Football results from 06.10.2020

International - Friendlies

02:00
FT Nicaragua
0 - 0
 (0 - 0)
Guatemala
Australia - NPL Queensland

10:00
FT Brisbane Strikers
0 - 3
 (0 - 1)
Brisbane U21

10:30
FT Redlands United
1 - 4
 (1 - 3)
Sunshine Coast

10:45
FT red cardPeninsula Power FC
2 - 0
 (1 - 0)
Gold Coast Knightsred card
Austria - 3. Liga

18:00
FT Hall
0 - 1
 (0 - 0)
Reichenau
18:00 FT Kuchl
4 - 1
 (0 - 1)
FC Liefering

18:00
FT TSV St. Johann
1 - 1
 (1 - 0)
Salzburger AK

18:00
FT SV Grödig
1 - 0
 (0 - 0)
Austria Salzburg
Brazil - Serie B
Standings >

21:00
FT Confianca
1 - 0
 (0 - 0)
CRB AL

21:00
FT Chapecoense SC
1 - 0
 (0 - 0)
Botafogo SP

23:15
FT Parana Clube PR
0 - 0
 (0 - 0)
Nautico PE

23:15
FT Avai SC
2 - 1
 (1 - 0)
Brasil de Pelotas RS

23:15
FT Juventude RS
1 - 1
 (0 - 1)
Cuiaba

23:15
FT CSA
3 - 0
 (2 - 0)
Figueirense FC

23:15
FT Vitoria BA
1 - 2
 (0 - 2)
America Mineiro MG

01:30
FT Ponte Preta SP
2 - 0
 (1 - 0)
Guarani SP
Colombia - Primera A
Standings >

20:00
FT Independiente Santa Fe
4 - 1
 (1 - 1)
Alianza Petrolera

22:00
FT Once Caldas S. A.
2 - 2
 (0 - 2)
Deportes Pereira

00:05
FT Deportes Tolima
2 - 2
 (2 - 1)
Millonarios

02:10
FT red cardAtletico Bucaramanga
1 - 2
 (1 - 2)
Atlético Nacional Medellinred card
Croatia - Cup

14:00
FT Crikvenica
1 - 5
 (0 - 4)
NK Osijek

14:00
FT Granicar Zupanja
1 - 2
 (1 - 1)
Hajduk Split
Czech Republic - Cup

17:00
FT 1. FC Slovacko
6 - 0
 (4 - 0)
SK Prostejov
Denmark - Cup

15:00
FT Skjold Birkerod
0 - 6
 (0 - 4)
Nykobing FC

15:00
FT Solrod FC
0 - 3
 (0 - 1)
B 93

15:00
FT Kjellerup IF
2 - 4
 (0 - 2)
Brabrand IF

15:00
FT red cardLedoje-Smorum
2 - 1
 (0 - 1)
Roskilde

15:00
FT Bispebjerg
0 - 4
 (0 - 3)
HB Kögered card

15:00
AET Hedensted
3 - 1
 (1 - 0)
Viborg FF

15:00
AET red cardRingsted
2 - 3
 (0 - 1)
Avartared card

15:00
FT Sydvest
1 - 4
 (1 - 2)
Randers FC

17:00
FT Viby
1 - 2
 (1 - 0)
Skive IKred card

17:30
FT Jammerbugt
2 - 1
 (0 - 1)
Middelfart
Egypt - Premier League
Standings >

19:00
FT red cardEl-Entag El-Harby
0 - 1
 (0 - 0)
Ismaily SC
England - National League North
Standings >

19:45
FT red cardKidderminster Harriers
1 - 2
 (1 - 1)
Chesterred card

19:45
FT York City
3 - 1
 (1 - 0)
Chorley

19:45
FT Guiseley
4 - 0
 (2 - 0)
Blyth Spartansred card

19:45
FT AFC Fylde
1 - 0
 (0 - 0)
Darlington 1883

19:45
FT Leamington
0 - 4
 (0 - 1)
Boston United

19:45
FT Southport
0 - 0
 (0 - 0)
Hereford

19:45
FT Spennymoor Town
2 - 1
 (1 - 0)
Farsleyred card

19:45
FT AFC Telford United
3 - 0
 (0 - 0)
Brackley Town

19:45
FT Gloucester City
3 - 1
 (2 - 0)
Kettering Townred card
England - National League South
Standings >

