Football results from 16.09.2020

UEFA Champions League Quali

16:00
AP Omonia Nicosia*
1 - 1
 (1 - 1)
Crvena Zvezda

18:00
AP Qarabag FK
0 - 0
 (0 - 0)
Molde FK *

18:00
FT Ferencvarosi TC
2 - 1
 (1 - 1)
NK Dinamo Zagreb

18:00
FT Maccabi Tel Aviv
1 - 0
 (0 - 0)
Dinamo Brest

19:30
FT FC Midtjylland
3 - 0
 (0 - 0)
Young Boys
UEFA Europa League Quali

17:30
FT Progres Niedercorn
0 - 5
 (0 - 3)
Willem II Tilburg

18:00
FT red cardHammarby IF
0 - 3
 (0 - 0)
KKS Lech Poznan

19:00
AP B36 Torshavn *
2 - 2
 (0 - 0)
The New Saints FC
France - Ligue 1
Standings >

20:00
FT red cardParis Saint-Germain
1 - 0
 (0 - 0)
Metz
Australia - NPL Western Australia

12:00
FT Inglewood United
2 - 1
 (0 - 0)
Perth SC

12:00
FT Perth Glory U21
5 - 1
 (4 - 0)
Rockingham City
Australia - NPL Queensland

11:00
FT Sunshine Coast
3 - 0
 (1 - 0)
Brisbane City
Austria - Cup

18:00
FT red cardUnion Gurten
1 - 3
 (0 - 0)
SCR Altach
Austria - 3. Liga

18:00
FT SV Grödig
3 - 1
 (1 - 0)
SV Wals-Grunau

18:00
FT Austria Salzburg
1 - 3
 (0 - 0)
SV Seekirchen
Bosnia - Premijer Liga
Standings >

15:30
FT FK Olimpic Sarajevo
1 - 3
 (0 - 1)
FK Sarajevo
Brazil - Cup

23:00
FT Ponte Preta SP
2 - 2
 (1 - 1)
America Mineiro MG

01:30
FT Fluminense RJ
1 - 0
 (0 - 0)
Atletico GO

01:30
FT Brusque
0 - 2
 (0 - 1)
Ceara CE
Brazil - Serie A
Standings >

01:30
FT Corinthians SP
3 - 2
 (2 - 1)
EC Bahia BA
Brazil - Serie B
Standings >

23:15
FT CSA
1 - 2
 (1 - 1)
Cuiaba
Chile - Primera Division
Standings >

16:00
FT Palestino
2 - 0
 (0 - 0)
Deportes Iquique
China - Super League
Standings >

11:00
FT Qingdao Huanghai
0 - 3
 (0 - 0)
Chongqing Dangdai Lifan

13:00
FT Tianjin TEDA
1 - 1
 (0 - 0)
Shijiazhuang
China - League One
Standings >

08:30
FT Heilongjiang Lava
1 - 1
 (1 - 0)
Sichuan

08:30
FT Zhejiang Greentown
4 - 0
 (2 - 0)
Jiangxi Liansheng

09:00
FT Chengdu Qianbao
1 - 0
 (1 - 0)
Beijing Baxy

12:35
FT Shenyang Urban FC
1 - 1
 (1 - 1)
Shaanxi Changan

12:35
FT red cardBeijing Renhe
1 - 0
 (0 - 0)
Suzhou Dongwu

13:00
FT Kunshan
0 - 0
 (0 - 0)
Nantong Zhiyunred card
Copa Libertadores

23:15
FT Internacional RS
4 - 3
 (3 - 1)
America De Cali

23:15
FT Estudiantes de Merida
3 - 2
 (0 - 0)
Alianza Lima

01:30
FT Univ. Catolica
2 - 0
 (2 - 0)
Gremio Porto Alegrered card

01:30
FT Independiente Medellin
2 - 3
 (1 - 2)
Caracas

01:30
FT Bolivar
1 - 2
 (0 - 1)
Palmeiras SP
Costa Rica - Primera Division
Standings >

22:00
FT CS Cartagines
2 - 2
 (2 - 1)
ADR Jicaral

02:00
FT San Carlos
1 - 1
 (0 - 0)
Deportivo Saprissa
Croatia - 2. Hnl
Standings >

