Football results from 13.09.2020

Spain - LaLiga Santander
Standings >

13:00
FT CD Alaves
0 - 1
 (0 - 0)
Betis Sevilla

15:00
FT Real Valladolid
1 - 1
 (1 - 0)
Real Sociedad

17:30
FT Villarreal CF
1 - 1
 (0 - 1)
SD Huesca

20:00
FT Valencia CF
4 - 2
 (2 - 2)
UD Levante
England - Premier League
Standings >

14:00
FT West Bromwich Albion
0 - 3
 (0 - 0)
Leicester City

16:30
FT Tottenham Hotspur
0 - 1
 (0 - 0)
Everton
France - Ligue 1
Standings >

12:00
FT Lille OSC
1 - 0
 (0 - 0)
Metz

14:00
FT Lorient
2 - 3
 (1 - 2)
RC Lensred card

14:00
FT red cardSCO Angers
1 - 0
 (0 - 0)
Stade de Reimsred card

14:00
FT red cardDijon FCO
0 - 2
 (0 - 1)
Stade Brestois 29

14:00
FT Olympique Nimes
2 - 4
 (1 - 2)
Stade Rennes

16:00
FT AS Monaco
2 - 1
 (1 - 0)
Nantes

20:00
FT red cardParis Saint-Germain
0 - 1
 (0 - 1)
Olympique Marseillered card
Turkey - Super Lig
Standings >

15:00
FT Kayserispor
1 - 0
 (1 - 0)
Kasimpasa

15:00
FT MKE Ankaragucu
1 - 2
 (0 - 0)
Erzurum Buyuksehir

18:00
FT red cardTrabzonspor
1 - 3
 (0 - 1)
Besiktas JK

18:00
FT Antalyaspor AS
2 - 0
 (1 - 0)
Genclerbirligi Ankara
Armenia - Premier League
Standings >

16:00
FT Alashkert
1 - 2
 (0 - 1)
Urartu
Australia - New South Wa. Premier L.

06:00
FT Sydney United
4 - 2
 (1 - 2)
WS Wanderers U21

06:00
FT Sydney Olympic
4 - 2
 (2 - 1)
APIA Leichhardt Tigers

07:00
FT Rockdale City Suns
3 - 1
 (1 - 1)
Wollongong FCred card
Australia - NPL Queensland

06:30
FT Moreton
2 - 1
 (0 - 1)
Queensland Lions

08:00
FT Brisbane U21
1 - 3
 (1 - 3)
Sunshine Coast
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

13:30
FT SKN St. Pölten
0 - 0
 (0 - 0)
SK Sturm Graz

13:30
FT SV Ried
3 - 2
 (1 - 2)
WSG Wattens

16:00
FT red cardWolfsberger AC
1 - 3
 (0 - 2)
RB Salzburg
Austria - 2. Liga
Standings >

09:30
FT SKU Amstetten
2 - 2
 (1 - 0)
Vorwärts Steyrred card
11:30 FT Liefering
3 - 0
 (2 - 0)
Rapid Vienna II
Azerbaijan - Premier

16:00
FT red cardSabah Baku
3 - 0
 (2 - 0)
FK Gabala
Belarus - Premier League
Standings >

14:00
FT Belshina
2 - 3
 (1 - 1)
FC Isloch

16:00
FT Torpedo Zhodino
4 - 2
 (2 - 1)
Slavia Mozyr
Belgium - Pro League
Standings >

12:30
FT RSC Anderlecht
2 - 0
 (1 - 0)
Cercle Brugge

15:00
FT St. Truidense VV
2 - 3
 (2 - 2)
Royal Antwerpred card

17:15
FT SV Zulte Waregem
0 - 2
 (0 - 0)
Royal Charleroi SC

19:45
FT KV Kortrijk
3 - 0
 (0 - 0)
Royal Mouscron-Peruwelzred card
Belgium - Proximus League
Standings >

15:00
FT Club Brugge KV U23
1 - 1
 (1 - 1)
Union Saint-Gilloise

19:00
FT Seresien
0 - 2
 (0 - 0)
KVC Westerlo
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

