Football results from 23.11.2019

Germany - Bundesliga
Standings >

15:30
FT Fortuna Düsseldorf
0 - 4
 (0 - 3)
Bayern München

15:30
FT Eintracht Frankfurt
0 - 2
 (0 - 1)
VfL Wolfsburgred card

15:30
FT Union Berlin
2 - 0
 (1 - 0)
Borussia Mönchengladbach

15:30
FT Werder Bremen
1 - 2
 (0 - 1)
Schalke 04

15:30
FT Bayer 04 Leverkusen
1 - 1
 (1 - 1)
SC Freiburg

18:30
FT RB Leipzig
4 - 1
 (3 - 1)
1. FC Köln
Italy - Serie A
Standings >

15:00
FT Atalanta Bergamo
1 - 3
 (0 - 0)
Juventus Turin

18:00
FT AC Milan
1 - 1
 (1 - 1)
SSC Napoli

20:55
FT Turin
0 - 3
 (0 - 2)
Inter Milan
Spain - LaLiga Santander
Standings >

13:00
FT CD Leganes
1 - 2
 (1 - 0)
Barcelona

16:00
FT Betis Sevilla
2 - 1
 (1 - 1)
Valencia CF

18:30
FT Granada CF
1 - 1
 (0 - 0)
Atletico Madrid

21:00
FT Real Madrid
3 - 1
 (1 - 1)
Real Sociedad
England - Premier League
Standings >

13:30
FT West Ham United
2 - 3
 (0 - 2)
Tottenham Hotspur

16:00
FT Brighton & Hove Albion
0 - 2
 (0 - 0)
Leicester City

16:00
FT Crystal Palace
1 - 2
 (0 - 0)
Liverpool

16:00
FT Arsenal
2 - 2
 (1 - 1)
Southampton

16:00
FT red cardAFC Bournemouth
1 - 2
 (0 - 2)
Wolverhampton Wanderers

16:00
FT Everton
0 - 2
 (0 - 0)
Norwich City

16:00
FT Watford
0 - 3
 (0 - 0)
Burnley

18:30
FT Manchester City
2 - 1
 (2 - 1)
Chelsea
France - Ligue 1
Standings >

17:30
FT red cardLyon
2 - 1
 (2 - 0)
OGC Nicered card

20:00
FT Metz
1 - 1
 (0 - 1)
Stade de Reimsred card

20:00
FT red cardAmiens SC
0 - 4
 (0 - 1)
Racing Strasbourg

20:00
FT Dijon FCO
2 - 1
 (0 - 0)
Stade Rennes

20:00
FT Stade Brestois 29
1 - 1
 (0 - 1)
Nantes

20:00
FT SCO Angers
1 - 0
 (0 - 0)
Olympique Nimes
Turkey - Super Lig
Standings >

13:00
FT Denizlispor
2 - 0
 (0 - 0)
Caykur Rizespor

15:30
FT red cardMKE Ankaragucu
0 - 3
 (0 - 1)
Trabzonspor

18:00
FT Torku Konyaspor
0 - 1
 (0 - 0)
Besiktas JK
Albania - Super League
Standings >

13:30
FT red cardFlamurtari Vlore
1 - 1
 (0 - 0)
Luftetari Gjirokaster

13:30
FT Kukesi
2 - 1
 (1 - 1)
Bylis Ballsh

16:30
FT Skenderbeu Korce
2 - 1
 (1 - 0)
KF Tirana
Algeria - Ligue 1
Standings >

15:00
FT CR Belouizdad
1 - 1
 (0 - 1)
Mlilared card

15:00
FT USM Bel Abbes
2 - 1
 (0 - 1)
CS Constantine

15:00
FT red cardMagra
1 - 1
 (1 - 0)
Bordj Bou Arreridj

16:00
FT Paradou AC
1 - 1
 (0 - 1)
ES Setif

16:00
FT JS Kabylie
0 - 0
 (0 - 0)
Saoura

16:00
FT Chlef
2 - 1
 (1 - 0)
MC Algerred card

17:00
FT US Biskra
1 - 0
 (1 - 0)
Union Sportive Médina d´Alger
Arab Emirate - League Cup

15:00
FT Bani Yas
4 - 0
 (1 - 0)
Hatta Dubai

15:00
FT Al Ain [KSA]
1 - 1
 (1 - 1)
Al Ittihad Kalba

17:30
FT Sharjah FC
5 - 1
 (2 - 0)
Al Fujairah
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

21:00
FT Talleres (R.E)
2 - 1
 (0 - 1)
Club Atletico Fenixred card

21:00
FT Comunicaciones
1 - 0
 (0 - 0)
San Telmo

21:00
FT Villa San Carlos
1 - 1
 (0 - 0)
Deportivo Armeniored card

21:00
FT Club Atletico Acassuso
2 - 0
 (1 - 0)
Tristan Suarezred card

21:00
FT Defensores Unidos
2 - 2
 (1 - 1)
Almirante Brown
Argentina - Primera Division
Standings >

23:40
FT CA Huracan
1 - 1
 (0 - 0)
Central Cordoba Santiago

23:40
FT Defensa Y Justicia
2 - 0
 (1 - 0)
Atletico Lanus

01:45
FT red cardClub Atletico Tucuman
2 - 2
 (1 - 0)
San Lorenzo
Argentina - Primera B - Nacional

21:00
FT Nueva Chicago
1 - 3
 (1 - 2)
Agropecuario Argentino

21:00
FT CA Brown de Adrogue
0 - 0
 (0 - 0)
Defensores de Belgrano

21:00
FT Deportivo Riestra
1 - 0
 (0 - 0)
Atletico Rafaelared card

21:00
FT Club Almagro
1 - 0
 (0 - 0)
CD Santamarina Tandil

00:30
FT Alvarado
4 - 2
 (1 - 2)
Estudiantes de Buenos Aires

01:10
FT CA Belgrano
1 - 1
 (1 - 0)
Mitre Santiago Del Esterored card
Armenia - Division 1

