Germany - Bundesliga
Standings >

17:00
FT Eintracht Frankfurt
0 - 2
 (0 - 0)
FSV Mainz 05
Italy - Serie A
Standings >

11:30
FT Turin
3 - 2
 (0 - 1)
US Sassuolo Calciored card

14:00
FT UC Sampdoria
1 - 2
 (0 - 0)
Empoli

14:00
FT Frosinone
1 - 3
 (0 - 3)
Udinese Calcio

17:00
FT Spal 2013
1 - 2
 (0 - 0)
SSC Napoli

19:30
FT AS Roma
2 - 0
 (0 - 0)
Juventus Turin
Spain - LaLiga Santander
Standings >

17:30
FT Barcelona
2 - 0
 (1 - 0)
Getafe CF

17:30
FT red cardCD Leganes
0 - 2
 (0 - 1)
RCD Espanyol Barcelona

17:30
FT Betis Sevilla
2 - 1
 (1 - 0)
SD Huescared card

17:30
FT Rayo Vallecano
1 - 2
 (0 - 1)
Real Valladolid

17:30
FT Real Sociedad
3 - 1
 (1 - 1)
Real Madridred card

17:30
FT Villarreal CF
1 - 0
 (0 - 0)
SD Eibar

17:30
FT Girona
1 - 2
 (0 - 0)
UD Levante

17:30
FT Valencia CF
3 - 1
 (2 - 1)
CD Alaves

17:30
FT Athletic Bilbao
3 - 1
 (3 - 0)
RC Celta De Vigo

17:30
FT Atletico Madrid
1 - 1
 (1 - 0)
Sevilla
England - Premier League
Standings >

15:00
FT Manchester United
0 - 2
 (0 - 1)
Cardiff City

15:00
FT Crystal Palace
5 - 3
 (3 - 1)
AFC Bournemouth

15:00
FT Leicester City
0 - 0
 (0 - 0)
Chelsea

15:00
FT Fulham
0 - 4
 (0 - 2)
Newcastle United

15:00
FT Southampton
1 - 1
 (1 - 0)
Huddersfield Town

15:00
FT Tottenham Hotspur
2 - 2
 (1 - 0)
Everton

15:00
FT Liverpool
2 - 0
 (1 - 0)
Wolverhampton Wanderers

15:00
FT red cardWatford
1 - 4
 (0 - 2)
West Ham United

15:00
FT Burnley
1 - 3
 (0 - 0)
Arsenal

15:00
FT Brighton & Hove Albion
1 - 4
 (1 - 2)
Manchester City
France - Ligue 1
Standings >

14:00
FT red cardStade Rennes
1 - 1
 (1 - 0)
EA Guingamp

16:00
FT Lille OSC
1 - 0
 (1 - 0)
FC Girondins Bordeauxred card

20:00
FT red cardOlympique Marseille
0 - 3
 (0 - 1)
Lyon
Turkey - Super Lig
Standings >

14:00
FT Torku Konyaspor
2 - 2
 (2 - 1)
Trabzonspor

14:00
FT Kayserispor
2 - 1
 (0 - 1)
Kasimpasared card

17:00
FT Istanbul BBSK
2 - 1
 (0 - 1)
MKE Ankaragucu

17:00
FT Malatya BLD Spor
3 - 1
 (0 - 0)
Erzurum Buyuksehir
International - Women Friendly
21:30 FT USA W
3 - 0
 (1 - 0)
South Africa W
Albania - Super League
Standings >

15:30
FT Luftetari Gjirokaster
3 - 2
 (1 - 0)
Kukesi

15:30
FT Kastrioti Kruje
2 - 0
 (1 - 0)
Flamurtari Vlore

15:30
FT Partizani Tirana
2 - 1
 (1 - 1)
KF Tirana

15:30
FT Skenderbeu Korce
1 - 2
 (0 - 1)
Teuta Durres
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

16:00
FT CA San Miguel
0 - 1
 (0 - 1)
San Telmo

19:30
FT Almirante Brown
2 - 0
 (1 - 0)
CSD Flandriared card
Argentina - Primera B - Nacional

17:05
FT Club Atletico Platense
0 - 1
 (0 - 0)
Central Cordoba Santiago
Armenia - Division 1

14:00
FT Ararat-Armenia
2 - 1
 (0 - 1)
Alashkertred card
Australia - NPL Queensland

07:00
FT Sunshine Coast
0 - 1
 (0 - 1)
Queensland Lions

09:00
FT Brisbane Olympic
3 - 3
 (0 - 1)
Gold Coast Knights
Australia - Victorian Premier League

08:00
FT Oakleigh
1 - 0
 (0 - 0)
Pascoe Vale
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

