Football results from 10.10.2020

UEFA Nations League - League A

19:45
FT Spain
1 - 0
 (1 - 0)
Switzerland

19:45
FT Ukraine
1 - 2
 (0 - 1)
Germany
UEFA Nations League - League C

14:00
FT Luxembourg
2 - 0
 (2 - 0)
Cyprus

14:00
FT Montenegro
2 - 0
 (1 - 0)
Azerbaijan
UEFA Nations League - League D

17:00
FT Liechtenstein
0 - 1
 (0 - 1)
Gibraltar

17:00
FT Faroe Islands
1 - 1
 (1 - 1)
Latvia

19:45
FT Andorra
0 - 0
 (0 - 0)
Malta
International - Friendlies

15:00
FT Cameroon
0 - 0
 (0 - 0)
South Sudan

17:00
FT Cape Verde Islands
1 - 2
 (1 - 0)
Guinea

03:00
FT Costa Rica
0 - 1
 (0 - 0)
Panama
Australia - Brisbane Premier League

09:00
FT Acacia Ridge
4 - 1
 (3 - 0)
The Gap

09:00
FT Toowong
1 - 1
 (0 - 0)
Albany Creek
Australia - New South Wa. Premier L.

09:00
FT Druitt Town Rangers
1 - 1
 (1 - 1)
Sydney Olympic
Australia - NPL Queensland

09:30
FT Peninsula Power FC
2 - 1
 (1 - 1)
Gold Coast United

09:30
FT Brisbane Strikers
2 - 0
 (1 - 0)
Capalaba FC

10:00
FT Moreton
4 - 2
 (3 - 1)
Gold Coast Knights
Australia - NPL South Super League

05:00
FT Croydon Kings
3 - 0
 (1 - 0)
Para Hills Knights

05:30
FT Cumberland United
2 - 4
 (2 - 2)
Adelaide City

09:30
FT Adelaide Olympic
1 - 3
 (0 - 1)
North Eastern MetroStars
Austria - 3. Liga
13:00 FT SV Wals-Grunau
1 - 3
 (0 - 3)
FC Liefering

16:00
FT Pinzgau Saalfelden
1 - 2
 (0 - 1)
SV Seekirchen

16:00
FT Wiener Viktoria
0 - 3
 (0 - 0)
Leobendorf

18:00
FT Bad Gleichenberg
2 - 0
 (0 - 0)
Stadl Paura

18:00
FT Hall
2 - 4
 (0 - 2)
Tirol

18:00
FT Union Vöcklamarkt
1 - 1
 (1 - 1)
Deutschlandsberger SC

18:00
FT SV Grödig
0 - 1
 (0 - 0)
SK Bischofshofen

18:00
FT Kalsdorf
3 - 2
 (2 - 1)
Junge Wikinger Ried

18:00
FT WSC Hertha
4 - 1
 (2 - 1)
Wels

18:00
FT TSV St. Johann
1 - 2
 (1 - 1)
Kuchl

18:00
FT Bruck Leitha
6 - 1
 (3 - 1)
SC Neusiedl am See

18:30
FT Mannsdorf
2 - 1
 (0 - 0)
Team Wiener Linien

18:30
FT Wiener Sport-Club
0 - 1
 (0 - 0)
Mauerwerk

18:30
FT Traiskirchen FCM
0 - 1
 (0 - 0)
Stripfing
Brazil - Serie A
Standings >

21:00
FT Vasco da Gama
1 - 2
 (1 - 0)
Flamengo RJ

23:00
FT Coritiba PR
0 - 0
 (0 - 0)
Fortaleza

23:00
FT Palmeiras SP
0 - 2
 (0 - 0)
Sao Paulo SP

01:00
FT Atletico Mineiro
3 - 0
 (2 - 0)
Goias Go
Brazil - Serie B
Standings >

15:00
FT red cardJuventude RS
1 - 2
 (0 - 2)
Brasil de Pelotas RS

20:00
FT Vitoria BA
1 - 2
 (1 - 2)
Avai SC

20:30
FT Guarani SP
3 - 1
 (2 - 1)
CRB AL

22:30
FT CSA
4 - 0
 (3 - 0)
Parana Clube PR
Chile - Primera Division
Standings >

15:00
FT Deportes Iquique
2 - 1
 (2 - 1)
Audax Italiano La Florida

17:30
FT Huachipato
0 - 0
 (0 - 0)
Deportes Antofagasta

20:00
FT Everton de Vina del Mar
2 - 2
 (1 - 0)
Santiago Wanderers

22:30
FT Univ. Catolica
1 - 1
 (0 - 1)
Universidad de Concepción
China - League One
Standings >

09:00
FT Suzhou Dongwu
0 - 1
 (0 - 1)
Chengdu Better City

12:00
FT Heilongjiang Lava
0 - 0
 (0 - 0)
Xinjiang Tianshan

12:35
FT Zhejiang Greentown
1 - 1
 (1 - 1)
Meizhou Hakka
Colombia - Primera A
Standings >

20:00
FT Deportivo La Equidad
2 - 0
 (1 - 0)
Once Caldas S. A.

