Football results from 11.08.2019

Italy - Coppa Italia

17:00
FT Spezia Calcio
5 - 0
 (2 - 0)
Pro Patria

17:30
AP AC Chievo Verona *
1 - 1
 (1 - 0)
Ravenna Calciored card

18:00
FT Venezia
2 - 1
 (1 - 1)
Calcio Catania

19:30
FT Virtus Entella
1 - 2
 (1 - 1)
Südtirol

19:30
FT Perugia
1 - 0
 (1 - 0)
US Triestina Calcio

19:30
FT Benevento Calcio
3 - 4
 (0 - 2)
Monza Brianza

19:30
FT US Cremonese
4 - 0
 (2 - 0)
Virtus Francavilla

19:30
FT Empoli
2 - 1
 (1 - 1)
Regginared card

19:30
FT red cardPordenone
1 - 2
 (1 - 1)
Feralpisalo

19:30
FT red cardTrapani Calcio
3 - 1
 (1 - 1)
Piacenza Calcio

19:30
FT Frosinone
4 - 0
 (2 - 0)
Carrarese Calcio

19:30
FT red cardAS Cittadella
3 - 0
 (2 - 0)
Padova Calcio

19:30
FT SS Monopoli 1966
1 - 0
 (0 - 0)
Cosenza

19:30
FT Pescara Calcio
3 - 2
 (1 - 0)
Mantova

19:45
FT Crotone
4 - 3
 (3 - 3)
US Arezzo

19:45
FT AC Pisa 1909
3 - 0
 (1 - 0)
Potenza

19:45
FT AS Livorno
0 - 1
 (0 - 0)
Carpi FC 1909

19:45
FT Unione Sportiva Salernitana 1919
3 - 1
 (2 - 0)
US Catanzaro

19:45
AP SS Juve Stabia
1 - 1
 (0 - 0)
Imolese *
England - Premier League
Standings >

14:00
FT Newcastle United
0 - 1
 (0 - 0)
Arsenal

14:00
FT Leicester City
0 - 0
 (0 - 0)
Wolverhampton Wanderers

16:30
FT Manchester United
4 - 0
 (1 - 0)
Chelsea
France - Ligue 1
Standings >

14:00
FT Lille OSC
2 - 1
 (1 - 0)
Nantes

16:00
FT Racing Strasbourg
1 - 1
 (1 - 0)
Metz

20:00
FT Paris Saint-Germain
3 - 0
 (1 - 0)
Olympique Nimes
Armenia - Division 1

14:00
FT Lori
2 - 1
 (1 - 1)
Alashkert
16:30 FT Urartu
0 - 3
 (0 - 0)
Pyunik Yerevan FC
Australia - Brisbane Premier League

08:00
FT Albany Creek
1 - 0
 (1 - 0)
Brisbane Knights
Australia - New South Wa. Premier L.

06:00
FT Sydney United
3 - 1
 (2 - 1)
Manly United

06:00
FT Hakoah Sydney
1 - 1
 (0 - 0)
Blacktown City Demons

06:00
FT Sydney FC U21
1 - 3
 (1 - 2)
Sydney Olympic

06:00
FT Wollongong FC
1 - 0
 (0 - 0)
Marconi Stallions

06:00
FT Druitt Town Rangers
2 - 1
 (1 - 1)
APIA Leichhardt Tigers

06:00
FT Rockdale City Suns
2 - 5
 (0 - 2)
Sutherland Sharks
Australia - NPL Queensland

07:00
FT Sunshine Coast
0 - 3
 (0 - 2)
Peninsula Power FC

09:00
FT Brisbane Olympic
3 - 2
 (1 - 1)
Brisbane City
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

16:00
FT WSG Wattens
1 - 1
 (1 - 0)
SKN St. Pölten

16:00
FT red cardTSV Hartberg
1 - 0
 (0 - 0)
SK Sturm Graz

16:00
FT SV Mattersburg
1 - 5
 (0 - 2)
FK Austria Wien
Austria - 2. Liga
Standings >

09:30
FT SV Ried
4 - 1
 (2 - 0)
SKU Amstettenred card
Austria - 3. Liga

15:00
FT FC Admira Wacker Mödling II
0 - 1
 (0 - 1)
Mannsdorf
Belarus - Premier League
Standings >