11:00
FT Lori
2 - 0
 (1 - 0)
Ararat-Armenia

11:00
FT red cardShirak Gyumri FC
1 - 3
 (0 - 2)
Alashkert
Australia - A-League
Standings >

07:00
FT Wellington Phoenix
2 - 1
 (1 - 0)
Brisbane Roar

09:30
FT Adelaide United
3 - 1
 (1 - 0)
Melbourne Victory

11:45
FT Perth Glory
1 - 3
 (1 - 1)
Sydney
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

17:00
FT WSG Wattens
0 - 2
 (0 - 0)
LASK Linz

17:00
FT RB Salzburg
2 - 2
 (2 - 1)
SKN St. Pölten

17:00
FT SV Mattersburg
1 - 4
 (0 - 2)
Wolfsberger AC
Austria - 2. Liga
Standings >

14:30
FT FC Juniors
2 - 2
 (1 - 2)
FAC Wien

14:30
FT red cardAustria Lustenau
0 - 1
 (0 - 1)
Lafnitz
Azerbaijan - Premier

12:00
FT red cardSabayil
1 - 3
 (0 - 0)
Sabah Baku
Belgium - Pro League
Standings >

18:00
FT AS Eupen
1 - 2
 (0 - 1)
Standard Lüttich

20:00
FT Yellow Red KV Mechelen
0 - 2
 (0 - 1)
SV Zulte Waregem

20:00
FT KV RS Waasland Beveren
1 - 1
 (1 - 0)
Cercle Brugge

20:30
FT Royal Mouscron-Peruwelz
2 - 2
 (1 - 1)
KRC Genk
Belgium - Proximus League
Standings >

17:00
FT Lommel United
0 - 0
 (0 - 0)
Union Saint-Gilloise

20:30
FT Beerschot VA
1 - 1
 (0 - 0)
Sporting Lokeren
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

13:00
FT Doboj Kakanj
0 - 4
 (0 - 3)
Radnik Bijeljina

13:00
FT FK Velez Mostar
1 - 2
 (0 - 1)
FK Sarajevored card

13:00
FT Tuzla City
1 - 0
 (1 - 0)
NK Celik

13:00
FT Zvijezda Brgule
1 - 1
 (1 - 0)
Sloboda Tuzla

16:00
FT FK Borac Banja Luka
0 - 0
 (0 - 0)
Zrinjski Mostar
Brazil - Serie A
Standings >

01:00
FT Santos SP
4 - 1
 (1 - 1)
Cruzeiro MG
Brazil - Serie B
Standings >

21:00
FT Botafogo SP
0 - 0
 (0 - 0)
Cuiaba
Bulgaria - A PFG
Standings >

11:30
FT red cardPFC Slavia Sofia
0 - 1
 (0 - 0)
Cherno More Varna

14:00
FT OFC Botev Vratsa
0 - 3
 (0 - 2)
CSKA Sofia

16:30
FT Ludogorets Razgrad
2 - 1
 (2 - 1)
Lokomotiv 1926 Plovdiv
Bulgaria - B PFG
Standings >

13:30
FT Kariana Erden
1 - 0
 (1 - 1)
Spartak 1919 Pleven

13:30
FT Septemvri Sofia
3 - 1
 (1 - 0)
PFK Pomorie

13:30
FT Chernomorets Balchik
1 - 0
 (0 - 0)
Spartak Varna

15:00
FT OFK Pirin
3 - 1
 (0 - 1)
Strumska Slava

15:30
FT Liteks Lovech
0 - 1
 (0 - 0)
PFC Montana 1921
China - Super League
Standings >

08:30
FT Dalian Yifang F.C.
3 - 3
 (1 - 1)
Hebei China Fortune

08:30
FT Tianjin TEDA
3 - 0
 (0 - 0)
Shenzhen FCred card

08:30
FT Beijing Renhe
2 - 3
 (0 - 3)
Jiangsu Shuntian

12:35
FT Guangzhou Evergrande
2 - 0
 (1 - 0)
Shanghai SIPG
Colombia - Primera A
Standings >

00:00
FT red cardAlianza Petrolera
0 - 1
 (0 - 1)
America De Cali
Copa Libertadores

21:00
FT red cardFlamengo RJ
2 - 1
 (0 - 1)
River Platered card
Croatia - 1. Hnl
Standings >

15:00
FT HNK Gorica
1 - 0
 (0 - 0)
Vsnk Varazdin

17:30
FT NK Slaven Belupo
1 - 0
 (1 - 0)
NK Lokomotiva Zagreb
Croatia - 2. Hnl
Standings >

13:00
FT NK Dinamo Zagreb 2
1 - 0
 (1 - 0)
Hajduk Split 2

13:30
FT HNK Cibalia-Vinkovci
1 - 1
 (1 - 1)
Hrvatski Dragovoljac

13:30
FT Radnik Sesvete
0 - 0
 (0 - 0)
Orijent

13:30
FT Croatia Sesvete
0 - 0
 (2 - 0)
Orijent

13:30
FT HNK Sibenik
1 - 0
 (0 - 0)
Dubrava Zagreb

13:30
FT Solin
2 - 0
 (1 - 0)
Osijek 2

13:30
FT Kustosija
1 - 0
 (1 - 0)
Croatia Zmijavci
Cyprus - 1. Division

16:00
FT Nea Salamis
1 - 0
 (0 - 0)
AEK Larnaca

17:00
FT Apoel Nicosia FC
3 - 0
 (2 - 0)
AEP Paphos

18:00
FT Paralimni
0 - 2
 (0 - 1)
Omonia Nicosia
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

14:30
FT Slovan Liberec
5 - 0
 (3 - 0)
FC Fastav Zlinred card

14:30
FT Bohemians 1905
1 - 0
 (0 - 0)
1. FK Pribram

14:30
FT SFC Opava
1 - 0
 (1 - 0)
FK Mlada Boleslav

17:00
FT SK Sigma Olomouc
0 - 0
 (0 - 0)
SK Slavia Prahared card
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