15:30
FT red cardNK Dinamo Zagreb 2
3 - 0
 (2 - 0)
NK Rudes

15:30
FT Junak
0 - 0
 (0 - 0)
Croatia Zmijavci

15:30
FT Kustosija
0 - 0
 (0 - 0)
Dubrava Zagreb

15:30
FT Bijelo Brdo
3 - 1
 (1 - 0)
Solin

15:30
FT Dugopolje
0 - 1
 (0 - 0)
Osijek 2

18:00
FT NK Inter Zapresic
1 - 2
 (1 - 0)
Orijentred card

18:00
FT Medimurje
1 - 1
 (1 - 0)
Hrvatski Dragovoljac
Cyprus - Cup

17:00
FT AEL Limassol
5 - 0
 (4 - 0)
Omonoia Psevda

17:00
FT red cardAyia Napa
1 - 5
 (1 - 4)
Paphos
17:00 FT Nea Salamis
4 - 1
 (1 - 0)
Achyronas Liopetriou

17:00
FT PAEEK
2 - 1
 (0 - 0)
Doxa Katokopias

17:00
FT Karmiotissa
4 - 0
 (2 - 0)
EN THOI Lakatamia
Czech Republic - Cup

15:00
FT Jiskra Domazlice
2 - 0
 (0 - 0)
FK Usti Nad Labem

15:00
FT Hostoun
0 - 1
 (0 - 1)
FK Mlada Boleslav

15:00
FT Velvary
0 - 2
 (0 - 1)
Bohemians 1905

15:00
FT Frenstat p. R.
0 - 4
 (0 - 1)
Banik Ostrava

15:00
FT Hlubina
0 - 6
 (0 - 2)
MFK Karvina

15:00
FT Usti N Orlici
1 - 0
 (1 - 0)
FC Fastav Zlin

15:00
FT SK Vysoke Myto
1 - 2
 (1 - 1)
Prepere
Denmark - 1. Division
Standings >

17:00
FT Silkeborg IF
2 - 0
 (0 - 0)
Skive IK

17:30
FT Viborg FF
4 - 2
 (3 - 1)
Kolding IF

17:30
FT Esbjerg FB
1 - 0
 (1 - 0)
HB Köge
Egypt - Premier League
Standings >

17:00
FT red cardEl Gouna
1 - 2
 (0 - 1)
Smouha SC

19:30
FT Wadi Degla SC
0 - 2
 (0 - 0)
Pyramids
England - League Cup

18:00
FT West Bromwich Albion
3 - 0
 (2 - 0)
Harrogate Town

19:00
FT Ipswich Town
0 - 1
 (0 - 1)
Fulham

19:45
FT Southampton
0 - 2
 (0 - 2)
Brentford

19:45
FT Bristol City
4 - 0
 (1 - 0)
Northampton Town

19:45
AP Leeds United
1 - 1
 (0 - 1)
Hull City*

20:15
FT Everton
3 - 0
 (1 - 0)
Salford City
Finland - Ykkonen
Standings >

15:00
FT KPV Kokkola
6 - 0
 (3 - 0)
MyPa

16:30
FT Kajaani
0 - 0
 (0 - 0)
Mikkelin

16:30
FT FF Jaro
4 - 2
 (3 - 1)
EIF

16:30
FT Vaasa PS
1 - 2
 (0 - 1)
AC Oulured card

16:30
FT MuSa
3 - 2
 (1 - 1)
SJK Akatemia

16:30
FT KTP
4 - 0
 (3 - 0)
IF Gnistan
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

16:30
FT TSV Ilshofen
0 - 0
 (0 - 0)
Göppinger SV

16:30
FT Freiburger
0 - 1
 (0 - 1)
Villingen

16:30
FT SGV Freiberg
2 - 0
 (1 - 0)
Neckarsulmer SU

16:30
FT Dorfmerkingen
3 - 1
 ( - )
Backnang

16:30
FT Ravensburg
3 - 0
 (2 - 0)
Rielasingen-Arlen

17:00
FT Lorrach-Brombach
4 - 1
 ( - )
Walldorf II

18:00
FT Sandhausen II
1 - 4
 (0 - 1)
Linx

18:00
FT Stuttgarter Kickers
4 - 2
 (1 - 2)
Bissingen

18:30
FT Reutlingen
2 - 2
 (2 - 0)
Bruchsal
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

