Football results from 09.10.2020

FIFA World Cup Quali

00:30
FT Colombia
3 - 0
 (3 - 0)
Venezuela

01:30
FT Brazil
5 - 0
 (2 - 0)
Bolivia
UEFA Euro U21 Quali

16:00
FT Belarus U21
1 - 2
 (0 - 1)
Cyprus U21

16:00
FT Russia U21
4 - 0
 (4 - 0)
Estonia U21

16:30
FT Ukraine U21
1 - 0
 (0 - 0)
Romania U21

16:45
FT Bulgaria U21
1 - 0
 (0 - 0)
Latvia U21red card

17:00
FT Serbia U21
1 - 0
 (1 - 0)
Poland U21

17:00
FT Malta U21
1 - 3
 (0 - 0)
Denmark U21

17:00
FT Georgia U21
0 - 3
 (0 - 1)
Switzerland U21

17:15
FT red cardMoldova U21
0 - 5
 (0 - 3)
Germany U21

17:30
FT Scotland U21
2 - 0
 (1 - 0)
Czech Republic U21

17:30
FT Sweden U21
4 - 0
 (3 - 0)
Luxembourg U21red card

18:00
FT Northern Ireland U21
2 - 3
 (1 - 1)
Finland U21

18:00
FT Kosovo U21
0 - 1
 (0 - 0)
Austria U21

19:00
FT Belgium U21
5 - 0
 (3 - 0)
Wales U21

19:30
FT Portugal U21
4 - 1
 (2 - 1)
Norway U21

16:30
Postp. Iceland U21 - Italy U21
International - Friendlies

13:00
FT Japan
0 - 0
 (0 - 0)
Cameroon

13:00
FT Burkina Faso
3 - 0
 (1 - 0)
Democratic Republic of the Congo

14:00
FT Kenya
2 - 1
 (2 - 0)
Zambia

16:00
FT Tunisia
3 - 0
 (3 - 0)
Sudan

17:00
FT Gambia
1 - 0
 (0 - 0)
Republic of Congo

18:00
FT Ghana
3 - 0
 (1 - 0)
Mali

18:00
FT Mauritania
2 - 1
 (1 - 1)
Sierra Leone

19:00
FT Morocco
3 - 1
 (1 - 0)
Senegal

19:30
FT Swift Hesperange
1 - 4
 (0 - 2)
Madagascar

19:30
FT Nigeria
0 - 1
 (0 - 1)
Algeria
Arab Emirate - Cup

15:30
FT Al Ahli [UAE]
1 - 1
 (0 - 0)
Al Dhafra

15:30
FT red cardAl Ain [KSA]
2 - 4
 (1 - 1)
Khorfakkan

18:00
FT Al Wahda SCC (VAE)
1 - 2
 (1 - 1)
Al Wasl
Australia - New South Wa. Premier L.

09:00
FT Marconi Stallions
0 - 3
 (0 - 2)
Sydney FC U21

09:30
FT Blacktown City Demons
5 - 2
 (4 - 1)
WS Wanderers U21

09:45
FT APIA Leichhardt Tigers
1 - 4
 (1 - 1)
Sydney United
Australia - NPL South Super League

10:45
FT Adelaide Raiders
1 - 0
 (1 - 0)
Adelaide U21

10:45
FT Adelaide Comets
4 - 1
 (1 - 0)
Modbury Jets
Austria - 3. Liga

18:00
FT Bad Gleichenberg
2 - 0
 (0 - 0)
Stadl Paura

18:00
FT Hall
2 - 4
 (0 - 2)
Tirol

18:00
FT Union Vöcklamarkt
1 - 1
 (1 - 1)
Deutschlandsberger SC

18:00
FT SV Grödig
0 - 1
 (0 - 0)
SK Bischofshofen

18:00
FT Kalsdorf
3 - 2
 (2 - 1)
Junge Wikinger Ried

18:00
FT WSC Hertha
4 - 1
 (2 - 1)
Wels

18:00
FT TSV St. Johann
1 - 2
 (1 - 1)
Kuchl

18:00
FT red cardBruck Leitha
6 - 1
 (3 - 1)
SC Neusiedl am See

18:30
FT Mannsdorf
2 - 1
 (0 - 0)
Team Wiener Linien

18:30
FT Wiener Sport-Club
0 - 1
 (0 - 0)
Mauerwerkred card

18:30
FT Traiskirchen FCM
0 - 1
 (0 - 0)
Stripfing
Brazil - Serie B
Standings >

20:00
FT Figueirense FC
0 - 0
 (0 - 0)
Chapecoense SC

20:30
FT Operario PR
1 - 1
 (1 - 1)
Confianca

22:30
FT Cuiaba
2 - 1
 (1 - 0)
Ponte Preta SP

23:15
FT America Mineiro MG
2 - 0
 (1 - 0)
Nautico PE
Chile - Primera Division
Standings >

