UEFA Champions League Quali

18:00
FT FK Krasnodar
0 - 1
 (0 - 0)
Porto

18:45
FT red cardIstanbul BBSK
0 - 1
 (0 - 0)
Olympiacos Piraeus

19:00
FT CFR Cluj
1 - 1
 (1 - 1)
Celtic Glasgow

19:00
FT FC Basel
1 - 2
 (0 - 0)
LASK Linz

19:15
FT NK Maribor
1 - 3
 (0 - 0)
Rosenborg BK
UEFA Europa League Quali

19:15
FT Slovan Bratislava
1 - 0
 (0 - 0)
Dundalk FC
AFC Asian Cup

13:00
FT Ha Noi ACB
1 - 0
 (0 - 0)
B. Binh Duong
Australia - Cup

10:30
FT Melbourne Knights
2 - 5
 (1 - 2)
Adelaide United

10:30
AP Brisbane Strikers *
2 - 2
 (1 - 0)
Wellington Phoenix

10:30
AET Melbourne Victory
2 - 3
 (1 - 0)
Newcastle United Jets

10:30
FT Sydney
0 - 2
 (0 - 1)
Brisbane Roar

11:30
AET Perth Glory
1 - 2
 (0 - 0)
Western Sydney
Bolivia - Primera Division
Standings >

23:15
FT CA Nacional Potosi
2 - 1
 (0 - 0)
Guabira Montero

01:30
FT Jorge Wilstermann
2 - 0
 (1 - 0)
Bloomingred card

01:30
FT Sport Boys
1 - 0
 (0 - 0)
The Strongest
Brazil - Cup

01:30
FT Cruzeiro MG
0 - 1
 (0 - 0)
Internacional RS
Brazil - Serie A
Standings >

23:15
FT Corinthians SP
2 - 0
 (1 - 0)
Goias Gored card
Chile - Cup

01:00
FT Univ. Catolica
3 - 1
 (1 - 1)
Santiago Morningred card
Colombia - Copa Colombia

21:45
FT Deportes Tolima
3 - 0
 (1 - 0)
Orsomarsored card

01:30
FT Independiente Medellin
2 - 1
 (1 - 0)
Millonarios
Denmark - Cup

16:00
FT Ronne fB
0 - 2
 (0 - 1)
B 1908

17:00
FT Holbaek
1 - 2
 (0 - 1)
Nykobing FC

17:00
FT Ringkobing
0 - 1
 (0 - 0)
VSK Aarhus

17:00
FT Alleso
0 - 6
 (0 - 4)
Vejle BK

17:00
FT OKS
1 - 2
 (0 - 2)
Sydvest

17:00
FT Avedore
0 - 1
 (0 - 0)
B 73 Slagelse

17:00
AET FB
3 - 2
 (1 - 0)
KFUM Kobenhavnred card

17:00
FT Krarup / Espe
2 - 3
 (0 - 3)
Varde

17:00
FT Dalum
0 - 3
 (0 - 0)
Kolding IF

17:00
FT Rudersdal
0 - 5
 (0 - 1)
Hillerod

17:00
FT Hatting Torsted
0 - 5
 (0 - 1)
Fredericia

17:30
FT Dronninglund
0 - 3
 (0 - 1)
Djursland

18:00
FT Holstebro
3 - 0
 (2 - 0)
Odder

18:00
FT Skjold
0 - 1
 (0 - 1)
BK Fremad Amager
England - Conference north
Standings >

19:45
FT Darlington
1 - 1
 (0 - 1)
Gateshead
England - Football League Trophy

19:45
FT Oldham Athletic
3 - 2
 (2 - 2)
Liverpool U21
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

17:30
FT Bremer SV
1 - 1
 (0 - 1)
Borgfeld
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >

18:15
FT Kropp
1 - 3
 (0 - 1)
Husumer SV

18:15
FT Frisia Risum-Lindholm
2 - 2
 (1 - 1)
Flensburg

18:15
FT Bordesholm
2 - 2
 (0 - 1)
Todesfelde

18:15
FT Preussen Reinfeld
2 - 0
 (1 - 0)
SV Eutin 08

18:15
FT SC Weiche-08
6 - 0
 (3 - 0)
Eckernforder SV

18:15
FT Inter Turkspor Kiel
3 - 6
 (1 - 4)
Oldenburger

18:15
FT Lübeck II
5 - 0
 (2 - 0)
Union Neumünster

18:15
FT Phonix Lübeck
3 - 0
 (1 - 0)
Eichede
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

17:45
FT LSK Hansa
1 - 1
 (0 - 0)
Eintracht Norderstedt

17:45
FT Holstein Kiel II
1 - 1
 (1 - 1)
VfB Oldenburg
Hungary - NB II

16:30
FT red cardBalmazujvaros Sport KFT
1 - 2
 (0 - 2)
Szeged 2011

16:30
FT Nyiregyhaza Spartacus
0 - 1
 (0 - 0)
Dorogi FC

16:30
FT Kazincbarcika
1 - 2
 (0 - 0)
Bekescsabai Elore SE

16:30
FT Tiszakecske
2 - 1
 (1 - 0)
Ajka Padragkut

18:00
FT Budafoki
3 - 0
 (1 - 0)
Szolnoki MAV

18:00
FT MTK Budapest FC
1 - 1
 (0 - 1)
Budaorsi SC

18:00
FT Szombathelyi Haladas
1 - 1
 (1 - 0)
BFC Siofok

18:00
FT Gyori ETO
3 - 0
 (1 - 0)
Gyirmot

18:00
FT SC Vasas Budapest
5 - 2
 (1 - 2)
Soroksar
Iceland - Premier
Standings >

19:00
FT Breidablik Kopavogur
4 - 0
 (2 - 0)
KA Akureyri

20:15
FT Stjarnan Gardabae
2 - 1
 (0 - 0)
Vikingur Reykjavik

20:15
FT Valur Reykjavik
1 - 0
 (1 - 0)
Fylkir
Indonesia - Super Liga
Standings >

