Football results from 31.08.2019

Germany - Bundesliga
Standings >

14:30
FT Bayer 04 Leverkusen
0 - 0
 (0 - 0)
TSG 1899 Hoffenheim

14:30
FT SC Freiburg
1 - 2
 (1 - 0)
1. FC Köln

14:30
FT Schalke 04
3 - 0
 (1 - 0)
Hertha BSC

14:30
FT VfL Wolfsburg
1 - 1
 (0 - 1)
SC Paderborn 07

14:30
FT Bayern München
6 - 1
 (2 - 1)
FSV Mainz 05

17:30
FT Union Berlin
3 - 1
 (1 - 1)
Borussia Dortmund
Italy - Serie A
Standings >

17:00
FT AC Milan
1 - 0
 (1 - 0)
Brescia Calcio

19:45
FT Juventus Turin
4 - 3
 (2 - 0)
SSC Napoli
Spain - LaLiga Santander
Standings >

16:00
FT CA Osasuna
2 - 2
 (1 - 0)
Barcelona

18:00
FT UD Levante
2 - 0
 (0 - 0)
Real Valladolid

18:00
FT Getafe CF
1 - 1
 (1 - 1)
CD Alaves

20:00
FT Betis Sevilla
2 - 1
 (0 - 0)
CD Leganes
England - Premier League
Standings >

12:30
FT red cardSouthampton
1 - 1
 (0 - 1)
Manchester United

15:00
FT Chelsea
2 - 2
 (2 - 0)
Sheffield United

15:00
FT Leicester City
3 - 1
 (2 - 1)
AFC Bournemouth

15:00
FT Newcastle United
1 - 1
 (1 - 1)
Watford

15:00
FT Manchester City
4 - 0
 (2 - 0)
Brighton & Hove Albion

15:00
FT West Ham United
2 - 0
 (1 - 0)
Norwich City

15:00
FT Crystal Palace
1 - 0
 (0 - 0)
Aston Villared card

17:30
FT Burnley
0 - 3
 (0 - 2)
Liverpool
France - Ligue 1
Standings >

16:30
FT red cardLyon
1 - 1
 (1 - 0)
FC Girondins Bordeaux

19:00
FT SCO Angers
2 - 0
 (0 - 0)
Dijon FCO

19:00
FT Toulouse
2 - 0
 (0 - 0)
Amiens SC

19:00
FT Olympique Nimes
3 - 0
 (2 - 0)
Stade Brestois 29

19:00
FT Nantes
1 - 0
 (0 - 0)
HSC Montpellier
Turkey - Super Lig
Standings >

17:15
FT Torku Konyaspor
2 - 2
 (0 - 1)
Antalyaspor AS

19:45
FT Besiktas JK
1 - 1
 (0 - 1)
Caykur Rizespor

19:45
FT Goztepespor
0 - 0
 (0 - 0)
Denizlisporred card
International - Women Friendly
20:00 FT France W
2 - 0
 (1 - 0)
Spain W
Albania - Super League
Standings >

18:00
FT Vllaznia Shkoder
0 - 2
 (0 - 0)
KF Tirana
Algeria - Ligue 1
Standings >

20:30
FT MC Oran
1 - 0
 (0 - 0)
CS Constantine

20:30
FT Bordj Bou Arreridj
1 - 0
 (0 - 0)
ES Setif

20:30
FT Paradou AC
0 - 3
 (0 - 1)
JS Kabylie

21:00
FT Na Hussein Dey
1 - 2
 (1 - 2)
CR Belouizdadred card

21:00
FT Saoura
0 - 1
 (0 - 0)
MC Alger
Arab Emirate - League Cup

16:00
FT Sharjah FC
1 - 3
 (0 - 2)
Al Wahda

16:00
FT Al Khaleej
0 - 0
 (0 - 0)
Al Nasr

18:30
FT Al Ahli [UAE]
4 - 0
 (1 - 0)
Al Jazira [UAE]
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

19:30
FT Club Atletico Acassuso
0 - 0
 (0 - 0)
CA San Miguel
Argentina - Primera Division
Standings >

17:15
FT Argentinos Juniors
1 - 0
 (1 - 0)
Gimnasia Y Esgrima La Platared card

19:30
FT San Lorenzo
2 - 1
 (2 - 1)
Union de Santa Fered card

21:45
FT Club Atletico Patronato
1 - 0
 (1 - 0)
CA Independiente

00:00
FT red cardRacing Club
3 - 1
 (3 - 1)
Godoy Cruz A.T.
Argentina - Primera B - Nacional

15:35
FT CA Chacarita Juniors
0 - 3
 (0 - 1)
CD Santamarina Tandil

17:05
FT Club Atletico Tigre
2 - 0
 (1 - 0)
CA All Boys

17:15
FT CA Brown de Adrogue
1 - 0
 (1 - 0)
Gimnasia Y Esgrima Jujuyred card

19:30
FT Defensores de Belgrano
2 - 2
 (1 - 0)
Atletico Rafaela

19:30
FT CA Sarmiento
3 - 1
 (1 - 0)
San Martin de Tucuman
Armenia - Division 1

14:00
FT Alashkert
1 - 2
 (1 - 0)
Shirak Gyumri FC
Australia - Brisbane Premier League

09:00
FT Caboolture
0 - 2
 (0 - 0)
Taringa Rovers
Australia - NPL Western Australia

08:00
FT Armadale
1 - 0
 (0 - 0)
ECU Joondalup

08:00
FT Floreat Athena
3 - 6
 (1 - 4)
Rockingham Cityred card

08:00
FT Perth SC
2 - 3
 (0 - 3)
Sorrento

08:00
FT red cardBayswater City
1 - 2
 (0 - 1)
Cockburn Cityred card

08:00
FT Balcatta
1 - 0
 (0 - 0)
Stirling Lions

08:00
FT Inglewood United
2 - 0
 (2 - 0)
Perth Glory U21
Australia - NPL Queensland

09:00
FT Brisbane Strikers
1 - 1
 (1 - 1)
Western Pride

09:00
FT Moreton
1 - 3
 (0 - 1)
Peninsula Power FC

09:30
FT Gold Coast Knights
4 - 2
 (1 - 0)
Brisbane Olympic

09:30
FT Brisbane City
5 - 2
 (2 - 1)
SWQ Thunder

10:00
FT Queensland Lions
7 - 1
 (4 - 0)
Sunshine Coast

10:00
FT Brisbane U21
1 - 1
 (0 - 0)
Magpies Crusaders

10:00
FT Eastern Suburbs
2 - 2
 (2 - 0)
Redlands United
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

