Football results from 01.09.2019

Germany - Bundesliga
Standings >

14:30
FT Werder Bremen
3 - 2
 (2 - 1)
Augsburgred card

17:00
FT Eintracht Frankfurt
2 - 1
 (0 - 1)
Fortuna Düsseldorf
Italy - Serie A
Standings >

17:00
FT SS Lazio Roma
1 - 1
 (0 - 1)
AS Roma

19:45
FT US Sassuolo Calcio
4 - 1
 (3 - 0)
UC Sampdoriared card

19:45
FT Cagliari Calcio
1 - 2
 (0 - 1)
Inter Milan

19:45
FT US Lecce
0 - 1
 (0 - 0)
Hellas Verona

19:45
FT Atalanta Bergamo
2 - 3
 (1 - 1)
Turin

19:45
FT Genoa
2 - 1
 (1 - 0)
ACF Fiorentina

19:45
FT Udinese Calcio
1 - 3
 (1 - 1)
Parma
Spain - LaLiga Santander
Standings >

16:00
FT Valencia CF
2 - 0
 (1 - 0)
RCD Mallorca

18:00
FT RCD Espanyol Barcelona
0 - 3
 (0 - 1)
Granada CF

18:00
FT Atletico Madrid
3 - 2
 (1 - 2)
SD Eibar

20:00
FT Villarreal CF
2 - 2
 (1 - 1)
Real Madridred card
England - Premier League
Standings >

14:00
FT Everton
3 - 2
 (2 - 1)
Wolverhampton Wanderersred card

16:30
FT Arsenal
2 - 2
 (1 - 2)
Tottenham Hotspur
France - Ligue 1
Standings >

14:00
FT Stade Rennes
1 - 2
 (1 - 0)
OGC Nice

14:00
FT Stade de Reims
2 - 0
 (0 - 0)
Lille OSCred card

16:00
FT Racing Strasbourg
2 - 2
 (1 - 2)
AS Monaco

20:00
FT Olympique Marseille
1 - 0
 (1 - 0)
AS Saint-Étienne
Turkey - Super Lig
Standings >

17:15
FT Genclerbirligi Ankara
1 - 2
 (1 - 0)
Istanbul BBSK

17:15
FT Sivasspor
1 - 1
 (0 - 1)
Gaziantep BLD Spor

19:45
FT Fenerbahce
1 - 1
 (1 - 1)
Trabzonspor
19:45 FT Yeni Malatyaspor
2 - 3
 (0 - 3)
Alanyaspor
International - Women Friendly
14:30 FT Argentina W
1 - 3
 (0 - 1)
Costa Rica W
17:00 AP Brazil W
0 - 0
 (0 - 0)
Chile W
Albania - Super League
Standings >

15:00
FT Kukesi
1 - 1
 (0 - 0)
Laci

18:00
FT red cardPartizani Tirana
1 - 0
 (1 - 0)
Flamurtari Vlorered card

18:00
FT Skenderbeu Korce
0 - 3
 (0 - 2)
Bylis Ballsh
Algeria - Ligue 1
Standings >

21:00
FT Union Sportive Médina d´Alger
3 - 2
 (1 - 1)
Mlila
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

15:35
FT Defensores Unidos
1 - 1
 (0 - 0)
Club Atletico Los Andes

16:00
FT Quilmes Atletico Club
0 - 0
 (0 - 0)
JJ Urquiza

18:00
FT Talleres (R.E)
1 - 1
 (0 - 0)
CSD Flandria

18:00
FT UAI Urquiza
1 - 0
 (1 - 0)
San Telmo

18:00
FT Almirante Brown
0 - 0
 (0 - 0)
Tristan Suarez
Argentina - Primera Division
Standings >

15:00
FT red cardClub Atletico Tucuman
1 - 0
 (1 - 0)
Arsenal de Sarandi

15:00
FT Colon
1 - 1
 (1 - 1)
Rosario Central

17:15
FT Talleres Cordoba
2 - 1
 (2 - 1)
CA Aldosivi

17:15
FT Newell´s Old Boys
4 - 1
 (2 - 1)
CA Huracanred card

21:00
FT River Plate
0 - 0
 (0 - 0)
Boca Juniors
Argentina - Primera B - Nacional

15:00
FT Guillermo Brown
0 - 1
 (0 - 0)
Club Atletico Temperley

18:30
FT Estudiantes Rio Cuarto
3 - 1
 (0 - 1)
Independiente Rivadavia de Mendoza

23:30
FT Club Villa Dalmine
1 - 1
 (1 - 1)
Club Almagro

00:30
FT Mitre Santiago Del Estero
0 - 1
 (0 - 0)
San Martin de San Juan
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

16:00
FT SCR Altach
1 - 2
 (0 - 1)
SK Sturm Graz

16:00
FT SKN St. Pölten
1 - 3
 (0 - 2)
TSV Hartberg

16:00
FT FK Austria Wien
1 - 3
 (1 - 1)
SK Rapid Wien
Austria - 2. Liga
Standings >

