Football results from 13.10.2019

UEFA Euro 2020 Quali

15:00
FT Kazakhstan
0 - 2
 (0 - 1)
Belgium

18:00
FT Scotland
6 - 0
 (3 - 0)
San Marino

18:00
FT red cardCyprus
0 - 5
 (0 - 2)
Russia

18:00
FT Belarus
1 - 2
 (0 - 2)
Netherlands

18:00
FT Hungary
1 - 0
 (1 - 0)
Azerbaijan

20:45
FT Wales
1 - 1
 (1 - 1)
Croatia

20:45
FT red cardSlovenia
0 - 1
 (0 - 1)
Austria

20:45
FT Poland
2 - 0
 (0 - 0)
N. Macedonia

20:45
FT Estonia
0 - 3
 (0 - 0)
Germanyred card
International - Friendlies

14:00
FT Brazil
1 - 1
 (0 - 1)
Nigeria

15:00
FT Kenya
0 - 1
 (0 - 0)
Mozambique

15:00
FT Ethiopia
0 - 1
 (0 - 1)
Uganda

15:00
FT South Africa
2 - 1
 (2 - 0)
Mali

15:00
FT Togo
1 - 1
 (1 - 0)
Equatorial Guinea

16:00
FT Ecuador
1 - 6
 (0 - 3)
Argentina

17:00
FT Benin
2 - 2
 (1 - 1)
Zambia

19:00
FT Ivory Coast
3 - 1
 (2 - 0)
Democratic Republic of the Congo

20:45
FT Slovakia
1 - 1
 (0 - 0)
Paraguay
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

20:10
FT Almirante Brown
3 - 0
 (0 - 0)
CA San Miguel

20:30
FT Deportivo Armenio
1 - 1
 (0 - 0)
CSD Flandria
Argentina - Primera B - Nacional

20:30
FT CA All Boys
1 - 1
 (1 - 1)
CD Santamarina Tandil

20:30
FT CA Brown de Adrogue
1 - 1
 (1 - 1)
CA Sarmiento

21:00
FT Guillermo Brown
2 - 0
 (1 - 0)
Nueva Chicago

22:00
FT Gimnasia Mendoza
2 - 0
 (1 - 0)
Gimnasia Y Esgrima Jujuy

22:30
FT Alvarado
3 - 2
 (3 - 1)
Estudiantes Rio Cuarto

23:10
FT San Martin de San Juan
3 - 1
 (3 - 0)
Independiente Rivadavia de Mendoza

02:30
FT Mitre Santiago Del Estero
1 - 1
 (1 - 0)
Deportivo Moron
Australia - A-League
Standings >

07:00
FT Wellington Phoenix
0 - 1
 (0 - 1)
Western United

09:00
FT Perth Glory
1 - 1
 (1 - 0)
Brisbane Roar
Austria - 3. Liga

16:00
FT Rothis
2 - 0
 (2 - 0)
SCR Altach II

16:00
FT Wolfurt
0 - 3
 (0 - 1)
VfB Hohenems
Belgium - Proximus League
Standings >

16:00
FT Sporting Lokeren
1 - 1
 (0 - 1)
Union Saint-Gilloisered card
Brazil - Serie A
Standings >

21:00
FT Internacional RS
0 - 0
 (0 - 0)
Santos SP

21:00
FT Atletico PR
0 - 2
 (0 - 1)
Flamengo RJ

21:00
FT Ceara CE
1 - 0
 (0 - 0)
Avai SC

21:00
FT Vasco da Gama
1 - 0
 (0 - 0)
Fortalezared card

23:00
FT Sao Paulo SP
1 - 0
 (0 - 0)
Corinthians SP

00:00
FT Chapecoense SC
1 - 1
 (0 - 1)
Cruzeiro MG

00:00
FT red cardAtletico Mineiro
1 - 4
 (1 - 2)
Gremio Porto Alegre
Chile - Primera Division
Standings >

17:30
FT red cardCD O`Higgins
1 - 2
 (1 - 2)
Universidad de Concepción
China - Super League
Standings >

13:35
FT Beijing Renhe
1 - 4
 (1 - 3)
Chongqing Dangdai Lifan
Colombia - Primera A
Standings >

21:00
FT Deportivo La Equidad
1 - 1
 (0 - 0)
Once Caldas S. A.

