Germany - Bundesliga
Standings >

12:30
FT Schalke 04
0 - 0
 (0 - 0)
Augsburg

14:30
FT red cardSC Freiburg
1 - 1
 (1 - 1)
Fortuna Düsseldorf

17:00
FT Bayer 04 Leverkusen
6 - 1
 (6 - 1)
Eintracht Frankfurt
Italy - Serie A
Standings >

11:30
FT Empoli
1 - 0
 (0 - 0)
ACF Fiorentina

14:00
FT US Sassuolo Calcio
2 - 2
 (0 - 2)
Frosinone

14:00
FT SS Lazio Roma
1 - 3
 (1 - 1)
Atalanta Bergamo

14:00
FT red cardParma
3 - 3
 (1 - 2)
UC Sampdoriared card

17:00
FT Genoa
1 - 1
 (0 - 0)
AS Roma

19:30
FT SSC Napoli
2 - 1
 (0 - 0)
Cagliari Calciored card
Spain - LaLiga Santander
Standings >

11:00
FT Getafe CF
2 - 0
 (1 - 0)
Gironared card

13:00
FT SD Eibar
1 - 0
 (1 - 0)
Betis Sevilla

15:15
FT Real Madrid
3 - 2
 (2 - 1)
Villarreal CF

17:30
FT Real Valladolid
1 - 0
 (1 - 0)
Athletic Bilbao

19:45
FT SD Huesca
2 - 6
 (0 - 5)
Valencia CF
England - Premier League
Standings >

14:00
FT Huddersfield Town
1 - 1
 (0 - 1)
Manchester United

14:00
FT Chelsea
3 - 0
 (0 - 0)
Watford

16:30
FT Arsenal
1 - 1
 (1 - 0)
Brighton & Hove Albion
France - Ligue 1
Standings >

14:00
FT Nantes
3 - 0
 (0 - 0)
Dijon FCOred card

14:00
FT Toulouse
2 - 2
 (1 - 1)
Stade Rennes

14:00
FT HSC Montpellier
1 - 1
 (0 - 0)
Amiens SC

16:00
FT AS Monaco
2 - 3
 (1 - 0)
AS Saint-Étienne

20:00
FT Lyon
2 - 2
 (1 - 0)
Lille OSC
Turkey - Super Lig
Standings >

14:00
FT Goztepespor
4 - 1
 (2 - 1)
Antalyaspor ASred card

14:00
FT Akhisar Belediye GS
0 - 2
 (0 - 0)
Malatya BLD Spor

17:00
FT Galatasaray
2 - 0
 (1 - 0)
Besiktas JK
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

19:30
FT Talleres (R.E)
0 - 3
 (0 - 2)
CA San Miguel

17:05
Postp. Club Atletico Barracas Central - San Telmo
Argentina - Primera B - Nacional

19:00
FT red cardCA Brown de Adrogue
0 - 1
 (0 - 1)
CA Sarmiento
Armenia - Division 1

13:00
FT Pyunik Yerevan FC
2 - 0
 (1 - 0)
Shirak Gyumri FC
Australia - Brisbane Premier League

09:00
FT Brisbane Knights
1 - 6
 (0 - 2)
Albany Creek
Australia - NPL Queensland

07:00
FT Moreton
1 - 0
 (1 - 0)
Sunshine Coast

10:30
FT Brisbane U21
1 - 3
 (1 - 1)
Brisbane Olympic
Australia - Victorian Premier League

07:00
FT South Melbourne
0 - 2
 (0 - 1)
Oakleigh
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

13:30
FT SKN St. Pölten
0 - 1
 (0 - 1)
SK Sturm Grazred card

13:30
FT red cardLASK Linz
3 - 0
 (1 - 0)
Wolfsberger ACred card

16:00
FT FK Austria Wien
1 - 2
 (0 - 0)
RB Salzburg
Austria - 2. Liga
Standings >

09:30
FT Blau-Weiß Linz
0 - 2
 (0 - 2)
Pasching
Austria - 3. Liga

15:30
FT FC Admira Wacker Mödling II
0 - 4
 (0 - 1)
ASK Ebreichsdorf
Azerbaijan - Premier