09:30
FT Austria Lustenau
1 - 2
 (1 - 1)
FAC Wien
Azerbaijan - Premier

16:00
FT red cardNeftci
2 - 1
 (0 - 1)
Sumqayitred card

18:00
FT Sabayil
0 - 4
 (0 - 2)
Qarabag FK
Belarus - Premier League
Standings >

14:00
FT FC Neman Grodno
0 - 1
 (0 - 0)
FC Dinamo Minsk

15:45
FT Zvezda BGU Minsk
1 - 2
 (1 - 2)
Shakhtyorred card

17:45
FT FC Minsk
3 - 2
 (3 - 0)
BATE Borisov
Belgium - Pro League
Standings >

13:30
FT Club Brugge
1 - 1
 (1 - 0)
KRC Genk

17:00
FT RSC Anderlecht
1 - 0
 (1 - 0)
Standard Lüttich

19:00
FT KAA Gent
3 - 2
 (3 - 1)
Cercle Brugge

19:00
FT SV Zulte Waregem
2 - 0
 (2 - 0)
Royal Antwerp
Belgium - Proximus League
Standings >

15:00
FT Excelsior Virton
1 - 0
 (1 - 0)
KVC Westerlo
Bolivia - Primera Division
Standings >

00:30
FT Club Destroyers
2 - 4
 (0 - 1)
Blooming
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

19:00
FT red cardFK Borac Banja Luka
3 - 1
 (2 - 1)
NK Celik
Brazil - Serie A
Standings >

20:00
FT Fortaleza
2 - 0
 (1 - 0)
Goias Gored card

20:00
FT Flamengo RJ
3 - 0
 (2 - 0)
Palmeiras SPred card

23:00
FT Corinthians SP
1 - 0
 (0 - 0)
Atletico Mineiro

23:00
FT Cruzeiro MG
1 - 0
 (0 - 0)
Vasco da Gama
Bulgaria - A PFG
Standings >

13:00
FT Vitosha Bistritsa
3 - 2
 (1 - 1)
Tsarsko Selored card

15:45
FT CSKA Sofia
2 - 2
 (0 - 2)
Levski Sofia

18:30
FT OFC Botev Vratsa
0 - 1
 (0 - 1)
Ludogorets Razgrad
Chile - Primera Division
Standings >

17:30
FT Universidad de Concepción
0 - 0
 (0 - 0)
Palestino

20:00
FT red cardDeportes Antofagasta
1 - 2
 (1 - 1)
Univ. Catolica

22:30
FT CD O`Higgins
0 - 3
 (0 - 2)
Huachipato

01:00
FT Colo Colo
0 - 2
 (0 - 1)
Cobresal
Colombia - Primera A
Standings >

22:15
FT Deportivo Cali
3 - 1
 (3 - 0)
Deportivo Pasto

23:00
FT Independiente Santa Fe
2 - 0
 (1 - 0)
Independiente Medellinred card

00:10
FT Atletico Bucaramanga
0 - 0
 (0 - 0)
Club Atlético Juniorred card

00:10
FT Atletico Huila
0 - 1
 (0 - 0)
Deportes Tolima

02:00
FT Atlético Nacional Medellin
1 - 1
 (0 - 1)
Millonariosred card
Costa Rica - Primera Division
Standings >

18:00
FT red cardCS Cartagines
0 - 4
 (0 - 2)
LD Alajuelense

18:05
FT Grecia
2 - 1
 (0 - 0)
Guadalupe

22:00
FT ADR Jicaral
1 - 1
 (0 - 1)
Santos de Guapiles
Croatia - 1. Hnl
Standings >

17:00
FT Sloboda Varazdin
1 - 3
 (1 - 1)
HNK Gorica

19:00
FT HNK Rijeka
1 - 1
 (1 - 1)
NK Inter Zapresic
Croatia - 2. Hnl
Standings >

16:00
FT Croatia Zmijavci
0 - 1
 (0 - 0)
Hajduk Split 2

16:00
FT NK Dinamo Zagreb 2
1 - 0
 (1 - 0)
Hrvatski Dragovoljacred card

16:00
FT Bijelo Brdo
3 - 0
 (1 - 0)
Orijent
Cyprus - 1. Division

17:00
FT Olympiakos
1 - 1
 (0 - 1)
Doxa Katokopias
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

15:30
FT FK Baumit Jablonec
2 - 1
 (2 - 0)
Banik Ostrava

15:30
FT FK Teplice
0 - 0
 (0 - 0)
MFK Karvina

15:30
FT SK Dynamo Ceske Budejovice
2 - 0
 (1 - 0)
FC Fastav Zlin

15:30
FT red cardSFC Opava
1 - 1
 (0 - 1)
SK Slavia Praha

18:00
FT Sparta Prague
3 - 3
 (1 - 2)
SK Sigma Olomouc
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

16:00
FT FK Varnsdorf
0 - 3
 (0 - 2)
FK Usti Nad Labem
Denmark - 2. Division Group 1

