Football results from 06.09.2020

UEFA Nations League - League A

19:45
FT Spain
4 - 0
 (3 - 0)
Ukraine

19:45
FT Switzerland
1 - 1
 (0 - 1)
Germany
UEFA Nations League - League B

14:00
FT Wales
1 - 0
 (0 - 0)
Bulgaria

17:00
FT Ireland
0 - 1
 (0 - 0)
Finland

17:00
FT Hungary
2 - 3
 (0 - 2)
Russia

19:45
FT red cardSerbia
0 - 0
 (0 - 0)
Turkey
UEFA Nations League - League C

17:00
FT Slovenia
1 - 0
 (1 - 0)
Moldova

19:45
FT Kosovo
1 - 2
 (0 - 1)
Greece
UEFA Nations League - League D

14:00
FT Andorra
0 - 1
 (0 - 1)
Faroe Islands

19:45
FT Malta
1 - 1
 (1 - 1)
Latvia
UEFA Euro U21 Quali

19:30
FT red cardSan Marino U21
0 - 1
 (0 - 1)
Greece U21
Australia - Brisbane Premier League

07:15
FT Grange Thistle
4 - 2
 (3 - 2)
Brisbane Knights

09:00
FT Toowong
1 - 3
 (0 - 0)
St. George Willawong
Australia - New South Wa. Premier L.

05:30
FT Wollongong FC
2 - 0
 (2 - 0)
Blacktown City Demons

06:00
FT Sydney United
4 - 2
 (3 - 0)
Sydney FC U21

06:00
FT Rockdale City Suns
1 - 3
 (1 - 1)
WS Wanderers U21
Australia - NPL Queensland

05:00
FT red cardBrisbane U21
1 - 2
 (1 - 1)
Moreton

08:00
FT Brisbane City
1 - 4
 (1 - 2)
Brisbane Olympic
Austria - 3. Liga

15:00
FT Rothis
2 - 2
 (0 - 1)
Rotenberg

15:00
FT SV Wals-Grunau
2 - 0
 (1 - 0)
SV Seekirchen
Brazil - Serie A
Standings >

15:00
FT red cardBragantino
1 - 2
 (0 - 0)
Palmeiras SP

20:00
FT Internacional RS
2 - 2
 (1 - 1)
EC Bahia BA

20:00
FT Sao Paulo SP
3 - 1
 (0 - 1)
Fluminense RJ

22:00
FT Vasco da Gama
1 - 0
 (1 - 0)
Atletico PR

23:00
FT Atletico GO
1 - 1
 (1 - 1)
Gremio Porto Alegrered card

00:30
FT Coritiba PR
0 - 1
 (0 - 1)
Atletico Mineiro

00:30
FT Sport Recife PE
2 - 1
 (0 - 0)
Goias Go
Brazil - Serie B
Standings >

15:00
FT Chapecoense SC
1 - 0
 (0 - 0)
Avai SC
Chile - Primera Division
Standings >

15:00
FT red cardDeportes Antofagasta
2 - 2
 (1 - 0)
Audax Italiano La Florida

18:00
FT Universidad de Chile
1 - 1
 (0 - 1)
Colo Colo
China - Super League
Standings >

11:00
FT Tianjin TEDA
1 - 2
 (0 - 2)
Chongqing Dangdai Lifan

13:00
FT Wuhan Zall
2 - 2
 (0 - 2)
Beijing Guoan
Costa Rica - Primera Division
Standings >

18:00
FT CS Cartagines
4 - 0
 (1 - 0)
San Carlos

21:00
FT ADR Jicaral
0 - 2
 (0 - 0)
Limon
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

09:15
FT Slovan Liberec II
2 - 1
 (1 - 0)
Bohemians 1905 II

09:15
AP red cardHradec Kralove II
1 - 1
 (1 - 0)
Preperered card

09:15
FT Admira Praha
3 - 0
 (2 - 0)
Viktoria Plzen II

09:15
FT Chlumec nad Cidlinou
4 - 0
 (3 - 0)
Teplice II

16:00
FT Sokol Zapy
4 - 0
 (2 - 0)
Zbuzany

16:00
AP Sokol Brozany
0 - 0
 (0 - 0)
Dukla Praha II
Denmark - 2. Division Group 1

