokomotiv 1926 Plovdiv
1 - 1
 (0 - 0)
Ludogorets Razgrad
Bulgaria - B PFG
Standings >

17:30
FT Neftohimik
2 - 1
 (2 - 0)
PFK Pomorie
Chile - Primera Division
Standings >

17:30
FT Universidad de Concepción
0 - 3
 (0 - 1)
Univ. Catolica

20:00
FT Deportes Antofagasta
1 - 1
 (0 - 1)
Everton de Vina del Mar

22:30
FT Colo Colo
0 - 1
 (0 - 1)
Curico Unidored card
China - League One
Standings >

08:30
FT Changchun Yatai
5 - 1
 (3 - 0)
Meizhou Hakkared card

12:00
FT Shaanxi Changan
0 - 1
 (0 - 1)
Nei Mongolred card

12:30
FT Guangdong Tigers
1 - 0
 (0 - 0)
Shanghai Shenxin

12:30
FT Liaoning Hongyun
1 - 1
 (1 - 0)
Hubei Huakaier

12:30
FT Guizhou Hengfeng Zhicheng
1 - 0
 (0 - 0)
Qingdao Huanghai

12:30
FT Shijiazhuang Yongchang Junhao
0 - 5
 (0 - 3)
Beijing EG
Colombia - Primera A
Standings >

21:45
FT Alianza Petrolera
1 - 0
 (0 - 0)
Envigado

23:00
FT red cardClub Atlético Junior
0 - 1
 (0 - 0)
America De Calired card

23:45
FT Patriotas Boyacá F.C.
2 - 0
 (0 - 0)
Aguilas Pereira

01:45
FT Deportes Tolima
4 - 0
 (1 - 0)
Independiente Santa Fe
Costa Rica - Primera Division
Standings >

18:00
FT Deportivo Saprissa
4 - 1
 (1 - 0)
Guadalupe

22:00
FT red cardUniversidad CR
0 - 1
 (0 - 0)
CS Cartaginesred card

22:05
FT Limon
1 - 0
 (1 - 0)
Santos de Guapiles

23:00
FT Perez Zeledon
1 - 4
 (1 - 1)
LD Alajuelense

01:00
FT San Carlos
4 - 2
 (2 - 1)
Grecia
Croatia - 1. Hnl
Standings >

17:00
FT Hajduk Split
3 - 0
 (2 - 0)
NK Lokomotiva Zagreb

19:00
FT NK Osijek
3 - 1
 (0 - 1)
NK Inter Zapresic
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

15:30
FT SK Dynamo Ceske Budejovice
1 - 1
 (0 - 1)
FK Baumit Jablonec

15:30
FT MFK Karvina
0 - 0
 (0 - 0)
SK Slavia Praha

18:00
FT Sparta Prague
3 - 0
 (2 - 0)
1. FK Pribramred card
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

09:15
FT Dukla Prague
2 - 0
 (1 - 0)
FK Viktoria Zizkov

16:00
FT red cardFK Varnsdorf
3 - 3
 (1 - 1)
Chrudim
Denmark - 2. Division Group 1

12:00
FT Holbaek
1 - 1
 (1 - 1)
Bronshoj

12:00
FT B 73 Slagelse
0 - 0
 (0 - 0)
Vanlosered card
Denmark - 2. Division Group 2

12:00
FT Thisted
1 - 4
 (1 - 2)
VSK Aarhus
Denmark - 1. Division
Standings >

12:45
FT Naestved BK
0 - 2
 (0 - 1)
Kolding IF

12:45
FT Roskilde
1 - 1
 (0 - 0)
Skive IK

13:00
FT HB Köge
1 - 3
 (0 - 1)
Fredericia

14:00
FT Vejle BK
2 - 4
 (0 - 3)
Nykobing FC

17:00
FT Vendsyssel FF
0 - 1
 (0 - 0)
BK Fremad Amager
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

11:00
FT Randers FC
3 - 1
 (3 - 0)
FC Nordsjalland

13:00
FT Esbjerg FB
0 - 1
 (0 - 0)
Odense BK

15:00
FT Bröndby IF
1 - 2
 (1 - 1)
AC Horsens

17:00
FT red cardFC Midtjylland
1 - 0
 (0 - 0)
Aalborg BK
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

