Football results from 04.09.2020

UEFA Nations League - League A

19:45
FT Netherlands
1 - 0
 (0 - 0)
Poland

19:45
FT Italy
1 - 1
 (0 - 0)
Bosnia and Herzegovina
UEFA Nations League - League B

19:45
FT Romania
1 - 1
 (1 - 0)
Northern Irelandred card

19:45
FT Slovakia
1 - 3
 (0 - 0)
Czech

19:45
FT Scotland
1 - 1
 (1 - 0)
Israel

19:45
FT Norway
1 - 2
 (0 - 1)
Austria
UEFA Nations League - League C

17:00
FT Lithuania
0 - 2
 (0 - 1)
Kazakhstan

19:45
FT Belarus
0 - 2
 (0 - 1)
Albania
UEFA Euro U21 Quali

15:00
FT Latvia U21
2 - 2
 (2 - 0)
Serbia U21

15:30
FT Bosnia & Herzegovina U21
1 - 0
 (0 - 0)
Wales U21

17:00
FT Norway U21
6 - 0
 (2 - 0)
Gibraltar U21

17:00
FT Russia U21
2 - 0
 (1 - 0)
Bulgaria U21

17:00
FT red cardBelarus U21
0 - 7
 (0 - 3)
Netherlands U21

17:00
FT Cyprus U21
0 - 4
 (0 - 2)
Portugal U21

17:00
FT Denmark U21
1 - 1
 (0 - 0)
Ukraine U21

17:00
FT Estonia U21
0 - 6
 (0 - 3)
Poland U21

17:00
FT Finland U21
1 - 3
 (1 - 1)
Romania U21

17:00
FT Malta U21
0 - 2
 (0 - 0)
Northern Ireland U21

17:30
FT Austria U21
1 - 5
 (0 - 2)
Albania U21

17:30
FT Iceland U21
1 - 0
 (0 - 0)
Sweden U21red card

18:00
FT Georgia U21
0 - 2
 (0 - 1)
France U21

18:00
FT Kosovo U21
0 - 6
 (0 - 0)
England U21

18:00
FT Switzerland U21
4 - 1
 (2 - 1)
Slovakia U21

18:30
FT Turkey U21
1 - 0
 (0 - 0)
Andorra U21
Australia - New South Wa. Premier L.

10:30
FT Manly United
5 - 2
 (4 - 0)
APIA Leichhardt Tigers
Australia - NPL South Super League

11:00
FT Campbelltown City
1 - 0
 (0 - 0)
Adelaide City

11:45
FT Adelaide Raiders
0 - 1
 (0 - 0)
Cumberland Unitedred card
Austria - 3. Liga

17:30
FT Wels
1 - 1
 (0 - 1)
SK Sturm Graz II

18:00
FT Kalsdorf
0 - 2
 (0 - 0)
WSC Hertha

18:30
FT SC Neusiedl am See
3 - 0
 (1 - 0)
Draßburg

18:30
FT red cardWiener Sportklub
2 - 1
 (1 - 0)
Bruck Leithared card
Brazil - Serie B
Standings >

23:15
FT Figueirense FC
0 - 1
 (0 - 0)
Parana Clube PR

01:30
FT red cardPonte Preta SP
1 - 0
 (0 - 0)
Botafogo SPred card
Chile - Primera Division
Standings >

16:00
FT Union La Calera
2 - 2
 (1 - 2)
Cobresal

23:30
FT Deportes La Serena
1 - 1
 (0 - 1)
CD O`Higgins
China - Super League
Standings >

11:00
FT red cardShenzhen FC
0 - 0
 (0 - 0)
Shanghai Shenhua

13:00
FT Guangzhou Evergrande
2 - 1
 (0 - 0)
Guangzhou R&F
Croatia - 2. Hnl
Standings >

16:00
FT red cardRadnik Sesvete
1 - 1
 (0 - 0)
Bijelo Brdo
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

16:30
AP Kraluv Dvur
0 - 0
 (0 - 0)
Pisekred card
Denmark - 2. Division Group 2

17:30
FT Naestved BK
2 - 0
 (1 - 0)
Hillerod
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

01:00
FT red cardMushuc Runa
1 - 2
 (0 - 1)
Barcelona Guayaquil
Egypt - Premier League
Standings >

16:00
FT Misr Lel Makasa
4 - 1
 (2 - 1)
Ismaily SC

19:00
FT Al-Ahly Cairo
2 - 0
 (1 - 0)
Wadi Degla SC
England - League Cup

17:30
FT Middlesbrough
4 - 3
 (2 - 1)
Shrewsbury Town

19:30
AP Burton Albion*
1 - 1
 (1 - 0)
Accrington Stanley
France - National
Standings >

19:00
FT Sete
0 - 0
 (0 - 0)
Annecy

19:00
FT Stade Lavallois MFC
3 - 1
 (2 - 1)
Lyon Ducherered card

19:00
FT US Creteil
2 - 1
 (2 - 1)
Stade Briochin

19:00
FT Villefranche
0 - 1
 (0 - 0)
US Quevilly Rouen

19:00
Postp. Concarneau - Cholet
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