23:00
FT Union Magdalena
1 - 0
 (0 - 0)
Envigado

00:00
FT Atlético Nacional Medellin
1 - 0
 (1 - 0)
Aguilas Pereira

01:00
FT red cardJaguares de Córdoba
0 - 1
 (0 - 1)
Independiente Medellinred card

03:00
FT Cucuta
1 - 0
 (1 - 0)
Patriotas Boyacá F.C.
CONCACAF - Nations League

21:00
FT British Virgin Islands
3 - 4
 (1 - 1)
Bonaire

00:00
FT St. Kitts and Nevis
0 - 1
 (0 - 1)
Belize

01:00
FT red cardGrenada
1 - 0
 (0 - 0)
French Guiana

02:00
FT Costa Rica
0 - 0
 (0 - 0)
Curacao

04:00
FT Honduras
1 - 0
 (1 - 0)
Martinique
Costa Rica - Primera Division
Standings >

19:00
FT CS Cartagines
2 - 2
 (0 - 1)
Perez Zeledonred card
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

10:15
FT Admira Praha
2 - 1
 (0 - 1)
Pribram II

10:15
FT Slavia Praha II
2 - 1
 (1 - 0)
Mas Taborsko

10:15
FT Dukla Praha II
0 - 1
 (0 - 1)
Jablonec II

10:15
AP Hradec Kralove II
1 - 1
 (1 - 0)
Chlumec nad Cidlinou

15:30
FT Sokol Zapy
2 - 0
 (0 - 0)
Slovan Liberec II

15:30
FT Sokol Brozany
0 - 1
 (0 - 1)
Usti N Orlici
Denmark - 2. Division Group 1

13:00
FT Avarta
0 - 3
 (0 - 1)
Vanlose
Denmark - 2. Division Group 2

14:00
FT Ringkobing
1 - 3
 (1 - 0)
Aarhus Fremad

15:00
FT AB Gladsaxe
0 - 1
 (0 - 0)
Jammerbugtred card
Denmark - 1. Division
Standings >

15:00
FT Vendsyssel FF
1 - 1
 (0 - 0)
Naestved BK
England - League 1
Standings >

13:00
FT Coventry City
0 - 1
 (0 - 0)
Tranmere Rovers
Germany - Bayernliga Nord
Standings >

15:00
FT Ammerthal
2 - 1
 (2 - 0)
Seligenporten
Germany - Bayernliga Süd
Standings >

16:00
FT Jahn Regensburg II
3 - 2
 (2 - 1)
Dachau
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

13:00
FT Schwachhausen
2 - 0
 (1 - 0)
Union Bremen

15:00
FT Borgfeld
1 - 3
 (1 - 1)
SFL Bremerhaven

15:00
FT Hastedt
2 - 4
 (0 - 2)
Geestemunde
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

15:00
FT RW Walldorf
1 - 4
 (0 - 1)
Hessen Dreieich

15:00
FT Ginsheim
3 - 1
 (0 - 0)
Fernwald

15:00
FT Neuhof
3 - 2
 (1 - 2)
FV Bad Vilbel

15:30
FT Eddersheim
0 - 0
 (0 - 0)
TUS Dietkirchen
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >

10:45
FT Paloma
2 - 2
 (2 - 1)
Hamburger SV III
14:00 FT Buchholz
5 - 3
 (2 - 1)
Tornesch

14:00
FT Rugenbergen
2 - 3
 (1 - 0)
Barmbek-Uhlenhorst

15:00
FT TSV Sasel
0 - 1
 (0 - 0)
Dassendorf

15:30
FT Concordia
2 - 0
 ( - )
Curslack-Neuengamme
Germany - Mittelrheinliga
Standings >

15:00
FT GFC Düren
3 - 1
 (1 - 1)
Fortuna Koln II

15:00
FT Wegberg-Beeck
3 - 0
 (1 - 0)
Friesdorf

15:15
FT Wesseling-Urfeld
1 - 1
 (0 - 1)
Hennef 05

15:15
FT Frechen
2 - 0
 (0 - 0)
Viktoria Arnoldsweiler

15:30
FT Siegburger
2 - 1
 (1 - 1)
Borussia Freialdenhoven

15:30
FT Pesch
5 - 0
 (2 - 0)
Eilendorf

15:30
FT Deutz
0 - 1
 (0 - 1)
Hürth

18:00
FT VfL Vichttal
0 - 1
 (0 - 1)
Breinig
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