19:45
FT St Albans Saints
1 - 0
 (0 - 0)
Hampton & Richmond Borough FCred card

19:45
FT Maidstone United
2 - 1
 (0 - 1)
Welling United

19:45
FT Billericay Town
0 - 2
 (0 - 1)
Tonbridge Angelsred card

19:45
FT Oxford City
2 - 0
 (1 - 0)
Bath City

19:45
FT Slough Town
1 - 0
 (1 - 0)
Hemel Hempstead Town

19:45
FT Hungerford Town
3 - 0
 (2 - 0)
Chippenham Town

19:45
FT Eastbourne Borough
0 - 3
 (0 - 3)
Dorking Wanderers

19:45
FT Dartford
1 - 0
 (1 - 0)
Chelmsford City

19:45
FT Braintree Town
0 - 3
 (0 - 0)
Ebbsfleet United
England - Football League Trophy

17:30
FT Shrewsbury Town
2 - 1
 (2 - 0)
Bolton Wanderers

17:30
FT Stevenage
2 - 3
 (1 - 2)
Milton Keynes Dons

18:00
FT Peterborough United
4 - 2
 (1 - 0)
Fulham U21

19:00
FT Leyton Orient
2 - 0
 (1 - 0)
AFC Wimbledon

19:00
FT Sunderland AFC
5 - 3
 (2 - 1)
Carlisle United

19:00
FT Wigan Athletic
1 - 3
 (0 - 2)
Port Vale

19:00
AP Accrington Stanley
1 - 1
 (0 - 1)
Blackpool

19:00
FT Burton Albion
2 - 4
 (2 - 2)
Cambridge United

19:00
FT Mansfield Town
1 - 3
 (0 - 1)
Lincoln City

19:00
FT Newport County AFC
0 - 5
 (0 - 1)
Norwich U21

19:00
FT Forest Green Rovers
3 - 0
 (3 - 0)
West Brom U21

19:00
AP Oxford
1 - 1
 (0 - 1)
Bristol Rovers

19:00
FT Swindon Town
3 - 4
 (0 - 2)
Exeter City

19:00
FT Ipswich Town
2 - 0
 (0 - 0)
Gillingham

19:30
AP Bradford City
1 - 1
 (0 - 0)
Wolves U21

19:45
FT Harrogate Town
3 - 1
 (2 - 0)
Leicester U21

19:45
FT Northampton Town
5 - 0
 (2 - 0)
Southampton U21

19:45
FT Fleetwood Town
3 - 0
 (3 - 0)
Aston Villa U21

19:45
FT Cheltenham Town
2 - 0
 (0 - 0)
Plymouth Argyle

19:45
FT Oldham Athletic
2 - 0
 (0 - 0)
Doncaster Rovers

19:45
FT Southend United
0 - 3
 (0 - 2)
Portsmouth
England - National League
Standings >

19:45
FT Bromley
4 - 1
 (1 - 0)
Dover Athletic

19:45
FT Weymouth
0 - 1
 (0 - 1)
Woking

19:45
FT red cardChesterfield
1 - 2
 (0 - 0)
Hartlepool United

19:45
FT red cardDagenham & Redbridge
1 - 2
 (1 - 0)
Barnet

19:45
FT Aldershot Town
1 - 2
 (0 - 1)
Sutton United

19:45
FT Maidenhead United
2 - 3
 (1 - 1)
King´s Lynn

19:45
FT Stockport County
2 - 1
 (1 - 1)
Halifax Town

19:45
FT Yeovil Town
2 - 2
 (0 - 1)
Wealdstone

19:45
FT Eastleigh
2 - 1
 (0 - 1)
Torquay Utd

19:45
FT Solihull Moors
1 - 0
 (0 - 0)
Wrexham
England - Isthmian Premier (Ryman)
Standings >