15:00
FT FC Vitebsk
0 - 2
 (0 - 0)
FK Gorodeya

16:45
FT BATE Borisov
4 - 1
 (4 - 1)
Zvezda BGU Minsk

18:45
FT FC Dinamo Minsk
3 - 2
 (1 - 1)
FC Minsk
Belgium - Pro League
Standings >

13:30
FT St. Truidense VV
2 - 1
 (2 - 0)
Standard Lüttich

17:00
FT Royal Charleroi SC
2 - 1
 (0 - 0)
Royal Antwerp

19:00
FT Royal Mouscron-Peruwelz
2 - 1
 (2 - 1)
KAA Gent
Belgium - Proximus League
Standings >

15:00
FT Sporting Lokeren
0 - 0
 (0 - 0)
Lommel United
Bolivia - Primera Division
Standings >

20:00
FT The Strongest
4 - 0
 (3 - 0)
Royal Pari

20:00
FT Aurora
2 - 1
 (1 - 0)
Oriente Petrolero

22:15
FT San Jose Oruro
1 - 2
 (0 - 2)
Jorge Wilstermann

00:30
FT Blooming
2 - 3
 (1 - 0)
Bolivar
Brazil - Serie A
Standings >

15:00
FT Internacional RS
0 - 0
 (0 - 0)
Corinthians SP

20:00
FT red cardAvai SC
2 - 2
 (1 - 0)
Cruzeiro MGred card

20:00
FT Botafogo RJ
2 - 1
 (1 - 1)
Atletico PR

20:00
FT red cardPalmeiras SP
2 - 2
 (1 - 0)
EC Bahia BAred card

23:00
FT Goias Go
0 - 1
 (0 - 1)
Vasco da Gamared card
Brazil - Serie B
Standings >

15:00
FT Ponte Preta SP
1 - 0
 (1 - 0)
Guarani SP

20:00
FT Criciuma SC
1 - 0
 (0 - 0)
Sport Recife PE
Bulgaria - A PFG
Standings >

15:45
FT Arda
2 - 5
 (0 - 3)
Lokomotiv 1926 Plovdiv

18:30
FT Ludogorets Razgrad
0 - 0
 (0 - 0)
CSKA Sofia
CAF Champions League

14:00
FT Rayon Sports
1 - 1
 (1 - 1)
Al-Hilal Omdurman

14:00
FT Aigle Noir
0 - 0
 (0 - 0)
Gor Mahia

14:00
FT Matlama
0 - 2
 (0 - 2)
Petro Luanda
15:00 FT Tempete Mocaf
1 - 0
 (0 - 0)
Al-Nasr

15:30
FT Mberi Sportif
0 - 0
 (0 - 0)
Elect-Sport

15:30
FT Otoho d'Oyo
2 - 1
 (2 - 0)
Mamelodi Sundownsred card

15:30
FT UMS de Loum
0 - 0
 (0 - 0)
AS Vita Club

16:30
FT red cardSO Armee
0 - 0
 (0 - 0)
Nouadhibou

16:30
FT Oilers
1 - 0
 (0 - 0)
Generation F.

16:30
FT Buffles du Borgou
1 - 1
 (1 - 0)
ASKO de Kara

17:00
FT Fomboni
2 - 2
 ()
Cote d'Or

17:00
FT Hafia
2 - 1
 (1 - 1)
Etoile Sportive Sahel

18:00
FT Atlabara
0 - 4
 (0 - 2)
Al-Ahly Cairo
Chile - Primera Division
Standings >

17:30
FT Palestino
1 - 1
 (1 - 1)
Union La Calera

20:00
FT CD O`Higgins
1 - 0
 (1 - 0)
Colo Colored card

22:30
FT Univ. Catolica
1 - 1
 (1 - 0)
Coquimbo Unido
China - Super League
Standings >

12:35
FT Beijing Guoan
1 - 3
 (1 - 1)
Guangzhou Evergrande

12:35
FT Chongqing Dangdai Lifan
1 - 1
 (1 - 1)
Tianjin Quanjian
China - League One
Standings >

12:30
FT Meizhou Hakka
1 - 1
 (0 - 1)
Nantong Zhiyun

12:30
FT Zhejiang Greentown
4 - 1
 (2 - 0)
Liaoning Hongyun
Colombia - Primera A
Standings >

20:00
FT Independiente Santa Fe
0 - 0
 (0 - 0)
Patriotas Boyacá F.C.

