Football results from 12.09.2020

Spain - LaLiga Santander
Standings >

15:00
FT red cardSD Eibar
0 - 0
 (0 - 0)
RC Celta De Vigo

17:30
FT Granada CF
2 - 0
 (0 - 0)
Athletic Bilbao

20:00
FT CF Cadiz
0 - 2
 (0 - 1)
CA Osasuna
England - Premier League
Standings >

12:30
FT Fulham
0 - 3
 (0 - 1)
Arsenal

15:00
FT Crystal Palace
1 - 0
 (1 - 0)
Southampton

17:30
FT Liverpool
4 - 3
 (3 - 2)
Leeds United

20:00
FT West Ham United
0 - 2
 (0 - 0)
Newcastle United
France - Ligue 1
Standings >

16:00
FT HSC Montpellier
3 - 1
 (1 - 0)
OGC Nice

20:00
FT AS Saint-Étienne
2 - 0
 (0 - 0)
Racing Strasbourg
Turkey - Super Lig
Standings >

15:00
FT Fatih Karagumruk
3 - 0
 (1 - 0)
Malatya BLD Spor

15:00
FT Sivasspor
0 - 2
 (0 - 1)
Alanyaspor

18:00
FT Galatasaray
3 - 1
 (3 - 0)
Gaziantep BLD Spor

18:00
FT Goztepespor
5 - 1
 (3 - 0)
Denizlispor
Armenia - Premier League
Standings >

16:45
FT Pyunik Yerevan FC
2 - 0
 (1 - 0)
Gandzasar Kapan
Australia - Brisbane Premier League

08:30
FT Grange Thistle
3 - 2
 (3 - 1)
North Star

09:00
FT Caboolture
1 - 4
 (0 - 3)
St. George Willawong

09:00
FT Acacia Ridge
2 - 1
 (1 - 0)
Brisbane Knightsred card

10:00
FT red cardCentenary Stormers
1 - 1
 (0 - 0)
Bayside

10:00
FT Toowong
2 - 2
 (1 - 0)
Taringa Rovers
Australia - NPL Western Australia

08:00
FT Rockingham City
0 - 1
 (0 - 1)
Bayswater City

08:00
FT Perth SC
3 - 0
 (1 - 0)
Balcatta

08:00
FT Inglewood United
0 - 1
 (0 - 1)
Perth Glory U21
Australia - New South Wa. Premier L.

07:00
FT Marconi Stallions
3 - 0
 (3 - 0)
Druitt Town Rangers
Australia - NPL Queensland

07:30
FT red cardGold Coast United
0 - 1
 (0 - 1)
Brisbane Olympic

08:30
FT Brisbane City
2 - 3
 (1 - 2)
Redlands United

09:30
FT red cardGold Coast Knights
1 - 1
 (1 - 1)
Brisbane Strikers

10:00
FT Eastern Suburbs
10 - 2
 (5 - 2)
Capalaba FC
Australia - NPL South Super League

06:30
FT Adelaide City
1 - 1
 (1 - 1)
Adelaide Raidersred card

06:30
FT red cardPara Hills Knights
1 - 1
 (1 - 0)
Blue Eagles

06:30
FT Adelaide Comets
0 - 4
 (0 - 2)
Adelaide U21

08:30
FT Cumberland United
1 - 4
 (1 - 1)
Croydon Kings

09:30
FT Adelaide Olympic
2 - 4
 (0 - 2)
Modbury Jets
Austria - Cup

15:00
FT SV Wallern
0 - 1
 (0 - 0)
Reichenau
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

16:00
FT SCR Altach
1 - 1
 (1 - 0)
TSV Hartberg
Austria - 2. Liga
Standings >

13:30
FT FC Juniors
1 - 1
 (1 - 1)
Austria Vienna II

19:00
FT Grazer AK
0 - 1
 (0 - 0)
Dornbirn
Austria - 3. Liga

14:00
FT SV Wals-Grunau
1 - 1
 (1 - 1)
Austria Salzburg

14:00
FT Rotenberg
1 - 3
 (0 - 1)
Austria Lustenau II

15:00
FT VfB Hohenems
3 - 3
 (1 - 0)
Bregenz

15:00
FT red cardWac (A)
4 - 1
 (2 - 0)
Kalsdorf
15:00 FT FC Liefering
2 - 2
 (1 - 1)
SK Bischofshofen

15:00
FT Stadl Paura
3 - 2
 (1 - 0)
SV Allerheiligen

16:00
FT FC Admira Wacker Mödling II
1 - 2
 (1 - 1)
Stripfing

17:00
FT Wiener Viktoria
0 - 3
 (0 - 2)
Wiener Sport-Club
17:00 FT SC Imst
1 - 1
 (0 - 1)
Schwaz

17:00
FT Team Wiener Linien
2 - 0
 (1 - 0)
SC Neusiedl am See

18:00
FT SK Sturm Graz II
1 - 2
 (1 - 2)
SC Gleisdorf
Azerbaijan - Premier

16:00
FT Sabayil
1 - 2
 (0 - 0)
Zira
Belarus - Premier League
Standings >

12:00
FT Rukh Brest
2 - 3
 (0 - 2)
FC Neman Grodno

14:00
FT BATE Borisov
5 - 2
 (2 - 0)
Smolevichy-STIred card

16:00
FT Shakhtyor
5 - 0
 (2 - 0)
FC Vitebsk

18:00
FT FC Dinamo Minsk
2 - 4
 (1 - 0)
Dinamo Brest
Belgium - Pro League
Standings >

15:15
FT Yellow Red KV Mechelen
0 - 1
 (0 - 0)
KV Oostende

17:30
FT Leuven
1 - 0
 (0 - 0)
Standard Lüttichred card

19:45
FT Club Brugge
4 - 1
 (2 - 1)
KV RS Waasland Beveren
Belgium - Proximus League
Standings >

19:45
FT MSK Deinze
1 - 0
 (1 - 0)
RWDM
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

15:30
FT FK Olimpic Sarajevo
2 - 1
 (0 - 0)
FK Velez Mostar

19:00
FT Zrinjski Mostar
2 - 0
 (1 - 0)
Doboj Kakanjred card
Brazil - Serie A
Standings >