14:00
FT red cardInter Baku
1 - 3
 (1 - 1)
Zira

15:00
FT Qarabag FK
4 - 0
 (2 - 0)
Sabayil

15:00
FT FK Gabala
1 - 3
 (0 - 1)
Neftci

17:00
FT Sumqayit
1 - 0
 (0 - 0)
Sabah Baku
Belarus - Premier League
Standings >

12:00
FT Zvezda BGU Minsk
1 - 2
 (0 - 1)
Slavia

14:00
FT Slutsksakhar Slutsk
2 - 1
 (0 - 0)
FC Dinamo Minsk

17:00
FT FC Minsk
1 - 2
 (1 - 0)
FC Brest
Belgium - Pro League
Standings >

13:30
FT red cardRSC Anderlecht
2 - 1
 (1 - 0)
Standard Lüttich

17:00
FT KAA Gent
0 - 1
 (0 - 1)
Club Brugge

19:00
FT Royal Mouscron-Peruwelz
3 - 0
 (2 - 0)
SV Zulte Waregem
Bolivia - Primera Division
Standings >

20:00
FT red cardGuabira Montero
1 - 1
 (0 - 0)
Jorge Wilstermann

20:00
FT red cardClub Bamin Real Potosi
2 - 2
 (1 - 1)
Blooming

22:15
FT The Strongest
2 - 2
 (0 - 1)
San Jose Oruro

00:30
FT Oriente Petrolero
0 - 2
 (0 - 1)
CA Nacional Potosi
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

16:00
FT Gosk Gabela
0 - 3
 (0 - 1)
Tuzla City

19:00
FT FK Zeljeznicar
3 - 1
 (1 - 1)
Doboj Kakanjred card
Brazil - Serie A
Standings >

15:00
FT Chapecoense SC
1 - 1
 (0 - 0)
Atletico PR

20:00
FT CSA
0 - 0
 (0 - 0)
Santos

20:00
FT Sao Paulo SP
1 - 1
 (0 - 1)
Flamengo RJ

20:00
FT Botafogo RJ
1 - 0
 (0 - 0)
Fortaleza

20:00
FT Cruzeiro MG
2 - 1
 (0 - 0)
Goias Go

23:00
FT EC Bahia BA
1 - 0
 (1 - 0)
Avai SC

23:00
FT Gremio Porto Alegre
4 - 5
 (3 - 2)
Fluminense RJ
CAF - Confederation Cup

17:00
FT RSB Berkane
3 - 0
 (3 - 0)
Club Sportif Sfaxien

20:00
FT Etoile Sportive Sahel
0 - 0
 (0 - 0)
Al-Zamalekred card
Chile - Primera Division
Standings >

17:30
FT Cobresal
2 - 2
 (2 - 1)
Deportes Antofagasta

20:00
FT Union La Calera
1 - 1
 (0 - 0)
Colo Colo

22:30
FT Audax Italiano La Florida
3 - 1
 (2 - 0)
Universidad de Chile
China - Super League
Standings >

08:30
FT red cardBeijing Renhe
1 - 2
 (1 - 1)
FC Henan Jianye

12:35
FT Shenzhen FC
2 - 1
 (0 - 0)
Shanghai Shenhua

12:35
FT Jiangsu Shuntian
1 - 1
 (0 - 0)
Dalian Yifang F.C.

12:35
FT Tianjin Quanjian
3 - 3
 (0 - 2)
Chongqing Dangdai Lifan
China - League One
Standings >

08:30
FT Guizhou Hengfeng Zhicheng
6 - 2
 (1 - 2)
Hangzhoured card
Colombia - Primera A
Standings >

21:30
FT Deportivo Cali
1 - 0
 (1 - 0)
Envigado

21:30
FT Alianza Petrolera
3 - 0
 (1 - 0)
Patriotas Boyacá F.C.

21:30
FT Atlético Nacional Medellin
2 - 1
 (1 - 0)
Independiente Santa Fe

21:30
FT Deportes Tolima
2 - 1
 (0 - 1)
Independiente Medellin

21:30
FT Cucuta
2 - 1
 (2 - 1)
Club Atlético Junior

21:30
FT Deportivo Pasto
1 - 1
 (1 - 0)
America De Cali

21:30
FT Union Magdalena
1 - 0
 (1 - 0)
Once Caldas S. A.red card

23:30
FT Deportivo La Equidad
3 - 1
 (3 - 1)
Atletico Bucaramanga

23:30
FT Millonarios
1 - 1
 (1 - 1)
Aguilas Pereira
Croatia - 1. Hnl
Standings >

15:30
FT NK Slaven Belupo
1 - 0
 (1 - 0)
NK Osijek

18:00
FT NK Dinamo Zagreb
3 - 0
 (0 - 0)
NK Lokomotiva Zagreb
Croatia - 2. Hnl
Standings >

