Football results from 17.09.2020

UEFA Europa League Quali

13:00
FT Kaisar
1 - 4
 (1 - 2)
Apoel Nicosia FC

13:15
FT red cardFK Ventspils
1 - 5
 (1 - 3)
Rosenborg BK

14:30
FT FK Renova
0 - 1
 (0 - 1)
Hajduk Split

15:00
FT red cardTeuta Durres
0 - 4
 (0 - 3)
Granada CF

15:00
AET red cardArarat-Armenia
4 - 3
 (1 - 1)
CS Fola Eschred card

15:00
FT FC Astana
0 - 1
 (0 - 1)
Buducnost

16:00
FT Lincoln Red Imps
0 - 5
 (0 - 2)
Glasgow Rangers

16:30
AP KuPS*
1 - 1
 (0 - 0)
Slovan Bratislava

16:45
FT Botosani
0 - 1
 (0 - 1)
Shkendija 79 Tetovored card

17:00
FT Riteriai
1 - 5
 (0 - 2)
Slovan Liberec

17:00
FT Neftci
1 - 3
 (0 - 1)
Galatasaray

17:00
FT IFK Göteborg
1 - 2
 (0 - 0)
FC Copenhagen

17:00
FT Bodo/Glimt
3 - 1
 (2 - 1)
Zalgiris

17:00
FT red cardLokomotiv 1926 Plovdiv
1 - 2
 (0 - 0)
Tottenham Hotspur

17:30
AET Olimpija
2 - 3
 (1 - 0)
Zrinjski Mostar

17:30
FT FC Flora Tallinn
2 - 1
 (2 - 0)
KR Reykjavikred card

18:00
FT red cardLaci
1 - 2
 (0 - 0)
Hapoel Beer Sheva
18:00 AET Sf.Gheorghe
0 - 1
 (0 - 0)
Partizan Belgrad

18:00
FT red cardHibernians FC
0 - 1
 (0 - 0)
Fehervar FC

18:00
FT CSKA Sofia
2 - 0
 (1 - 0)
BATE Borisov

18:00
FT Maccabi Haifa
2 - 1
 (1 - 1)
FC Kairat Almaty

18:00
FT Lokomotivi
2 - 1
 (0 - 0)
Dinamo Moscow

18:00
FT OFI Crete
0 - 1
 (0 - 0)
Apollon Limassol FC

18:00
FT Djurgardens IF
2 - 1
 (1 - 0)
College Cosmos FCred card

18:00
FT Gap Connahs Quay
0 - 1
 (0 - 0)
Dinamo Tbilisi

18:30
FT Inter Club d'Escaldes
0 - 1
 (0 - 1)
Dundalk FCred card

19:00
FT FK Borac Banja Luka
0 - 2
 (0 - 0)
Rio Ave

19:00
FT Shamrock Rovers FC
0 - 2
 (0 - 1)
AC Milan

19:00
FT Standard Lüttich
2 - 0
 (2 - 0)
Bala Town

19:00
FT Aris
1 - 2
 (0 - 0)
Kolos Kovalivka

19:00
FT red cardFK Sileks Kratovo
0 - 2
 (0 - 0)
Drita

19:00
FT GKS Piast Gliwice
3 - 2
 (1 - 1)
TSV Hartberg

19:00
FT Kukesi
0 - 4
 (0 - 2)
VfL Wolfsburg

19:15
FT Mura
3 - 0
 (1 - 0)
AGF Aarhus

19:30
FT Viking FK
0 - 2
 (0 - 1)
Aberdeen FC

19:30
AP Coleraine
2 - 2
 (0 - 2)
Motherwellred card*

19:45
FT NK Osijek
1 - 2
 (0 - 2)
FC Basel

19:45
AET DAC 1904 Dunajska Streda
5 - 3
 (1 - 1)
FK Baumit Jablonec

19:45
FT red cardLinfield FC
0 - 1
 (0 - 1)
Floriana FC

19:45
FT Servette Geneva
0 - 1
 (0 - 1)
Stade de Reims

20:00
AP red cardBacka Topola
6 - 6
 (2 - 1)
Steaua Bucuresti *

20:05
FT Budapest Honved FC
0 - 2
 (0 - 1)
Malmö FF
France - Ligue 1
Standings >

20:00
FT Olympique Marseille
0 - 2
 (0 - 1)
AS Saint-Étienne
AFC Champions League

16:00
FT Shahr Khodrou
0 - 1
 (0 - 0)
Al Ahli [UAE]

16:00
FT Al Shorta
2 - 1
 (1 - 0)
Al Ahli Jeddah

19:00
FT Pakhtakor
0 - 0
 (0 - 0)
Al Hilal
Brazil - Cup

20:00
FT Juventude RS
2 - 0
 (1 - 0)
CRB AL

23:00
FT Botafogo RJ
1 - 0
 (0 - 0)
Vasco da Gama
Chile - Primera Division
Standings >