15:30
FT FK Krupa
2 - 3
 (0 - 0)
Sloboda Tuzla

17:00
FT NK Siroki Brijeg
0 - 1
 (0 - 0)
FK Zeljeznicar

19:00
FT Tuzla City
1 - 0
 (0 - 0)
Radnik Bijeljina
Brazil - Serie A
Standings >

20:00
FT red cardFluminense RJ
2 - 1
 (1 - 0)
Corinthians SP

20:00
FT red cardGremio Porto Alegre
1 - 1
 (0 - 1)
Fortalezared card

22:00
FT red cardEC Bahia BA
0 - 1
 (0 - 1)
Atletico GO

22:00
FT red cardGoias Go
1 - 0
 (1 - 0)
Internacional RS

22:00
FT Atletico Mineiro
2 - 1
 (1 - 0)
Bragantino

22:00
FT Ceara CE
2 - 0
 (0 - 0)
Flamengo RJ

23:45
FT red cardPalmeiras SP
2 - 2
 (2 - 1)
Sport Recife PEred card

00:30
FT Botafogo RJ
2 - 3
 (0 - 1)
Vasco da Gama
Brazil - Serie B
Standings >

15:00
FT Oeste SP
2 - 1
 (1 - 1)
CSA
Brazil - Catarinense

20:00
FT Brusque
0 - 1
 (0 - 0)
Chapecoense SC
Bulgaria - A PFG
Standings >

16:45
FT CSKA 1948 Sofia
2 - 0
 (1 - 0)
PFC Montana 1921

19:00
FT Levski Sofia
2 - 1
 (1 - 1)
Etar 1924 Veliko Tarnovo
Bulgaria - B PFG
Standings >

16:00
FT Vitosha Bistritsa
0 - 3
 (0 - 1)
Ludogorets II
Chile - Primera Division
Standings >

15:00
FT red cardSantiago Wanderers
3 - 2
 (0 - 0)
Huachipato

20:00
FT Univ. Catolica
3 - 0
 (3 - 0)
Audax Italiano La Florida

22:30
FT red cardCD O`Higgins
1 - 2
 (1 - 1)
Everton de Vina del Mar
China - Super League
Standings >

11:00
FT Jiangsu Suning
3 - 3
 (1 - 1)
Guangzhou R&F

13:00
FT red cardShandong Luneng Taishan
1 - 2
 (0 - 1)
Guangzhou Evergrandered card
China - League One
Standings >

08:30
FT Meizhou Hakka
2 - 0
 (1 - 0)
Shenyang Urban FC

08:30
FT Nantong Zhiyun
2 - 0
 (0 - 0)
Xinjiang Tianshan

09:00
FT Beijing EG
1 - 0
 (1 - 0)
Nei Mongol
09:00 FT Taizhou Yuanda
1 - 0
 (1 - 0)
Suzhou Dongwu

12:00
FT Sichuan
0 - 2
 (0 - 1)
Kunshan

12:35
FT Shaanxi Changan
1 - 1
 (0 - 1)
Jiangxi Liansheng
Colombia - Primera A
Standings >

01:30
FT Deportivo Pasto
1 - 3
 (1 - 2)
Deportes Tolima
Costa Rica - Primera Division
Standings >

18:00
FT CS Cartagines
4 - 0
 (3 - 0)
Limon

22:00
FT Grecia
0 - 1
 (0 - 1)
Guadalupered card

01:00
FT Santos de Guapiles
0 - 4
 (0 - 1)
LD Alajuelense
Croatia - 1. Hnl
Standings >

16:00
FT NK Istra 1961
0 - 1
 (0 - 1)
Vsnk Varazdin

18:05
FT NK Lokomotiva Zagreb
1 - 2
 (0 - 1)
HNK Gorica
Croatia - 2. Hnl
Standings >

15:30
FT Osijek 2
2 - 0
 (1 - 0)
Junak

15:30
FT Croatia Zmijavci
4 - 0
 (2 - 0)
Hajduk Split 2
Cyprus - 1. Division

16:30
FT Nea Salamis
2 - 0
 (0 - 0)
Paralimni

17:30
FT Karmiotissa
0 - 0
 (0 - 0)
AEK Larnaca

18:30
FT Olympiakos Nic.
1 - 2
 (1 - 1)
Doxa Katokopiasred card
Czech Republic - Cup

15:00
FT Vrchovina
1 - 2
 (0 - 0)
FC Vysocina Jihlava
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

15:30
FT MFK Karvina
2 - 5
 (2 - 2)
Sparta Prague

15:30
FT FC Fastav Zlin
3 - 1
 (1 - 1)
Zbrojovka Brnored card

18:00
FT Viktoria Pilsen
2 - 1
 (1 - 1)
FK Mlada Boleslav
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