12:00
FT Avarta
0 - 0
 (0 - 0)
BK Frem

12:00
FT Holbaek
4 - 0
 (2 - 0)
FA 2000
Denmark - 2. Division Group 2

12:00
FT Thisted
3 - 1
 (2 - 0)
Dalum

14:00
FT AB Gladsaxe
2 - 0
 (2 - 0)
Naesby
Denmark - 1. Division
Standings >

12:45
FT red cardRoskilde
1 - 2
 (1 - 1)
Fredericiared card

17:00
FT Vendsyssel FF
1 - 0
 (1 - 0)
Hvidovrered card
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

11:00
FT AGF Aarhus
1 - 0
 (1 - 0)
Esbjerg FB

13:00
FT AC Horsens
2 - 1
 (0 - 1)
Lyngby BK

13:00
FT Randers FC
2 - 0
 (1 - 0)
Silkeborg IF

15:00
FT Aalborg BK
1 - 0
 (1 - 0)
FC Copenhagen

17:00
FT FC Midtjylland
1 - 0
 (1 - 0)
Bröndby IF
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

20:00
FT Olmedo
2 - 2
 (1 - 1)
Delfin SC

22:15
FT Club Sport Emelec
2 - 1
 (0 - 0)
CD River Plate Ecuadorred card

00:30
FT Liga Dep Universitaria Quito
2 - 0
 (1 - 0)
El Nacional Quito
Egypt - Cup

19:00
AET Zamalek
1 - 0
 (0 - 0)
Al-Ittihad Al-Sakndary
Estonia - Meistri Liiga

11:00
FT FC Viljandi
3 - 0
 (1 - 0)
FC Kuressaare

13:00
FT Paide
1 - 1
 (1 - 0)
FC Flora Tallinn

17:00
FT Tallinna FC Levadia
3 - 1
 (3 - 1)
Maardu
Finland - Veikkausliga
Standings >

15:00
FT FC Lahti
0 - 1
 (0 - 0)
IFK Mariehamn

16:30
FT HJK Helsinki
2 - 2
 (1 - 1)
RoPS
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

17:00
FT Saburtalo Tbilisi
1 - 0
 (0 - 0)
FC Chikhura Sachkhere
Germany - Bayernliga Nord
Standings >

15:00
FT Eltersdorf
8 - 3
 (1 - 1)
Kahl

16:00
FT Sand
4 - 1
 (3 - 0)
Würzburger FV
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

12:30
FT Hamburger SV
3 - 0
 (1 - 0)
Hannover 96

12:30
FT VfL Osnabrück
3 - 0
 (1 - 0)
Karlsruher SC

12:30
FT Holstein Kiel
1 - 1
 (0 - 0)
Erzgebirge Aue
Germany - 3. Liga
Standings >

12:00
FT 1. FC Kaiserslautern
1 - 1
 (1 - 1)
Waldhof Mannheim

13:00
FT KFC Uerdingen 05
1 - 2
 (0 - 0)
Braunschweigred card
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

13:30
FT Hemelingen
1 - 2
 (1 - 1)
SFL Bremerhaven

14:30
FT Habenhauser FV
2 - 1
 (1 - 0)
Geestemunde

14:30
FT Leher
1 - 5
 (0 - 1)
Borgfeld
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

13:30
FT SGV Freiberg
0 - 2
 (0 - 1)
Nöttingen
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:00
FT RW Walldorf
0 - 0
 (0 - 0)
Neuhof

14:00
FT Ginsheim
6 - 2
 (1 - 1)
Baunatal

14:00
FT SV Steinbach
0 - 2
 (0 - 0)
Friedberg

14:30
FT Eddersheim
3 - 1
 (0 - 0)
Waldgirmes
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >

09:45
FT Paloma
5 - 2
 (2 - 0)
Rugenbergen

14:00
FT TSV Sasel
0 - 3
 (0 - 1)
Teutonia Ottensen
Germany - Mittelrheinliga
Standings >

14:00
FT Eilendorf
2 - 0
 (1 - 0)
Fortuna Koln II

14:00
FT Hennef 05
2 - 0
 (1 - 0)
Breinig

14:00
FT Wegberg-Beeck
1 - 3
 (0 - 1)
Viktoria Arnoldsweiler

14:00
FT GFC Düren
3 - 0
 (1 - 0)
Borussia Freialdenhoven

14:15
FT Friesdorf
2 - 1
 (0 - 1)
Hürth

14:15
FT Wesseling-Urfeld
2 - 3
 ( - )
Frechen

14:30
FT VfL Vichttal
0 - 1
 (0 - 1)
Deutz

14:30
FT Pesch
4 - 0
 (2 - 0)
Siegburger
Germany - Oberliga NOFV-Nord
Standings >

12:30
FT TSG Neustrelitz
1 - 1
 (0 - 1)
Lok Stendal

13:00
FT Pampow
4 - 0
 (3 - 0)
SV Tasmania 1973

13:00
FT CFC Hertha
0 - 1
 (0 - 0)
Blau Weiss Berlin

13:00
FT Seelow
1 - 1
 (0 - 0)
BSC Süd 05

13:00
FT Greifswalder SV
4 - 1
 (2 - 0)
Strausberg

13:00
FT Zehlendorf
1 - 1
 (1 - 0)
Hansa Rostock II
Germany - Oberliga NOFV-Süd
Standings >