16:00
FT WSG Wattens
1 - 5
 (0 - 3)
RB Salzburg

16:00
FT red cardAdmira
1 - 3
 (1 - 2)
SV Mattersburg

16:00
FT LASK Linz
0 - 1
 (0 - 0)
Wolfsberger AC
Austria - 2. Liga
Standings >

13:30
FT Vorwärts Steyr
3 - 2
 (0 - 0)
Dornbirn
Austria - 3. Liga

15:30
FT SC Wiener Neustadt
2 - 1
 (0 - 0)
FC Admira Wacker Mödling II

16:00
FT red cardStadl Paura
2 - 2
 (2 - 1)
Weiz

17:00
FT Team Wiener Linien
2 - 1
 (1 - 0)
Wiener Sport-Club

17:00
FT Draßburg
1 - 4
 (0 - 1)
SC Neusiedl am See

18:00
FT St. Anna
3 - 2
 (1 - 0)
Union Vöcklamarkt
Azerbaijan - Premier

15:30
FT FK Gabala
0 - 4
 (0 - 3)
Inter Baku

17:30
FT Zira
1 - 1
 (0 - 1)
Sabah Baku
Belarus - Premier League
Standings >

13:00
FT Slavia
2 - 4
 (1 - 2)
FC Brest

15:00
FT Slutsksakhar Slutsk
3 - 0
 (3 - 0)
FC Vitebsk

16:45
FT FC Gomel
2 - 2
 (1 - 1)
FC Isloch
Belgium - Pro League
Standings >

17:00
FT AS Eupen
0 - 2
 (0 - 1)
St. Truidense VV

19:00
FT KV Kortrijk
2 - 2
 (0 - 1)
KV Oostende

19:30
FT KV RS Waasland Beveren
0 - 4
 (0 - 1)
Royal Charleroi SC
Belgium - Proximus League
Standings >

16:00
FT Sporting Lokeren
0 - 2
 (0 - 2)
Leuven

19:30
FT red cardKSV Roeselare
1 - 1
 (0 - 1)
Lommel United
Bolivia - Primera Division
Standings >

20:30
FT Bolivar
1 - 1
 (0 - 0)
The Strongest

22:30
FT Jorge Wilstermann
1 - 1
 (0 - 0)
CA Nacional Potosi

01:00
FT Oriente Petrolero
3 - 2
 (1 - 1)
Sport Boysred card
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

15:30
FT Doboj Kakanj
0 - 2
 (0 - 0)
Zrinjski Mostar

16:00
FT FK Velez Mostar
0 - 1
 (0 - 0)
Radnik Bijeljina

16:00
FT Zvijezda Brgule
0 - 0
 (0 - 0)
NK Siroki Brijeg

19:00
FT FK Zeljeznicar
5 - 2
 (2 - 2)
FK Sarajevo

19:30
FT Tuzla City
2 - 1
 (0 - 0)
FK Sloboda Tuzla
Brazil - Serie A
Standings >

15:00
FT red cardSao Paulo SP
0 - 0
 (0 - 0)
Gremio Porto Alegre

21:00
FT EC Bahia BA
1 - 0
 (0 - 0)
CSA

23:00
FT Atletico PR
1 - 0
 (1 - 0)
Ceara CE

23:00
FT Chapecoense SC
0 - 1
 (0 - 1)
Santos

01:00
FT Internacional RS
3 - 2
 (1 - 0)
Botafogo RJ
Brazil - Serie B
Standings >

15:00
FT Oeste SP
0 - 0
 (0 - 0)
Sport Recife PE

20:30
FT red cardLondrina PR
0 - 1
 (0 - 0)
CRB AL

20:30
FT Ponte Preta SP
1 - 0
 (1 - 0)
Coritiba PR

20:30
FT Atletico GO
1 - 0
 (1 - 0)
Sao Bento

20:30
FT Figueirense FC
0 - 1
 (0 - 1)
Guarani SP

23:00
FT Bragantino
2 - 1
 (1 - 1)
Brasil de Pelotas RSred card

23:00
FT America Mineiro MG
0 - 0
 (0 - 0)
Operario
Bulgaria - A PFG
Standings >

16:00
FT Lokomotiv 1926 Plovdiv
1 - 1
 (0 - 1)
PFK Botev Plovdiv

18:30
FT Etar 1924 Veliko Tarnovo
2 - 1
 (1 - 0)
Beroe Stara Zagorared card
Bulgaria - B PFG
Standings >

16:00
FT Kariana Erden
1 - 1
 (0 - 1)
Liteks Lovech

16:00
FT Lokomotiv Sofia
0 - 1
 (0 - 0)
PFC Montana 1921

17:00
FT red cardChernomorets Balchik
0 - 2
 (0 - 1)
OFK Pirin

18:00
FT Botev Galabovo
1 - 0
 (0 - 0)
PFK Pomorie

18:00
FT Spartak 1919 Pleven
0 - 0
 (0 - 0)
Spartak Varna
Chile - Primera Division
Standings >

17:30
FT Curico Unido
1 - 2
 (0 - 1)
Deportes Iquique

20:00
FT red cardCoquimbo Unido
2 - 2
 (1 - 1)
Universidad de Chile

01:00
FT Audax Italiano La Florida
3 - 2
 (0 - 0)
Union Espanola
China - League One
Standings >

12:30
FT Meizhou Hakka
1 - 0
 (1 - 0)
Shaanxi Changanred card

12:30
FT Beijing EG
3 - 1
 (1 - 1)
Xinjiang Tianshan

12:30
FT Shijiazhuang Yongchang Junhao
3 - 2
 (0 - 0)
Changchun Yatai

12:30
FT Zhejiang Greentown
2 - 0
 (2 - 0)
Nei Mongol

12:30
FT Shanghai Shenxin
1 - 4
 (0 - 2)
Liaoning Hongyunred card

12:30
FT Qingdao Huanghai
3 - 2
 (2 - 1)
Guangdong Tigers

12:35
FT Sichuan Annapurna
2 - 0
 (2 - 0)
Heilongjiang Lava

12:35
FT Nantong Zhiyun
1 - 2
 (0 - 0)
Guizhou Hengfeng Zhicheng
Colombia - Primera A
Standings >

20:00
FT Deportivo La Equidad
1 - 2
 (1 - 0)
Alianza Petrolera

22:00
FT Union Magdalena
1 - 2
 (0 - 1)
Cucuta

23:00
FT Once Caldas S. A.
2 - 1
 (1 - 0)
America De Cali

00:00
FT Jaguares de Córdoba
1 - 1
 (1 - 0)
Patriotas Boyacá F.C.

02:00
FT Envigado
3 - 3
 (3 - 2)
Aguilas Pereira
Costa Rica - Primera Division
Standings >

22:00
FT Universidad CR
2 - 0
 (0 - 0)
Limon

03:00
FT San Carlos
5 - 2
 (5 - 0)
Perez Zeledon
Croatia - 1. Hnl
Standings >

17:30
FT red cardHajduk Split
1 - 0
 (0 - 0)
NK Dinamo Zagrebred card

20:00
FT NK Istra 1961
0 - 0
 (0 - 0)
NK Osijek
Croatia - 2. Hnl
Standings >

15:00
FT Solin
2 - 2
 (0 - 0)
HNK Cibalia-Vinkovci

15:00
FT Kustosija
0 - 2
 (0 - 0)
NK Rudes

18:00
FT HNK Sibenik
2 - 1
 (1 - 0)
Osijek 2

19:00
FT Medimurje
1 - 2
 (1 - 0)
Radnik Sesvete
Cyprus - 1. Division

18:00
FT AEL Limassol
2 - 0
 (0 - 0)
Paralimnired card
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

09:15
FT Bohemians 1905
3 - 2
 (1 - 2)
Slovan Liberec

16:00
FT 1. FC Slovacko
1 - 1
 (1 - 0)
FK Mlada Boleslav

18:30
FT red card1. FK Pribram
1 - 2
 (1 - 1)
Viktoria Pilsen
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