18:00
FT Erlensee
1 - 7
 ( - )
RW Walldorf

18:00
FT SV Steinbach
0 - 1
 (0 - 0)
Fulda-Lehnerz

18:00
FT Hunfelder SV
0 - 1
 (0 - 0)
Neuhof

18:15
FT Waldgirmes
2 - 3
 (1 - 2)
Rot-Weiss Hadamar

18:30
FT TUS Dietkirchen
2 - 1
 (0 - 1)
Fernwald

18:30
FT Baunatal
1 - 3
 ( - )
Buchonia Flieden

18:30
FT Hessen Dreieich
2 - 1
 (1 - 0)
Viktoria Griesheim

19:00
FT Eddersheim
2 - 1
 (1 - 0)
Zeilsheim
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

18:30
FT Gonsenheim
2 - 4
 (1 - 1)
FV Engers 07
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

18:30
FT Oberneuland
0 - 1
 (0 - 1)
VfB Oldenburg

18:30
FT Eintracht Norderstedt
0 - 1
 (0 - 0)
SV Drochtersen/Assel
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT red cardSC Freiburg II
4 - 0
 (2 - 0)
VfR Aalen

18:00
FT TSV Steinbach
2 - 0
 (1 - 0)
1. FSV Mainz 05 II

18:00
FT SSV Ulm 1846
3 - 1
 (0 - 0)
FSV Frankfurt

18:00
FT Balingen
1 - 0
 (1 - 0)
Bahlinger SC

18:00
FT VfB Stuttgart II
2 - 1
 (1 - 0)
SpVgg Elversberg 07
Germany - Regionalliga West
Standings >

18:30
FT red cardBergisch Gladbach
1 - 1
 (0 - 0)
Borussia Mönchengladbach II

18:30
FT Wiedenbrück
2 - 1
 (1 - 0)
Bonner SCred card

18:30
FT Sportfreunde Lotte
0 - 2
 (0 - 1)
Borussia Dortmund II

18:30
FT red cardWuppertaler SV
0 - 3
 (0 - 2)
Fortuna Düsseldorf (Jgd.)

18:30
FT 1. FC Köln II
1 - 1
 (0 - 0)
Rot Weiss Ahlen

18:30
FT VFB Homberg
1 - 3
 (1 - 0)
Fortuna Köln

18:30
FT red cardSV 1919 Straelen
1 - 2
 (0 - 2)
SC Preußen Münster

18:30
FT Wegberg-Beeck
0 - 1
 (0 - 0)
Schalke 04 IIred card

18:30
FT SV Rödinghausen
0 - 0
 (0 - 0)
RW Oberhausen
Hungary - NB II

15:00
FT Dorogi FC
0 - 0
 (0 - 0)
Szentlorinc SE

15:00
FT Soroksar
2 - 1
 (0 - 1)
Szombathelyi Haladasred card

15:00
FT DEAC
0 - 1
 (0 - 1)
Kazincbarcika

15:30
FT Kaposvari Rakoczi
1 - 3
 (0 - 1)
Debreceni VSC

18:00
FT red cardGyori ETO
0 - 0
 (0 - 0)
Bekescsabai Elore SE

18:00
FT Nyiregyhaza Spartacus
2 - 1
 (1 - 0)
Csakvari TK

18:00
FT Ajka Padragkut
1 - 1
 (1 - 0)
BFC Siofok

18:00
FT Pecsi MFC
0 - 1
 (0 - 1)
Budaorsi SC

18:00
FT SC Vasas Budapest
1 - 1
 (1 - 0)
Szolnoki MAV
Iceland - Division 1

17:30
FT Thor
1 - 0
 (0 - 0)
Vikingur Olafsvik

20:15
FT Throttur Reykjavik
1 - 2
 (0 - 0)
Afturelding
International - Club Friendlies

09:30
FT Hercules
2 - 1
 (1 - 1)
CD Atletico Baleares
09:30 FT Madura United
4 - 1
 (2 - 0)
Martapura