19:45
FT Leatherhead
4 - 3
 (1 - 1)
Worthing

19:45
FT Bishops Stortford
1 - 1
 (1 - 0)
Folkestone Invicta

19:45
FT Merstham
1 - 2
 (0 - 2)
Kingstonian

19:45
FT Bowers & Pitsea
1 - 1
 (0 - 1)
Lewes

19:45
FT Margate
0 - 2
 (0 - 0)
Cheshunt

19:45
FT AFC Hornchurch
2 - 3
 (2 - 2)
Wingate & Finchley

19:45
FT Potters Bar Town
3 - 0
 (3 - 0)
Cray Wanderers

19:45
FT Horsham
5 - 2
 (1 - 1)
Enfield Town

19:45
FT Corinthian-Casuals
2 - 0
 (0 - 0)
Brightlingsea Regent

19:45
FT Bognor Regis Town
2 - 1
 (2 - 0)
Carshalton Athletic
England - SFL Premier Division Central

19:30
FT Royston Town
1 - 1
 (0 - 1)
Biggleswade Town

19:45
FT red cardRedditch Utd
3 - 3
 (2 - 0)
Rushall Olympic

19:45
FT red cardBarwell
0 - 5
 (0 - 3)
Alvechurch

19:45
FT Stratford Town
2 - 1
 (0 - 0)
Stourbridge

19:45
FT red cardLeiston
2 - 2
 (1 - 1)
AFC Rushden & Diamondsred card

19:45
FT Peterborough Sports
1 - 1
 (1 - 1)
Kings Langleyred card

19:45
FT Hednesford Town
0 - 3
 (0 - 2)
Coalville Town

19:45
FT Nuneaton Town
1 - 2
 (1 - 0)
Banbury United

19:45
FT Bromsgrove
2 - 2
 (2 - 0)
Tamworthred card

19:45
Postp. St Ives Town - Lowestoft Town
England - SFL Premier Division South

19:30
FT Hartley Wintney
1 - 1
 (1 - 0)
Beaconsfield Town

19:45
FT Harrow Borough
1 - 2
 (1 - 1)
Chesham United

19:45
FT Hendon
1 - 1
 (1 - 0)
Hayes & Yeading United

19:45
FT Swindon Supermarine
2 - 1
 (1 - 0)
Metropolitan Police

19:45
FT Wimborne Town
2 - 1
 (0 - 0)
Farnborough Townred card

19:45
FT Yate Town
0 - 3
 (0 - 2)
Tiverton Town

19:45
FT Poole Town
2 - 1
 (1 - 0)
Truro City

19:45
Postp. Taunton Town - Salisbury
England - NPL Premier Division
Standings >

19:15
FT red cardAshton UTD
0 - 0
 (0 - 0)
Bamber Bridge

19:45
FT South Shields
1 - 3
 (1 - 1)
Radcliffe Borough

19:45
Postp. Stalybridge Celtic - Mickleover Sports
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

19:00
FT Ginsheim
1 - 4
 (1 - 1)
FV Bad Vilbel
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >
18:30 FT Paloma
6 - 0
 (2 - 0)
TSV Sasel
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

18:00
FT Hamburger SV II
0 - 2
 (0 - 1)
SV Drochtersen/Assel
Germany - Regionalliga West
Standings >

18:30
FT TSV Alemannia Aachen
0 - 0
 (0 - 0)
Lippstadt 08

18:30
FT Bonner SC
0 - 1
 (0 - 1)
Rot-Weiss Essen

18:30
FT Wiedenbrück
0 - 0
 (0 - 0)
Wegberg-Beeckred card

18:30
FT Schalke 04 II
0 - 1
 (0 - 1)
Borussia Mönchengladbach II
Hong Kong - Premier League

08:00
FT Eastern Football Team
4 - 0
 (1 - 0)
Happy Valley AA
International - Club Friendlies