13:00
FT Inter Leipzig
3 - 0
 (3 - 0)
Nordhausen II
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

14:00
FT SF Baumberg
3 - 3
 (3 - 0)
1 FC Kleve

14:00
FT Niederwenigern
0 - 4
 (0 - 2)
Kray

14:00
FT Meerbusch
3 - 1
 (1 - 1)
TuRU 1880 Düsseldorf

14:00
FT Cronenberger SC
1 - 2
 (1 - 2)
SC Velbert

14:15
FT Union Nettetal
1 - 2
 (1 - 1)
VFB 03 Hilden

14:15
FT TVD Velbert
2 - 0
 (1 - 0)
Germania Ratingen
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

14:00
FT Spelle-Venhaus
5 - 0
 (1 - 0)
Eintracht Northeim

14:00
FT Wolfenbüttel
3 - 1
 (2 - 0)
Tundern

14:00
FT Hagen/Uthlede
2 - 1
 (1 - 0)
Bersenbruck

14:00
FT Lupo-Martini
1 - 1
 (1 - 0)
Gifhorn

14:00
FT Eintracht Celle
4 - 1
 (1 - 1)
FT Braunschweig
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

13:30
FT TSV Schott Mainz
0 - 0
 (0 - 0)
FV Engers 07

14:00
FT Dudenhofen
2 - 0
 (1 - 0)
Diefflen

14:00
FT Elversberg II
5 - 1
 ( - )
Karbach
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >

13:00
FT Union Neumünster
3 - 1
 (1 - 0)
Husumer SV

13:00
FT Eichede
1 - 2
 (0 - 0)
Flensburg

14:00
FT Frisia Risum-Lindholm
0 - 4
 (0 - 1)
SC Weiche-08
Germany - Oberliga Westfalen
Standings >

14:00
FT TUS Ennepetal
3 - 2
 (2 - 2)
Siegen

14:00
FT Preussen Munster 2
2 - 0
 (0 - 0)
Westfalia Herne

14:00
FT Gütersloh
1 - 1
 (1 - 0)
Sprockhovel

14:00
FT ASC 09 Dortmund
1 - 2
 (1 - 2)
RSV Meinerzhagen

14:00
FT Holzwickeder SC
1 - 1
 (0 - 1)
Paderborn II

14:00
FT Kaan-Marienborn
1 - 3
 (1 - 1)
Rot Weiss Ahlen

14:00
FT FC Eintracht Rheine
1 - 2
 (0 - 1)
Schermbeck

14:00
FT Wiedenbrück
2 - 1
 (2 - 0)
TuS Erndtebrück
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT Holstein Kiel II
3 - 0
 (2 - 0)
SV Drochtersen/Assel

13:00
FT St. Pauli II
0 - 0
 (0 - 0)
SSV Jeddeloh

13:30
FT red cardVFL Wolfsburg II
0 - 3
 (0 - 1)
Hannover 96 II

14:00
FT red cardHannoverscher SC
1 - 2
 (0 - 1)
VfB Lübeck

14:00
FT VfB Oldenburg
3 - 2
 (2 - 0)
Hamburger SV II

14:00
FT LSK Hansa
5 - 1
 (0 - 0)
TSV Havelse
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT red cardZFC Meuselwitz
0 - 1
 (0 - 0)
Lokomotive Leipzigred card

12:30
FT BSG Chemie Leipzig
2 - 0
 (1 - 0)
Lichtenberg

12:30
FT BFC Dynamo
1 - 3
 (0 - 2)
Hertha BSC IIred card

12:30
FT Berliner AK 07
1 - 1
 (1 - 0)
Rot Weiss Erfurt

12:30
FT Wacker Nordhausen
2 - 0
 (2 - 0)
VSG Altglienicke
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT TuS RW Koblenz
0 - 1
 (0 - 0)
SC Freiburg II
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT RW Oberhausen
0 - 3
 (0 - 0)
Rot-Weiss Essen

13:00
FT Borussia Dortmund II
4 - 2
 (2 - 0)
Fortuna Düsseldorf (Jgd.)
Greece - Super League
Standings >

17:00
FT PAOK Thessaloniki
2 - 1
 (1 - 0)
Panionios

17:15
FT Larissa
0 - 1
 (0 - 1)
Olympiacos Piraeus

18:00
FT Lamia
2 - 2
 (1 - 1)
Atromitos Athens

19:30
FT Asteras Tripolis
2 - 3
 (1 - 1)
AEK Athens
Honduras - Liga Nacional de Fútbol

