Football results from 04.10.2020

Germany - Bundesliga
Standings >

14:30
FT VfL Wolfsburg
0 - 0
 (0 - 0)
Augsburg

17:00
FT Bayern München
4 - 3
 (1 - 0)
Hertha BSC
Italy - Serie A
Standings >

11:30
FT Atalanta Bergamo
5 - 2
 (4 - 1)
Cagliari Calcio

14:00
FT Benevento Calcio
1 - 0
 (0 - 0)
Bologna

14:00
FT Parma
1 - 0
 (1 - 0)
Hellas Verona

14:00
FT red cardSS Lazio Roma
1 - 1
 (0 - 1)
Inter Milanred card

17:00
FT AC Milan
3 - 0
 (0 - 0)
Spezia Calcio
Spain - LaLiga Santander
Standings >

11:00
FT CA Osasuna
2 - 0
 (1 - 0)
RC Celta De Vigo

13:00
FT red cardCD Alaves
1 - 0
 (0 - 0)
Athletic Bilbao

15:00
FT UD Levante
0 - 2
 (0 - 1)
Real Madrid

17:30
FT CF Cadiz
1 - 1
 (0 - 1)
Granada CF

20:00
FT Barcelona
1 - 1
 (1 - 1)
Sevilla
England - Premier League
Standings >

12:00
FT Southampton
2 - 0
 (1 - 0)
West Bromwich Albion

12:00
FT Leicester City
0 - 3
 (0 - 2)
West Ham United

14:00
FT Arsenal
2 - 1
 (0 - 0)
Sheffield United

14:00
FT Wolverhampton Wanderers
1 - 0
 (0 - 0)
Fulham

16:30
FT red cardManchester United
1 - 6
 (1 - 4)
Tottenham Hotspur

19:15
FT Aston Villa
7 - 2
 (4 - 1)
Liverpool
France - Ligue 1
Standings >

12:00
FT HSC Montpellier
0 - 1
 (0 - 0)
Olympique Nimes

14:00
FT Racing Strasbourg
0 - 3
 (0 - 1)
Lille OSC

14:00
FT Stade Brestois 29
1 - 0
 (1 - 0)
AS Monaco

14:00
FT Metz
3 - 1
 (1 - 1)
Lorient

14:00
FT FC Girondins Bordeaux
3 - 0
 (2 - 0)
Dijon FCO

16:00
FT Stade Rennes
2 - 2
 (2 - 1)
Stade de Reims

20:00
FT Lyon
1 - 1
 (1 - 1)
Olympique Marseillered card
Turkey - Super Lig
Standings >

11:30
FT Denizlispor
0 - 0
 (0 - 0)
Torku Konyaspor

14:00
FT Alanyaspor
6 - 0
 (4 - 0)
Hatayspor

14:00
FT Besiktas JK
0 - 1
 (0 - 1)
Genclerbirligi Ankara

17:00
FT Kasimpasa
1 - 0
 (1 - 0)
Galatasaray
Australia - Brisbane Premier League

08:00
FT Taringa Rovers
2 - 1
 (0 - 1)
Brisbane Knightsred card

08:00
FT Albany Creek
3 - 0
 (1 - 0)
Centenary Stormers

08:00
FT St. George Willawong
1 - 0
 (0 - 0)
Bayside
Australia - New South Wa. Premier L.

05:00
FT Sydney United
2 - 2
 (1 - 0)
Rockdale City Suns

05:45
FT Sydney FC U21
3 - 4
 (0 - 3)
Wollongong FC
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

13:30
FT SK Sturm Graz
4 - 0
 (3 - 0)
SCR Altach

13:30
FT RB Salzburg
7 - 1
 (2 - 0)
TSV Hartberg

16:00
FT SK Rapid Wien
3 - 0
 (2 - 0)
LASK Linzred card
Austria - 2. Liga
Standings >

09:30
FT SAK Klagenfurt
5 - 0
 (1 - 0)
FAC Wienred card
Austria - 3. Liga

15:00
FT Mauerwerk
0 - 3
 (0 - 0)
Wiener Viktoria
Belarus - Cup

12:00
FT Zvezda BGU Minsk
0 - 1
 (0 - 0)
FC Vitebsk

14:00
FT red cardSlavia Mozyr
0 - 2
 (0 - 1)
FC Neman Grodno
Belgium - Pro League
Standings >

12:30
FT Club Brugge
3 - 0
 (1 - 0)
RSC Anderlechtred card

15:00
FT KAA Gent
5 - 1
 (3 - 0)
Beerschot VA

17:15
FT Royal Charleroi SC
1 - 2
 (0 - 0)
Standard Lüttich

19:45
FT KV Oostende
3 - 0
 (0 - 0)
Royal Mouscron-Peruwelz
Belgium - Proximus League
Standings >

15:00
FT Union Saint-Gilloise
4 - 2
 (1 - 2)
Lommel United

19:00
FT MSK Deinze
2 - 1
 (2 - 1)
Lierse K.
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

14:00
FT Sloboda Tuzla
2 - 0
 (2 - 0)
FK Olimpic Sarajevo

17:00
FT NK Siroki Brijeg
1 - 0
 (1 - 0)
FK Krupa

17:00
FT FK Borac Banja Luka
2 - 0
 (0 - 0)
FK Velez Mostarred card
Brazil - Serie A
Standings >