22:00
FT Deportes Pereira
1 - 1
 (0 - 1)
Envigadored card

00:05
FT Deportivo Pasto
1 - 1
 (0 - 0)
Deportivo Cali

02:10
FT Atlético Nacional Medellin
2 - 2
 (1 - 1)
Club Atlético Junior
Croatia - Cup

18:00
FT Vsnk Varazdin
2 - 0
 (0 - 0)
HNK Cibalia-Vinkovci
Czech Republic - Ceska Fotbalova Liga

09:15
FT Loko
2 - 0
 (1 - 0)
Benesov

09:15
FT Pisek
3 - 0
 (1 - 0)
Motorlet Praha

09:15
FT Zbuzany
3 - 1
 (1 - 1)
Mlada Boleslav II

09:15
FT FK Pardubice II
0 - 1
 (0 - 0)
Chlumec nad Cidlinou

09:30
FT TJ Tatran Rakovnik
0 - 1
 (0 - 0)
Karlovy Vary

09:30
FT Prepere
4 - 1
 (2 - 0)
Bohemians 1905 II

14:00
FT Jiskra Domazlice
2 - 0
 (1 - 0)
Kraluv Dvur

14:00
AP red cardSokol Zivanice
2 - 2
 (0 - 0)
Velvary
Denmark - 2. Division Group 1

12:00
FT Sydvest
3 - 3
 (2 - 1)
SfB-Oure

12:30
FT VSK Aarhus
1 - 1
 (0 - 0)
Jammerbugt

13:00
FT Middelfart
1 - 2
 (0 - 1)
B 93

13:00
FT Dalum
1 - 0
 (0 - 0)
Holstebro

14:00
FT BK Frem
2 - 1
 (1 - 1)
Brabrand IFred card
Denmark - 2. Division Group 2

12:00
FT HIK Hellerup
4 - 2
 (2 - 2)
Hillerod

12:00
FT Vanlose
3 - 0
 (0 - 0)
B 73 Slagelse

12:30
FT KFUM Roskilde
3 - 0
 (1 - 0)
Bronshoj

14:00
FT Nykobing FC
3 - 0
 (0 - 0)
FA 2000
Egypt - Premier League
Standings >

19:00
FT Talaea El Gaish
1 - 0
 (1 - 0)
Misr Lel Makasa
England - National League North
Standings >

15:00
FT Farsley
1 - 1
 (0 - 1)
York City

15:00
FT Darlington 1883
1 - 3
 (1 - 2)
Kidderminster Harriers

15:00
FT Chester
3 - 2
 (2 - 1)
Leamington

15:00
FT Brackley Town
2 - 2
 (2 - 0)
Curzon Ashton

15:00
FT Blyth Spartans
1 - 1
 (0 - 1)
AFC Telford United

15:00
FT Chorley
1 - 2
 (0 - 1)
Gloucester City

15:00
FT Alfreton Town
1 - 1
 (1 - 1)
Spennymoor Town

15:00
FT Gateshead
0 - 1
 (0 - 0)
AFC Fylde
England - National League South
Standings >