10:15
FT red cardBanik Sokolov
1 - 2
 (0 - 0)
FK Viktoria Zizkov

10:15
FT Dukla Prague
1 - 2
 (0 - 1)
FC Hradec Kralove

10:15
FT Trinec
1 - 1
 (0 - 1)
FK Varnsdorf

10:15
FT Pardubice
1 - 2
 (1 - 2)
Zbrojovka Brno
Denmark - 1. Division
Standings >

15:00
FT Roskilde
0 - 4
 (0 - 3)
Vejle BK

17:45
FT Vendsyssel FF
1 - 0
 (0 - 0)
Viborg FF
Egypt - Premier League
Standings >

13:30
FT Tanta FC
0 - 0
 (0 - 0)
Talaea El Gaish

16:00
FT Al Mokawloon Al-Arab
2 - 1
 (1 - 1)
Aswan FC
England - FA Trophy

16:00
FT Matlock Town
2 - 0
 (0 - 0)
Redditch Utd

16:00
FT Salisbury
4 - 3
 (2 - 0)
Hayes & Yeading United

16:00
FT Biggleswade Town
1 - 4
 (0 - 2)
Aveley

16:00
FT Enfield Town
4 - 3
 (2 - 2)
Maldon & Tiptree

16:00
FT Guiseley
0 - 4
 (0 - 1)
AFC Telford United

16:00
FT Colne
2 - 3
 (2 - 1)
Southport

16:00
FT Atherton Collieries
1 - 0
 (0 - 0)
Boston United

16:00
FT Maidstone United
2 - 2
 (1 - 0)
Dartford

16:00
FT York City
0 - 1
 (0 - 1)
Altrincham

16:00
FT Concord Rangers
0 - 0
 (0 - 0)
Slough Town

16:00
FT Leamington
2 - 1
 (1 - 0)
Spennymoor Town

16:00
FT Hednesford Town
2 - 1
 (1 - 0)
Coalville Town

16:00
FT Sholing
2 - 4
 (0 - 3)
Paulton Rovers

16:00
FT Eastbourne Borough
3 - 1
 (1 - 1)
Hartley Wintney

16:00
FT Workington
0 - 1
 (0 - 0)
Farsley AFC

16:00
FT Kingstonian
2 - 1
 (0 - 0)
AFC Sudbury

16:00
FT Chelmsford City
2 - 1
 (2 - 0)
Hungerford Town

16:00
FT Leatherhead
0 - 3
 (0 - 1)
Dorking

16:00
FT Carshalton Athletic
2 - 1
 (0 - 1)
Tooting & Mitcham Utd

16:00
FT Darlington
2 - 1
 (1 - 1)
Gainsborough Trinity

16:00
FT Haringey Borough
1 - 4
 (0 - 1)
Hemel Hempstead Town

16:00
FT Wealdstone
2 - 3
 (0 - 2)
Royston Town

16:00
FT Oxford City
1 - 1
 (1 - 1)
AFC Hornchurch

16:00
FT King´s Lynn
0 - 0
 (0 - 0)
Hereford

16:00
FT Curzon Ashton
3 - 0
 (1 - 0)
Kidderminster Harriers

16:00
FT Havant & Waterlooville
3 - 1
 (1 - 0)
Cinderford Town

16:00
FT Peterborough Sports
0 - 3
 (0 - 1)
Kettering Townred card

16:00
FT red cardWelling United
3 - 1
 (0 - 1)
St Albans Saints

16:00
FT Bath City
0 - 0
 (0 - 0)
Gosport Borough

16:00
FT Braintree Town
1 - 2
 (1 - 0)
Yate Town

16:00
FT Halesowen Town
1 - 0
 (0 - 0)
Gateshead

16:00
FT Brackley Town
0 - 1
 (0 - 0)
Chester

16:00
FT Tonbridge Angels
2 - 1
 (1 - 0)
Bognor Regis Town

16:00
FT Dulwich Hamlet
2 - 2
 (2 - 1)
Chippenham Town

16:00
FT Runcorn Linnets
0 - 3
 (0 - 1)
United of Manchester

16:00
FT Blyth Spartans
1 - 1
 (1 - 0)
Alfreton Town

16:00
FT Weymouth
1 - 0
 (0 - 0)
Hastings Unitedred card
England - League 1
Standings >

16:00
FT Ipswich Town
2 - 2
 (1 - 1)
Blackpool

16:00
FT AFC Wimbledon
1 - 0
 (1 - 0)
Gillinghamred card

16:00
FT red cardMilton Keynes Dons
2 - 3
 (2 - 0)
Rotherham United

16:00
FT Southend United
0 - 4
 (0 - 2)
Oxford

16:00
FT Peterborough United
1 - 0
 (0 - 0)
Burton Albion

16:00
FT Wycombe Wanderers
1 - 0
 (0 - 0)
Doncaster Roversred card

16:00
FT Fleetwood Town
2 - 1
 (1 - 0)
Tranmere Rovers

16:00
FT Rochdale
0 - 3
 (0 - 1)
Portsmouth

16:00
FT Sunderland AFC
1 - 1
 (0 - 1)
Coventry City

16:00
FT Shrewsbury Town
3 - 4
 (1 - 2)
Bristol Rovers

16:00
FT Accrington Stanley
7 - 1
 (3 - 1)
Bolton Wanderersred card
England - League 2
Standings >

16:00
FT Walsall
0 - 0
 (0 - 0)
Stevenage

16:00
FT Salford City
0 - 0
 (0 - 0)
Macclesfield Town

16:00
FT Northampton Town
2 - 0
 (2 - 0)
Grimsby Town

16:00
FT Swindon Town
1 - 0
 (1 - 0)
Mansfield Town

16:00
FT Scunthorpe United
2 - 1
 (1 - 1)
Port Vale

16:00
FT Crawley Town
0 - 1
 (0 - 0)
Exeter City

16:00
FT Newport County AFC
0 - 1
 (0 - 1)
Oldham Athletic

16:00
FT Carlisle United
0 - 0
 (0 - 0)
Cambridge United

16:00
FT Crewe Alexandra
5 - 0
 (3 - 0)
Morecambered card

16:00
FT Plymouth Argyle
2 - 1
 (2 - 0)
Bradford City

16:00
FT Leyton Orient
2 - 4
 (0 - 3)
Forest Green Rovers

16:00
FT Cheltenham Town
1 - 1
 (0 - 1)
Colchester United
England - Championship
Standings >