13:30
FT SK Sturm Graz
1 - 3
 (1 - 1)
FK Austria Wien

13:30
FT Wolfsberger AC
4 - 0
 (1 - 0)
SKN St. Pölten

16:00
FT RB Salzburg
2 - 1
 (2 - 0)
LASK Linz
Austria - 2. Liga
Standings >

09:30
FT SKU Amstetten
3 - 1
 (2 - 1)
SAK Klagenfurt
Austria - 3. Liga

09:30
FT Reichenau
2 - 1
 (2 - 1)
Wörgl
Belarus - Premier League
Standings >

13:30
FT FC Dinamo Minsk
3 - 1
 (1 - 0)
FC Gomel

15:30
FT FC Vitebsk
1 - 0
 (1 - 0)
Shakhtyor

17:30
FT BATE Borisov
1 - 0
 (1 - 0)
Torpedo SKA
Belgium - Pro League
Standings >

13:30
FT Royal Antwerp
1 - 1
 (0 - 1)
RSC Anderlecht

17:00
FT Club Brugge
3 - 2
 (0 - 1)
KRC Genk

19:00
FT St. Truidense VV
2 - 2
 (0 - 1)
AS Eupenred card
Bolivia - Primera Division
Standings >

20:00
FT Club Destroyers
0 - 3
 (0 - 2)
Jorge Wilstermann

20:00
FT CA Nacional Potosi
1 - 0
 (0 - 0)
The Strongest

22:15
FT San Jose Oruro
2 - 1
 (2 - 1)
Sport Boys

00:30
FT Blooming
3 - 2
 (1 - 1)
Oriente Petrolero
Brazil - Serie A
Standings >

15:00
FT Flamengo RJ
2 - 1
 (1 - 0)
Chapecoense SC

20:00
FT Atletico Mineiro
0 - 2
 (0 - 1)
Palmeiras SP

20:00
FT Santos
3 - 0
 (2 - 0)
Vasco da Gamared card

20:00
FT Internacional RS
3 - 1
 (1 - 1)
Cruzeiro MGred card

23:00
FT Avai SC
0 - 0
 (0 - 0)
CSA

23:00
FT Atletico PR
1 - 0
 (1 - 0)
EC Bahia BA

23:00
FT Fortaleza
0 - 1
 (0 - 0)
Sao Paulo SP
Bulgaria - A PFG
Standings >

17:00
FT Levski Sofia
5 - 1
 (3 - 0)
Cherno More Varna
Bulgaria - B PFG
Standings >

16:00
FT Strumska Slava
2 - 3
 (0 - 1)
Ludogorets II
Chile - Primera Division
Standings >

17:00
FT Everton de Vina del Mar
0 - 2
 (0 - 1)
Audax Italiano La Florida

20:00
FT Cobresal
0 - 2
 (0 - 1)
Univ. Catolica

22:30
FT Union Espanola
1 - 0
 (0 - 0)
Universidad de Concepción

01:00
FT Universidad de Chile
1 - 1
 (1 - 1)
Coquimbo Unido
China - Super League
Standings >

08:30
FT Tianjin Quanjian
1 - 2
 (0 - 1)
Guangzhou R&F

12:35
FT red cardShanghai SIPG
2 - 1
 (0 - 1)
Shandong Luneng Taishan

12:35
FT Beijing Guoan
3 - 0
 (2 - 0)
Shenzhen FC

12:35
FT Guangzhou Evergrande
2 - 2
 (1 - 0)
Jiangsu Shuntian
China - League One
Standings >

12:30
FT Changchun Yatai
3 - 2
 (0 - 1)
Shijiazhuang Yongchang Junhao
Colombia - Primera A
Standings >

23:00
FT America De Cali
1 - 2
 (0 - 1)
Millonariosred card

01:00
FT Club Atlético Junior
0 - 0
 (0 - 0)
Atlético Nacional Medellin
Croatia - 2. Hnl
Standings >

16:00
FT Bijelo Brdo
1 - 1
 (0 - 0)
Dugopolje
Cyprus - 1. Division

15:00
FT Apollon Limassol FC
1 - 2
 (0 - 2)
AEK Larnaca

17:15
FT Doxa Katokopias
1 - 0
 (1 - 0)
Ermis

17:15
FT red cardAEP Paphos
0 - 2
 (0 - 0)
Paralimni

17:15
FT Alki Oroklini
1 - 0
 (0 - 0)
Anorthosis Famagusta
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

14:00
FT Mas Taborsko
3 - 3
 (2 - 3)
Pardubice

16:00
FT FC Vysocina Jihlava
1 - 1
 (1 - 1)
SK Dynamo Ceske Budejovice

16:00
FT FK Varnsdorf
0 - 0
 (0 - 0)
SK Prostejov

16:00
FT FC Hradec Kralove
2 - 0
 (2 - 0)
FK Usti Nad Labemred card
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

09:30
FT Karlovy Vary
1 - 4
 (1 - 1)
Loko

16:00
FT Sokol Brozany
0 - 3
 (0 - 3)
Sokol Zivanice

16:00
FT FK TJ Stechovice
0 - 2
 (0 - 1)
Slavoj Vysehrad
Denmark - 1. Division
Standings >