22:00
FT Jaguares de Córdoba
1 - 1
 (1 - 0)
Deportivo Pasto

23:00
FT Atletico Huila
1 - 1
 (1 - 0)
Millonarios

00:00
FT Aguilas Pereira
1 - 0
 (0 - 0)
Club Atlético Junior

02:00
FT red cardAtletico Bucaramanga
2 - 0
 (1 - 0)
Cucuta
Costa Rica - Primera Division
Standings >

18:05
FT Grecia
3 - 3
 (3 - 2)
Universidad CR

22:00
FT ADR Jicaral
1 - 1
 (1 - 1)
San Carlos

23:00
FT CS Cartagines
1 - 1
 (0 - 1)
Herediano

00:00
FT red cardGuadalupe
4 - 3
 (1 - 1)
Limon
Croatia - 1. Hnl
Standings >

17:00
FT red cardNK Slaven Belupo
2 - 1
 (1 - 0)
Hajduk Splitred card

19:00
FT HNK Gorica
2 - 0
 (1 - 0)
HNK Rijeka
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

15:30
FT Viktoria Pilsen
0 - 2
 (0 - 1)
1. FC Slovacko

15:30
FT FK Baumit Jablonec
2 - 1
 (0 - 0)
SFC Opavared card

18:00
FT FK Mlada Boleslav
4 - 3
 (2 - 1)
Sparta Prague
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

09:15
FT FK Viktoria Zizkov
2 - 0
 (0 - 0)
MFK Vitkovice

16:00
FT FC Graffin Vlasim
1 - 2
 (1 - 1)
Lisen
Denmark - 2. Division Group 1

12:00
FT Avarta
0 - 0
 (0 - 0)
Bronshoj

12:00
FT B 73 Slagelse
0 - 2
 (0 - 1)
Skovshoved
Denmark - 2. Division Group 2

14:00
FT AB Gladsaxe
3 - 2
 (1 - 0)
Thisted
Denmark - 1. Division
Standings >

12:45
FT BK Fremad Amager
0 - 0
 (0 - 0)
Skive IK

13:00
FT Fredericia
3 - 1
 (1 - 1)
Naestved BK

14:00
FT Viborg FF
0 - 0
 (0 - 0)
HB Köge

14:00
FT Kolding IF
4 - 3
 (3 - 3)
Roskilde

17:00
FT Nykobing FC
2 - 2
 (0 - 1)
Hvidovrered card
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

11:00
FT red cardFC Nordsjalland
2 - 2
 (0 - 2)
Silkeborg IF

13:00
FT Aalborg BK
4 - 0
 (4 - 0)
Esbjerg FB

15:00
FT AC Horsens
0 - 2
 (0 - 1)
FC Midtjylland

17:00
FT Hobro IK
0 - 2
 (0 - 0)
Bröndby IF
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

18:00
FT Aucas
2 - 1
 (1 - 1)
Liga Dep Universitaria Quitored card

20:30
FT red cardTecnico Universitario
1 - 2
 (1 - 1)
Deportivo Cuenca

23:00
FT El Nacional Quito
1 - 0
 (0 - 0)
Club Sport Emelec
Estonia - Meistri Liiga

13:00
FT FC Viljandi
1 - 2
 (0 - 1)
Paide
Finland - Veikkausliga
Standings >

15:00
FT RoPS
2 - 1
 (1 - 1)
Vaasa PS

15:00
FT IFK Mariehamn
0 - 1
 (0 - 0)
FC Ilves
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

14:30
FT FC Torpedo 2008 Kutaisi
0 - 1
 (0 - 0)
Rustavi

14:30
FT FC Chikhura Sachkhere
2 - 2
 (1 - 0)
Sionired card
Germany - Bayernliga Nord
Standings >

