Football results from 24.11.2019

Germany - Bundesliga
Standings >

15:30
FT Augsburg
4 - 0
 (2 - 0)
Hertha BSCred card

18:00
FT TSG 1899 Hoffenheim
1 - 5
 (0 - 1)
FSV Mainz 05red card
Italy - Serie A
Standings >

12:30
FT Bologna
2 - 2
 (1 - 1)
Parma

15:00
FT Hellas Verona
1 - 0
 (0 - 0)
ACF Fiorentina

15:00
FT US Sassuolo Calcio
1 - 2
 (1 - 1)
SS Lazio Roma

15:00
FT AS Roma
3 - 0
 (0 - 0)
Brescia Calcio

18:00
FT UC Sampdoria
2 - 1
 (1 - 1)
Udinese Calciored card

20:45
Postp. US Lecce - Cagliari Calcio
Spain - LaLiga Santander
Standings >

12:00
FT RCD Espanyol Barcelona
1 - 1
 (1 - 1)
Getafe CF

14:00
FT CA Osasuna
1 - 2
 (0 - 1)
Athletic Bilbao

16:00
FT SD Eibar
0 - 2
 (0 - 0)
CD Alaves

18:30
FT Villarreal CF
1 - 3
 (0 - 0)
RC Celta De Vigo

21:00
FT Real Valladolid
0 - 1
 (0 - 1)
Sevillared card
England - Premier League
Standings >

17:30
FT Sheffield United
3 - 3
 (1 - 0)
Manchester United
France - Ligue 1
Standings >

15:00
FT FC Girondins Bordeaux
2 - 1
 (1 - 1)
AS Monacored card

17:00
FT AS Saint-Étienne
0 - 0
 (0 - 0)
HSC Montpellier

21:00
FT red cardToulouse
0 - 2
 (0 - 0)
Olympique Marseille
Turkey - Super Lig
Standings >

12:00
FT Kayserispor
1 - 4
 (1 - 1)
Sivasspor

14:30
FT Kasimpasa
1 - 2
 (0 - 0)
Genclerbirligi Ankara

14:30
FT Alanyaspor
0 - 1
 (0 - 0)
Goztepespor

17:00
FT Malatya BLD Spor
0 - 0
 (0 - 0)
Fenerbahce
AFC Champions League

11:00
FT Urawa Red Diamonds
0 - 2
 (0 - 0)
Al Hilal
Albania - Super League
Standings >

16:30
FT Vllaznia Shkoder
0 - 0
 (0 - 0)
Teuta Durres
Algeria - Ligue 1
Standings >

15:00
FT Na Hussein Dey
0 - 0
 (0 - 0)
MC Oran
Argentina - Primera B Metropolitana
Standings >

21:00
FT Argentino de Quilmes
2 - 1
 (1 - 0)
Sacachispas

21:00
FT Colegiales
0 - 1
 (0 - 0)
UAI Urquiza

21:00
FT JJ Urquiza
1 - 1
 (0 - 0)
Los Andes
Argentina - Primera Division
Standings >

21:10
FT Boca Juniors
2 - 0
 (1 - 0)
Union de Santa Fe

23:40
FT Gimnasia Y Esgrima La Plata
0 - 1
 (0 - 1)
Arsenal de Sarandi

23:40
FT CA Banfield
1 - 0
 (0 - 0)
Velez Sarsfield

01:45
FT Talleres Cordoba
3 - 3
 (2 - 2)
Racing Club
Argentina - Primera B - Nacional

21:00
FT red cardClub Villa Dalmine
0 - 1
 (0 - 0)
Gimnasia Y Esgrima Jujuy

21:00
FT Guillermo Brown
0 - 0
 (0 - 0)
San Martin de San Juan

22:00
FT San Martin de Tucuman
1 - 1
 (0 - 0)
Instituto AC Cordoba

23:00
FT Ferrocarril Oeste
1 - 0
 (1 - 0)
Deportivo Moron

00:00
FT Independiente Rivadavia de Mendoza
4 - 1
 (3 - 1)
Club Atletico Platensered card
Australia - A-League
Standings >

08:00
FT Central Coast Mariners
1 - 0
 (0 - 0)
Western United
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

14:30
FT Admira
0 - 0
 (0 - 0)
FK Austria Wien

14:30
FT red cardTSV Hartberg
2 - 1
 (1 - 1)
SCR Altach

17:00
FT SK Rapid Wien
1 - 1
 (1 - 0)
SK Sturm Graz
Austria - 2. Liga
Standings >