12:45
FT Hvidovre
1 - 2
 (0 - 1)
BK Fremad Amager

12:45
FT Roskilde
1 - 2
 (1 - 0)
Lyngby BK

12:45
FT FC Helsingor
1 - 1
 (0 - 1)
Naestved BK

12:45
FT Fredericia
2 - 1
 (1 - 0)
Thisted

12:45
FT HB Köge
1 - 3
 (0 - 1)
Nykobing FC
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

15:00
FT Randers FC
4 - 3
 (2 - 1)
Sonderjyske

17:00
FT AGF Aarhus
2 - 0
 (1 - 0)
Aalborg BK

19:00
FT FC Midtjylland
4 - 0
 (1 - 0)
FC Copenhagen
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

19:00
FT Mushuc Runa
3 - 4
 (2 - 3)
Tecnico Universitario

21:15
FT red cardDelfin SC
2 - 1
 (1 - 1)
Liga Dep Universitaria Quitored card

00:00
FT Club Sport Emelec
0 - 1
 (0 - 1)
Barcelona Guayaquil
Egypt - Premier League
Standings >

21:00
FT El Daklyeh
1 - 2
 (0 - 1)
Al-Zamalekred card
England - League 1
Standings >

12:15
FT Doncaster Rovers
1 - 2
 (0 - 2)
Charlton Athletic
England - League 2
Standings >

18:00
AP Mansfield Town
0 - 0
 (0 - 0)
Newport County AFC*
Estonia - Meistri Liiga

13:00
FT FC Viljandi
1 - 3
 (0 - 1)
FC Flora Tallinn

17:00
FT JK Tallinna Kalev
0 - 1
 (0 - 0)
JK Nomme Kalju
Finland - Veikkausliga
Standings >

16:30
FT Hifk
1 - 1
 (1 - 1)
KuPS

16:30
FT red cardIFK Mariehamn
1 - 2
 (0 - 2)
FC Inter Turku

16:30
FT RoPS
0 - 1
 (0 - 1)
FC Ilves
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