18:00
FT Marbella
2 - 1
 (2 - 0)
Sevilla FC Atletico

18:30
FT Xerez
2 - 2
 (1 - 1)
Atletico Sanluqueno

19:00
FT Puente Genil
1 - 1
 (1 - 1)
Cordoba CF
19:00 FT Algeciras CF
1 - 0
 (0 - 0)
Malaga II
19:30 FT Gama
0 - 6
 (0 - 3)
Laredo
Morocco - Botola Pro
Standings >

19:00
FT DHJ Difaa Hassani Jdidi
1 - 2
 (0 - 2)
Fus Fath Union Sportive Rabat
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

20:00
FT Helmond Sport
1 - 5
 (1 - 0)
Cambuur Leeuwarden

17:45
Postp. Den Bosch - Almere City
Netherlands - Cup

18:30
AP Goes
1 - 1
 (0 - 1)
ODIN 59 *

19:00
FT Spakenburg
0 - 1
 (0 - 0)
AFC

19:00
FT Harkemase Boys
5 - 2
 (1 - 1)
Flevo Boys

19:00
FT Lisse
0 - 3
 (0 - 1)
SteDoCo

19:00
AET De Treffers
1 - 2
 (0 - 0)
Barendrecht

19:00
AET HHC
3 - 2
 (2 - 1)
GVVV

19:00
FT Excelsior Maassluis
4 - 1
 (2 - 0)
Ter Leede

19:00
FT Sparta Nijkerk
2 - 3
 (1 - 0)
Rijnsburgse Boysred card

19:00
FT DOVO
0 - 1
 (0 - 1)
DVS 33

19:00
AET Noordwijk
2 - 3
 (1 - 1)
Sliedrecht

19:00
FT Staphorst
5 - 2
 (1 - 1)
ASWH

19:00
AP Buitenpost
1 - 1
 (0 - 1)
Capelle *
Romania - Liga II
Standings >

17:30
FT CS Mioveni
0 - 0
 (0 - 0)
Turnu Magurelered card
Scotland - League Cup

19:45
FT East Fife
2 - 0
 (0 - 0)
Cowdenbeath

19:45
FT Stirling Albion
1 - 2
 (0 - 2)
Arbroath

19:45
FT Edinburgh City
1 - 5
 (0 - 3)
Livingston

19:45
FT Heart of Midlothian
1 - 0
 (0 - 0)
Inverness Caledonian Thistle

19:45
FT red cardAlbion Rovers
2 - 5
 (2 - 3)
Ayr United

19:45
FT Dumbarton
0 - 1
 (0 - 1)
Dunfermline Athletic

19:45
AP Greenock Morton
2 - 2
 (1 - 0)
Queen of the South

19:45
FT Annan Athletic
3 - 1
 (3 - 0)
Hamilton
Sweden - Svenska Cupen

18:00
FT Hassleholms IF
1 - 5
 (0 - 2)
Halmstads BK
Uruguay - Primera División
Standings >

19:00
FT CA River Plate
1 - 1
 (0 - 0)
Plaza Colonia CD

22:00
FT red cardCA Penarol
2 - 1
 (0 - 0)
Progresored card

00:15
FT Mdeo. Wanderers FC
1 - 2
 (0 - 0)
CA Fenix
USA - Major League Soccer
Standings >

01:37
FT Nashville SC
0 - 0
 (0 - 0)
NSC Minnesota Stars
Wales - Premier League

19:45
FT Newi Cefn Druid
0 - 4
 (0 - 2)
Aberystwyth Town

19:45
FT Haverfordwest County
0 - 4
 (0 - 2)
Penybont

19:45
FT Gap Connahs Quay
3 - 1
 (0 - 1)
Caernarfon Town

19:45
FT The New Saints FC
2 - 0
 (0 - 0)
Newtown

19:45
FT Barry Town
1 - 0
 (0 - 0)
Cardiff Met Uni.

19:45
Postp. Flint Town United - Bala Town