15:00
FT Botafogo RJ
1 - 1
 (0 - 1)
Fluminense RJ

20:00
FT Coritiba PR
1 - 1
 (1 - 0)
Sao Paulo SP

20:00
FT Flamengo RJ
3 - 1
 (0 - 0)
Atletico PR

22:15
FT EC Bahia BA
1 - 2
 (0 - 1)
Sport Recife PE

22:15
FT Fortaleza
0 - 0
 (0 - 0)
Atletico GO

22:15
FT red cardGoias Go
2 - 3
 (1 - 1)
Santos SPred card

00:30
FT Atletico Mineiro
4 - 1
 (4 - 1)
Vasco da Gamared card
Bulgaria - A PFG
Standings >

15:45
FT red cardBeroe Stara Zagora
1 - 3
 (1 - 1)
Lokomotiv 1926 Plovdiv

18:15
FT red cardEtar 1924 Veliko Tarnovo
2 - 2
 (2 - 0)
CSKA Sofia
Bulgaria - B PFG
Standings >

13:15
FT Minyor Pernik
0 - 1
 (0 - 0)
Kariana Erden

14:00
FT Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
0 - 0
 (0 - 0)
Strumska Slavared card

14:00
FT Dobrudzha 1919
4 - 3
 (0 - 2)
Liteks Lovech

15:00
FT Sozopol
1 - 0
 (1 - 0)
Yantra

17:00
FT Septemvri Simitli
1 - 3
 (0 - 2)
Septemvri Sofia
Chile - Primera Division
Standings >

18:00
FT Univ. Catolica
3 - 0
 (1 - 0)
Universidad de Chile

20:30
FT Union La Calera
3 - 2
 (1 - 1)
Audax Italiano La Florida
China - League One
Standings >

08:00
FT Suzhou Dongwu
0 - 2
 (0 - 0)
Beijing Renhe

08:00
FT Sichuan
0 - 0
 (0 - 0)
Heilongjiang Lava

08:30
FT Jiangxi Liansheng
0 - 2
 (0 - 1)
Zhejiang Greentown

12:35
FT Taizhou Yuanda
2 - 0
 (2 - 0)
Nei Mongol

12:35
FT Shaanxi Changan
1 - 0
 (0 - 0)
Shenyang Urban FC

13:00
FT Nantong Zhiyun
0 - 1
 (0 - 0)
Kunshan
Colombia - Primera A
Standings >

22:00
FT Patriotas Boyacá F.C.
0 - 0
 (0 - 0)
Club Atlético Junior

00:05
FT America De Cali
3 - 1
 (2 - 0)
Aguilas

02:10
FT Deportivo La Equidad
1 - 0
 (0 - 0)
Independiente Medellin
Croatia - 1. Hnl
Standings >

16:00
FT Vsnk Varazdin
1 - 2
 (1 - 1)
NK Dinamo Zagreb

18:05
FT HNK Rijeka
2 - 0
 (0 - 0)
NK Slaven Belupo
Croatia - 2. Hnl
Standings >

14:00
FT NK Dinamo Zagreb 2
0 - 3
 (0 - 0)
Hrvatski Dragovoljac

14:30
FT Bijelo Brdo
0 - 3
 (0 - 2)
Orijent

14:30
FT Hajduk Split 2
3 - 2
 (1 - 2)
Dubrava Zagreb
Cyprus - 1. Division

16:30
FT Omonia Nicosia
3 - 0
 (0 - 0)
AEL Limassol

18:30
FT Ermis
0 - 0
 (0 - 0)
Apoel Nicosia FC
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

14:30
FT Slovan Liberec
3 - 0
 (0 - 0)
1. FK Pribram

14:30
FT Bohemians 1905
2 - 0
 (1 - 0)
FC Fastav Zlin

14:30
FT SK Sigma Olomouc
2 - 2
 (1 - 1)
Viktoria Pilsen

17:00
FT Banik Ostrava
0 - 1
 (0 - 0)
SK Slavia Praha
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

15:00
FT Mas Taborsko
1 - 1
 (1 - 0)
FC Hradec Kralove

15:00
FT FC Graffin Vlasim
2 - 2
 (1 - 0)
Blansko
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

09:15
AP Hradec Kralove II
2 - 2
 (2 - 1)
FK Pardubice II

09:15
FT Chlumec nad Cidlinou
2 - 0
 (1 - 0)
Sokol Zapyred card

09:15
FT Slovan Liberec II
4 - 2
 (1 - 1)
Prepere

09:30
FT Karlovy Vary
3 - 1
 (0 - 0)
Slavia Praha II

14:00
FT Hostoun
2 - 1
 (1 - 1)
Povltavska FAred card

14:00
FT Sokol Brozany
3 - 0
 (3 - 0)
Zbuzany
Denmark - 2. Division Group 1

12:00
FT Holstebro
0 - 1
 (0 - 1)
VSK Aarhus
Denmark - 2. Division Group 2

12:00
FT B 73 Slagelse
1 - 1
 (0 - 0)
Naestved BK

12:15
FT Avarta
0 - 2
 (0 - 1)
AB Gladsaxe
Denmark - 1. Division
Standings >

13:00
FT red cardFredericia
1 - 2
 (0 - 2)
FC Helsingor

14:00
FT red cardVendsyssel FF
1 - 2
 (1 - 1)
Hvidovre
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