14:00
FT DJK Bamberg
2 - 1
 (1 - 0)
SpVGG Bayern Hof

16:00
FT Karlburg
1 - 2
 (1 - 1)
Eltersdorf
Germany - Bayernliga Süd
Standings >

15:00
FT Jahn Regensburg II
1 - 3
 (0 - 1)
Kirchanschöring

15:00
FT 1860 München II
1 - 1
 (0 - 0)
Schwabmünchen
Germany - DFB Cup

14:30
FT Waldhof Mannheim
3 - 5
 (2 - 2)
Eintracht Frankfurt

14:30
AP VfB Lübeck
3 - 3
 (1 - 0)
FC St. Paulired card *

14:30
AP SV Rödinghausen
3 - 3
 (0 - 2)
SC Paderborn 07 *

14:30
FT Germania Halberstadt
0 - 6
 (0 - 1)
Union Berlin

14:30
FT Salmrohr
0 - 6
 (0 - 1)
Holstein Kiel

14:30
FT Saarbrücken
3 - 2
 (0 - 0)
SSV Jahn Regensburgred card

14:30
FT VfL Osnabrück
2 - 3
 (1 - 3)
RB Leipzig

14:30
FT Oberneuland
1 - 6
 (0 - 3)
SV Darmstadt 98

14:30
FT VFB Eichstätt
1 - 5
 (0 - 3)
Hertha BSC

17:30
FT MSV Duisburg
2 - 0
 (2 - 0)
SPVGG Greuther Fürth

17:30
AP Chemnitz FC
2 - 2
 (0 - 0)
Hamburger SV *

17:30
AP SV Wehen Wiesbaden
3 - 3
 (0 - 2)
1. FC Köln *
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:00
FT RW Walldorf
6 - 2
 (3 - 1)
Viktoria Griesheim
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >

13:00
FT Rugenbergen
3 - 2
 (1 - 1)
Bramfelder SV

13:00
FT Niendorfer TSV
3 - 2
 (2 - 1)
Paloma

13:00
FT Buchholz
1 - 2
 (1 - 2)
TSV Sasel

13:30
FT Teutonia Ottensen
6 - 0
 (2 - 0)
Hamm United
14:00 FT Tornesch
1 - 1
 (0 - 0)
TuS Osdorf
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

14:00
FT Union Nettetal
0 - 3
 (0 - 1)
Schwarz-Weiß Essen

14:00
FT Schonnebeck
2 - 2
 (2 - 0)
Meerbusch

14:00
FT SF Baumberg
4 - 0
 (1 - 0)
Germania Ratingen

14:00
FT VFB 03 Hilden
1 - 1
 (1 - 1)
FC Monheim

14:00
FT 1 FC Kleve
0 - 2
 (0 - 1)
Kray

14:15
FT TVD Velbert
2 - 1
 (2 - 1)
Bocholt
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

14:00
FT Gifhorn
0 - 2
 (0 - 0)
Hagen/Uthlede

14:00
FT VFV Hildesheim
4 - 0
 (2 - 0)
1 FC Germ Egestorf/Langreder

14:00
FT Heeslinger
2 - 1
 (0 - 1)
Lupo-Martini
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

13:30
FT Arminia Ludwigshafen
2 - 1
 (1 - 0)
Karbach
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >

13:00
FT Eichede
2 - 3
 (1 - 1)
Union Neumünster

14:00
FT Frisia Risum-Lindholm
3 - 1
 (0 - 1)
Todesfelde

14:00
FT Preussen Reinfeld
1 - 0
 (0 - 0)
Eckernforder SV
Germany - Oberliga Westfalen
Standings >
14:00 FT RSV Meinerzhagen
1 - 1
 (1 - 0)
SV Westfalia Rhynern

14:00
FT Rot Weiss Ahlen
2 - 0
 (0 - 0)
FC Eintracht Rheine

14:00
FT Siegen
3 - 3
 (1 - 1)
Holzwickeder SC

14:00
FT Schermbeck
3 - 3
 (1 - 0)
Westfalia Herne

14:00
FT TuS Erndtebrück
3 - 5
 (0 - 2)
TUS Ennepetal

14:00
FT Paderborn II
1 - 2
 (0 - 2)
ASC 09 Dortmund

14:00
FT Hammer SpVgg
2 - 2
 (0 - 2)
Preussen Munster 2

14:00
FT Sprockhovel
4 - 2
 (2 - 0)
Kaan-Marienborn
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT red cardHolstein Kiel II
5 - 2
 (4 - 2)
Werder Bremen II