15:00
FT SC Velbert
1 - 2
 (1 - 0)
Kray

15:00
FT SV 1919 Straelen
3 - 1
 (3 - 0)
1 FC Kleve

15:00
FT Cronenberger SC
2 - 2
 (1 - 1)
VFB 03 Hilden

15:00
FT TuRU 1880 Düsseldorf
0 - 2
 (0 - 0)
FC Monheim

15:00
FT Meerbusch
2 - 4
 (2 - 1)
Germania Ratingen

15:00
FT Schonnebeck
3 - 1
 (2 - 0)
Union Nettetal

15:00
FT Bocholt
1 - 1
 (0 - 1)
Schwarz-Weiß Essen

15:00
FT Niederwenigern
0 - 2
 (0 - 1)
TVD Velbert
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

14:00
FT Eintracht Northeim
0 - 6
 (0 - 2)
Delmenhorst

15:00
FT Arminia Hannover
1 - 0
 (0 - 0)
FT Braunschweig

15:00
FT Heeslinger
0 - 0
 (0 - 0)
Gifhorn

15:00
FT Spelle-Venhaus
5 - 2
 (4 - 1)
VfL Oldenburg

15:00
FT TB Uphusen
3 - 1
 (2 - 1)
Hagen/Uthlede

15:00
FT Wolfenbüttel
1 - 3
 (1 - 0)
Eintracht Celle
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

15:00
FT Elversberg II
0 - 4
 (0 - 3)
Pfeddersheim
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >

14:00
FT Eichede
1 - 3
 (0 - 2)
Bordesholm
Germany - Oberliga Westfalen
Standings >

15:00
FT TuS Erndtebrück
1 - 4
 (0 - 1)
Rot Weiss Ahlen

15:00
FT Wiedenbrück
4 - 2
 (1 - 1)
Holzwickeder SC

15:00
FT TUS Ennepetal
3 - 1
 (1 - 0)
Paderborn II

15:00
FT Sprockhovel
3 - 0
 (1 - 0)
Siegen

15:00
FT RSV Meinerzhagen
2 - 0
 (1 - 0)
Hammer SpVgg

15:00
FT Kaan-Marienborn
2 - 2
 (0 - 1)
Preussen Munster 2

15:00
FT Gütersloh
0 - 0
 (0 - 0)
Schermbeck

15:00
FT SV Westfalia Rhynern
0 - 1
 (0 - 0)
FC Eintracht Rheine

15:30
FT ASC 09 Dortmund
1 - 2
 (0 - 2)
Westfalia Herne
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT VfB Oldenburg
2 - 0
 (1 - 0)
SSV Jeddeloh

14:00
FT Eintracht Norderstedt
1 - 2
 (0 - 2)
VfB Lübeck

14:00
FT Holstein Kiel II
0 - 0
 (0 - 0)
TSV Havelse

15:00
FT Hannoverscher SC
1 - 2
 (1 - 1)
Heider SV
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

15:00
FT Giessen
0 - 3
 (0 - 0)
SSV Ulm 1846
Germany - Frauen Bundesliga
14:00 FT Potsdam W
4 - 5
 (0 - 3)
Freiburg W
14:00 FT Duisburg W
2 - 1
 (2 - 1)
Bayer Leverkusen W
14:00 FT Sand W
3 - 0
 (1 - 0)
Frankfurt W
14:00 FT Jena W
1 - 7
 (0 - 1)
SGS Essen W
Greece - Football League
Standings >

14:00
FT Ikaloi Trikala
1 - 1
 (1 - 0)
Olympiakos Volos

15:00
FT Veria
2 - 1
 (1 - 0)
PO Triglia

15:00
FT Niki Volos
1 - 1
 (0 - 0)
Kalamata

15:00
FT Diagoras
4 - 1
 (1 - 0)
Thesprotos

15:00
FT Ionikos
0 - 1
 (0 - 1)
OF Ierapetra
International - Club Friendlies

13:00
FT Arsenal Tula
1 - 2
 (0 - 0)
FK Jelgava

13:00
FT Dnipro-1
2 - 1
 (1 - 1)
PFC Oleksandria

15:00
FT Dinamo Moscow
2 - 0
 (0 - 0)
Pyunik Yerevan FC

15:00
FT Bloemfontein Celtic
2 - 0
 (1 - 0)
Kaizer Chiefs

16:00
FT Vejle BK
2 - 4
 (1 - 3)
Haugesund FK
Italy - Serie C - Group A
Standings >