09:15
FT Sparta Praha II
10 - 0
 (4 - 0)
Banik Sokolov

09:15
AP Slavia Praha II
2 - 2
 (0 - 0)
Kraluv Dvur

09:15
FT Dukla Praha II
1 - 6
 (0 - 2)
Hradec Kralove II

09:15
FT Mlada Boleslav II
4 - 1
 (1 - 0)
Velvary

09:15
FT Admira Praha
2 - 1
 (0 - 1)
Loko

09:30
AP Viktoria Plzen II
4 - 4
 (2 - 2)
Motorlet Praha

15:30
FT Sokol Zapy
2 - 1
 (1 - 1)
FK Pardubice II
Denmark - 2. Division Group 1

12:00
FT Holstebro
1 - 1
 (0 - 0)
Brabrand IF

14:00
FT red cardB 93
1 - 2
 (1 - 0)
Jammerbugt
Denmark - 2. Division Group 2

12:00
FT AB Gladsaxe
0 - 0
 (0 - 0)
Naestved BK
Denmark - 1. Division
Standings >

13:00
FT Fredericia
2 - 1
 (0 - 1)
Kolding IF
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

13:00
FT red cardAC Horsens
0 - 3
 (0 - 0)
Randers FC

13:00
FT Lyngby BK
0 - 0
 (0 - 0)
Aalborg BKred card

15:00
FT Bröndby IF
3 - 2
 (0 - 2)
FC Nordsjalland

17:00
FT Odense BK
3 - 2
 (3 - 0)
FC Copenhagen
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

19:15
FT Aucas
2 - 0
 (0 - 0)
Deportivo Cuenca

21:30
FT Independiente del Valle
4 - 2
 (1 - 2)
Delfin SC

00:00
FT Barcelona Guayaquil
1 - 0
 (1 - 0)
CD Universidad Catolica
Egypt - Premier League
Standings >

19:00
FT Zamalek
1 - 0
 (0 - 0)
El-Entag El-Harby
England - League 1
Standings >

12:00
FT Ipswich Town
2 - 0
 (1 - 0)
Wigan Athletic
Estonia - Meistri Liiga

11:00
FT TJK Legion
2 - 1
 (0 - 1)
Trans Narva

13:00
FT red cardFC Kuressaare
1 - 5
 (0 - 2)
Tallinna FC Levadia
Faroe Islands - Premier League

15:00
FT AB Argir
0 - 3
 (0 - 2)
TB Tvoroyri

15:00
FT red cardEB/Streymur
2 - 3
 (1 - 0)
Vikingur Gota
Finland - Veikkausliga
Standings >

16:30
FT red cardFC Ilves
1 - 2
 (0 - 1)
HJK Helsinki
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

13:00
FT Saburtalo Tbilisi
0 - 0
 (0 - 0)
Merani Tbilisi

16:00
FT Dila
0 - 0
 (0 - 0)
Telavi

18:00
FT FC Torpedo 2008 Kutaisi
2 - 1
 (0 - 0)
Samtredia
Germany - DFB Cup

14:30
FT SpVgg Elversberg 07
4 - 2
 (2 - 1)
FC St. Pauli

14:30
FT Eintracht Norderstedt
0 - 7
 (0 - 6)
Bayer 04 Leverkusen

14:30
FT TSV Steinbach
1 - 2
 (1 - 2)
SV Sandhausen

14:30
AP 1. FC Kaiserslautern
1 - 1
 (0 - 1)
SSV Jahn Regensburgred card *

14:30
AP Chemnitz FC
2 - 2
 (0 - 0)
TSG 1899 Hoffenheim *

14:30
FT Wiedenbrück
0 - 5
 (0 - 3)
SC Paderborn 07

14:30
FT Rielasingen-Arlen
1 - 7
 (1 - 5)
Holstein Kiel

14:30
FT Hansa Rostock
0 - 1
 (0 - 1)
VfB Stuttgart

17:30
FT SV Wehen Wiesbaden
1 - 0
 (0 - 0)
1. FC Heidenheim

17:30
FT Waldhof Mannheim
1 - 2
 (0 - 1)
SC Freiburg

17:30
AET 1. FC Magdeburg
2 - 3
 (2 - 0)
SV Darmstadt 98
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