13:00
FT St. Pauli II
4 - 2
 (1 - 0)
Eintracht Norderstedt

14:00
FT LSK Hansa
3 - 0
 (0 - 0)
Hannover 96 IIred card

14:00
FT Hannoverscher SC
0 - 3
 (0 - 0)
VfB Oldenburg
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT Rot-Weiss Essen
2 - 1
 (1 - 1)
1. FC Köln II
Hungary - NB I
Standings >

17:00
FT Puskas Akademia
0 - 2
 (0 - 0)
Videoton FC

17:00
FT Debreceni VSC
4 - 1
 (2 - 1)
Varda SE

17:00
FT Paksi
3 - 1
 (2 - 0)
Budapest Honved FCred card
Hungary - NB II

16:30
FT red cardDorogi FC
0 - 4
 (0 - 1)
MTK Budapest FC

16:30
FT Soroksar
3 - 2
 (1 - 1)
Nyiregyhaza Spartacus

16:30
FT Szeged 2011
1 - 1
 (1 - 0)
Szombathelyi Haladas

16:30
FT Budaorsi SC
4 - 1
 (1 - 1)
Vac-Ujbuda

18:00
FT Szolnoki MAV
2 - 1
 (0 - 1)
Balmazujvaros Sport KFT

18:00
FT Gyori ETO
2 - 1
 (1 - 0)
Tiszakecskered card

18:00
FT Ajka Padragkut
0 - 2
 (0 - 2)
Kazincbarcikared card

18:00
FT BFC Siofok
2 - 1
 (2 - 1)
Gyirmot
Iceland - Premier
Standings >

17:00
FT KA Akureyri
4 - 2
 (2 - 1)
Stjarnan Gardabaered card

17:00
FT Vikingur Reykjavik
3 - 1
 (1 - 0)
IBV Vestmannaeyjar

17:00
FT IA Akranes
1 - 2
 (1 - 2)
Breidablik Kopavogur

17:00
FT HK Kopavogur
4 - 1
 (3 - 1)
KR Reykjavik

21:00
FT Valur Reykjavik
2 - 3
 (0 - 0)
FH Hafnarfjordur
International - Club Friendlies

10:00
FT Marbella
5 - 0
 (2 - 0)
Melilla

10:00
FT Trival Valderas
1 - 2
 (0 - 1)
Mostoles
18:00 FT CFI Alicante
1 - 1
 (1 - 1)
CF Intercity

18:00
FT UD Ibiza-Eivissa
2 - 0
 (1 - 0)
Castellon

18:30
FT UE Sants
2 - 2
 (2 - 1)
Europa

19:00
AP AS Roma
2 - 2
 (2 - 2)
Real Madrid

20:00
FT ACF Fiorentina
4 - 1
 (2 - 0)
Galatasaray
Italy - Coppa Lega Pro

16:00
FT Lecco
1 - 2
 (0 - 0)
AS Giana Erminio

16:30
FT Pergolettese
0 - 2
 (0 - 0)
Reggiana 1919

16:30
FT Vibonese
2 - 1
 (1 - 0)
ASD Sicula Leonzio

17:00
FT Como
1 - 0
 (0 - 0)
Gozzano

17:00
FT Fano Calcio
0 - 2
 (0 - 1)
Teramo Calcio

18:00
FT Olbia
4 - 1
 (1 - 1)
FC Rietired card

19:30
FT Cesena
3 - 1
 (2 - 1)
Vis Pesaro

19:30
FT AS Bari
3 - 2
 (1 - 1)
Paganese Calcio 1926
Japan - J League
Standings >

10:00
FT Cerezo Osaka
1 - 2
 (1 - 0)
Sagan Tosu

11:00
FT Jubilo Iwata
2 - 3
 (1 - 0)
Shonan Bellmare
Japan - J-League Division 2
Standings >