10:30
FT SV Ried
4 - 0
 (2 - 0)
Dornbirn
Azerbaijan - Premier

12:00
FT Zira
3 - 1
 (3 - 1)
Inter Bakured card

14:00
FT Neftci
4 - 1
 (3 - 0)
FK Gabala
Belarus - Premier League
Standings >

12:00
FT FC Brest
1 - 0
 (1 - 0)
FC Vitebsk

12:00
FT FC Neman Grodno
1 - 1
 (0 - 0)
Zvezda BGU Minsk

12:00
FT FC Minsk
1 - 0
 (0 - 0)
Shakhtyorred card

12:00
FT FK Gorodeya
2 - 3
 (0 - 3)
FC Gomelred card

12:00
FT Slavia
2 - 0
 (0 - 0)
FC Isloch

12:00
FT BATE Borisov
3 - 0
 (2 - 0)
FC Dinamo Minsk

12:00
FT Dnyapro
2 - 1
 (0 - 0)
Torpedo Zhodinored card
Belgium - Pro League
Standings >

14:30
FT KAA Gent
1 - 1
 (1 - 0)
Royal Antwerp

18:00
FT RSC Anderlecht
0 - 0
 (0 - 0)
KV Kortrijk

20:00
FT St. Truidense VV
1 - 3
 (0 - 0)
Royal Charleroi SC
Belgium - Proximus League
Standings >

16:00
FT Excelsior Virton
1 - 1
 (0 - 0)
KSV Roeselare
Bolivia - Primera Division
Standings >

20:00
FT Guabira Montero
1 - 5
 (0 - 1)
The Strongest

00:30
FT red cardBlooming
1 - 1
 (1 - 0)
Royal Pari
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

16:00
FT FK Zeljeznicar
1 - 2
 (1 - 1)
NK Siroki Brijeg
Brazil - Serie A
Standings >

20:00
FT Palmeiras SP
1 - 2
 (0 - 0)
Gremio Porto Alegre

20:00
FT Goias Go
4 - 3
 (2 - 0)
EC Bahia BA

20:00
FT Atletico Mineiro
0 - 1
 (0 - 0)
Atletico PR

22:00
FT Botafogo RJ
1 - 0
 (1 - 0)
Corinthians SP

23:00
FT Internacional RS
2 - 2
 (1 - 1)
Fortaleza

23:00
FT red cardAvai SC
0 - 1
 (0 - 0)
Chapecoense SCred card

23:00
FT Ceara CE
1 - 1
 (0 - 1)
Sao Paulo SP
Brazil - Serie B
Standings >

20:00
FT Coritiba PR
1 - 0
 (0 - 0)
Bragantino
Bulgaria - A PFG
Standings >

14:15
FT Dunav 2010
0 - 3
 (0 - 0)
Beroe Stara Zagora

16:45
FT Levski Sofia
2 - 0
 (2 - 0)
Tsarsko Selo
Bulgaria - B PFG
Standings >

11:15
FT Neftohimik
3 - 3
 (1 - 0)
Lokomotiv Sofia

13:30
FT Hebar
1 - 0
 (0 - 0)
Botev Galabovo

15:00
FT CSKA 1948 Sofia
2 - 2
 (0 - 0)
Ludogorets II
Colombia - Primera A
Standings >

21:00
FT red cardIndependiente Santa Fe
1 - 1
 (1 - 1)
Deportivo Calired card

23:00
FT Club Atlético Junior
1 - 0
 (0 - 0)
Cucutared card

23:00
FT Atlético Nacional Medellin
1 - 1
 (1 - 0)
Deportes Tolima
Croatia - 1. Hnl
Standings >

15:00
FT NK Osijek
1 - 0
 (0 - 0)
NK Istra 1961red card

17:30
FT NK Inter Zapresic
1 - 4
 (0 - 4)
HNK Rijeka
Croatia - 2. Hnl
Standings >

13:30
FT Bijelo Brdo
1 - 0
 (0 - 0)
Dugopoljered card
Cyprus - 1. Division

16:00
FT AEL Limassol
0 - 0
 (0 - 0)
Olympiakos Nic.