13:00
FT red cardLyngby BK
2 - 2
 (1 - 1)
Sonderjyske

13:00
FT red cardOdense BK
0 - 1
 (0 - 0)
Vejle BK

15:00
FT Aalborg BK
1 - 1
 (0 - 1)
AGF Aarhus

17:00
FT AC Horsens
2 - 2
 (2 - 2)
FC Midtjylland

19:00
FT FC Copenhagen
3 - 2
 (2 - 1)
FC Nordsjalland
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

19:15
FT CSD Macara
5 - 1
 (3 - 0)
Delfin SCred card

21:30
FT Guayaquil City
1 - 0
 (0 - 0)
Tecnico Universitario

00:00
FT CD Universidad Catolica
4 - 1
 (3 - 0)
Club Sport Emelec
Egypt - Premier League
Standings >

16:30
FT Al-Ittihad Al-Sakndary
2 - 2
 (1 - 0)
Talaea El Gaish

19:00
FT Al-Ahly Cairo
1 - 0
 (1 - 0)
Al Mokawloon Al-Arab
England - Championship
Standings >

14:00
FT Brentford
2 - 4
 (2 - 0)
Preston North End

15:00
FT Stoke City
1 - 1
 (0 - 0)
Birmingham City
Estonia - Meistri Liiga

11:00
FT red cardJK Nomme Kalju
1 - 1
 (0 - 0)
TJK Legion

11:00
FT FC Flora Tallinn
2 - 1
 (1 - 0)
Tulevik

13:00
FT Paide
1 - 0
 (0 - 0)
Tallinna FC Levadiared card
Faroe Islands - Premier League

12:30
FT HB Torshavn
3 - 0
 (1 - 0)
Skala IF

13:00
FT AB Argir
1 - 2
 (0 - 2)
NSI Runavik

13:15
FT EB/Streymur
2 - 6
 (1 - 5)
B36 Torshavn
Finland - Ykkonen
Standings >

14:00
FT Kajaani
0 - 2
 (0 - 2)
Vaasa PS

14:00
FT Mikkelin
2 - 1
 (1 - 0)
SJK Akatemia

14:00
FT FF Jaro
0 - 1
 (0 - 0)
KPV Kokkola

14:00
FT KTP
1 - 2
 (1 - 0)
AC Oulu

15:00
FT MyPa
1 - 5
 (1 - 3)
MuSa

16:30
FT IF Gnistan
3 - 3
 (1 - 0)
EIF Ekenas
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

12:00
FT FC Chikhura Sachkhere
2 - 2
 (2 - 2)
FC Torpedo 2008 Kutaisi
Germany - Bayernliga Nord
Standings >

13:00
FT Würzburger FV
3 - 2
 (0 - 1)
Großbardorf

15:00
FT DJK Bamberg
0 - 2
 (0 - 1)
Eltersdorf
Germany - Bayernliga Süd
Standings >

13:00
FT Ingolstadt II
2 - 1
 (1 - 1)
Schwabmünchenred card
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

12:30
FT FC Kickers Würzburg
2 - 2
 (1 - 1)
SPVGG Greuther Fürth

12:30
FT Holstein Kiel
2 - 1
 (1 - 0)
Fortuna Düsseldorfred card

12:30
Postp. Hamburger SV - Erzgebirge Aue
Germany - 3. Liga
Standings >

12:00
FT Hansa Rostock
0 - 0
 (0 - 0)
KFC Uerdingen 05

13:00
FT Saarbrücken
4 - 0
 (2 - 0)
Hallescher FC
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

10:00
FT Geestemunde
4 - 2
 (4 - 1)
Aumund-Vegesack

14:00
FT Hastedt
3 - 1
 (2 - 0)
Blumenthaler SV

14:00
FT Borgfeld
2 - 3
 (2 - 1)
SFL Bremerhaven

14:00
FT Komet Arsten
3 - 0
 (0 - 0)
Werder Bremen III

14:30
FT Habenhauser FV
2 - 0
 (0 - 0)
Union Bremen

15:00
FT Leher
0 - 1
 (0 - 1)
Brinkumer SV
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

14:00
FT Lorrach-Brombach
2 - 1
 (1 - 0)
Bruchsal

14:00
FT Rielasingen-Arlen
1 - 0
 (1 - 0)
Villingen
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:00
FT Ginsheim
2 - 2
 (0 - 1)
Buchonia Flieden

14:00
FT RW Walldorf
1 - 0
 (1 - 0)
Friedberg

14:00
FT Neuhof
0 - 3
 (0 - 0)
Rot-Weiss Hadamar

16:00
FT FV Bad Vilbel
0 - 1
 (0 - 0)
Fernwald
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >

13:00
FT Buchholz
1 - 0
 (1 - 0)
Lohbrugge
Germany - Mittelrheinliga
Standings >

14:00
FT Alfter
4 - 1
 (2 - 1)
Eilendorf

14:00
FT Hürth
1 - 1
 (1 - 1)
Borussia Freialdenhoven

14:00
FT Hennef 05
2 - 1
 (0 - 1)
Breinig

14:00
FT Glesch-Paffendorf
0 - 0
 (0 - 0)
Fortuna Koln II

14:30
FT VfL Vichttal
3 - 1
 (0 - 1)
Siegburger

14:30
FT Pesch
4 - 5
 (0 - 2)
Viktoria Arnoldsweiler
Germany - Oberliga NOFV-Nord
Standings >