12:30
FT Holbaek
0 - 3
 (0 - 0)
B 93
Denmark - 2. Division Group 2

12:00
FT AB Gladsaxe
2 - 1
 (1 - 0)
B 73 Slagelse

12:00
FT Avarta
0 - 1
 (0 - 0)
Nykobing FC
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

19:15
FT Delfin SC
2 - 1
 (0 - 1)
Deportivo Cuenca

21:30
FT red cardAucas
3 - 1
 (2 - 1)
CD River Plate Ecuadorred card

00:00
FT Club Sport Emelec
2 - 2
 (2 - 0)
Independiente del Valle
Egypt - Premier League
Standings >

14:30
FT El-Entag El-Harby
3 - 0
 (1 - 0)
Tanta FC

17:00
FT Al Masry Club
1 - 1
 (0 - 0)
Enppi Club

17:00
FT El Gouna
2 - 1
 (0 - 1)
Pyramids

19:30
FT Zamalek
1 - 0
 (0 - 0)
Talaea El Gaish
England - League Cup

12:00
AP Brentford *
1 - 1
 (1 - 0)
Wycombe Wanderersred card
Finland - Ykkonen
Standings >

16:30
FT FF Jaro
2 - 2
 (1 - 1)
IF Gnistan
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

10:00
FT Geestemunde
2 - 2
 (1 - 0)
SFL Bremerhaven

12:00
FT Komet Arsten
1 - 1
 (0 - 1)
Schwachhausen

14:00
FT Hastedt
2 - 0
 (0 - 0)
Hemelingen

14:00
FT Borgfeld
4 - 3
 (2 - 0)
OSC Bremerhaven

14:30
FT Habenhauser FV
0 - 3
 (0 - 1)
Blumenthaler SV
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

16:00
FT SGV Freiberg
2 - 0
 (1 - 0)
Bissingen
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:00
FT Neuhof
0 - 1
 (0 - 1)
FV Bad Vilbel

14:00
FT Eddersheim
0 - 2
 (0 - 0)
Fulda-Lehnerz

14:00
FT Ginsheim
0 - 1
 (0 - 1)
Rot-Weiss Hadamar
Germany - Mittelrheinliga
Standings >

14:00
FT Viktoria Arnoldsweiler
4 - 1
 (2 - 1)
Eilendorf

14:00
FT Hürth
2 - 0
 (1 - 0)
Friesdorf

14:00
FT Alfter
3 - 0
 (1 - 0)
Wesseling-Urfeld

14:00
FT Hennef 05
3 - 2
 (2 - 0)
Fortuna Koln II
14:30 FT VfL Vichttal
0 - 2
 (0 - 1)
Glesch-Paffendorf

14:30
FT Frechen
1 - 1
 (1 - 1)
Breinig

14:30
FT Pesch
1 - 1
 (0 - 0)
Siegburger
Germany - Oberliga NOFV-Nord
Standings >

12:30
FT Stern
0 - 3
 (0 - 2)
Greifswalder SV

13:00
FT Seelow
2 - 1
 (0 - 1)
Rostocker FC

13:00
FT Lok Stendal
3 - 0
 (1 - 0)
Strausberg
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

14:00
FT Schwarz-Weiß Essen
3 - 0
 (0 - 0)
Union Nettetal

14:00
FT FC Monheim
1 - 0
 (0 - 0)
Cronenberger SC

14:00
FT TVD Velbert
3 - 1
 (0 - 1)
Düsseldorf-West

14:00
FT Kray
5 - 2
 (0 - 1)
FSV Duisburg

14:00
FT Germania Ratingen
4 - 0
 (2 - 0)
1 FC Kleve
14:15 FT SpVgg Sterkrade-Nord
0 - 1
 (0 - 0)
Jahn Hiesfeld