17:00
FT Anorthosis Famagusta
2 - 1
 (2 - 0)
Ethnikos Achnas
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

14:30
FT FK Teplice
1 - 1
 (0 - 0)
Banik Ostrava

17:00
FT MFK Karvina
1 - 1
 (1 - 0)
Viktoria Pilsen
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

13:30
FT FC Graffin Vlasim
2 - 0
 (1 - 0)
SK Prostejov
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

12:00
FT Sonderjyske
2 - 2
 (1 - 1)
Lyngby BK

14:00
FT Silkeborg IF
1 - 2
 (1 - 0)
Esbjerg FB

14:00
FT Aalborg BK
4 - 0
 (0 - 0)
AC Horsensred card

16:00
FT FC Copenhagen
2 - 1
 (0 - 1)
Hobro IK

18:00
FT AGF Aarhus
2 - 1
 (1 - 0)
Bröndby IF
England - FA Trophy

16:00
FT Gloucester City
0 - 2
 (0 - 1)
Bradford Park Avenue
England - Championship
Standings >

13:00
FT red cardMiddlesbrough
2 - 2
 (2 - 0)
Hull City
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

11:00
FT FC Dinamo Batumi
2 - 1
 (1 - 1)
Rustavired card

11:00
FT FC Chikhura Sachkhere
1 - 3
 (0 - 1)
Saburtalo Tbilisi

11:00
FT Sioni
1 - 2
 (0 - 2)
Lokomotivi

11:00
FT WIT Georgia
0 - 2
 (0 - 0)
FC Torpedo 2008 Kutaisi

11:00
FT Dila
1 - 2
 (0 - 2)
Dinamo Tbilisi
Germany - Bayernliga Süd
Standings >

14:00
FT red cardSchwabmünchen
0 - 2
 (0 - 2)
Pipinsried
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

13:30
FT SPVGG Greuther Fürth
0 - 0
 (0 - 0)
1. FC Nürnberg

13:30
FT red cardVfB Stuttgart
3 - 0
 (0 - 0)
Karlsruher SC

13:30
FT SSV Jahn Regensburg
3 - 1
 (1 - 0)
1. FC Heidenheim
Germany - 3. Liga
Standings >

13:00
FT 1. FC Kaiserslautern
2 - 0
 (2 - 0)
Hansa Rostock

14:00
FT TSV 1860 München
1 - 1
 (0 - 1)
Bayern Mü. II
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

13:00
FT Schwachhausen
1 - 0
 (0 - 0)
Borgfeld

14:00
FT Leher
0 - 0
 (0 - 0)
SFL Bremerhaven

15:00
FT Hastedt
2 - 4
 (1 - 1)
Blumenthaler SV

15:30
FT Habenhauser FV
3 - 3
 (1 - 2)
Union Bremen
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:45
FT Ginsheim
3 - 1
 (1 - 0)
Fulda-Lehnerz

14:45
FT SV Steinbach
2 - 1
 (0 - 1)
Neuhof

14:45
FT Fernwald
0 - 2
 (0 - 1)
Eintracht Stadtallendorf

15:30
FT Eddersheim
3 - 1
 (2 - 1)
Rot-Weiss Hadamar
Germany - Oberliga Hamburg
Standings >

13:00
FT Dassendorf
3 - 0
 (2 - 0)
Meiendorfer SV

15:00
FT TSV Sasel
2 - 1
 (1 - 0)
Paloma
Germany - Oberliga NOFV-Nord
Standings >

13:30
FT CFC Hertha
0 - 3
 (0 - 2)
Pampow

13:30
FT Seelow
0 - 3
 (0 - 0)
Greifswalder SV
Germany - Oberliga NOFV-Süd
Standings >

13:30
FT Inter Leipzig
1 - 1
 (0 - 0)
Plauen
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

14:00
FT Arminia Hannover
3 - 3
 (2 - 1)
Tundern

14:00
FT Hagen/Uthlede
1 - 1
 (1 - 1)
Gifhorn

14:00
FT VfL Oldenburg
3 - 0
 (2 - 0)
Bersenbruck

14:00
FT Lupo-Martini
1 - 1
 (1 - 0)
Heeslinger

14:00
FT Eintracht Celle
1 - 2
 (0 - 1)
Delmenhorst

14:00
FT Wolfenbüttel
2 - 1
 (1 - 1)
Spelle-Venhaus

15:00
FT Eintracht Northeim
0 - 4
 (0 - 0)
TB Uphusen
Germany - Oberliga Schleswig-Holstein
Standings >