15:00
FT Chippenham Town
1 - 0
 (0 - 0)
Braintree Town

15:00
FT Dorking Wanderers
3 - 1
 (2 - 1)
Slough Town

15:00
FT Chelmsford City
1 - 1
 (1 - 1)
Oxford City

15:00
FT red cardEbbsfleet United
1 - 1
 (1 - 1)
Dulwich Hamlet

15:00
FT Hemel Hempstead Town
1 - 4
 (0 - 3)
Eastbourne Borough

15:00
FT Hampton & Richmond Borough FC
0 - 0
 (0 - 0)
Dartford

15:00
FT Tonbridge Angels
0 - 2
 (0 - 0)
Hungerford Town

15:00
FT Concord Rangers
1 - 1
 (1 - 0)
St Albans Saintsred card

15:00
FT Havant & Waterlooville
2 - 2
 (2 - 0)
Maidstone United

15:00
FT Bath City
2 - 0
 (1 - 0)
Billericay Town
England - League 1
Standings >

13:00
FT Gillingham
3 - 1
 (2 - 0)
Oxford

15:00
FT Crewe Alexandra
3 - 0
 (2 - 0)
Wigan Athletic

15:00
FT Swindon Town
0 - 1
 (0 - 1)
AFC Wimbledon

15:00
FT Northampton Town
0 - 2
 (0 - 1)
Peterborough United

15:00
FT red cardLincoln City
1 - 2
 (0 - 0)
Bristol Rovers

15:00
FT Plymouth Argyle
2 - 0
 (1 - 0)
Burton Albion

15:00
FT Accrington Stanley
2 - 1
 (0 - 0)
Rochdale

15:00
FT Blackpool
1 - 4
 (0 - 3)
Ipswich Town

15:00
FT Portsmouth
2 - 1
 (2 - 1)
Milton Keynes Dons
England - League 2
Standings >

15:00
FT Salford City
2 - 2
 (2 - 0)
Tranmere Rovers

15:00
FT Walsall
1 - 1
 (0 - 1)
Colchester United

15:00
FT Southend United
2 - 2
 (1 - 1)
Exeter City

15:00
FT Bolton Wanderers
0 - 0
 (0 - 0)
Grimsby Town

15:00
FT Scunthorpe United
1 - 4
 (1 - 2)
Forest Green Rovers

15:00
FT Port Vale
0 - 1
 (0 - 0)
Carlisle United

15:00
FT Mansfield Town
0 - 0
 (0 - 0)
Stevenage

15:00
FT Oldham Athletic
2 - 3
 (0 - 1)
Morecambe

15:00
FT Barrow AFC
1 - 1
 (1 - 0)
Leyton Orientred card

15:00
FT Cheltenham Town
2 - 0
 (1 - 0)
Crawley Town

15:00
FT Cambridge United
2 - 1
 (1 - 0)
Newport County AFC
England - National League
Standings >

15:00
FT Eastleigh
1 - 1
 (1 - 1)
Altrincham

15:00
FT Chesterfield
4 - 0
 (1 - 0)
Woking

15:00
FT Solihull Moors
5 - 0
 (1 - 0)
King´s Lynn

15:00
FT Stockport County
3 - 0
 (0 - 0)
Dover Athletic

15:00
FT Maidenhead United
0 - 4
 (0 - 1)
Hartlepool United

15:00
FT Bromley
1 - 2
 (1 - 0)
Torquay Utd

15:00
FT Boreham Wood
0 - 0
 (0 - 0)
Halifax Town

15:00
FT Weymouth
0 - 1
 (0 - 0)
Sutton United

15:00
FT Yeovil Town
0 - 1
 (0 - 1)
Wrexham

15:00
FT Notts County
4 - 2
 (3 - 1)
Barnet

17:20
FT Dagenham & Redbridge
1 - 0
 (0 - 0)
Wealdstone
England - Isthmian Premier (Ryman)
Standings >

15:00
FT Lewes
1 - 0
 (0 - 0)
Margate

15:00
FT Folkestone Invicta
1 - 0
 (0 - 0)
Potters Bar Town

15:00
FT East Thurrock United
2 - 2
 (1 - 1)
Merstham

15:00
FT Carshalton Athletic
1 - 0
 (0 - 0)
Corinthian-Casuals

15:00
FT red cardBrightlingsea Regent
0 - 3
 (0 - 1)
Haringey Borough

15:00
FT Worthing
2 - 1
 (0 - 1)
Bowers & Pitsea

15:00
FT Cheshunt
1 - 0
 (0 - 0)
Bognor Regis Town

15:00
FT Kingstonian
2 - 0
 (0 - 0)
AFC Hornchurch

15:00
FT Enfield Town
1 - 0
 (1 - 0)
Leatherhead

15:00
FT Wingate & Finchley
1 - 2
 (1 - 1)
Horsham
England - SFL Premier Division Central

15:00
FT Peterborough Sports
3 - 0
 (3 - 0)
Barwell

15:00
FT Banbury United
1 - 1
 (0 - 0)
Needham Market

15:00
FT Kings Langley
1 - 1
 (1 - 0)
Lowestoft Town

15:00
FT Royston Town
1 - 1
 (1 - 1)
Stourbridge

15:00
FT Rushall Olympic
0 - 2
 (0 - 1)
Coalville Town

15:00
FT Alvechurch
1 - 0
 (1 - 0)
Tamworth

15:00
FT Bromsgrove
1 - 0
 (1 - 0)
AFC Rushden & Diamonds

15:00
FT Hednesford Town
4 - 2
 (3 - 0)
Stratford Town

15:00
FT Redditch Utd
4 - 1
 (2 - 1)
Biggleswade Town

15:00
FT Hitchin Town
2 - 2
 (0 - 1)
Leiston
England - SFL Premier Division South