12:00
FT NK Dinamo Zagreb 2
2 - 1
 (1 - 1)
Zadar

16:00
FT Hajduk Split 2
2 - 0
 (1 - 0)
HNK Sibenik
Cyprus - 1. Division

17:00
FT Doxa Katokopias
0 - 1
 (0 - 1)
Alki Oroklini

17:00
FT Paralimni
4 - 1
 (2 - 1)
Ermis

17:00
FT Anorthosis Famagusta
1 - 1
 (1 - 1)
AEP Paphos
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

16:00
FT FK Varnsdorf
0 - 2
 (0 - 2)
FC Graffin Vlasim

16:00
FT Mas Taborsko
2 - 3
 (0 - 0)
FK Usti Nad Labem
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

16:00
FT Sokol Zapy
3 - 5
 (3 - 2)
Karlovy Vary
Denmark - 1. Division
Standings >

12:45
FT Lyngby BK
1 - 1
 (0 - 1)
HB Köge

12:45
FT FC Helsingor
1 - 2
 (0 - 1)
BK Fremad Amager

12:45
FT Thisted
0 - 1
 (0 - 0)
Nykobing FC

12:45
FT Hvidovre
3 - 1
 (1 - 0)
Naestved BK

12:45
FT Viborg FF
3 - 1
 (1 - 0)
Roskilde
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

11:00
FT Aalborg BK
0 - 1
 (0 - 1)
AGF Aarhus

13:00
FT Sonderjyske
1 - 1
 (1 - 0)
Randers FC

15:00
FT FC Copenhagen
3 - 2
 (2 - 1)
Bröndby IF

17:00
FT Odense BK
3 - 1
 (1 - 0)
FC Midtjylland
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

18:30
FT red cardFuerza Amarilla S.c.
2 - 2
 (1 - 2)
Deportivo Cuencared card

21:00
FT Tecnico Universitario
1 - 2
 (0 - 2)
Delfin SC

00:00
FT Barcelona Guayaquil
1 - 0
 (1 - 0)
CD River Plate Ecuador
Egypt - Cup

16:00
AET Ismaily SC
1 - 3
 (0 - 0)
Al-Ittihad Al-Sakndary
Egypt - Premier League
Standings >

16:30
FT red cardPyramids
1 - 1
 (1 - 0)
Al Masry Club

18:00
FT Nogoom
0 - 2
 (0 - 1)
Al-Ahly Cairo
England - Championship
Standings >

12:30
FT Stoke City
2 - 2
 (1 - 0)
Sheffield United

12:30
FT Brentford
3 - 0
 (1 - 0)
Preston North End

12:30
FT Reading
0 - 0
 (0 - 0)
Birmingham City

12:30
FT Blackburn Rovers
2 - 2
 (1 - 2)
Swansea City

12:30
FT Sheffield Wednesday
1 - 2
 (0 - 1)
Queens Park Rangers

12:30
FT red cardIpswich Town
3 - 2
 (1 - 1)
Leeds United

12:30
FT Nottingham Forest
1 - 0
 (1 - 0)
Bolton Wanderers

12:30
FT Derby County
3 - 1
 (1 - 0)
West Bromwich Albionred card

12:30
FT Rotherham United
1 - 2
 (0 - 2)
Middlesbrough

12:30
FT Wigan Athletic
1 - 0
 (1 - 0)
Millwall

12:30
FT Aston Villa
1 - 2
 (1 - 1)
Norwich City

12:30
FT Hull City
1 - 1
 (0 - 0)
Bristol City
England - National League
Standings >

15:30
AP Salford City*
1 - 1
 (1 - 0)
Eastleigh
Estonia - Meistri Liiga

13:00
FT JK Nomme Kalju
2 - 1
 (1 - 0)
Tallinna FC Levadia
Finland - Veikkausliga
Standings >

16:30
FT KuPS
3 - 1
 (0 - 1)
KPV Kokkola

16:30
FT FC Lahti
1 - 1
 (0 - 0)
Seinajoen JK
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

16:00
FT Dila
2 - 0
 (2 - 0)
FC Chikhura Sachkhere

18:00
FT Saburtalo Tbilisi
1 - 0
 (0 - 0)
Lokomotivired card
Germany - Bayernliga Süd
Standings >

15:00
FT Türkgücü-Ata
3 - 2
 (1 - 1)
Jahn Regensburg II

15:00
FT red card1860 München II
2 - 1
 (1 - 0)
Kirchanschöring
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

12:30
FT red cardSSV Jahn Regensburg
1 - 3
 (0 - 0)
Erzgebirge Aue

12:30
FT Holstein Kiel
0 - 2
 (0 - 0)
MSV Duisburg

12:30
FT SV Darmstadt 98
2 - 1
 (0 - 0)
Union Berlin
Germany - 3. Liga
Standings >