14:00
FT Frisia Risum-Lindholm
2 - 2
 (0 - 2)
SV Eutin 08

14:00
FT Eichede
6 - 2
 (3 - 1)
Husumer SV
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT VFL Wolfsburg II
5 - 0
 (1 - 0)
VfB Oldenburgred card

14:00
FT St. Pauli II
1 - 1
 (0 - 0)
Werder Bremen II

14:00
FT LSK Hansa
1 - 3
 (0 - 0)
VfB Lübeck
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

13:30
FT Berliner AK 07
1 - 1
 (1 - 0)
BSG Chemie Leipzig
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

14:00
FT SC Freiburg II
1 - 2
 (0 - 0)
Bahlinger SC
Germany - Frauen Bundesliga
14:00 FT Potsdam W
2 - 1
 (1 - 1)
Duisburg W
Greece - Super League
Standings >

16:00
FT Atromitos Athens
2 - 1
 (1 - 1)
OFI Crete

16:15
FT red cardAsteras Tripolis
0 - 0
 (0 - 0)
Volos NFC

17:00
FT PAOK Thessaloniki
1 - 0
 (1 - 0)
Larissared card

18:30
FT Panetolikos
0 - 0
 (0 - 0)
Panathinaikos

18:30
FT AEK Athens
1 - 1
 (0 - 0)
Aris Thessalonikired card
Greece - Football League
Standings >

13:00
FT Ialisos
0 - 0
 (0 - 0)
Kavala

14:00
FT Egaleo
0 - 2
 (0 - 2)
Diagoras

14:00
FT Olympiakos Volos
1 - 1
 (0 - 0)
Ionikos

14:00
FT PO Triglia
0 - 0
 (0 - 0)
Niki Volos

14:00
FT OF Ierapetra
0 - 1
 (0 - 0)
Veriared card

14:00
FT red cardKalamata
2 - 2
 (0 - 2)
Aspropyrgos Enosis
Hong Kong - Premier League

07:30
FT Wofoo Tai Po
3 - 2
 (1 - 1)
BIU Chun Rangers

07:30
FT Kitchee
3 - 1
 (1 - 1)
Eastern Football Team
Hungary - NB I
Standings >

18:00
FT Ferencvarosi TC
3 - 2
 (3 - 1)
Zalaegerszegi TE
Hungary - NB II

13:00
FT BFC Siofok
2 - 0
 (1 - 0)
Vac-Ujbuda

13:00
FT Soroksar
1 - 0
 (1 - 0)
Ajka Padragkut

13:00
FT Dorogi FC
1 - 2
 (0 - 1)
Tiszakecske

13:00
FT Budaorsi SC
3 - 1
 (1 - 0)
Kazincbarcika

15:15
FT Bekescsabai Elore SE
1 - 1
 (0 - 1)
Gyori ETO

17:00
FT Gyirmot
1 - 1
 (1 - 0)
Budafoki

17:00
FT Szeged 2011
2 - 4
 (1 - 1)
MTK Budapest FC

17:00
FT Csakvari TK
2 - 4
 (0 - 1)
SC Vasas Budapest
India - Super League
Standings >
15:00 FT Delhi Dynamos
0 - 0
 (0 - 0)
Atletico Kolkata
Indonesia - Super Liga
Standings >

09:30
FT Persib Bandung
0 - 0
 (0 - 0)
Barito Putera

12:30
FT Persipura Jayapura
0 - 1
 (0 - 0)
Persebaya
Iran - Pro League
Standings >

13:45
FT Saipa Karaj
0 - 0
 (0 - 0)
Shahin Bushehr

15:00
FT Zob Ahan
1 - 0
 (1 - 0)
Foolad Khuzestan
Italy - Serie C - Group A
Standings >

15:00
FT Pergolettese
3 - 0
 (0 - 0)
Olbiared card

15:00
FT Pianese
1 - 4
 (0 - 3)
Comored card

15:00
FT Monza Brianza
2 - 0
 (0 - 0)
Alessandria Calcio

17:30
FT Robur Siena
0 - 1
 (0 - 0)
US Pontedera

17:30
FT Pro Patria
1 - 1
 (0 - 0)
US Pistoiese 1921
Italy - Serie C - Group B
Standings >

