Football results from 07.10.2020

UEFA Euro U21 Quali

14:00
FT Andorra U21
3 - 3
 (1 - 1)
England U21
International - Friendlies

14:00
FT Zambia
1 - 0
 (1 - 0)
Malawi

17:00
FT Malta
2 - 0
 (1 - 0)
Gibraltar

17:00
FT Montenegro
1 - 1
 (0 - 1)
Latvia

17:00
FT Cyprus
1 - 2
 (1 - 2)
Czech

17:00
FT Denmark
4 - 0
 (4 - 0)
Faroe Islands

17:00
FT Estonia
1 - 3
 (0 - 2)
Lithuania

19:15
FT Luxembourg
1 - 2
 (0 - 1)
Liechtenstein

19:30
FT Austria
2 - 1
 (0 - 0)
Greece

19:45
FT Portugal
0 - 0
 (0 - 0)
Spain

19:45
FT Andorra
1 - 2
 (1 - 1)
Cape Verde Islands

19:45
FT Switzerland
1 - 2
 (1 - 1)
Croatia

19:45
FT Italy
6 - 0
 (5 - 0)
Moldova

19:45
FT Germany
3 - 3
 (1 - 0)
Turkey

19:45
FT Netherlands
0 - 1
 (0 - 0)
Mexico

19:45
FT Slovenia
4 - 0
 (3 - 0)
San Marino

19:45
FT Poland
5 - 1
 (3 - 0)
Finland

20:10
FT France
7 - 1
 (4 - 0)
Ukraine
Australia - NPL Western Australia

13:00
AET ECU Joondalup
1 - 3
 (1 - 1)
Perth SC

13:00
FT Cockburn City
0 - 2
 (0 - 2)
Floreat Athena
Australia - NPL Queensland

10:15
FT Capalaba FC
0 - 3
 (0 - 1)
Queensland Lions

10:30
FT Brisbane Olympic
4 - 1
 (1 - 0)
Moreton
Austria - 3. Liga

17:15
FT Lauterach
6 - 3
 (2 - 2)
Bregenz

17:30
FT VfB Hohenems
4 - 3
 (3 - 0)
Wolfurt

18:00
FT Schwaz
2 - 1
 (0 - 1)
Wörgl
Brazil - Serie A
Standings >

23:00
FT Corinthians SP
1 - 1
 (1 - 1)
Santos SP

23:15
FT EC Bahia BA
3 - 0
 (3 - 0)
Vasco da Gamared card

23:15
FT Flamengo RJ
3 - 0
 (0 - 0)
Sport Recife PE

23:15
FT Gremio Porto Alegre
2 - 1
 (2 - 0)
Coritiba PR

00:30
FT Goias Go
2 - 4
 (1 - 1)
Fluminense RJ

00:30
FT Sao Paulo SP
3 - 0
 (1 - 0)
Atletico GO

01:30
FT Botafogo RJ
2 - 1
 (0 - 0)
Palmeiras SP

01:30
FT red cardFortaleza
2 - 1
 (1 - 1)
Atletico Mineiro
China - League One
Standings >

08:00
FT Nei Mongol
0 - 2
 (0 - 0)
Suzhou Dongwu

08:00
FT Xinjiang Tianshan
1 - 2
 (0 - 1)
Sichuan

08:30
FT Meizhou Hakka
3 - 2
 (2 - 2)
Jiangxi Liansheng

12:35
FT Chengdu Better City
0 - 0
 (0 - 0)
Taizhou Yuandared card

12:35
FT Zhejiang Greentown
0 - 1
 (0 - 1)
Shaanxi Changan

13:00
FT red cardKunshan
0 - 1
 (0 - 0)
Heilongjiang Lava
Colombia - Primera A
Standings >

22:00
FT Deportivo Cali
1 - 0
 (0 - 0)
Deportivo La Equidad

00:05
FT Envigado
1 - 1
 (1 - 1)
America De Cali

02:10
FT Club Atlético Junior
0 - 1
 (0 - 0)
Deportivo Pastored card
Costa Rica - Primera Division
Standings >

