Football results from 08.09.2020

UEFA Nations League - League A

19:45
FT France
4 - 2
 (2 - 1)
Croatia

19:45
FT Denmark
0 - 0
 (0 - 0)
England

19:45
FT Belgium
5 - 1
 (2 - 1)
Iceland

19:45
FT red cardSweden
0 - 2
 (0 - 1)
Portugal
UEFA Nations League - League C

17:00
FT Georgia
1 - 1
 (1 - 1)
N. Macedoniared card

17:00
FT Armenia
2 - 0
 (1 - 0)
Estonia

19:45
FT red cardLuxembourg
0 - 1
 (0 - 0)
Montenegro

19:45
FT Cyprus
0 - 1
 (0 - 1)
Azerbaijan
UEFA Nations League - League D

19:45
FT San Marino
0 - 2
 (0 - 2)
Liechtenstein
UEFA Euro U21 Quali

14:00
FT Faroe Islands U21
1 - 2
 (0 - 1)
North Macedonia U21

15:00
FT Belgium U21
4 - 1
 (1 - 1)
Germany U21red card

15:00
FT Latvia U21
1 - 1
 (0 - 0)
Estonia U21

16:00
FT Luxembourg U21
2 - 1
 (1 - 1)
Armenia U21red card

16:00
FT Liechtenstein U21
0 - 2
 (0 - 2)
Georgia U21red card

16:30
FT Lithuania U21
0 - 1
 (0 - 0)
Scotland U21

17:00
FT Moldova U21
1 - 1
 (0 - 0)
Bosnia & Herzegovina U21

17:00
FT Malta U21
0 - 3
 (0 - 2)
Romania U21

17:00
FT Poland U21
1 - 0
 (0 - 0)
Russia U21

17:00
FT Northern Ireland U21
0 - 1
 (0 - 0)
Denmark U21

17:00
FT Finland U21
0 - 2
 (0 - 2)
Ukraine U21

17:30
FT Sweden U21
3 - 0
 (2 - 0)
Italy U21

17:40
FT Israel U21
1 - 2
 (0 - 1)
Kazakhstan U21

18:00
FT Albania U21
3 - 1
 (0 - 1)
Andorra U21

19:00
FT Netherlands U21
2 - 0
 (0 - 0)
Norway U21

19:00
FT red cardSerbia U21
1 - 2
 (0 - 1)
Bulgaria U21

19:15
FT Slovakia U21
1 - 2
 (0 - 0)
Switzerland U21red card

19:30
FT Austria U21
1 - 2
 (0 - 1)
England U21

17:30
Postp. Portugal U21 - Belarus U21
International - Friendlies
10:00 FT red cardSaudi Arabia U19
2 - 3
 (0 - 1)
Bulgaria U19
15:00 FT Croatia U19
7 - 1
 (3 - 0)
Indonesia U19red card
Austria - Cup

18:00
FT FC Deutschkreutz
0 - 3
 (0 - 0)
SC Wiener Neustadt
Austria - 3. Liga

18:00
FT Traiskirchen FCM
3 - 1
 (0 - 1)
FC Admira Wacker Mödling IIred card

18:00
FT SC Gleisdorf
1 - 4
 (1 - 3)
Stadl Paura

18:00
FT Union Vöcklamarkt
0 - 3
 (0 - 3)
Union Gurten

18:00
Postp. Team Wiener Linien - Mauerwerk
Brazil - Serie B
Standings >

23:15
FT Juventude RS
3 - 1
 (0 - 1)
Confianca

01:30
FT Cuiaba
0 - 0
 (0 - 0)
Figueirense FCred card
Chile - Primera Division
Standings >

15:00
FT Universidad de Concepción
2 - 1
 (1 - 0)
Union La Calera

22:30
FT Union Espanola
2 - 1
 (2 - 0)
Santiago Wanderersred card
China - Super League
Standings >