13:00
FT TSG Neustrelitz
5 - 0
 (3 - 0)
Seelow

13:00
FT Lok Stendal
0 - 3
 (0 - 0)
Staaken

13:00
FT SV Tasmania 1973
2 - 0
 (0 - 0)
Pampow
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

14:00
FT Schonnebeck
2 - 4
 (1 - 2)
Düsseldorf-West
14:00 FT FC Monheim
3 - 1
 (2 - 0)
FSV Duisburg

14:00
FT SC Velbert
3 - 3
 (1 - 3)
SSVG Velbert

14:00
FT 1 FC Kleve
2 - 1
 (0 - 1)
Schwarz-Weiß Essen

14:15
FT Union Nettetal
0 - 1
 (0 - 0)
SpVgg Sterkrade-Nord

14:30
FT VFB 03 Hilden
4 - 0
 (2 - 0)
Jahn Hiesfeld

14:30
FT DJK Teutonia St.Tonis
1 - 2
 (1 - 1)
FC Bocholt
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

13:00
FT Eintracht Northeim
2 - 1
 (1 - 0)
Gifhorn

14:00
FT Lohne
7 - 0
 (2 - 0)
Hagen/Uthlede

14:00
FT Arminia Hannover
4 - 1
 (4 - 0)
Wolfenbüttel

14:00
FT 1 FC Germ Egestorf/Langreder
1 - 0
 (0 - 0)
Tundern

14:00
FT TB Uphusen
1 - 1
 (1 - 1)
Bersenbruck
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >

12:00
FT Eichede
1 - 2
 (1 - 2)
Lübeck II

14:00
FT Eckernforder SV
0 - 2
 (0 - 1)
Flensburg

14:00
FT Preussen Reinfeld
2 - 1
 (0 - 0)
Dornbreite Lubeck

14:00
FT Inter Turkspor Kiel
1 - 1
 (0 - 1)
Kronshagen
Germany - Oberliga Westfalen
Standings >

14:00
FT Holzwickeder SC
4 - 0
 (2 - 0)
TuS Erndtebrück

14:00
FT Kaan-Marienborn
6 - 1
 (3 - 0)
Hammer SpVgg

14:00
FT Vreden
3 - 0
 (1 - 0)
TuS Haltern

14:00
FT TUS Ennepetal
2 - 3
 (0 - 0)
Clarholz

14:00
FT Preussen Munster 2
0 - 1
 (0 - 0)
ASC 09 Dortmund

14:00
FT SG Wattenscheid 09
4 - 1
 (3 - 0)
FC Eintracht Rheine

14:00
FT Gütersloh
2 - 0
 (1 - 0)
Schermbeck

14:15
FT Westfalia Herne
0 - 2
 (0 - 1)
RSV Meinerzhagen

14:30
FT Finnentrop/Bamenohl
5 - 4
 (0 - 2)
Paderborn II
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT FC Altona 93
1 - 2
 (1 - 0)
St. Pauli II

13:00
FT red cardTeutonia Ottensen
4 - 0
 (3 - 0)
LSK Hansa

13:00
FT Eintracht Norderstedt
3 - 0
 (0 - 0)
Holstein Kiel II

14:00
FT VfB Oldenburg
4 - 1
 (4 - 1)
Hannover 96 II

14:00
FT VFV Hildesheim
3 - 2
 (2 - 2)
Delmenhorst
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT Energie Cottbus
3 - 2
 (0 - 1)
BFC Dynamo

12:30
FT VSG Altglienicke
5 - 0
 (2 - 0)
Lokomotive Leipzig

12:30
FT Lichtenberg
3 - 0
 (0 - 0)
Babelsberg

12:30
FT ZFC Meuselwitz
1 - 1
 (1 - 0)
Germania Halberstadt
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT VfB Stuttgart II
2 - 2
 (2 - 2)
VfR Aalen
Germany - Frauen Bundesliga
13:00 FT Meppen W
0 - 4
 (0 - 1)
Eintracht Frankfurt W
13:00 FT Freiburg W
0 - 0
 (0 - 0)
Duisburg W
13:00 FT Sand W
0 - 3
 (0 - 2)
Potsdam W
13:00 FT SGS Essen W
0 - 2
 (0 - 1)
Bayern Munich W
13:00 FT Bayer Leverkusen W
0 - 4
 (0 - 2)
Wolfsburg W
Greece - Super League
Standings >

14:00
FT Panathinaikos
0 - 1
 (0 - 1)
Aris Thessaloniki

16:15
FT GS Apollon Smyrnis
1 - 0
 (0 - 0)
Larissa

16:15
FT PAOK Thessaloniki
3 - 0
 (1 - 0)
OFI Crete

18:30
FT PAS Giannina
1 - 1
 (1 - 0)
Olympiacos Piraeus

19:45
FT Atromitos Athens
1 - 0
 (1 - 0)
AEK Athensred card
Hong Kong - Premier League

