UEFA Champions League Quali

14:00
FT FC Astana
1 - 0
 (0 - 0)
CFR Cluj

15:00
FT Ararat-Armenia
2 - 1
 (2 - 1)
AIK IFred card

17:00
FT JK Nomme Kalju
0 - 1
 (0 - 0)
Shkendija 79 Tetovo

17:00
FT red cardHJK Helsinki
3 - 0
 (2 - 0)
HB Torshavn

18:45
FT FK Sarajevo
1 - 3
 (1 - 1)
Celtic Glasgow

19:00
FT The New Saints FC
2 - 2
 (0 - 0)
KF Feronikeli

19:00
FT FK Suduva Marijampole
0 - 0
 (0 - 0)
Crvena Zvezda

19:00
FT F91 Dudelange
2 - 2
 (2 - 0)
Valletta FCred card
UEFA Europa League Quali

16:55
FT St Josephs FC
0 - 4
 (0 - 0)
Glasgow Rangers

17:00
FT Gzira United
0 - 2
 (0 - 1)
Hajduk Split

18:30
FT CSKA Sofia
4 - 0
 (1 - 0)
OFK Titograd
Australia - NPL Queensland

10:00
FT Brisbane U21
2 - 6
 (0 - 5)
Queensland Lions
Brasile - Serie B
Classifiche >

23:15
FT Vitoria BA
0 - 1
 (0 - 1)
Cuiaba

01:30
FT Criciuma SC
2 - 1
 (0 - 0)
Coritiba PR
Cile - Cup

20:00
FT Cobresal
3 - 0
 (2 - 0)
Deportes Vallenar

01:00
AP Univ. Catolica*
2 - 1
 (1 - 0)
Deportes La Serena
Conmebol - Copa Sudamericana

01:30
FT Royal Pari
1 - 2
 (1 - 0)
Deportivo La Equidad
Indonesia - Super Liga
Classifiche >

09:30
FT Persebaya
2 - 2
 (0 - 0)
Barito Putera
Internazionale - Amichevoli di club

06:30
FT Foolad Khuzestan
1 - 1
 (1 - 1)
Qashqai Shiraz

10:30
FT Ringwood Town
0 - 1
 (0 - 1)
Winchester City

10:30
FT Sporting Braga
5 - 1
 (3 - 1)
Varzim SC

14:30
FT VfL Wolfsburg
2 - 1
 (1 - 1)
SM Caen

14:30
FT CSKA Moscow
4 - 0
 (1 - 0)
FC Rubin Kazan

15:30
FT Slask Wroclaw
2 - 1
 (1 - 1)
Zorya Lugansk

16:00
FT KKS Lech Poznan
2 - 0
 (2 - 0)
Vitesse Arnhem

16:00
FT MKS Sandecja Nowy Sacz
3 - 2
 (2 - 2)
Maccabi Netanya

16:00
FT Lille OSC
2 - 1
 (0 - 0)
USL Dunkerque

16:00
FT Akhmat Grozny
1 - 0
 (0 - 0)
Holstein Kiel

16:00
FT SBV Excelsior
3 - 1
 (2 - 1)
Oss

17:00
FT Rodez Aveyron
3 - 2
 (2 - 1)
Villefranche

17:00
FT Pau
2 - 1
 (1 - 0)
AC Ajaccio

17:00
FT Union Saint-Gilloise
2 - 0
 (2 - 0)
Maccabi Tel Aviv

17:00
FT Pardubice
1 - 0
 (0 - 0)
Unicov

17:00
FT Greifswalder SV
0 - 0
 (0 - 0)
Hansa Rostock

17:00
FT Viktoria Berlin
1 - 3
 (0 - 0)
Erzgebirge Aue

17:00
FT Pinzgau Saalfelden
0 - 2
 (0 - 1)
1. FC Nürnberg

17:00
FT FC Basel
4 - 1
 (1 - 0)
FC Lausanne-Sport

17:15
FT Rot Weiss Ahlen
2 - 1
 (0 - 1)
Fortuna Düsseldorf (Jgd.)