22:30
FT Real de Minas
1 - 2
 (0 - 1)
Olimpia

23:00
FT Platense
1 - 1
 (1 - 1)
Sociedad Honduras

23:00
FT Motagua
1 - 0
 (1 - 0)
Marathon
Hong Kong - Premier League

07:30
FT Lee Man Warriors
4 - 2
 (2 - 1)
Sun Pegasus
Hungary - NB I
Standings >

17:00
FT red cardFerencvarosi TC
1 - 0
 (1 - 0)
Diosgyori VTK
Hungary - NB II

15:30
FT Tiszakecske
0 - 3
 (0 - 1)
MTK Budapest FC

15:30
FT Kazincbarcika
2 - 2
 (0 - 0)
Nyiregyhaza Spartacus

15:30
FT Dorogi FC
1 - 1
 (1 - 1)
Szombathelyi Haladas

16:00
FT Csakvari TK
2 - 1
 (0 - 1)
BFC Siofok

16:00
FT red cardBekescsabai Elore SE
0 - 3
 (0 - 2)
Budafoki

16:00
FT Szolnoki MAV
1 - 1
 (1 - 1)
Szeged 2011

16:00
FT Ajka Padragkut
5 - 1
 (3 - 0)
Vac-Ujbuda

18:00
FT Gyirmot
1 - 0
 (0 - 0)
Budaorsi SC
Iceland - Premier
Standings >

17:00
FT IBV Vestmannaeyjar
2 - 1
 (1 - 1)
Valur Reykjavik

17:00
FT HK Kopavogur
1 - 3
 (0 - 1)
Vikingur Reykjavik

18:00
FT KR Reykjavik
2 - 0
 (1 - 0)
IA Akranes

20:15
FT red cardBreidablik Kopavogur
4 - 3
 (3 - 0)
Fylkir
Indonesia - Super Liga
Standings >

09:30
FT Semen
2 - 3
 (0 - 1)
Barito Putera

09:30
FT Persija Jakarta
0 - 1
 (0 - 1)
Perseru Serui

12:00
FT PSM Makassar
2 - 1
 (0 - 1)
Persela Lamonganred card

12:30
FT PS Tni
2 - 2
 (0 - 1)
Pusamania Borneo

14:30
FT Madura United
2 - 1
 (0 - 0)
Kalteng Putra
Israel - Ligat HaAl
Standings >

17:00
FT Hapoel Beer Sheva
3 - 2
 (0 - 1)
Hapoel Eran Hadera FC

18:00
FT Hapoel Raanana
2 - 1
 (1 - 0)
Beitar Jerusalemred card

18:15
FT red cardMaccabi Tel Aviv
0 - 0
 (0 - 0)
Bnei Yehuda Tel Aviv
Italy - Serie C - Group A
Standings >

14:00
FT red cardJuventus U23
2 - 3
 (0 - 2)
Robur Siena

14:00
FT red cardOlbia
2 - 1
 (0 - 1)
AS Giana Erminio

14:00
FT red cardGozzano
0 - 2
 (0 - 0)
Como

14:00
FT AC Renate
4 - 0
 (2 - 0)
US Pontedera

14:00
FT Carrarese Calcio
1 - 1
 (1 - 1)
Alessandria Calcio

14:00
FT Pergolettese
0 - 2
 (0 - 0)
US Pistoiese 1921

16:30
FT Albinoleffe
1 - 1
 (1 - 1)
Pro Patriared card

16:30
FT Lecco
2 - 0
 (0 - 0)
Pro Vercelli 1892

16:30
FT Monza Brianza
2 - 0
 (1 - 0)
Novara Calcio
Italy - Serie C - Group B
Standings >

14:00
FT Padova Calcio
6 - 1
 (0 - 0)
Fano Calcio

14:00
FT red cardSüdtirol
2 - 3
 (0 - 1)
Carpi FC 1909

14:00
FT Feralpisalo
2 - 2
 (1 - 1)
Rimini

14:00
FT AS Gubbio 1910
2 - 2
 (0 - 1)
Virtus Vecomp Verona

16:30
FT Ravenna Calcio
1 - 2
 (0 - 0)
Reggiana 1919

16:30
FT Imolese
0 - 0
 (0 - 0)
ArzignanoChiampo

16:30
FT Vicenza Calcio
3 - 1
 (1 - 1)
Fermana

16:30
FT Sambenedettese
0 - 0
 (0 - 0)
US Triestina Calcio
Italy - Serie C - Group C
Standings >

14:00
FT Picerno
2 - 1
 (0 - 0)
FC Rieti

14:00
FT Ternana Calcio
1 - 0
 (0 - 0)
Potenzared card

16:30
FT US Casertana 1908
2 - 0
 (1 - 0)
SS Rende

16:30
FT Reggina
5 - 1
 (3 - 1)
Pro Cavese

16:30
FT Bisceglie
1 - 1
 (1 - 0)
US Catanzaro

16:30
FT Vibonese
0 - 1
 (0 - 0)
AS Avellino 1912red card

16:30
FT Calcio Catania
2 - 1
 (1 - 1)
Virtus Francavilla

16:30
FT AS Bari
1 - 3
 (0 - 1)
Viterbese
Italy - Serie B
Standings >

17:00
FT SS Juve Stabia
0 - 2
 (0 - 1)
AC Pisa 1909red card

17:00
FT Pescara Calcio
4 - 2
 (1 - 2)
Pordenone

20:00
FT red cardFrosinone
2 - 1
 (0 - 1)
Ascoli Calcio
Japan - J League
Standings >