10:00
FT Extremadura
5 - 0
 (3 - 0)
Cacereno

15:00
FT AS Cittadella
3 - 1
 (1 - 0)
Piacenza Calcio

15:00
FT Venezia
2 - 2
 (1 - 1)
Pordenone

16:00
FT PAS Giannina
1 - 0
 (1 - 0)
AE Karaiskakis

16:00
FT ND Gorica
0 - 2
 (0 - 0)
US Triestina Calcio
16:00 FT Ludogorets Razgrad
2 - 1
 (1 - 1)
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

16:30
FT Virtus Entella
1 - 1
 (1 - 0)
Lucchese

17:00
FT Pescara Calcio
1 - 0
 (1 - 0)
Ternana Calcio

17:30
FT Gimnastic de Tarragona
1 - 0
 (1 - 0)
Real Zaragoza

17:30
FT Salamanca
0 - 0
 (0 - 0)
Atletico Astorga

18:00
FT Barcelona
3 - 1
 (2 - 0)
Girona
18:30 FT Llagostera
1 - 1
 (1 - 0)
Banyoles

18:30
FT Bembibre
2 - 6
 (1 - 1)
Cultural Leonesa

19:00
FT Orihuela
0 - 1
 (0 - 0)
Real Murcia CF

19:00
FT CD Guijuelo
3 - 1
 (2 - 1)
Coria

19:30
FT Villarrobledo
2 - 2
 (1 - 1)
La Roda

19:30
FT Rayo Ibense
1 - 2
 (0 - 1)
Eldense
19:45 FT Clitheroe
2 - 2
 (1 - 2)
Padiham

19:45
FT Montevarchi Calcio
1 - 1
 (0 - 0)
Prato

19:45
FT Kettering Town
1 - 0
 (0 - 0)
Hemel Hempstead Town
20:30 FT UE Figueres
1 - 0
 (0 - 0)
UE Olot
Japan - J League
Standings >

11:00
FT Vissel Kobe
0 - 1
 (0 - 0)
Cerezo Osakared card

11:00
FT FC Tokyo
2 - 3
 (0 - 0)
Oita Trinita

11:30
FT Yokohama F Marinos
3 - 0
 (3 - 0)
Shimizu S-Pulsered card

11:30
FT Sagan Tosu
0 - 2
 (0 - 0)
Consadole Sapporo
Japan - J-League Division 2
Standings >

11:00
FT Omiya Ardija
0 - 1
 (0 - 0)
Avispa Fukuoka
Korea - K-League
Standings >

10:00
FT Busan I Park
1 - 2
 (0 - 0)
Gangwon FC

11:00
FT Suwon Samsung Blue Wings
0 - 0
 (0 - 0)
Pohang Steelers FC

11:00
FT Incheon United FC
1 - 0
 (0 - 0)
Seoul

12:00
FT Daegu FC
3 - 2
 (2 - 1)
Seongnam FC
Latvia - Virsliga

17:00
FT FK Liepaja
3 - 2
 (2 - 0)
FK Spartaks
Montenegro - Telekom 1st CFL
Standings >

18:00
FT FK Zeta Golubovci
2 - 1
 (2 - 1)
Rudar Pljevlja

18:00
FT FK Sutjeska Niksic
3 - 2
 (1 - 1)
FK Iskra Danilovgrad
Morocco - Botola Pro
Standings >

19:15
FT Ittihad Tanger
1 - 1
 (0 - 1)
AS Farred card

21:30
FT Wydad AC Casablanca
3 - 0
 (0 - 0)
Raja Beni Mellal
Poland - 1. Liga
Standings >

18:00
FT red cardChrobry Glogow
1 - 2
 (0 - 1)
Radomiak Radom

18:10
FT red cardWidzew Lodz
0 - 2
 (0 - 1)
LKS Lodz

18:45
FT OKS Stomil Olsztyn
0 - 1
 (0 - 1)
OKS Odra Opole
Russia - Cup

11:00
FT Leningradets
0 - 1
 (0 - 0)
Dinamo Ufa

14:00
FT Mashuk Pyatigorsk
1 - 2
 (0 - 1)
Tambov

15:00
FT Zvezda Perm
0 - 1
 (0 - 1)
Sochi

15:00
FT FC Volga Ulyanovsk
0 - 3
 (0 - 2)
Ural Yekaterinburg

17:00
FT Rodina Moscow
1 - 5
 (0 - 1)
Spartak Moscow

17:00
FT Chernomorets N.
2 - 4
 (1 - 1)
FC Rubin Kazan
Scotland - Premier League
Standings >