03:00
FT Deportivo Saprissa
2 - 1
 (1 - 0)
Sporting San Jose
Croatia - Cup

14:00
AET Mladost Zdralovi
0 - 1
 (0 - 0)
NK Zagrebred card

14:00
FT Oriolik Oriovac
1 - 0
 (1 - 0)
RNK Splitred card

14:00
AET Croatia Zmijavci
0 - 2
 (0 - 0)
HNK Sibenik

14:00
FT Radnik Sesvete
3 - 4
 (2 - 4)
HNK Gorica

14:00
FT Dilj
0 - 6
 (0 - 3)
HNK Rijeka

14:00
AET Gaj Mace
2 - 3
 (0 - 0)
NK Lokomotiva Zagreb

14:00
FT Novigrad
1 - 3
 (1 - 2)
NK Rudes

14:00
FT Polet
0 - 2
 (0 - 0)
NK Istra 1961
Czech Republic - Cup

14:00
FT Zbrojovka Brno
1 - 0
 (0 - 0)
FC Vysocina Jihlava
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

14:30
AP Povltavska FA
1 - 1
 (0 - 0)
Motorlet Praha
Denmark - Cup

15:00
FT Aarhus Fremad
5 - 0
 (1 - 0)
Vendsyssel FF

15:00
FT KFUMs BK
0 - 2
 (0 - 0)
Hvidovre

15:00
FT OKS
1 - 2
 (1 - 0)
VSK Aarhus

15:00
FT Kolding B
0 - 4
 (0 - 3)
Holstebro

15:00
FT Hillerod
1 - 2
 (1 - 2)
Odense BK

15:00
FT Naesby
0 - 3
 (0 - 1)
AC Horsens

15:00
AET red cardAllerod
1 - 2
 (0 - 0)
AB Gladsaxe

15:00
FT FK Utopia
0 - 5
 (0 - 2)
Kolding IF

18:00
FT Holbaek
0 - 3
 (0 - 0)
BK Fremad Amager

18:00
AET Bronshoj
4 - 5
 (2 - 3)
Lyngby BK

18:00
FT B 73 Slagelse
2 - 0
 (0 - 0)
Skovshoved

19:45
FT Hobro IK
0 - 3
 (0 - 1)
Vejle BK
Egypt - Premier League
Standings >

16:30
FT Pyramids
1 - 0
 (0 - 0)
Masr

19:00
FT Enppi Club
0 - 3
 (0 - 2)
Al-Ahly Cairo
England - National League
Standings >

19:45
FT Notts County
3 - 1
 (2 - 0)
Altrincham
England - SFL Premier Division South

19:45
FT Gosport Borough
2 - 3
 (0 - 1)
Walton Casuals
Germany - Oberliga Baden-Württemberg
Standings >

17:00
FT Oberachern
0 - 1
 (0 - 1)
Rielasingen-Arlen

18:00
FT Villingen
0 - 0
 (0 - 0)
Ravensburg
Germany - Oberliga Hessen
Standings >

18:00
FT Hessen Dreieich
3 - 1
 (0 - 0)
Rot-Weiss Hadamar

18:00
FT Erlensee
2 - 0
 (1 - 0)
Neuhof

18:00
FT Baunatal
1 - 2
 (1 - 1)
Fulda-Lehnerz

18:00
FT TUS Dietkirchen
2 - 3
 (1 - 0)
RW Walldorf

18:30
FT Hanau
4 - 0
 (1 - 0)
Hunfelder SV

18:30
FT Eddersheim
1 - 1
 (0 - 0)
Fernwald

18:30
FT Buchonia Flieden
1 - 1
 (0 - 0)
Viktoria Griesheim

19:00
FT SV Steinbach
0 - 1
 (0 - 1)
Zeilsheim
Germany - Oberliga Niederrhein
Standings >

18:00
FT Schwarz-Weiß Essen
1 - 1
 (1 - 1)
DJK Teutonia St.Tonis

18:30
FT Düsseldorf-West
4 - 1
 (1 - 0)
VFB 03 Hilden

18:30
FT Jahn Hiesfeld
1 - 1
 (1 - 1)
Union Nettetal

18:30
FT TVD Velbert
4 - 1
 (3 - 0)
FSV Duisburg

18:30
FT SSVG Velbert
3 - 2
 (3 - 0)
SF Baumberg

18:30
FT FC Monheim
3 - 2
 (3 - 0)
SC Velbert

18:30
FT FC Bocholt
2 - 2
 (1 - 1)
Germania Ratingen

19:00
FT SpVgg Sterkrade-Nord
2 - 0
 (0 - 0)
Niederwenigern
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