10:00
FT Cerezo Osaka
2 - 1
 (1 - 1)
Kawasaki Frontale

10:00
FT Shimizu S-Pulse
0 - 4
 (0 - 2)
Kashima Antlers

11:00
FT Shonan Bellmare
1 - 1
 (0 - 1)
Urawa Red Diamonds
Japan - J-League Division 2
Standings >

10:00
FT Tochigi
0 - 3
 (0 - 2)
Mito Hollyhock

10:00
FT Machida Zelvia
1 - 1
 (1 - 1)
JEF United Chiba

11:00
FT Renofa Yamaguchi
1 - 2
 (0 - 1)
Fagiano Okayama
Korea - K-League

11:00
FT Incheon United FC
3 - 3
 (0 - 1)
Ulsan Horang-i

11:00
FT Sangju Sangmu Phoenix
1 - 1
 (1 - 0)
Daegu FC

11:00
FT Gangwon FC
2 - 0
 (0 - 0)
Gyeongnam FCred card

11:00
FT Seoul
0 - 2
 (0 - 2)
Jeonbuk Hyundai
Korea - K League Challenge

11:00
FT Ansan Greeners
2 - 1
 (0 - 1)
Gwangju FCred card

11:00
FT Suwon City FC
2 - 2
 (0 - 1)
Jeonnam

11:00
FT Asan Mugunghwa
2 - 3
 (1 - 0)
Bucheon FC
Luxembourg - National Division

15:00
FT FC Una Strassen
4 - 1
 (3 - 1)
Hostert

15:00
FT Mondorf-les-Bains
3 - 0
 (2 - 0)
Muhlenbach Lusitanos

15:00
FT Differdange FC 03
2 - 1
 (1 - 0)
Etzella Ettelbruck

15:00
FT F91 Dudelange
3 - 3
 (1 - 1)
Racing Luxembourg

15:00
FT CS Fola Esch
2 - 0
 (1 - 0)
Petange
Mexico - Liga Mx
Standings >

18:00
FT UNAM Pumas
2 - 1
 (0 - 0)
Deportivo Toluca

23:00
FT Gallos Blancos de Queretaro
1 - 1
 (1 - 0)
Puebla

01:00
FT Juarez
1 - 0
 (1 - 0)
CF Monterrey
Moldova - Divizia Nationala

14:00
FT Zimbru
0 - 1
 (0 - 0)
Sfintul Gheorghe

17:00
FT Speranta Crihana Veche
1 - 3
 (0 - 2)
Petrocub
Morocco - Cup
16:30 AP Sportif Settat
1 - 1
 (1 - 0)
Salmi *

16:30
AET Tihad Casablanca
3 - 1
 (1 - 1)
KACM Marrakesh

16:30
AET Racing Athletique
2 - 1
 (1 - 0)
Raja Beni Mellal

16:30
AET Union Touarga
3 - 2
 (1 - 2)
Wydad Fes

16:30
FT Cra de Hoceima
1 - 3
 (0 - 2)
Ittihad Tanger

16:30
AP Dcheira *
1 - 1
 (0 - 1)
OCK Olympique de Khouribga

19:00
FT Fus Fath Union Sportive Rabat
1 - 0
 (0 - 0)
Mouloudia Club d´Alger

21:00
FT MAT Maghrib Association Tetouan
1 - 0
 (1 - 0)
Chabab Mohammedia
N. Macedonia - Prva Liga
Standings >

15:30
FT FK Renova
0 - 1
 (0 - 0)
Vardar Skopje
Netherlands - Eredivisie
Standings >

11:15
FT FC Twente Enschede
3 - 1
 (1 - 0)
Utrechtred card

13:30
FT Sparta Rotterdam
1 - 4
 (0 - 2)
Ajax Amsterdam

15:45
FT Willem II Tilburg
0 - 1
 (0 - 0)
Feyenoord Rotterdam

15:45
FT Vitesse Arnhem
2 - 1
 (1 - 1)
AZ Alkmaar

19:00
FT RKC Waalwijk
1 - 3
 (1 - 0)
PSV Eindhoven
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

13:30
FT MVV Maastricht
1 - 0
 (0 - 0)
Roda JC Kerkrade
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:00
FT Sandefjord Fotball
3 - 1
 (2 - 0)
Sandnes ULF

16:00
FT Tromsdalen
2 - 5
 (0 - 1)
HamKam

17:00
FT Ullensaker/Kisa
2 - 2
 (1 - 1)
StrØmmen IF

17:00
FT Raufoss
2 - 1
 (0 - 1)
Nest-Sotra

17:00
FT Notodden
1 - 1
 (1 - 0)
KFUM

17:00
FT Aalesunds FK
4 - 0
 (0 - 0)
Jerv FK
Norway - Tippeligaen
Standings >

17:00
FT Lillestrom SK
1 - 3
 (1 - 2)
SK Brann

17:00
FT Ranheim IL
1 - 2
 (0 - 0)
Kristiansund BK

17:00
FT red cardSarpsborg
2 - 2
 (1 - 0)
Viking FK

17:00
FT Tromso IL
2 - 2
 (1 - 0)
Haugesund FK

17:00
FT Mjondalen
1 - 3
 (0 - 1)
Molde FK

19:00
FT Valerenga IF
1 - 1
 (0 - 0)
Rosenborg BKred card
Paraguay - Primera Division
Standings >