12:00
FT Schwachhausen
7 - 2
 (2 - 1)
Borgfeld

13:00
FT Brinkumer SV
3 - 2
 (0 - 1)
BTS Neustadt

13:30
FT Hemelingen
0 - 9
 (0 - 4)
Bremer SV

14:00
FT Vatan Sport
4 - 0
 (3 - 0)
Komet Arsten

14:00
FT Union Bremen
2 - 2
 (1 - 1)
Aumund-Vegesack

14:30
FT SFL Bremerhaven
3 - 2
 (1 - 2)
Habenhauser FV
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

13:00
FT Walldorf II
0 - 2
 (0 - 1)
SGV Freiberg
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

14:00
FT RW Walldorf
0 - 1
 (0 - 1)
Neuhof

14:00
FT Friedberg
3 - 2
 (2 - 0)
Hunfelder SV

14:00
FT Zeilsheim
2 - 4
 (0 - 1)
Ginsheim
Germany - Mittelrheinliga
Standings >

14:00
FT Alfter
2 - 2
 (1 - 1)
Friesdorf

14:00
FT Borussia Freialdenhoven
0 - 2
 (0 - 1)
Viktoria Arnoldsweiler

14:00
FT GFC Düren
2 - 1
 (1 - 1)
Deutz

14:00
FT Eilendorf
1 - 0
 (0 - 0)
Frechen

14:00
FT Breinig
3 - 0
 (2 - 0)
Pesch

14:15
FT Siegburger
6 - 0
 (3 - 0)
Hürth

14:15
FT Wesseling-Urfeld
1 - 3
 (0 - 1)
Hennef 05

14:30
FT Fortuna Koln II
4 - 2
 (3 - 1)
VfL Vichttal
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

14:00
FT SF Baumberg
3 - 0
 (1 - 0)
Meerbusch

14:00
FT Niederwenigern
1 - 1
 (1 - 0)
Schwarz-Weiß Essen

14:00
FT Schonnebeck
3 - 1
 (1 - 1)
FC Monheim

14:00
FT SC Velbert
0 - 1
 (0 - 1)
Kray

14:00
FT Cronenberger SC
1 - 3
 (1 - 2)
TVD Velbert

14:00
FT 1 FC Kleve
1 - 0
 (0 - 0)
TuRU 1880 Düsseldorf

14:30
FT VFB 03 Hilden
1 - 5
 (0 - 1)
SSVG Velbert

14:30
FT DJK Teutonia St.Tonis
1 - 0
 (1 - 0)
Germania Ratingen

14:30
FT Düsseldorf-West
4 - 1
 (3 - 0)
SpVgg Sterkrade-Nord

14:30
FT FSV Duisburg
0 - 2
 (0 - 1)
FC Bocholt
Germany - Oberliga Niedersachsen
Standings >

14:00
FT Bersenbruck
0 - 1
 (0 - 1)
Lohne

14:00
FT VfL Oldenburg
0 - 5
 (0 - 1)
Spelle-Venhaus

14:00
FT Ramlingen-Ehlershausen
4 - 0
 ( - )
Eintracht Northeim

16:00
FT Gottingen
0 - 0
 (0 - 0)
Arminia Hannover
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

13:30
FT SG 2000 Mulheim-Karlich
1 - 0
 (0 - 0)
Salmrohr

14:00
FT Röchling Völklingen
0 - 1
 (0 - 1)
Elversberg II
Germany - Oberliga Westfalen
Standings >

14:00
FT FC Eintracht Rheine
1 - 3
 (0 - 0)
SV Westfalia Rhynern

14:00
FT SG Wattenscheid 09
1 - 1
 (1 - 0)
Kaan-Marienborn

14:00
FT Preussen Munster 2
0 - 4
 (0 - 4)
Gütersloh

14:00
FT ASC 09 Dortmund
3 - 2
 (0 - 1)
Vreden

14:00
FT Hammer SpVgg
1 - 2
 (1 - 2)
Holzwickeder SC

14:00
FT Paderborn II
3 - 3
 (2 - 1)
TUS Ennepetal

14:00
FT TuS Haltern
1 - 0
 (0 - 0)
TuS Erndtebrück

14:30
FT Finnentrop/Bamenohl
0 - 0
 (0 - 0)
Westfalia Herne
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