15:30
FT red cardDelmenhorst
0 - 2
 (0 - 1)
Hannoverscher SC

15:30
FT Holstein Kiel II
2 - 1
 (0 - 1)
Heider SV

15:30
FT red cardLSK Hansa
1 - 1
 (0 - 1)
Eintracht Norderstedtred card

18:00
FT TSV Havelse
3 - 1
 (1 - 1)
VFL Wolfsburg II

18:00
FT BSV Rehden
2 - 0
 (1 - 0)
VFV Hildesheimred card

18:00
FT St. Pauli II
0 - 3
 (0 - 1)
Phönix Lübeck

18:00
FT Hannover 96 II
1 - 2
 (1 - 2)
SSV Jeddeloh

18:30
FT FC Altona 93
1 - 4
 (1 - 2)
Teutonia Ottensen
Germany - Frauen Bundesliga
16:00 FT Potsdam W
3 - 0
 (0 - 0)
Freiburg W
17:00 FT Eintracht Frankfurt W
2 - 2
 (1 - 1)
Bayer Leverkusen W
17:00 FT SGS Essen W
0 - 3
 (0 - 1)
Hoffenheim W
17:00 FT Wolfsburg W
4 - 0
 (2 - 0)
Sand W
17:00 FT Bayern Munich W
3 - 0
 (3 - 0)
Duisburg W
Honduras - Liga Nacional de Fútbol

22:00
FT red cardPlatense
1 - 0
 (1 - 0)
Real Espana

22:00
FT red cardMarathon
1 - 2
 (0 - 0)
Motaguared card

00:15
FT Sociedad Honduras
2 - 3
 (2 - 0)
UPNFM

02:00
FT Olimpia
0 - 0
 (0 - 0)
Real de Minas

02:00
FT CD Honduras
1 - 1
 (1 - 1)
Vida
Hungary - Cup

13:00
FT Tiszafuredi VSE
3 - 2
 (1 - 1)
Putnok VSE

13:00
FT Balassagyarmat VSE
0 - 2
 (0 - 1)
Diosgyori VTK

13:00
FT Lorinci
0 - 7
 (0 - 2)
Nyiregyhaza Spartacus

13:00
FT Szeghalmi FC
0 - 10
 (0 - 3)
Szolnoki MAV

13:00
FT Veszprem
0 - 5
 (0 - 2)
Szeged 2011

13:00
FT Ivancsa
0 - 4
 (0 - 1)
Ujpest
International - Club Friendlies
11:30 FT CD Atletico Baleares
1 - 1
 (1 - 0)
Pena Deportiva

12:00
FT SV Darmstadt 98
2 - 2
 (1 - 0)
SV Sandhausen

14:00
FT Carl Zeiss Jena
2 - 2
 (0 - 0)
FSV Zwickau

16:00
FT Werder Bremen
4 - 1
 (3 - 0)
FC St. Pauli
16:30 FT UCAM Murcia
1 - 2
 (1 - 0)
La Nucia

17:00
FT Villarreal II
1 - 0
 (0 - 0)
Cornella

18:00
FT Gimnastica Torrelavega
1 - 2
 (1 - 2)
CF Burgos
18:30 FT Juventud Torremolinos
0 - 1
 (0 - 0)
El Palo

18:30
FT Sestao
0 - 0
 (0 - 0)
CD Getxo

19:00
FT Pontevedra
1 - 4
 (1 - 0)
Deportivo La Coruna
19:00 FT Mutilvera
1 - 0
 (0 - 0)
Racing Rioja

19:00
FT Coria
0 - 2
 (0 - 1)
Merida AD

19:00
FT Arcos
1 - 4
 (1 - 0)
Xerez D.F.C.

