Football results from 03.09.2019

International - Friendlies
15:00 FT Bulgaria U19
1 - 2
 (0 - 0)
North Macedonia U19
International - Women Friendly
17:00 FT Norway W
2 - 1
 (0 - 1)
England W
01:10 FT USA W
3 - 0
 (2 - 0)
Portugal W
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

19:30
FT Sacachispas
2 - 3
 (0 - 0)
Colegiales
Argentina - Primera B - Nacional

21:00
FT Nueva Chicago
1 - 1
 (0 - 0)
Club Atletico Platense

01:10
FT Ferrocarril Oeste
0 - 2
 (0 - 0)
Club Atletico Atlanta
Austria - 3. Liga

16:45
FT Wolfurt
3 - 2
 (2 - 2)
Langenegg
18:00 FT A. Lustenau (Am)
2 - 2
 (0 - 0)
Rothis
18:00 FT Austria Lustenau II
2 - 2
 (0 - 0)
Rothis
Brazil - Serie B
Standings >

23:15
FT Vila Nova GO
0 - 2
 (0 - 2)
Vitoria BA

23:15
FT Brasil de Pelotas RS
1 - 0
 (1 - 0)
Londrina PR

01:30
FT Criciuma SC
0 - 0
 (0 - 0)
Ponte Preta SP
Czech Republic - Cup

16:00
FT Benesov
2 - 1
 (2 - 0)
Pardubice
Denmark - Cup

16:15
FT Ledoje-Smorum
1 - 4
 (1 - 2)
Nykobing FC

16:15
FT Hillerod
1 - 0
 (0 - 0)
Naestved BK

16:15
FT Djursland
1 - 4
 (1 - 3)
VSK Aarhus

16:15
FT Fuglebakken
0 - 3
 (0 - 2)
Viby

16:15
FT Tarup-Paarup
0 - 3
 (0 - 1)
Roskilde

16:15
FT Vejgaard B
2 - 1
 (2 - 1)
Hobro IK
16:15 FT Herstedoster
4 - 7
 (1 - 3)
HIK Hellerup

16:15
FT Otterup
4 - 0
 (1 - 0)
Sydvest

18:00
FT Marienlyst
2 - 1
 (1 - 0)
Holstebro

18:00
FT FB
2 - 3
 (0 - 2)
Vanlosered card
Denmark - 2. Division Group 2

17:00
FT Jammerbugt
0 - 2
 (0 - 1)
Middelfart
England - Conference north
Standings >

19:45
FT AFC Telford United
4 - 3
 (1 - 2)
Gloucester City

19:45
FT Kettering Town
0 - 2
 (0 - 0)
Boston United

19:45
FT Kidderminster Harriers
1 - 3
 (1 - 2)
Brackley Town

19:45
FT Gateshead
1 - 0
 (1 - 0)
Spennymoor Town

19:45
FT Bradford Park Avenue
0 - 3
 (0 - 0)
Farsley AFC

19:45
FT Southport
2 - 1
 (2 - 0)
Altrinchamred card

19:45
FT red cardKingĀ“s Lynn
3 - 2
 (2 - 0)
Alfreton Town

19:45
FT Guiseley
0 - 0
 (0 - 0)
York City
England - Conference south
Standings >

19:45
FT Dulwich Hamlet
0 - 1
 (0 - 0)
Maidstone United

19:45
FT Welling United
0 - 0
 (0 - 0)
Eastbourne Borough

19:45
FT Tonbridge Angels
3 - 2
 (2 - 1)
Dartford

19:45
FT Bath City
3 - 0
 (1 - 0)
Hampton & Richmond Borough FC

19:45
FT Slough Town
2 - 0
 (2 - 0)
Hemel Hempstead Town

19:45
FT red cardConcord Rangers
2 - 2
 (0 - 1)
Braintree Town

19:45
FT Dorking
1 - 0
 (0 - 0)
Chippenham Townred card

19:45
FT St Albans Saints
2 - 3
 (1 - 1)
Wealdstone

19:45
FT Oxford City
0 - 0
 (0 - 0)
Weymouth
England - Football League Trophy

19:00
FT Forest Green Rovers
3 - 2
 (1 - 1)
Southampton U21

19:10
AP Bolton Wanderers
1 - 1
 (1 - 0)
Bradford City

19:30
FT Crewe Alexandra
1 - 3
 (0 - 3)
Burton Albion

19:30
FT AFC Wimbledon
0 - 2
 (0 - 0)
Brighton U21

19:30
FT Blackpool
5 - 1
 (2 - 1)
Morecambe

19:30
FT Northampton Town
0 - 2
 (0 - 2)
Peterborough United

19:45
FT Macclesfield Town
2 - 1
 (1 - 0)
Newcastle Utd U21

19:45
FT Oxford
2 - 1
 (0 - 0)
Norwich U21

19:45
FT Leyton Orient
2 - 0
 (1 - 0)
Southend Unitedred card

19:45
AP Plymouth Argyle
1 - 1
 (1 - 1)
Bristol Rovers

19:45
FT Exeter City
1 - 0
 (1 - 0)
Cheltenham Town

19:45
FT Grimsby Town
1 - 2
 (0 - 1)
Scunthorpe Unitedred card

19:45
FT Salford City
2 - 0
 (0 - 0)
Aston Villa U21

19:45
FT Ipswich Town
2 - 1
 (0 - 1)
Tottenham U21

19:45
FT Stevenage
0 - 3
 (0 - 1)
Milton Keynes Dons

19:45
FT Port Vale
2 - 1
 (0 - 1)
Shrewsbury Town

19:45
FT Doncaster Rovers
3 - 1
 (0 - 1)
Lincoln City

19:45
FT Portsmouth
1 - 0
 (0 - 0)
Crawley Town

19:45
FT Gillingham
2 - 3
 (1 - 1)
Colchester United

19:45
AP Coventry City
0 - 0
 (0 - 0)
Walsall

19:45
FT Accrington Stanley
2 - 1
 (0 - 0)
Fleetwood Townred card
England - National League
Standings >