14:30
FT SV Sandhausen
0 - 3
 (0 - 2)
Arminia Bielefeld

14:30
FT Union Berlin
3 - 0
 (2 - 0)
1. FC Magdeburg

14:30
FT SC Paderborn 07
4 - 1
 (1 - 0)
Hamburger SV

14:30
FT FC St. Pauli
0 - 0
 (0 - 0)
VfL Bochum

14:30
FT Erzgebirge Aue
1 - 1
 (1 - 1)
SPVGG Greuther Fürth

14:30
FT Ingolstadt
3 - 0
 (2 - 0)
SV Darmstadt 98

14:30
FT red card1. FC Köln
3 - 5
 (0 - 3)
SSV Jahn Regensburg

14:30
FT Holstein Kiel
3 - 0
 (1 - 0)
Dynamo Dresden

14:30
FT MSV Duisburg
3 - 4
 (1 - 2)
1. FC Heidenheim
Germany - Oberliga Bremen
Standings >
14:00 FT Vatan Sport
1 - 3
 (0 - 1)
Geestemunde
14:30 FT SFL Bremerhaven
2 - 1
 (0 - 0)
Borgfeld
14:30 FT Habenhauser FV
2 - 4
 (1 - 2)
Blumenthaler SV
Germany - Oberliga Hessen
Standings >
14:00 FT Neu-Isenburg
0 - 6
 (0 - 3)
Rot-Weiss Hadamar
14:30 FT Eddersheim
2 - 5
 (1 - 3)
Ginsheim
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >
09:45 FT HEBC Hamburg
0 - 3
 (0 - 1)
Dassendorf
10:15 FT Wedeler TSV
5 - 2
 (2 - 1)
Concordia
10:30 FT Condor Hamburg
1 - 2
 (1 - 2)
FC Altona 93
13:00 FT Buchholz
9 - 0
 (5 - 0)
Pinneberg
13:30 FT Teutonia Ottensen
2 - 1
 (1 - 1)
Victoria Hamburg
14:00 FT Rugenbergen
2 - 0
 (1 - 0)
Suderelbe
14:00 FT TSV Sasel
8 - 2
 (2 - 0)
TuS Osdorf
Germany - Mittelrheinliga
Standings >
12:00 FT Frechen
4 - 1
 (2 - 1)
Viktoria Arnoldsweiler
14:00 FT Borussia Freialdenhoven
1 - 0
 (0 - 0)
Breinig
14:00 FT Bergisch Gladbach
4 - 0
 (2 - 0)
Alfter
14:00 FT GFC Duren
1 - 1
 (0 - 0)
Friesdorf
14:30 FT Siegburger
2 - 0
 (0 - 0)
Wegberg-Beeck
14:30 FT Deutz
1 - 1
 (1 - 0)
VfL Vichttal
Germany - Oberliga NOFV-Nord
Standings >
12:00 FT CFC Hertha
4 - 2
 (1 - 0)
BSC Süd 05
13:00 FT Torgelower SV Greif
0 - 0
 (0 - 0)
Hansa Rostock II
13:00 FT Lok Stendal
0 - 2
 (0 - 2)
Lichtenberg
13:00 FT Strausberg
0 - 3
 (0 - 1)
Zehlendorf
13:30 FT Blau Weiss Berlin
8 - 0
 (3 - 0)
Malchower SV
Germany - Oberliga NOFV-Süd
Standings >
13:00 FT BSG Chemie Leipzig
2 - 2
 (0 - 1)
FSV Luckenwalde
13:00 FT Union Sandersdorf
2 - 1
 (0 - 0)
Hohenstein-Ernstthal
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >
14:00 FT VFB 03 Hilden
4 - 1
 (1 - 1)
Schwarz-Weiß Essen
14:00 FT Speldorf
1 - 2
 (1 - 1)
Union Nettetal
14:00 FT TuRU 1880 Düsseldorf
1 - 3
 (0 - 0)
SF Baumberg
14:00 FT Schonnebeck
3 - 0
 (0 - 0)
Germania Ratingen
14:00 FT Jahn Hiesfeld
1 - 2
 (1 - 1)
SC Velbert
14:00 FT Bocholt
1 - 2
 (0 - 0)
VFB Homberg
14:00 FT SSVG Velbert
1 - 3
 (1 - 2)
1 FC Kleve
14:00 FT Meerbusch
6 - 1
 (2 - 1)
FSV Duisburg
14:30 FT FC Monheim
1 - 3
 (0 - 1)
Düsseldorf-West
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >
14:00 FT Hannoverscher SC
1 - 0
 (0 - 0)
TB Uphusen
14:00 FT Gifhorn
2 - 1
 (0 - 0)
Oythe
14:00 FT Spelle-Venhaus
4 - 1
 (2 - 1)
VFV Hildesheim
14:00 FT Heeslinger
2 - 0
 (2 - 0)
Hagen/Uthlede
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >
13:00 FT TuS RW Koblenz
4 - 2
 (2 - 1)
Pfeddersheim
14:00 FT FV Engers 07
0 - 2
 (0 - 0)
Jagersburg
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >
13:00 FT VfR Neumünster
3 - 1
 (3 - 0)
Frisia Risum-Lindholm
14:00 FT Inter Turkspor Kiel
2 - 9
 (0 - 6)
Todesfelde
Germany - Oberliga Westfalen
Standings >
14:00 FT ASC 09 Dortmund
3 - 1
 (1 - 1)
FC Eintracht Rheine
14:00 FT Schermbeck
1 - 2
 (0 - 1)
Brunninghausen
14:00 FT Rot Weiss Ahlen
1 - 2
 (0 - 0)
Schalke 04 II
14:00 FT Gütersloh
1 - 1
 (0 - 0)
TuS Haltern
14:00 FT SV Westfalia Rhynern
0 - 1
 (0 - 0)
Paderborn II
14:00 FT Holzwickeder SC
3 - 1
 (0 - 0)
TUS Ennepetal
14:00 FT Sportfreunde Siegen II
2 - 3
 (1 - 1)
Hammer SpVgg
14:15 FT Westfalia Herne
2 - 1
 (1 - 0)
Gievenbeck
15:00 FT TuS Erndtebrück
3 - 3
 (2 - 0)
Sprockhovel
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT TSV Havelse
2 - 1
 (1 - 1)
Lupo-Martini

13:00
FT Eintracht Norderstedt
0 - 2
 (0 - 1)
Hannover 96 II

14:00
FT VfL Oldenburg
1 - 0
 (0 - 0)
Werder Bremen II

14:00
FT LSK Hansa
2 - 1
 (1 - 1)
SSV Jeddeloh

14:30
FT Hamburger SV II
2 - 1
 (2 - 0)
St. Pauli II
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT Babelsberg
3 - 1
 (1 - 0)
Rot Weiss Erfurt