15:00
FT Metropolitan Police
3 - 1
 (2 - 0)
Gosport Borough

15:00
FT Dorchester Town
1 - 0
 (0 - 0)
Tiverton Town

15:00
FT Truro City
2 - 0
 (1 - 0)
Yate Town

15:00
FT Hendon
4 - 0
 (2 - 0)
Hartley Wintney

15:00
FT Beaconsfield Town
0 - 0
 (0 - 0)
Hayes & Yeading United

15:00
FT Harrow Borough
1 - 1
 (1 - 1)
Weston Super Mare

15:00
FT Farnborough Town
0 - 1
 (0 - 0)
Taunton Town

15:00
FT Salisbury
2 - 2
 (0 - 2)
Poole Town

15:00
FT Chesham United
0 - 1
 (0 - 0)
Swindon Supermarine
England - NPL Premier Division
Standings >

15:00
FT Matlock Town
4 - 1
 (2 - 1)
Ashton UTD

15:00
FT Bamber Bridge
1 - 3
 (1 - 2)
South Shields

15:00
FT Witton Albion
1 - 0
 (0 - 0)
Scarborough Athletic

15:00
FT red cardStafford Rangers
0 - 2
 (0 - 1)
Hyde United

15:00
FT Whitby Town
2 - 0
 (2 - 0)
Grantham Town

15:00
FT Radcliffe Borough
0 - 3
 (0 - 1)
Basford United

15:00
FT Stalybridge Celtic
0 - 4
 (0 - 2)
Buxton

15:00
FT red cardMickleover Sports
3 - 2
 (1 - 1)
Warrington Townred card
Finland - Ykkonen
Standings >

12:00
FT AC Oulu
2 - 1
 (1 - 0)
MuSa

12:00
FT EIF Ekenas
3 - 0
 (2 - 0)
Mikkelin

12:00
FT KPV Kokkola
8 - 2
 (2 - 1)
Kajaani

15:00
FT MyPa
2 - 4
 (1 - 3)
IF Gnistan
Germany - 3. Liga
Standings >

13:00
FT red cardKFC Uerdingen 05
1 - 1
 (0 - 0)
Bayern Mü. II

13:00
FT 1. FC Kaiserslautern
1 - 1
 (0 - 1)
Waldhof Mannheim

13:00
FT TSV 1860 München
4 - 1
 (2 - 1)
VfB Lübeck

13:00
FT Türkgücü-Ata
0 - 0
 (0 - 0)
SV Wehen Wiesbaden

13:00
FT Dynamo Dresden
1 - 0
 (0 - 0)
1. FC Magdeburg

13:00
FT Verl
2 - 3
 (1 - 3)
Hansa Rostockred card
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Standings >

18:00
FT Hassia Bingen
2 - 2
 (0 - 0)
1. FC Kaiserslautern II
Germany - Regionalliga Bayern
Standings >

12:00
FT Rain / Lech
1 - 0
 (0 - 0)
FC Memmingen

13:00
FT red cardAubstadt
3 - 0
 (2 - 0)
FV Illertissen

13:00
FT SV Schalding-Heining
3 - 0
 (2 - 0)
TSV 1860 Rosenheim

13:00
FT Greuther Fürth II
0 - 2
 (0 - 0)
Augsburg II

13:00
FT Wacker Burghausen
1 - 1
 (1 - 0)
TSV Buchbach

13:00
FT SV Heimstetten
1 - 2
 (0 - 0)
Viktoria Aschaffenburg

13:00
FT VFB Eichstätt
2 - 4
 (1 - 0)
1. FC Nürnberg II
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

12:00
FT VFL Wolfsburg II
1 - 2
 (0 - 1)
Hannover 96 II

12:00
FT Phönix Lübeck
1 - 0
 (0 - 0)
Hamburger SV II

12:30
FT ETSV Weiche Flensburg
3 - 1
 (0 - 0)
Holstein Kiel II

13:00
FT Heider SV
0 - 0
 (0 - 0)
LSK Hansa
Germany - Regionalliga Süd
Standings >