20:30
FT Atletico PR
1 - 0
 (1 - 0)
Coritiba PRred card

23:00
FT Santos SP
2 - 2
 (1 - 2)
Sao Paulo SP
Brazil - Serie B
Standings >

15:00
FT Guarani SP
0 - 0
 (0 - 0)
Brasil de Pelotas RS

20:30
FT Sampaio Correa
0 - 1
 (0 - 0)
Operario PR

23:00
FT Nautico PE
3 - 1
 (3 - 0)
Botafogo SP
Bulgaria - A PFG
Standings >

16:45
FT red cardCherno More Varna
1 - 1
 (1 - 0)
CSKA Sofia

19:00
FT Ludogorets Razgrad
3 - 1
 (0 - 0)
Lokomotiv 1926 Plovdiv
Bulgaria - B PFG
Standings >

15:00
FT Hebar
4 - 0
 (2 - 0)
Yantra

15:00
FT Strumska Slava
0 - 0
 (0 - 0)
Sozopol

15:00
FT Kariana Erden
4 - 0
 (3 - 0)
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

17:00
FT Liteks Lovech
1 - 0
 (1 - 0)
Neftohimik

17:00
FT OFK Pirin
4 - 0
 (2 - 0)
Sportist Svoge
Chile - Primera Division
Standings >

22:30
FT Union La Calera
0 - 0
 (0 - 0)
Colo Colo
China - League One
Standings >

12:00
FT Chengdu Qianbao
3 - 2
 (1 - 1)
Beijing Renhe

12:35
FT Guizhou Hengfeng Zhicheng
1 - 1
 (0 - 1)
Zhejiang Greentown

13:00
FT Changchun Yatai
2 - 1
 (0 - 0)
Heilongjiang Lava
Colombia - Primera A
Standings >

00:00
FT Deportivo Cali
1 - 1
 (1 - 0)
Millonariosred card
Costa Rica - Primera Division
Standings >

23:00
FT Perez Zeledon
1 - 0
 (1 - 0)
Heredianored card

03:00
FT San Carlos
0 - 1
 (0 - 0)
Sporting San Jose

03:00
FT Deportivo Saprissa
1 - 0
 (1 - 0)
ADR Jicaral
Croatia - 1. Hnl
Standings >

16:00
FT NK Osijek
3 - 0
 (2 - 0)
HNK Rijekared card

18:05
FT Hajduk Split
1 - 2
 (0 - 1)
NK Dinamo Zagreb
Croatia - 2. Hnl
Standings >

15:30
FT Orijent
0 - 1
 (0 - 0)
Medimurje

15:30
FT Hrvatski Dragovoljac
2 - 1
 (1 - 0)
Dugopolje

15:30
FT Solin
0 - 0
 (0 - 0)
NK Dinamo Zagreb 2

15:30
FT NK Rudes
1 - 2
 (0 - 0)
Opatija

17:00
FT HNK Cibalia-Vinkovci
1 - 2
 (0 - 2)
Kustosija
Cyprus - 1. Division

16:30
FT Apoel Nicosia FC
1 - 0
 (0 - 0)
AEL Limassol

17:30
FT Apollon Limassol FC
1 - 0
 (0 - 0)
Paphos

18:30
FT Anorthosis Famagusta
1 - 1
 (1 - 1)
Omonia Nicosia
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

16:00
FT SK Dynamo Ceske Budejovice
0 - 2
 (0 - 1)
Slovan Liberec

16:00
FT FK Teplice
0 - 2
 (0 - 0)
1. FC Slovacko

16:00
FT FK Baumit Jablonec
2 - 0
 (0 - 0)
Banik Ostrava

16:00
FT 1. FK Pribram
1 - 1
 (0 - 0)
SFC Opava

18:30
FT Pardubice
1 - 1
 (1 - 0)
SK Slavia Praha
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

16:00
FT Lisen
1 - 1
 (1 - 0)
FK Varnsdorf

16:00
FT SK Prostejov
0 - 2
 (0 - 0)
FK Viktoria Zizkov
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

09:15
FT Jablonec II
2 - 5
 (1 - 3)
Slovan Liberec II

09:15
FT TJ Tatran Rakovnik
3 - 4
 (2 - 2)
Jiskra Domazlice

09:15
FT Zbuzany
3 - 0
 (1 - 0)
Bohemians 1905 II

09:30
FT Prepere
2 - 1
 (0 - 0)
Chlumec nad Cidlinoured card

09:30
FT Povltavska FA
1 - 2
 (0 - 2)
Karlovy Vary

15:30
FT Sokol Zivanice
2 - 0
 (1 - 0)
Sokol Brozany
Denmark - 2. Division Group 1

12:00
FT Sydvest
0 - 1
 (0 - 0)
VSK Aarhusred card

12:00
FT SfB-Oure
0 - 4
 (0 - 2)
Thisted

13:00
FT Dalum
2 - 2
 (1 - 2)
Holbaek

13:00
FT Naesby
1 - 2
 (0 - 1)
Aarhus Fremad

13:00
FT BK Frem
2 - 0
 (1 - 0)
Middelfart
Denmark - 2. Division Group 2

12:00
FT Vanlose
2 - 4
 (0 - 1)
KFUM Roskildered card

12:45
FT FA 2000
1 - 0
 (0 - 0)
Tarnby

13:00
FT Hillerod
1 - 0
 (0 - 0)
Avarta

14:00
FT Nykobing FC
0 - 0
 (0 - 0)
B 73 Slagelse
Denmark - 1. Division
Standings >

13:00
FT Skive IK
0 - 2
 (0 - 2)
Esbjerg FB

15:00
FT BK Fremad Amager
6 - 0
 (3 - 0)
Vendsyssel FF
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

22:00
FT El Nacional Quito
0 - 1
 (0 - 1)
Tecnico Universitario

00:30
FT Olmedo
1 - 1
 (0 - 1)
Club Sport Emelec
Egypt - Premier League
Standings >