08:00
FT Kitchee
1 - 1
 (0 - 0)
Southern District
Hungary - NB I
Standings >

14:00
FT Zalaegerszegi TE
2 - 4
 (0 - 2)
Budapest Honved FC

16:30
FT Ferencvarosi TC
2 - 1
 (1 - 1)
Puskas Akademia

19:00
FT Fehervar FC
5 - 1
 (0 - 0)
Ujpest
Hungary - NB II

14:00
FT red cardSoroksar
1 - 1
 (0 - 1)
Debreceni VSC

14:00
FT Dorogi FC
0 - 2
 (0 - 2)
Budaorsi SC

14:00
FT DEAC
0 - 2
 (0 - 1)
Bekescsabai Elore SE

16:00
FT Ajka Padragkut
2 - 0
 (0 - 0)
Gyirmot

16:00
FT red cardGyori ETO
0 - 1
 (0 - 0)
Szentlorinc SEred card

16:00
FT red cardKazincbarcika
2 - 1
 (0 - 1)
Csakvari TK

16:00
FT SC Vasas Budapest
3 - 1
 (0 - 1)
Szeged 2011

16:00
FT Kaposvari Rakoczi
1 - 0
 (1 - 0)
Szolnoki MAVred card

16:00
FT Nyiregyhaza Spartacus
0 - 1
 (0 - 1)
Szombathelyi Haladas

16:00
FT Pecsi MFC
1 - 0
 (1 - 0)
BFC Siofok
Iceland - Division 1

15:00
FT Magni
3 - 4
 (1 - 3)
Thor
Iceland - Premier
Standings >

15:00
FT IA Akranes
0 - 4
 (0 - 1)
FH Hafnarfjordur

15:00
FT Vikingur Reykjavik
2 - 2
 (1 - 1)
KA Akureyri

18:00
FT HK Kopavogur
1 - 1
 (0 - 1)
KR Reykjavik

18:00
FT red cardStjarnan Gardabae
1 - 0
 (0 - 0)
Fjolnir Reykjavik

20:15
FT Valur Reykjavik
6 - 0
 (3 - 0)
Grotta

20:15
FT Breidablik Kopavogur
4 - 1
 (2 - 1)
Fylkirred card
International - Club Friendlies

11:00
FT Ejea
3 - 1
 (1 - 1)
Lleida Esportiu

11:00
FT Castelldefels
2 - 0
 (1 - 0)
Vilassar de Mar

11:00
FT Ibiza
1 - 0
 (1 - 0)
Pena Deportiva

17:00
FT Soller
2 - 0
 (0 - 0)
Ferriolense

17:00
FT Chinato
2 - 0
 (1 - 0)
Arroyo

17:00
FT La Solana
1 - 1
 (1 - 1)
CD Guadalajara

17:30
FT Bembibre
2 - 3
 (1 - 1)
Barco
Ireland - Airtricity League
Standings >

17:00
FT Dundalk FC
0 - 0
 (0 - 0)
Finn Harps FC
Italy - Serie C / Gr A
Standings >

14:00
FT US Pontedera
1 - 0
 (0 - 0)
Piacenza Calcio

14:00
FT Alessandria Calcio
4 - 1
 (1 - 0)
Olbia

14:00
FT Pro Sesto
0 - 1
 (0 - 1)
Carrarese Calcio

16:30
FT Pergolettese
2 - 1
 (1 - 1)
Albinoleffe

16:30
FT Novara Calcio
3 - 0
 (1 - 0)
Lucchese

16:30
FT Pro Patria
1 - 1
 (1 - 1)
Pro Vercelli 1892

17:00
FT Grosseto
0 - 1
 (0 - 0)
AC Renate
Italy - Serie C / Gr B
Standings >

14:00
FT red cardCesena
0 - 2
 (0 - 1)
US Triestina Calcio

14:00
FT Südtirol
3 - 0
 (2 - 0)
Fermana

14:00
FT Modena
3 - 1
 (1 - 1)
Vis Pesaro

14:00
FT Fano Calcio
1 - 1
 (0 - 1)
Padova Calcio

16:30
FT Imolese
1 - 1
 (0 - 0)
Virtus Vecomp Verona

16:30
FT AC Legnano
1 - 0
 (1 - 0)
Ravenna Calcio

16:30
FT red cardSambenedettese
2 - 1
 (1 - 0)
AS Gubbio 1910

16:30
FT Mantova
1 - 2
 (0 - 2)
Carpi FC 1909
Italy - Serie C / Gr C
Standings >

14:00
FT Monopoli
0 - 1
 (0 - 0)
Calcio Catania

14:00
FT AS Bari
1 - 1
 (0 - 1)
Teramo Calcio

14:00
FT Turris
1 - 0
 (1 - 0)
Virtus Francavilla

14:00
FT Vibonese
0 - 1
 (0 - 0)
SS Juve Stabia

17:15
Postp. US Catanzaro - Trapani Calcio
Italy - Serie B
Standings >

14:00
FT AC Pisa 1909
1 - 1
 (1 - 1)
US Cremonese

20:00
FT AS Cittadella
3 - 0
 (0 - 0)
Brescia Calcio
Japan - J League
Standings >

