Football results from 05.09.2020

UEFA Nations League - League A

17:00
FT red cardIceland
0 - 1
 (0 - 0)
Englandred card

19:45
FT Denmark
0 - 2
 (0 - 1)
Belgium

19:45
FT Portugal
4 - 1
 (1 - 0)
Croatia

19:45
FT Sweden
0 - 1
 (0 - 1)
France
UEFA Nations League - League C

14:00
FT N. Macedonia
2 - 1
 (2 - 0)
Armenia

17:00
FT Estonia
0 - 1
 (0 - 1)
Georgia

17:00
FT red cardAzerbaijan
1 - 2
 (1 - 0)
Luxembourg

17:00
FT Cyprus
0 - 2
 (0 - 0)
Montenegro
UEFA Nations League - League D

14:00
FT Gibraltar
1 - 0
 (1 - 0)
San Marino
Australia - Brisbane Premier League

08:00
FT Taringa Rovers
2 - 1
 (0 - 1)
Centenary Stormers

08:15
FT Bayside
2 - 3
 (1 - 2)
Acacia Ridgered card

09:00
FT Albany Creek
6 - 1
 (3 - 0)
Caboolture

10:00
FT North Star
0 - 0
 (0 - 0)
The Gap
Australia - NPL Western Australia

08:00
FT red cardBayswater City
4 - 2
 (2 - 1)
Floreat Athenared card

08:00
FT Cockburn City
2 - 0
 (2 - 0)
Armadalered card

08:00
FT Perth Glory U21
2 - 1
 (1 - 0)
Inglewood United

08:00
FT Gwelup Croatia SC
7 - 2
 (2 - 0)
Rockingham City

08:00
FT ECU Joondalup
3 - 0
 (1 - 0)
Balcatta

08:00
FT Perth SC
1 - 1
 (1 - 1)
Sorrento
Australia - New South Wa. Premier L.

07:00
FT Marconi Stallions
1 - 2
 (0 - 0)
Sydney Olympic

10:00
FT Druitt Town Rangers
1 - 1
 (0 - 0)
North Shore Mariners
Australia - NPL Queensland

07:30
FT Gold Coast United
0 - 0
 (0 - 0)
Sunshine Coast

09:30
FT Brisbane Strikers
1 - 1
 (0 - 0)
Eastern Suburbs

09:45
FT Capalaba FC
1 - 3
 (1 - 1)
Gold Coast Knights

10:00
FT Queensland Lions
3 - 1
 (0 - 1)
Peninsula Power FC
Australia - NPL South Super League

06:00
FT Croydon Kings
1 - 0
 (1 - 0)
Adelaide Olympic

06:30
FT Adelaide U21
0 - 2
 (0 - 0)
North Eastern MetroStars

06:30
FT red cardBlue Eagles
2 - 0
 (0 - 0)
Modbury Jets

06:30
FT Adelaide Comets
1 - 0
 (1 - 0)
Para Hills Knights
Austria - 3. Liga

15:00
FT Junge Wikinger Ried
0 - 2
 (0 - 1)
Weiz

15:30
FT Leobendorf
2 - 1
 (1 - 1)
Team Wiener Linien

16:00
FT Austria Salzburg
3 - 1
 (3 - 0)
TSV St. Johann
16:00 FT Pinzgau Saalfelden
1 - 0
 (0 - 0)
FC Liefering

16:00
FT SK Bischofshofen
0 - 0
 (0 - 0)
Salzburger AK

16:00
FT SV Grödig
3 - 2
 (3 - 0)
Kuchl

16:30
FT Stripfing
3 - 0
 (1 - 0)
Mannsdorf

16:30
FT Dornbirner SV
2 - 1
 (2 - 1)
Wolfurt

17:00
FT Wiener Viktoria
0 - 0
 (0 - 0)
SC Wiener Neustadt

17:30
FT SV Allerheiligen
1 - 4
 (1 - 1)
Wac (A)

18:00
FT St. Anna
4 - 0
 (1 - 0)
Spittal
Belarus - Cup

13:30
FT Ostrovets
0 - 3
 (0 - 1)
FC Minsk
Brazil - Serie A
Standings >

21:00
FT Flamengo RJ
2 - 1
 (1 - 1)
Fortaleza

23:00
FT Corinthians SP
2 - 2
 (1 - 1)
Botafogo RJ

01:00
FT red cardCeara CE
0 - 1
 (0 - 1)
Santos SPred card
Brazil - Serie B
Standings >

15:00
FT Oeste SP
1 - 3
 (0 - 1)
Juventude RS

20:30
FT red cardVitoria BA
4 - 2
 (2 - 1)
Cuiabared card

20:30
FT red cardCSA
1 - 1
 (1 - 0)
Confianca

23:00
FT Operario PR
1 - 2
 (1 - 1)
Guarani SP

23:00
FT Sampaio Correa
1 - 0
 (0 - 0)
America Mineiro MG

23:00
FT Ponte Preta SP
2 - 2
 (1 - 1)
Botafogo SP

01:00
FT Brasil de Pelotas RS
2 - 1
 (1 - 0)
Nautico PE
Chile - Primera Division
Standings >