10:00
FT FC Gifu
0 - 2
 (0 - 1)
Avispa Fukuoka

11:00
FT Tokyo Verdy
3 - 3
 (0 - 0)
Kagoshima Utd

11:00
FT Montedio Yamagata
2 - 0
 (1 - 0)
Niigata Albirex
Korea - K-League

11:30
FT Ulsan Horang-i
1 - 1
 (1 - 0)
Daegu FC

12:00
FT Seoul
0 - 0
 (0 - 0)
Gangwon FC

12:00
FT Pohang Steelers FC
1 - 2
 (0 - 0)
Jeonbuk Hyundai
Korea - K League Challenge

12:00
FT Busan I Park
2 - 0
 (0 - 0)
Daejeon Citizen FC

12:00
FT red cardFC Anyang
4 - 2
 (3 - 0)
Jeonnam
Latvia - Virsliga

15:00
FT FK Liepaja
1 - 2
 (0 - 2)
BFC Daugavpils

17:00
FT Rigas Futbola Skola
1 - 2
 (1 - 1)
Riga FC
Lithuania - A Lyga

17:00
FT Zalgiris
3 - 0
 (2 - 0)
Kauno Zalgiris
Luxembourg - National Division

15:00
FT Hostert
3 - 5
 (0 - 3)
Progres Niedercorn

15:00
FT Etzella Ettelbruck
5 - 2
 (3 - 1)
FC Rodange 91

15:00
FT Jeunesse d'Esch
3 - 2
 (1 - 0)
Racing Luxembourg

15:00
FT Differdange FC 03
1 - 1
 (1 - 0)
Mondorf-les-Bains

15:00
FT Muhlenbach Lusitanos
0 - 3
 (0 - 0)
Victoria Rosport

17:00
FT FC Una Strassen
2 - 4
 (1 - 2)
CS Fola Esch

15:00
Postp. Petange - F91 Dudelange
Moldova - Divizia Nationala

16:00
FT Dinamo-Auto
0 - 3
 (0 - 1)
Sheriff

18:00
FT Zimbru
2 - 1
 (1 - 1)
Speranta Crihana Veche
N. Macedonia - Prva Liga
Standings >

16:30
FT Vardar Skopje
0 - 2
 (0 - 1)
Makedonija GjP
Netherlands - Eredivisie
Standings >

11:15
FT Fortuna Sittard
1 - 1
 (0 - 0)
Heracles Almelo

13:30
FT red cardRKC Waalwijk
0 - 2
 (0 - 2)
AZ Alkmaar

13:30
FT Heerenveen
1 - 1
 (0 - 1)
Feyenoord Rotterdam

15:45
FT Utrecht
3 - 1
 (0 - 1)
PEC Zwolle

19:00
FT PSV Eindhoven
3 - 1
 (1 - 1)
ADO Den Haag
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:00
FT Kongsvinger IL
1 - 0
 (0 - 0)
Raufoss

17:00
FT Jerv FK
1 - 0
 (1 - 0)
HamKam

17:00
FT Ullensaker/Kisa
1 - 1
 (0 - 1)
Nest-Sotra

17:00
FT Aalesunds FK
3 - 1
 (2 - 0)
StrØmmen IF

17:00
FT red cardNotodden
1 - 3
 (1 - 1)
Sogndal IL

17:00
FT Tromsdalen
1 - 0
 (0 - 0)
Skeid
Norway - Tippeligaen
Standings >

17:00
FT Haugesund FK
0 - 1
 (0 - 0)
Ranheim IL

17:00
FT Bodo/Glimt
2 - 1
 (2 - 0)
Viking FK

17:00
FT Kristiansund BK
1 - 1
 (0 - 1)
Odds BK

19:00
FT Stromsgodset
3 - 2
 (1 - 0)
Valerenga IF
Paraguay - Primera Division
Standings >

21:00
FT red cardOlimpia Asuncion
3 - 1
 (2 - 0)
Club Sportivo Luquenored card

23:30
FT Guarani CA
2 - 1
 (1 - 1)
Deportivo Santani
Poland - Ekstraklasa
Standings >