07:00
FT Shonan Bellmare
0 - 1
 (0 - 0)
FC Tokyo

08:00
FT Yokohama F Marinos
2 - 3
 (1 - 2)
Vissel Kobe

09:00
FT red cardUrawa Red Diamonds
0 - 1
 (0 - 0)
Nagoya Grampus
Japan - J-League Division 2
Standings >

06:00
FT Mito Hollyhock
0 - 0
 (0 - 0)
Fagiano Okayama

06:00
FT Zweigen Kanazawa
2 - 1
 (1 - 0)
Ventforet Kofu

06:00
FT Niigata Albirex
4 - 0
 (1 - 0)
Machida Zelvia

06:00
FT Montedio Yamagata
1 - 3
 (0 - 0)
Matsumoto Yamaga FC

06:00
FT Thespakusatsu
1 - 0
 (1 - 0)
JEF United Chiba

08:00
FT Jubilo Iwata
1 - 2
 (1 - 0)
Kyoto Sanga FC

08:00
FT Avispa Fukuoka
2 - 0
 (1 - 0)
Giravanz Kitakyushu

10:00
FT Tochigi
0 - 1
 (0 - 1)
V-Varen Nagasaki
Korea - K-League
Standings >

06:00
FT Gangwon FC
2 - 1
 (0 - 0)
Seongnam FCred card

08:30
FT Seoul
1 - 2
 (0 - 1)
Busan I Park

11:00
FT Incheon United FC
0 - 1
 (0 - 1)
Suwon Samsung Blue Wings
Korea - K League Challenge

08:00
FT Asan Mugunghwa
3 - 2
 (1 - 1)
Daejeon Citizen FCred card
Latvia - Virsliga

13:00
FT FS Metta/LU
0 - 1
 (0 - 0)
FK Jelgava

13:00
FT Tukums / Salaspils
2 - 1
 (1 - 1)
Daugava Daugavpils

16:00
FT Riga FC
2 - 1
 (2 - 1)
FK Liepaja
Luxembourg - National Division

15:00
FT Etzella Ettelbruck
2 - 4
 (1 - 2)
FC Una Strassen

15:00
FT Hostert
0 - 5
 (0 - 1)
Racing Luxembourg

15:00
FT FC Rodange 91
2 - 1
 (1 - 0)
Jeunesse d'Esch

15:00
FT Victoria Rosport
2 - 2
 (1 - 1)
RM Hamm Benfica
Malaysia - Premier League

13:15
FT Kuching City FC
2 - 1
 (1 - 0)
Johor Darul Takzim II
Mexico - Liga Mx
Standings >

18:00
FT Deportivo Toluca
2 - 0
 (1 - 0)
Cruz Azul

23:00
FT Juarez
1 - 1
 (0 - 1)
Pachuca

01:00
FT Gallos Blancos de Queretaro
1 - 2
 (0 - 0)
CF Monterrey

03:06
FT Club Tijuana
0 - 0
 (0 - 0)
CD Guadalajara
Moldova - Divizia Nationala

13:00
FT Dinamo-Auto
3 - 3
 (1 - 1)
Speranta Crihana Veche
Montenegro - Telekom 1st CFL
Standings >

14:00
FT Jezero
0 - 2
 (0 - 1)
Buducnost

15:00
FT Rudar Pljevlja
4 - 0
 (2 - 0)
FK Iskra Danilovgrad

15:00
FT FK Sutjeska Niksic
3 - 0
 (2 - 0)
FK Podgorica

17:00
FT FK Zeta Golubovci
1 - 0
 (0 - 0)
OFK Petrovac

19:00
FT FK Decic Tuzi
3 - 0
 (0 - 0)
OFK Titograd
Morocco - Botola Pro
Standings >

17:00
FT Raja Beni Mellal
0 - 3
 (0 - 1)
AS Far

17:00
FT MAT Maghrib Association Tetouan
4 - 0
 (2 - 0)
Mouloudia Club d´Alger

19:00
FT RCA Raja Casablanca Athletico
2 - 2
 (1 - 1)
RSB Berkane

19:00
FT Husa Hassania Agadir
1 - 1
 (1 - 0)
Wydad AC Casablanca
N. Macedonia - Prva Liga
Standings >

14:00
FT FK Pelister Bitola
1 - 1
 (0 - 1)
Vardar Skopje
Netherlands - Eredivisie
Standings >

11:15
FT FC Groningen
1 - 0
 (0 - 0)
Ajax Amsterdam

13:30
FT Sparta Rotterdam
4 - 4
 (0 - 4)
AZ Alkmaarred card

13:30
FT Willem II Tilburg
1 - 4
 (1 - 1)
Feyenoord Rotterdam

15:45
FT PSV Eindhoven
2 - 0
 (1 - 0)
Fortuna Sittard
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

19:00
FT Roda JC Kerkrade
1 - 1
 (0 - 1)
Volendam
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:00
FT Kongsvinger IL
1 - 2
 (1 - 1)
KFUM
Norway - Tippeligaen
Standings >

17:00
FT SK Brann
1 - 2
 (1 - 1)
Molde FK

17:00
FT IK Start
5 - 1
 (3 - 0)
Haugesund FK

17:00
FT Bodo/Glimt
2 - 1
 (2 - 1)
Sandefjord Fotball

17:00
FT Viking FK
2 - 2
 (0 - 0)
Stromsgodset

17:00
FT Aalesunds FK
1 - 2
 (1 - 0)
Kristiansund BK

19:30
FT Rosenborg BK
4 - 1
 (1 - 0)
Odds BK
Paraguay - Primera Division
Standings >