14:30
FT Meerbusch
2 - 1
 (1 - 1)
SC Velbert
14:30 FT FC Bocholt
3 - 2
 (2 - 1)
Niederwenigern

14:30
FT TuRU 1880 Düsseldorf
0 - 3
 (0 - 1)
SF Baumberg
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

13:00
FT Eintracht Northeim
1 - 3
 (0 - 1)
Gottingen

14:00
FT Heeslinger
2 - 2
 (1 - 1)
Eintracht Celle

14:00
FT 1 FC Germ Egestorf/Langreder
1 - 1
 (0 - 0)
FT Braunschweig

14:00
FT Spelle-Venhaus
6 - 1
 (4 - 1)
TB Uphusen

14:00
FT Gifhorn
0 - 3
 (0 - 1)
Ramlingen-Ehlershausen
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

14:30
FT Elversberg II
2 - 1
 (1 - 1)
Speyer
Germany - Oberliga Westfalen
Standings >
14:00 FT Gütersloh
2 - 0
 (1 - 0)
Finnentrop/Bamenohl

14:00
FT SV Westfalia Rhynern
2 - 2
 (1 - 0)
SG Wattenscheid 09

14:00
FT Sprockhovel
4 - 3
 (1 - 2)
Paderborn II

14:00
FT RSV Meinerzhagen
3 - 0
 (1 - 0)
Hammer SpVgg

14:00
FT Kaan-Marienborn
4 - 2
 (1 - 0)
Preussen Munster 2

14:00
FT TUS Ennepetal
3 - 2
 (1 - 1)
ASC 09 Dortmund

14:00
FT Vreden
2 - 3
 (1 - 2)
FC Eintracht Rheine
14:15 FT Westfalia Herne
1 - 3
 (0 - 3)
Clarholz

15:00
FT TuS Erndtebrück
0 - 1
 (0 - 0)
Siegen
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

12:00
FT Hamburger SV II
1 - 1
 (0 - 0)
LSK Hansa

13:00
FT FC Altona 93
1 - 2
 (1 - 1)
Phonix Lubeck

13:00
FT Oberneuland
0 - 2
 (0 - 0)
TSV Havelse

13:00
FT St. Pauli II
3 - 1
 (0 - 0)
Heider SV

14:00
FT VfB Oldenburg
1 - 0
 (1 - 0)
Hannoverscher SCred card

14:00
FT SV Drochtersen/Assel
1 - 2
 (0 - 1)
Teutonia Ottensen
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT Energie Cottbus
0 - 2
 (0 - 1)
Germania Halberstadt

12:30
FT Tennis Borussia
1 - 2
 (1 - 1)
FC Viktoria Berlin

12:30
FT FSV Luckenwalde
2 - 5
 (0 - 3)
BFC Dynamo

12:30
FT red cardBischofswerdaer
0 - 2
 (0 - 1)
Lokomotive Leipzig

12:30
FT Optik Rathenow
1 - 1
 (0 - 1)
Babelsberg

15:00
FT Chemnitz FC
3 - 2
 (2 - 1)
FSV Union Fuerstenwalde
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT TSV Schott Mainz
4 - 2
 (0 - 2)
Eintracht Stadtallendorf

14:00
FT red cardTuS RW Koblenz
0 - 2
 (0 - 2)
Bayern Alzenau
Germany - Frauen Bundesliga
13:00 FT Freiburg W
1 - 2
 (1 - 0)
Bayer Leverkusen W
13:00 FT Eintracht Frankfurt W
5 - 1
 (2 - 1)
Werder Bremen W
13:00 FT Bayern Munich W
6 - 0
 (2 - 0)
Sand W
13:00 FT Potsdam W
3 - 1
 (2 - 0)
Hoffenheim Wred card
13:00 FT Duisburg W
0 - 0
 (0 - 0)
Meppen W
Iceland - Division 1