13:00
FT FSV Frankfurt
3 - 1
 (1 - 0)
Hessen Kassel

13:00
FT Bahlinger SC
3 - 1
 (3 - 1)
Giessenred card

13:00
FT Astoria Walldorf
4 - 1
 (1 - 0)
Eintracht Stadtallendorf

13:00
FT SpVgg Elversberg 07
0 - 1
 (0 - 1)
Pirmasens

13:00
FT TSG Hoffenheim II
0 - 1
 (0 - 0)
SC Freiburg II

13:00
FT VfR Aalen
3 - 1
 (0 - 0)
TSV Schott Mainz

13:00
FT 1. FSV Mainz 05 II
1 - 0
 (1 - 0)
VfB Stuttgart II
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT Bergisch Gladbach
0 - 1
 (0 - 0)
SV 1919 Straelen

13:00
FT Fortuna Köln
1 - 1
 (0 - 1)
Rot-Weiss Essen

13:00
FT red cardLippstadt 08
0 - 1
 (0 - 1)
Bonner SCred card

13:00
FT Borussia Dortmund II
3 - 2
 (1 - 1)
Wegberg-Beeck

13:00
FT Fortuna Düsseldorf (Jgd.)
1 - 1
 (0 - 0)
Wiedenbrück

13:00
FT SC Preußen Münster
4 - 1
 (2 - 1)
Sportfreunde Lotte

13:00
FT TSV Alemannia Aachen
2 - 1
 (1 - 0)
RW Oberhausen

14:30
FT Schalke 04 II
1 - 2
 (0 - 1)
Wuppertaler SV
Germany - Frauen Bundesliga
17:00 FT Duisburg W
2 - 3
 (2 - 1)
Potsdam W
Honduras - Liga Nacional de Fútbol

00:00
FT Real de Minas
1 - 1
 (0 - 0)
Platense

02:00
FT red cardOlimpia
3 - 1
 (1 - 1)
UPNFMred card

02:00
FT Vida
0 - 1
 (0 - 0)
Marathonred card
Hungary - Cup

13:00
FT Toponar
0 - 7
 (0 - 6)
Puskas Akademia
International - Club Friendlies
09:00 FT Sepsi
5 - 4
 ( - )
Petrolul

09:30
FT FK Viktoria Zizkov
0 - 0
 (0 - 0)
Bohemians 1905
09:30 FT Banik Ostrava
4 - 1
 (2 - 1)
Blansko

10:00
FT KV Kortrijk
0 - 1
 (0 - 0)
Club Brugge KV U23
10:00 FT Nantes
1 - 2
 (1 - 0)
SCO Angers
10:00 FT Slovan Liberec
3 - 0
 (2 - 0)
Dukla Prague

10:30
FT Villarreal CF
2 - 0
 (0 - 0)
Orihuela

12:00
FT Caykur Rizespor
1 - 1
 (0 - 0)
Giresunspor

12:30
FT CSKA 1948 Sofia
2 - 2
 (1 - 1)
Etar 1924 Veliko Tarnovo

13:00
FT Eintracht Frankfurt
0 - 3
 (0 - 1)
FC Kickers Würzburg

13:00
FT Young Boys
1 - 0
 (0 - 0)
Neuchatel Xamax FC
13:00 FT PFC Montana 1921
1 - 2
 ( - )
Strumska Slava

13:30
FT Austria Lustenau
0 - 0
 (0 - 0)
FC Schaffhausen

13:30
FT 1. FC Heidenheim
1 - 1
 (1 - 1)
Augsburg

14:00
FT Lokomotiv 1926 Plovdiv
2 - 0
 (2 - 0)
Septemvri Simitli
14:00 FT River Plate
1 - 2
 (0 - 1)
Newell´s Old Boys

14:00
FT Grasshopper Club Zürich
1 - 2
 (1 - 1)
FC Lausanne-Sport
14:00 FT FC Luzern
3 - 2
 (2 - 1)
Kriens

14:00
FT Erzurum Buyuksehir
2 - 1
 (2 - 0)
Trabzonspor

14:00
FT Ludogorets Razgrad
8 - 0
 (4 - 0)
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
14:30 FT VfL Bochum
1 - 1
 (0 - 0)
Arminia Bielefeld
14:30 FT Chambly
1 - 1
 (0 - 0)
Amiens SC
14:30 FT Beroe Stara Zagora
5 - 2
 (2 - 1)
Sozopol

15:00
FT SCR Altach
4 - 1
 (2 - 1)
Wacker Innsbruck

15:00
FT Fenerbahce
3 - 2
 (1 - 2)
Istanbulspor AS

15:00
FT Aarau
0 - 2
 (0 - 1)
Racing Strasbourg

15:00
FT Stade Rennes
2 - 0
 (2 - 0)
Lorient

15:00
FT Carrick Rangers
1 - 0
 (1 - 0)
Newington YC
15:30 FT Apollon Limassol FC
6 - 0
 (4 - 0)
Aris