15:00
FT Carrarese Calcio
3 - 0
 (1 - 0)
Pergolettese

15:00
FT Lecco
1 - 3
 (1 - 3)
Pianese

15:00
FT Olbia
0 - 1
 (0 - 1)
Pro Patria

17:30
FT AC Renate
3 - 0
 (3 - 0)
Gozzano

17:30
FT Robur Siena
1 - 1
 (0 - 0)
US Arezzored card

17:30
FT red cardAlessandria Calcio
1 - 1
 (1 - 0)
Como

17:30
FT Monza Brianza
1 - 0
 (0 - 0)
Albinoleffered card

17:30
FT AS Giana Erminio
2 - 1
 (2 - 0)
Novara Calcio
Italy - Serie C - Group B
Standings >

15:00
FT Fano Calcio
0 - 0
 (0 - 0)
Riminired card

15:00
FT Feralpisalo
1 - 0
 (1 - 0)
Südtirol

15:00
FT AS Gubbio 1910
1 - 2
 (1 - 1)
Carpi FC 1909

15:00
FT Cesena
1 - 3
 (0 - 2)
Sambenedettesered card

15:00
FT Reggiana 1919
3 - 1
 (1 - 1)
US Triestina Calciored card

15:00
FT Virtus Vecomp Verona
3 - 1
 (2 - 0)
Vis Pesaro

17:30
FT red cardArzignanoChiampo
1 - 1
 (1 - 0)
Modena

17:30
FT Piacenza Calcio
2 - 1
 (0 - 1)
Vicenza Calcio

17:30
FT red cardFermana
0 - 1
 (0 - 0)
Imolese
Italy - Serie C - Group C
Standings >

15:00
FT Virtus Francavilla
6 - 2
 (3 - 0)
Vibonese

15:00
FT SS Rende
0 - 1
 (0 - 0)
Pro Cavese

15:00
FT Calcio Catania
1 - 0
 (0 - 0)
Picerno

15:00
FT Potenza
1 - 0
 (0 - 0)
Teramo Calcio

17:30
FT US Casertana 1908
1 - 1
 (1 - 1)
ASD Sicula Leonzio

17:30
FT AS Bari
2 - 0
 (0 - 0)
Ternana Calcio

17:30
FT Paganese Calcio 1926
3 - 1
 (0 - 1)
AS Avellino 1912

17:30
FT Viterbese
1 - 0
 (0 - 0)
Bisceglie

17:30
FT FC Rieti
0 - 1
 (0 - 0)
SS Monopoli 1966
Japan - J-League Division 2
Standings >

07:00
FT Tokushima Vortis
2 - 1
 (0 - 1)
Fagiano Okayama

08:00
FT Ehime
0 - 1
 (0 - 1)
Niigata Albirex

09:00
FT Ventforet Kofu
1 - 1
 (0 - 1)
Tochigi

10:00
FT Machida Zelvia
0 - 0
 (0 - 0)
Kagoshima Utd

07:00
Postp. Omiya Ardija - Avispa Fukuoka
Japan - League Cup

06:00
FT Consadole Sapporo
1 - 0
 (0 - 0)
Gamba Osaka

12:00
FT Kashima Antlers
0 - 0
 (0 - 0)
Kawasaki Frontale
Mexico - Copa Mexico

19:00
FT UAEM Potros
0 - 0
 (0 - 0)
UNAM Pumas
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

12:15
FT Volendam
1 - 1
 (1 - 0)
Den Bosch

14:30
FT SBV Excelsior
3 - 2
 (0 - 1)
Dordrecht

14:30
FT Almere City
1 - 1
 (0 - 0)
Go Ahead Eaglesred card
Peru - Primera Division

18:00
FT Molinos El Pirata
1 - 1
 (1 - 0)
Sport Boys Callaored card

22:30
FT Universidad San Martin
2 - 3
 (1 - 1)
Alianza Lima

01:00
FT FBC Melgar
1 - 0
 (0 - 0)
Binacional
Portugal - Segunda Liga
Standings >

16:00
FT red cardCD Cova Piedade
0 - 2
 (0 - 2)
Sporting Farense

17:00
FT Vilafranquense
3 - 2
 (2 - 0)
UD Oliveirense
Portugal - Taça de Portugal

16:00
FT Sporting Braga
2 - 1
 (2 - 0)
CS Maritimo

17:00
FT Penafiel
1 - 2
 (1 - 0)
FC Pacos Ferreirared card
Romania - Liga II
Standings >