15:00
FT Leiknir Faskrudsfjordur
1 - 3
 (1 - 1)
Afturelding

15:00
FT Throttur Reykjavik
2 - 1
 (2 - 0)
Vestrired card

17:00
FT Vikingur Olafsvik
3 - 2
 (3 - 0)
Magni

17:00
FT Leiknir Reykjavik
0 - 1
 (0 - 1)
Fram
International - Club Friendlies

09:30
FT Levante II
0 - 0
 (0 - 0)
Hercules
10:07 FT Muang Thong United
2 - 2
 (0 - 2)
Chonburi FC

11:00
FT 1. FC Nürnberg II
-
 ( - )
Ingolstadt II
13:00 FT SC Freiburg
4 - 1
 (3 - 0)
KS Gornik Zabrze

13:00
FT FC St. Pauli
1 - 0
 (1 - 0)
Sonderjyske

13:30
FT FC Groningen
1 - 1
 (1 - 1)
Arminia Bielefeld

14:00
FT SSV Jahn Regensburg
4 - 1
 (0 - 0)
Vorwärts Steyr

15:30
FT US Cremonese
1 - 2
 (0 - 2)
Legnago Salus

16:00
FT US Triestina Calcio
1 - 2
 (1 - 0)
Koper

16:15
FT BK Fremad Amager
2 - 3
 (1 - 2)
Hvidovre

16:30
FT Lamia
1 - 2
 (0 - 1)
Ionikosred card

16:30
FT Parma
0 - 2
 (0 - 2)
Empoli

16:30
FT Hellas Verona
4 - 3
 (2 - 1)
ND Gorica

16:30
FT Spal 2013
2 - 1
 (0 - 0)
US Pontedera

17:00
FT Asteras Tripolis
4 - 0
 (2 - 0)
Olympiakos Volos

17:00
FT Vis Pesaro
1 - 1
 (1 - 0)
Ascoli Calcio

17:30
FT Granollers
2 - 2
 (2 - 0)
Prat

18:00
FT UD Logrones
1 - 0
 (1 - 0)
Mirandes

18:00
FT red cardHospitalet
1 - 1
 (0 - 1)
Andorra

18:00
FT Fatih Karagumruk
1 - 2
 (0 - 0)
Istanbul BBSK

18:00
FT Kit Go Pehchevo
1 - 4
 (0 - 3)
Vardar Skopje

18:30
FT ACF Fiorentina
5 - 0
 (1 - 0)
Lucchese

18:30
FT UD Levante
1 - 0
 (1 - 0)
Castellon
19:30 FT HSL Derthona
0 - 3
 (0 - 0)
UC Sampdoria
Japan - J-League Division 2
Standings >

11:00
FT Mito Hollyhock
1 - 2
 (1 - 0)
Tochigi

11:00
FT Machida Zelvia
4 - 2
 (4 - 0)
Ryukyu
Korea - K-League
Standings >

09:30
FT Gangwon FC
2 - 3
 (0 - 0)
Incheon United FC

11:00
FT Ulsan Horang-i
1 - 1
 (0 - 1)
Gwangju FCred card
Korea - K League Challenge

11:00
FT FC Anyang
2 - 1
 (0 - 1)
Seoul E-Land

11:00
FT Daejeon Citizen FC
1 - 0
 (0 - 0)
Bucheon FCred card

11:00
FT red cardSuwon City FC
2 - 2
 (1 - 1)
Jeonnam
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

11:15
FT SBV Excelsior
4 - 6
 (3 - 4)
Almere City

15:45
FT Den Bosch
2 - 1
 (0 - 1)
Dordrecht

19:00
FT Helmond Sport
0 - 2
 (0 - 1)
NAC Breda
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:00
FT Sportivo San Lorenzo
1 - 1
 (1 - 0)
Sol de America

00:30
FT General Diaz
1 - 3
 (0 - 0)
Cerro Porteno
Poland - 1. Liga
Standings >

11:40
FT Zaglebie Sosnowiec SA
3 - 0
 (0 - 0)
GKS Tychy 71

15:00
FT Gornik Leczna
2 - 0
 (1 - 0)
Resovia Rzeszow
Romania - Liga II
Standings >