15:30
FT Rot Weiss Ahlen
1 - 0
 (1 - 0)
Schonnebeck

16:00
FT Lafnitz
3 - 2
 (1 - 1)
TSV Hartberg

16:00
FT Olympiakos Nic.
1 - 1
 (1 - 0)
Doxa Katokopias

17:00
FT CD Guijuelo
1 - 1
 (1 - 0)
Real Oviedo II

18:20
FT Merida AD
1 - 1
 (1 - 0)
Cadiz II

18:30
FT Praviano
1 - 2
 (0 - 2)
L'Entregu

19:00
FT Pena Sport
1 - 4
 (1 - 3)
Ardoi

19:00
FT Socuellamos
2 - 3
 (0 - 2)
Atzeneta

19:00
FT Puente Genil
2 - 2
 (1 - 1)
Alhaurino

19:00
FT Laredo
1 - 1
 (0 - 1)
Zamora

19:45
FT Annagh United
1 - 2
 (1 - 1)
Dungannon Swifts

20:00
FT Villa Santa Brigida
1 - 1
 (1 - 0)
Tamaraceite
Ireland - Division 1
Standings >

15:00
FT Shamrock Rovers II
0 - 2
 (0 - 0)
Bray Wanderers AFC
Ireland - Airtricity League
Standings >

17:00
FT Waterford United FC
0 - 1
 (0 - 0)
Shelbourne Dublin FC
Japan - J League
Standings >

06:00
FT Nagoya Grampus
1 - 0
 (0 - 0)
Cerezo Osaka

06:00
FT Consadole Sapporo
2 - 1
 (1 - 1)
Shonan Bellmare

06:00
FT Shimizu S-Pulse
2 - 3
 (0 - 1)
Sanfrecce Hiroshima

06:00
FT FC Tokyo
0 - 1
 (0 - 1)
Gamba Osaka

07:00
FT red cardKashiwa Reysol
4 - 3
 (3 - 0)
Vissel Kobe

08:00
FT Yokohama F Marinos
4 - 0
 (0 - 0)
Oita Trinita

08:00
FT Kashima Antlers
3 - 2
 (0 - 2)
Yokohama FC

10:00
FT Sagan Tosu
0 - 1
 (0 - 0)
Urawa Red Diamonds

10:00
FT Kawasaki Frontale
1 - 0
 (1 - 0)
Vegalta Sendai
Japan - J-League Division 2
Standings >

06:00
FT Tokushima Vortis
2 - 0
 (1 - 0)
Ehime

06:00
FT Giravanz Kitakyushu
0 - 0
 (0 - 0)
Thespakusatsu

06:00
FT Omiya Ardija
0 - 0
 (0 - 0)
Tochigi

06:00
FT V-Varen Nagasaki
4 - 3
 (1 - 2)
Renofa Yamaguchi

06:00
FT Kyoto Sanga FC
1 - 2
 (0 - 0)
Niigata Albirex

06:00
FT Montedio Yamagata
3 - 0
 (2 - 0)
Ryukyu

06:00
FT Matsumoto Yamaga FC
0 - 0
 (0 - 0)
Jubilo Iwata

07:00
FT JEF United Chiba
1 - 5
 (0 - 3)
Mito Hollyhock

07:00
FT Ventforet Kofu
0 - 2
 (0 - 0)
Avispa Fukuoka
Korea - K League Challenge

05:30
FT Gyeongnam FC
1 - 0
 (0 - 0)
FC Anyang

08:00
FT Daejeon Citizen FC
0 - 1
 (0 - 0)
Suwon City FC
Lithuania - A Lyga

15:00
FT Banga
1 - 2
 (1 - 1)
FK Suduva Marijampolered card
Malaysia - Super League
Standings >

14:00
FT Melaka United
0 - 5
 (0 - 0)
Darul Takzim

14:00
FT Petaling Jaya CFC
4 - 1
 (1 - 0)
PDRM

14:00
FT Selangor
6 - 1
 (2 - 1)
Felda United
Morocco - Botola Pro
Standings >

15:00
FT red cardYoussoufia Berrechid
1 - 0
 (1 - 0)
DHJ Difaa Hassani Jdidi

17:00
FT Rapide Oued Zem
5 - 3
 (3 - 0)
Ittihad Tanger

19:00
FT red cardMAT Maghrib Association Tetouan
2 - 1
 (2 - 0)
OCK Olympique de Khouribga

