Football results from 06.03.2019

UEFA Champions League

20:00
AET Porto
3 - 1
 (1 - 1)
AS Roma

20:00
FT Paris Saint-Germain
1 - 3
 (1 - 2)
Manchester United
AFC Champions League

09:00
FT Sydney
0 - 0
 (0 - 0)
Ulsan Horang-i

10:00
FT Jeonbuk Hyundai
3 - 1
 (1 - 1)
Beijing Guoan

10:30
FT Urawa Red Diamonds
3 - 0
 (0 - 0)
Buriram United FC

11:30
FT Shanghai SIPG
1 - 0
 (0 - 0)
Kawasaki Frontale
Argentina - Cup

22:30
FT CA Independiente
4 - 0
 (2 - 0)
Atlas de Guadalajara

00:35
AP San Martin de Tucuman*
2 - 2
 (0 - 1)
Agropecuario Argentino
Armenia - Division 1

10:00
FT Pyunik Yerevan FC
0 - 3
 (0 - 2)
Ararat-Armenia

10:00
FT Gandzasar Kapan
2 - 4
 (1 - 2)
Alashkertred card

11:00
FT Lori
2 - 0
 (1 - 0)
Artsakh

11:00
FT Ararat Yerevan
0 - 2
 (0 - 1)
Shirak Gyumri FC
Bolivia - Primera Division
Standings >

22:15
FT Royal Pari
1 - 1
 (0 - 1)
Always Ready

00:30
FT The Strongest
5 - 0
 (3 - 0)
Guabira Monterored card
Brazil - Cup

22:15
FT Santa Cruz de Natal
0 - 1
 (0 - 1)
EC Bahia BA

00:30
FT Mixto
1 - 2
 (0 - 0)
Chapecoense SC

00:30
FT Fluminense RJ
3 - 0
 (2 - 0)
Ypiranga Erechim
Brazil - Catarinense

00:30
FT Marcilio Dias
0 - 0
 (0 - 0)
Figueirense FC
CONCACAF - Champions League

01:05
FT Independiente
2 - 1
 (1 - 0)
Sporting KC

03:05
FT CF Monterrey
3 - 0
 (1 - 0)
Atlanta United
Copa Libertadores

22:15
FT Atletico Mineiro
0 - 1
 (0 - 0)
Cerro Porteno

22:15
FT Universidad de Concepción
5 - 4
 (1 - 0)
Sporting Cristal

22:15
FT Palestino
0 - 1
 (0 - 0)
Internacional RS

00:30
FT Zamora
0 - 1
 (0 - 1)
CD Nacional

00:30
FT Alianza Lima
1 - 1
 (1 - 0)
River Plate

00:30
FT red cardClub Atlético Junior
0 - 2
 (0 - 1)
Palmeiras SP

00:30
FT Rosario Central
1 - 1
 (1 - 1)
Gremio Porto Alegre
Cyprus - Cup

15:00
FT Apollon Limassol FC
2 - 1
 (2 - 0)
Karmiotissa

16:00
FT AEK Larnaca
3 - 3
 (1 - 1)
Apoel Nicosia FC
England - SFL Premier Division Central

19:45
FT red cardHitchin Town
1 - 0
 (0 - 0)
Tamworth
France - Coupe de France

17:30
FT Vitre
0 - 2
 (0 - 2)
Nantes
Germany - Regionalliga Bayern
Standings >

18:00
FT Augsburg II
0 - 3
 (0 - 2)
Bayern Mü. II
Greece - Football League
Standings >

12:00
FT Apollon Kalamaria
3 - 0
 (2 - 0)
Irodotosred card

13:00
FT Ergotelis
2 - 0
 (0 - 0)
Volos NFC

13:00
FT Panachaiki Patrai
2 - 1
 (1 - 0)
Aittitos Spata

13:00
FT Aiginiakos
1 - 2
 (0 - 1)
AE Karaiskakis

13:00
FT Doxa Dramas
0 - 1
 (0 - 0)
Kerkyra

13:00
FT Ikaloi Trikala
1 - 0
 (1 - 0)
Athletic Union Sparta

13:00
FT Apollon Larissa
1 - 0
 (0 - 0)
Iraklis
Honduras - Liga Nacional de Fútbol