13:30
FT Charlton Athletic
2 - 2
 (2 - 0)
Cardiff City

16:00
FT Huddersfield Town
1 - 1
 (0 - 0)
Birmingham City

16:00
FT Brentford
1 - 0
 (0 - 0)
Reading

16:00
FT Derby County
1 - 0
 (1 - 0)
Preston North End

16:00
FT Bristol City
0 - 0
 (0 - 0)
Nottingham Forestred card

16:00
FT Swansea City
0 - 1
 (0 - 0)
Millwall

16:00
FT West Bromwich Albion
2 - 1
 (1 - 0)
Sheffield Wednesdayred card

16:00
FT Stoke City
2 - 1
 (0 - 1)
Wigan Athletic

16:00
FT Blackburn Rovers
3 - 2
 (1 - 0)
Barnsley

16:00
FT Luton Town
1 - 2
 (0 - 0)
Leeds United
England - National League
Standings >

16:00
FT Stockport County
1 - 1
 (0 - 1)
Ebbsfleet United

16:00
FT Barrow AFC
2 - 1
 (2 - 0)
Barnet

16:00
FT Sutton United
0 - 2
 (0 - 1)
Bromley

16:00
FT AFC Fylde
3 - 0
 (3 - 0)
Dagenham & Redbridge

16:00
FT Wrexham
3 - 3
 (2 - 2)
Yeovil Town

16:00
FT Aldershot Town
2 - 1
 (2 - 1)
Notts County

16:00
FT Hartlepool United
2 - 2
 (0 - 1)
Boreham Wood

16:00
FT Chorley
1 - 0
 (1 - 0)
Torquay Utd

16:00
FT Halifax Town
1 - 1
 (1 - 0)
Eastleigh

16:00
FT Harrogate Town
3 - 1
 (1 - 1)
Chesterfield

16:00
FT Dover Athletic
1 - 1
 (1 - 1)
Solihull Moors

18:20
FT Maidenhead United
2 - 3
 (0 - 2)
Woking
England - Isthmian Premier (Ryman)
Standings >

16:00
FT Margate
2 - 2
 (2 - 1)
Potters Bar Town

16:00
FT Bishops Stortford
0 - 2
 (0 - 1)
Lewes

16:00
FT Worthing
2 - 0
 (2 - 0)
Corinthian-Casuals

16:00
FT Cheshunt
3 - 0
 (1 - 0)
Merstham
England - SFL Premier Division Central

16:00
FT red cardBromsgrove
3 - 2
 (2 - 1)
St Ives Town

16:00
FT AFC Rushden & Diamonds
3 - 0
 (0 - 0)
Lowestoft Town

16:00
FT Banbury United
2 - 1
 (1 - 0)
Alvechurch

16:00
FT Kings Langley
2 - 2
 (1 - 1)
Needham Market

16:00
FT Hitchin Town
1 - 1
 (0 - 1)
Nuneaton Town
England - SFL Premier Division South

16:00
FT Beaconsfield Town
0 - 0
 (0 - 0)
Swindon Supermarine

16:00
FT Metropolitan Police
1 - 2
 (1 - 1)
Farnborough Townred card

16:00
FT Walton Casuals
0 - 3
 (0 - 2)
Poole Town

16:00
FT red cardHendon
1 - 2
 (0 - 0)
Tiverton Town

16:00
FT Harrow Borough
0 - 1
 (0 - 0)
Wimborne Town

16:00
FT Chesham United
6 - 3
 (2 - 1)
Dorchester Town

16:00
FT Blackfield & Langley
0 - 2
 (0 - 1)
Truro City
England - NPL Premier Division
Standings >

16:00
FT Radcliffe Borough
3 - 0
 (1 - 0)
Basford United

16:00
FT red cardAshton UTD
0 - 4
 (0 - 1)
Nantwich Town

16:00
FT Stafford Town
1 - 3
 (1 - 1)
Hyde United

16:00
FT Stalybridge Celtic
2 - 0
 (1 - 0)
Buxton

16:00
FT Witton Albion
3 - 1
 (1 - 0)
Scarborough

16:00
FT Bamber Bridge
3 - 0
 (1 - 0)
Morpeth Town

16:00
Postp. Mickleover Sports - Warrington Town

16:00
Postp. Whitby Town - Grantham Town
France - Ligue 2
Standings >

15:00
FT RC Lens
4 - 0
 (2 - 0)
Sochauxred card
Germany - Bayernliga Nord
Standings >

14:00
FT Sand
0 - 1
 (0 - 1)
Gebenbach

14:00
FT Abtswind
2 - 3
 (0 - 0)
Cham

14:00
FT Vilzing
0 - 2
 (0 - 1)
FC Amberg

14:00
FT Großbardorf
1 - 1
 (0 - 1)
ATSV
Germany - Bayernliga Süd
Standings >

14:00
FT Kirchanschöring
1 - 2
 (0 - 1)
Ismaning

14:00
FT Kottern
2 - 1
 (1 - 0)
Jahn Regensburg II

14:00
FT Hankofen-Hailing
4 - 1
 (1 - 0)
Landsberg

14:00
FT Schwaben Augsburg
2 - 0
 (1 - 0)
TSV 1880 Wasserburg

14:00
FT Deisenhofen
1 - 0
 (0 - 0)
Donaustauf

14:00
FT Pullach
1 - 1
 (1 - 0)
Nördlingen

14:30
FT 1860 München II
4 - 1
 (2 - 1)
Dachau
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

13:00
FT Hamburger SV
2 - 1
 (0 - 0)
Dynamo Dresden

13:00
FT SV Wehen Wiesbaden
3 - 6
 (2 - 4)
Holstein Kiel

13:00
FT Arminia Bielefeld
1 - 1
 (1 - 1)
SV Sandhausen
Germany - 3. Liga
Standings >