12:30
FT Kalteng Putra
4 - 2
 (2 - 1)
Arema Indonesia (ISL)
International - Club Friendlies

10:30
FT Gondomar
3 - 1
 (1 - 0)
Sao Martinho

15:30
FT VfL Osnabrück
2 - 1
 (2 - 0)
BSV Rehden

16:00
FT Boluspor
1 - 1
 (0 - 1)
Adanaspor

16:00
FT Doxa Katokopias
3 - 0
 (2 - 0)
AEL Limassol

16:30
FT PAS Giannina
0 - 1
 (0 - 0)
Larissa

16:30
FT Feralpisalo
2 - 0
 (0 - 0)
Ciliverghe Mazzano

17:00
FT Paralimni
0 - 1
 (0 - 1)
Anorthosis Famagusta

17:00
FT Asteras Tripolis
1 - 1
 (0 - 0)
Panachaiki Patrai

17:15
FT Alanyaspor
2 - 0
 (0 - 0)
Brescia Calcio

17:30
FT Hertha BSC II
6 - 4
 (3 - 2)
Zehlendorf

17:30
FT Stupnik
0 - 3
 (0 - 1)
Spansko

17:30
FT Menemen Belediyespor Izmir
1 - 0
 (0 - 0)
Karsiyaka

17:30
FT NK Lucko
2 - 3
 (0 - 1)
NK Lokomotiva Zagreb

18:00
FT RB Salzburg
0 - 1
 (0 - 1)
Real Madrid

18:00
FT CF Malaga
1 - 0
 (1 - 0)
Melilla

18:00
FT Deportivo La Coruna
1 - 0
 (1 - 0)
Unionistas

18:00
FT Elche CF
0 - 2
 (0 - 1)
UD Levante

18:30
FT Dessel Sport
0 - 1
 (0 - 1)
Duffel

18:30
FT Fenerbahce
2 - 2
 (2 - 0)
Cagliari Calcio

18:30
FT red cardRCD Mallorca
0 - 0
 (0 - 0)
Getafe CFred card

18:30
FT Granollers
4 - 1
 (2 - 0)
Europa

18:30
FT La Nucia
0 - 4
 (0 - 0)
Villarreal CF

18:30
FT AS Roma
2 - 2
 (1 - 2)
Athletic Bilbao

19:00
FT Llagostera
1 - 2
 (1 - 0)
Sabadell

19:30
FT Spezia Calcio
3 - 5
 (1 - 2)
UC Sampdoria

19:30
FT Yeclano
0 - 0
 (0 - 0)
Hercules

19:30
FT Real Zaragoza
0 - 0
 (0 - 0)
CD Alaves

20:00
FT red cardSan Roque
2 - 3
 (0 - 1)
Recreativo Huelva

20:00
FT Infesta
0 - 5
 (0 - 1)
Salgueiros

20:30
FT Betis Sevilla
1 - 0
 (1 - 0)
Union Deportiva Las Palmas

00:30
FT SSC Napoli
1 - 2
 (1 - 1)
Barcelona
Malaysia - FA Cup

14:00
FT red cardPDRM
4 - 3
 (1 - 2)
Felda United

14:00
FT Pulau Pinang
2 - 1
 (1 - 0)
Sabah FA

14:00
FT Negeri Sembilan
1 - 2
 (0 - 2)
PKNS

14:00
FT Darul Takzim
4 - 2
 (1 - 0)
Petaling Jaya CFC
Poland - Cup

16:00
FT Skra Czestochowa
1 - 2
 (1 - 0)
Ruch Chorzow

16:30
FT Gryf Wejherowo
3 - 2
 (3 - 2)
Siarka Tarnobrzeg
Scotland - Bells Challenge Cup
19:45 FT Motherwell U21
1 - 0
 (1 - 0)
Spartans
19:45 FT Hamilton U21
4 - 0
 (1 - 0)
BSC Glasgow
Singapore - S. League

12:45
FT Young Lions
1 - 1
 (0 - 1)
DPMM FCred card
Sweden - Div 1 Södra

18:00
FT Eskilsminne
0 - 1
 (0 - 0)
Lunds BK
Switzerland - 1.Liga

18:00
FT Sion II
2 - 1
 (1 - 0)
Etoile Carouge

18:30
FT Stade Nyonnais
0 - 2
 (0 - 1)
Yverdon Sport

18:30
FT Bavois
1 - 1
 (0 - 0)
Breitenrain

18:30
FT Cham
0 - 3
 (0 - 0)
Black Stars

19:00
FT Bruhl
2 - 2
 (1 - 1)
YF Juventus

19:00
FT Munsingen
1 - 1
 (0 - 0)
Rapperswil-Jona

19:00
FT FC Köniz
0 - 3
 (0 - 2)
Bellinzona
USA - Cup

01:00
FT NSC Minnesota Stars
2 - 1
 (1 - 1)
Portland Timbers
USA - USL Pro

01:00
FT Nashville SC
4 - 0
 (0 - 0)
Hartford Athleticred card

02:00
FT Colorado Springs
2 - 2
 (0 - 1)
Portland Timbers II