12:30
FT FSV Union Fuerstenwalde
1 - 1
 (1 - 1)
VFB Auerbach

12:30
FT Oberlausitz Neugersdorf
5 - 1
 (3 - 0)
FSV Budissa Bautzen

12:30
FT Viktoria Berlin
4 - 2
 (2 - 2)
Chemnitz FC

12:30
FT red cardBFC Dynamo
0 - 4
 (0 - 2)
VSG Altglienicke

12:30
FT ZFC Meuselwitz
3 - 0
 (2 - 0)
Berliner AK 07

12:30
FT Wacker Nordhausen
3 - 1
 (1 - 0)
Optik Rathenow

12:30
FT Bischofswerdaer
1 - 1
 (1 - 1)
Germania Halberstadtred card
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT TSG Hoffenheim II
0 - 3
 (0 - 2)
1. FC Saarbrücken
Germany - Frauen Bundesliga
13:00 FT Bayer Leverkusen W
2 - 1
 (0 - 1)
SGS Essen W
13:00 FT Sand W
2 - 2
 (0 - 2)
Hoffenheim W
13:00 FT Wolfsburg W
2 - 0
 (0 - 0)
Potsdam W
13:00 FT red cardDuisburg W
0 - 2
 (0 - 2)
Frankfurt W
13:00 FT B. Monchengladbach W
0 - 5
 (0 - 1)
Bayern Munich W
13:00 FT Freiburg W
1 - 1
 (1 - 1)
Werder Bremen W
Hungary - NB II

16:00
FT Mosonmagyarovar
0 - 2
 (0 - 0)
Csakvari TK

16:00
FT red cardKazincbarcika
1 - 3
 (1 - 1)
Gyori ETO

16:00
FT Soroksar
4 - 0
 (2 - 0)
Nyiregyhaza Spartacus

16:00
FT Budafoki
0 - 2
 (0 - 2)
Balmazujvaros Sport KFT

16:00
FT Dorogi FC
2 - 5
 (1 - 3)
Kaposvari Rakoczi

16:00
FT Vac-Ujbuda
0 - 1
 (0 - 1)
Tiszakecske

16:00
FT Gyirmot
3 - 1
 (2 - 1)
Bekescsabai Elore SEred card

16:00
FT Budaorsi SC
1 - 3
 (0 - 0)
BFC Siofok

16:00
FT Cegledi VSE
1 - 2
 (0 - 0)
SC Vasas Budapest

17:00
FT Zalaegerszegi TE
3 - 2
 (1 - 1)
Monori SE
Iceland - Premier
Standings >

20:15
FT KR Reykjavik
1 - 1
 (1 - 0)
Fylkir
Israel - Ligat HaAl
Standings >

18:30
FT Bnei Sakhnin
0 - 2
 (0 - 2)
Ironi Kiryat Shmona

18:30
FT red cardMaccabi Petach Tikva
0 - 2
 (0 - 1)
Hapoel Tel Aviv

18:30
FT MS Ashdod
1 - 0
 (1 - 0)
Hapoel Haifa
Italy - Serie C

14:00
FT Robur Siena
0 - 1
 (0 - 0)
Novara Calcio

14:00
FT Südtirol
1 - 0
 (0 - 0)
Sambenedettese

15:30
FT Carrarese Calcio
2 - 0
 (0 - 0)
Pro Patria

15:30
FT red cardRavenna Calcio
1 - 1
 (1 - 1)
Vicenza Calcio

15:30
FT Potenza
0 - 0
 (0 - 0)
SS Rendered card

16:30
FT Virtus Francavilla
1 - 0
 (1 - 0)
US Casertana 1908red card

17:30
FT Monza Brianza
2 - 0
 (1 - 0)
Fermana

18:30
FT Reggina
1 - 1
 (0 - 1)
SS Monopoli 1966

19:30
FT Pro Vercelli 1892
3 - 1
 (1 - 1)
Alessandria Calcio
Japan - J League
Standings >

05:00
FT Matsumoto Yamaga FC
0 - 0
 (0 - 0)
Consadole Sapporo

05:05
FT Vegalta Sendai
2 - 1
 (0 - 1)
Sanfrecce Hiroshima

06:00
FT Shimizu S-Pulse
0 - 4
 (0 - 2)
Kawasaki Frontale

06:00
FT FC Tokyo
1 - 0
 (0 - 0)
Jubilo Iwata

06:00
FT Vissel Kobe
0 - 1
 (0 - 1)
Kashima Antlers

07:00
FT Nagoya Grampus
2 - 0
 (2 - 0)
Urawa Red Diamonds

08:00
FT Shonan Bellmare
0 - 1
 (0 - 0)
Oita Trinita
Japan - J-League Division 2
Standings >

06:00
FT Kyoto Sanga FC
2 - 1
 (1 - 0)
Fagiano Okayama

06:00
FT Montedio Yamagata
3 - 1
 (0 - 1)
JEF United Chiba

06:00
FT Yokohama FC
1 - 1
 (0 - 1)
Machida Zelvia

07:00
FT Kashiwa Reysol
1 - 0
 (1 - 0)
Tokushima Vortis

08:00
FT Tochigi
1 - 0
 (1 - 0)
Ventforet Kofu

11:00
FT Ehime
0 - 3
 (0 - 1)
Kagoshima Utd

11:00
FT FC Gifu
2 - 3
 (0 - 1)
Zweigen Kanazawa
Korea - K-League

06:00
FT Jeju United FC
1 - 3
 (1 - 1)
Suwon Samsung Blue Wings

09:00
FT red cardGyeongnam FC
0 - 2
 (0 - 0)
Gangwon FC

11:00
FT Ulsan Horang-i
2 - 1
 (0 - 0)
Jeonbuk Hyundai
Korea - K League Challenge