17:00
FT Enppi Club
2 - 1
 (1 - 1)
Wadi Degla SC
England - League 1
Standings >

15:00
FT Lincoln City
2 - 0
 (1 - 0)
Oxfordred card

15:00
FT Accrington Stanley
2 - 0
 (1 - 0)
Peterborough United

15:00
FT Swindon Town
3 - 1
 (3 - 0)
Rochdale

15:00
FT Northampton Town
2 - 2
 (2 - 2)
AFC Wimbledon

15:00
FT Fleetwood Town
2 - 1
 (1 - 0)
Burton Albionred card

15:00
FT Crewe Alexandra
0 - 2
 (0 - 2)
Charlton Athletic

15:00
FT Portsmouth
0 - 0
 (0 - 0)
Shrewsbury Town

15:00
FT Gillingham
0 - 2
 (0 - 1)
Hull City

15:00
FT red cardSunderland AFC
1 - 1
 (0 - 1)
Bristol Rovers

15:00
FT Plymouth Argyle
1 - 0
 (1 - 0)
Blackpool

15:00
FT Doncaster Rovers
1 - 1
 (0 - 0)
Milton Keynes Dons
England - League 2
Standings >

15:00
FT Southend United
0 - 4
 (0 - 2)
Harrogate Town

15:00
FT Bolton Wanderers
0 - 1
 (0 - 0)
Forest Green Rovers

15:00
FT Port Vale
2 - 0
 (1 - 0)
Crawley Town

15:00
FT Barrow AFC
1 - 1
 (1 - 0)
Stevenage

15:00
FT Mansfield Town
0 - 0
 (0 - 0)
Tranmere Rovers

15:00
FT Bradford City
0 - 0
 (0 - 0)
Colchester United

15:00
FT Salford City
2 - 2
 (1 - 2)
Exeter City

15:00
FT Cheltenham Town
1 - 2
 (1 - 0)
Morecambe

15:00
FT Oldham Athletic
0 - 1
 (0 - 0)
Leyton Orient

15:00
FT Scunthorpe United
1 - 1
 (0 - 1)
Newport County AFC

15:00
FT Cambridge United
3 - 0
 (2 - 0)
Carlisle United

15:00
FT Walsall
1 - 0
 (0 - 0)
Grimsby Town
England - Championship
Standings >

12:30
FT Birmingham City
1 - 0
 (1 - 0)
Brentford

12:30
FT Wycombe Wanderers
0 - 1
 (0 - 0)
Rotherham United

15:00
FT Queens Park Rangers
2 - 0
 (0 - 0)
Nottingham Forest

15:00
FT Millwall
0 - 0
 (0 - 0)
Stoke City

15:00
FT Cardiff City
0 - 2
 (0 - 2)
Sheffield Wednesday

15:00
FT Huddersfield Town
0 - 1
 (0 - 0)
Norwich City

15:00
FT Barnsley
0 - 1
 (0 - 0)
Luton Town

15:00
FT Bristol City
2 - 1
 (1 - 1)
Coventry City

15:00
FT AFC Bournemouth
3 - 2
 (1 - 1)
Blackburn Rovers

15:00
FT Derby County
0 - 2
 (0 - 2)
Reading

15:00
FT Preston North End
0 - 1
 (0 - 0)
Swansea City
Estonia - Meistri Liiga

11:00
FT JK Tallinna Kalev
1 - 4
 (1 - 0)
FC Flora Tallinn

14:00
FT Tulevik
1 - 4
 (1 - 1)
Paide
Faroe Islands - Premier League

18:00
FT KI Klaksvik
2 - 1
 (0 - 0)
HB Torshavn

20:00
FT NSI Runavik
4 - 2
 (3 - 0)
B36 Torshavn
Finland - Veikkausliga
Standings >

15:00
FT RoPS
1 - 3
 (0 - 2)
FC Honka

15:00
FT FC Haka Valkeakoski
1 - 4
 (0 - 2)
Seinajoen JK
Finland - Ykkonen
Standings >

13:00
FT SJK Akatemia
1 - 1
 (0 - 0)
AC Oulu

13:00
FT IF Gnistan
1 - 0
 (0 - 0)
Kajaani

14:00
FT EIF
2 - 0
 (1 - 0)
KPV Kokkola

15:00
FT MyPa
3 - 6
 (1 - 1)
Vaasa PS

15:00
FT MuSa
0 - 6
 (0 - 2)
KTP
France - Ligue 2
Standings >

14:00
FT EA Guingamp
1 - 3
 (0 - 2)
Le Havre

18:00
FT Chamois Niort FC
1 - 0
 (0 - 0)
AS Nancy Lorraine

18:00
FT Rodez Aveyron
0 - 3
 (0 - 1)
SM Caen

18:00
FT ES Troyes AC
2 - 0
 (1 - 0)
Paured card

18:00
FT Chambly
1 - 2
 (1 - 0)
Grenoble Foot

18:00
FT AJ Auxerre
0 - 1
 (0 - 0)
Clermont Foot

18:00
FT Amiens SC
1 - 2
 (0 - 1)
Paris FC 98

18:00
FT Valenciennes
1 - 0
 (0 - 0)
LB Chateaurouxred card

18:00
Postp. AC Ajaccio - USL Dunkerque
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

18:00
FT FC Dinamo Batumi
1 - 3
 (0 - 2)
Dinamo Tbilisi
Germany - DFB Cup

14:30
FT Oberneuland
0 - 8
 (0 - 5)
Borussia Mönchengladbach

14:30
AET RSV Meinerzhagen
1 - 6
 (0 - 0)
SPVGG Greuther Fürth

14:30
FT FV Engers 07
0 - 3
 (0 - 1)
VfL Bochum

14:30
FT VSG Altglienicke
0 - 6
 (0 - 3)
1. FC Köln

14:30
FT Eintracht Celle
0 - 7
 (0 - 2)
Augsburg

14:30
FT TSV 1860 München
1 - 2
 (0 - 0)
Eintracht Frankfurt

14:30
FT 1. FC Nürnberg
0 - 3
 (0 - 1)
RB Leipzig

14:30
FT FSV Union Fuerstenwalde
1 - 4
 (1 - 2)
VfL Wolfsburg

14:30
FT Todesfelde
0 - 1
 (0 - 0)
VfL Osnabrück

17:30
AET Karlsruher SC
0 - 1
 (0 - 0)
Union Berlin

17:30
FT SSV Ulm 1846
2 - 0
 (1 - 0)
Erzgebirge Aue

17:30
FT Ingolstadt
0 - 1
 (0 - 0)
Fortuna Düsseldorf

19:45
FT Carl Zeiss Jena
0 - 2
 (0 - 0)
Werder Bremen
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