09:15
FT red cardBanik Sokolov
1 - 1
 (0 - 1)
SK Prostejovred card

09:15
FT Dukla Prague
4 - 0
 (2 - 0)
FC Graffin Vlasim

09:15
FT Trinec
1 - 1
 (0 - 0)
Zbrojovka Brno

09:15
FT Chrudim
3 - 2
 (2 - 0)
Slavoj Vysehrad

16:00
FT Lisen
3 - 3
 (1 - 1)
FK Viktoria Zizkov
Denmark - 2. Division Group 1

12:00
FT Vanlose
2 - 0
 (0 - 0)
Skovshoved

13:00
FT Hillerod
3 - 1
 (1 - 1)
B 73 Slagelse

14:00
FT Bronshoj
1 - 3
 (0 - 2)
B 93
Denmark - 2. Division Group 2

12:30
FT VSK Aarhus
0 - 3
 (0 - 0)
Brabrand IF

13:00
FT red cardSydvest
0 - 1
 (0 - 0)
Middelfart
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

15:00
FT FC Nordsjalland
2 - 1
 (2 - 1)
Hobro IK
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

19:00
FT America de Quito
2 - 0
 (0 - 0)
Tecnico Universitariored card

21:15
FT red cardFuerza Amarilla S.c.
3 - 3
 (2 - 2)
Aucas

23:30
FT CD Universidad Catolica
0 - 1
 (0 - 1)
Independiente del Valle
England - Conference north
Standings >

15:00
FT Leamington
2 - 0
 (0 - 0)
Blyth Spartans

15:00
FT Gloucester City
2 - 3
 (2 - 2)
York City

15:00
FT Altrincham
3 - 1
 (1 - 0)
Farsley AFC

15:00
FT Spennymoor Town
2 - 1
 (0 - 1)
Chesterred card

15:00
FT Gateshead
2 - 0
 (1 - 0)
Brackley Town

15:00
FT King´s Lynn
2 - 0
 (0 - 0)
Darlington

15:00
FT Southport
1 - 1
 (1 - 1)
Kettering Town

15:00
FT Hereford
0 - 0
 (0 - 0)
Boston United

15:00
FT Bradford Park Avenue
2 - 3
 (1 - 1)
AFC Telford United

15:00
FT Guiseley
1 - 0
 (0 - 0)
Curzon Ashton

15:00
FT Kidderminster Harriers
0 - 1
 (0 - 1)
Alfreton Townred card
England - Conference south
Standings >

15:00
FT Dorking
0 - 0
 (0 - 0)
Dulwich Hamlet

15:00
FT Slough Town
1 - 1
 (1 - 0)
St Albans Saints

15:00
FT Tonbridge Angels
1 - 1
 (0 - 0)
Weymouth

15:00
FT Chippenham Town
1 - 2
 (1 - 0)
Braintree Town

15:00
FT Dartford
1 - 1
 (0 - 1)
Hemel Hempstead Town

15:00
FT Concord Rangers
3 - 0
 (1 - 0)
Welling United

15:00
FT Chelmsford City
1 - 0
 (0 - 0)
Bath City

15:00
FT Oxford City
0 - 3
 (0 - 2)
Havant & Waterlooville

15:00
FT Billericay Town
3 - 0
 (0 - 0)
Hungerford Town

15:00
FT Wealdstone
2 - 1
 (2 - 0)
Maidstone United

15:00
FT Eastbourne Borough
4 - 1
 (3 - 0)
Hampton & Richmond Borough FC
England - League 1
Standings >

15:00
FT Ipswich Town
3 - 0
 (2 - 0)
Shrewsbury Townred card

15:00
FT Peterborough United
3 - 0
 (1 - 0)
Sunderland AFCred card

15:00
FT Rotherham United
1 - 1
 (0 - 0)
Tranmere Rovers

15:00
FT Gillingham
5 - 0
 (2 - 0)
Bolton Wanderers

15:00
FT AFC Wimbledon
0 - 0
 (0 - 0)
Wycombe Wanderers

15:00
FT Accrington Stanley
2 - 1
 (0 - 1)
Milton Keynes Dons

15:00
FT Blackpool
1 - 1
 (0 - 1)
Portsmouth

15:00
FT Burton Albion
2 - 0
 (0 - 0)
Bristol Rovers

15:00
FT Lincoln City
2 - 0
 (2 - 0)
Fleetwood Town

15:00
FT Southend United
0 - 3
 (0 - 2)
Rochdale

15:00
FT Oxford
3 - 3
 (0 - 1)
Coventry City
England - League 2
Standings >

15:00
FT Swindon Town
3 - 1
 (3 - 1)
Morecambe

15:00
FT Walsall
1 - 3
 (1 - 1)
Grimsby Town

15:00
FT red cardForest Green Rovers
0 - 2
 (0 - 1)
Newport County AFC

15:00
FT Oldham Athletic
0 - 1
 (0 - 1)
Colchester United

15:00
FT Crawley Town
1 - 0
 (0 - 0)
Cheltenham Town

15:00
FT Northampton Town
3 - 1
 (3 - 1)
Plymouth Argyle

15:00
FT Scunthorpe United
0 - 1
 (0 - 0)
Carlisle United

15:00
FT Crewe Alexandra
2 - 1
 (1 - 1)
Bradford City

15:00
FT Salford City
1 - 1
 (1 - 0)
Leyton Orient

15:00
FT Stevenage
2 - 2
 (0 - 1)
Macclesfield Town

15:00
FT Exeter City
1 - 0
 (1 - 0)
Mansfield Townred card

15:00
FT Port Vale
1 - 0
 (0 - 0)
Cambridge United
England - Championship
Standings >

12:30
FT Bristol City
2 - 2
 (1 - 0)
Middlesbrough

15:00
FT Sheffield Wednesday
1 - 2
 (1 - 0)
Queens Park Rangers

15:00
FT Nottingham Forest
1 - 1
 (0 - 1)
Preston North End

15:00
FT Birmingham City
2 - 1
 (0 - 0)
Stoke City

15:00
FT Luton Town
2 - 1
 (0 - 0)
Huddersfield Town

15:00
FT Brentford
3 - 0
 (3 - 0)
Derby County

15:00
FT Reading
0 - 2
 (0 - 0)
Charlton Athletic

15:00
FT Leeds United
0 - 1
 (0 - 0)
Swansea City

15:00
FT West Bromwich Albion
3 - 2
 (3 - 2)
Blackburn Rovers

15:00
FT Millwall
1 - 1
 (1 - 1)
Hull Cityred card

15:00
FT Wigan Athletic
0 - 0
 (0 - 0)
Barnsleyred card
England - National League
Standings >

15:00
FT Halifax Town
2 - 1
 (1 - 0)
Solihull Moors

15:00
FT red cardEastleigh
1 - 2
 (0 - 1)
Barnet

15:00
FT Wrexham
1 - 2
 (0 - 2)
Stockport County

15:00
FT Woking
3 - 2
 (0 - 1)
Barrow AFC

15:00
FT Ebbsfleet United
1 - 2
 (0 - 1)
Aldershot Town

15:00
FT Harrogate Town
0 - 2
 (0 - 0)
Dover Athletic

15:00
FT red cardSutton United
0 - 3
 (0 - 0)
Maidenhead United

15:00
FT Torquay Utd
1 - 2
 (0 - 1)
Hartlepool United

15:00
FT Chesterfield
1 - 1
 (0 - 1)
Dagenham & Redbridge

15:00
FT Yeovil Town
3 - 1
 (1 - 0)
Notts County

15:00
FT Bromley
2 - 2
 (1 - 2)
AFC Fylde

17:20
FT Chorley
1 - 3
 (0 - 2)
Boreham Wood
England - Isthmian Premier (Ryman)
Standings >