19:30
FT Union Espanola
2 - 1
 (1 - 1)
Curico Unido

22:00
FT Coquimbo Unido
2 - 2
 (1 - 0)
Colo Colo
Czech Republic - Cup

14:00
AET FC Hradec Kralove
2 - 1
 (0 - 0)
1. FK Pribram
Denmark - 2. Division Group 2

17:30
FT Naestved BK
3 - 0
 (1 - 0)
Avarta

18:00
FT Roskilde
4 - 2
 (2 - 0)
Tarnby
Egypt - Premier League
Standings >

14:00
FT Al Masry Club
2 - 0
 (0 - 0)
Ismaily SC

16:30
FT Tanta FC
2 - 2
 (1 - 0)
Al Mokawloon Al-Arab

19:00
FT Smouha SC
2 - 1
 (1 - 0)
Al-Ittihad Al-Sakndary
England - League 1
Standings >

19:45
FT Fleetwood Town
4 - 1
 (1 - 1)
Hull City
France - National
Standings >

19:00
FT Bourg Peronnas
1 - 0
 (0 - 0)
Villefranchered card

19:00
FT Le Mans
1 - 1
 (0 - 0)
Sete

19:00
FT red cardLyon Duchere
1 - 2
 (0 - 1)
Bastia-Borgo

19:00
FT Avranches
1 - 3
 (0 - 1)
Annecy

19:00
FT Cholet
5 - 4
 (2 - 0)
Stade Briochin

19:00
FT US Quevilly Rouen
3 - 1
 (2 - 1)
US Orleans 45red card

19:00
FT Red Star 93
1 - 0
 (0 - 0)
US Creteil

19:00
FT Boulogne Sur Mer
1 - 1
 (1 - 0)
Concarneau
Germany - 3. Liga
Standings >

18:00
Postp. MSV Duisburg - Saarbrücken
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

18:00
FT Hassia Bingen
2 - 2
 (0 - 0)
1. FC Kaiserslautern II
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

17:30
FT Balingen
0 - 1
 (0 - 0)
TSV Steinbach

18:00
FT SG Sonnenhof Grossaspach
3 - 1
 (1 - 0)
SSV Ulm 1846

18:30
FT Offenbacher Kickers
3 - 0
 (0 - 0)
Bayern Alzenau
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT Borussia Mönchengladbach II
1 - 2
 (0 - 1)
1. FC Köln IIred card
Hungary - NB II

16:00
FT Csakvari TK
2 - 2
 (0 - 0)
Dorogi FC
International - Club Friendlies
09:00 FT Sepsi
5 - 4
 ( - )
Petrolul

09:30
FT FK Viktoria Zizkov
0 - 0
 (0 - 0)
Bohemians 1905
09:30 FT Banik Ostrava
4 - 1
 (2 - 1)
Blansko

10:00
FT KV Kortrijk
0 - 1
 (0 - 0)
Club Brugge KV U23
10:00 FT Nantes
1 - 2
 (1 - 0)
SCO Angers
10:00 FT Slovan Liberec
3 - 0
 (2 - 0)
Dukla Prague

10:30
FT Atletico Saguntino
0 - 1
 (0 - 1)
Recambios Colon

10:30
FT Villarreal CF
2 - 0
 (0 - 0)
Orihuela

12:30
FT CSKA 1948 Sofia
2 - 2
 (1 - 1)
Etar 1924 Veliko Tarnovo

13:00
FT Eintracht Frankfurt
0 - 3
 (0 - 1)
FC Kickers Würzburg

13:00
FT Young Boys
1 - 0
 (0 - 0)
Neuchatel Xamax FC
13:00 FT PFC Montana 1921
1 - 2
 ( - )
Strumska Slava

13:30
FT Austria Lustenau
0 - 0
 (0 - 0)
FC Schaffhausen

13:30
FT 1. FC Heidenheim
1 - 1
 (1 - 1)
Augsburg
14:00 FT River Plate
1 - 2
 (0 - 1)
Newell´s Old Boys

14:00
FT Grasshopper Club Zürich
1 - 2
 (1 - 1)
FC Lausanne-Sport
14:00 FT FC Luzern
3 - 2
 (2 - 1)
Kriens
14:30 FT VfL Bochum
1 - 1
 (0 - 0)
Arminia Bielefeld
14:30 FT Chambly
1 - 1
 (0 - 0)
Amiens SC
14:30 FT Beroe Stara Zagora
5 - 2
 (2 - 1)
Sozopol