09:00
FT FC Anyang
0 - 0
 (0 - 0)
Ansan Greeners

09:00
FT Busan I Park
1 - 1
 (0 - 0)
Gwangju FC

11:00
FT red cardBucheon FC
0 - 0
 (0 - 0)
Asan Mugunghwa
Latvia - 1. Division

14:00
FT FK Jelgava
0 - 0
 (0 - 0)
Rigas Futbola Skola

15:10
FT FK Spartaks
1 - 0
 (0 - 0)
FK Liepaja

16:00
FT FS Metta/LU
2 - 1
 (0 - 0)
FK Ventspils
Lithuania - A Lyga

12:00
FT Atlantas
0 - 0
 (0 - 0)
Stumbras

15:00
FT FK Panevezys
2 - 1
 (0 - 0)
Palanga
Luxembourg - National Division

15:00
FT red cardRM Hamm Benfica
2 - 1
 (1 - 0)
Mondorf-les-Bains

15:00
FT red cardJeunesse d'Esch
1 - 1
 (1 - 1)
Progres Niedercornred card

15:00
FT Hostert
3 - 4
 (0 - 0)
F91 Dudelange

15:00
FT Etzella Ettelbruck
2 - 1
 (2 - 1)
Petange

15:00
FT Victoria Rosport
2 - 1
 (0 - 1)
FC Una Strassen

15:00
FT Differdange FC 03
0 - 4
 (0 - 1)
CS Fola Esch

15:00
FT Rumelange
2 - 1
 (0 - 0)
Racing Luxembourg
Macedonia - Prva Liga
Standings >

15:30
FT KF Shkupi Skopje
2 - 2
 (1 - 1)
Belasica

15:30
FT Pobeda
1 - 4
 (1 - 3)
Shkendija 79 Tetovo

15:30
FT FK Sileks Kratovo
1 - 0
 (1 - 0)
Vardar Skopje

15:30
FT FK Renova
1 - 1
 (1 - 1)
Akademija Pandev

15:30
FT Rabotnicki
2 - 0
 (2 - 0)
Makedonija GjP
Malaysia - Premier League

15:00
FT Selangor United
2 - 2
 (0 - 1)
Johor

15:00
FT Negeri Sembilan
1 - 0
 (1 - 0)
Terengganu 2
Mexico - Primera Division
Standings >

00:15
FT Cruz Azul
1 - 0
 (0 - 0)
Club América

02:10
FT CF Monterrey
1 - 0
 (1 - 0)
Necaxa
Moldova - Divizia Nationala

15:00
FT Sfintul Gheorghe
0 - 0
 (0 - 0)
Speranta Crihana Veche

16:00
FT red cardZimbru
0 - 4
 (0 - 1)
Sheriff
Morocco - Botola Pro
Standings >

23:00
FT Ittihad Tanger
0 - 2
 (0 - 1)
OCS Olympique de Safi
Netherlands - Eredivisie
Standings >

13:30
FT Heerenveen
2 - 1
 (0 - 0)
NAC Breda

13:30
FT Heracles Almelo
4 - 5
 (1 - 2)
SBV Excelsior

13:30
FT Vitesse Arnhem
6 - 1
 (2 - 0)
De Graafschap

13:30
FT FC Groningen
3 - 0
 (1 - 0)
Fortuna Sittard

13:30
FT PEC Zwolle
2 - 4
 (1 - 0)
VVV Venlo

13:30
FT Ajax Amsterdam
4 - 1
 (2 - 1)
Utrecht

13:30
FT Willem II Tilburg
2 - 3
 (2 - 1)
Emmen

13:30
FT Feyenoord Rotterdam
0 - 2
 (0 - 1)
ADO Den Haag

13:30
FT AZ Alkmaar
1 - 0
 (0 - 0)
PSV Eindhoven
Nigeria - Premier League

16:00
FT Kano Pillars
2 - 0
 (2 - 0)
Go Round

16:00
FT Bendel Insurance
2 - 1
 (2 - 0)
Katsina Utd

16:00
FT Plateau United
2 - 1
 (2 - 1)
Nasarawa United

16:00
FT Enyimba
1 - 1
 (1 - 0)
Wikki Tourist

16:00
FT Mfm
1 - 1
 (0 - 1)
Remo Stars

16:00
FT Kwara United
0 - 0
 (0 - 0)
Rivers United FC

16:00
FT Sunshine Stars
1 - 0
 (0 - 0)
Niger Tornadoes

16:00
FT El Kanemi Warriors
0 - 2
 (0 - 1)
Delta Force

16:00
FT red cardLobi Stars
1 - 0
 (1 - 0)
Enugu Rangers International FC

16:00
FT Akwa United
1 - 0
 (1 - 0)
Yobe Starsred card

16:00
FT Heartland FC Owerri
2 - 4
 (1 - 1)
Abia Warriors
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:00
FT StrØmmen IF
1 - 2
 (0 - 0)
Aalesunds FK