16:30
FT red cardCS Mioveni
0 - 0
 (0 - 0)
Gloria Buzau
Saudi Arabia - Division 1

16:30
FT Al Thuqbah
0 - 2
 (0 - 0)
Al Ain

16:35
FT Al Najoom
1 - 3
 (0 - 1)
Al Jabalain

16:50
FT Al Baten
2 - 1
 (0 - 1)
Al Jeel

17:05
FT Al Taee
1 - 1
 (1 - 0)
Al Ansar
Sweden - Superettan
Standings >

13:30
FT Umea
1 - 1
 (0 - 0)
Brage

16:30
FT Vasteras SK
1 - 0
 (0 - 0)
Dalkurd FF
Sweden - Div 1 Norra

13:00
FT IFK Berga
0 - 1
 (0 - 1)
Team TG FF

13:00
FT Sollentuna Utd FF
3 - 1
 (2 - 1)
Karlstad

13:00
FT Taby
0 - 0
 (0 - 0)
Nykoping

13:00
FT Sandviken
2 - 2
 (1 - 1)
IFK Lulea

14:30
FT Vasalund
4 - 0
 (1 - 0)
Sylvia

15:00
FT Karlslunds
0 - 1
 (0 - 0)
IF Brommapojkarna

14:00
Postp. Gefle IF - IK Frej
Sweden - Div 1 Sodra

12:00
FT Lindome
2 - 1
 (1 - 0)
Skovde AIK

13:00
FT Motala
0 - 0
 (0 - 0)
Lunds BK

13:00
FT red cardOskarshamns AIK
2 - 2
 (0 - 1)
Utsiktensred card

13:00
FT Eskilsminne
3 - 0
 (2 - 0)
Qviding FIF

14:00
FT Landskrona
1 - 0
 (0 - 0)
Trollhattanred card

14:00
FT Assyriska IK
2 - 2
 (1 - 2)
Linkoping City

16:00
FT IFK Värnamo
4 - 1
 (1 - 0)
Karlskrona
Sweden - Div 2 Södra Svealand

15:30
FT FC Gute
2 - 1
 (0 - 1)
Huddinge

16:00
FT Assyriska
1 - 3
 (0 - 1)
Tyreso
Switzerland - 1.Liga

13:30
FT Münsingen
1 - 1
 (0 - 0)
Stade Nyonnais
Tunisia - Ligue Professionelle 1
Standings >

16:00
FT Stade Tunisien
0 - 0
 (0 - 0)
Club Sportif Sfaxien

19:10
Postp. US Monastir - ES Tunis
Uruguay - Primera División
Standings >

16:30
FT CA Boston River
0 - 0
 (0 - 0)
CA Fenix

19:00
FT Danubio FC
0 - 0
 (0 - 0)
Defensor Sporting

21:15
FT Deportivo Maldonado
1 - 0
 (0 - 0)
Progreso

00:15
FT Nacional de Football
5 - 1
 (1 - 1)
CA Cerro
USA - USL Pro

03:30
FT Las Vegas Lights
0 - 2
 (0 - 0)
Phoenix Rising
USA - Major League Soccer
Standings >

00:07
FT DC United
0 - 0
 (0 - 0)
New York City

00:07
FT NY Red Bulls
0 - 3
 (0 - 1)
Philadelphia Union

00:37
FT Columbus Crew
3 - 0
 (0 - 0)
Cincinnati

00:37
FT Chicago Fire
1 - 2
 (1 - 1)
New England Revolution

01:07
FT NSC Minnesota Stars
4 - 0
 (0 - 0)
Real Salt Lake

02:45
FT Inter Miami
0 - 0
 (0 - 0)
Nashville SC

03:07
FT Seattle Sounders
1 - 2
 (1 - 1)
Portland Timbers

03:30
FT San Jose
1 - 1
 (0 - 0)
Colorado Rapids