12:15
FT Blumenthaler SV
1 - 1
 (1 - 1)
Leher

14:00
FT Werder Bremen III
1 - 7
 (1 - 3)
Geestemunde

14:00
FT OSC Bremerhaven
3 - 0
 (2 - 0)
Hastedt
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

13:00
FT Göppinger SV
0 - 1
 (0 - 0)
Sandhausen II

13:00
FT Pforzheim
3 - 3
 (3 - 0)
Freiburger

14:30
FT Villingen
1 - 1
 (0 - 0)
Stuttgarter Kickers

14:30
FT Neckarsulmer SU
3 - 1
 (3 - 1)
TSV Ilshofen

14:30
FT Linx
2 - 2
 (1 - 0)
Reutlingen

14:30
FT Bissingen
1 - 0
 (0 - 0)
Lorrach-Brombach
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:00
FT FV Bad Vilbel
1 - 1
 (1 - 0)
Baunatal

14:00
FT Buchonia Flieden
4 - 2
 (1 - 1)
Eddersheim

14:00
FT Viktoria Griesheim
3 - 0
 (2 - 0)
TUS Dietkirchen

14:00
FT Fulda-Lehnerz
3 - 0
 (2 - 0)
Waldgirmes

14:00
FT Rot-Weiss Hadamar
1 - 0
 (1 - 0)
Erlensee

14:00
FT Fernwald
0 - 0
 (0 - 0)
Hanau

14:00
FT SV Steinbach
0 - 4
 (0 - 2)
Hessen Dreieich
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

12:30
FT Rotenburger SV
1 - 1
 (0 - 1)
Heeslinger

14:00
FT TB Uphusen
0 - 0
 (0 - 0)
Kickers Emden

15:00
FT Tundern
2 - 2
 (0 - 0)
Gifhorn

15:00
FT FT Braunschweig
1 - 1
 (1 - 0)
Wolfenbüttel
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

13:00
FT Eintracht Trier
2 - 1
 (2 - 1)
1. FC Kaiserslautern II

13:30
FT Eppelborn
3 - 1
 (1 - 1)
Arminia Ludwigshafen

14:30
FT VfR Wormatia Worms
3 - 0
 (2 - 0)
Mechtersheim

14:30
FT Karbach
1 - 1
 (1 - 0)
TUS Koblenz

14:30
FT Jagersburg
2 - 1
 (1 - 1)
Speyer

14:30
FT Alemannia Waldalgesheim
1 - 3
 (1 - 0)
Hassia Bingen

14:30
FT Eisbachtal
1 - 1
 (0 - 1)
Emmelshausen

15:30
FT Dudenhofen
1 - 1
 (0 - 1)
Pfeddersheim
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT Werder Bremen II
0 - 0
 (0 - 0)
Delmenhorst

13:00
FT Heider SV
0 - 1
 (0 - 0)
ETSV Weiche Flensburg
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT Bahlinger SC
1 - 0
 (1 - 0)
TSG Hoffenheim II

13:00
FT Hessen Kassel
2 - 1
 (0 - 0)
TSV Schott Mainz

13:00
FT Giessen
3 - 2
 (0 - 1)
TuS RW Koblenz

13:00
FT Eintracht Stadtallendorf
0 - 0
 (0 - 0)
Pirmasens

13:00
FT FSV Frankfurt
2 - 1
 (2 - 0)
Bayern Alzenau

13:30
FT Astoria Walldorf
2 - 2
 (0 - 1)
SC Freiburg IIred card

14:00
FT 1. FSV Mainz 05 II
2 - 1
 (0 - 1)
Balingen
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT SC Preußen Münster
4 - 0
 (2 - 0)
Bergisch Gladbach

13:00
FT Lippstadt 08
2 - 2
 (1 - 1)
Wuppertaler SV

13:00
FT Borussia Mönchengladbach II
2 - 0
 (0 - 0)
SV Rödinghausen

13:00
FT Rot Weiss Ahlen
0 - 1
 (0 - 1)
TSV Alemannia Aachen

13:00
FT Fortuna Köln
3 - 0
 (2 - 0)
SV 1919 Straelen

13:00
FT Borussia Dortmund II
2 - 1
 (0 - 0)
1. FC Köln II

13:00
FT Fortuna Düsseldorf (Jgd.)
4 - 0
 (1 - 0)
VFB Hombergred card

13:00
FT Sportfreunde Lotte
2 - 1
 (2 - 1)
Bonner SC
Greece - Cup

19:00
FT AEK Athens
0 - 1
 (0 - 1)
Olympiacos Piraeus
Greece - Super League
Standings >

16:00
FT OFI Crete
1 - 1
 (0 - 1)
Panetolikos
Hungary - NB I
Standings >

13:45
FT Mezokovesd Zsory
1 - 0
 (0 - 0)
Budafoki

16:00
FT red cardDiosgyori VTK
2 - 4
 (2 - 2)
Budapest Honved FC

18:30
FT Fehervar FC
3 - 1
 (1 - 0)
Puskas Akademia
Iceland - Division 1

15:00
FT IBV Vestmannaeyjar
1 - 3
 (0 - 1)
Keflavik

15:00
FT red cardAfturelding
2 - 3
 (1 - 3)
Thorred card

15:00
FT red cardFram
1 - 1
 (0 - 0)
Vestri

15:00
FT Vikingur Olafsvik
2 - 2
 (0 - 1)
UMF Grindavikred card

15:00
FT Leiknir Reykjavik
2 - 1
 (2 - 0)
Leiknir Faskrudsfjordur

17:45
FT Magni
1 - 1
 (0 - 0)
Throttur Reykjavik
International - Club Friendlies

09:00
FT Elche CF
2 - 0
 (1 - 0)
UCAM Murcia

10:00
FT Paradiso
4 - 2
 ( - )
Varese

12:00
FT Seligenporten
2 - 4
 ( - )
1. FC Nürnberg II

13:00
FT Chippenham Town
4 - 1
 (1 - 0)
Bristol Rovers U23

13:00
FT Aubstadt
3 - 0
 (1 - 0)
Würzburger FV

13:00
FT Hednesford Town
1 - 1
 (0 - 1)
Basford United

13:00
FT Leamington
1 - 3
 (0 - 2)
Solihull Moors

13:00
FT Gateshead
1 - 0
 (0 - 0)
South Shields

13:00
FT FC Memmingen
4 - 3
 (2 - 1)
Sonthofen

13:00
FT SPVGG Bayreuth
4 - 2
 (3 - 1)
Ammerthal
13:00 FT Whitby Town
2 - 0
 (1 - 0)
York City