17:00
FT Sandnes ULF
2 - 4
 (1 - 2)
Sandefjord Fotball

17:00
FT Skeid
2 - 3
 (0 - 1)
Raufoss

17:00
FT Jerv FK
2 - 0
 (1 - 0)
Ullensaker/Kisared card

17:00
FT red cardNotodden
1 - 2
 (1 - 1)
HamKam

17:00
FT red cardKongsvinger IL
3 - 2
 (0 - 1)
Tromsdalenred card

17:00
FT Nest-Sotra
0 - 1
 (0 - 1)
IK Start
Norway - Tippeligaen
Standings >

17:00
FT Sarpsborg
0 - 1
 (0 - 0)
Kristiansund BK

17:00
FT red cardHaugesund FK
1 - 1
 (0 - 0)
Bodo/Glimt

17:00
FT Tromso IL
1 - 2
 (1 - 0)
Odds BK

17:00
FT Molde FK
1 - 0
 (0 - 0)
Mjondalen

17:00
FT Ranheim IL
1 - 5
 (0 - 0)
Valerenga IF

19:00
FT Stabaek Fotball
0 - 1
 (0 - 1)
SK Brann
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:00
FT Club Libertad Asuncion
1 - 0
 (0 - 0)
Club Sportivo Luqueno

00:00
Postp. River Plate - Olimpia Asuncion
Peru - Primera Division

19:30
FT CC Deportivo Municipal
1 - 1
 (0 - 0)
Garcilaso

22:00
FT Alianza Lima
3 - 2
 (1 - 0)
FBC Melgar
Poland - Ekstraklasa
Standings >

12:00
FT GKS Piast Gliwice
2 - 1
 (1 - 0)
Jagiellonia Bialystok

14:30
FT Legia Warszawa
1 - 1
 (0 - 1)
Pogon Szczecin

17:00
FT Lechia Gdansk
1 - 1
 (0 - 1)
Zaglebie Lubin
Portugal - Liga Z. Sagres
Standings >

15:00
FT Vitória de Guimarães
5 - 1
 (0 - 0)
CF Os Belenenses

15:00
FT GD Chaves
1 - 2
 (0 - 2)
Vitoria Setubal

17:30
FT CD Nacional
0 - 4
 (0 - 2)
Porto

20:00
FT Rio Ave
2 - 3
 (0 - 2)
Benfica
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:15
FT Famalicao
3 - 2
 (3 - 1)
UD Oliveirense

11:15
FT Porto B
0 - 1
 (0 - 1)
Sporting Braga B

16:00
FT CD Cova Piedade
0 - 0
 (0 - 0)
Varzim SC

16:00
FT Mafra
0 - 1
 (0 - 0)
Sporting Farense

16:00
FT Academica de Coimbra
0 - 2
 (0 - 2)
SC Covilha
Romania - Divizia A
Standings >

19:00
FT CFR Cluj
1 - 0
 (1 - 0)
U Craiova 1948 CS
Romania - Liga II
Standings >

12:00
FT Universitatea Cluj
3 - 0
 (1 - 0)
UTA Arad
Russia - Premier League
Standings >

14:30
FT Spartak Moscow
1 - 0
 (1 - 0)
Dinamo Ufa

17:00
FT Zenit St. Petersburg
3 - 1
 (1 - 1)
CSKA Moscow
Russia - First Division
Standings >

12:00
FT Khimki
2 - 0
 (1 - 0)
Tambov
Scotland - Premier League
Standings >

12:00
FT Glasgow Rangers
2 - 0
 (1 - 0)
Celtic Glasgow
Singapore - S. League

13:30
FT red cardHougang United FC
1 - 0
 (0 - 0)
Balestier Khalsa FC
Slovenia - Prva Liga
Standings >

15:00
FT NK Triglav
0 - 3
 (0 - 2)
NK Celje
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

11:00
FT UD Almeria
5 - 3
 (3 - 2)
Elche CF

15:00
FT Rayo Majadahonda
2 - 3
 (1 - 3)
Albacete Balompie

15:00
FT Deportivo La Coruna
1 - 1
 (1 - 0)
CF Cadiz

19:00
FT Union Deportiva Las Palmas
1 - 0
 (1 - 0)
Cordoba CF
Sweden - Allsvenskan
Standings >

14:00
FT Djurgardens IF
0 - 2
 (0 - 0)
AIK IF

16:30
FT Malmö FF
4 - 1
 (1 - 0)
IF Elfsborgred card
Sweden - Superettan
Standings >