19:45
FT Eastleigh
2 - 0
 (1 - 0)
Boreham Woodred card

19:45
FT Yeovil Town
1 - 0
 (0 - 0)
Sutton United

19:45
FT Woking
1 - 1
 (0 - 0)
Torquay Utd

19:45
FT Stockport County
2 - 1
 (2 - 0)
AFC Fylde

19:45
FT Harrogate Town
2 - 0
 (1 - 0)
Chorley

19:45
FT Notts County
0 - 0
 (0 - 0)
Solihull Moors

19:45
FT Barrow AFC
0 - 1
 (0 - 0)
Hartlepool United

19:45
FT Chesterfield
2 - 3
 (0 - 2)
Halifax Town

19:45
FT Dover Athletic
1 - 1
 (0 - 1)
Ebbsfleet United

19:45
FT Wrexham
2 - 2
 (1 - 1)
Maidenhead United
England - SFL Premier Division Central

19:45
FT Peterborough Sports
1 - 3
 (0 - 2)
Banbury United
England - NPL Premier Division
Standings >

19:45
FT Nantwich Town
1 - 3
 (0 - 1)
Warrington Town

19:45
FT Witton Albion
2 - 0
 (1 - 0)
Hyde United

19:45
FT Bamber Bridge
3 - 0
 (1 - 0)
Atherton Collieriesred card

19:45
FT Matlock Town
2 - 2
 (0 - 1)
Grantham Town

19:45
FT Lancaster City
0 - 0
 (0 - 0)
United of Manchesterred card

19:45
FT Whitby Town
2 - 0
 (0 - 0)
Scarborough

19:45
FT Mickleover Sports
4 - 2
 (1 - 1)
Buxton

19:45
FT Stafford Town
0 - 0
 (0 - 0)
Basford United
Germany - Regionalliga West
Standings >

17:30
FT TuS Haltern
2 - 2
 (0 - 2)
Wuppertaler SV
International - Club Friendlies

09:30
FT Perth Glory
1 - 1
 (1 - 1)
Newcastle United Jets

10:00
FT Western United
2 - 0
 (1 - 0)
North Geelong
Mexico - Copa Mexico

01:00
FT Atletico Monarcas Morelia
2 - 0
 (1 - 0)
Cimarrones de Sonora

03:00
FT UAEM Potros
0 - 2
 (0 - 2)
Atletico San Luis

03:00
FT E. Santander
1 - 0
 (1 - 0)
Universidad Guadalajara
Paraguay - Copa Paraguay

22:00
FT Deportivo Capiata
5 - 1
 (3 - 0)
San Juan
Russia - Cup

09:00
FT Sakhalin
0 - 2
 (0 - 1)
FC Ska-Energiya Khabarovsk

14:00
FT Irtysh
0 - 2
 (0 - 1)
FC Tom Tomsk

15:00
FT FK Tyumen
0 - 1
 (0 - 0)
FK Yenisey Krasnoyarsk
Saudi Arabia - Division 1

16:40
FT Al Thuqbah
0 - 0
 (0 - 0)
Najran

16:40
FT Al Najoom
1 - 3
 (1 - 1)
Al Shoalah

16:55
FT Al Mojzel
1 - 2
 (0 - 0)
Al Baten

17:15
FT Al Jabalain
1 - 3
 (0 - 2)
Al Khaleej Saihat
UEFA Women Euro Qualifiers
13:15 FT Georgia W
0 - 1
 (0 - 1)
Italy W
15:00 FT Ukraine W
0 - 8
 (0 - 3)
Germany W
16:00 FT Bosnia & Herzegovina W
2 - 0
 (0 - 0)
Malta W
16:00 FT Slovenia W
5 - 0
 (2 - 0)
Kosovo W
17:00 FT Austria W
3 - 0
 (3 - 0)
North Macedonia W
17:00 FT Latvia W
1 - 4
 (1 - 1)
Sweden W
17:00 FT Russia W
4 - 0
 (2 - 0)
Estonia W
18:00 FT Belarus W
6 - 0
 (2 - 0)
Faroe Islands W
18:00 FT Switzerland W
4 - 0
 (1 - 0)
Lithuania W
19:00 FT Netherlands W
3 - 0
 (1 - 0)
Turkey W
19:05 FT Wales W
2 - 2
 (1 - 1)
Northern Ireland W
19:30 FT Belgium W
6 - 1
 (2 - 0)
Croatia W
19:30 FT Ireland W
2 - 0
 (1 - 0)
Montenegro W