15:00
FT SCR Altach
4 - 1
 (2 - 1)
Wacker Innsbruck

15:00
FT Aarau
0 - 2
 (0 - 1)
Racing Strasbourg

15:00
FT Stade Rennes
2 - 0
 (2 - 0)
Lorient
15:30 FT Apollon Limassol FC
6 - 0
 (4 - 0)
Aris

16:00
FT Lafnitz
3 - 2
 (1 - 1)
TSV Hartberg

16:00
FT Olympiakos Nic.
1 - 1
 (1 - 0)
Doxa Katokopias

18:30
FT Praviano
1 - 2
 (0 - 2)
L'Entregu

19:00
FT Pena Sport
1 - 4
 (1 - 3)
Ardoi

19:00
FT Socuellamos
2 - 3
 (0 - 2)
Atzeneta

19:00
FT Puente Genil
2 - 2
 (1 - 1)
Alhaurino

19:00
FT Laredo
1 - 1
 (0 - 1)
Zamora

19:45
FT Annagh United
1 - 2
 (1 - 1)
Dungannon Swifts

20:00
FT Villa Santa Brigida
1 - 1
 (1 - 0)
Tamaraceite
Ireland - Division 1
Standings >

19:45
FT Wexford Youths FC
0 - 4
 (0 - 3)
Cobh Ramblers

19:45
FT Cabinteely FC
0 - 3
 (0 - 1)
Longford Town FC

19:45
FT Athlone Town AFC
2 - 4
 (1 - 0)
University College Dublin
Ireland - Airtricity League
Standings >

17:45
FT Bohemians Dublin FC
3 - 0
 (2 - 0)
Cork City FC
Malaysia - Premier League

14:00
FT red cardJohor Darul Takzim II
0 - 1
 (0 - 1)
Kelantan

14:00
FT Terengganu 2
1 - 0
 (0 - 0)
Pulau Pinang

14:00
FT Negeri Sembilan
1 - 2
 (0 - 0)
Sarawak Utd.

14:00
FT UKM
2 - 1
 (1 - 0)
Perak II

14:00
FT Kelantan United
2 - 1
 (1 - 1)
Selangor PKNS

14:00
Postp. Kuala Lumpur - Kuching City FC
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

20:00
FT FC Eindhoven
1 - 1
 (0 - 0)
SBV Excelsiorred card
Peru - Primera Division

17:00
FT Llacuabamba
0 - 2
 (0 - 1)
Sport Huancayo

19:00
FT Ayacucho
1 - 1
 (0 - 0)
UTC De Cajamarca

21:30
FT Alianza Huanuco
0 - 0
 (0 - 0)
Cesar Vallejo

00:30
FT Carlos Manucci Trujillo
1 - 1
 (1 - 1)
FBC Melgar
Poland - 1. Liga
Standings >

16:40
FT Widzew Lodz
2 - 1
 (1 - 1)
MKS Sandecja Nowy Sacz

17:00
FT Aspn Miedz Legnica
1 - 1
 (0 - 1)
Jastrzebie
Russia - First Division
Standings >

12:00
FT Tekstilshchik
0 - 3
 (0 - 1)
Kryliya Sovetov Samara

12:30
FT FC Tom Tomsk
2 - 1
 (0 - 1)
Akron Togliatti

13:00
FT FK Yenisey Krasnoyarsk
2 - 0
 (1 - 0)
Veles Moscowred card

14:00
FT Gazovik Orenburg
2 - 2
 (1 - 1)
FC Ska-Energiya Khabarovsk

14:00
FT Irtysh
0 - 2
 (0 - 0)
Torpedo Moskva

14:00
FT red cardSpartak 2
1 - 2
 (0 - 1)
FC Chayka Yubileynyred card

15:00
FT red cardAlaniya
2 - 0
 (1 - 0)
Volgar-Gazprom Astrahan

16:00
FT Neftekhimik
3 - 1
 (2 - 1)
Fakel Worenesch

16:00
FT Chertanovo M.
1 - 0
 (1 - 0)
Krasnodar-2

16:00
FT Dinamo Bryansk
2 - 0
 (0 - 0)
Shinnik Yaroslavlred card

16:30
FT Volga Olimpiets
2 - 1
 (2 - 1)
FC Baltika Kaliningrad
Scotland - League Cup

19:45
FT Dunfermline Athletic
2 - 0
 (0 - 0)
Falkirk
Vietnam - First Division

09:30
FT Dak Lak
2 - 2
 (1 - 1)
Dong Thap

10:00
FT Tay Ninh
0 - 0
 (0 - 0)
TP Can Tho
Wales - Premier League

19:45
FT Caernarfon Town
1 - 2
 (0 - 2)
Newi Cefn Druid