15:00
FT Deportes Antofagasta
2 - 0
 (1 - 0)
Union Espanolared card
China - League One
Standings >

09:00
FT Nei Mongol
1 - 1
 (1 - 0)
Taizhou Yuanda

12:00
FT red cardXinjiang Tianshan
0 - 2
 (0 - 1)
Changchun Yatai

12:35
FT Meizhou Hakka
0 - 0
 (0 - 0)
Guizhou Hengfeng Zhicheng
Copa Libertadores

21:00
FT red cardRacing Club
0 - 1
 (0 - 0)
CD Nacional

23:00
FT Sao Paulo SP
2 - 2
 (1 - 1)
River Plate

23:00
FT Defensa Y Justicia
3 - 0
 (0 - 0)
Delfin SC

01:00
FT red cardIndependiente del Valle
5 - 0
 (1 - 0)
Flamengo RJ

01:00
FT red cardClub Libertad Asuncion
0 - 2
 (0 - 1)
Boca Juniors

03:00
FT Guarani CA
4 - 1
 (1 - 1)
Club Atletico Tigre

03:00
FT Barcelona Guayaquil
1 - 2
 (1 - 1)
Club Atlético Junior
Denmark - 1. Division
Standings >

17:00
FT Fredericia
3 - 1
 (1 - 0)
BK Fremad Amager
Egypt - Premier League
Standings >

17:00
FT Al Masry Club
0 - 0
 (0 - 0)
Talaea El Gaish
England - League Cup

17:30
AP Burnley*
1 - 1
 (0 - 1)
Sheffield United

19:00
FT Wolverhampton Wanderers
0 - 1
 (0 - 0)
Stoke City

19:45
FT Brighton & Hove Albion
4 - 0
 (1 - 0)
Portsmouth
Finland - Veikkausliga
Standings >

16:30
FT FC Lahti
1 - 1
 (0 - 0)
TPS Turku
Georgia - Cup

12:30
FT FC Gareji Sagarejo
0 - 2
 (0 - 2)
Samgurali
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

18:30
FT Ginsheim
0 - 3
 ( - )
Friedberg
Iceland - Division 1

17:30
FT red cardUMF Grindavik
1 - 1
 (1 - 1)
Leiknir Reykjavik

17:30
FT Keflavik
1 - 1
 (0 - 0)
Framred card
Iceland - Premier
Standings >

17:30
FT FH Hafnarfjordur
1 - 0
 (1 - 0)
Vikingur Reykjavik

17:30
FT IA Akranes
2 - 4
 (0 - 3)
Valur Reykjavik
International - Club Friendlies
07:30 FT Persik Kediri
3 - 2
 ( - )
Putra Sinar Giri

15:00
FT Pordenone
0 - 1
 (0 - 0)
Ravenna Calcio

16:00
FT US Triestina Calcio
1 - 1
 (0 - 0)
MND Tabor Sezana
16:00 FT US Arezzo
1 - 1
 (0 - 0)
Pianese
19:00 FT CD Cabecense
0 - 0
 (0 - 0)
Xerez D.F.C.
19:00 FT Hospitalet
3 - 1
 (1 - 1)
Santboia
19:00 FT San Fernando
0 - 0
 (0 - 0)
Cordoba CF
Peru - Primera Division

19:00
FT UTC De Cajamarca
3 - 1
 (1 - 1)
Academia Cantolaored card

21:30
FT Cesar Vallejo
2 - 0
 (1 - 0)
Sport Boys Callao
Russia - Cup

13:00
FT Znamya Noginsk
0 - 3
 (0 - 2)
Akhmat Grozny
Sweden - Allsvenskan
Standings >

18:00
FT Falkenbergs FF
2 - 0
 (1 - 0)
Varbergs Bois

18:00
FT IF Elfsborg
2 - 2
 (1 - 1)
Mjällby
Sweden - Superettan
Standings >

18:00
FT red cardVasteras SK
0 - 1
 (0 - 0)
AFC Eskilstuna

18:00
FT Ljungskile
1 - 1
 (0 - 0)
Norrby IF
UEFA Women Euro Qualifiers
15:00 FT Bosnia & Herzegovina W
0 - 4
 (0 - 3)
Denmark W
17:45 FT Sweden W
8 - 0
 (1 - 0)
Hungary Wred card
19:45 FT Iceland W
9 - 0
 (6 - 0)
Latvia W
Ukraine - Kubok

15:00
FT Dunaivtsi
3 - 0
 (1 - 0)
Nyva Ternopil

16:00
FT Metalurh Zaporizhya
1 - 4
 (0 - 1)
Hirnyk-Sport Horishni Plavni
USA - USL Pro

02:30
FT Reno
3 - 2
 (1 - 0)
Tacoma Defiance