14:00
FT FC Kickers Würzburg
1 - 2
 (0 - 1)
KFC Uerdingen 05

14:00
FT Waldhof Mannheim
0 - 0
 (0 - 0)
Ingolstadt

14:00
FT 1. FC Magdeburg
3 - 0
 (2 - 0)
SpVgg Unterhaching

14:00
FT SV Meppen
2 - 1
 (1 - 0)
SG Sonnenhof Grossaspach

14:00
FT Braunschweig
2 - 1
 (0 - 1)
Chemnitz FC

14:00
FT FSV Zwickau
4 - 2
 (2 - 1)
SC Preußen Münster
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

13:00
FT BTS Neustadt
0 - 1
 (0 - 0)
Hemelingen

13:00
FT Bremer SV
0 - 1
 (0 - 0)
Brinkumer SV

14:30
FT Aumund-Vegesack
3 - 1
 (2 - 0)
Werder Bremen III
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

14:00
FT Stuttgarter Kickers
3 - 0
 (1 - 0)
Neckarsulmer SU

14:00
FT Bissingen
3 - 0
 (0 - 0)
Göppinger SV

14:00
FT Dorfmerkingen
3 - 0
 (0 - 0)
Linx

14:00
FT 1. FC Pforzheim 1896
0 - 0
 ( - )
Ravensburg

14:00
FT Sandhausen II
0 - 1
 (0 - 1)
SGV Freiberg

14:00
FT TSV Ilshofen
0 - 1
 (0 - 0)
Villingen

14:00
FT SGV Freiberg
2 - 6
 (1 - 4)
VfB Stuttgart II

15:00
FT Oberachern
1 - 1
 ( - )
Rielasingen-Arlen
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:00
FT Hessen Kassel
4 - 1
 (2 - 1)
Waldgirmes

14:30
FT TUS Dietkirchen
1 - 2
 (1 - 2)
Friedberg

14:30
FT Hanau
3 - 1
 (1 - 1)
Hessen Dreieich

14:30
FT Viktoria Griesheim
4 - 0
 (2 - 0)
RW Walldorf
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >
15:00 FT Curslack-Neuengamme
2 - 2
 ( - )
Tornesch
Germany - Oberliga NOFV-Nord
Standings >

13:00
FT Blau Weiss Berlin
2 - 2
 (0 - 0)
Staaken

13:30
FT Ludwigsfelder FC
3 - 1
 (0 - 0)
Strausberg

13:30
FT TSG Neustrelitz
2 - 0
 (2 - 0)
SV Tasmania 1973

13:30
FT Torgelower SV Greif
2 - 0
 (1 - 0)
BSC Süd 05

13:30
FT Lok Stendal
1 - 3
 (0 - 1)
Hansa Rostock II
Germany - Oberliga NOFV-Süd
Standings >

13:30
FT Grimma
2 - 4
 (2 - 2)
Krieschow

13:30
FT Einheit Rudolstadt
1 - 1
 (1 - 0)
Eilenburg

13:30
FT Hohenstein-Ernstthal
1 - 1
 (0 - 0)
Carl Zeiss Jena II

13:30
FT Oberlausitz Neugersdorf
1 - 4
 (0 - 3)
FC Merseburg

13:30
FT Nordhausen II
3 - 1
 (0 - 0)
Martinroda

13:30
FT Askania Bernburg
0 - 2
 (0 - 1)
Union Sandersdorf

14:00
FT FSV Luckenwalde
4 - 2
 (3 - 1)
Halle
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

14:00
FT TUS Koblenz
1 - 1
 (0 - 0)
Hertha Wiesbach

14:30
FT Karbach
1 - 2
 ( - )
Gonsenheim

14:30
FT FV Engers 07
2 - 1
 (2 - 1)
Dudenhofen

14:30
FT 1. FC Kaiserslautern II
7 - 1
 (1 - 1)
Röchling Völklingen

14:30
FT Elversberg II
1 - 0
 (1 - 0)
TSV Schott Mainz

14:30
FT VfR Wormatia Worms
3 - 4
 (2 - 1)
Eisbachtal

15:00
FT Mechtersheim
0 - 3
 (0 - 2)
Pfeddersheim

15:30
FT Hassia Bingen
1 - 0
 ( - )
Diefflen
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >

14:00
FT Union Neumünster
5 - 1
 (1 - 0)
Eckernforder SV

14:00
FT Kropp
0 - 1
 (0 - 0)
Todesfelde

14:00
FT Phonix Lübeck
2 - 1
 (2 - 1)
Flensburg

14:00
FT Lübeck II
5 - 1
 (2 - 0)
Oldenburger

14:00
FT Bordesholm
3 - 1
 (1 - 0)
Preussen Reinfeld

16:00
FT Inter Turkspor Kiel
1 - 2
 ( - )
SC Weiche-08
Germany - Regionalliga Bayern
Standings >

14:00
FT TSV Buchbach
3 - 1
 (2 - 0)
SPVGG Bayreuth

14:00
FT Schweinfurt 05
6 - 0
 (4 - 0)
Rain / Lech

14:00
FT Viktoria Aschaffenburg
4 - 0
 (1 - 0)
Aubstadt

14:00
FT FC Memmingen
3 - 4
 (1 - 0)
Türkgücü-Atared card

14:00
FT VFR Garching
0 - 2
 (0 - 0)
VFB Eichstätt

14:00
FT Augsburg II
0 - 0
 (0 - 0)
1. FC Nürnberg II

14:00
FT SV Schalding-Heining
1 - 0
 (1 - 0)
Greuther Fürth II

14:00
FT TSV 1860 Rosenheim
1 - 0
 (0 - 0)
FV Illertissen
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT Holstein Kiel II
1 - 0
 (1 - 0)
Hamburger SV IIred card

13:30
FT SC Weiche-08
0 - 2
 (0 - 1)
TSV Havelse

14:00
FT Heider SV
1 - 3
 (0 - 1)
Eintracht Norderstedt

16:00
FT SSV Jeddeloh
0 - 3
 (0 - 1)
SV Drochtersen/Assel
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