21:00
FT San Lorenzo
1 - 2
 (1 - 1)
Sol de America

23:30
FT Guarani CA
5 - 0
 (0 - 0)
General Diaz
Peru - Primera Division

19:15
FT Molinos El Pirata
0 - 0
 (0 - 0)
Carlos Manucci Trujillo

22:00
FT CC Deportivo Municipal
2 - 2
 (0 - 1)
Alianza Lima
Poland - Ekstraklasa
Standings >

14:00
FT Slask Wroclaw
1 - 1
 (1 - 1)
Pogon Szczecin

16:30
FT KKS Lech Poznan
1 - 2
 (0 - 1)
KS Cracovia

19:00
FT Legia Warszawa
3 - 1
 (2 - 0)
KS Rakow Czestochowa
Poland - 1. Liga
Standings >

14:00
FT Aspn Miedz Legnica
2 - 1
 (0 - 0)
Wigry Suwalki

16:00
FT GKS Belchatow
1 - 2
 (0 - 0)
Chrobry Glogow

18:00
FT MKS Puszcza Niepolomice
0 - 1
 (0 - 1)
FKS Stal Mielec
Portugal - Liga Z. Sagres
Standings >

16:00
FT red cardCD Tondela
0 - 0
 (0 - 0)
CD Santa Clara

18:30
FT Porto
3 - 0
 (1 - 0)
Vitória de Guimarãesred card

21:00
FT Sporting Braga
0 - 4
 (0 - 1)
Benfica
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:15
FT GD Estoril Praia
3 - 1
 (0 - 1)
Varzim SCred card

16:00
FT Mafra
1 - 0
 (0 - 0)
Academica de Coimbrared card

16:00
FT UD Oliveirense
0 - 1
 (0 - 0)
Sporting Farense

18:15
FT Academico de Viseu FC
1 - 3
 (1 - 1)
SC Covilhared card

18:15
FT GD Chaves
2 - 1
 (1 - 0)
Penafiel
Romania - Divizia A
Standings >

16:00
FT Hermanstadt
2 - 1
 (1 - 0)
Chindia Targoviste

19:00
FT Steaua Bucuresti
2 - 1
 (1 - 1)
FC Viitorul Constanta
Romania - Liga II
Standings >

11:30
FT red cardScolar Resita
1 - 2
 (1 - 1)
Rapid Bucuresti

16:00
FT Turnu Magurele
2 - 0
 (0 - 0)
Farul Constanta
Russia - Premier League
Standings >

12:00
FT Ural Yekaterinburg
2 - 4
 (1 - 2)
FK Krasnodar

14:30
FT Arsenal Tula
1 - 2
 (1 - 1)
CSKA Moscow

17:00
FT Spartak Moscow
0 - 1
 (0 - 1)
Zenit St. Petersburg
Scotland - Premier League
Standings >

12:00
FT Glasgow Rangers
0 - 2
 (0 - 1)
Celtic Glasgow
Serbia - Super Liga
Standings >

16:00
FT Indija
1 - 2
 (1 - 1)
Proleter Novi Sad

19:00
FT Partizan Belgrad
1 - 1
 (1 - 1)
Backa Topola

19:00
FT FK Cukaricki Stankom
1 - 0
 (0 - 0)
FK Radnicki Nis

19:00
FT FK Mladost Lucani
3 - 3
 (1 - 1)
FK Javor Matis

19:00
FT Napredak
4 - 0
 (1 - 0)
FK Rad Belgrade
Singapore - S. League

10:30
FT Hougang United FC
2 - 0
 (0 - 0)
Home United FC

10:30
FT Balestier Khalsa FC
1 - 4
 (1 - 2)
DPMM FC
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

17:00
FT DAC 1904 Dunajska Streda
5 - 2
 (2 - 1)
Slovan Bratislavared card

18:00
FT AS Trencin
2 - 2
 (2 - 0)
FC Nitra
Slovenia - Prva Liga
Standings >

17:00
FT NK Celje
3 - 0
 (2 - 0)
Rudar

19:10
FT NK Domzale
0 - 1
 (0 - 1)
NK Maribor
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

17:00
FT CD Lugo
2 - 4
 (1 - 2)
Alcorcon AD

17:00
FT Sporting Gijon
2 - 0
 (0 - 0)
Albacete Balompie

17:00
FT Rayo Vallecano
3 - 1
 (2 - 1)
Deportivo La Coruna

18:00
FT Girona
1 - 0
 (1 - 0)
CF Malaga

19:00
FT Deportiva Ponferradina
4 - 0
 (1 - 0)
Tenerife CD

20:00
FT CF Cadiz
2 - 1
 (1 - 0)
Extremadura
Sweden - Allsvenskan
Standings >

14:00
FT red cardKalmar FF
0 - 5
 (0 - 2)
Malmö FF

14:00
FT red cardAIK IF
1 - 0
 (1 - 0)
Djurgardens IF

14:00
FT GIF Sundsvall
0 - 2
 (0 - 1)
IFK Göteborg

16:30
FT BK Häcken
4 - 1
 (2 - 1)
Falkenbergs FF

16:30
FT IFK Norrköping
2 - 0
 (1 - 0)
Hammarby IFred card
Sweden - Superettan
Standings >