11:00
FT Guangzhou R&F
3 - 1
 (3 - 1)
FC Henan Jianye

13:00
FT Dalian Yifang F.C.
1 - 1
 (1 - 0)
Jiangsu Suning
Denmark - Cup

16:00
FT Vejgaard B
0 - 2
 (0 - 1)
Jammerbugtred card

16:00
FT Hundested IK
0 - 3
 (0 - 0)
BSF

16:15
FT Vatanspor
1 - 5
 (0 - 1)
Aarhus Fremad
England - Football League Trophy

17:30
FT Exeter City
3 - 2
 (1 - 1)
Forest Green Rovers

17:30
FT Hull City
1 - 2
 (0 - 0)
Leicester U21

17:30
FT Gillingham
2 - 1
 (1 - 0)
Crawley Town

17:30
FT Southend United
1 - 3
 (1 - 1)
West Ham U21

18:00
FT Mansfield Town
0 - 3
 (0 - 1)
Manchester City U23

19:00
AP Blackpool
0 - 0
 (0 - 0)
Barrow AFC

19:00
FT Newport County AFC
0 - 1
 (0 - 0)
Cheltenham Town

19:00
FT Sunderland AFC
8 - 1
 (2 - 0)
Aston Villa U21

19:00
AP Port Vale
0 - 0
 (0 - 0)
Tranmere Rovers

19:00
FT Milton Keynes Dons
3 - 1
 (1 - 1)
Northampton Town

19:00
FT Accrington Stanley
7 - 0
 (5 - 0)
Leeds U21

19:00
FT Oxford
2 - 1
 (2 - 0)
Chelsea U21

19:00
FT Bolton Wanderers
2 - 3
 (0 - 1)
Crewe Alexandra

19:00
AP Lincoln City
1 - 1
 (0 - 1)
Scunthorpe United

19:00
AP Peterborough United
3 - 3
 (2 - 1)
Burton Albion

19:00
FT Portsmouth
2 - 0
 (2 - 0)
Colchester United

19:00
FT Swindon Town
2 - 3
 (0 - 1)
West Brom U21

19:00
FT Leyton Orient
3 - 2
 (1 - 0)
Brighton U21

19:30
AP Doncaster Rovers
0 - 0
 (0 - 0)
Bradford City

19:30
FT Cambridge United
2 - 0
 (1 - 0)
Fulham U21

19:45
FT Morecambe
1 - 2
 (1 - 0)
Rochdale

19:45
AP red cardGrimsby Town
2 - 2
 (1 - 0)
Harrogate Town

19:45
FT Ipswich Town
1 - 2
 (1 - 1)
Arsenal U23

19:45
AP Bristol Rovers
2 - 2
 (1 - 1)
Walsall

19:45
FT Plymouth Argyle
2 - 3
 (1 - 1)
Norwich U21
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

18:00
FT Röchling Völklingen
3 - 2
 (2 - 0)
Hertha Wiesbach

18:30
FT Pfeddersheim
2 - 1
 (2 - 0)
Eppelborn

18:30
FT Emmelshausen
0 - 2
 (0 - 1)
Eintracht Trier

18:30
FT Diefflen
1 - 2
 (0 - 0)
Dudenhofen
International - Club Friendlies

14:00
FT Young Boys
5 - 2
 (1 - 0)
FC Lausanne-Sport
14:00 FT CSKA Moscow
1 - 0
 (0 - 0)
Arsenal Tula
15:00 FT Monza Brianza
2 - 1
 (1 - 0)
Lecco
16:00 FT Victoria Czestochowa
0 - 4
 (0 - 2)
Skra Czestochowa
17:30 FT FC Luzern
6 - 1
 (2 - 0)
Wohlen

18:00
FT Aarau
5 - 1
 (2 - 1)
FC Köniz

19:00
FT Weston Super Mare
2 - 2
 (0 - 0)
Yeovil Town
19:00 FT Condor Hamburg
2 - 1
 (1 - 1)
Meiendorfer SV
19:00 FT Hartley Wintney
1 - 0
 (0 - 0)
Eastleigh

19:30
FT Clitheroe
2 - 1
 (0 - 1)
Halifax Town

19:30
FT Whitby Town
0 - 2
 (0 - 1)
Spennymoor Town

19:30
FT Belper Town
2 - 3
 (1 - 2)
Chesterfield

19:30
FT Mossley
1 - 0
 (0 - 0)
Fleetwood Town

19:30
FT Grantham Town
1 - 0
 (1 - 0)
Spalding United

19:45
FT Glossop North End FC
0 - 1
 (0 - 1)
Chester

19:45
FT Gosport Borough
1 - 0
 (1 - 0)
Havant & Waterlooville

19:45
FT Dorchester Town
1 - 3
 (1 - 1)
Weymouth

19:45
FT Herne Bay
3 - 1
 (2 - 1)
Dover Athletic

19:45
FT Mickleover Sports
1 - 1
 (0 - 0)
Guiseley

19:45
FT Horsham
1 - 3
 (1 - 0)
Dartford
19:45 FT Ilkeston
3 - 0
 (0 - 0)
Eastwood Community