16:00
FT Deportes Iquique
1 - 0
 (0 - 0)
Huachipato

19:30
FT Univ. Catolica
4 - 1
 (3 - 0)
Coquimbo Unido

23:30
FT Santiago Wanderers
2 - 0
 (2 - 0)
Curico Unido
China - Super League
Standings >

11:00
FT Hebei China Fortune
2 - 0
 (1 - 0)
Shanghai SIPG

13:00
FT Qingdao Huanghai
0 - 1
 (0 - 0)
Shijiazhuang
Costa Rica - Primera Division
Standings >

22:00
FT Grecia
2 - 3
 (1 - 0)
LD Alajuelense

02:00
FT Guadalupe
2 - 3
 (2 - 1)
Herediano

03:00
FT red cardPerez Zeledon
0 - 2
 (0 - 1)
Santos de Guapiles
Croatia - 2. Hnl
Standings >

15:30
FT NK Rudes
1 - 1
 (1 - 1)
NK Inter Zapresic
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

09:00
FT Pribram II
0 - 3
 (0 - 2)
Motorlet Praha

09:15
FT Loko
4 - 0
 (3 - 0)
TJ Tatran Rakovnik

09:15
FT FK Pardubice II
1 - 0
 (1 - 0)
Sokol Zivanice

09:15
FT Benesov
0 - 4
 (0 - 2)
Sparta Praha II

09:15
FT Banik Sokolov
0 - 3
 (0 - 1)
Povltavska FA

16:00
FT Usti N Orlici
4 - 1
 (1 - 0)
Mlada Boleslav II

16:00
FT Velvary
0 - 2
 (0 - 1)
Jablonec II
Denmark - 2. Division Group 1

12:00
FT Sydvest
0 - 0
 (0 - 0)
BK Fremred card

12:00
FT SfB-Oure
2 - 1
 (1 - 0)
Naesby

12:30
FT VSK Aarhus
1 - 1
 (1 - 1)
Dalum

13:00
FT Brabrand IF
2 - 0
 (1 - 0)
Thisted

13:00
FT Aarhus Fremad
2 - 1
 (1 - 0)
Holstebro

13:00
FT Middelfart
3 - 5
 (0 - 4)
Jammerbugt
Denmark - 2. Division Group 2

12:00
FT Vanlose
1 - 0
 (1 - 0)
Roskildered card

12:30
FT KFUM Roskilde
1 - 1
 (0 - 0)
HIK Hellerup

13:00
FT Tarnby
0 - 6
 (0 - 4)
Bronshoj

14:00
FT Skovshoved
1 - 1
 (1 - 1)
FA 2000
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

20:00
FT CD Universidad Catolica
3 - 1
 (1 - 0)
Olmedored card

22:30
FT LDU Portoviejo
1 - 1
 (1 - 1)
Liga Dep Universitaria Quito

01:00
FT red cardCSD Macara
1 - 0
 (1 - 0)
El Nacional Quito
Egypt - Premier League
Standings >

17:00
FT red cardAswan FC
3 - 3
 (2 - 2)
Smouha SC
England - League Cup

12:00
AP Derby County *
0 - 0
 (0 - 0)
Barrow AFC

12:30
FT Plymouth Argyle
3 - 2
 (1 - 1)
Queens Park Rangers

13:00
FT Crawley Town
1 - 3
 (1 - 2)
Millwall

13:00
FT red cardGillingham
1 - 0
 (1 - 0)
Southend United

14:00
FT Bristol City
2 - 0
 (1 - 0)
Exeter City

14:15
AP Walsall
0 - 0
 (0 - 0)
Sheffield Wednesday *

15:00
FT Birmingham City
0 - 1
 (0 - 1)
Cambridge United

15:00
FT Swindon Town
1 - 3
 (0 - 1)
Charlton Athletic

15:00
AP Tranmere Rovers
1 - 1
 (0 - 0)
Harrogate Town *

15:00
FT Barnsley
1 - 0
 (0 - 0)
Nottingham Forest

15:00
FT Peterborough United
0 - 1
 (0 - 0)
Cheltenham Town

15:00
FT Luton Town
3 - 1
 (0 - 0)
Norwich City

15:00
AP Sunderland AFC
0 - 0
 (0 - 0)
Hull City *

15:00
FT Milton Keynes Dons
0 - 1
 (0 - 0)
Coventry Cityred card

15:00
FT Rochdale
1 - 0
 (0 - 0)
Huddersfield Town

15:00
AP Salford City *
1 - 1
 (0 - 0)
Rotherham United

15:00
FT Newport County AFC
2 - 0
 (2 - 0)
Swansea City

15:00
FT Scunthorpe United
1 - 2
 (0 - 1)
Port Vale

15:00
FT Forest Green Rovers
1 - 2
 (1 - 0)
Leyton Orient

15:00
FT Crewe Alexandra
1 - 2
 (0 - 0)
Lincoln City

15:00
FT Oldham Athletic
3 - 0
 (2 - 0)
Carlisle United

15:00
FT Northampton Town
3 - 0
 (1 - 0)
Cardiff City

15:00
FT Ipswich Town
3 - 0
 (2 - 0)
Bristol Rovers

15:00
FT Bolton Wanderers
1 - 2
 (0 - 1)
Bradford City

15:00
AP Grimsby Town
1 - 1
 (1 - 1)
Morecambe*

15:00
AP Oxford*
1 - 1
 (0 - 0)
AFC Wimbledon

15:00
FT Reading
3 - 1
 (1 - 1)
Colchester United

15:00
FT Fleetwood Town
3 - 2
 (1 - 2)
Wigan Athletic
Finland - Ykkonen
Standings >