12:00
FT KFC Uerdingen 05
1 - 2
 (1 - 1)
Energie Cottbus

13:00
FT red cardVfR Aalen
1 - 3
 (0 - 2)
Braunschweig
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT St. Pauli II
2 - 3
 (1 - 1)
Eintracht Norderstedt

14:00
FT 1 FC Germ Egestorf/Langreder
1 - 3
 (0 - 2)
Holstein Kiel II

14:00
FT VfB Oldenburg
1 - 2
 (0 - 1)
LSK Hansa

14:00
FT Lupo-Martini
1 - 1
 (1 - 1)
Hamburger SV II
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT Rot Weiss Erfurt
0 - 4
 (0 - 2)
FSV Union Fuerstenwalde

12:30
FT Berliner AK 07
4 - 1
 (1 - 1)
Oberlausitz Neugersdorf

12:30
FT FSV Budissa Bautzen
1 - 1
 (0 - 1)
Hertha BSC II
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT SG Wattenscheid 09
3 - 0
 (2 - 0)
Lippstadt 08
Germany - Frauen Bundesliga
13:00 FT Hoffenheim W
0 - 1
 (0 - 1)
Wolfsburg W
13:00 FT Potsdam W
3 - 0
 (1 - 0)
Duisburg W
13:00 FT Werder Bremen W
1 - 3
 (1 - 3)
Sand W
13:00 FT Frankfurt W
4 - 2
 (2 - 1)
Bayer Leverkusen W
13:00 FT Bayern Munich W
3 - 0
 (0 - 0)
Freiburg W
Greece - Super League
Standings >

14:00
FT Panathinaikos
4 - 0
 (3 - 0)
Panetolikos

17:00
FT Larissa
0 - 3
 (0 - 1)
Olympiacos Piraeus

17:00
FT Asteras Tripolis
3 - 0
 (1 - 0)
Panionios

17:00
FT red cardLevadiakos
0 - 3
 (0 - 1)
AEK Athens

17:00
FT Aris Thessaloniki
7 - 2
 (2 - 1)
Skoda Xanthi

17:00
FT Atromitos Athens
0 - 2
 (0 - 1)
OFI Crete

17:00
FT PAS Giannina
0 - 2
 (0 - 0)
PAOK Thessaloniki
Greece - Football League
Standings >

13:00
FT Platanias
2 - 1
 (1 - 0)
Iraklis

13:00
FT AE Karaiskakis
1 - 3
 (0 - 0)
Ikaloi Trikala

13:00
FT Doxa Dramas
0 - 2
 (0 - 1)
Ergotelis

13:00
FT Kerkyra
0 - 2
 (0 - 1)
Panachaiki Patrai

13:00
FT Irodotos
0 - 1
 (0 - 0)
Apollon Larissa

13:00
FT Apollon Kalamaria
1 - 3
 (1 - 0)
Kissamikos
Hong Kong - Premier League

07:30
FT Yuen Long
3 - 4
 (0 - 3)
Eastern Football Team

10:30
FT Dreams
6 - 0
 (2 - 0)
Lee Man Warriors
Hungary - NB II

16:00
FT Monori SE
0 - 1
 (0 - 0)
Cegledi VSE

16:00
FT Gyori ETO
1 - 0
 (1 - 0)
Gyirmot

16:00
FT Nyiregyhaza Spartacus
2 - 1
 (2 - 0)
Dorogi FC

16:00
FT Bekescsabai Elore SE
3 - 5
 (0 - 1)
Soroksar

16:00
FT BFC Siofok
3 - 1
 (1 - 0)
Mosonmagyarovar

16:00
FT Tiszakecske
0 - 1
 (0 - 0)
Balmazujvaros Sport KFT

16:00
FT Zalaegerszegi TE
4 - 1
 (2 - 1)
Budafoki

16:00
FT Kaposvari Rakoczi
1 - 0
 (0 - 0)
Vac-Ujbuda

16:00
FT red cardCsakvari TK
0 - 2
 (0 - 1)
Kazincbarcika

17:00
FT SC Vasas Budapest
3 - 3
 (1 - 3)
Budaorsi SC
Iceland - Premier
Standings >

17:00
FT KA Akureyri
1 - 0
 (0 - 0)
Valur Reykjavik

18:00
FT KR Reykjavik
3 - 0
 (0 - 0)
IBV Vestmannaeyjar

20:15
FT UMF Grindavik
1 - 1
 (0 - 1)
Stjarnan Gardabae

20:15
FT Fylkir
2 - 2
 (0 - 1)
IA Akranes
Iran - Pro League
Standings >

14:45
FT Saipa Karaj
0 - 1
 (0 - 0)
Padideh Khorasan
Israel - Ligat HaAl
Standings >