13:30
FT Damila Maciuca
1 - 1
 (0 - 0)
Universitatea Cluj

16:00
FT Csikszereda M. Ciuc
2 - 2
 (2 - 0)
CS Pandurii Targu Jiured card

18:30
FT Petrolul Ploiesti
3 - 0
 (2 - 0)
Daco-Getica Bucuresti
Russia - Div 2 Ural-Povolzhye

12:00
FT FC Volga Ulyanovsk
2 - 2
 (0 - 0)
Nosta

12:00
FT Ufa 2
1 - 2
 (0 - 1)
FK Ural-2

12:00
FT red cardFK Tyumen
0 - 0
 (0 - 0)
Chelyabinsk

13:00
FT Kamaz
0 - 0
 (0 - 0)
Soyuz-Gazprom

13:00
FT Zvezda Perm
1 - 3
 (1 - 2)
Lada SOK

15:00
FT FC Lada Togliatti
1 - 3
 (1 - 1)
Akron Togliatti
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

12:00
FT Mirandes
2 - 1
 (1 - 0)
Fuenlabrada

16:00
FT Numancia CD
0 - 1
 (0 - 0)
Real Zaragoza

18:00
FT SD Huesca
1 - 1
 (0 - 0)
Racing Santander

18:00
FT Albacete Balompie
1 - 2
 (1 - 0)
Real Oviedo

21:00
FT Union Deportiva Las Palmas
3 - 0
 (2 - 0)
Deportivo La Coruna
Sweden - Div 1 Norra

13:00
FT Tegs
3 - 0
 (1 - 0)
Forward

15:00
FT Gefle IF
2 - 3
 (0 - 1)
Akropolis

15:00
FT Karlslunds
2 - 5
 (1 - 1)
Bodens

15:00
FT Carlstad United
2 - 1
 (1 - 0)
Umea

17:00
FT Vasalund
0 - 3
 (0 - 0)
Linkoping City
Sweden - Div 1 Sodra

17:00
FT Kristianstad
1 - 2
 (1 - 2)
Aatvidaberg FF
Sweden - Div 2 Norrland

14:00
FT Anundsjo
0 - 2
 (0 - 0)
IFK Östersund

14:00
FT Ytterhogdals
1 - 0
 (0 - 0)
IFK Lulea

14:00
FT Pitea
0 - 2
 (0 - 2)
Skelleftea

14:00
FT IFK Umea
1 - 1
 (1 - 0)
Sandviks

14:00
FT Gottne IF
2 - 1
 (2 - 0)
Taftea IK

14:00
FT Kramfors-Alliansen
1 - 0
 (0 - 0)
Friska Viljor

14:00
FT Umea
1 - 4
 (0 - 3)
IFK Timra
Sweden - Div 2 Norra Svealand

13:00
FT Skiljebo
1 - 2
 (1 - 0)
Hudiksvall

13:00
FT Enköping
3 - 3
 (0 - 1)
IFK Stocksund

13:00
FT Kungsangens
1 - 4
 (1 - 2)
Kvarnsveden

13:00
FT Valbo FF
1 - 2
 (0 - 1)
FC Gute

13:00
FT Gamla Upsala
6 - 2
 (3 - 1)
Sundbybergs

13:00
FT Karlberg
5 - 4
 (3 - 1)
Lidingo IFK

13:00
FT Taby
3 - 1
 (2 - 0)
Mora
USA - USL Pro

20:00
FT Charleston Battery
1 - 2
 (1 - 1)
Loudoun

01:00
FT Oklahoma City Energy
0 - 2
 (0 - 0)
Rio Grande

04:30
FT red cardPhoenix Rising
1 - 2
 (0 - 0)
Real Monarchsred card

04:30
FT Sacramento Republic FC
2 - 3
 (1 - 2)
Los Angeles Blues

04:30
FT Fresno
2 - 2
 (1 - 1)
LA Galaxy 2
Venezuela - Primera Division
Standings >

17:00
FT Dep. La Guaira
2 - 2
 (1 - 1)
Puerto Cabello

22:00
FT red cardLlaneros de Guanare
1 - 0
 (1 - 0)
Aragua

22:00
FT Atletico Venezuela
2 - 1
 (2 - 0)
Monagas

22:00
FT Deportivo Lara
1 - 0
 (1 - 0)
Deportivo Tachira

00:00
FT Zamora
3 - 0
 (1 - 0)
Metropolitanos