13:00
FT Teutonia Ottensen
2 - 0
 (1 - 0)
Phönix Lübeck

13:00
FT Holstein Kiel II
1 - 0
 (1 - 0)
St. Pauli II

13:00
FT FC Altona 93
0 - 1
 (0 - 1)
Hamburger SV II

14:00
FT Hannoverscher SC
3 - 5
 (1 - 2)
SSV Jeddeloh

14:00
FT VFV Hildesheim
0 - 3
 (0 - 2)
VFL Wolfsburg II
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT RW Oberhausen
0 - 0
 (0 - 0)
Schalke 04 II
Germany - Frauen Bundesliga
13:00 FT SGS Essen W
1 - 3
 (1 - 2)
Eintracht Frankfurt W
13:00 FT Sand W
0 - 3
 (0 - 3)
Freiburg W
13:00 FT Werder Bremen W
0 - 4
 (0 - 2)
Bayern Munich W
13:00 FT Meppen W
2 - 2
 (0 - 0)
Potsdam W
13:00 FT Hoffenheim W
1 - 4
 (1 - 3)
Wolfsburg W
Greece - Super League
Standings >

16:30
FT red cardAtromitos Athens
0 - 2
 (0 - 0)
Volos NFC

18:30
FT Asteras Tripolis
1 - 0
 (0 - 0)
Panathinaikos
Hungary - NB I
Standings >

14:00
FT Ujpest
2 - 4
 (2 - 2)
Varda SE

16:30
FT MTK Budapest FC
0 - 3
 (0 - 1)
Zalaegerszegi TE
Hungary - NB II

15:30
FT Szentlorinc SE
1 - 2
 (0 - 1)
Soroksar

15:30
FT Budaorsi SC
0 - 3
 (0 - 2)
Kaposvari Rakoczi

16:00
FT Kazincbarcika
0 - 5
 (0 - 0)
Gyori ETO

16:00
FT Szombathelyi Haladas
0 - 0
 (0 - 0)
Pecsi MFC

16:00
FT Szolnoki MAV
0 - 2
 (0 - 1)
Szeged 2011

16:00
FT Gyirmot
3 - 0
 (3 - 0)
DEAC

16:15
FT Debreceni VSC
5 - 3
 (0 - 0)
Ajka Padragkut

19:00
FT BFC Siofok
2 - 0
 (2 - 0)
SC Vasas Budapest
Iceland - Premier
Standings >

15:00
FT red cardKR Reykjavik
1 - 2
 (0 - 0)
Stjarnan Gardabae

17:00
FT red cardKA Akureyri
2 - 0
 (2 - 0)
Fylkir

17:30
FT FH Hafnarfjordur
3 - 1
 (1 - 1)
Breidablik Kopavogur

20:15
FT HK Kopavogur
3 - 2
 (2 - 2)
IA Akranes

21:00
FT Valur Reykjavik
2 - 0
 (0 - 0)
Vikingur Reykjavik
International - Club Friendlies

09:30
FT Juventus Turin
5 - 0
 (1 - 0)
Novara Calcio
12:00 FT Donnycarney
2 - 0
 (1 - 0)
Cherry Orchard

16:00
FT Udinese Calcio
0 - 1
 (0 - 1)
Venezia

17:00
FT Prat
1 - 0
 (1 - 0)
Vilafranca

17:00
FT CF Burgos
0 - 1
 (0 - 1)
Unionistas

17:30
FT Granollers
1 - 1
 (1 - 0)
CE Europa

18:30
FT San Cristobal CP
0 - 1
 (0 - 0)
Rubi
Ireland - Airtricity League
Standings >

17:00
FT Finn Harps FC
0 - 0
 (0 - 0)
Derry City FC
Israel - Ligat HaAl
Standings >

18:30
FT Hapoel Tel Aviv
0 - 2
 (0 - 1)
MS Ashdod

19:00
FT Maccabi Haifa
3 - 1
 (1 - 0)
Hapoel Beer Sheva
Japan - J League
Standings >

05:05
FT Consadole Sapporo
3 - 4
 (2 - 2)
Urawa Red Diamonds

10:00
FT Yokohama FC
3 - 2
 (2 - 1)
Nagoya Grampus

10:00
FT Vegalta Sendai
0 - 3
 (0 - 1)
Oita Trinita

10:30
FT Kawasaki Frontale
5 - 1
 (1 - 0)
Sanfrecce Hiroshima

10:45
FT Sagan Tosu
2 - 1
 (1 - 1)
Kashiwa Reysol

11:00
FT red cardYokohama F Marinos
1 - 2
 (0 - 0)
Cerezo Osaka

11:00
FT Gamba Osaka
0 - 1
 (0 - 0)
Shonan Bellmare
Japan - J-League Division 2
Standings >