21:30
FT red cardOlimpia Asuncion
1 - 1
 (0 - 1)
Guairena FC

23:45
FT Guarani CA
1 - 1
 (0 - 1)
Club Libertad Asuncion
Poland - Ekstraklasa
Standings >

16:30
FT GKS Piast Gliwice
1 - 4
 (0 - 2)
KKS Lech Poznan

14:00
Postp. KS Warta Poznan - Legia Warszawa
Poland - 1. Liga
Standings >

11:40
FT MKS Puszcza Niepolomice
1 - 0
 (1 - 0)
Widzew Lodz

11:40
FT LKS Lodz
2 - 1
 (1 - 0)
Resovia Rzeszow

14:00
FT OKS Odra Opole
0 - 0
 (0 - 0)
Arka Gdynia 1929

16:00
FT OKS Stomil Olsztyn
0 - 0
 (0 - 0)
GKS Belchatow

18:00
FT Termalica B-B Nieciecza
3 - 2
 (2 - 1)
Radomiak Radom
Portugal - Liga Z. Sagres
Standings >

15:30
FT CD Nacional
0 - 0
 (0 - 0)
CF Os Belenenses

18:30
FT Famalicao
1 - 1
 (1 - 0)
Rio Ave

18:30
FT Benfica
3 - 2
 (1 - 0)
Sporting Farense

21:00
FT Portimonense SC
0 - 2
 (0 - 2)
Sporting CP
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:15
FT Varzim SC
0 - 1
 (0 - 0)
Academica de Coimbra

11:15
FT Benfica Lisbon B
0 - 1
 (0 - 0)
GD Estoril Praia

15:30
FT Academico de Viseu FC
1 - 1
 (0 - 0)
Leixoes SC

17:00
FT Porto B
2 - 1
 (0 - 0)
Vilafranquense
Romania - Divizia A
Standings >

11:30
FT red cardBotosani
0 - 2
 (0 - 0)
Chindia Targovistered card

16:30
FT CS GAZ Metan Medias
1 - 1
 (1 - 0)
Hermanstadt

19:30
FT FC Viitorul Constanta
1 - 1
 (1 - 0)
CFR Cluj
Russia - Premier League
Standings >

12:00
FT FC Lokomotiv Moscow
2 - 1
 (1 - 0)
Khimki

14:30
FT red cardFC Rubin Kazan
1 - 1
 (0 - 0)
Akhmat Grozny

14:30
FT Sochi
4 - 2
 (1 - 0)
FC Rostovred card

18:00
FT Dinamo Moscow
2 - 0
 (1 - 0)
FK Krasnodar
Russia - First Division
Standings >

08:00
FT FC Ska-Energiya Khabarovsk
0 - 0
 (0 - 0)
FC Chayka Yubileyny

12:00
FT Veles Moscow
1 - 1
 (1 - 0)
Gazovik Orenburg

12:00
FT Akron Togliatti
1 - 0
 (0 - 0)
Chertanovo M.red card

13:00
FT Kryliya Sovetov Samara
2 - 0
 (2 - 0)
Alaniya

13:00
FT Tekstilshchik
0 - 2
 (0 - 1)
Spartak 2

14:00
FT Volgar-Gazprom Astrahan
3 - 1
 (2 - 0)
Neftekhimik

15:00
FT Krasnodar-2
2 - 3
 (2 - 0)
Volga Olimpiets

15:00
FT Fakel Worenesch
0 - 0
 (0 - 0)
Dinamo Bryansk

15:00
FT Torpedo Moskva
1 - 0
 (0 - 0)
FC Tom Tomsk

17:00
FT FC Baltika Kaliningrad
1 - 0
 (0 - 0)
FK Yenisey Krasnoyarsk
Scotland - Premier League
Standings >

12:00
FT FC St Johnstone
0 - 2
 (0 - 0)
Celtic Glasgow

15:00
FT Glasgow Rangers
2 - 0
 (1 - 0)
Ross County
Serbia - Super Liga
Standings >

15:00
FT FK Rad Belgrade
2 - 1
 (1 - 1)
Indija

15:00
FT Zlatibor Cajetina
1 - 4
 (1 - 1)
FK Radnik Surdulica

15:00
FT Proleter Novi Sad
1 - 0
 (1 - 0)
Backa Topola

17:00
FT Crvena Zvezda
3 - 0
 (2 - 0)
Napredak
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

17:00
FT Pohronie
1 - 2
 (1 - 1)
Slovan Bratislava

18:00
FT AS Trencin
0 - 1
 (0 - 0)
FK Senica
Slovenia - Prva Liga
Standings >

14:15
FT Bravo
2 - 1
 (1 - 1)
Mura

17:00
FT NK Celje
2 - 1
 (1 - 1)
MND Tabor Sezanared card

19:15
FT NK Maribor
1 - 1
 (1 - 0)
Olimpija
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