20:00
FT Liga Dep Universitaria Quito
1 - 1
 (0 - 0)
CSD Macarared card

22:15
FT CD Universidad Catolica
2 - 1
 (1 - 0)
Barcelona Guayaquil

00:30
FT Club Sport Emelec
0 - 1
 (0 - 1)
Delfin SC
England - Championship
Standings >

16:30
FT Bristol City
1 - 3
 (0 - 1)
Leeds United
Finland - Veikkausliga
Standings >

15:00
FT FC Lahti
1 - 0
 (0 - 0)
KPV Kokkolared card

15:00
FT red cardKuPS
1 - 1
 (0 - 1)
Hifk

15:00
FT FC Ilves
2 - 2
 (0 - 1)
RoPS

16:00
FT FC Inter Turku
1 - 0
 (0 - 0)
IFK Mariehamn
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

18:00
FT Lokomotivi
0 - 6
 (0 - 4)
Dinamo Tbilisi

18:00
FT FC Dinamo Batumi
0 - 0
 (0 - 0)
Dila
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

12:30
FT 1. FC Heidenheim
2 - 2
 (0 - 0)
VfB Stuttgart

14:30
FT Erzgebirge Aue
3 - 2
 (2 - 1)
SV Wehen Wiesbaden

14:30
FT SV Darmstadt 98
2 - 0
 (1 - 0)
Holstein Kiel
Germany - 3. Liga
Standings >

12:00
FT Braunschweig
0 - 3
 (0 - 1)
MSV Duisburg

13:00
FT FSV Zwickau
2 - 0
 (1 - 0)
Carl Zeiss Jenared card
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

10:00
FT Geestemunde
1 - 5
 (0 - 1)
Oberneuland

13:30
FT Hemelingen
4 - 0
 (4 - 0)
BTS Neustadt

14:00
FT Werder Bremen III
0 - 1
 (0 - 0)
Aumund-Vegesack
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

13:00
FT VfB Stuttgart II
0 - 1
 (0 - 0)
Nöttingen

13:30
FT SGV Freiberg
2 - 0
 (2 - 0)
1. FC Pforzheim 1896

14:00
FT Rielasingen-Arlen
2 - 1
 (1 - 0)
TSV Ilshofen
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

13:00
FT Hessen Kassel
4 - 2
 (2 - 1)
Friedberg

14:00
FT SV Steinbach
1 - 1
 (0 - 1)
RW Walldorf

14:00
FT Ginsheim
5 - 2
 (1 - 0)
Hessen Dreieich

14:00
FT Fernwald
5 - 6
 (1 - 1)
Rot-Weiss Hadamar

14:30
FT Eddersheim
5 - 0
 (2 - 0)
Neuhof
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >

14:00
FT TSV Sasel
4 - 2
 (2 - 0)
Concordia

17:00
FT Dassendorf
3 - 1
 (1 - 1)
Teutonia Ottensen
Germany - Oberliga NOFV-Nord
Standings >

13:00
FT Staaken
0 - 1
 (0 - 0)
TSG Neustrelitz
13:00 FT SV Tasmania 1973
2 - 4
 (1 - 2)
Union Berlin

13:00
FT BSC Süd 05
1 - 1
 (0 - 0)
Ludwigsfelder FC
Germany - Oberliga NOFV-Süd
Standings >

13:00
FT FSV Luckenwalde
0 - 0
 (0 - 0)
Nordhausen II

13:00
FT Plauen
0 - 4
 (0 - 2)
Einheit Rudolstadt
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

13:00
FT Eintracht Northeim
2 - 3
 (1 - 3)
Arminia Hannover

14:00
FT Gifhorn
2 - 2
 (0 - 2)
Bersenbruck

14:00
FT VFV Hildesheim
2 - 1
 (2 - 0)
Eintracht Celle

14:00
FT Spelle-Venhaus
3 - 0
 (1 - 0)
Lupo-Martini

14:00
FT Heeslinger
0 - 2
 (0 - 1)
1 FC Germ Egestorf/Langreder
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

13:00
FT TUS Koblenz
1 - 0
 (1 - 0)
Diefflen

14:00
FT Hassia Bingen
0 - 1
 (0 - 0)
Röchling Völklingen

15:00
FT Elversberg II
3 - 1
 (1 - 0)
Arminia Ludwigshafen
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >

13:00
FT Union Neumünster
3 - 1
 (2 - 0)
Kropp
13:00 FT Todesfelde
4 - 2
 (2 - 1)
Preussen Reinfeld