15:00
FT Sambenedettese
2 - 0
 (1 - 0)
Feralpisalo

15:00
FT Vicenza Calcio
2 - 1
 (0 - 1)
Fano Calcio

15:00
FT Padova Calcio
1 - 0
 (0 - 0)
Rimini

15:00
FT Vis Pesaro
2 - 1
 (1 - 0)
ArzignanoChiampored card

17:30
FT red cardCesena
1 - 0
 (1 - 0)
Modena

17:30
FT US Triestina Calcio
1 - 0
 (0 - 0)
Südtirol

17:30
FT Ravenna Calcio
3 - 3
 (2 - 2)
AS Gubbio 1910

17:30
FT Fermana
1 - 1
 (0 - 1)
Reggiana 1919red card

17:30
FT Piacenza Calcio
0 - 0
 (0 - 0)
Imolese
Italy - Serie C - Group C
Standings >

15:00
FT Bisceglie
2 - 2
 (2 - 1)
Paganese Calcio 1926

15:00
FT Pro Cavese
1 - 0
 (1 - 0)
SS Monopoli 1966

15:00
FT Picerno
1 - 1
 (1 - 0)
ASD Sicula Leonzio

15:00
FT Calcio Catania
1 - 1
 (0 - 1)
US Casertana 1908

15:00
FT Virtus Francavilla
3 - 4
 (2 - 2)
Potenza

17:30
FT AS Bari
1 - 1
 (1 - 0)
Teramo Calcio

17:30
FT AS Avellino 1912
3 - 1
 (3 - 1)
FC Rieti
Italy - Serie B
Standings >

15:00
FT AS Cittadella
1 - 1
 (0 - 1)
AC Pisa 1909

15:00
FT Ascoli Calcio
3 - 2
 (1 - 2)
Cosenza

21:00
FT Spezia Calcio
2 - 0
 (1 - 0)
Frosinone
Japan - J-League Division 2
Standings >

06:00
FT JEF United Chiba
0 - 1
 (0 - 0)
Tochigi

06:00
FT Yokohama FC
2 - 0
 (1 - 0)
Ehime

06:00
FT Kashiwa Reysol
13 - 1
 (4 - 1)
Kyoto Sanga FC

06:00
FT Zweigen Kanazawa
1 - 1
 (0 - 1)
Omiya Ardija

06:00
FT Tokyo Verdy
5 - 1
 (3 - 0)
FC Gifu

06:00
FT Montedio Yamagata
1 - 2
 (0 - 0)
Machida Zelvia

06:00
FT Mito Hollyhock
1 - 0
 (1 - 0)
Fagiano Okayama

06:00
FT Niigata Albirex
2 - 1
 (0 - 0)
V-Varen Nagasaki

06:00
FT Tokushima Vortis
3 - 0
 (1 - 0)
Renofa Yamaguchi

06:00
FT Ventforet Kofu
2 - 0
 (1 - 0)
Ryukyu

06:00
FT Avispa Fukuoka
2 - 1
 (1 - 1)
Kagoshima Utd
Kosovo - Superleague
13:00 FT Ferizaj
2 - 0
 (2 - 0)
Dukagjini
Luxembourg - National Division

16:00
FT Hostert
1 - 1
 (0 - 0)
CS Fola Esch

16:00
FT red cardVictoria Rosport
2 - 3
 (1 - 2)
Differdange FC 03

16:00
FT FC Rodange 91
1 - 1
 (0 - 0)
Mondorf-les-Bains

16:00
FT Racing Luxembourg
0 - 3
 (0 - 1)
Etzella Ettelbruck

16:00
FT F91 Dudelange
2 - 2
 (0 - 0)
FC Una Strassen

16:00
FT Jeunesse d'Esch
1 - 4
 (0 - 1)
Petange
Mexico - Liga Mx
Standings >

19:00
FT red cardDeportivo Toluca
2 - 2
 (2 - 2)
Santos Laguna

02:00
FT Juarez
1 - 2
 (0 - 1)
UANL Tigres
Morocco - Botola Pro
Standings >

17:00
FT Mouloudia Club d´Alger
0 - 1
 (0 - 1)
RSB Berkane

19:00
FT red cardFus Fath Union Sportive Rabat
1 - 1
 (0 - 0)
Khemis Zemamra
N. Macedonia - Prva Liga
Standings >

13:00
FT Borec
0 - 0
 (0 - 0)
FK Sileks Kratovo

13:00
FT red cardShkendija 79 Tetovo
6 - 1
 (1 - 0)
FK Renova

13:00
FT Akademija Pandev
1 - 1
 (0 - 0)
Struga Trim & Lum

13:00
FT Vardar Skopje
1 - 1
 (1 - 0)
KF Shkupi Skopje
Netherlands - Eredivisie
Standings >