14:30
FT Vaasa PS
1 - 0
 (1 - 0)
EIF

15:00
FT Kajaani
3 - 1
 (2 - 1)
MuSa

15:00
FT AC Oulu
4 - 0
 (1 - 0)
MyPa
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

12:00
FT BTS Neustadt
3 - 1
 (1 - 1)
Werder Bremen III

13:00
FT Aumund-Vegesack
2 - 2
 (1 - 2)
Brinkumer SV

14:00
FT Leher
4 - 1
 (2 - 0)
Vatan Sport
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

13:00
FT Sandhausen II
0 - 1
 (0 - 1)
Neckarsulmer SU

13:00
FT Dorfmerkingen
0 - 0
 (0 - 0)
Ravensburg

13:00
FT TSV Ilshofen
3 - 0
 (1 - 0)
Walldorf II

13:30
FT Freiburger
2 - 1
 (2 - 0)
Backnang

14:30
FT Lorrach-Brombach
0 - 1
 (0 - 0)
Villingen

14:30
FT Nöttingen
3 - 0
 (3 - 0)
Linx

14:30
FT Reutlingen
0 - 5
 (0 - 3)
Göppinger SV

17:00
FT Stuttgarter Kickers
2 - 0
 (0 - 0)
Pforzheim
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:00
FT Hunfelder SV
1 - 1
 (0 - 0)
RW Walldorf

14:00
FT Waldgirmes
3 - 1
 ( - )
Viktoria Griesheim
14:00 FT TUS Dietkirchen
2 - 2
 (1 - 1)
Zeilsheim

14:00
FT Hessen Dreieich
2 - 0
 (2 - 0)
Buchonia Flieden
Germany - Oberliga NOFV-Nord
Standings >

12:00
FT SV Blau-Weiß 90 Berlin
0 - 2
 (0 - 0)
SV Tasmania 1973

12:00
FT Hansa Rostock II
0 - 0
 (0 - 0)
Torgelower SV Greif

13:00
FT Staaken
1 - 2
 (0 - 2)
RSV Eintracht

13:00
FT BSC Süd 05
2 - 1
 (1 - 0)
TSG Neustrelitz

14:00
FT Pampow
2 - 2
 (2 - 0)
Zehlendorf
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

15:00
FT 1.FC Monchengladbach
2 - 3
 (1 - 1)
VFB 03 Hilden
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >
13:00 FT Kickers Emden
2 - 0
 (1 - 0)
Rotenburger SV

15:00
FT Hagen/Uthlede
0 - 3
 (0 - 1)
Bersenbruck

15:00
FT Tundern
1 - 0
 (0 - 0)
Wolfenbüttel

15:30
FT Lohne
1 - 1
 (1 - 0)
VfL Oldenburg
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

13:00
FT Eintracht Trier
4 - 0
 (2 - 0)
Eisbachtal

13:00
FT TUS Koblenz
0 - 2
 (0 - 0)
Salmrohr

14:00
FT Emmelshausen
0 - 0
 (0 - 0)
Gonsenheim

14:30
FT VfR Wormatia Worms
7 - 2
 (1 - 1)
Jagersburg

14:30
FT Alemannia Waldalgesheim
1 - 2
 (1 - 0)
1. FC Kaiserslautern II

14:30
FT Hertha Wiesbach
0 - 2
 (0 - 1)
Mechtersheim

15:30
FT Dudenhofen
0 - 2
 (0 - 0)
Röchling Völklingen

16:15
FT Karbach
0 - 2
 (0 - 1)
Hassia Bingen

19:00
FT SG 2000 Mulheim-Karlich
0 - 5
 (0 - 1)
FV Engers 07
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

12:30
FT ETSV Weiche Flensburg
3 - 1
 (3 - 0)
Eintracht Norderstedt

14:00
FT SSV Jeddeloh
1 - 1
 (1 - 1)
VFV Hildesheim
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >

12:30
FT VSG Altglienicke
2 - 1
 (0 - 0)
VFB Auerbachred card

12:30
FT Lichtenberg
1 - 1
 (0 - 0)
ZFC Meuselwitz

13:00
FT Carl Zeiss Jena
3 - 0
 (2 - 0)
Hertha BSC IIred card

15:00
FT BSG Chemie Leipzig
0 - 0
 (0 - 0)
Berliner AK 07
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

11:30
FT VfB Stuttgart II
0 - 2
 (0 - 0)
Hessen Kassel

13:00
FT Offenbacher Kickers
0 - 0
 (0 - 0)
Bahlinger SC

13:00
FT Balingen
4 - 1
 (1 - 0)
VfR Aalen

13:00
FT TSV Steinbach
5 - 1
 (0 - 0)
Astoria Walldorf

13:00
FT SSV Ulm 1846
2 - 0
 (1 - 0)
SpVgg Elversberg 07red card

13:00
FT red cardGiessen
1 - 2
 (1 - 0)
Homburg

13:00
FT TSG Hoffenheim II
1 - 2
 (1 - 1)
1. FSV Mainz 05 II

13:00
FT Pirmasens
1 - 0
 (0 - 0)
SG Sonnenhof Grossaspach
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT TSV Alemannia Aachen
0 - 1
 (0 - 0)
Borussia Dortmund II