17:00
FT Bremer SV
2 - 1
 (0 - 1)
Union Bremen
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

19:00
FT Baunatal
1 - 4
 (0 - 3)
SV Steinbach
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

18:30
FT SSVG Velbert
1 - 0
 (0 - 0)
Schonnebeck
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

17:15
FT Arminia Ludwigshafen
3 - 0
 (1 - 0)
Pfeddersheim

18:00
FT Eppelborn
2 - 4
 (0 - 2)
Diefflen
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

18:30
FT Hannover 96 II
2 - 1
 (0 - 1)
Delmenhorst
Germany - Regionalliga West
Standings >

17:00
FT SV Rödinghausen
1 - 1
 (1 - 0)
SC Preußen Münster
Germany - Frauen Bundesliga
18:15 FT Wolfsburg W
3 - 0
 (1 - 0)
SGS Essen W
Hungary - NB I
Standings >

19:00
FT Varda SE
0 - 3
 (0 - 1)
Puskas Akademia
International - Club Friendlies
05:00 FT M. Ironi Ashdod
1 - 2
 (0 - 0)
Nordia Jerusalem
08:30 FT Pathum United
0 - 2
 (0 - 1)
North Bangkok University
09:00 FT Arda
3 - 0
 (2 - 0)
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

09:30
FT CD Santa Clara
1 - 3
 ()
Vizela
09:30 FT FK Baumit Jablonec
3 - 1
 (2 - 0)
FK Varnsdorf

09:30
FT Slovan Liberec
3 - 2
 (1 - 2)
FC Hradec Kralove

09:30
FT 1. FK Pribram
1 - 2
 (1 - 2)
Slavoj Vysehrad
10:00 FT Zaglebie Lubin
1 - 1
 (1 - 0)
Chrobry Glogow
10:00 FT Beerschot AC
0 - 4
 (0 - 2)
Union Saint-Gilloise
10:00 FT SFC Opava
0 - 2
 (0 - 1)
SK Prostejov

10:00
FT Chrudim
1 - 2
 (0 - 0)
FK Viktoria Zizkov
10:00 FT Hermanstadt
0 - 2
 (0 - 1)
UTA Arad

11:00
FT AC Horsens
2 - 0
 (1 - 0)
Esbjerg FB
11:00 FT Sukhothai
3 - 0
 (0 - 0)
Lampang

11:00
FT KV RS Waasland Beveren
4 - 0
 (4 - 0)
Lierse K.

11:00
FT Real Oviedo
2 - 2
 (1 - 1)
Athletic Bilbao

11:30
FT AS Eupen
5 - 3
 ( - )
RWDM

12:00
FT Cercle Brugge
1 - 1
 (0 - 0)
USL Dunkerque

13:00
FT RB Salzburg
3 - 0
 (3 - 0)
Türkgücü-Ata

13:00
FT FC Wil 1900
0 - 0
 (0 - 0)
Austria Lustenau
13:00 FT Bayer 04 Leverkusen
1 - 1
 (1 - 1)
RSC Anderlecht

13:00
FT Sparta Rotterdam
1 - 1
 (0 - 0)
ADO Den Haag

13:15
FT Braunschweig
0 - 1
 (0 - 1)
De Graafschap

13:30
FT FC Groningen
3 - 3
 (3 - 1)
NEC Nijmegen

14:00
FT SCO Angers
6 - 1
 (3 - 0)
LB Chateauroux

14:00
FT Lommel United
1 - 3
 (0 - 2)
Patro Eisden

14:00
FT Sheffield United
2 - 2
 (1 - 0)
Preston North End

14:00
FT Aalborg BK
2 - 1
 (0 - 1)
Odense BK

15:00
FT Caykur Rizespor
3 - 4
 (2 - 4)
Trabzonspor

15:00
FT TSV Hartberg
1 - 0
 (0 - 0)
NK Maribor
15:30 FT Cagliari Calcio
1 - 0
 (0 - 0)
Olbia
15:30 FT Yantra
0 - 1
 (0 - 0)
Etar 1924 Veliko Tarnovo

15:30
FT SS Lazio Roma
3 - 2
 (2 - 2)
Vicenza Calcio

15:45
FT Kouris Erimi
2 - 6
 (1 - 2)
AEL Limassol

16:00
FT SKN St. Pölten
2 - 1
 (1 - 1)
FAC Wien

16:00
FT SK Rapid Wien
1 - 0
 ()
Grazer AK
16:00 FT SAK Klagenfurt
2 - 4
 (0 - 1)
Bravo

16:00
FT SSC Napoli
4 - 0
 (2 - 0)
Teramo Calcio

16:00
FT LKS Lodz
1 - 1
 (0 - 0)
Radomiak Radom
16:00 FT Blansko
0 - 1
 (0 - 0)
Trinec
16:30 FT Olympiakos Nic.
2 - 2
 (2 - 0)
Karmiotissa