12:15
FT FC Groningen
1 - 1
 (0 - 1)
Feyenoord Rotterdam

14:30
FT PSV Eindhoven
2 - 1
 (2 - 0)
Heerenveen

14:30
FT red cardRKC Waalwijk
1 - 1
 (0 - 1)
Emmen

16:45
FT VVV Venlo
2 - 1
 (2 - 1)
FC Twente Enschede

16:45
FT Sparta Rotterdam
2 - 0
 (1 - 0)
Vitesse Arnhem
Nigeria - Premier League
16:00 FT Enyimba
2 - 0
 (2 - 0)
Adamawa Utd

16:00
FT FC Ifeanyi Ubah
0 - 0
 (0 - 0)
Lobi Stars

16:00
FT Akwa United
1 - 1
 (1 - 0)
Nasarawa United

16:00
FT Abia Warriors
1 - 0
 (1 - 0)
Mfm

16:00
FT Heartland FC Owerri
1 - 0
 (0 - 0)
Jigawa Golden Stars

16:00
FT Enugu Rangers International FC
0 - 2
 (0 - 2)
Akwa Starlets

16:00
FT Warri Wolves
0 - 1
 (0 - 1)
Rivers United FC
Norway - Tippeligaen
Standings >

18:00
FT Sarpsborg
1 - 1
 (1 - 0)
Haugesund FK

18:00
FT Valerenga IF
2 - 4
 (1 - 2)
Molde FK

18:00
FT Stabaek Fotball
4 - 2
 (1 - 1)
Mjondalen

18:00
FT Viking FK
2 - 2
 (2 - 1)
Rosenborg BK

18:00
FT Stromsgodset
6 - 0
 (4 - 0)
SK Brann

18:00
FT Ranheim IL
2 - 1
 (0 - 0)
Lillestrom SK

18:00
FT Bodo/Glimt
3 - 0
 (0 - 0)
Kristiansund BK

18:00
FT Odds BK
2 - 1
 (1 - 0)
Tromso IL
Paraguay - Primera Division
Standings >

21:00
FT red cardOlimpia Asuncion
4 - 2
 (1 - 1)
Cerro Portenored card

23:30
FT Guarani CA
2 - 1
 (0 - 1)
Deportivo Capiata
Peru - Primera Division

17:00
FT Molinos El Pirata
3 - 1
 (0 - 1)
UTC De Cajamarca

21:00
FT Binacional
4 - 1
 (3 - 0)
Sporting Cristal

21:00
FT Alianza Universidad
0 - 1
 (0 - 0)
Cesar Vallejo

21:00
FT Sport Huancayo
0 - 1
 (0 - 0)
Sport Boys Callaored card

21:00
FT FBC Melgar
4 - 2
 (1 - 1)
AD Cantolao

21:00
FT Carlos Manucci Trujillo
2 - 2
 (1 - 0)
CC Deportivo Municipal

21:00
FT Universidad San Martin
0 - 0
 (0 - 0)
Ayacuchored card

21:00
FT Universitario de Deportes
1 - 0
 (1 - 0)
Garcilasored card

21:00
FT red cardUnion Comercio
2 - 3
 (1 - 1)
Alianza Lima
Poland - Ekstraklasa
Standings >

15:00
FT Jagiellonia Bialystok
2 - 0
 (0 - 0)
Arka Gdynia 1929

17:30
FT Slask Wroclaw
2 - 1
 (1 - 1)
Wisla Krakow SA
Poland - 1. Liga
Standings >

12:40
FT OKS Stomil Olsztyn
0 - 0
 (0 - 0)
Radomiak Radom
Portugal - Taça de Portugal

16:00
FT Sintra
0 - 2
 (0 - 0)
Marinhense

16:00
FT Moreirense
1 - 3
 (0 - 1)
Mafra

16:00
FT Anadia
2 - 1
 (0 - 0)
Beira-Mar

16:00
AP Pedras Salgadas
0 - 0
 (0 - 0)
Canelas 2010 *

16:00
FT FC Pacos Ferreira
1 - 0
 (1 - 0)
Sanjoanense

16:30
FT Rio Ave
1 - 0
 (1 - 0)
Alverca

18:30
FT Porto
4 - 0
 (2 - 0)
Vitoria Setubalred card

21:00
FT GD Chaves
1 - 0
 (1 - 0)
CF Os Belenenses
Romania - Divizia A
Standings >