13:00
FT Wuppertaler SV
1 - 0
 (0 - 0)
Rot Weiss Ahlen

13:00
FT red cardVFB Homberg
0 - 2
 (0 - 1)
Lippstadt 08

13:00
FT Rot-Weiss Essen
1 - 1
 (0 - 0)
Wiedenbrück

13:00
FT Bergisch Gladbach
0 - 2
 (0 - 0)
Fortuna Köln

13:00
FT SV 1919 Straelen
1 - 1
 (0 - 0)
Fortuna Düsseldorf (Jgd.)red card
Iceland - Premier
Standings >

14:00
FT Fjolnir Reykjavik
1 - 4
 (0 - 2)
Breidablik Kopavogur
International - Club Friendlies

09:00
FT CF Malaga
0 - 2
 (0 - 1)
Alcorcon AD
09:00 FT Levski Sofia
1 - 1
 (0 - 1)
Vitosha Bistritsa

09:00
FT UD Almeria
0 - 4
 (0 - 1)
RCD Espanyol Barcelona

09:00
FT FC Shakhtar Donetsk
1 - 2
 (0 - 2)
Olimpic Donetsk
09:30 FT Sporting Braga
3 - 1
 ( - )
CD Santa Clara

09:30
FT Viborg FF
0 - 2
 (0 - 1)
Skive IK

10:00
FT NK Slaven Belupo
2 - 0
 (2 - 0)
Dubrava Zagreb
10:00 FT Paradiso
0 - 1
 (0 - 0)
Chiasso

10:00
FT KV Oostende
3 - 1
 (0 - 0)
Knokke

10:00
FT GKS Piast Gliwice
0 - 0
 (0 - 0)
MFK Karvina

10:30
FT Real Sociedad
2 - 2
 (0 - 1)
CD Alaves
10:30 FT KS Rakow Czestochowa
2 - 2
 (2 - 1)
Widzew Lodz

10:30
FT Athletic Bilbao
2 - 2
 (2 - 0)
SD Eibar

11:00
FT FKS Stal Mielec
0 - 2
 (0 - 1)
Wisla Krakow SA
11:30 FT Buriram United FC
7 - 0
 (1 - 0)
Khonkaen Utd.
11:30 FT Trat FC
4 - 0
 (2 - 0)
Samut Sakhon

12:00
FT Kettering Town
0 - 0
 (0 - 0)
Solihull Moors

12:00
FT Werder Bremen
2 - 0
 (1 - 0)
Hannover 96
12:00 FT Ayutthaya Utd
1 - 1
 (1 - 0)
Kasem Bundit

12:30
FT Verl
2 - 2
 (1 - 2)
VfL Osnabrück

12:30
FT 1. FC Kaiserslautern
3 - 0
 (0 - 0)
SV Sandhausen

12:30
FT AGF Aarhus
2 - 0
 (2 - 0)
FC Nordsjalland

12:30
FT Vitesse Arnhem
2 - 2
 (1 - 0)
SV Darmstadt 98

13:00
FT Ingolstadt
0 - 2
 (0 - 1)
Schweinfurt 05

13:00
FT Erzgebirge Aue
0 - 1
 (0 - 1)
Dynamo Dresden

13:00
FT Heerenveen
0 - 1
 (0 - 1)
PEC Zwolle

13:00
FT FC Zürich
3 - 0
 (2 - 0)
FC Winterthur

13:00
FT Chasetown
0 - 1
 (0 - 0)
Hednesford Town
13:00 FT Ajax Amsterdam
1 - 0
 (1 - 0)
Augsburg
13:00 FT SV Ried
1 - 2
 (1 - 2)
Blau-Weiß Linz

13:00
FT Newcastle United
0 - 1
 (0 - 1)
Stoke City

13:00
FT Coalville Town
3 - 4
 (0 - 1)
Corby Town

13:00
FT Belper Town
1 - 1
 (0 - 0)
Trafford
13:00 FT TSV 1860 München
1 - 1
 (0 - 0)
FC Kickers Würzburg

13:00
FT Colne
0 - 2
 (0 - 2)
Stockport County

13:00
FT Vejle BK
1 - 0
 (1 - 0)
Randers FC

13:00
FT Leicester City
1 - 1
 (0 - 0)
Blackburn Rovers
13:30 FT SK Sturm Graz
5 - 0
 (1 - 0)
KSV 1919

13:30
FT Braunschweig
2 - 0
 (1 - 0)
Heracles Almelo
14:00 FT Tiverton Town
0 - 3
 (0 - 1)
Bideford

14:00
FT Holstein Kiel
3 - 1
 (1 - 1)
Hansa Rostock

14:00
FT Lorient
3 - 1
 (3 - 0)
Chamois Niort FC

14:00
FT Fortuna Düsseldorf
1 - 0
 (1 - 0)
SC Paderborn 07

14:00
FT Brighton & Hove Albion
0 - 0
 (0 - 0)
West Bromwich Albion

14:00
FT 1. FC Heidenheim
6 - 2
 (4 - 1)
FC St. Gallen

14:30
FT 1. FC Magdeburg
1 - 4
 (1 - 3)
VfL Wolfsburg

14:30
FT Bologna
2 - 0
 (2 - 0)
Feralpisalo

14:30
FT Schalke 04
3 - 0
 (3 - 0)
VfL Bochum
14:45 FT Werder Bremen
7 - 0
 (4 - 0)
BSV Rehden