14:00
FT Eckernforder SV
1 - 4
 (1 - 1)
Phonix Lübeck
Germany - Regionalliga Bayern
Standings >

10:00
FT TSV Buchbach
2 - 1
 (1 - 0)
Turkgucu München

13:00
FT VFR Garching
1 - 5
 (0 - 2)
Aubstadtred card
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

12:00
FT Hamburger SV II
6 - 0
 (4 - 0)
Holstein Kiel II

13:00
FT Werder Bremen II
2 - 2
 (1 - 1)
St. Pauli II

13:00
FT TSV Havelse
0 - 2
 (0 - 0)
SC Weiche-08

13:00
FT Eintracht Norderstedt
6 - 1
 (2 - 1)
Heider SV

14:00
FT SV Drochtersen/Assel
3 - 1
 (2 - 0)
SSV Jeddeloh

14:00
FT VfB Oldenburg
0 - 3
 (0 - 1)
VFL Wolfsburg II
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT red cardViktoria Berlin
0 - 2
 (0 - 1)
Lokomotive Leipzig

12:30
FT Wacker Nordhausen
8 - 0
 (4 - 0)
Bischofswerdaer

12:30
FT ZFC Meuselwitz
2 - 0
 (2 - 0)
Lichtenberg

12:30
FT Energie Cottbus
5 - 3
 (2 - 2)
Rot Weiss Erfurt
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT 1. FSV Mainz 05 II
2 - 0
 (0 - 0)
TuS RW Koblenz

13:00
FT SC Freiburg II
1 - 2
 (0 - 0)
Offenbach
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT VFB Homberg
1 - 2
 (0 - 0)
Rot-Weiss Essen

15:30
FT Borussia Dortmund II
2 - 1
 (1 - 0)
Sportfreunde Lotte
Hungary - NB I
Standings >

17:00
FT Videoton FC
4 - 2
 (3 - 2)
Kaposvari Rakoczi

17:00
FT Diosgyori VTK
2 - 1
 (1 - 1)
Budapest Honved FC
Hungary - NB II

16:30
FT Budaorsi SC
0 - 2
 (0 - 1)
Nyiregyhaza Spartacus

16:30
FT Dorogi FC
2 - 1
 (2 - 0)
SC Vasas Budapest

16:30
FT Szeged 2011
0 - 3
 (0 - 3)
Budafoki

16:30
FT Soroksar
1 - 1
 (0 - 0)
Kazincbarcika

18:00
FT Szolnoki MAV
2 - 1
 (1 - 1)
Vac-Ujbuda

18:00
FT Ajka Padragkut
0 - 1
 (0 - 1)
Gyori ETO

18:00
FT Bekescsabai Elore SE
0 - 1
 (0 - 0)
Tiszakecske

18:00
FT Csakvari TK
3 - 2
 (3 - 1)
MTK Budapest FCred card
Indonesia - Super Liga
Standings >

09:30
FT Pusamania Borneo
2 - 2
 (0 - 1)
PSS Sleman

12:40
FT Barito Putera
1 - 0
 (0 - 0)
Persib Bandung
International - Club Friendlies

13:00
FT red cardBayer 04 Leverkusen
1 - 2
 (1 - 1)
Valencia CF

16:00
FT Besiktas JK
0 - 2
 (0 - 1)
Brescia Calcio

16:00
FT De Graafschap
1 - 2
 (0 - 1)
CA Osasuna

17:00
FT Spal 2013
0 - 0
 (0 - 0)
Hellas Verona

17:00
FT Lagos
1 - 1
 (0 - 1)
Louletano

17:00
FT Alanyaspor
2 - 2
 (0 - 0)
Al Wasl

18:30
FT Santa Marta Tormes
0 - 2
 (0 - 1)
Salamanca

19:00
FT Racing Santander
2 - 1
 (1 - 0)
Athletic Bilbao

19:00
FT SD Huesca
2 - 2
 (1 - 0)
Castellon

19:00
FT Barcelona
2 - 1
 (0 - 1)
Arsenal

19:30
FT ASD Pineto Calcio
1 - 2
 (1 - 1)
Pescara Calcio

19:45
FT FC Girondins Bordeaux
2 - 3
 (1 - 2)
Genoa

19:45
FT AC Pisa 1909
0 - 0
 (0 - 0)
FC Flora Tallinn

20:00
FT Olympique Marseille
0 - 1
 (0 - 1)
SSC Napoli

20:00
FT RCA Raja Casablanca Athletico
0 - 1
 (0 - 0)
Betis Sevilla
International - Champions Cup