15:00
FT Bishops Stortford
3 - 2
 (3 - 1)
Cheshunt

15:00
FT Margate
0 - 2
 (0 - 0)
Worthing

15:00
FT Bognor Regis Town
0 - 2
 (0 - 2)
Carshalton Athleticred card

15:00
FT Bowers & Pitsea
0 - 1
 (0 - 1)
Enfield Town

15:00
FT Corinthian-Casuals
0 - 1
 (0 - 0)
Brightlingsea Regent

15:00
FT Merstham
0 - 1
 (0 - 0)
Kingstonian

15:00
FT Horsham
0 - 1
 (0 - 0)
Folkestone Invicta

15:00
FT Haringey Borough
2 - 0
 (2 - 0)
East Thurrock United

15:00
FT Leatherhead
1 - 4
 (0 - 2)
Lewes

15:00
FT Potters Bar Town
1 - 1
 (0 - 0)
Cray Wanderers

15:00
FT AFC Hornchurch
2 - 0
 (1 - 0)
Wingate & Finchley
England - SFL Premier Division Central

15:00
FT Nuneaton Town
4 - 1
 (3 - 0)
Lowestoft Town

15:00
FT St Ives Town
1 - 2
 (0 - 0)
Coalville Town

15:00
FT Leiston
1 - 2
 (0 - 0)
Alvechurch

15:00
FT Royston Town
1 - 2
 (1 - 1)
Rushall Olympic

15:00
FT Hitchin Town
0 - 3
 (0 - 2)
Tamworth

15:00
FT Hednesford Town
0 - 1
 (0 - 1)
Needham Market

15:00
FT Bromsgrove
0 - 2
 (0 - 2)
Banbury United

15:00
FT Stratford Town
1 - 2
 (1 - 1)
Biggleswade Town

15:00
FT Redditch Utd
1 - 1
 (1 - 0)
AFC Rushden & Diamonds

15:00
FT Peterborough Sports
2 - 2
 (0 - 0)
Stourbridgered card

15:00
FT Barwell
3 - 1
 (1 - 1)
Kings Langley
England - SFL Premier Division South

15:00
FT Metropolitan Police
1 - 2
 (1 - 1)
Merthyr Town

15:00
FT Yate Town
2 - 2
 (0 - 1)
Hendon

15:00
FT Gosport Borough
1 - 1
 (1 - 1)
Hayes & Yeading United

15:00
FT Tiverton Town
3 - 3
 (1 - 1)
Salisbury

15:00
FT Dorchester Town
2 - 3
 (0 - 1)
Hartley Wintney

15:00
FT Chesham United
2 - 1
 (1 - 1)
Blackfield & Langley

15:00
FT Farnborough Town
0 - 2
 (0 - 1)
Truro City

15:00
FT Swindon Supermarine
0 - 1
 (0 - 0)
Poole Town

15:00
FT Wimborne Town
4 - 1
 (0 - 0)
Walton Casualsred card

15:00
FT Harrow Borough
1 - 1
 (0 - 1)
Taunton Town

15:00
FT Weston Super Mare
1 - 0
 (0 - 0)
Beaconsfield Town
England - NPL Premier Division
Standings >

15:00
FT United of Manchester
4 - 2
 (3 - 1)
Morpeth Town

15:00
FT Atherton Collieries
3 - 1
 (2 - 1)
Nantwich Town

15:00
FT red cardGrantham Town
0 - 4
 (0 - 4)
Whitby Town

15:00
FT Scarborough
0 - 0
 (0 - 0)
Witton Albion

15:00
FT Warrington Town
1 - 0
 (1 - 0)
Mickleover Sports

15:00
FT red cardBuxton
0 - 0
 (0 - 0)
Stalybridge Celticred card

15:00
FT Ashton UTD
1 - 1
 (1 - 0)
Matlock Town

15:00
FT Hyde United
4 - 0
 (0 - 0)
Stafford Town

15:00
FT South Shields
4 - 1
 (4 - 0)
Bamber Bridge

15:00
FT Basford United
1 - 0
 (0 - 0)
Radcliffe Boroughred card

15:00
FT Gainsborough Trinity
2 - 4
 (0 - 3)
Lancaster Cityred card
Estonia - Meistri Liiga

14:00
FT JK Tallinna Kalev
0 - 3
 (0 - 1)
Trans Narva

17:00
FT Tammeka
1 - 2
 (1 - 0)
JK Nomme Kalju
Finland - Veikkausliga
Standings >

13:00
FT KPV Kokkola
0 - 1
 (0 - 0)
FC Honka

14:00
FT Seinajoen JK
1 - 3
 (0 - 0)
KuPS

15:00
FT FC Ilves
0 - 1
 (0 - 0)
FC Inter Turku

15:00
FT Vaasa PS
3 - 2
 (1 - 1)
Hifk
Finland - Ykkonen
Standings >

15:00
FT MuSa
2 - 1
 (1 - 1)
FF Jaro

15:00
FT AC Oulu
0 - 1
 (0 - 0)
FC Haka Valkeakoski

15:00
FT MyPa
2 - 2
 (0 - 0)
Kajaani
France - Ligue 2
Standings >

14:00
FT Lorient
0 - 1
 (0 - 0)
EA Guingamp
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

14:00
FT FC Torpedo 2008 Kutaisi
1 - 0
 (0 - 0)
WIT Georgia

17:00
FT Rustavi
0 - 2
 (0 - 2)
FC Dinamo Batumi
Germany - Bayernliga Nord
Standings >

14:00
FT Vilzing
0 - 0
 (0 - 0)
SpVGG Bayern Hof

14:00
FT SPVGG Ansbach
5 - 2
 (2 - 1)
FC Amberg

15:00
FT Cham
1 - 1
 (0 - 1)
ATSV

15:00
FT Großbardorf
3 - 2
 (1 - 1)
Karlburg

15:00
FT Gebenbach
2 - 2
 (1 - 1)
Ammerthal

15:00
FT Abtswind
0 - 5
 (0 - 3)
Seligenporten
Germany - Bayernliga Süd
Standings >

13:00
FT Pullach
0 - 5
 (0 - 3)
Pipinsried

13:00
FT Ismaning
2 - 2
 (0 - 0)
Landsbergred card

14:00
FT Kirchanschöring
1 - 0
 (1 - 0)
Turkspor Augsburg

14:00
FT Deisenhofen
7 - 2
 (4 - 0)
Schwabmünchen

14:30
FT Schwaben Augsburg
0 - 2
 (0 - 2)
Ingolstadt II

15:00
FT Hankofen-Hailing
1 - 1
 (0 - 1)
1860 München II

16:00
FT Nördlingen
1 - 5
 (1 - 2)
Jahn Regensburg II

16:00
FT Kottern
5 - 0
 (2 - 0)
Dachau
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

12:00
FT red cardDynamo Dresden
3 - 3
 (1 - 3)
FC St. Pauli

12:00
FT SV Wehen Wiesbaden
0 - 5
 (0 - 2)
SSV Jahn Regensburg

12:00
FT Arminia Bielefeld
2 - 2
 (1 - 2)
SPVGG Greuther Fürth
Germany - 3. Liga
Standings >

13:00
FT Viktoria Köln
3 - 0
 (2 - 0)
Ingolstadtred card

13:00
FT Bayern Mü. II
1 - 2
 (1 - 1)
SpVgg Unterhaching

13:00
FT FC Kickers Würzburg
0 - 2
 (0 - 2)
FSV Zwickau

13:00
FT Hansa Rostock
1 - 0
 (0 - 0)
SC Preußen Münster

13:00
FT Hallescher FC
4 - 0
 (2 - 0)
SG Sonnenhof Grossaspach
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