10:00
FT Tochigi
1 - 1
 (1 - 1)
Matsumoto Yamaga FC

10:00
FT Fagiano Okayama
0 - 0
 (0 - 0)
Ventforet Kofu

10:00
FT V-Varen Nagasaki
0 - 0
 (0 - 0)
Jubilo Iwata

10:00
FT Avispa Fukuoka
2 - 1
 (2 - 1)
Machida Zelvia

10:00
FT Tokyo Verdy
1 - 3
 (1 - 2)
Thespakusatsu

10:30
FT Kyoto Sanga FC
1 - 0
 (0 - 0)
Ryukyu

11:00
FT Omiya Ardija
1 - 1
 (1 - 0)
Montedio Yamagata

11:00
FT Giravanz Kitakyushu
2 - 1
 (1 - 0)
Niigata Albirex

11:00
FT Mito Hollyhock
4 - 2
 (1 - 0)
Renofa Yamaguchi
Korea - K-League
Standings >

09:30
FT Seoul
2 - 1
 (1 - 1)
Suwon Samsung Blue Wings

11:00
FT Gangwon FC
0 - 3
 (0 - 2)
Pohang Steelers FC

11:00
FT red cardBusan I Park
0 - 0
 (0 - 0)
Incheon United FCred card
Korea - K League Challenge

08:00
FT Jeju United FC
2 - 0
 (1 - 0)
Daejeon Citizen FC

10:30
FT Ansan Greeners
1 - 0
 (0 - 0)
FC Anyangred card
Latvia - Virsliga

14:00
FT Valmiera
1 - 0
 (0 - 0)
FS Metta/LU

16:00
FT Rigas Futbola Skola
3 - 0
 (2 - 0)
Tukums / Salaspils
Luxembourg - National Division

15:00
FT Mondorf-les-Bains
1 - 3
 (0 - 1)
Differdange FC 03

15:00
FT Victoria Rosport
2 - 3
 (0 - 2)
Jeunesse d'Esch

15:00
FT Petange
0 - 0
 (0 - 0)
RM Hamm Benfica

15:00
FT Hostert
1 - 2
 (1 - 0)
FC Wiltz 71

15:00
FT Etzella Ettelbruck
1 - 1
 (1 - 0)
FC Rodange 91

15:00
FT Swift Hesperange
1 - 2
 (1 - 2)
Racing Luxembourg
Mexico - Liga Mx
Standings >

18:00
FT UNAM Pumas
3 - 0
 (1 - 0)
Atletico San Luis

01:00
FT Gallos Blancos de Queretaro
2 - 3
 (0 - 1)
Club Leon

03:06
FT Club Tijuana
1 - 2
 (1 - 0)
Cruz Azul
Moldova - Divizia Nationala

15:00
FT Floresti
0 - 4
 (0 - 2)
Milsami Orhei
Morocco - Botola Pro
Standings >

20:00
FT Fus Fath Union Sportive Rabat
1 - 1
 (0 - 0)
Raja Beni Mellal

22:00
FT Ittihad Tanger
1 - 1
 (0 - 1)
RSB Berkane
N. Macedonia - Prva Liga
Standings >

15:00
FT FK Renova
0 - 1
 (0 - 0)
Rabotnicki

15:00
FT FK Pelister Bitola
0 - 0
 (0 - 0)
Makedonija GjP

15:00
FT Borec
2 - 0
 (0 - 0)
Akademija Pandev

15:00
FT Vardar Skopje
1 - 0
 (0 - 0)
KF Shkupi Skopje
Netherlands - Eredivisie
Standings >

11:15
FT Emmen
3 - 5
 (1 - 0)
VVV Venlo

13:30
FT Sparta Rotterdam
0 - 1
 (0 - 1)
Ajax Amsterdamred card

13:30
FT Heracles Almelo
2 - 0
 (0 - 0)
ADO Den Haagred card

15:45
FT RKC Waalwijk
0 - 1
 (0 - 1)
Vitesse Arnhem

15:45
FT FC Groningen
1 - 3
 (0 - 1)
PSV Eindhoven
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

19:00
FT Telstar
1 - 2
 (0 - 1)
MVV Maastricht
Norway - Tippeligaen
Standings >

17:00
FT Bodo/Glimt
6 - 1
 (4 - 1)
Odds BK

17:00
FT Stromsgodset
3 - 3
 (2 - 1)
Rosenborg BK

17:00
FT Mjondalen
0 - 2
 (0 - 1)
Sandefjord Fotball

17:00
FT Aalesunds FK
0 - 1
 (0 - 0)
Sarpsborg

19:30
FT Valerenga IF
5 - 1
 (5 - 1)
SK Brann
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:00
FT Guairena FC
4 - 0
 (2 - 0)
Sportivo San Lorenzored card
Poland - Ekstraklasa
Standings >