15:00
FT Wingate & Finchley
3 - 2
 (0 - 1)
Boreham Wood
15:00 FT Zorya Lugansk
4 - 0
 (3 - 0)
PFC Oleksandria

15:00
FT United of Manchester
1 - 1
 (0 - 1)
City Of Liverpool

15:00
FT AFC Totton
2 - 1
 (0 - 1)
Poole Town

15:00
FT Needham Market
3 - 2
 (1 - 1)
AFC Sudbury
15:00 FT Hendon
0 - 0
 (0 - 0)
St Albans Saints

15:00
FT Liverpool
7 - 2
 (1 - 2)
Blackpool
15:00 FT Wulfrath
3 - 1
 (1 - 0)
DJK Teutonia St.Tonis

15:00
FT VfB Stuttgart
4 - 2
 (2 - 2)
Racing Strasbourg

15:00
FT Royston Town
1 - 5
 (0 - 2)
King´s Lynn

15:00
FT Tamworth
0 - 1
 (0 - 0)
Matlock Town
15:00 FT Horsham
3 - 2
 (2 - 1)
Harrow Borough

15:00
FT Margate
2 - 3
 (1 - 1)
Dover Athletic

15:00
FT Watford
2 - 1
 (2 - 0)
Tottenham Hotspur

15:00
FT Cleethorpes
5 - 0
 (5 - 0)
Gainsborough Trinity

15:00
FT Bridlington Town
0 - 5
 (0 - 3)
Spennymoor Town
15:00 FT Kidsgrove Athletic
3 - 0
 (2 - 0)
Runcorn Linnets

15:00
FT Pontefract Collieries
2 - 0
 (0 - 0)
Campion AFC

15:00
FT Buxton
3 - 1
 (1 - 1)
Leek Town

15:00
FT Dundela
0 - 3
 (0 - 1)
Carrick Rangers
15:00 FT Dnipro-1
2 - 2
 (2 - 1)
Inhulets

15:00
FT Weymouth
3 - 1
 (1 - 1)
Havant & Waterlooville

15:00
FT LASK Linz
1 - 1
 (0 - 1)
SSV Jahn Regensburg

15:00
FT Hanwell Town
2 - 6
 (1 - 5)
Aldershot Town

15:00
FT Eastleigh
1 - 2
 (1 - 2)
Whitehawk

15:00
FT Ashton UTD
3 - 1
 (1 - 0)
Irlam
15:00 FT Loughborough Dynamo
3 - 2
 (2 - 1)
Coleshill Town

15:00
FT Sutton Coldfield
0 - 4
 (0 - 1)
Alvechurch
15:00 FT Brentwood Town
0 - 1
 (0 - 0)
Cray Valley (PM)

15:00
FT Wealdstone
1 - 2
 (1 - 2)
Dartford
15:00 FT Leatherhead
5 - 0
 (3 - 0)
Staines Town
15:00 FT Barwell
1 - 2
 (0 - 1)
Bedworth United
15:00 FT Clitheroe
3 - 2
 (0 - 1)
Curzon Ashton

15:00
FT Kayserispor
1 - 0
 (0 - 0)
Gaziantep BLD Spor

15:00
FT Larne
1 - 0
 (0 - 0)
Warrenpoint Town

15:00
FT Marine
0 - 4
 (0 - 2)
Chester

15:00
FT Banbury United
0 - 1
 (0 - 1)
Brackley Town

15:00
FT Metropolitan Police
4 - 1
 (2 - 0)
Winchester City

15:00
FT Swindon Supermarine
3 - 0
 (2 - 0)
Stratford Town

15:00
FT Witton Albion
0 - 1
 (0 - 1)
Bala Town
15:00 FT St Ives Town
0 - 0
 (0 - 0)
Hemel Hempstead Town

15:00
FT Ilkeston
0 - 2
 (0 - 1)
Notts County

15:00
FT Crystal Palace
1 - 1
 (1 - 0)
Bröndby IF

15:00
FT Ballyclare Comrades
1 - 2
 (1 - 0)
Crusaders Belfast

15:00
FT West Ham United
3 - 5
 (2 - 2)
AFC Bournemouth

15:00
FT Kempston Rovers
1 - 2
 (1 - 2)
Bedford

15:00
FT Nantwich Town
1 - 2
 (1 - 1)
Southport

15:00
FT Everton
2 - 0
 (1 - 0)
Preston North End

15:00
FT Burgess Hill Town
1 - 1
 (1 - 1)
Corinthian-Casuals

15:00
FT FC Thun
1 - 5
 (0 - 2)
Kriens

16:00
FT Struga Trim & Lum
1 - 2
 (0 - 2)
Partizani Tirana

16:00
FT Wolfsberger AC
2 - 0
 (0 - 0)
FC Juniors
16:00 FT Reggio Audace
0 - 1
 (0 - 1)
Imolese