14:00
FT Östers IF
0 - 0
 (0 - 0)
Vasteras SK

16:30
FT Syrianska FC
1 - 2
 (1 - 1)
Mjällby

16:30
FT Brage
0 - 0
 (0 - 0)
Norrby IF
Sweden - Div 1 Norra

14:00
FT Umea
1 - 0
 (1 - 0)
Carlstad United

16:00
FT red cardSandviken
2 - 2
 (1 - 2)
Akropolis

16:00
FT Linkoping City
0 - 1
 (0 - 0)
Karlstad

16:00
FT Vasalund
3 - 0
 (2 - 0)
Nykoping
Sweden - Div 1 Södra

14:00
FT Oddevold
0 - 2
 (1 - 1)
Oskarshamns AIK

16:00
FT red cardKristianstad
1 - 1
 (0 - 0)
Tvaaker

16:00
FT IFK Värnamo
1 - 1
 (0 - 0)
Aatvidaberg FF
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

15:00
FT Young Boys
3 - 1
 (0 - 1)
FC Baselred card

15:00
FT FC St. Gallen
2 - 1
 (1 - 0)
FC Sion
Thailand - Thai League 1
Standings >

12:00
FT Chainat FC
0 - 3
 (0 - 1)
Thai Port FC

12:00
FT Chiangmai FC
1 - 1
 (1 - 1)
Bangkok United

13:00
FT Ratchaburi FC
2 - 2
 (2 - 2)
Sukhothai

13:00
FT red cardPrachuap
2 - 1
 (2 - 1)
Suphanburi FCred card
Tunisia - Ligue Professionelle 1
Standings >

15:00
FT Etoile Sportive Sahel
3 - 1
 (2 - 0)
US Tataouine

15:00
FT Club Sportif Sfaxien
3 - 1
 (2 - 0)
Stade Tunisien
Turkey - 1st Lig
Standings >

14:30
FT Adana Demir
2 - 0
 (2 - 0)
Balikesirspor

14:30
FT Osmanlispor FK
3 - 1
 (0 - 1)
Altay

14:30
FT Altinordu
3 - 0
 (3 - 0)
Boluspor

14:30
FT Denizlispor
6 - 0
 (4 - 0)
Kardemir Karabük

14:30
FT Umraniyespor
1 - 3
 (0 - 1)
Istanbulspor AS

14:30
FT Hatayspor
1 - 0
 (1 - 0)
Giresunspor

14:30
FT Gaziantep BLD Spor
0 - 2
 (0 - 1)
Genclerbirligi Ankara
Ukraine - Vyscha Liga
Standings >

12:00
FT Desna
2 - 1
 (1 - 0)
Olimpic Donetsk

12:00
FT Arsenal Kiev
3 - 3
 (0 - 1)
Chornomoretsred card

17:30
FT Vorskla Poltava
1 - 1
 (1 - 0)
Karpaty Lviv
Uruguay - Primera División
Standings >

19:00
FT CA Penarol
1 - 1
 (1 - 1)
CD Nacionalred card
USA - USL Pro

19:00
FT Ottawa Fury FC
2 - 1
 (1 - 0)
Carolina RailHawks

21:30
FT Seattle 2
1 - 4
 (1 - 1)
Portland Timbers II

23:00
FT Bethlehem
1 - 1
 (0 - 1)
Atlanta United 2

03:00
FT LA Galaxy 2
0 - 3
 (0 - 2)
Fresno

03:30
FT Las Vegas Lights
3 - 0
 ()
Colorado Springs

03:30
FT Sacramento Republic FC
1 - 4
 ()
Reno
USA - Major League Soccer
Standings >

19:30
FT Atlanta United
1 - 0
 (1 - 0)
Orlando City

00:20
FT DC United
1 - 0
 (0 - 0)
Sporting KC
Venezuela - Primera Division
Standings >

21:00
FT Llaneros de Guanare
0 - 1
 (0 - 0)
Zulia

21:00
FT Portuguesa
3 - 1
 (1 - 0)
Monagas

21:00
FT Zamora
2 - 2
 (2 - 1)
Puerto Cabello

21:00
FT red cardEstudiantes Caracas
4 - 2
 (2 - 1)
DVO Anzoategui

21:00
FT Deportivo Tachira
1 - 2
 (1 - 0)
Aragua

21:00
FT AC Lala FC
1 - 1
 (0 - 0)
Estudiantes de Meridared card

21:00
FT red cardDeportivo Lara
2 - 1
 (1 - 0)
Trujillanos

21:00
FT Dep. La Guaira
1 - 4
 (1 - 0)
Caracas
Vietnam - V-League
Standings >

11:00
FT SHB Da Nang
2 - 1
 (0 - 0)
Khanh Hoa

11:00
FT Hai Phong
0 - 0
 (0 - 0)
Song Lam Nghe An

13:00
FT The Cong
0 - 3
 (0 - 0)
Hoang Anh Gia Lai