13:30
FT Energie Cottbus
1 - 0
 (1 - 0)
Germania Halberstadt

13:30
FT Rot Weiss Erfurt
1 - 1
 (1 - 1)
VSG Altglienicke

13:30
FT red cardOptik Rathenow
1 - 0
 (1 - 0)
Bischofswerdaer

13:30
FT Lokomotive Leipzig
2 - 2
 (1 - 1)
Lichtenberg

13:30
FT ZFC Meuselwitz
3 - 2
 (1 - 2)
Babelsbergred card

13:30
FT Viktoria Berlin
0 - 1
 (0 - 0)
Hertha BSC II
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

14:00
FT 1. FSV Mainz 05 II
0 - 2
 (0 - 1)
TSV Steinbachred card

14:00
FT red cardGiessen
2 - 3
 (1 - 1)
SpVgg Elversberg 07red card

14:00
FT red cardBayern Alzenau
0 - 2
 (0 - 1)
Homburgred card

14:00
FT VfR Aalen
1 - 0
 (1 - 0)
TSG Hoffenheim II

14:00
FT Saarbrücken
1 - 0
 (1 - 0)
Pirmasens

14:00
FT Astoria Walldorf
3 - 0
 (0 - 0)
TuS RW Koblenz

14:00
FT red cardBalingen
1 - 4
 (1 - 2)
FSV Frankfurt
Germany - Regionalliga West
Standings >

14:00
FT Schalke 04 II
0 - 0
 (0 - 0)
Rot-Weiss Essen

14:00
FT Fortuna Düsseldorf (Jgd.)
0 - 1
 (0 - 0)
Sportfreunde Lotte

14:00
FT 1. FC Köln II
1 - 1
 (1 - 0)
RW Oberhausen
Germany - Frauen Bundesliga
13:00 FT Wolfsburg W
1 - 1
 (1 - 0)
Bayern Munich W
13:00 FT SGS Essen W
5 - 0
 (1 - 0)
Freiburg Wred card
13:00 FT Jena W
0 - 2
 (0 - 0)
Sand W
13:00 FT Köln W
4 - 3
 (2 - 0)
Bayer Leverkusen W
Greece - Super League
Standings >

18:30
FT Panionios
1 - 1
 (0 - 0)
Olympiacos Piraeus

19:00
FT Lamia
1 - 0
 (0 - 0)
Skoda Xanthi
Greece - Football League
Standings >

14:00
FT Thesprotos
1 - 2
 (0 - 0)
Ikaloi Trikala
Hong Kong - Premier League

07:30
FT Happy Valley AA
1 - 2
 (0 - 0)
Lee Man Warriors

10:30
FT Southern District
3 - 4
 (1 - 1)
Guangzhou R&F
Hungary - NB I
Standings >

17:00
FT Fehervar FC
1 - 3
 (0 - 2)
Puskas Akademia

17:00
FT Budapest Honved FC
2 - 1
 (0 - 0)
Paksi

17:00
FT Mezokovesd Zsory
2 - 0
 (1 - 0)
Kaposvari Rakoczi

17:00
FT Varda SE
1 - 0
 (1 - 0)
Debreceni VSC

19:30
FT Ujpest
0 - 2
 (0 - 2)
Diosgyori VTK
India - Super League
Standings >

15:00
FT Bengaluru
1 - 0
 (0 - 0)
Kerala Blasters
Indonesia - Super Liga
Standings >

09:30
FT Arema Indonesia (ISL)
1 - 1
 (0 - 0)
Persija Jakarta

12:30
FT PSM Makassar
1 - 0
 (1 - 0)
Bali United
Italy - Serie C - Group A
Standings >

15:00
FT Pro Vercelli 1892
2 - 2
 (0 - 2)
AC Renate

20:45
FT red cardLecco
1 - 1
 (0 - 0)
AS Giana Erminio
Italy - Serie C - Group B
Standings >

20:45
FT Virtus Vecomp Verona
1 - 2
 (0 - 1)
Carpi FC 1909
Italy - Serie C - Group C
Standings >

20:45
FT Ternana Calcio
2 - 1
 (1 - 0)
Viterbese

20:45
FT Reggina
4 - 1
 (2 - 0)
SS Rende
Italy - Serie B
Standings >

15:00
FT Benevento Calcio
2 - 0
 (1 - 0)
Crotone

15:00
FT SS Juve Stabia
2 - 0
 (1 - 0)
Unione Sportiva Salernitana 1919red card

15:00
FT Pordenone
3 - 0
 (0 - 0)
Perugia

15:00
FT AS Livorno
1 - 2
 (0 - 2)
Trapani Calcio

18:00
FT Empoli
1 - 1
 (1 - 0)
Venezia
Japan - J League
Standings >

05:00
FT Vissel Kobe
1 - 0
 (0 - 0)
Cerezo Osaka

06:00
FT Shimizu S-Pulse
1 - 1
 (0 - 1)
Oita Trinita

06:00
FT Nagoya Grampus
0 - 0
 (0 - 0)
Sagan Tosu

06:00
FT Consadole Sapporo
1 - 2
 (0 - 1)
Jubilo Iwata

06:00
FT Sanfrecce Hiroshima
0 - 0
 (0 - 0)
Kashima Antlers

06:00
FT Matsumoto Yamaga FC
0 - 1
 (0 - 1)
Yokohama F Marinos

06:00
FT FC Tokyo
1 - 1
 (0 - 1)
Shonan Bellmare

07:00
FT Gamba Osaka
2 - 0
 (0 - 0)
Vegalta Sendai
Luxembourg - National Division

17:00
FT Progres Niedercorn
5 - 2
 (2 - 1)
Muhlenbach Lusitanos
Mexico - Liga Mx
Standings >

00:00
FT Gallos Blancos de Queretaro
3 - 1
 (0 - 0)
Atletico Monarcas Morelia

02:00
FT Cruz Azul
3 - 1
 (1 - 1)
Atletico San Luis

02:00
FT CF Monterrey
2 - 0
 (2 - 0)
Atlas de Guadalajarared card

04:10
FT CD Guadalajara
3 - 1
 (0 - 1)
Tiburones Rojos de Veracruz

04:10
FT Pachuca
2 - 0
 (1 - 0)
UNAM Pumas
Montenegro - Telekom 1st CFL
Standings >