15:00
AP Tottenham Hotspur
1 - 1
 (1 - 1)
Inter Milan
Italy - Coppa Lega Pro

15:30
FT AS Giana Erminio
0 - 1
 (0 - 1)
Albinoleffe

16:00
FT Gozzano
0 - 1
 (0 - 0)
AC Renate

17:30
FT Rimini
1 - 2
 (0 - 2)
Cesena

19:30
FT Juventus U23
2 - 0
 (2 - 0)
Pergolettese

19:30
FT Ternana Calcio
3 - 2
 (1 - 0)
Olbia

19:30
FT AS Gubbio 1910
6 - 0
 (3 - 0)
Fano Calcio
Japan - J League
Standings >

11:00
FT Kawasaki Frontale
0 - 0
 (0 - 0)
Matsumoto Yamaga FC

11:00
FT Urawa Red Diamonds
2 - 2
 (1 - 2)
Nagoya Grampus

11:30
FT Sagan Tosu
2 - 2
 (0 - 0)
Oita Trinita
Japan - J-League Division 2
Standings >

10:00
FT V-Varen Nagasaki
1 - 3
 (1 - 1)
FC Gifu

10:00
FT Kyoto Sanga FC
4 - 0
 (3 - 0)
Tokyo Verdy

10:00
FT Ventforet Kofu
3 - 0
 (0 - 0)
Machida Zelvia

10:00
FT Niigata Albirex
4 - 0
 (2 - 0)
Tokushima Vortis

10:00
FT Zweigen Kanazawa
1 - 1
 (1 - 0)
Tochigi

10:00
FT Avispa Fukuoka
0 - 2
 (0 - 0)
Yokohama FC

11:00
FT Kagoshima Utd
2 - 1
 (0 - 1)
JEF United Chiba

11:00
FT Omiya Ardija
3 - 2
 (2 - 1)
Montedio Yamagata

11:00
FT Renofa Yamaguchi
1 - 0
 (1 - 0)
Mito Hollyhockred card

11:00
FT Ehime
2 - 0
 (2 - 0)
Fagiano Okayama

11:00
FT Kashiwa Reysol
5 - 1
 (2 - 1)
Ryukyu
Korea - K-League

12:00
FT Gangwon FC
3 - 3
 (1 - 1)
Jeonbuk Hyundai

12:00
FT Suwon Samsung Blue Wings
0 - 2
 (0 - 1)
Pohang Steelers FC

12:00
FT Incheon United FC
0 - 1
 (0 - 0)
Seongnam FC
Korea - K League Challenge

12:00
FT Asan Mugunghwa
0 - 1
 (0 - 1)
Busan I Park

12:00
FT red cardSuwon City FC
1 - 1
 (0 - 0)
FC Anyang

12:00
FT Seoul E-Land
1 - 0
 (0 - 0)
Bucheon FC
Latvia - 1. Division

17:00
FT Valmiera
2 - 1
 (1 - 0)
FK Liepaja
Lithuania - A Lyga

17:00
FT Atlantas
1 - 3
 (1 - 1)
Zalgiris
Luxembourg - National Division

15:00
FT F91 Dudelange
3 - 1
 (0 - 1)
Muhlenbach Lusitanos

15:00
FT Victoria Rosport
3 - 0
 (1 - 0)
Etzella Ettelbruck

15:00
FT Racing Luxembourg
2 - 3
 (1 - 1)
Petange

15:00
FT FC Rodange 91
1 - 2
 (0 - 0)
FC Una Strassen

15:00
FT Hostert
0 - 1
 (0 - 1)
Mondorf-les-Bains

17:30
FT CS Fola Esch
1 - 2
 (1 - 0)
Differdange FC 03
Malaysia - FA Cup

14:00
FT Melaka United
3 - 1
 (1 - 1)
PDRM

14:00
FT Perak
3 - 0
 (1 - 0)
Sabah FA
Moldova - Divizia Nationala

16:00
FT Speranta Crihana Veche
1 - 2
 (0 - 1)
Sfintul Gheorghe

18:00
FT Sheriff
3 - 0
 (0 - 0)
Zimbru
Netherlands - Eredivisie
Standings >

11:15
FT Heracles Almelo
0 - 4
 (0 - 3)
Heerenveen

13:30
FT Feyenoord Rotterdam
2 - 2
 (0 - 0)
Sparta Rotterdam

15:45
FT ADO Den Haag
2 - 4
 (2 - 2)
Utrecht

19:00
FT AZ Alkmaar
4 - 0
 (0 - 0)
Fortuna Sittard
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:00
FT IK Start
3 - 1
 (1 - 0)
Kongsvinger IL