21:30
FT Real de Minas
0 - 0
 (0 - 0)
Platense

00:00
FT red cardUPNFM
0 - 0
 (0 - 0)
Marathon

01:00
FT Real Espana
0 - 0
 (0 - 0)
Juticalpa

01:10
FT Olimpia
4 - 0
 (3 - 0)
Vida
Hungary - NB II

13:30
FT Soroksar
4 - 2
 (2 - 1)
Mosonmagyarovar

13:30
FT Tiszakecske
1 - 0
 (1 - 0)
Monori SE

13:30
FT Dorogi FC
3 - 0
 (2 - 0)
Budaorsi SC

13:30
FT Vac-Ujbuda
1 - 0
 (1 - 0)
Cegledi VSE

18:00
FT Nyiregyhaza Spartacus
2 - 0
 (0 - 0)
BFC Siofok

18:00
FT Kaposvari Rakoczi
0 - 0
 (0 - 0)
SC Vasas Budapestred card

18:00
FT Bekescsabai Elore SE
0 - 0
 (0 - 0)
Csakvari TKred card

18:00
FT Gyirmot
1 - 0
 (1 - 0)
Kazincbarcikared card

18:00
FT Budafoki
2 - 1
 (2 - 0)
Gyori ETO

18:00
FT red cardBalmazujvaros Sport KFT
0 - 0
 (0 - 0)
Zalaegerszegi TE
International - Club Friendlies

12:30
FT Kaluga
2 - 2
 (2 - 1)
Luki-Energiya

17:45
FT Barcelona
0 - 1
 (0 - 0)
Girona

18:30
FT Uddevalla
2 - 1
 (0 - 0)
Grebbestads
Italy - Serie C - Group B
Standings >

19:30
FT Ternana Calcio
0 - 0
 (0 - 0)
Sambenedettese
Italy - Serie C - Group C
Standings >

13:30
FT Viterbese
0 - 0
 (0 - 0)
SS Monopoli 1966red card
Japan - League Cup

10:00
FT Kashiwa Reysol
2 - 1
 (0 - 1)
FC Tokyo

10:00
FT V-Varen Nagasaki
2 - 1
 (0 - 1)
Shonan Bellmare

10:00
FT Oita Trinita
2 - 1
 (0 - 1)
Cerezo Osaka

10:00
FT Matsumoto Yamaga FC
2 - 1
 (1 - 0)
Shimizu S-Pulse

10:00
FT Nagoya Grampus
2 - 2
 (0 - 0)
Vissel Kobe

10:00
FT Jubilo Iwata
1 - 0
 (1 - 0)
Gamba Osaka

10:30
FT Yokohama F Marinos
1 - 1
 (0 - 0)
Consadole Sapporo

10:30
FT Sagan Tosu
1 - 3
 (0 - 1)
Vegalta Sendai
Macedonia - Cup

13:00
FT Akademija Pandev
3 - 1
 (0 - 0)
Pobeda
Morocco - Botola Pro
Standings >

14:00
FT RCA Raja Casablanca Athletico
2 - 3
 (1 - 2)
OCK Olympique de Khouribga

18:00
FT red cardHusa Hassania Agadir
3 - 2
 (2 - 1)
RSB Berkane
Nigeria - Premier League

15:00
FT Rivers United FC
1 - 0
 (1 - 0)
Katsina Utd
Russia - Cup

16:00
FT red cardFC Rubin Kazan
0 - 1
 (0 - 0)
FC Lokomotiv Moscow

16:00
FT Arsenal Tula
1 - 1
 (0 - 0)
Gazovik Orenburg
Saudi Arabia - Division 1

12:55
FT Al-Washm
0 - 0
 (0 - 0)
Al Ain

12:55
FT Al Mojzel
2 - 1
 (2 - 0)
Al Adalh

13:05
FT Najran
3 - 1
 (2 - 0)
Al Ansar

15:25
FT Al Nahdha
1 - 4
 (1 - 1)
Al Khaleej Saihat

15:25
FT Al Najoom
2 - 1
 (1 - 1)
Al Qaisomared card
Serbia - Super Liga
Standings >

13:00
FT Zemun
0 - 0
 (0 - 0)
Proleter Novi Sad

15:00
FT Macva Sabac
0 - 0
 (0 - 0)
Dinamo Vranje

15:00
FT red cardFK Cukaricki Stankom
2 - 1
 (0 - 1)
Napredak

15:00
FT FK Mladost Lucani
1 - 3
 (0 - 2)
Crvena Zvezda

15:00
FT FK Rad Belgrade
1 - 1
 (1 - 0)
FK Backa BP

15:00
FT FK Radnik Surdulica
2 - 1
 (2 - 1)
FK Vozdovac

17:00
FT FK Vojvodina
1 - 2
 (1 - 0)
FK Spartak Subotica

17:00
FT Partizan Belgrad
0 - 1
 (0 - 1)
FK Radnicki Nis
South Africa - Premier League
Standings >

17:30
FT Free State Stars
1 - 1
 (0 - 0)
Polokwane City
Spain - Copa Federacion

14:00
FT Cornella
1 - 0
 (1 - 0)
CF Internacionalred card

18:30
FT Socuellamos
1 - 1
 (0 - 0)
Mirandes
Switzerland - Cup

17:00
FT FC Luzern
4 - 0
 (1 - 0)
Young Boys