13:00
FT red cardFK Zeta Golubovci
2 - 0
 (1 - 0)
FK Grbalj Radanovici

13:00
FT FK Kom Podgorica
1 - 1
 (0 - 1)
FK Iskra Danilovgrad

13:00
FT OFK Petrovac
0 - 4
 (0 - 2)
FK Sutjeska Niksic

15:00
FT FK Podgorica
3 - 0
 (1 - 0)
Rudar Pljevlja

19:00
FT Buducnost
2 - 1
 (1 - 0)
OFK Titograd
Morocco - Botola Pro
Standings >

16:00
FT Ittihad Tanger
2 - 0
 (1 - 0)
Youssoufia Berrechid
N. Macedonia - Prva Liga
Standings >

13:00
FT Makedonija GjP
2 - 0
 (1 - 0)
Rabotnicki
Netherlands - Eredivisie
Standings >

18:30
FT Utrecht
0 - 3
 (0 - 2)
AZ Alkmaar

19:45
FT Ajax Amsterdam
4 - 1
 (1 - 0)
Heracles Almelo

19:45
FT red cardPEC Zwolle
3 - 1
 (1 - 0)
Fortuna Sittardred card

20:45
FT ADO Den Haag
3 - 3
 (0 - 2)
Willem II Tilburg
New Zealand - Premier League

02:00
FT Canterbury United
2 - 2
 (1 - 0)
Hawkes Bay United

02:00
FT Tasman United
1 - 0
 (0 - 0)
Team Wellington

04:00
FT red cardEastern Suburbs
1 - 1
 (1 - 1)
Waitakere United
Northern Ireland - Premiership
Standings >

16:00
FT Warrenpoint Town
0 - 1
 (0 - 1)
Crusaders Belfast

16:00
FT Coleraine
3 - 2
 (1 - 2)
Carrick Rangers

16:00
FT Larne
1 - 1
 (1 - 1)
Cliftonville

16:00
FT Ballymena United FC
1 - 1
 (0 - 1)
Institute

16:00
FT Glentoran
6 - 1
 (2 - 1)
Dungannon Swifts
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:00
FT River Plate
0 - 2
 (0 - 1)
Club Libertad Asuncion

00:00
FT red cardNacional Asuncion
1 - 1
 (0 - 0)
Club Sportivo Luquenored card
Poland - Ekstraklasa
Standings >

15:00
FT Korona Kielce SA
3 - 0
 (2 - 0)
KS Rakow Czestochowa

17:30
FT Pogon Szczecin
3 - 1
 (1 - 0)
Legia Warszawa

20:00
FT Lechia Gdansk
3 - 1
 (2 - 1)
Lodzki KS
Poland - 1. Liga
Standings >

12:40
FT GKS Belchatow
1 - 2
 (0 - 0)
KS Warta Poznan

16:00
FT Olimpia Grudziadz
2 - 1
 (0 - 0)
Zaglebie Sosnowiec SA

17:00
FT Termalica B-B Nieciecza
4 - 0
 (1 - 0)
Chrobry Glogow

17:00
FT GKS Tychy 71
2 - 2
 (1 - 1)
Jastrzebie
Portugal - Taça de Portugal

15:00
AET red cardSertanense
2 - 1
 (0 - 1)
Sporting Farense

16:00
AET Espinho
3 - 2
 (2 - 0)
Aroucared card

16:00
FT Academico de Viseu FC
1 - 0
 (0 - 0)
CD Feirense

17:45
FT Famalicao
1 - 0
 (1 - 0)
Academica de Coimbra

19:30
FT Sporting Braga
1 - 0
 (1 - 0)
Gil Vicente

21:45
FT red cardVizela
1 - 2
 (1 - 0)
Benfica
Romania - Divizia A
Standings >

17:00
FT ACS MU Politehnica Iasi
2 - 2
 (0 - 1)
CS Voluntari

19:30
FT Steaua Bucuresti
1 - 3
 (1 - 1)
AFC Astra Giurgiu
Romania - Liga II
Standings >

10:00
FT CS Pandurii Targu Jiu
0 - 0
 (0 - 0)
CS Concordia Chiajna

10:00
FT Ripensia Timisoara
0 - 0
 (0 - 0)
Viitorul Targu Jiu

10:00
FT Dunarea Calarasi
3 - 1
 (0 - 1)
Metaloglobus Bucuresti

10:00
FT Csikszereda M. Ciuc
0 - 0
 (0 - 0)
Arges Pitesti

10:00
FT Damila Maciuca
3 - 3
 (2 - 2)
Scolar Resita

11:00
FT Universitatea Cluj
0 - 0
 (0 - 0)
Politehnica Timisoara
Russia - Premier League
Standings >

09:30
FT Gazovik Orenburg
1 - 2
 (0 - 1)
Akhmat Grozny

12:00
FT FC Rubin Kazan
1 - 2
 (0 - 1)
Zenit St. Petersburg

14:30
FT Dinamo Moscow
2 - 1
 (1 - 1)
FC Rostov
Russia - First Division
Standings >

11:00
FT red cardSpartak 2
1 - 1
 (0 - 1)
FC Avangard Kursk

12:00
FT FC Chayka Yubileyny
1 - 0
 (1 - 0)
FK Armavir

12:00
FT Neftekhimik
1 - 0
 (0 - 0)
FK Yenisey Krasnoyarskred card

12:00
FT Shinnik Yaroslavl
3 - 0
 (1 - 0)
Tekstilshchik

13:00
FT Fakel Worenesch
0 - 2
 (0 - 0)
Nizhny Novgorod

13:00
FT Chertanovo M.
1 - 0
 (0 - 0)
FC Ska-Energiya Khabarovsk

13:00
FT Rotor Volgograd
2 - 0
 (1 - 0)
FC Tom Tomsk

14:00
FT Krasnodar-2
2 - 2
 (2 - 1)
Khimki

15:00
FT FC Baltika Kaliningrad
0 - 2
 (0 - 0)
Mordovia Saransk

17:30
FT Torpedo Moskva
0 - 2
 (0 - 0)
Luch-Energiya Vladivostok
Saudi Arabien - Saudi Profi League
Standings >