13:00
FT Stockport County
2 - 0
 (2 - 0)
Curzon Ashton

13:00
FT Hallescher FC
1 - 3
 (0 - 2)
Braunschweig

13:30
FT FC St. Gallen
1 - 3
 (0 - 1)
Türkgücü-Ata
14:00 FT Atalanta Bergamo
4 - 1
 ( - )
Pro Sesto
14:00 FT Glentoran
6 - 2
 (3 - 1)
Bangor

14:00
FT Manchester United
0 - 1
 (0 - 1)
Aston Villa

15:00
FT Brightlingsea Regent
0 - 1
 (0 - 0)
Romford

15:00
FT Warrington Town
0 - 0
 (0 - 0)
AFC Fylde

15:00
FT Mickleover Sports
0 - 0
 (0 - 0)
Peterborough Sports

15:00
FT Buxton
3 - 2
 (1 - 0)
Chester

15:00
FT Crusaders Belfast
0 - 0
 (0 - 0)
Dundela

15:00
FT Folkestone Invicta
0 - 0
 (0 - 0)
Dover Athletic

15:00
FT Torquay Utd
3 - 2
 (0 - 0)
Hemel Hempstead Town

15:00
FT Concord Rangers
1 - 2
 (1 - 2)
Boreham Wood

15:00
FT Modena
4 - 2
 (1 - 0)
Spal 2013

15:00
FT Brackley Town
2 - 0
 (0 - 0)
AFC Rushden & Diamonds

15:00
FT Ballyclare Comrades
0 - 3
 (0 - 2)
Ballymena United FC

15:00
FT Salisbury
1 - 1
 (1 - 0)
Eastleigh

15:00
FT Hyde United
0 - 0
 (0 - 0)
Farsley AFC

15:00
FT Alfreton Town
1 - 2
 (0 - 0)
Notts County

15:00
FT VFB Eichstätt
3 - 3
 (2 - 3)
SPVGG Ansbach

15:00
FT Weymouth
4 - 0
 (1 - 0)
Poole Town
15:00 FT Gosport Borough
0 - 1
 (0 - 1)
Bognor Regis Town

15:00
FT Radcliffe Borough
3 - 1
 (1 - 0)
Chorley

15:00
FT Nantwich Town
0 - 1
 (0 - 1)
Altrincham

15:00
FT Lancaster City
2 - 4
 (0 - 2)
Spennymoor Town

15:00
FT Hitchin Town
2 - 0
 (1 - 0)
Barnet
15:00 FT Carrick Rangers
2 - 2
 ( - )
Annagh United

15:00
FT Gainsborough Trinity
1 - 2
 (0 - 1)
Boston United

15:00
FT Haringey Borough
0 - 2
 (0 - 2)
Sutton United

15:00
FT Bologna
0 - 0
 (0 - 0)
Virtus Entella

15:00
FT Wealdstone
3 - 1
 (0 - 1)
Havant & Waterlooville

15:00
FT Dorking Wanderers
1 - 0
 (0 - 0)
Horsham

15:00
FT Weston Super Mare
2 - 0
 (1 - 0)
Hereford
15:30 FT Nuova Cosenza Calcio
3 - 1
 (1 - 0)
Vibonese
16:00 FT Panachaiki Patrai
1 - 0
 (1 - 0)
Ionikos

16:00
FT Pergolettese
1 - 0
 (0 - 0)
AC Renate

16:00
FT AS Cittadella
2 - 1
 (0 - 1)
Südtirol

16:00
FT AC Milan
3 - 1
 (1 - 0)
Brescia Calcio

16:00
FT Alessandria Calcio
0 - 0
 (0 - 0)
Albinoleffe
16:00 FT Angrense
0 - 1
 (0 - 1)
Lusitania

16:30
FT Hellas Verona
0 - 1
 (0 - 0)
US Cremonese

16:30
FT US Lecce
2 - 2
 (1 - 0)
Monopoli
16:30 FT La Baneza
0 - 5
 (0 - 2)
Cultural Leonesa

17:00
FT Cagliari Calcio
2 - 2
 (2 - 0)
AS Roma

17:00
FT Mosconia
0 - 4
 (0 - 3)
Marino de Luanco

17:00
FT Empoli
4 - 0
 (3 - 0)
Lucchese
17:00 FT Sporting Braga
2 - 0
 ( - )
Sporting Farense
17:00 FT Frosinone
0 - 1
 (0 - 0)
SS Lazio Roma

17:00
FT ACF Fiorentina
5 - 1
 (4 - 0)
Reggio Audace

17:30
FT Laredo
0 - 0
 (0 - 0)
Racing Santander

17:30
FT Espanyol II
4 - 1
 (1 - 1)
Sant Andreu
17:30 FT Juventus U19
2 - 3
 (0 - 2)
Pro Patria

17:30
FT Real Zaragoza
0 - 2
 (0 - 2)
Getafe CF
17:30 FT CD Badajoz
1 - 2
 ( - )
UD Almeria

18:00
FT Barcelona
3 - 1
 (2 - 1)
Gimnastic de Tarragona

18:00
FT Poblense
2 - 0
 (1 - 0)
CD Atletico Baleares

18:00
FT Benevento Calcio
2 - 1
 (0 - 0)
Reggina

18:30
FT Vilassar de Mar
0 - 2
 (0 - 2)
CE Europa

19:00
FT Coria
0 - 3
 (0 - 1)
Extremadura

19:00
FT Muro
1 - 3
 (1 - 2)
CD Alcoyano

19:30
FT La Roda
0 - 0
 (0 - 0)
Villarrobledo

19:45
FT Vicenza Calcio
1 - 1
 (1 - 1)
Monza Brianza
Ireland - Division 1
Standings >