17:15
FT Beerschot VA
0 - 0
 (0 - 0)
Valenciennes

17:30
FT FC St. Gallen
3 - 0
 (1 - 0)
VfL Bochum

17:30
FT Le Mans
2 - 0
 (0 - 0)
Paris FC 98

18:00
FT Wiener Sport-Club
4 - 3
 (3 - 0)
SV Horn

18:00
FT Andrezieux
1 - 2
 (0 - 1)
AS Saint-Étienne

18:00
FT Sportfreunde Lotte
0 - 1
 (0 - 0)
NEC Nijmegen

18:00
FT FC Nitra
1 - 0
 (1 - 0)
Rukh Vynnyky

18:00
FT Baden
2 - 3
 (0 - 2)
Aarau

18:00
FT SC Vasas Budapest
0 - 2
 (0 - 2)
Komarno

18:00
FT Roda JC Kerkrade
1 - 4
 (0 - 1)
TSV Alemannia Aachen

18:00
FT PEC Zwolle
2 - 2
 (1 - 2)
PAOK Thessalonikired card

18:45
FT Bergisch Gladbach
3 - 2
 (2 - 1)
TuRU 1880 Düsseldorf

19:00
FT Portimonense SC
1 - 0
 (1 - 0)
Wrexham

19:30
FT Dumbarton
0 - 2
 (0 - 2)
Hamilton Academical

19:30
FT Aberystwyth Town
3 - 1
 (0 - 1)
Llanidloes Town

19:30
FT Grantham Town
1 - 3
 (1 - 1)
Grimsby Town

19:30
FT Stenhousemuir
1 - 1
 (0 - 0)
FC St Mirren

19:45
FT Brechin City
0 - 3
 (0 - 1)
Falkirk

19:45
FT Leamington
1 - 1
 (0 - 0)
Walsall

19:45
FT Dundee
1 - 0
 (1 - 0)
Blackpool

19:45
FT Stalybridge Celtic
1 - 3
 (0 - 1)
Curzon Ashton

19:45
FT Slough Town
3 - 4
 (1 - 2)
Eastleigh

19:45
FT Greenock Morton
2 - 3
 (0 - 2)
FC St Johnstone

19:45
FT Hayes & Yeading United
2 - 2
 (0 - 2)
Wealdstone

19:45
FT AFC Wimbledon
2 - 3
 (0 - 1)
Bristol City

19:45
FT Montrose
3 - 2
 (2 - 0)
Arbroath

19:45
FT United of Manchester
3 - 0
 (1 - 0)
Morecambe

19:45
FT Wingate & Finchley
0 - 1
 (0 - 1)
Stevenage

19:45
FT Alloa Athletic
0 - 2
 (0 - 1)
Livingston

19:45
FT Raith Rovers
2 - 1
 (2 - 1)
Cowdenbeath

19:45
FT Carlisle United
3 - 4
 (1 - 1)
Hibernian

19:45
FT Billericay Town
2 - 3
 (1 - 1)
Southend United

19:45
FT Haringey Borough
0 - 7
 (0 - 2)
Chelmsford City

19:45
FT AFC Fylde
1 - 0
 (0 - 0)
Wigan Athletic

19:45
FT Forfar Athletic
2 - 1
 (1 - 1)
Cove Rangers
Korea - K-League

11:00
FT Gangwon FC
4 - 0
 (2 - 0)
Sangju Sangmu Phoenix

11:30
FT Gyeongnam FC
1 - 3
 (0 - 1)
Ulsan Horang-i
Malaysia - Premier League

09:45
FT red cardSelangor United
2 - 6
 (0 - 3)
UKM

14:00
FT UiTM
1 - 2
 (1 - 0)
Sabah FA

14:00
FT Negeri Sembilan
3 - 1
 (1 - 1)
Johor Darul Takzim II
Malaysia - Super League
Classifiche >

14:00
FT Terengganu FA
2 - 2
 (1 - 2)
Kedahred card

14:00
FT Penang
3 - 2
 (2 - 0)
PKNS

14:00
FT Melaka United
2 - 1
 (1 - 1)
PKNP
Russia - First Division
Classifiche >

17:00
FT FK Armavir
2 - 1
 (0 - 1)
Krasnodar-2