13:30
FT Dhamk
1 - 2
 (0 - 1)
Al Taawon

17:40
FT Al Ahli Jeddah
3 - 1
 (2 - 0)
Al Faisaly
Scotland - Championship
Standings >

16:00
FT Inverness Caledonian Thistle
1 - 0
 (1 - 0)
Dundee
Scotland - Premier League
Standings >

16:00
FT Celtic Glasgow
4 - 0
 (1 - 0)
Livingston

16:00
FT Kilmarnock
3 - 0
 (3 - 0)
Heart of Midlothian

16:00
FT Hibernian
3 - 1
 (2 - 1)
Motherwell

16:00
FT FC St Mirren
2 - 1
 (1 - 1)
Ross County
Scotland - FA Cup

14:45
FT Auchinleck Talbot
1 - 1
 (1 - 0)
Arbroath

16:00
FT Stranraer
1 - 0
 (0 - 0)
Dunfermline Athletic

16:00
FT Partick Thistle
1 - 0
 (1 - 0)
Penicuik

16:00
FT Queen of the South
1 - 2
 (0 - 2)
Queens Park

16:00
FT Stirling Albion
0 - 2
 (0 - 1)
Clyde

16:00
FT Inverurie Loco Works
0 - 1
 (0 - 0)
Broxburn Athletic

16:00
FT Raith Rovers
1 - 0
 (1 - 0)
Peterhead

16:00
FT Formartine United
0 - 4
 (0 - 1)
East Kilbride

16:00
FT Dumbarton
3 - 1
 (1 - 1)
Forfar Athletic

16:00
FT Elgin City
1 - 3
 (1 - 0)
Alloa Athletic

16:00
FT Edinburgh City
4 - 3
 (3 - 0)
Annan Athletic

16:00
FT red cardBonnyrigg Rose Athletic
2 - 1
 (2 - 1)
Montrose

16:00
FT Greenock Morton
1 - 1
 (1 - 1)
Brora Rangers

16:00
FT Albion Rovers
1 - 4
 (0 - 1)
Airdrieonians

16:00
FT East Fife
3 - 4
 (2 - 1)
BSC Glasgow
Serbia - Super Liga
Standings >

16:00
FT red cardFK Radnicki Nis
0 - 2
 (0 - 1)
Crvena Zvezda

16:00
FT FK Vozdovac
2 - 0
 (0 - 0)
Proleter Novi Sad

16:00
FT FK Cukaricki Stankom
2 - 0
 (1 - 0)
FK Rad Belgrade

16:00
FT FK Mladost Lucani
0 - 3
 (0 - 2)
Backa Topola

18:00
FT FK Vojvodina
2 - 1
 (1 - 1)
Napredak
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

14:00
FT red cardAS Trencin
1 - 0
 (1 - 0)
FC Spartak Trnava

14:00
FT FC Nitra
0 - 0
 (0 - 0)
MSK Zilina

14:00
FT MFK Zemplin Michalovce
5 - 0
 (5 - 0)
DAC 1904 Dunajska Streda

14:00
FT Pohronie
1 - 1
 (0 - 1)
FC Vion Zlate Moravce

15:00
FT MFK Ruzomberok
2 - 2
 (0 - 2)
FK Senica

16:00
FT Slovan Bratislava
2 - 0
 (0 - 0)
SK Sered
Slovenia - Prva Liga
Standings >

12:45
FT Bravo
2 - 1
 (1 - 1)
Rudar

14:45
FT NK Domzale
3 - 0
 (2 - 0)
NK Triglavred card

16:55
FT NK Celje
1 - 3
 (1 - 2)
Olimpija
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

16:00
FT Rayo Vallecano
0 - 1
 (0 - 0)
Real Zaragoza

18:00
FT Racing Santander
3 - 0
 (1 - 0)
Extremadura

18:00
FT Deportivo La Coruna
0 - 0
 (0 - 0)
Alcorcon AD

20:00
FT SD Huesca
2 - 0
 (1 - 0)
Deportiva Ponferradinared card
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

19:00
FT FC Zürich
3 - 0
 (1 - 0)
FC Luzernred card

19:00
FT Servette Geneva
2 - 0
 (1 - 0)
FC Basel
Switzerland - Challenge League
Standings >

17:00
FT Chiasso
2 - 2
 (2 - 1)
Stade Lausanne-Ouchy

19:00
FT FC Schaffhausen
0 - 3
 (0 - 0)
Vaduz
Switzerland - 1.Liga

15:00
FT Sion II
2 - 4
 (1 - 3)
Stade Nyonnais
16:00 FT Zürich II
2 - 2
 (0 - 2)
Basel II
Tunisia - Ligue Professionelle 1
Standings >

14:00
FT Club Sportif Sfaxien
1 - 0
 (0 - 0)
Hammam-Lif

14:00
FT US Tataouine
1 - 3
 (1 - 1)
US Monastir
Turkey - 1st Lig
Standings >

12:00
FT Fatih Karagumruk
2 - 3
 (1 - 0)
Umraniyesporred card

14:30
FT Eskisehirspor
1 - 2
 (1 - 1)
Erzurum Buyuksehir

17:00
FT Bursaspor
1 - 0
 (1 - 0)
Keciorengucu
Ukraine - Premier League
Standings >

13:00
FT PFC Oleksandria
1 - 0
 (0 - 0)
Zorya Lugansk

16:00
FT Dnipro-1
1 - 0
 (0 - 0)
Vorskla Poltava
Wales - Cup

15:30
FT STM Sports
2 - 1
 (1 - 1)
Aberystwyth Town

15:30
FT Gap Connahs Quay
2 - 0
 (2 - 0)
Bala Town
Wales - Premier League

15:30
FT Cardiff Met Uni.
2 - 1
 (1 - 1)
Newi Cefn Druidred card