14:00
FT Jönköpings Södra
5 - 2
 (2 - 2)
Örgryte IS

14:00
FT IF Brommapojkarna
1 - 1
 (1 - 1)
Syrianska FC

16:30
FT Trelleborgs FF
2 - 1
 (2 - 0)
Vasteras SK

16:30
FT Dalkurd FF
3 - 1
 (0 - 1)
Norrby IFred card
Sweden - Div 1 Norra

13:00
FT Bodens
0 - 2
 (0 - 2)
Akropolis

14:00
FT Vasalund
5 - 0
 (3 - 0)
Tegs

15:00
FT Nykoping
0 - 0
 (0 - 0)
Sollentuna Utd FF

15:00
FT Linkoping City
1 - 0
 (1 - 0)
Carlstad United
Sweden - Div 1 Södra

12:00
FT Lindome
0 - 0
 (0 - 0)
Trollhattan

15:00
FT red cardTorns
2 - 3
 (0 - 2)
Lunds BKred card

15:00
FT Ljungskile
9 - 0
 (3 - 0)
Oskarshamns AIK

15:00
FT Landskrona
1 - 0
 (1 - 0)
Aatvidaberg FF

16:00
FT Skovde AIK
4 - 0
 (2 - 0)
Kristianstad
Sweden - Div 2 Norrland

13:00
FT Kramfors-Alliansen
1 - 0
 (0 - 0)
Pitea
Sweden - Div 2 Sodra Svealand

15:30
FT FC Gute
3 - 3
 (3 - 1)
Lidingo IFKred card
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

15:00
FT FC Basel
2 - 1
 (1 - 0)
FC Lugano

15:00
FT red cardFC Luzern
2 - 2
 (1 - 2)
Young Boys

15:00
FT FC Thun
0 - 1
 (0 - 1)
FC Sion
Switzerland - Challenge League
Standings >

15:00
FT Vaduz
2 - 2
 (1 - 1)
Grasshopper Club Zürich
Tunisia - Ligue Professionelle 1
Standings >

16:00
FT Etoile Sportive Sahel
0 - 0
 (0 - 0)
US Monastir
Turkey - 1st Lig
Standings >

15:00
FT Fatih Karagumruk
0 - 2
 (0 - 2)
Menemen Belediyespor Izmir

17:15
FT Giresunspor
2 - 2
 (1 - 0)
Hatayspor

19:45
FT Adana Demir
0 - 0
 (0 - 0)
Keciorengucu

19:45
FT Eskisehirspor
0 - 2
 (0 - 0)
Bursaspor
UEFA Women Euro Qualifiers
11:00 FT Kazakhstan W
0 - 3
 (0 - 0)
Serbia W
Ukraine - Premier League
Standings >

15:00
FT Olimpic Donetsk
0 - 4
 (0 - 2)
FC Shakhtar Donetsk

17:30
FT Zorya Lugansk
2 - 2
 (1 - 2)
FC Dynamo Kiev
Uruguay - Primera División
Standings >

19:00
FT red cardDanubio FC
0 - 1
 (0 - 0)
CA River Plate

19:00
FT CD Nacional
3 - 0
 (2 - 0)
CA Penarol
USA - USL Pro

23:00
FT New Mexico
0 - 2
 (0 - 0)
Los Angeles Blues

23:00
FT red cardBethlehem
2 - 0
 (1 - 0)
Swope Park
01:30 FT Saint Louis FC
3 - 2
 (2 - 1)
Hartford Athletic

01:30
FT Austin Bold
3 - 0
 (1 - 0)
Rio Grandered card
USA - Major League Soccer
Standings >

23:50
FT Seattle Sounders
4 - 3
 (1 - 0)
LA Galaxy

03:30
FT San Jose Earthquakes
3 - 0
 (3 - 0)
Orlando City

03:30
FT red cardPortland Timbers
1 - 0
 (1 - 0)
Real Salt Lake
Venezuela - Primera Division
Standings >

21:00
FT red cardEstudiantes de Merida
1 - 2
 (0 - 1)
Trujillanos

21:00
FT Atletico Venezuela
0 - 2
 (0 - 1)
Zamora

21:00
FT AC Lala FC
1 - 0
 (1 - 0)
Metropolitanos

22:00
FT Caracas
1 - 2
 (1 - 2)
Zulia

23:00
FT Monagas
1 - 1
 (1 - 0)
Puerto Cabellored card
Vietnam - First Division
09:30 FT Dak Lak
1 - 0
 (0 - 0)
Dong Tam Long An
09:30 FT DTBD
0 - 0
 (0 - 0)
Binh Dinh