16:00
FT Rabotnicki
4 - 0
 ( - )
Teteks

16:00
FT Wacker Innsbruck
1 - 1
 (0 - 1)
Türkgücü-Ata
16:00 FT FK Pelister Bitola
0 - 2
 ( - )
Egnatia Rrogozhine

16:00
FT Pergolettese
3 - 2
 (1 - 0)
Albinoleffe

16:00
FT SKU Amstetten
1 - 3
 ()
FK Austria Wien
16:00 FT HNK Sibenik
1 - 1
 ( - )
Dugopolje

16:00
FT CD Lugo
0 - 1
 (0 - 1)
RCD Mallorca

16:00
FT Hamburger SV
2 - 0
 (2 - 0)
Hertha BSC

16:30
FT Lamia
1 - 1
 (0 - 0)
Larissa

16:30
FT Unione Sportiva Salernitana 1919
3 - 1
 (1 - 1)
Ternana Calcio

16:30
FT AS Roma
4 - 2
 (3 - 2)
Sambenedettese

16:30
FT Union Berlin
2 - 1
 (0 - 0)
1. FC Nürnberg

17:00
FT Panathinaikos
0 - 1
 (0 - 1)
PAOK Thessaloniki

17:00
FT Turin
1 - 2
 (1 - 0)
Pro Vercelli 1892

17:00
FT CS Maritimo
2 - 1
 ()
Rio Ave

17:00
FT NK Slaven Belupo
4 - 0
 (2 - 0)
Medimurje

17:00
FT Aris
0 - 0
 (0 - 0)
Volos NFC

17:30
FT RC Celta De Vigo
1 - 1
 (1 - 1)
Sporting Gijon

18:00
FT Valencia CF
3 - 1
 (0 - 0)
Cartagena
18:00 FT UE Sants
2 - 3
 (1 - 0)
Europa

18:00
FT Albacete Balompie
0 - 0
 (0 - 0)
CD Leganes

18:00
FT FC Twente Enschede
1 - 1
 (0 - 1)
Emmen

18:00
FT Bregalnica Stip
0 - 1
 (0 - 0)
Makedonija GjP
18:00 FT Montanesa
0 - 5
 (0 - 2)
Andorra

18:00
FT OFI Crete
0 - 2
 (0 - 2)
Ergotelis

18:00
FT Rayo Vallecano
1 - 0
 (1 - 0)
Fuenlabrada

18:00
FT Atromitos Athens
1 - 0
 (1 - 0)
Olympiacos Piraeus
18:30 FT Betis Sevilla
3 - 2
 (0 - 0)
Granada CF

18:30
FT Deportiva Ponferradina
0 - 1
 (0 - 0)
Real Oviedo

18:30
FT Dessel Sport
4 - 1
 (0 - 1)
ASV Geelred card

19:00
FT Benfica
2 - 0
 (1 - 0)
Stade Rennes

19:00
FT Sporting Braga
2 - 2
 (0 - 1)
Real Valladolid

19:00
FT Fenerbahce
1 - 0
 (0 - 0)
Sivasspor

19:30
FT Villarreal CF
1 - 2
 (1 - 1)
UD Levante

19:30
FT Real Sociedad
1 - 0
 (1 - 0)
CA Osasuna

19:45
FT AC Milan
4 - 1
 (2 - 1)
Monza Brianza
20:00 FT Alessandria Calcio
2 - 2
 (1 - 1)
UC Sampdoria
Ireland - Airtricity League
Standings >

14:00
FT Shamrock Rovers FC
1 - 0
 (1 - 0)
Bohemians Dublin FC

17:00
FT Shelbourne Dublin FC
1 - 1
 (1 - 0)
Cork City FC
Japan - J League
Standings >

06:00
FT Consadole Sapporo
0 - 2
 (0 - 0)
Sanfrecce Hiroshima

10:00
FT Nagoya Grampus
1 - 3
 (0 - 2)
Kashima Antlers

10:00
FT Yokohama F Marinos
1 - 3
 (1 - 1)
Kawasaki Frontale

10:00
FT Shimizu S-Pulse
1 - 2
 (0 - 2)
Kashiwa Reysol

10:30
FT Vegalta Sendai
1 - 4
 (1 - 2)
Gamba Osaka

10:30
FT Oita Trinita
0 - 1
 (0 - 1)
FC Tokyo

10:30
FT Shonan Bellmare
1 - 1
 (0 - 0)
Vissel Kobe

10:45
FT Sagan Tosu
3 - 0
 (1 - 0)
Yokohama FC

11:30
FT Cerezo Osaka
3 - 0
 (0 - 0)
Urawa Red Diamonds
Japan - J-League Division 2
Standings >

10:00
FT Matsumoto Yamaga FC
1 - 0
 (0 - 0)
Montedio Yamagata

10:00
FT Tokyo Verdy
0 - 1
 (0 - 1)
Ehime

10:00
FT Niigata Albirex
1 - 3
 (1 - 1)
Jubilo Iwata

10:30
FT Kyoto Sanga FC
2 - 0
 (2 - 0)
JEF United Chiba

11:00
FT Omiya Ardija
1 - 1
 (1 - 0)
Fagiano Okayama

11:00
FT Avispa Fukuoka
2 - 0
 (1 - 0)
Renofa Yamaguchi

11:00
FT Tokushima Vortis
2 - 0
 (1 - 0)
Thespakusatsu

11:00
FT Zweigen Kanazawa
1 - 1
 (0 - 1)
V-Varen Nagasaki

11:00
FT Giravanz Kitakyushu
0 - 3
 (0 - 1)
Ventforet Kofu
Korea - K-League
Standings >