19:00
FT Cobh Ramblers
0 - 6
 (0 - 1)
University College Dublin

19:30
FT Longford Town FC
1 - 1
 (1 - 0)
Drogheda United FC
Ireland - Airtricity League
Standings >

14:00
FT Cork City FC
0 - 3
 (0 - 2)
Shamrock Rovers FC

17:00
FT Saint Patrick´s Athletic FC
0 - 0
 (0 - 0)
Sligo Rovers FCred card
Israel - Ligat HaAl
Standings >

16:00
FT Ironi Kiryat Shmona
1 - 1
 (1 - 0)
Hapoel Haifa

17:00
FT Maccabi Petach Tikva
2 - 0
 (1 - 0)
Hapoel Kfar Saba

18:30
FT Bnei Yehuda Tel Aviv
2 - 2
 (1 - 0)
Maccabi Tel Aviv

16:00
Postp. Maccabi Netanya - Bnei Sakhnin
Japan - J League
Standings >

10:00
FT Shimizu S-Pulse
1 - 2
 (0 - 2)
Kashima Antlers

11:00
FT Vissel Kobe
2 - 2
 (1 - 0)
FC Tokyo
Japan - J-League Division 2
Standings >

11:00
FT Ehime
0 - 2
 (0 - 2)
JEF United Chiba

11:00
FT Tokushima Vortis
1 - 1
 (1 - 0)
Zweigen Kanazawa
Korea - K-League
Standings >

08:00
FT Gwangju FC
3 - 3
 (2 - 2)
Jeonbuk Hyundai

11:00
FT Ulsan Horang-i
1 - 1
 (0 - 0)
Daegu FC

11:00
FT Sangju Sangmu Phoenix
0 - 0
 (0 - 0)
Seongnam FC
Korea - K League Challenge

08:00
FT Seoul E-Land
0 - 1
 (0 - 1)
Asan Mugunghwa

10:30
FT Jeonnam
2 - 2
 (1 - 1)
Gyeongnam FC
Latvia - Virsliga

14:00
FT FK Spartaks
3 - 3
 (2 - 2)
Daugava Daugavpils

14:00
FT FK Ventspils
0 - 2
 (0 - 1)
Riga FC

16:00
FT FK Liepaja
3 - 1
 (1 - 0)
FK Jelgava
Luxembourg - National Division

15:00
FT CS Fola Esch
4 - 1
 (2 - 0)
FC Una Strassen

17:30
FT Progres Niedercorn
1 - 2
 (0 - 1)
F91 Dudelange
Malaysia - Premier League

13:15
FT Kuching City FC
2 - 1
 (1 - 0)
Sarawak Utd.

14:00
FT Kuala Lumpur
4 - 1
 (2 - 0)
Terengganu 2

14:00
FT Negeri Sembilan
2 - 1
 (1 - 1)
Selangor PKNS

14:00
FT Johor Darul Takzim II
1 - 2
 (1 - 2)
Pulau Pinang
Malaysia - Super League
Standings >

14:00
FT Petaling Jaya CFC
1 - 1
 (0 - 0)
Sabah FA

14:00
FT Felda United
1 - 2
 (1 - 0)
Kedah

14:00
FT Penang
2 - 1
 (1 - 0)
PDRM
Mexico - Liga Mx
Standings >

23:00
FT Atlas de Guadalajara
1 - 1
 (0 - 0)
Mazatlan FC

01:00
FT UANL Tigres
2 - 0
 (1 - 0)
Santos Laguna

03:00
FT Club América
1 - 1
 (1 - 1)
Deportivo Toluca
Moldova - Divizia Nationala

15:00
FT Dacia-Buiucani
0 - 3
 (0 - 1)
Sheriff

18:00
FT Petrocub
2 - 0
 (0 - 0)
Zimbru
Montenegro - Telekom 1st CFL
Standings >

16:15
FT Jezero
0 - 2
 (0 - 1)
FK Sutjeska Niksic

17:00
FT red cardRudar Pljevlja
1 - 0
 (0 - 0)
OFK Petrovac

17:00
FT FK Iskra Danilovgrad
1 - 1
 (1 - 1)
FK Podgorica

19:00
FT Buducnost
3 - 1
 (0 - 1)
OFK Titograd

19:00
FT FK Zeta Golubovci
0 - 2
 (0 - 1)
FK Decic Tuzi
N. Macedonia - Prva Liga
Standings >

15:00
FT Struga Trim & Lum
2 - 0
 (0 - 0)
FK Sileks Kratovo

15:00
FT Belasica
0 - 3
 (0 - 0)
Shkendija 79 Tetovo
Netherlands - Eredivisie
Standings >

17:45
FT Heerenveen
2 - 0
 (1 - 0)
Willem II Tilburg

19:00
FT PEC Zwolle
0 - 2
 (0 - 1)
Feyenoord Rotterdam

20:00
FT FC Twente Enschede
2 - 0
 (1 - 0)
Fortuna Sittard
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

15:30
FT De Graafschap
4 - 0
 (2 - 0)
Roda JC Kerkrade
Norway - Tippeligaen
Standings >

17:00
FT Kristiansund BK
3 - 5
 (1 - 1)
Viking FK

19:30
FT Stabaek Fotball
2 - 1
 (1 - 1)
Haugesund FK
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:30
FT red cardSol de America
1 - 2
 (0 - 1)
Guarani CA

01:00
FT General Diaz
0 - 2
 (0 - 1)
Club Libertad Asuncion
Peru - Primera Division

17:00
FT Llacuabamba
0 - 1
 (0 - 1)
Universitario de Deportes

17:30
FT Sport Boys Callao
0 - 1
 (0 - 0)
Sport Huancayo

21:00
FT Carlos Stein
2 - 2
 (1 - 1)
Cesar Vallejo

21:30
FT Academia Cantolao
0 - 2
 (0 - 1)
FBC Melgar
Poland - Ekstraklasa
Standings >

14:00
FT KS Cracovia
1 - 1
 (0 - 0)
FKS Stal Mielec

16:30
FT KS Warta Poznan
0 - 0
 (0 - 0)
GKS Piast Gliwice

19:00
FT Slask Wroclaw
3 - 3
 (2 - 3)
KKS Lech Poznan
Poland - 1. Liga
Standings >