19:45
FT Tadcaster Albion
1 - 4
 (0 - 1)
Farsley AFC

19:45
FT Bracknell Town
2 - 6
 ( - )
Chippenham Town

19:45
FT Sutton United
1 - 1
 (0 - 1)
Eastbourne Borough

19:45
FT Kempston Rovers
5 - 4
 (3 - 0)
St Ives Town

19:45
FT Needham Market
3 - 1
 (2 - 1)
Bury Town

19:45
FT Ware
1 - 2
 (0 - 1)
Hendon

19:45
FT Hayes & Yeading United
2 - 5
 (1 - 3)
Wealdstone

19:45
FT Hyde United
1 - 1
 (1 - 0)
Curzon Ashton

19:45
FT United of Manchester
1 - 0
 (0 - 0)
Trafford

19:45
FT Hemsworth MW
1 - 4
 (0 - 1)
Worksop Town
19:45 FT Market Drayton Town
1 - 6
 (0 - 3)
AFC Telford United

19:45
FT Stourbridge
2 - 1
 (1 - 0)
Kettering Town

19:45
FT Dunstable Town
3 - 3
 (2 - 1)
Royston Town

19:45
FT Rushall Olympic
0 - 2
 (0 - 1)
Stafford Town

19:45
FT Bedfont Sports
1 - 1
 (0 - 0)
Chesham United

19:45
FT Buxton
3 - 1
 (1 - 1)
Chorley
19:45 FT Enfield Town
1 - 1
 (0 - 0)
Chesham United

19:45
FT Billericay Town
2 - 0
 (1 - 0)
Boreham Wood

19:45
FT Bamber Bridge
1 - 3
 (1 - 1)
Southport

19:45
FT AFC Rushden & Diamonds
7 - 1
 (3 - 0)
Barton Rovers
20:00 FT Campinense
5 - 1
 (3 - 0)
Jacyoba
20:00 FT Larne
0 - 1
 (0 - 1)
Derry City FC
Mexico - Liga Mx
Standings >

23:00
FT Atletico San Luis
2 - 1
 (0 - 1)
Necaxa

01:00
FT Deportivo Toluca
0 - 1
 (0 - 0)
Juarez

01:06
FT CF Monterrey
1 - 1
 (0 - 0)
Atlas de Guadalajara

03:00
FT CD Guadalajara
1 - 1
 (1 - 0)
Gallos Blancos de Queretarored card

03:00
FT Puebla
2 - 3
 (2 - 0)
Club América
Morocco - Botola Pro
Standings >

20:00
FT Raja Beni Mellal
0 - 0
 (0 - 0)
DHJ Difaa Hassani Jdidired card

22:00
FT OCK Olympique de Khouribga
0 - 1
 (0 - 0)
Ittihad Tanger
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

16:00
FT Grorud
1 - 1
 (0 - 0)
Stjordals-Blink

16:30
FT KFUM
1 - 1
 (1 - 0)
Tromso IL

17:00
FT Lillestrom SK
3 - 1
 (0 - 1)
Ranheim IL

17:00
FT Ullensaker/Kisa
6 - 1
 (2 - 1)
Oygarden

17:00
FT Aasane Fotball
5 - 1
 (2 - 0)
Jerv FK

17:00
FT Sandnes ULF
1 - 0
 (0 - 0)
Kongsvinger IL

17:00
FT HamKam
0 - 1
 (0 - 0)
Raufoss

17:00
FT Sogndal IL
3 - 0
 (3 - 0)
StrØmmen IF
Peru - Primera Division

17:00
FT Sport Huancayo
1 - 0
 (0 - 0)
Carlos Stein

19:15
FT Cusco
1 - 1
 (0 - 0)
Academia Cantolao

21:30
FT CC Deportivo Municipal
2 - 2
 (0 - 1)
Llacuabambared card

00:00
FT Carlos Manucci Trujillo
1 - 1
 (1 - 1)
Cesar Vallejored card
Romania - Liga II
Standings >

15:00
FT Viitorul Targu Jiu
2 - 1
 (1 - 1)
Slatina
Ukraine - Kubok

16:00
FT Dnipro Cherkasy
0 - 5
 (0 - 4)
Veres Rivne
USA - USL Pro

02:00
FT Austin Bold
2 - 2
 (1 - 2)
Tulsa Roughnecks