09:30
FT red cardSeongnam FC
2 - 0
 (1 - 0)
Jeonbuk Hyundai

11:00
FT Seoul
1 - 1
 (1 - 0)
Busan I Park

12:00
FT Pohang Steelers FC
3 - 2
 (1 - 2)
Daegu FC
Korea - K League Challenge

10:00
FT Gyeongnam FC
3 - 3
 (1 - 1)
Jeju United FC

11:00
FT Asan Mugunghwa
1 - 1
 (0 - 1)
Ansan Greeners
Malaysia - Premier League

14:00
FT Selangor PKNS
0 - 0
 (0 - 0)
Kelantan

14:00
FT Terengganu 2
2 - 3
 (1 - 2)
Johor Darul Takzim II

14:00
FT PKNP
5 - 1
 (2 - 0)
Kuching City FC
Malaysia - Super League
Standings >

14:00
FT Kedah
2 - 1
 (1 - 1)
Petaling Jaya CFC

14:00
FT UiTM
1 - 0
 (0 - 0)
Penang

14:00
FT PDRM
1 - 1
 (0 - 0)
Felda United
Mexico - Liga Mx
Standings >

23:00
FT UNAM Pumas
4 - 1
 (2 - 1)
Puebla

01:00
FT Atlas de Guadalajara
1 - 0
 (0 - 0)
Cruz Azul

03:00
FT red cardUANL Tigres
1 - 3
 (0 - 1)
CD Guadalajarared card

03:06
FT Club Tijuana
2 - 1
 ()
CF Monterrey

03:30
FT Juarez
1 - 1
 (0 - 0)
Santos Laguna
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

15:30
FT FC Eindhoven
2 - 3
 (0 - 1)
Telstar

17:45
FT MVV Maastricht
1 - 7
 (1 - 4)
Cambuur Leeuwarden

20:00
FT Roda JC Kerkrade
3 - 0
 (3 - 0)
Oss
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:30
FT Club Libertad Asuncion
5 - 2
 (1 - 2)
Guairena FC

01:00
FT Olimpia Asuncion
4 - 0
 (1 - 0)
Nacional Asuncion
Poland - 1. Liga
Standings >

11:40
FT Korona Kielce SA
3 - 2
 (2 - 1)
Jastrzebie

17:00
FT GKS Belchatow
1 - 0
 (0 - 0)
Aspn Miedz Legnica
Romania - Liga II
Standings >

09:00
FT Dunarea Calarasi
3 - 0
 (1 - 0)
Comuna Recea

09:00
FT CS Concordia Chiajna
3 - 1
 (3 - 1)
Unirea Slobozia

09:00
FT Turnu Magurele
2 - 2
 (1 - 0)
Metaloglobus Bucurestired card

12:00
FT red cardF. Constanta
1 - 0
 (1 - 0)
Aerostar Bacau

15:30
FT Rapid Bucuresti
2 - 1
 (1 - 1)
CS Pandurii Targu Jiu

18:00
FT Miercurea Ciuc
1 - 1
 (1 - 0)
FC U Craiova
Russia - First Division
Standings >

06:00
FT FC Ska-Energiya Khabarovsk
2 - 4
 (2 - 0)
Torpedo Moskva

11:00
FT FC Tom Tomsk
0 - 1
 (0 - 1)
Alaniya

12:00
FT Shinnik Yaroslavl
0 - 0
 (0 - 0)
FC Chayka Yubileynyred card

13:00
FT Chertanovo M.
0 - 1
 (0 - 0)
Tekstilshchik

13:00
FT Akron Togliatti
0 - 1
 (0 - 0)
Veles Moscow

14:00
FT Kryliya Sovetov Samara
3 - 0
 (1 - 0)
Volga Olimpiets

15:00
FT Fakel Worenesch
0 - 2
 (0 - 1)
Gazovik Orenburg

15:30
FT red cardVolgar-Gazprom Astrahan
1 - 1
 (0 - 1)
FK Yenisey Krasnoyarsk

16:00
FT Krasnodar-2
3 - 1
 (1 - 1)
FC Baltika Kaliningrad

16:00
FT Neftekhimik
1 - 0
 (0 - 0)
Irtysh
Saudi Arabia - Division 1

16:30
FT Al Nahdha
2 - 2
 (2 - 1)
Jeddah Club

16:50
FT Najran
1 - 2
 (1 - 2)
Al-Kawkab

16:55
FT Al Bukayriyah
3 - 1
 (1 - 1)
Al Shoalah

16:55
FT Al-Taqadom
2 - 2
 (2 - 2)
Al Khaleej Saihat

16:55
FT Hottain
3 - 5
 (0 - 4)
Al Qadisiyah

17:10
FT Ohud Medina
0 - 0
 (0 - 0)
Al Mojzel
South Africa - Premier League
Standings >