11:40
FT LKS Lodz
3 - 0
 (2 - 0)
OKS Stomil Olsztyn

18:00
FT red cardGKS Tychy 71
2 - 0
 (1 - 0)
MKS Sandecja Nowy Sacz

19:00
FT Termalica B-B Nieciecza
2 - 0
 (1 - 0)
GKS Belchatow
Portugal - Segunda Liga
Standings >

17:00
FT Vizela
2 - 1
 (1 - 1)
UD Oliveirense
Romania - Divizia A
Standings >

13:30
FT Academica Clinceni
0 - 0
 (0 - 0)
Chindia Targoviste

16:00
FT Politehnica Iasi
1 - 4
 (1 - 2)
CS GAZ Metan Medias

19:00
FT CS Voluntari
2 - 1
 (1 - 0)
Steaua Bucuresti
Romania - Liga II
Standings >

09:00
FT Metaloglobus Bucuresti
1 - 1
 (0 - 0)
CS Concordia Chiajnared card

09:00
FT CS Pandurii Targu Jiu
0 - 5
 (0 - 1)
Turnu Magurele

09:00
FT Comuna Recea
3 - 4
 (1 - 2)
Viitorul Targu Jiu

09:00
FT Aerostar Bacau
0 - 1
 (0 - 1)
Scolar Resita

09:00
FT red cardUnirea Slobozia
0 - 0
 (0 - 0)
CS Mioveni

11:00
FT Slatina
0 - 3
 (0 - 2)
Rapid Bucuresti

16:00
FT FC U Craiova
2 - 1
 (1 - 0)
Dunarea Calarasi
Russia - Premier League
Standings >

11:45
FT Tambov
2 - 0
 (1 - 0)
Dinamo Ufa

14:30
FT Ural Yekaterinburg
3 - 1
 (2 - 0)
Khimki

17:00
FT Akhmat Grozny
0 - 1
 (0 - 1)
Sochi
Scotland - Premier League
Standings >

15:00
FT Ross County
0 - 5
 (0 - 2)
Celtic Glasgow

15:00
FT FC St Mirren
0 - 3
 (0 - 2)
Hibernian

15:00
FT Aberdeen FC
1 - 0
 (1 - 0)
Kilmarnock

15:00
FT Glasgow Rangers
4 - 0
 (2 - 0)
Dundee United

15:00
FT Livingston
1 - 2
 (1 - 0)
Hamilton

15:00
FT Motherwell
1 - 0
 (1 - 0)
FC St Johnstone
Serbia - Super Liga
Standings >

16:00
FT Backa Topola
1 - 3
 (0 - 1)
FK Radnicki Nis

16:00
FT FK Vozdovac
4 - 0
 (3 - 0)
Metalac GM

16:00
FT FK Radnik Surdulica
0 - 2
 (0 - 1)
Indija

16:00
FT FK Spartak Subotica
1 - 1
 (0 - 0)
Novi Pazar

19:00
FT Partizan Belgrad
3 - 0
 (1 - 0)
FK Rad Belgradered card
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

17:30
FT Slovan Bratislava
2 - 0
 (2 - 0)
FC Spartak Trnava

18:00
FT FC Nitra
3 - 1
 (1 - 0)
Pohronie

18:00
FT MFK Zemplin Michalovce
1 - 1
 (0 - 1)
AS Trencin

18:00
FT red cardDAC 1904 Dunajska Streda
3 - 2
 (0 - 1)
MFK Ruzomberok

18:00
FT SK Sered
3 - 2
 (2 - 0)
MSK Zilina
Slovenia - Prva Liga
Standings >

17:00
FT NK Maribor
4 - 1
 (3 - 0)
Bravo

19:15
FT red cardNK Celje
1 - 2
 (0 - 2)
NK Domzale
South Africa - League Cup

19:00
FT Bloemfontein Celtic
0 - 1
 (0 - 0)
Mamelodi Sundowns
South Africa - Premier League
Standings >

14:00
FT Tshakhuma
1 - 3
 (1 - 2)
Black Leopards
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

15:00
FT Deportiva Ponferradina
1 - 2
 (1 - 1)
Castellon

17:15
FT CD Leganes
1 - 0
 (0 - 0)
Union Deportiva Las Palmasred card

17:15
FT Sporting Gijon
1 - 0
 (0 - 0)
UD Logrones

20:00
FT RCD Espanyol Barcelona
3 - 0
 (2 - 0)
Albacete Balompie
Sweden - Allsvenskan
Standings >

14:00
FT Djurgardens IF
1 - 1
 (0 - 1)
IF Elfsborg
Sweden - Superettan
Standings >

14:00
FT Gais
3 - 1
 (1 - 1)
GIF Sundsvall

16:30
FT Degerfors IF
4 - 2
 (1 - 0)
Jönköpings Södra

16:30
FT AFC Eskilstuna
0 - 3
 (0 - 2)
Halmstads BK
Sweden - Div 1 Norra

13:00
FT IK Frej
1 - 4
 (1 - 2)
Vasalund

15:00
FT Sylvia
2 - 1
 (1 - 1)
Sandviken

16:00
FT Haninge
4 - 0
 (1 - 0)
Sollentuna Utd FF

16:00
FT Karlstad
1 - 2
 (0 - 1)
Karlslunds
Sweden - Div 1 Sodra

12:00
FT Tvaaker
0 - 2
 (0 - 1)
IFK Värnamo

12:30
FT Lunds BK
1 - 1
 (1 - 0)
Oskarshamns AIK

12:30
FT Qviding FIF
1 - 0
 (1 - 0)
Landskrona

14:00
FT Skovde AIK
1 - 1
 (0 - 1)
Torns

14:00
FT Utsiktens
2 - 0
 (0 - 0)
Motala

14:00
FT Linkoping City
1 - 1
 (0 - 1)
Eskilsminne

14:00
FT Karlskrona
3 - 2
 (2 - 1)
Assyriska IK
Sweden - Div 2 Norra Svealand

13:00
FT FC Stockholm
1 - 2
 (1 - 1)
Enskede

13:00
FT Hudiksvall
1 - 0
 (0 - 0)
Kvarnsvedens

14:00
FT Skiljebo
2 - 1
 (0 - 1)
Fagersta Sodra

15:00
FT red cardIFK Osteraker
0 - 0
 (0 - 0)
Karlbergsred card
15:00 FT Fanna
5 - 4
 (1 - 1)
Kungsangens