12:30
FT Academica Clinceni
2 - 2
 (2 - 2)
Dinamo Bucharest

15:30
FT CS GAZ Metan Medias
0 - 0
 (0 - 0)
Botosani

18:30
FT CS Universitatea Craiova
3 - 0
 (1 - 0)
Hermanstadt
Romania - Liga II
Standings >

10:30
FT UTA Arad
1 - 0
 (0 - 0)
Farul Constanta
Russia - Premier League
Standings >

09:30
FT Dinamo Ufa
1 - 1
 (0 - 1)
Sochi

12:00
FT Ural Yekaterinburg
0 - 0
 (0 - 0)
Spartak Moscow

14:30
FT Arsenal Tula
1 - 2
 (1 - 2)
FK Krasnodar

17:00
FT CSKA Moscow
1 - 0
 (0 - 0)
Kryliya Sovetov Samara
Saudi Arabien - Saudi Profi League
Standings >

15:30
FT red cardAl Ettifaq
1 - 2
 (0 - 0)
Al Ittihad

16:20
FT Al Wahda
1 - 0
 (0 - 0)
Al Nasr Riyadh
Scotland - Premier League
Standings >

13:15
FT Hamilton Academical
1 - 3
 (1 - 2)
Glasgow Rangers

16:00
FT red cardFC St Johnstone
1 - 1
 (0 - 1)
Aberdeen FC
Serbia - Super Liga
Standings >

13:00
FT Indija
0 - 0
 (0 - 0)
Macva Sabacred card

16:00
FT FK Spartak Subotica
3 - 1
 (1 - 0)
FK Radnik Surdulica
Slovenia - Prva Liga
Standings >

13:30
FT MND Tabor Sezana
1 - 1
 (0 - 0)
Mura

17:00
FT NK Aluminij
0 - 2
 (0 - 1)
NK Maribor
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

12:00
FT red cardUD Almeria
2 - 0
 (2 - 0)
Numancia CD

16:00
FT CF Malaga
3 - 3
 (1 - 2)
Elche CF

16:00
FT Albacete Balompie
1 - 2
 (1 - 2)
Mirandes

18:00
FT Union Deportiva Las Palmas
3 - 1
 (2 - 0)
Real Oviedo

18:00
FT Girona
2 - 0
 (0 - 0)
Fuenlabrada

21:00
FT CF Cadiz
2 - 1
 (1 - 1)
CD Lugo
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

16:00
FT FC St. Gallen
4 - 1
 (2 - 0)
Neuchatel Xamax FC

16:00
FT FC Sion
3 - 4
 (2 - 3)
Young Boys

16:00
FT FC Thun
0 - 3
 (0 - 2)
FC Lugano
Switzerland - Challenge League
Standings >

15:00
FT FC Winterthur
0 - 2
 (0 - 1)
Kriens

16:00
FT Grasshopper Club Zürich
0 - 0
 (0 - 0)
Aarau
Tunisia - Ligue Professionelle 1
Standings >

14:00
FT JS Kairouanaise
1 - 0
 (0 - 0)
ES Metlaoui

14:00
FT Slimane
2 - 0
 (1 - 0)
Stade Tunisien

14:00
FT Club Athletique Bizertin
2 - 0
 (1 - 0)
Chebba

14:00
FT US Ben Guerdane
1 - 1
 (1 - 1)
Etoile Sportive Sahelred card
Turkey - 1st Lig
Standings >

12:00
FT Hatayspor
1 - 0
 (0 - 0)
Istanbulspor AS

14:30
FT Menemen Belediyespor Izmir
1 - 0
 (0 - 0)
Balikesirspor

14:30
FT Osmanlispor FK
2 - 3
 (0 - 3)
Adana Demir

17:00
FT Akhisar Belediye GS
2 - 1
 (0 - 0)
Altay
Ukraine - Premier League
Standings >

13:00
FT Karpaty Lviv
1 - 2
 (1 - 2)
Olimpic Donetsk

13:00
FT Kolos Kovalivka
2 - 0
 (1 - 0)
Desna

16:00
FT FC Dynamo Kiev
3 - 0
 (1 - 0)
Illychivets Mariupol
Venezuela - Primera Division
Standings >

16:00
FT Dep. La Guaira
1 - 0
 (0 - 0)
Deportivo Tachira