17:00
FT red cardRaufoss
1 - 4
 (0 - 2)
Notodden

17:00
FT Sandefjord Fotball
1 - 0
 (0 - 0)
Tromsdalen

17:00
FT Sogndal IL
3 - 0
 (1 - 0)
Ullensaker/Kisa

17:00
FT red cardNest-Sotra
2 - 2
 (2 - 1)
KFUMred card

17:00
FT Sandnes ULF
0 - 2
 (0 - 2)
HamKam

17:00
FT StrØmmen IF
3 - 1
 (2 - 0)
Jerv FKred card
Norway - Tippeligaen
Standings >

17:00
FT Stabaek Fotball
1 - 1
 (0 - 0)
Haugesund FK

17:00
FT Viking FK
0 - 2
 (0 - 0)
Molde FK

17:00
FT Tromso IL
2 - 2
 (1 - 0)
Mjondalen

17:00
FT Ranheim IL
0 - 3
 (0 - 2)
SK Brann

19:00
FT Valerenga IF
1 - 1
 (0 - 1)
Kristiansund BK
Paraguay - Primera Division
Standings >

20:30
FT Club Sportivo Luqueno
0 - 0
 (0 - 0)
Sol de America

23:00
FT Cerro Porteno
2 - 2
 (0 - 0)
Guarani CA
Poland - Ekstraklasa
Standings >

14:00
FT Wisla Plock SA
1 - 2
 (0 - 1)
Lechia Gdanskred card

16:30
FT GKS Piast Gliwice
0 - 0
 (0 - 0)
Pogon Szczecin

16:30
FT Legia Warszawa
0 - 0
 (0 - 0)
Slask Wroclaw
Poland - 1. Liga
Standings >

16:45
FT red cardChojnice
0 - 1
 (0 - 1)
Podbeskidzie Bielsko Biala
Romania - Divizia A
Standings >

16:00
FT red cardHermanstadt
2 - 1
 (0 - 1)
CS Universitatea Craiova

19:00
FT Sepsi
2 - 2
 (1 - 0)
FC Viitorul Constanta
Romania - Liga II
Standings >
09:00 FT SCM Buzau
1 - 0
 (0 - 0)
Miercurea Ciuc

11:30
FT Metaloglobus Bucuresti
1 - 2
 (1 - 0)
Petrolul Ploiesti
Russia - Cup

14:00
AP Kamaz *
2 - 2
 (0 - 1)
FC Zvezda Permred card

14:00
FT Nosta
0 - 1
 (0 - 1)
FK Tyumen

15:00
FT Akron Tolyatti
3 - 0
 (1 - 0)
FC Volga Ulyanovsk
Russia - Premier League
Standings >

14:30
FT Tambov
0 - 1
 (0 - 1)
Arsenal Tula

17:00
FT FC Rubin Kazan
0 - 1
 (0 - 1)
CSKA Moscow

19:30
FT Sochi
0 - 0
 (0 - 0)
Dinamo Ufa
Russia - First Division
Standings >

16:00
FT Torpedo Moskva
2 - 1
 (1 - 1)
FK Armavir
Scotland - Premier League
Standings >

13:30
FT Kilmarnock
1 - 2
 (0 - 1)
Glasgow Rangers

15:00
FT Aberdeen FC
3 - 2
 (1 - 0)
Heart of Midlothianred card
Serbia - Super Liga
Standings >

19:00
FT FK Cukaricki Stankom
1 - 0
 (1 - 0)
FK Radnik Surdulica

19:00
FT FK Spartak Subotica
1 - 2
 (1 - 1)
Backa Topolared card

19:00
FT Partizan Belgrad
4 - 0
 (2 - 0)
Macva Sabac
Singapore - S. League

10:30
FT Balestier Khalsa FC
3 - 4
 (2 - 1)
Hougang United FC
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