14:00
FT Lodzki KS
0 - 1
 (0 - 0)
GKS Piast Gliwice

16:30
FT KS Cracovia
1 - 0
 (1 - 0)
Korona Kielce SA
Poland - 1. Liga
Standings >

16:45
FT Podbeskidzie Bielsko Biala
4 - 1
 (1 - 1)
FKS Stal Mielec

17:00
FT Wigry Suwalki
1 - 2
 (0 - 1)
KS Warta Poznan
Portugal - Liga Z. Sagres
Standings >

16:00
FT Boavista
2 - 1
 (1 - 1)
CD Aves

18:30
FT CS Maritimo
1 - 1
 (1 - 1)
Sporting CP

21:00
FT Sporting Braga
3 - 1
 (1 - 0)
Moreirense
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:15
FT Academica de Coimbra
3 - 2
 (1 - 1)
Leixoes SC

16:00
FT CD Feirense
2 - 0
 (1 - 0)
Vilafranquense

18:00
FT Penafiel
0 - 2
 (0 - 1)
Academico de Viseu FC

18:00
FT red cardBenfica Lisbon B
2 - 1
 (1 - 1)
GD Estoril Praiared card

18:00
FT SC Covilha
2 - 0
 (0 - 0)
Porto B
Romania - Divizia A
Standings >

16:00
FT CS Universitatea Craiova
0 - 1
 (0 - 0)
Sepsi

19:00
FT Steaua Bucuresti
1 - 3
 (0 - 1)
FC Voluntari
Romania - Liga II
Standings >
11:30 FT Damila Maciuca
0 - 3
 (0 - 0)
FC Arges
13:30 FT Universitatea Cluj
3 - 0
 (2 - 0)
Viitorul Tg. Jiu
Russia - Premier League
Standings >

12:00
FT Arsenal Tula
1 - 0
 (1 - 0)
Dinamo Ufa

14:30
FT FC Lokomotiv Moscow
4 - 0
 (2 - 0)
Ural Yekaterinburg

17:00
FT CSKA Moscow
0 - 0
 (0 - 0)
Sochi

19:30
FT red cardAkhmat Grozny
1 - 3
 (0 - 2)
Spartak Moscow
Scotland - Premier League
Standings >

15:00
FT Glasgow Rangers
6 - 1
 (2 - 1)
Hibernianred card

15:00
FT FC St Mirren
1 - 0
 (1 - 0)
Aberdeen FC
Serbia - Super Liga
Standings >

18:00
FT Napredak
2 - 2
 (2 - 1)
Partizan Belgrad

19:00
FT FK Radnik Surdulica
0 - 4
 (0 - 3)
FK Vojvodina

19:00
FT Proleter Novi Sad
0 - 1
 (0 - 1)
FK Spartak Subotica
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

17:00
FT red cardPohronie
2 - 2
 (0 - 1)
FC Spartak Trnava
Slovenia - Prva Liga
Standings >

17:00
FT NK Domzale
3 - 5
 (0 - 3)
NK Celje

19:10
FT Rudar
0 - 3
 (0 - 2)
Olimpija
South Africa - Premier League
Standings >

14:00
FT Bloemfontein Celtic
5 - 0
 (2 - 0)
Golden Arrows
Sweden - Allsvenskan
Standings >

14:00
FT Athletic United
2 - 4
 (1 - 1)
AIK IF

14:00
FT BK Häcken
1 - 1
 (0 - 0)
Malmö FF

16:30
FT IFK Norrköping
2 - 0
 (2 - 0)
IF Elfsborg

16:30
FT Hammarby IF
2 - 1
 (2 - 0)
Helsingborgs IF
Sweden - Superettan
Standings >