12:00
FT Union Bremen
1 - 0
 (0 - 0)
Werder Bremen III

12:00
FT BTS Neustadt
0 - 1
 (0 - 0)
Brinkumer SV

13:30
FT Aumund-Vegesack
0 - 3
 (0 - 1)
Blumenthaler SV
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

13:00
FT Göppinger SV
4 - 0
 (2 - 0)
Reutlingen

13:00
FT Ravensburg
1 - 1
 (0 - 0)
Oberachern

13:00
FT VfB Stuttgart II
7 - 1
 (3 - 1)
Rielasingen-Arlen

13:00
FT 1. FC Pforzheim 1896
1 - 0
 (1 - 0)
Stuttgarter Kickers

13:00
FT Sandhausen II
1 - 3
 (1 - 2)
Dorfmerkingen

13:00
FT Bissingen
2 - 3
 (1 - 2)
SGV Freiberg

14:30
FT Linx
1 - 3
 (0 - 1)
Villingen

14:30
FT Neckarsulmer SU
0 - 3
 (0 - 1)
TSV Ilshofen
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:00
FT Fernwald
0 - 3
 (0 - 0)
FV Bad Vilbel

14:00
FT Viktoria Griesheim
0 - 4
 (0 - 2)
Eintracht Stadtallendorf

14:00
FT TUS Dietkirchen
3 - 2
 ( - )
Hessen Dreieich

14:00
FT Fulda-Lehnerz
2 - 2
 (2 - 1)
Rot-Weiss Hadamar

17:00
FT Hanau
2 - 2
 ( - )
Hessen Kassel
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >

12:00
FT Dassendorf
3 - 0
 (0 - 0)
Hamburger SV III
Germany - Oberliga NOFV-Nord
Standings >

13:00
FT Ludwigsfelder FC
2 - 2
 (2 - 1)
Torgelower SV Greif
Germany - Oberliga NOFV-Süd
Standings >

12:30
FT Hohenstein-Ernstthal
1 - 3
 (1 - 1)
Union Sandersdorf

13:00
FT Grimma
2 - 3
 (1 - 1)
Carl Zeiss Jena II

13:00
FT FC Merseburg
2 - 2
 (2 - 1)
Plauen

13:00
FT Askania Bernburg
5 - 3
 (3 - 3)
Krieschow

13:00
FT Oberlausitz Neugersdorf
2 - 4
 (2 - 3)
FSV Luckenwalde

13:00
FT Einheit Rudolstadt
0 - 1
 (3 - 1)
Halle

13:30
FT Eilenburg
6 - 0
 (3 - 0)
Martinroda
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

15:00
FT SSVG Velbert
3 - 1
 (1 - 1)
FC Monheim

15:00
FT SV 1919 Straelen
5 - 2
 (2 - 1)
Bocholt

17:00
FT Schonnebeck
2 - 1
 (1 - 1)
Schwarz-Weiß Essen
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

15:00
FT Arminia Hannover
1 - 1
 (0 - 0)
Delmenhorst

15:00
FT 1 FC Germ Egestorf/Langreder
1 - 3
 (0 - 1)
VfL Oldenburg

16:00
FT TB Uphusen
0 - 2
 ( - )
VFV Hildesheim

17:00
FT Kickers Emden
2 - 1
 (1 - 0)
Heeslinger
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

14:30
FT Eisbachtal
0 - 3
 (0 - 2)
TUS Koblenz
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >

13:00
FT Lübeck II
0 - 2
 (0 - 0)
Todesfelde

13:00
FT Phonix Lübeck
3 - 0
 (0 - 0)
Oldenburger

13:00
FT Bordesholm
2 - 2
 (0 - 1)
Eckernforder SV

13:00
FT Kropp
1 - 1
 (0 - 1)
SV Eutin 08

15:00
FT Inter Turkspor Kiel
1 - 5
 (0 - 3)
Preussen Reinfeld
Germany - Regionalliga Bayern
Standings >

13:00
FT Augsburg II
2 - 2
 (1 - 0)
Greuther Fürth II

13:00
FT 1. FC Nürnberg II
1 - 1
 (0 - 1)
VFB Eichstätt

13:00
FT FV Illertissen
1 - 2
 (1 - 2)
Aubstadt
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

12:30
FT SC Weiche-08
1 - 0
 (0 - 0)
Eintracht Norderstedt

13:00
FT Heider SV
2 - 2
 (2 - 1)
FC Altona 93

14:00
FT BSV Rehden
1 - 3
 (0 - 2)
Werder Bremen II
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT Babelsberg
1 - 1
 (0 - 0)
Germania Halberstadt

12:30
FT Bischofswerdaer
0 - 3
 (0 - 1)
FSV Union Fuerstenwalde

12:30
FT Viktoria Berlin
1 - 1
 (0 - 0)
VFB Auerbach
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT Astoria Walldorf
2 - 2
 (0 - 2)
Bayern Alzenau

13:00
FT TSG Hoffenheim II
3 - 1
 (2 - 1)
SpVgg Elversberg 07

13:00
FT Balingen
0 - 1
 (0 - 0)
Giessen

13:00
FT TSV Steinbach
0 - 0
 (0 - 0)
VfR Aalen

13:00
FT 1. FSV Mainz 05 II
0 - 2
 (0 - 1)
Saarbrücken

13:00
FT FSV Frankfurt
0 - 2
 (0 - 1)
SSV Ulm 1846

13:00
FT Homburg
2 - 1
 (0 - 0)
Offenbach

14:30
FT Pirmasens
1 - 1
 (1 - 0)
Bahlinger SC
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT Lippstadt 08
0 - 1
 (0 - 0)
Fortuna Köln

13:00
FT VFB Homberg
3 - 4
 (1 - 1)
TuS Haltern

13:00
FT Schalke 04 II
0 - 2
 (0 - 2)
Verl

13:00
FT SV Rödinghausen
3 - 0
 (3 - 0)
Wuppertaler SV

13:00
FT 1. FC Köln II
4 - 2
 (2 - 0)
TSV Alemannia Aachen
Greece - Cup

14:30
Pen. Elassona
1 - 1
 (1 - 1)
Tilikratis
Greece - Super League
Standings >

17:00
FT Panetolikos
1 - 2
 (0 - 0)
Skoda Xanthi

17:15
FT red cardPanathinaikos
1 - 3
 (0 - 1)
OFI Crete

19:30
FT Volos NFC
1 - 0
 (0 - 0)
Aris Thessaloniki
Hong Kong - Premier League

07:30
FT Wofoo Tai Po
1 - 4
 (1 - 1)
Guangzhou R&F

10:30
FT Yuen Long
1 - 2
 (0 - 0)
Eastern Football Team

13:00
FT Southern District RSA
3 - 1
 (2 - 0)
BIU Chun Rangers
Hungary - NB I
Standings >