16:30
FT Wacker Innsbruck
2 - 1
 (0 - 0)
Südtirol
17:00 FT Alki Oroklini
4 - 0
 (1 - 0)
Doxa Katokopias

17:00
FT Admira
2 - 1
 (1 - 1)
Austria Vienna II

17:00
FT SD Huesca
3 - 0
 (1 - 0)
Sabadell
17:00 FT Mannsworth
3 - 5
 (2 - 1)
Stadlau

17:00
FT Apollon Limassol FC
4 - 2
 (2 - 0)
Ethnikos Achnas

17:00
FT OGC Nice
2 - 3
 (2 - 0)
AS Monaco

17:30
FT Senglea Athletic
0 - 3
 (0 - 2)
Gudja United

18:00
FT CA Osasuna
1 - 1
 (1 - 1)
SD Eibar

18:00
FT VVV Venlo
0 - 4
 (0 - 2)
Borussia Mönchengladbach

18:00
FT Tenerife CD
1 - 3
 (0 - 0)
Union Deportiva Las Palmas
18:30 FT Lindenthal-Hohenlind
0 - 6
 (0 - 2)
Bonner SC

19:00
FT Besiktas JK
3 - 0
 (2 - 0)
Antalyaspor AS

19:30
FT Taunton Town
3 - 1
 (1 - 1)
Chippenham Town

19:30
FT red cardFrome Town
1 - 2
 (1 - 0)
Yeovil Townred card

19:45
FT Chichester City
2 - 4
 (1 - 2)
Bognor Regis Town

19:45
FT Dunston
2 - 1
 (1 - 1)
Morpeth Town

20:00
FT Campinense
6 - 3
 (3 - 1)
Central

20:00
FT Sporting CP
2 - 1
 (0 - 0)
Real Valladolidred card
Ireland - Division 1
Standings >

19:45
FT Shamrock Rovers II
1 - 2
 (0 - 1)
Longford Town FC

19:45
FT Drogheda United FC
0 - 1
 (0 - 0)
Cobh Ramblers

19:45
FT Bray Wanderers AFC
3 - 0
 (1 - 0)
Cabinteely FC

19:45
FT University College Dublin
8 - 0
 (4 - 0)
Wexford Youths FC

19:45
FT red cardAthlone Town AFC
1 - 4
 (0 - 1)
Galway FC
Ireland - Airtricity League
Standings >

19:45
FT Waterford United FC
3 - 0
 (2 - 0)
Saint Patrick´s Athletic FC
Korea - K-League
Standings >

11:00
FT Sangju Sangmu Phoenix
1 - 0
 (0 - 0)
Suwon Samsung Blue Wings
Malaysia - Premier League

13:15
FT Sarawak Utd.
0 - 0
 (0 - 0)
UKM

14:00
FT Kelantan United
0 - 2
 (0 - 0)
Kuala Lumpur

14:00
FT Pulau Pinang
2 - 0
 (1 - 0)
Negeri Sembilan
Malaysia - Super League
Standings >

13:15
FT Sabah FA
1 - 2
 (0 - 0)
Selangor

14:00
FT Melaka United
1 - 0
 (0 - 0)
Terengganu FA

14:00
FT Darul Takzim
7 - 0
 (4 - 0)
Perak
Mexico - Liga Mx
Standings >

01:30
FT red cardNecaxa
0 - 2
 (0 - 1)
Club Leon

03:06
FT Club Tijuana
2 - 1
 (1 - 1)
CF Monterrey
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:00
FT 12 de Octubre
0 - 1
 (0 - 0)
River Plate

00:30
FT Guarani CA
3 - 0
 (2 - 0)
Club Sportivo Luquenored card
Poland - 1. Liga
Standings >

17:00
FT red cardArka Gdynia 1929
3 - 2
 (1 - 0)
MKS Puszcza Niepolomice
Saudi Arabien - Saudi Profi League
Standings >

18:35
FT Al Shabab KSA
1 - 0
 (0 - 0)
Al Hazm

18:35
FT Abha
2 - 1
 (1 - 0)
Al Ahli Jeddah

18:35
FT Al Feiha
2 - 0
 (1 - 0)
Al Adalh

18:35
FT Al Ettifaq
0 - 2
 (0 - 1)
Dhamk

18:35
FT Al Ittihad
1 - 1
 (1 - 1)
Al Nasr Riyadh

18:35
FT red cardAl Raed
2 - 1
 (1 - 1)
Al Faisaly

18:35
FT Al Fateh SC
1 - 0
 (0 - 0)
Al Taawon

18:35
FT Al Wahda
1 - 3
 (0 - 1)
Al Hilal
Sweden - Superettan
Standings >

18:00
FT Gais
2 - 1
 (0 - 0)
Trelleborgs FF
Uruguay - Primera División
Standings >

21:00
FT Cerro Largo
1 - 1
 (1 - 0)
Torquered card
USA - USL Pro

03:00
FT Real Monarchs
1 - 0
 (1 - 0)
Tacoma Defiance