19:30
FT Motril
3 - 2
 (2 - 2)
Almeria II

19:30
FT Newry City
3 - 2
 (1 - 2)
Glenavon

19:30
FT Plasencia
0 - 0
 (0 - 0)
Cacereno

19:45
FT Campanario
0 - 5
 (0 - 1)
Villanovense
00:00 FT Estudiantes De La Plata
0 - 0
 (0 - 0)
Club Atletico Temperley
00:00 FT CA All Boys
0 - 0
 (0 - 0)
CA Banfield
00:00 FT Argentinos Juniors
2 - 0
 ( - )
Club Atletico Tigre
Italy - Serie C / Gr A
Standings >

17:30
FT Lecco
0 - 0
 (0 - 0)
Alessandria Calcio

17:30
FT Lucchese
0 - 2
 (0 - 1)
Grosseto

17:30
FT US Pistoiese 1921
1 - 1
 (1 - 1)
Pergolettese

17:30
FT Olbia
0 - 1
 (0 - 0)
Pro Patria

19:30
FT Piacenza Calcio
2 - 0
 (1 - 0)
AS Livorno

19:45
FT Novara Calcio
2 - 1
 (2 - 0)
AS Giana Erminio

19:45
FT AC Renate
2 - 1
 (1 - 1)
Pro Vercelli 1892

19:45
FT Carrarese Calcio
2 - 1
 (1 - 0)
US Pontedera

19:45
FT Albinoleffe
0 - 1
 (0 - 1)
Pro Sesto
Italy - Serie C / Gr B
Standings >

14:00
FT Matelica
1 - 1
 (1 - 1)
Südtirol

14:00
FT US Triestina Calcio
1 - 0
 (0 - 0)
Modena

17:30
FT Carpi FC 1909
0 - 0
 (0 - 0)
Fano Calcio

17:30
FT Feralpisalo
2 - 1
 (0 - 0)
Imolese

19:45
FT Sambenedettese
1 - 1
 (0 - 1)
Fermana

19:45
FT Padova Calcio
3 - 1
 (2 - 1)
Mantova

19:45
FT Virtus Vecomp Verona
0 - 0
 (0 - 0)
AC Legnano
Italy - Serie C / Gr C
Standings >

14:00
FT Virtus Francavilla
2 - 2
 (0 - 1)
Vibonese

14:00
FT Ternana Calcio
0 - 0
 (0 - 0)
US Palermo

17:30
FT US Catanzaro
1 - 0
 (0 - 0)
Paganese Calcio 1926

17:30
FT Pro Cavese
2 - 3
 (0 - 1)
AS Bari

17:30
FT Calcio Catania
1 - 0
 (1 - 0)
SS Juve Stabia

17:30
FT Turris
2 - 1
 (1 - 1)
Viterbesered card

19:45
FT Potenza
2 - 2
 (2 - 1)
US Casertana 1908
Japan - J League
Standings >

11:00
FT Sagan Tosu
1 - 2
 (0 - 2)
Gamba Osaka
Japan - League Cup

11:00
FT Yokohama F Marinos
0 - 1
 (0 - 1)
Kashiwa Reysol

11:00
FT Kawasaki Frontale
0 - 2
 (0 - 1)
FC Tokyo
Morocco - Botola Pro
Standings >

17:00
FT Mouloudia Club d´Alger
1 - 0
 (1 - 0)
OCS Olympique de Safi

17:00
FT AS Far
5 - 2
 (4 - 0)
Khemis Zemamra

19:00
FT Wydad AC Casablanca
2 - 1
 (1 - 0)
Rapide Oued Zem

19:00
FT RSB Berkane
4 - 1
 (1 - 0)
MAT Maghrib Association Tetouan

19:00
FT Ittihad Tanger
0 - 0
 (0 - 0)
Husa Hassania Agadir

19:00
FT red cardOCK Olympique de Khouribga
1 - 2
 (1 - 2)
RCA Raja Casablanca Athletico

19:00
FT Raja Beni Mellal
0 - 2
 (0 - 2)
Youssoufia Berrechid
Netherlands - Cup

19:00
FT Oostzaan
7 - 1
 (1 - 1)
DOS Kampen

19:00
FT Kozakken Boys
1 - 0
 (0 - 0)
DEM

19:00
FT Achilles Veen
2 - 0
 (0 - 0)
Gemert

19:00
AET Excelsior 31
2 - 3
 (1 - 2)
Groene Ster

19:00
FT FC Rijnvogels
2 - 4
 (1 - 0)
UNA

19:00
FT HFC
0 - 1
 (0 - 1)
OSS 20

19:00
AET DTS 35
3 - 1
 (0 - 0)
GVV Unitas
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