18:30
FT Mezokovesd Zsory
0 - 2
 (0 - 1)
Paksi

18:30
FT Debreceni VSC
0 - 1
 (0 - 1)
Kaposvari Rakoczi

18:30
FT Zalaegerszegi TE
1 - 1
 (1 - 1)
Puskas Akademia

18:30
FT Videoton FC
3 - 0
 (1 - 0)
Varda SE

18:30
FT Ujpest
2 - 3
 (1 - 3)
Budapest Honved FC
Iceland - Division 1

15:00
FT Afturelding
2 - 2
 (1 - 2)
Njardvik

17:00
FT Keflavik
2 - 0
 (0 - 0)
Thor

17:00
FT Magni
0 - 2
 (0 - 2)
Grotta
Iceland - Premier
Standings >

17:00
FT UMF Grindavik
0 - 2
 (0 - 0)
KA Akureyri

20:15
FT Stjarnan Gardabae
1 - 3
 (1 - 0)
FH Hafnarfjordur
Indonesia - Super Liga
Standings >

09:30
FT Bhayangkara Surabaya United
0 - 2
 (0 - 1)
Persebaya

12:30
FT Arema Indonesia (ISL)
1 - 1
 (1 - 0)
PSIS Semarangred card
Ireland - Division 1
Standings >

19:00
FT Cobh Ramblers
1 - 1
 (1 - 1)
Cabinteely FC
Israel - Ligat HaAl
Standings >

16:00
FT MS Ashdod
2 - 1
 (0 - 0)
Hapoel Tel Aviv

17:00
FT Maccabi Netanya
3 - 0
 (2 - 0)
Sektzia Nes Tziona

18:30
FT Hapoel Haifa
0 - 0
 (0 - 0)
Maccabi Haifa
Italy - Serie C - Group A
Standings >

16:00
FT Pianese
1 - 0
 (1 - 0)
US Arezzo
Italy - Serie C - Group B
Standings >

19:45
FT Piacenza Calcio
2 - 1
 (0 - 0)
Modena
Italy - Serie C - Group C
Standings >

16:30
FT Paganese Calcio 1926
2 - 0
 (2 - 0)
SS Monopoli 1966
Italy - Serie B
Standings >

17:00
FT Spezia Calcio
1 - 2
 (1 - 2)
Crotone

17:00
FT Benevento Calcio
4 - 1
 (1 - 0)
AS Cittadella

20:00
FT AS Livorno
0 - 1
 (0 - 0)
Perugiared card

20:00
FT Cosenza
0 - 1
 (0 - 0)
Unione Sportiva Salernitana 1919

20:00
FT Trapani Calcio
0 - 1
 (0 - 1)
Venezia

20:00
FT US Cremonese
0 - 1
 (0 - 1)
Virtus Entella
Japan - J League
Standings >

11:00
FT Vissel Kobe
2 - 3
 (1 - 1)
Consadole Sapporo

11:00
FT Matsumoto Yamaga FC
0 - 0
 (0 - 0)
Oita Trinita

11:00
FT Jubilo Iwata
0 - 2
 (0 - 0)
Sanfrecce Hiroshima

11:00
FT Yokohama F Marinos
3 - 1
 (1 - 0)
Gamba Osaka

11:30
FT Sagan Tosu
2 - 1
 (0 - 1)
Vegalta Sendai
Japan - J-League Division 2
Standings >

10:00
FT Ventforet Kofu
1 - 0
 (0 - 0)
Omiya Ardija

10:00
FT V-Varen Nagasaki
2 - 1
 (1 - 1)
Tokyo Verdy

11:00
FT Ryukyu
1 - 2
 (0 - 2)
FC Gifu

11:00
FT Avispa Fukuoka
3 - 0
 (0 - 0)
Ehime

11:00
FT Kashiwa Reysol
1 - 1
 (0 - 1)
Niigata Albirex

11:00
FT Tokushima Vortis
2 - 1
 (0 - 0)
Kyoto Sanga FC

11:00
FT Montedio Yamagata
0 - 0
 (0 - 0)
Yokohama FC

11:00
FT Zweigen Kanazawa
1 - 2
 (1 - 2)
Kagoshima Utdred card
Korea - K-League

11:00
FT Pohang Steelers FC
1 - 0
 (1 - 0)
Seongnam FC
Korea - K League Challenge

11:00
FT FC Anyang
0 - 0
 (0 - 0)
Daejeon Citizen FC

11:00
FT Seoul E-Land
3 - 3
 (1 - 3)
Busan I Park
Latvia - Virsliga

14:00
FT FK Spartaks
0 - 1
 (0 - 0)
FK Ventspils
Lithuania - A Lyga

13:00
FT Palanga
0 - 4
 (0 - 3)
Zalgiris

15:00
FT Kauno Zalgiris
1 - 0
 (0 - 0)
Atlantasred card
Luxembourg - National Division

17:00
FT red cardVictoria Rosport
0 - 3
 (0 - 0)
Progres Niedercorn

18:00
FT FC Rodange 91
3 - 3
 (1 - 1)
Jeunesse d'Eschred card
Mexico - Liga Mx
Standings >

23:00
FT Necaxa
3 - 2
 (1 - 2)
Club Tijuana

01:00
FT UANL Tigres
1 - 1
 (0 - 1)
Club Leon

01:00
FT Pachuca
0 - 2
 (0 - 0)
Atletico San Luis

03:10
FT Cruz Azul
1 - 1
 (1 - 1)
CD Guadalajara
Moldova - Divizia Nationala

15:00
FT Dinamo-Auto
1 - 0
 (1 - 0)
Milsami Orheired card

18:00
FT Sheriff
2 - 0
 (0 - 0)
Codru
Montenegro - Telekom 1st CFL
Standings >

15:00
FT FK Podgorica
0 - 0
 (0 - 0)
FK Iskra Danilovgrad

15:30
FT FK Kom Podgorica
1 - 1
 (0 - 0)
FK Sutjeska Niksic

15:30
FT FK Zeta Golubovci
2 - 1
 (1 - 1)
Rudar Pljevlja

15:30
FT Buducnost
3 - 2
 (1 - 2)
FK Grbalj Radanovici

18:00
FT OFK Petrovac
0 - 3
 (0 - 2)
OFK Titograd
Morocco - Cup
16:30 FT red cardAS Sale
2 - 0
 (1 - 0)
Fath Wislan Meknes

17:00
AP red cardChabab Atlas Khenifra *
2 - 2
 (0 - 1)
RSB Berkane

18:00
FT RCA Raja Casablanca Athletico
2 - 3
 (1 - 0)
Khemis Zemamra

19:00
FT Husa Hassania Agadir
1 - 0
 (1 - 0)
Youssoufia Berrechidred card
N. Macedonia - Prva Liga
Standings >

15:30
FT red cardStruga Trim & Lum
1 - 1
 (0 - 0)
KF Shkupi Skopjered card

15:30
FT Rabotnicki
1 - 2
 (1 - 1)
Akademija Pandev

15:30
FT FK Sileks Kratovo
3 - 4
 (0 - 2)
Makedonija GjP

15:30
FT Borec
1 - 0
 (0 - 0)
Shkendija 79 Tetovo
Netherlands - Eredivisie
Standings >

17:30
FT Heerenveen
1 - 1
 (1 - 1)
Fortuna Sittard

18:45
FT FC Groningen
1 - 2
 (0 - 1)
Heracles Almelo

19:45
FT ADO Den Haag
1 - 0
 (1 - 0)
VVV Venlored card
Northern Ireland - Premiership
Standings >

15:00
FT Crusaders Belfast
3 - 0
 (2 - 0)
Dungannon Swifts

15:00
FT Warrenpoint Town
1 - 5
 (0 - 1)
Cliftonville
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:30
FT Skeid
0 - 2
 (0 - 1)
Kongsvinger IL