11:00
FT Girona
0 - 1
 (0 - 1)
Fuenlabradared card

15:00
FT Sabadell
0 - 1
 (0 - 0)
RCD Espanyol Barcelona

17:15
FT Castellon
2 - 0
 (1 - 0)
CD Leganes

17:15
FT UD Almeria
0 - 1
 (0 - 0)
Sporting Gijon

19:30
FT Cartagena
2 - 1
 (1 - 0)
CD Lugo
Sweden - Allsvenskan
Standings >

13:30
FT Mjällby
3 - 2
 (1 - 1)
Helsingborgs IF

13:30
FT Östersunds FK
1 - 2
 (0 - 1)
AIK IF

13:30
FT Hammarby IF
1 - 1
 (1 - 0)
Djurgardens IF

16:30
FT IFK Norrköping
1 - 2
 (1 - 1)
IK Sirius FK

16:30
FT IFK Göteborg
1 - 0
 (1 - 0)
Varbergs Bois

16:30
FT Kalmar FF
0 - 4
 (0 - 2)
Malmö FF
Sweden - Superettan
Standings >

12:30
FT Östers IF
2 - 1
 (2 - 1)
Dalkurd FF

13:00
FT red cardAkropolis
3 - 4
 (3 - 2)
Umea

13:30
FT red cardLjungskile
1 - 2
 (1 - 1)
Gais
Sweden - Div 1 Norra

14:00
FT Gefle IF
2 - 3
 (2 - 0)
Karlslunds

15:00
FT IFK Lulea
4 - 0
 (1 - 0)
Nykoping

16:00
FT Vasalund
2 - 2
 (1 - 1)
Haninge

17:00
FT IK Frej
3 - 1
 (1 - 0)
Taby
Sweden - Div 1 Sodra

13:00
FT Tvaaker
2 - 2
 (2 - 2)
Utsiktens
Sweden - Div 2 Norra Svealand

13:00
FT Enköping
1 - 2
 (0 - 1)
IFK Stocksund
Sweden - Div 2 Södra Svealand

12:00
FT FC Gute
2 - 2
 (1 - 1)
Aatvidaberg FF

15:00
FT Assyriska
4 - 0
 (1 - 0)
Arameiska / Syrianska
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

15:00
FT Young Boys
1 - 0
 (0 - 0)
Vaduz

15:00
FT FC Basel
3 - 2
 (2 - 1)
FC Luzern

15:00
FT FC St. Gallen
1 - 0
 (1 - 0)
Servette Geneva
Switzerland - Challenge League
Standings >

13:45
FT FC Schaffhausen
1 - 3
 (0 - 0)
Stade Lausanne-Ouchy
Switzerland - 1.Liga

13:30
FT Bellinzona
3 - 3
 (1 - 0)
Zürich II
Thailand - Thai League 2
12:00 FT Chiangmai Utd
6 - 0
 (3 - 0)
Udon Thanired card

12:00
FT Nakhon Pathom FC
5 - 1
 (1 - 0)
Kasetsartred card

13:00
FT Navy Football Club
2 - 4
 (0 - 2)
Sisaket FC
13:00 FT Ayutthaya Utd
3 - 0
 (1 - 0)
Samut Sakhon
Thailand - Thai League 1
Standings >

12:00
FT Ratchaburi FC
2 - 2
 (0 - 1)
Prachuap

13:00
FT Chonburi FC
1 - 0
 (1 - 0)
Bangkok United

13:00
FT Samut Prakan City
2 - 2
 (2 - 1)
Nakhon Ratchasima FC
Turkey - 1st Lig
Standings >

12:00
FT red cardEskisehirspor
1 - 1
 (0 - 1)
Umraniyespor

14:30
FT Samsunspor
1 - 0
 (0 - 0)
Akhisar Belediye GS

14:30
FT Balikesirspor
2 - 1
 (1 - 1)
Menemen Belediyespor Izmir

17:00
FT Adana Demir
0 - 0
 (0 - 0)
Adanaspor
Ukraine - Premier League
Standings >

12:00
FT Olimpic Donetsk
3 - 2
 (3 - 0)
PFC Oleksandriared card

15:00
FT Desna
2 - 2
 (2 - 1)
FC Shakhtar Donetsk

15:00
FT FC Dynamo Kiev
1 - 1
 (0 - 0)
Zorya Lugansk

17:30
FT Kolos Kovalivka
1 - 0
 (0 - 0)
Illychivets Mariupol
USA - USL Pro

21:00
FT Real Monarchs
0 - 4
 (0 - 1)
El Paso

23:00
FT Austin Bold
2 - 1
 (1 - 1)
San Antonio

00:00
FT New York Red Bulls 2
0 - 2
 (0 - 0)
Hartford Athletic

00:30
FT Miami FC
3 - 1
 (1 - 1)
Atlanta United 2

03:30
FT Phoenix Rising
4 - 1
 (2 - 1)
LA Galaxy 2

03:30
FT red cardLas Vegas Lights
2 - 4
 (1 - 3)
Los Angeles Bluesred card

03:30
FT Sacramento Republic FC
4 - 0
 (4 - 0)
Portland Timbers II
USA - Major League Soccer
Standings >

02:37
FT Real Salt Lake
1 - 3
 (0 - 2)
Los Angeles FC

03:30
FT San Jose Earthquakes
2 - 1
 (1 - 1)
LA Galaxy