14:00
FT Pogon Szczecin
2 - 2
 (1 - 1)
Wisla Krakow SA

16:30
FT KS Gornik Zabrze
3 - 0
 (1 - 0)
Lechia Gdansk
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:15
FT CD Cova Piedade
0 - 4
 (0 - 1)
Mafra

16:00
FT Leixoes SC
2 - 2
 (1 - 1)
Casa Pia

18:00
FT Benfica Lisbon B
3 - 2
 (1 - 1)
Vilafranquensered card

18:30
FT Varzim SC
1 - 0
 (1 - 0)
Porto B
Romania - Divizia A
Standings >

17:00
FT red cardAFC Astra Giurgiu
2 - 2
 (1 - 1)
Sepsi

19:30
FT CFR Cluj
1 - 0
 (0 - 0)
Hermanstadt
Romania - Liga II
Standings >

12:30
FT Gloria Buzau
2 - 1
 (0 - 1)
Universitatea Cluj
Russia - Premier League
Standings >

14:30
FT red cardDinamo Moscow
0 - 1
 (0 - 1)
FC Rubin Kazanred card

16:00
FT CSKA Moscow
0 - 1
 (2 - 1)
Spartak Moscow

17:00
Postp. Rotor Volgograd - FK Krasnodar
Russia - First Division
Standings >

13:00
FT Akron Togliatti
0 - 2
 (0 - 1)
FC Chayka Yubileyny

13:00
FT Kryliya Sovetov Samara
2 - 0
 (0 - 0)
FC Tom Tomsk

14:00
FT Krasnodar-2
4 - 2
 (3 - 1)
FC Ska-Energiya Khabarovsk

15:00
FT Tekstilshchik
2 - 1
 (0 - 1)
Irtysh

15:00
FT Fakel Worenesch
0 - 1
 (0 - 1)
Volga Olimpiets

15:00
FT red cardVolgar-Gazprom Astrahan
1 - 0
 (0 - 0)
Chertanovo M.

16:00
FT Neftekhimik
0 - 1
 (0 - 0)
Spartak 2

16:00
FT Torpedo Moskva
1 - 2
 (0 - 0)
Gazovik Orenburg

18:00
FT red cardFC Baltika Kaliningrad
1 - 2
 (0 - 2)
Veles Moscow
Serbia - Super Liga
Standings >

17:00
FT Javor Ivanjica
2 - 1
 (1 - 0)
FK Vojvodina

17:00
FT FK Mladost Lucani
2 - 1
 (1 - 1)
FK Backa BP

17:00
FT red cardProleter Novi Sad
0 - 0
 (0 - 0)
Macva Sabac

17:00
FT Napredak
1 - 1
 (0 - 0)
Zlatibor Cajetina
Slovenia - Prva Liga
Standings >

15:00
FT red cardMND Tabor Sezana
3 - 1
 (1 - 0)
NK Aluminij

17:00
FT ND Gorica
2 - 4
 (1 - 1)
Koperred card

19:15
FT Olimpija
0 - 0
 (0 - 0)
Mura
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

11:00
FT Real Oviedo
0 - 0
 (0 - 0)
Cartagena

15:00
FT RCD Mallorca
0 - 1
 (0 - 0)
Rayo Vallecano

17:15
FT Fuenlabrada
2 - 0
 (0 - 0)
CD Lugo

17:15
FT Mirandes
0 - 0
 (0 - 0)
Alcorcon AD

20:00
FT Tenerife CD
2 - 0
 (1 - 0)
CF Malaga
Sweden - Allsvenskan
Standings >

13:30
FT Hammarby IF
2 - 2
 (1 - 0)
Helsingborgs IF

13:30
FT Falkenbergs FF
0 - 3
 (0 - 2)
IFK Göteborg

16:30
FT Mjällby
2 - 3
 (0 - 2)
Varbergs Bois

16:30
FT Malmö FF
0 - 0
 (0 - 0)
AIK IFred card
Sweden - Superettan
Standings >

13:30
FT Norrby IF
3 - 1
 (0 - 1)
Vasteras SK
Sweden - Div 1 Norra

12:00
FT Team TG FF
3 - 2
 (1 - 0)
Orebro Syr.