14:30
FT IK Start
1 - 0
 (0 - 0)
Sogndal IL
Norway - Tippeligaen
Standings >

17:00
FT Stabaek Fotball
2 - 1
 (1 - 0)
Stromsgodset
Paraguay - Primera Division
Standings >

23:00
FT Deportivo Santani
3 - 1
 (1 - 0)
Nacional Asuncion
Peru - Primera Division

17:00
FT Universidad San Martin
1 - 2
 (0 - 1)
Union Comercio

21:30
FT red cardUTC De Cajamarca
0 - 0
 (0 - 0)
Binacional

23:45
FT AD Cantolao
1 - 2
 (1 - 1)
Sport Boys Callao

02:00
FT Universitario de Deportes
2 - 1
 (1 - 0)
FBC Melgarred card
Poland - Ekstraklasa
Standings >

14:00
FT Wisla Plock SA
2 - 1
 (1 - 1)
Lodzki KS

16:30
FT GKS Piast Gliwice
1 - 2
 (0 - 0)
Lechia Gdansk

19:00
FT Wisla Krakow SA
4 - 2
 (2 - 2)
Zaglebie Lubin
Poland - 1. Liga
Standings >

15:00
FT Olimpia Grudziadz
0 - 2
 (0 - 0)
KS Warta Poznan

16:30
FT Radomiak Radom
1 - 0
 (1 - 0)
MKS Sandecja Nowy Sacz

18:00
FT Jastrzebie
2 - 0
 (1 - 0)
OKS Odra Opole

19:00
FT Termalica B-B Nieciecza
2 - 2
 (1 - 1)
Podbeskidzie Bielsko Biala
Portugal - Liga Z. Sagres
Standings >

16:30
FT red cardCD Aves
2 - 3
 (1 - 1)
Famalicaored card

16:30
FT FC Pacos Ferreira
0 - 1
 (0 - 0)
CS Maritimored card

19:00
FT red cardSporting CP
2 - 3
 (1 - 1)
Rio Ave

21:30
FT Gil Vicente
0 - 0
 (0 - 0)
Vitoria Setubal
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:00
FT Leixoes SC
2 - 2
 (1 - 0)
CD Feirense

16:00
FT red cardVilafranquense
1 - 2
 (1 - 1)
CD Nacional

16:00
FT Porto B
0 - 0
 (0 - 0)
Casa Pia

18:15
FT CD Cova Piedade
2 - 0
 (1 - 0)
Benfica Lisbon B
Romania - Divizia A
Standings >

13:30
FT CS GAZ Metan Medias
3 - 2
 (0 - 0)
ACS MU Politehnica Iasi

19:00
FT AFC Astra Giurgiu
3 - 2
 (1 - 1)
CFR Clujred card
Romania - Liga II
Standings >

09:00
FT Politehnica Timisoara
0 - 0
 (0 - 0)
CS Concordia Chiajna

09:00
FT Dunarea Calarasi
1 - 1
 (0 - 0)
Ripensia Timisoara

09:00
FT red cardSCM Buzau
0 - 2
 (0 - 1)
CS Mioveni

09:00
FT UTA Arad
4 - 0
 (3 - 0)
Damila Maciuca

11:00
FT Metaloglobus Bucuresti
2 - 0
 (1 - 0)
Universitatea Cluj
Russia - Premier League
Standings >

09:30
FT red cardDinamo Ufa
1 - 2
 (0 - 1)
Gazovik Orenburgred card

12:00
FT FC Rubin Kazan
0 - 3
 (0 - 1)
Sochi

14:30
FT FC Lokomotiv Moscow
1 - 2
 (0 - 1)
FC Rostov

17:00
FT Akhmat Grozny
1 - 1
 (0 - 1)
Tambov
Russia - First Division
Standings >

08:00
FT red cardLuch-Energiya Vladivostok
0 - 2
 (0 - 0)
FC Ska-Energiya Khabarovskred card

11:00
FT red cardFK Yenisey Krasnoyarsk
1 - 3
 (1 - 0)
FC Chayka Yubileyny

13:00
FT FC Tom Tomsk
0 - 1
 (0 - 1)
Neftekhimik

13:00
FT red cardNizhny Novgorod
0 - 0
 (0 - 0)
Chertanovo M.

14:00
FT red cardFC Avangard Kursk
0 - 0
 (0 - 0)
FC Baltika Kaliningrad

15:00
FT red cardTekstilshchik
1 - 4
 (0 - 1)
Fakel Worenesch

16:00
FT Rotor Volgograd
0 - 2
 (0 - 1)
Torpedo Moskva

16:00
FT Krasnodar-2
2 - 2
 (1 - 0)
Shinnik Yaroslavl

16:00
FT Khimki
1 - 0
 (0 - 0)
Spartak 2

17:00
FT FK Armavir
0 - 0
 (0 - 0)
Mordovia Saransk
Saudi Arabien - Saudi Profi League
Standings >

16:40
FT Al Ettifaq
1 - 2
 (0 - 1)
Al Ahli Jeddahred card

17:05
FT Al Raed
0 - 5
 (0 - 2)
Al Hilal
Scotland - Championship
Standings >

14:30
FT Arbroath
0 - 1
 (0 - 0)
Dunfermline Athletic

15:00
FT Queen of the South
0 - 1
 (0 - 0)
Alloa Athletic

15:00
FT red cardPartick Thistle
2 - 3
 (2 - 1)
Ayr United
Scotland - League 1

15:00
FT Airdrieonians
0 - 0
 (0 - 0)
Falkirk

15:00
FT East Fife
4 - 2
 (1 - 1)
Raith Rovers

15:00
FT Montrose
1 - 2
 (0 - 2)
Dumbarton

15:00
FT Forfar Athletic
0 - 0
 (0 - 0)
Clyde

15:00
FT Stranraer
1 - 2
 (0 - 2)
Peterheadred card
Scotland - League 2

15:00
FT Cove Rangers
3 - 0
 (1 - 0)
Queens Park

15:00
FT Elgin City
3 - 3
 (0 - 2)
Edinburgh City

15:00
FT Cowdenbeath
2 - 1
 (2 - 1)
Brechin City

15:00
FT Annan Athletic
1 - 1
 (1 - 1)
Stenhousemuir

15:00
FT red cardAlbion Rovers
2 - 1
 (0 - 1)
Stirling Albionred card
Scotland - Premier League
Standings >

15:00
FT FC St Johnstone
0 - 1
 (0 - 1)
Kilmarnock

15:00
FT Motherwell
3 - 0
 (1 - 0)
Hibernian

15:00
FT Livingston
2 - 1
 (1 - 0)
FC St Mirren

15:00
FT Aberdeen FC
3 - 0
 (2 - 0)
Ross County

15:00
FT Heart of Midlothian
2 - 2
 (1 - 0)
Hamilton Academical
Serbia - Super Liga
Standings >

17:45
FT FK Vojvodina
1 - 2
 (1 - 1)
Crvena Zvezda

19:00
FT red cardMacva Sabac
1 - 1
 (1 - 0)
FK Radnik Surdulica

19:00
FT FK Spartak Subotica
2 - 1
 (1 - 1)
FK Vozdovac
Singapore - S. League

10:30
FT Warriors
2 - 1
 (1 - 0)
Albirex Niigata FC
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