18:30
FT Maccabi Tel Aviv
2 - 3
 (1 - 1)
Bnei Yehuda Tel Aviv
Italy - Serie C - Group B
Standings >

14:00
FT Fermana
1 - 3
 (0 - 1)
Sambenedettese

14:00
FT AS Giana Erminio
3 - 3
 (2 - 0)
Vis Pesarored card

14:00
FT Rimini
0 - 0
 (0 - 0)
AC Renate

14:00
FT AS Gubbio 1910
1 - 0
 (1 - 0)
Virtus Vecomp Verona

14:00
FT Albinoleffe
0 - 1
 (0 - 0)
Vicenza Calcio

14:00
FT Südtirol
0 - 3
 (0 - 2)
Monza Brianza

14:00
FT red cardFeralpisalo
2 - 2
 (1 - 0)
Pordenone

14:00
FT Fano Calcio
1 - 0
 (0 - 0)
US Triestina Calcio

14:00
FT Ravenna Calcio
3 - 3
 (3 - 1)
Imolese

14:00
FT Teramo Calcio
0 - 0
 (0 - 0)
Ternana Calcio
Italy - Serie C - Group C
Standings >

17:30
FT Bisceglie
4 - 3
 (2 - 2)
Pro Cavese

17:30
FT Paganese Calcio 1926
1 - 0
 (0 - 0)
Viterbese

17:30
FT SS Monopoli 1966
4 - 1
 (4 - 0)
US Siracusa

17:30
FT Potenza
1 - 0
 (1 - 0)
Vibonese

17:30
FT SS Juve Stabia
1 - 2
 (1 - 2)
Virtus Francavilla

17:30
FT Calcio Catania
1 - 1
 (1 - 1)
FC Rieti

17:30
FT US Catanzaro
6 - 3
 (4 - 3)
Trapani Calcio

17:30
FT ASD Sicula Leonzio
0 - 3
 (0 - 2)
US Casertana 1908
Italy - Serie B
Standings >

14:00
FT Benevento Calcio
3 - 3
 (1 - 1)
Padova Calcio

14:00
FT AS Livorno
1 - 0
 (0 - 0)
Carpi FC 1909

20:00
FT Unione Sportiva Salernitana 1919
1 - 2
 (0 - 1)
Cosenza
Japan - J-League Division 2
Standings >

06:00
FT Yokohama FC
1 - 3
 (1 - 1)
Kyoto Sanga FC

06:00
FT Ventforet Kofu
1 - 2
 (0 - 0)
JEF United Chiba

06:00
FT Tokushima Vortis
3 - 2
 (1 - 1)
Tochigi

07:00
FT Tokyo Verdy
2 - 1
 (1 - 0)
V-Varen Nagasaki

07:00
FT Machida Zelvia
0 - 2
 (0 - 0)
Mito Hollyhock

08:00
FT Montedio Yamagata
1 - 0
 (1 - 0)
Fagiano Okayama

10:00
FT FC Gifu
2 - 1
 (0 - 1)
Ryukyu
Korea - K-League

08:00
FT Suwon Samsung Blue Wings
1 - 1
 (0 - 0)
Seoul

08:00
FT Gangwon FC
1 - 0
 (1 - 0)
Incheon United FC
Korea - K League Challenge

07:00
FT Bucheon FC
2 - 2
 (0 - 1)
FC Anyang

07:00
FT red cardDaejeon Citizen FC
0 - 5
 (0 - 3)
Busan I Park

08:00
FT Suwon City FC
1 - 1
 (1 - 1)
Seoul E-Land
Lithuania - A Lyga

13:00
FT Palanga
0 - 3
 (0 - 2)
Kauno Zalgiris

15:00
FT FK Suduva Marijampole
4 - 0
 (1 - 0)
Atlantas

17:00
FT Zalgiris
2 - 1
 (1 - 1)
FK Panevezys
Luxembourg - National Division

15:00
FT FC Una Strassen
2 - 1
 (1 - 0)
Etzella Ettelbruck

15:00
FT Petange
2 - 1
 (1 - 1)
Rumelange

15:00
FT Mondorf-les-Bains
2 - 2
 (1 - 0)
Hostert

15:00
FT CS Fola Esch
2 - 0
 (0 - 0)
RM Hamm Benfica

15:00
FT Racing Luxembourg
5 - 0
 (1 - 0)
Progres Niedercorn

17:30
FT F91 Dudelange
2 - 0
 (1 - 0)
Victoria Rosport

17:30
FT Differdange FC 03
2 - 0
 (1 - 0)
Jeunesse d'Esch
Mexico - Primera Division
Standings >