19:00
FT Khemis Zemamra
1 - 1
 (0 - 1)
Raja Beni Mellal
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

15:30
FT MVV Maastricht
0 - 2
 (0 - 2)
Go Ahead Eagles

17:45
FT Almere City
2 - 1
 (2 - 1)
Roda JC Kerkrade

20:00
FT Telstar
1 - 1
 (1 - 0)
Oss
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

14:30
FT Jerv FK
4 - 2
 (1 - 2)
Raufoss
Peru - Primera Division

17:00
FT Universidad San Martin
1 - 1
 (0 - 0)
Sport Boys Callao

19:15
FT red cardAcademia Cantolao
1 - 0
 (0 - 0)
Alianza Lima

21:00
FT Atletico Grau
1 - 1
 (0 - 0)
Cusco

21:30
FT Universitario de Deportes
1 - 1
 (1 - 0)
Binacional
Poland - 1. Liga
Standings >

11:40
FT Arka Gdynia 1929
0 - 0
 (0 - 0)
LKS Lodz

16:00
FT OKS Stomil Olsztyn
1 - 1
 (0 - 1)
Resovia Rzeszow

17:00
FT red cardGKS Belchatow
1 - 0
 (1 - 0)
Zaglebie Sosnowiec SA
Romania - Liga II
Standings >

09:00
FT red cardMetaloglobus Bucuresti
0 - 0
 (0 - 0)
Scolar Resita

09:00
FT Unirea Slobozia
2 - 0
 (2 - 0)
Ripensia Timisoara

14:45
FT CS Concordia Chiajna
0 - 1
 (0 - 1)
CS Miovenired card

18:45
FT U Craiova 1948
5 - 0
 (3 - 0)
Rapid Bucuresti

09:00
Postp. Gloria Buzau - Miercurea Ciuc
Scotland - League Cup

12:30
FT Cove Rangers
1 - 2
 (1 - 0)
Hibernian

15:00
FT Hamilton
2 - 1
 (2 - 0)
Ayr United

15:00
FT Clyde
3 - 2
 (3 - 1)
Dumbartonred card

15:00
FT Raith Rovers
2 - 1
 (1 - 1)
East Fife

15:00
FT Brora Rangers
0 - 2
 (0 - 2)
Dundee

15:00
FT FC St Johnstone
7 - 0
 (2 - 0)
Brechin City

15:00
AP Annan Athletic
1 - 1
 (0 - 1)
Stranraer

15:00
AP Queen of the South
2 - 2
 (2 - 0)
FC St Mirren

15:00
AP Edinburgh City
2 - 2
 (1 - 1)
Stenhousemuir

15:00
FT Cowdenbeath
0 - 1
 (0 - 0)
Heart of Midlothian

15:00
FT red cardElgin City
2 - 0
 (0 - 0)
Stirling Albion

15:00
FT Livingston
2 - 1
 (0 - 1)
Alloa Athletic

15:00
FT Arbroath
3 - 1
 (2 - 1)
Montrose

15:00
FT Partick Thistle
2 - 0
 (0 - 0)
Queens Park

15:00
FT Dundee United
0 - 1
 (0 - 0)
Peterhead
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

12:00
FT Sabadell
0 - 2
 (0 - 0)
Mirandes

15:00
FT UD Logrones
1 - 0
 (0 - 0)
UD Almeria

15:00
FT RCD Espanyol Barcelona
1 - 0
 (0 - 0)
Alcorcon AD

17:30
FT Tenerife CD
1 - 0
 (0 - 0)
Rayo Vallecano
Spain - Copa Federacion

11:00
FT Ebro
0 - 2
 (0 - 0)
Gimnastic de Tarragona

16:00
FT SD Leioa
1 - 0
 (1 - 0)
Caudal

16:00
FT Langreo
3 - 0
 (1 - 0)
Beti Kozkor

17:00
FT red cardBalmaseda
1 - 0
 (0 - 0)
Barakaldo CF

17:00
FT Villarrubia
1 - 0
 (1 - 0)
CD Utrera

17:00
AET Real Murcia CF
0 - 1
 (0 - 0)
Puertollano
Sweden - Superettan
Standings >