17:00
FT FC Spartak Trnava
2 - 0
 (1 - 0)
FC Nitra

18:00
FT SK Sered
3 - 1
 (0 - 0)
DAC 1904 Dunajska Streda
Slovenia - Prva Liga
Standings >

16:30
FT MND Tabor Sezana
2 - 1
 (2 - 0)
NK Domzale

19:15
FT Olimpija
4 - 2
 (3 - 1)
NK Triglav
South Africa - Premier League
Standings >

14:00
FT Black Leopards
0 - 1
 (0 - 1)
Polokwane City

14:00
FT Highlands
2 - 3
 (1 - 1)
Kaizer Chiefs

14:00
FT Golden Arrows
1 - 0
 (0 - 0)
Maritzburg United
Sweden - Allsvenskan
Standings >

14:00
FT Kalmar FF
2 - 2
 (0 - 1)
Hammarby IFred card

16:30
FT BK Häcken
4 - 1
 (3 - 1)
IK Sirius FK
Sweden - Superettan
Standings >

14:00
FT IK Frej
1 - 1
 (1 - 0)
Vasteras SK

14:00
FT Syrianska FC
2 - 2
 (0 - 2)
Trelleborgs FF

16:30
FT Östers IF
2 - 1
 (1 - 1)
Gais
Sweden - Div 1 Norra

14:00
FT Tegs
0 - 0
 (0 - 0)
Bodens

15:00
FT Carlstad United
2 - 1
 (1 - 0)
Gefle IF

15:00
FT Sollentuna Utd FF
0 - 2
 (0 - 2)
Akropolisred card

16:00
FT Sandviken
1 - 0
 (0 - 0)
Forward

16:00
FT Vasalund
1 - 2
 (0 - 1)
Umea
Sweden - Div 1 Södra

15:00
FT Torns
2 - 0
 (2 - 0)
Kristianstad

15:00
FT Trollhattan
2 - 4
 (1 - 2)
Assyriska IK

16:00
FT Ljungskile
3 - 0
 (1 - 0)
Skovde AIKred card
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

15:00
FT Neuchatel Xamax FC
1 - 1
 (0 - 1)
FC St. Gallen

15:00
FT Servette Geneva
1 - 0
 (0 - 0)
FC Luzern

15:00
FT Young Boys
2 - 0
 (1 - 0)
FC Lugano
Switzerland - Challenge League
Standings >

15:00
FT Stade Lausanne-Ouchy
3 - 3
 (2 - 3)
Vaduz
Ukraine - Vyscha Liga
Standings >

15:00
FT red cardOlimpic Donetsk
0 - 1
 (0 - 0)
Kolos Kovalyovkared card

17:30
FT FC Shakhtar Donetsk
3 - 0
 (2 - 0)
Karpaty Lviv

17:30
FT Zorya Lugansk
1 - 1
 (0 - 1)
Dnipro-1
USA - USL Pro

03:30
FT Fresno
2 - 1
 (1 - 0)
Las Vegas Lightsred card
USA - Major League Soccer
Standings >

21:00
FT NSC Minnesota Stars
1 - 0
 (0 - 0)
Portland Timbers

00:45
FT red cardDC United
1 - 5
 (0 - 2)
Philadelphia Union

03:00
FT Seattle Sounders
2 - 3
 (0 - 2)
Sporting KC
Venezuela - Primera Division
Standings >

21:00
FT Dep. La Guaira
1 - 1
 (1 - 0)
Mineros de Guayanared card

21:00
FT Deportivo Lara
2 - 1
 (1 - 0)
Estudiantes de Merida

21:00
FT Llaneros de Guanare
0 - 1
 (0 - 1)
Monagas

22:00
FT Zamora
0 - 1
 (0 - 0)
Caracas

22:00
FT Deportivo Tachira
2 - 0
 (0 - 0)
Zuliared card
Vietnam - V-League
Standings >

11:00
FT Nam Dinh
2 - 2
 (1 - 0)
Hoang Anh Gia Lai

12:00
FT Than Quang Ninh
1 - 1
 (0 - 0)
SHB Da Nang

13:00
FT Ho Chi Minh
1 - 2
 (1 - 1)
Khanh Hoa
Wales - Cup

14:30
FT Gresford Athletic
1 - 0
 (0 - 0)
Colwyn Bay