14:30
FT Cape Town City
1 - 0
 (0 - 0)
Supersport United

14:30
FT Mamelodi Sundowns
3 - 0
 (1 - 0)
Black Leopards

14:30
FT Bloemfontein Celtic
3 - 1
 (1 - 1)
Maritzburg Unitedred card

14:30
FT AmaZulu
1 - 1
 (1 - 0)
Highlands

14:30
FT Baroka
1 - 1
 (0 - 1)
Kaizer Chiefs

14:30
FT red cardBidvest Wits
3 - 1
 (1 - 0)
Polokwane City

14:30
FT Orlando Pirates
1 - 0
 (1 - 0)
Stellenbosch

14:30
FT Chippa United
1 - 0
 (1 - 0)
Golden Arrows
Sweden - Superettan
Standings >

14:00
FT Ljungskile
2 - 1
 (1 - 1)
Akropolisred card

16:30
FT GIF Sundsvall
1 - 2
 (0 - 0)
Östers IF

16:30
FT Örgryte IS
2 - 0
 (0 - 0)
Norrby IF

16:30
FT Jönköpings Södra
3 - 0
 (1 - 0)
AFC Eskilstunared card
Sweden - Div 1 Norra

12:00
FT Orebro Syr.
0 - 2
 (0 - 0)
Haninge
Sweden - Div 1 Sodra

14:00
FT Torns
1 - 1
 (0 - 1)
Tvaaker
Sweden - Div 2 Norra Svealand

13:00
FT red cardEnskede
5 - 2
 (1 - 1)
IFK Osteraker

13:00
FT Karlbergs
1 - 1
 (0 - 1)
Gamla Uppsala

13:00
FT red cardKungsangens
0 - 3
 (0 - 1)
FC Stockholm

13:00
FT red cardEnköping
2 - 0
 (2 - 0)
Hudiksvall

13:30
FT IFK Stocksund
2 - 1
 (2 - 1)
Fanna

15:00
FT Fagersta Sodra
3 - 2
 (1 - 1)
Lidingo IFK
Sweden - Div 2 Södra Svealand

13:00
FT Arameiska / Syrianska
0 - 4
 (0 - 1)
Rynninge

13:00
FT Forward
1 - 3
 (1 - 2)
Varmbols

13:00
FT Kumla
4 - 0
 (3 - 0)
Assyriska IF

14:00
FT Aatvidaberg FF
6 - 2
 (0 - 0)
IFK Eskilstuna
Switzerland - 1.Liga
14:30 FT Basel II
2 - 1
 (2 - 0)
Sion II

15:00
FT Zürich II
2 - 3
 (2 - 2)
Brühl

15:00
FT Breitenrain
1 - 0
 (0 - 0)
Black Stars

15:00
FT Bavois
1 - 3
 (1 - 3)
YF Juventus

16:00
FT Rapperswil-Jona
0 - 1
 (0 - 1)
Cham

16:30
FT Yverdon Sport
6 - 0
 (2 - 0)
Etoile Carouge

16:45
FT Bellinzona
2 - 0
 (0 - 0)
FC Köniz
Tunisia - Ligue Professionelle 1
Standings >

16:00
FT Hammam-Lif
1 - 0
 (0 - 0)
Etoile Sportive Sahel

16:00
FT ES Metlaoui
0 - 0
 (0 - 0)
Club Athletique Bizertin

16:00
FT red cardJS Kairouanaise
0 - 0
 (0 - 0)
US Tataouinered card

18:30
FT Club Africain
1 - 0
 (0 - 0)
US Ben Guerdane
Uruguay - Primera División
Standings >

16:30
FT Rentistas
2 - 1
 (1 - 0)
Plaza Colonia CD

19:00
FT Mdeo. Wanderers FC
0 - 2
 (0 - 1)
CA River Plate

21:30
FT CA Penarol
3 - 2
 (3 - 1)
Liverpool Montevideo
USA - USL Pro

22:00
FT New York Red Bulls 2
0 - 3
 (0 - 1)
Pittsburgh Riverhounds

00:00
FT Hartford Athletic
2 - 1
 (1 - 1)
New Mexicored card

00:00
FT Charlotte Independence
3 - 1
 (2 - 0)
Carolina RailHawks

00:00
FT Indy Eleven
1 - 3
 (1 - 3)
Louisville City

00:30
FT Miami FC
1 - 1
 (0 - 0)
Charleston Battery

01:00
FT Colorado Springs
0 - 0
 (0 - 0)
Oklahoma City Energyred card
01:00 FT red cardMemphis
1 - 1
 (1 - 0)
Birmingham

02:00
FT San Antonio
3 - 2
 (3 - 1)
Rio Grande

02:35
FT Austin Bold
1 - 1
 (0 - 1)
Tulsa Roughnecks

03:00
FT Reno
7 - 1
 (4 - 0)
Portland Timbers IIred card

03:00
FT Los Angeles Blues
1 - 2
 (0 - 2)
LA Galaxy 2
USA - Major League Soccer
Standings >

01:15
FT Houston Dynamo
2 - 1
 (0 - 1)
Sporting KC

01:25
FT Orlando City
1 - 1
 (1 - 0)
Atlanta United

02:37
FT Vancouver Whitecap`s
3 - 2
 (1 - 1)
Toronto FC