14:00
FT Brage
5 - 1
 (1 - 1)
Östers IF

14:00
FT Trelleborgs FF
1 - 1
 (0 - 0)
IF Brommapojkarna

16:30
FT Gais
1 - 2
 (0 - 0)
Mjällby

16:30
FT Vasteras SK
2 - 0
 (1 - 0)
Örgryte ISred card
Sweden - Div 1 Norra

13:00
FT Sollentuna Utd FF
2 - 3
 (2 - 1)
Bodens

13:00
FT Karlstad
3 - 0
 (1 - 0)
Tegs

14:00
FT Umea
1 - 1
 (0 - 1)
Sylvia

16:00
FT Linkoping City
1 - 3
 (0 - 2)
Sandviken
Sweden - Div 1 Södra

13:00
FT Lunds BK
2 - 1
 (2 - 0)
Utsiktens

15:00
FT Skovde AIK
3 - 0
 (2 - 0)
Oskarshamns AIK

15:00
FT red cardLandskrona
1 - 1
 (1 - 0)
Ljungskile

16:00
FT IFK Värnamo
5 - 1
 (3 - 0)
Trollhattan

16:00
FT Oddevold
3 - 1
 (2 - 0)
Aatvidaberg FF
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

15:00
FT FC Luzern
0 - 2
 (0 - 1)
FC Thun

15:00
FT FC Lugano
0 - 1
 (0 - 0)
FC Sion

15:00
FT FC Zürich
2 - 2
 (1 - 0)
Neuchatel Xamax FCred card
Switzerland - Challenge League
Standings >

13:30
FT FC Wil 1900
2 - 0
 (1 - 0)
Stade Lausanne-Ouchy

15:00
FT Vaduz
0 - 1
 (0 - 0)
FC Winterthur
Thailand - Thai League 1
Standings >

12:00
FT Samut Prakan City
0 - 3
 (0 - 1)
Chiangrai United

12:00
FT Thai Port FC
2 - 0
 (0 - 0)
Muang Thong United

13:00
FT Nakhon Ratchasima FC
1 - 1
 (1 - 1)
Suphanburi FC

13:00
FT Trat FC
0 - 1
 (0 - 0)
Buriram United FC
Ukraine - Premier League
Standings >

15:00
FT Kolos Kovalivka
1 - 3
 (1 - 2)
Zorya Lugansk

15:00
FT Dnipro-1
0 - 1
 (0 - 0)
Desna

17:30
FT red cardKarpaty Lviv
1 - 1
 (1 - 1)
Illychivets Mariupol
Uruguay - Primera División
Standings >

19:00
FT Plaza Colonia CD
0 - 0
 (0 - 0)
CA Cerro

19:00
FT Progreso
2 - 0
 (1 - 0)
Danubio FCred card

19:00
FT Racing Club Mdeo.
3 - 1
 (2 - 0)
CA Fenix

22:00
FT red cardDefensor Sporting
2 - 2
 (0 - 1)
CA Penarolred card
USA - USL Pro

20:00
FT Louisville City
5 - 1
 (2 - 0)
Atlanta United 2

02:00
FT Portland Timbers II
3 - 2
 (1 - 0)
New Mexico red card

03:30
FT Phoenix Rising
2 - 1
 (1 - 1)
El Paso Indios USAred card

03:30
FT red cardReno
1 - 4
 (0 - 2)
San Antonio
USA - Major League Soccer
Standings >

20:55
FT Atlanta United
2 - 1
 (1 - 0)
New York City

23:00
FT Philadelphia Union
2 - 1
 (1 - 1)
Houston Dynamo

00:50
FT DC United
2 - 1
 (1 - 0)
LA Galaxy

03:00
FT Los Angeles FC
4 - 2
 (2 - 2)
NY Red Bulls

04:00
FT Portland Timbers
3 - 1
 (1 - 1)
Vancouver Whitecaps
Venezuela - Primera Division
Standings >

21:00
FT Estudiantes de Merida
0 - 0
 (0 - 0)
Zamora

21:00
FT Atletico Venezuela
1 - 1
 (1 - 0)
AC Lala FC

21:00
FT Trujillanos
2 - 0
 (0 - 0)
Puerto Cabello

21:15
FT Mineros de Guayana
1 - 1
 (0 - 0)
Llaneros de Guanare
Vietnam - V-League
Standings >

11:00
FT Song Lam Nghe An
0 - 0
 (0 - 0)
Hai Phong

13:00
FT Sai Gon FC
0 - 1
 (0 - 1)
B. Binh Duong

13:00
FT Ha Noi ACB
5 - 0
 (1 - 0)
CLB BD Thanh Hoa