19:45
FT FC St Mirren
1 - 2
 (1 - 2)
Celtic Glasgow
Slovenia - Cup

14:00
FT Ilirija
0 - 6
 (0 - 2)
NK Domzale
Sweden - Superettan
Standings >

18:00
FT Degerfors IF
2 - 1
 (0 - 1)
Dalkurd FF

18:00
FT GIF Sundsvall
1 - 2
 (0 - 2)
Akropolis

18:00
FT Halmstads BK
4 - 0
 (0 - 0)
Umea

18:00
FT Brage
2 - 1
 (0 - 0)
Gais

18:00
FT red cardJönköpings Södra
2 - 0
 (2 - 0)
Örgryte IS
Switzerland - 1.Liga

18:30
FT Stade Nyonnais
1 - 1
 (0 - 0)
Zürich II

19:15
FT Sion II
0 - 1
 (0 - 1)
Breitenrain
Thailand - Thai League 2

12:00
FT Sisaket FC
0 - 1
 (0 - 1)
Samut Sakhon
12:00 FT Kasetsart
3 - 3
 (2 - 1)
Chiangmai Utd

13:00
FT Nakhon Pathom FC
1 - 2
 (0 - 2)
Chainat FCred card
13:00 FT red cardNong Bua Pitchaya
1 - 1
 (1 - 1)
Ayutthaya Utd

13:00
FT Ranong
2 - 1
 (0 - 0)
Khonkaen
14:00 FT Phrae
3 - 0
 (1 - 0)
Lampang

14:00
FT Udon Thani
2 - 0
 (0 - 0)
Customs United
Ukraine - Kubok

14:00
FT Uzhhorod
0 - 1
 (0 - 1)
Ahrobiznes Volochysk

14:00
AP Nyva Vinnytsya *
2 - 2
 (1 - 1)
Krystal

15:00
FT MFC Mykolaiv
1 - 0
 (1 - 0)
Chornomorets

15:00
FT Volyn Lutsk
0 - 1
 (0 - 1)
Prykarpattya

16:00
FT Obolon-Brovar Kiev
0 - 1
 (0 - 0)
Polessya

16:00
FT Alliance
0 - 3
 (0 - 0)
Veres Rivne

16:30
AP VPK-Agro *
2 - 2
 (0 - 2)
Kremin Kremenchuk
Uruguay - Primera División
Standings >

19:30
FT Rentistas
2 - 1
 (2 - 1)
CA River Platered card
USA - USL Pro

00:00
FT Hartford Athletic
3 - 1
 (2 - 0)
New York Red Bulls 2

00:00
FT Indy Eleven
0 - 2
 (0 - 1)
Louisville City

00:30
FT Atlanta United 2
1 - 2
 (0 - 0)
Tampa Bay Rowdies
00:30 FT Miami FC
0 - 4
 (0 - 3)
Birmingham

02:00
FT El Paso
2 - 1
 (0 - 0)
Colorado Springs

02:00
FT San Antonio
3 - 2
 (1 - 0)
Austin Bold

03:00
FT Real Monarchs
1 - 2
 (1 - 0)
Portland Timbers II
USA - Major League Soccer
Standings >

01:37
FT FC Dallas
4 - 1
 (1 - 0)
Colorado Rapids

02:37
FT Vancouver Whitecap`s
3 - 1
 (2 - 0)
Montreal Impactred card

02:50
FT San Jose Earthquakes
1 - 1
 (0 - 1)
Portland Timbers
Vietnam - Cup

12:00
FT Than Quang Ninh
1 - 2
 (0 - 0)
The Congred card

13:15
FT Ha Noi FC
5 - 1
 (1 - 0)
Ho Chi Minh