18:00
FT Deportivo Toluca
4 - 0
 (1 - 0)
Lobos B.U.A.P.red card

22:00
FT Atlas de Guadalajara
2 - 0
 (1 - 0)
CF Monterreyred card

00:06
FT Santos Laguna
5 - 2
 (3 - 1)
UNAM Pumas
Morocco - Botola Pro
Standings >

16:00
FT Youssoufia Berrechid
1 - 1
 (0 - 0)
DHJ Difaa Hassani Jdidi

16:00
FT red cardMAT Maghrib Association Tetouan
2 - 1
 (1 - 1)
Cra de Hoceima

18:00
FT KACM Marrakesh
3 - 1
 (0 - 0)
Ittihad Tanger
Netherlands - Cup

17:00
FT Willem II Tilburg
0 - 4
 (0 - 2)
Ajax Amsterdam
Nigeria - Premier League

16:00
FT Enyimba
3 - 1
 (2 - 0)
Enugu Rangers International FC

16:00
FT Katsina Utd
3 - 2
 (3 - 1)
Remo Stars

16:00
FT Sunshine Stars
2 - 1
 (2 - 1)
Wikki Tourist

16:00
FT Heartland FC Owerri
2 - 0
 (0 - 0)
Yobe Stars

16:00
FT Gombe United
1 - 0
 (0 - 0)
Abia Warriors

16:00
FT FC Ifeanyi Ubah
2 - 1
 (1 - 1)
Delta Force

16:00
FT Mfm
1 - 0
 (1 - 0)
Rivers United FC

16:00
FT Kano Pillars
1 - 0
 (1 - 0)
Plateau United

16:00
FT Kwara United
0 - 0
 ()
Lobi Starsred card

16:00
FT Akwa United
2 - 1
 (2 - 1)
Nasarawa United
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:00
FT Sandefjord Fotball
2 - 1
 (0 - 0)
Nest-Sotra

17:00
FT KFUM
5 - 0
 (3 - 0)
Jerv FKred card

17:00
FT Tromsdalen
0 - 2
 (0 - 1)
Notodden

17:00
FT Raufoss
0 - 0
 (0 - 0)
Kongsvinger IL

17:00
FT Ullensaker/Kisa
3 - 2
 (2 - 1)
Skeid

17:00
FT red cardIK Start
4 - 0
 (1 - 0)
StrØmmen IF

17:00
FT HamKam
2 - 3
 (1 - 2)
Sandnes ULF
Norway - Tippeligaen
Standings >

17:00
FT SK Brann
0 - 1
 (0 - 0)
Ranheim IL

17:00
FT Kristiansund BK
1 - 0
 (0 - 0)
Tromso ILred card

17:00
FT Odds BK
2 - 1
 (1 - 0)
Stromsgodset

17:00
FT Haugesund FK
1 - 2
 (0 - 1)
Molde FK

17:00
FT Bodo/Glimt
4 - 0
 (3 - 0)
Lillestrom SK

19:00
FT Rosenborg BK
1 - 0
 (1 - 0)
Sarpsborg
Paraguay - Primera Division
Standings >

00:10
FT San Lorenzo
3 - 4
 (1 - 2)
Club Libertad Asuncion
Peru - Primera Division

17:15
FT red cardUniversidad San Martin
1 - 1
 (0 - 1)
Sport Boys Callaored card

19:30
FT Molinos El Pirata
0 - 0
 (0 - 0)
Sporting Cristal

21:30
FT red cardAlianza Universidad
2 - 3
 (1 - 1)
Binacionalred card

22:00
FT Universitario de Deportes
0 - 4
 (0 - 3)
Universidad Cesar Vallejo
Poland - Ekstraklasa
Standings >

14:30
FT Zaglebie Sosnowiec SA
2 - 4
 (0 - 1)
Slask Wroclaw

17:00
FT KS Cracovia
2 - 0
 (0 - 0)
Lechia Gdansk
Poland - 1. Liga
Standings >

16:00
FT Wigry Suwalki
1 - 2
 (1 - 1)
MKS Sandecja Nowy Sacz

17:00
FT Chojnice
2 - 2
 (0 - 0)
Podbeskidzie Bielsko Biala

18:00
FT MKS Puszcza Niepolomice
1 - 2
 (1 - 0)
OKS Stomil Olsztyn
Portugal - Liga Z. Sagres
Standings >