17:00
FT HamKam
2 - 3
 (1 - 2)
Jerv FK
Peru - Primera Division

19:00
FT Alianza Lima
1 - 1
 (1 - 0)
Sport Boys Callao

21:30
FT Atletico Grau
2 - 2
 (1 - 1)
Binacional
Scotland - League Cup

19:45
AP Montrose
3 - 3
 (0 - 2)
Ross County

19:45
FT Kelty Hearts
1 - 2
 (0 - 1)
FC St Johnstone

19:45
FT Airdrieonians
0 - 2
 (0 - 1)
Alloa Athletic

19:45
FT FC St Mirren
4 - 1
 (1 - 0)
Partick Thistle

19:45
FT Hibernian
3 - 1
 (2 - 0)
Brora Rangers

19:45
FT Brechin City
2 - 6
 (0 - 3)
Dundee United
Sweden - Svenska Cupen

17:30
FT Hudiksvall
0 - 3
 (0 - 1)
GIF Sundsvall
Sweden - Div 1 Norra

17:00
FT Karlslunds
1 - 2
 (0 - 0)
Sylvia

17:00
FT IFK Berga
0 - 1
 (0 - 0)
IK Frej

17:00
FT Sandviken
4 - 1
 (1 - 0)
Vasalund

18:00
FT Taby
1 - 6
 (1 - 2)
Sollentuna Utd FF

18:30
FT red cardHaninge
1 - 4
 (0 - 3)
Gefle IF

19:00
FT IF Brommapojkarna
2 - 2
 (0 - 1)
Orebro Syr.
Sweden - Div 1 Sodra

17:00
FT Karlskrona
4 - 4
 (2 - 3)
Oskarshamns AIK

17:00
FT Tvaaker
3 - 0
 (2 - 0)
Lunds BK

18:00
FT Landskrona
2 - 0
 (1 - 0)
Torns

19:00
FT Utsiktens
1 - 2
 (0 - 0)
Skovde AIK

19:00
FT Trollhattan
2 - 0
 (2 - 0)
Qviding FIF

19:00
FT Lindome
1 - 2
 (1 - 1)
Eskilsminne

19:00
FT IFK Värnamo
2 - 1
 (0 - 1)
Linkoping City

19:00
FT Assyriska IK
2 - 1
 (2 - 0)
Motalared card
Switzerland - 1.Liga

19:00
FT Yverdon Sport
7 - 1
 (3 - 0)
FC Köniz
Turkmenistan - Yokary Liga

12:00
FT Merw
3 - 2
 ( - )
Energetik
12:00 FT FC Asgabat
1 - 3
 (1 - 0)
Kopetdag Asgabat

12:30
FT Altyn Asyr
1 - 1
 (0 - 1)
Ahal

12:30
FT Nebitci
2 - 4
 ( - )
Sagadam
Uruguay - Primera División
Standings >

17:30
FT Rentistas
2 - 0
 (1 - 0)
Defensor Sporting

20:00
FT red cardCA Boston River
1 - 1
 (1 - 0)
Nacional de Footballred card

22:15
FT red cardCerro Largo
2 - 1
 (1 - 0)
CA Cerro

00:30
FT Montevideo City
2 - 1
 (2 - 1)
Liverpool Montevideored card
USA - Major League Soccer
Standings >

00:07
FT NY Red Bulls
1 - 2
 (0 - 0)
Inter Miami

00:07
FT Atlanta United
0 - 0
 (0 - 0)
Orlando City

00:37
FT Columbus Crew
1 - 2
 (1 - 1)
Montreal Impact

00:37
FT Philadelphia Union
3 - 0
 (0 - 0)
Cincinnati

00:37
FT New England Revolution
0 - 1
 (0 - 1)
Toronto FC

01:07
FT red cardHouston Dynamo
2 - 0
 (1 - 0)
FC Dallas

01:15
FT New York City
4 - 1
 (1 - 1)
DC United

01:37
FT Sporting KC
1 - 0
 (0 - 0)
Chicago Fire

03:07
FT Seattle Sounders
2 - 1
 (1 - 0)
Real Salt Lake