16:00
FT Lidingo IFK
3 - 1
 (2 - 0)
IFK Stocksund
Sweden - Div 2 Södra Svealand

13:00
FT Tyreso
1 - 1
 (0 - 0)
Forward

13:00
FT Huddinge
1 - 2
 (0 - 0)
Arameiska / Syrianska

13:00
FT Rynninge
2 - 3
 (1 - 1)
Newrozred card

13:15
FT Varmbols
3 - 3
 (3 - 0)
FC Gute

14:00
FT Trosa-Vagnharads
1 - 3
 (0 - 1)
Aatvidaberg FF
Switzerland - Cup

15:00
FT Schotz
0 - 3
 (0 - 0)
FC Sion

15:00
FT Tuggen
1 - 2
 (1 - 2)
FC Winterthur

15:15
FT red cardStade Nyonnais
1 - 3
 (0 - 0)
FC Lausanne-Sport

15:30
FT Stade Lausanne-Ouchy
1 - 2
 (0 - 1)
Grasshopper Club Zürich

17:30
AP Aarau *
0 - 0
 (0 - 0)
FC Wil 1900

18:00
FT Vevey Sports
3 - 0
 (0 - 0)
FC Köniz
Switzerland - 1.Liga

15:00
FT Zürich II
2 - 1
 ( - )
Münsingen

15:00
FT Sion II
3 - 2
 (3 - 1)
Rapperswil-Jona

15:00
FT Brühl
2 - 2
 ( - )
Cham

15:00
FT YF Juventus
3 - 2
 ( - )
Bellinzona

15:00
FT Black Stars
1 - 2
 (0 - 0)
Basel II

17:00
FT Etoile Carouge
0 - 1
 (0 - 0)
Bavois
Thailand - Thai League 2

11:45
FT Ayutthaya Utd
3 - 2
 (1 - 1)
Chiangmai FC
12:00 FT Samut Sakhon
0 - 2
 (0 - 1)
Phrae

13:00
FT Chainat FC
2 - 0
 (0 - 0)
Sisaket FC
14:00 FT red cardChiangmai Utd
0 - 0
 (0 - 0)
Nong Bua Pitchaya

13:00
Postp. Khonkaen Utd. - Navy Football Club
Thailand - Thai League 1
Standings >

12:00
FT Chiangrai United
1 - 0
 (1 - 0)
Prachuap

13:00
FT Suphanburi FC
2 - 0
 (1 - 0)
Nakhon Ratchasima FC

14:00
FT Sukhothai
1 - 0
 (0 - 0)
Muang Thong United
Turkey - 1st Lig
Standings >

14:30
FT Boluspor
0 - 1
 (0 - 0)
Keciorengucu

14:30
FT Umraniyespor
2 - 1
 (1 - 0)
Bandirmaspor

17:00
FT Osmanlispor FK
1 - 0
 (0 - 0)
Eskisehirspor
Ukraine - Premier League
Standings >

12:00
FT red cardDnipro-1
1 - 3
 (0 - 1)
Olimpic Donetsk

15:00
FT Kolos Kovalivka
4 - 0
 (1 - 0)
FK Lviv
Uruguay - Primera División
Standings >

19:00
FT Progreso
1 - 2
 (1 - 1)
Cerro Largo

21:15
FT red cardMdeo. Wanderers FC
1 - 2
 (1 - 1)
Plaza Colonia CD

00:15
FT CA Penarol
0 - 0
 (0 - 0)
Torque
USA - USL Pro

19:00
FT Real Monarchs
0 - 2
 (0 - 1)
New Mexico

00:00
FT Pittsburgh Riverhounds
5 - 0
 (3 - 0)
Hartford Athletic

00:30
FT Louisville City
3 - 0
 (2 - 0)
St. Louis
00:30 FT red cardBirmingham
1 - 3
 (1 - 2)
Charlotte Independencered card

00:30
FT Atlanta United 2
1 - 2
 (1 - 1)
Miami FC

01:00
FT Tulsa Roughnecks
1 - 1
 (0 - 0)
Oklahoma City Energyred card

02:30
FT El Paso
2 - 1
 (1 - 1)
San Antonio

03:30
FT Phoenix Rising
5 - 1
 (2 - 0)
Las Vegas Lights

02:00
Postp. Rio Grande - Austin Bold
USA - Major League Soccer
Standings >

21:00
FT Chicago Fire
2 - 2
 (2 - 0)
Columbus Crew

00:07
FT DC United
0 - 2
 (0 - 1)
NY Red Bulls

00:07
FT New York City
2 - 1
 (1 - 0)
Cincinnati

00:37
FT Philadelphia Union
2 - 1
 (0 - 0)
New England Revolutionred card

00:37
FT Orlando City
2 - 1
 (1 - 0)
Inter Miami

01:37
FT Nashville SC
4 - 2
 (3 - 1)
Atlanta United

01:37
FT FC Dallas
2 - 1
 (1 - 1)
Houston Dynamo

02:37
FT red cardReal Salt Lake
0 - 5
 (0 - 2)
Colorado Rapids
Vietnam - Cup

12:00
FT Hong Linh Ha Tinh
2 - 3
 (1 - 2)
Than Quang Ninh

13:15
FT The Cong
4 - 1
 (3 - 1)
B. Binh Duong
Wales - Premier League

14:30
FT red cardFlint Town United
1 - 0
 (1 - 0)
Newtown

14:30
FT Caernarfon Town
1 - 1
 (0 - 0)
Penybont

14:30
FT Barry Town
0 - 3
 (0 - 0)
The New Saints FC

14:30
FT Aberystwyth Town
2 - 3
 (1 - 0)
Cardiff Met Uni.

17:45
FT Gap Connahs Quay
1 - 1
 (0 - 1)
Bala Town

14:30
Postp. Haverfordwest County - Newi Cefn Druid