15:00
FT CD Tondela
1 - 3
 (0 - 1)
CD Santa Clara

17:30
FT red cardCF Os Belenenses
1 - 8
 (0 - 2)
Sporting CP

20:00
FT red cardVitória de Guimarães
2 - 2
 (1 - 0)
CD Nacional
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:15
FT FC Pacos Ferreira
2 - 0
 (1 - 0)
Mafra

11:15
FT Benfica Lisbon B
1 - 1
 (1 - 1)
Porto B

16:00
FT Sporting Farense
2 - 2
 (1 - 1)
Arouca

16:00
FT red cardGD Estoril Praia
1 - 3
 (0 - 1)
Academico de Viseu FC

16:00
FT SC Covilha
1 - 1
 (0 - 1)
Leixoes SCred card
Romania - Divizia A
Standings >

13:00
FT CS Voluntari
0 - 0
 (0 - 0)
ACS MU Politehnica Iasi

19:00
FT U Craiova 1948 CS
0 - 2
 (0 - 1)
Steaua Bucuresti
Romania - Liga II
Standings >

11:00
FT red cardPoli Timisoara
0 - 3
 (0 - 1)
Universitatea Cluj
Russia - Premier League
Standings >

12:00
FT CSKA Moscow
1 - 1
 ()
Dinamo Moscow

12:00
FT Kryliya Sovetov Samara
1 - 1
 (1 - 0)
Dinamo Ufa

17:00
FT FC Rostov
1 - 1
 (0 - 1)
FK Krasnodar
Saudi Arabia - Division 1

20:00
FT Al Ain
1 - 0
 (0 - 0)
Al Khaleej Saihat

20:00
FT Al Taee
1 - 0
 (0 - 0)
Dhamk

20:00
FT Al Adalh
0 - 0
 (0 - 0)
Al Qaisoma

20:00
FT Abha
3 - 1
 (3 - 0)
Najran

20:00
FT Al-Kawkab
1 - 1
 (0 - 1)
Hajer
Scotland - Premier League
Standings >

15:30
FT red cardGlasgow Rangers
1 - 0
 (1 - 0)
Hibernian
Serbia - Super Liga
Standings >

15:00
FT FK Spartak Subotica
3 - 3
 (2 - 2)
FK Radnik Surdulica

15:00
FT FK Vozdovac
1 - 1
 (1 - 1)
Macva Sabac

15:00
FT red cardDinamo Vranje
1 - 0
 (1 - 0)
Zemun

15:00
FT FK Backa BP
1 - 2
 (0 - 1)
FK Rad Belgrade

17:00
FT Partizan Belgrad
2 - 1
 (0 - 1)
Napredak

17:00
FT FK Radnicki Nis
0 - 0
 (0 - 0)
FK Vojvodina

17:00
FT red cardCrvena Zvezda
1 - 0
 (0 - 0)
FK Mladost Lucani

17:00
FT FK Cukaricki Stankom
3 - 0
 (2 - 0)
Proleter Novi Sad
Singapore - S. League

10:30
FT Albirex Niigata FC
2 - 0
 (0 - 0)
Geyland Internationalred card

10:30
FT red cardTampines Rovers FC
3 - 3
 (0 - 1)
Hougang United FC
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

14:00
FT MFK Ruzomberok
3 - 2
 (2 - 1)
Slovan Bratislava

16:00
FT MSK Zilina
1 - 2
 (0 - 1)
DAC 1904 Dunajska Streda
Slovenia - Prva Liga
Standings >

13:30
FT Mura
3 - 3
 (1 - 1)
Rudar

15:15
FT red cardND Gorica
1 - 3
 (0 - 2)
NK Maribor

16:55
FT Olimpija
4 - 2
 (2 - 1)
NK Triglav
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