14:00
FT Gefle IF
0 - 4
 (0 - 1)
IF Brommapojkarna

14:00
FT red cardNykoping
1 - 3
 (0 - 1)
IFK Berga

15:30
FT IFK Lulea
0 - 4
 (0 - 1)
Taby
Sweden - Div 1 Sodra

16:00
FT Trollhattan
0 - 1
 (0 - 0)
Lindome
Sweden - Div 2 Södra Svealand

15:00
FT Assyriska IF
0 - 2
 (0 - 1)
Assyriska
Switzerland - Cup

13:30
FT Schoftland
1 - 5
 (0 - 2)
Solothurn

14:00
FT Neuchatel Xamax FC
1 - 4
 (0 - 2)
Kriens

15:00
FT FC Thun
0 - 1
 (0 - 0)
FC Luzern

15:00
FT Chiasso
3 - 2
 (2 - 1)
FC Zürich
Taiwan - Premier League

09:00
FT Taipower
1 - 0
 (0 - 0)
Taipei Tatung

09:00
FT Ming Chuan University
1 - 4
 (0 - 1)
Tainan City

09:00
FT Hang Yuan FC
2 - 2
 (1 - 0)
Red Lions

09:00
FT Taichung
4 - 0
 (2 - 0)
NTUS
Thailand - Thai League 2
12:00 FT Uthai Thani
1 - 1
 (0 - 1)
Ranong

12:00
FT Udon Thani
1 - 0
 (0 - 0)
Khonkaenred card
13:00 FT Lampang
2 - 1
 (1 - 0)
Kasetsart

13:00
FT Customs United
0 - 2
 (0 - 0)
Nakhon Pathom FC
Thailand - Thai League 1
Standings >

12:00
FT Chonburi FC
3 - 2
 (1 - 1)
Trat FC

13:00
FT Samut Prakan City
1 - 0
 (0 - 0)
Rayong FC
Tunisia - Ligue Professionelle 1
Standings >

16:00
FT Chebba
2 - 2
 (1 - 2)
Club Sportif Sfaxien

16:00
FT Hammam-Lif
0 - 2
 (0 - 0)
Stade Tunisien

16:00
FT ES Metlaoui
3 - 1
 (3 - 1)
Slimane

16:00
FT US Tataouine
1 - 0
 (1 - 0)
Club Athletique Bizertin

16:00
FT JS Kairouanaise
0 - 0
 (0 - 0)
ES Tunis

18:00
FT Club Africain
2 - 3
 (0 - 2)
Etoile Sportive Sahel

18:30
FT US Monastir
1 - 1
 (0 - 1)
US Ben Guerdane
Turkey - 1st Lig
Standings >

14:30
FT Bursaspor
1 - 3
 (1 - 0)
Adana Demir

17:00
FT Altay
0 - 0
 (0 - 0)
Samsunspor

17:00
FT Adanaspor
1 - 0
 (0 - 0)
Istanbulspor AS
Ukraine - Premier League
Standings >

12:00
FT Minaj
1 - 0
 (1 - 0)
PFC Oleksandria

15:00
FT Zorya Lugansk
0 - 1
 (0 - 0)
Illychivets Mariupolred card

17:30
FT Vorskla Poltava
2 - 0
 (1 - 0)
Inhuletsred card
Uruguay - Primera División
Standings >

14:30
FT CA River Plate
1 - 2
 (0 - 1)
Liverpool Montevideo

16:45
FT red cardCA Boston River
1 - 1
 (0 - 0)
Defensor Sporting

19:00
FT red cardRentistas
1 - 1
 (0 - 0)
CA Fenixred card

21:15
FT Deportivo Maldonado
1 - 0
 (0 - 0)
CA Cerro

00:15
FT red cardNacional de Football
2 - 0
 (1 - 0)
Danubio FCred card
USA - USL Pro

23:00
FT Carolina RailHawks
3 - 2
 (0 - 2)
Memphis

03:00
FT San Diego Loyal
2 - 0
 (1 - 0)
Los Angeles Blues

03:30
FT Sacramento Republic FC
3 - 3
 (2 - 1)
Reno
USA - Major League Soccer
Standings >

01:37
FT Sporting KC
1 - 0
 (0 - 0)
NSC Minnesota Stars

02:37
FT red cardVancouver Whitecap`s
2 - 4
 (1 - 2)
Montreal Impactred card