17:00
FT FC Spartak Trnava
2 - 1
 (0 - 1)
MFK Zemplin Michalovce

18:00
FT FC Vion Zlate Moravce
4 - 2
 (3 - 0)
MFK Ruzomberok

18:00
FT MSK Zilina
5 - 0
 (1 - 0)
FK Senica

18:00
FT SK Sered
3 - 3
 (1 - 2)
Pohronie
Slovenia - Prva Liga
Standings >

16:00
FT MND Tabor Sezana
1 - 2
 (1 - 1)
Olimpijared card

19:15
FT NK Aluminij
2 - 0
 (1 - 0)
Mura
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

17:00
FT Fuenlabrada
2 - 1
 (1 - 1)
Real Oviedored card

17:00
FT Numancia CD
2 - 0
 (0 - 0)
Mirandes

19:00
FT UD Almeria
1 - 0
 (1 - 0)
SD Huesca

20:00
FT red cardUnion Deportiva Las Palmas
2 - 2
 (0 - 1)
Racing Santander
Sweden - Allsvenskan
Standings >

12:30
FT IF Elfsborg
1 - 1
 (1 - 0)
IK Sirius FK

15:00
FT Örebro SK
3 - 1
 (2 - 1)
Athletic United
Sweden - Superettan
Standings >

12:30
FT Degerfors IF
2 - 1
 (2 - 0)
Halmstads BK

15:00
FT Mjällby
2 - 1
 (0 - 0)
IK Frej

17:00
FT Varbergs Bois
0 - 0
 (0 - 0)
Östers IF
Sweden - Div 1 Norra

13:00
FT Rynninge
2 - 1
 (1 - 0)
Karlstad

14:00
FT Umea
3 - 1
 (2 - 0)
Sandviken

15:00
FT Sylvia
1 - 0
 (0 - 0)
Gefle IF
Sweden - Div 1 Södra

14:00
FT Utsiktens
2 - 0
 (1 - 0)
Eskilsminnered card

15:00
FT Assyriska IK
0 - 1
 (0 - 1)
Tvaaker

16:00
FT IFK Värnamo
1 - 0
 (1 - 0)
Oddevold
Sweden - Div 2 Norrland

13:00
FT Taftea IK
0 - 7
 (0 - 2)
IFK Lulea

13:00
FT Sandviks
0 - 0
 (0 - 0)
Friska Viljor

13:00
FT Gottne IF
2 - 0
 (0 - 0)
Skelleftea

13:00
FT Anundsjo
1 - 4
 (0 - 0)
IFK Timra

14:00
FT IFK Umea
1 - 1
 (1 - 0)
IFK Östersund
Sweden - Div 2 Sodra Svealand

12:00
FT Skiljebo
4 - 1
 (1 - 0)
Sundbybergs

13:00
FT Karlberg
3 - 2
 (3 - 0)
Gamla Upsala

13:00
FT Valbo FF
0 - 1
 (0 - 0)
IFK Stocksundred card

13:00
FT Enköping
2 - 1
 (0 - 0)
Kvarnsveden

14:00
FT Hudiksvall
5 - 4
 (2 - 2)
Mora
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

18:00
FT Servette Geneva
2 - 2
 (0 - 2)
Neuchatel Xamax FC
Switzerland - Challenge League
Standings >

16:30
FT Kriens
3 - 2
 (2 - 0)
FC Winterthur

18:00
FT FC Schaffhausen
1 - 0
 (1 - 0)
Chiasso

18:00
FT Aarau
1 - 0
 (1 - 0)
FC Wil 1900
Switzerland - 1.Liga

15:00
FT Breitenrain
3 - 3
 ( - )
Bellinzona

15:00
FT Cham
2 - 4
 (2 - 1)
Rapperswil-Jona

15:00
FT Basel II
1 - 3
 (0 - 2)
Etoile Carouge

15:00
FT FC Köniz
1 - 0
 (1 - 0)
Black Stars

15:00
FT Bruhl
3 - 1
 (1 - 0)
Munsingen

15:30
FT Sion II
1 - 1
 (0 - 0)
Bavois

16:00
FT Stade Nyonnais
4 - 0
 (2 - 0)
YF Juventus

16:30
FT Yverdon Sport
5 - 0
 (4 - 0)
Zürich II
Turkey - 1st Lig
Standings >

15:00
FT Umraniyespor
2 - 1
 (0 - 1)
Istanbulspor ASred card

17:15
FT red cardErzurum Buyuksehir
1 - 0
 (0 - 0)
Boluspor

19:45
FT Altay
1 - 0
 (0 - 0)
Balikesirspor

19:45
FT Akhisar Belediye GS
0 - 0
 (0 - 0)
Altinordu
UEFA Women Euro Qualifiers
11:30 FT Germany W
10 - 0
 (5 - 0)
Montenegro W
Ukraine - Premier League
Standings >

15:00
FT Vorskla Poltava
0 - 1
 (0 - 1)
PFC Oleksandria

15:00
FT Dnipro-1
2 - 1
 (0 - 1)
Kolos Kovalivka

17:30
FT FK Lviv
0 - 1
 (0 - 0)
Illychivets Mariupol
Uruguay - Primera División
Standings >

19:00
FT Progreso
0 - 0
 (0 - 0)
Juventud de LP

19:00
FT Cerro Largo
1 - 0
 (1 - 0)
CA Fenixred card

19:00
FT Racing Club Mdeo.
2 - 4
 (1 - 2)
Rampla Juniors FC

19:00
FT Liverpool Montevideo
3 - 0
 (2 - 0)
Plaza Colonia CD

19:00
FT Defensor Sporting
2 - 2
 (1 - 1)
CA Boston River

21:15
FT Mdeo. Wanderers FC
0 - 1
 (0 - 1)
CA Cerro
USA - USL Pro

00:30
FT Tampa Bay Mutiny
1 - 2
 (0 - 1)
Nashville SC

00:30
FT Loudoun
4 - 0
 (2 - 0)
Carolina RailHawks

01:00
FT Colorado Springs
0 - 3
 (0 - 3)
Phoenix Rising

01:30
FT Tulsa Roughnecks
2 - 1
 (1 - 1)
Fresno

03:00
FT Reno
1 - 3
 (0 - 2)
Portland Timbers II

03:00
FT LA Galaxy 2
1 - 0
 (1 - 0)
Sacramento Republic FC
USA - Major League Soccer
Standings >

00:00
FT NY Red Bulls
0 - 2
 (0 - 1)
Colorado Rapids

00:30
FT New England Revolution
1 - 1
 (0 - 0)
Toronto FC

00:30
FT Columbus Crew
1 - 1
 (1 - 0)
Chicago Fire

00:30
FT Montreal Impact
0 - 3
 (0 - 3)
DC United

00:30
FT Philadelphia Union
3 - 1
 (0 - 1)
Atlanta United

01:00
FT FC Dallas
3 - 1
 (1 - 0)
Cincinnatired card

01:30
FT Sporting KC
1 - 0
 (1 - 0)
Houston Dynamo

03:00
FT San Jose Earthquakes
1 - 3
 (3 - 0)
Orlando City

03:00
FT Vancouver Whitecaps
1 - 3
 (0 - 2)
New York City
Venezuela - Primera Division
Standings >

21:00
FT Carabobo
3 - 1
 (3 - 0)
Llaneros de Guanare

21:00
FT Portuguesa
1 - 0
 (0 - 0)
Dep. La Guairared card

22:00
FT Mineros de Guayana
2 - 0
 (0 - 0)
Aragua

22:00
FT Estudiantes Caracas
0 - 0
 (0 - 0)
Deportivo Lara
Wales - Premier League

14:30
FT The New Saints FC
2 - 1
 (0 - 1)
Penybont