11:00
FT CD Lugo
4 - 2
 (2 - 1)
UD Almeria

15:00
FT RCD Mallorca
2 - 1
 (1 - 1)
Sporting Gijon

17:00
FT Albacete Balompie
0 - 0
 (0 - 0)
Numancia CD

17:00
FT Elche CF
2 - 1
 (0 - 0)
Rayo Majadahonda

19:30
FT Real Oviedo
1 - 1
 (0 - 0)
Granada CF
Sweden - Allsvenskan
Standings >

14:00
FT Kalmar FF
1 - 1
 (0 - 1)
Östersunds FK

14:00
FT Falkenbergs FF
1 - 2
 (1 - 2)
Malmö FF

14:00
FT BK Häcken
1 - 0
 (0 - 0)
GIF Sundsvall

16:30
FT Örebro SK
2 - 3
 (0 - 1)
Hammarby IF
Sweden - Superettan
Standings >

14:00
FT Gais
1 - 0
 (1 - 0)
Jönköpings Södrared card

16:30
FT Halmstads BK
0 - 1
 (0 - 0)
Östers IF
Sweden - Div 1 Norra

14:00
FT Forward
1 - 2
 (0 - 1)
Umeared card

14:00
FT Gefle IF
3 - 0
 (1 - 0)
Boden

14:00
FT Akropolis
1 - 1
 (0 - 1)
Sollentuna Utd FF

14:00
FT Rynninge
1 - 2
 (1 - 2)
Linkoping City

15:00
FT Nykoping
3 - 3
 (1 - 0)
Sandviken

15:00
FT Carlstad United
3 - 2
 (2 - 0)
Sylvia

15:30
FT Tegs
3 - 1
 (2 - 0)
Vasalund
Sweden - Div 1 Södra

13:00
FT Tvaaker
0 - 0
 (0 - 0)
Oddevold

13:00
FT Lindome
0 - 0
 (0 - 0)
Landskrona

14:00
FT Eskilsminne
3 - 1
 (0 - 0)
Kristianstad

14:00
FT Aatvidaberg FF
1 - 2
 (0 - 1)
Utsikten

15:00
FT Oskarshamns AIK
1 - 3
 (1 - 1)
Assyriska IK

16:00
FT Skovde AIK
2 - 1
 (1 - 0)
Ljungskilered card

16:00
FT Trollhattan
3 - 0
 (0 - 0)
IFK Värnamo
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

15:00
FT red cardFC Thun
0 - 2
 (0 - 0)
Neuchatel Xamax FC

15:00
FT FC Sion
0 - 4
 (0 - 2)
Young Boys

15:00
FT FC Lugano
1 - 0
 (1 - 0)
FC Luzern
Turkey - 1st Lig
Standings >

15:00
FT Giresunspor
1 - 0
 (1 - 0)
Adana Demir

17:30
FT Balikesirspor
1 - 2
 (0 - 1)
Gaziantep BLD Spor

17:30
FT Genclerbirligi Ankara
0 - 3
 (0 - 1)
Denizlispor
Ukraine - Vyscha Liga
Standings >

12:00
FT Olimpic Donetsk
1 - 1
 (0 - 1)
Vorskla Poltavared card

15:00
FT Desna
2 - 4
 (2 - 1)
Chornomorets

15:00
FT red cardKarpaty Lviv
1 - 2
 (0 - 1)
Arsenal Kiev
Uruguay - Primera División
Standings >

19:30
FT Danubio FC
4 - 3
 (2 - 3)
Juventud de LP

19:30
FT Racing Club Mdeo.
2 - 4
 (1 - 2)
Mdeo. Wanderers FC

19:30
FT CA Cerro
0 - 2
 (0 - 1)
Defensor Sporting

22:15
FT Cerro Largo
2 - 0
 (0 - 0)
CA Fenixred card
USA - USL Pro

00:30
FT New Mexico
3 - 0
 (1 - 0)
San Antonio

03:30
FT Las Vegas Lights
4 - 2
 ()
Sacramento Republic FC
USA - Major League Soccer
Standings >

02:25
FT Sporting KC
0 - 3
 (0 - 1)
Atlanta United

03:30
FT Los Angeles FC
0 - 0
 ()
Chicago Fire
Venezuela - Primera Division
Standings >

21:00
FT red cardEstudiantes de Merida
1 - 1
 (1 - 0)
Portuguesa

21:00
FT Caracas
2 - 2
 (1 - 1)
AC Lala FC

21:00
FT red cardTrujillanos
1 - 3
 (0 - 2)
Llaneros de Guanare

21:00
FT Mineros de Guayana
2 - 1
 (0 - 0)
Estudiantes Caracas

21:00
FT Monagas
2 - 4
 (2 - 3)
Carabobo

21:00
FT Zulia
1 - 0
 (1 - 0)
Dep. La Guaira
Vietnam - V-League
Standings >

11:00
FT SHB Da Nang
1 - 0
 (1 - 0)
Than Quang Ninh

11:00
FT Hoang Anh Gia Lai
2 - 0
 (1 - 0)
Nam Dinh

11:00
FT B. Binh Duong
2 - 2
 (2 - 1)
Ha Noi ACB

13:00
FT The Cong
0 - 0
 (0 - 0)
Song Lam Nghe An

13:00
FT Sai Gon FC
1 - 0
 (0 - 0)
Hai Phong