12:00
FT Trelleborgs FF
1 - 1
 (0 - 0)
Akropolis

12:30
FT Umea
3 - 1
 (1 - 0)
Jönköpings Södra

16:30
FT Gais
1 - 3
 (0 - 2)
Halmstads BK

16:30
FT Brage
0 - 0
 (0 - 0)
Degerfors IF

16:30
FT Dalkurd FF
2 - 0
 (0 - 0)
Ljungskile
Sweden - Div 1 Norra

12:00
FT Orebro Syr.
2 - 0
 (1 - 0)
Nykopingred card
Sweden - Div 1 Sodra

13:00
FT Karlskrona
2 - 5
 (1 - 3)
Utsiktens
Sweden - Div 2 Norra Svealand

13:30
FT IFK Stocksund
0 - 0
 (0 - 0)
Karlbergs

14:00
FT red cardFC Stockholm
0 - 3
 (0 - 0)
Skiljebo

14:00
FT Gamla Upsala
6 - 2
 (2 - 1)
Fagersta Sodra

15:00
FT IFK Osteraker
1 - 2
 (0 - 0)
Hudiksvall

16:00
FT Lidingo IFK
2 - 1
 (1 - 0)
Enköping
Sweden - Div 2 Södra Svealand

13:00
FT Rynninge
0 - 1
 (0 - 0)
Forward

13:00
FT Huddinge
1 - 3
 (0 - 1)
Assyriska

13:00
FT red cardNewroz
0 - 4
 (0 - 2)
Aatvidaberg FF

13:00
FT IFK Eskilstuna
0 - 3
 (0 - 1)
Tyreso

13:30
FT Assyriska IF
3 - 1
 (1 - 1)
FC Gute

15:00
FT Trosa-Vagnharads
1 - 1
 (1 - 0)
Varmbols
Switzerland - 1.Liga

15:00
FT Zürich II
4 - 0
 (0 - 0)
Breitenrain

15:00
FT YF Juventus
1 - 2
 (0 - 0)
Cham

16:00
FT Etoile Carouge
1 - 2
 (1 - 1)
Rapperswil-Jona
Thailand - Thai League 2

13:00
FT Khonkaen Utd
2 - 0
 (1 - 0)
Navy Football Club
Thailand - Thai League 1
Standings >

12:00
FT Ratchaburi FC
2 - 1
 (1 - 0)
Bangkok Unitedred card

13:00
FT Bangkok Glass FC
1 - 0
 (0 - 0)
Buriram United FC
Uruguay - Primera División
Standings >

16:30
FT red cardProgreso
1 - 2
 (0 - 1)
CA River Plate

19:30
FT CA Fenix
0 - 0
 (0 - 0)
CA Penarolred card

00:30
FT CA Cerro
1 - 1
 (0 - 0)
Mdeo. Wanderers FC
USA - USL Pro

00:00
FT Hartford Athletic
0 - 1
 (0 - 0)
St. Louis
00:30 FT Tampa Bay Rowdies
4 - 2
 (2 - 0)
Birmingham

00:30
FT Louisville City
2 - 0
 (1 - 0)
Pittsburgh Riverhounds

01:05
AET Charlotte Independence
1 - 2
 (0 - 1)
Charleston Battery

02:00
AET San Antonio
0 - 1
 (0 - 0)
New Mexico

02:00
FT Reno
4 - 1
 (2 - 1)
LA Galaxy 2red card
USA - Major League Soccer
Standings >

22:07
FT Inter Miami
1 - 0
 (0 - 0)
Houston Dynamo

23:07
FT Atlanta United
0 - 1
 (0 - 0)
NY Red Bulls

03:07
FT Vancouver Whitecap`s
2 - 1
 (0 - 1)
Real Salt Lake
Vietnam - V-League
Standings >

11:00
FT SHB Da Nang
1 - 0
 (1 - 0)
Hai Phong

11:00
FT red cardCLB BD Thanh Hoa
1 - 1
 (0 - 0)
Nam Dinh

12:00
FT Than Quang Ninh
4 - 0
 (1 - 0)
B. Binh Duong

13:15
FT Ha Noi FC
2 - 0
 (0 - 0)
Ho Chi Minh
Vietnam - First Division

09:30
FT Dak Lak
2 - 2
 (1 - 1)
Dong Thap

10:00
FT Tay Ninh
0 - 0
 (0 - 0)
TP Can Tho
Wales - Premier League

14:30
FT Flint Town United
0 - 2
 (0 - 0)
Haverfordwest County

14:30
FT Cardiff Met Uni.
1 - 2
 (1 - 0)
Gap Connahs Quay

14:30
FT red cardPenybont
0 - 4
 (0 - 2)
The New Saints FC

14:30
FT Newtown
1 - 1
 (0 - 0)
Barry Town

17:15
FT Bala Town
5 - 2
 (2 - 1)
Aberystwyth Town