Football results from 11.11.2020

Spain - Copa del Rey
18:00 FT Rusadir
1 - 2
 (1 - 2)
Rincon

18:30
FT AUGC Deportiva
0 - 3
 (0 - 1)
Racing Murcia

19:00
FT Racing Rioja
3 - 0
 (0 - 0)
Colegios Diocesanos

19:00
FT Real Titanico
0 - 2
 (0 - 0)
Anaitasuna FT

19:00
FT Montanesa
0 - 1
 (0 - 0)
CD Cantolagua

19:00
AP Cardassar *
0 - 0
 (0 - 0)
Epilared card

19:30
FT Tomares UD
3 - 0
 (0 - 0)
Chinatored card

20:00
FT red cardMiengo
0 - 1
 (0 - 0)
Ribadumia

20:00
AP Mostoles
0 - 0
 (0 - 0)
Marchamalo *

21:30
FT Guia
0 - 1
 (0 - 0)
CD Bunol
CAF - African Nations Cup Quali

17:00
FT Guinea
1 - 0
 (1 - 0)
Chad

17:00
FT Mauritania
1 - 1
 (1 - 0)
Burundi

17:00
FT Kenya
1 - 1
 (0 - 1)
Comorosred card

17:00
FT Senegal
2 - 0
 (1 - 0)
Guinea-Bissau

20:00
FT Libya
2 - 3
 (0 - 1)
Equatorial Guinea
International - Friendlies

15:45
FT Greece
2 - 1
 (2 - 0)
Cyprus

16:00
FT Albania
2 - 1
 (1 - 0)
Kosovo

18:00
FT Romania
5 - 3
 (4 - 0)
Belarus

18:00
FT Malta
3 - 0
 (2 - 0)
Liechtenstein

18:00
FT San Marino
0 - 3
 (0 - 1)
Latvia

18:00
FT Lithuania
2 - 1
 (2 - 0)
Faroe Islands

18:00
FT Montenegro
0 - 0
 (0 - 0)
Kazakhstan

18:30
FT Bulgaria
3 - 0
 (3 - 0)
Gibraltar

18:45
FT Turkey
3 - 3
 (2 - 1)
Croatia

19:30
FT Denmark
2 - 0
 (0 - 0)
Sweden

20:30
FT Luxembourg
0 - 3
 (0 - 0)
Austria

20:45
FT Netherlands
1 - 1
 (0 - 1)
Spain

20:45
FT Portugal
7 - 0
 (2 - 0)
Andorra

20:45
FT Poland
2 - 0
 (1 - 0)
Ukraine

20:45
FT Germany
1 - 0
 (1 - 0)
Czech

20:45
FT Belgium
2 - 1
 (0 - 1)
Switzerland

20:45
FT Italy
4 - 0
 (2 - 0)
Estonia

20:45
FT Slovenia
0 - 0
 (0 - 0)
Azerbaijan

21:10
FT France
0 - 2
 (0 - 2)
Finland
Australia - Brisbane Premier League

11:30
FT Acacia Ridge
4 - 1
 (2 - 1)
Caboolture
Australia - NPL Queensland

10:15
FT Capalaba FC
1 - 2
 (1 - 0)
Eastern Suburbs

10:30
FT Redlands United
0 - 0
 (0 - 0)
Gold Coast United
Brazil - Cup

20:30
FT Palmeiras SP
3 - 0
 (3 - 0)
Ceara CE

23:00
FT Cuiaba
1 - 2
 (1 - 2)
Gremio Porto Alegre

01:30
FT Flamengo RJ
1 - 2
 (0 - 0)
Sao Paulo SP

01:30
FT Internacional RS
0 - 1
 (0 - 1)
America Mineiro MG
Brazil - Serie A
Standings >

22:45
FT EC Bahia BA
2 - 1
 (1 - 0)
Fortaleza
Chile - Primera Division
Standings >

20:00
FT Curico Unido
3 - 2
 (2 - 0)
Univ. Catolicared card
China - Super League
Standings >

12:35
FT Beijing Guoan
1 - 1
 (1 - 0)
Shanghai SIPG
Colombia - Primera A
Standings >

20:00
FT Deportivo Cali
3 - 0
 (1 - 0)
Envigado

22:00
FT Jaguares de Córdoba
2 - 2
 (0 - 0)
Club Atlético Junior

22:00
FT Alianza Petrolera
2 - 2
 (0 - 0)
Atlético Nacional Medellin

00:05
FT Boyaca Chico FC
1 - 2
 (0 - 1)
Aguilas
Costa Rica - Primera Division
Standings >

18:00
FT CS Cartagines
3 - 0
 (2 - 0)
Santos de Guapiles

22:00
FT red cardSporting San Jose
2 - 3
 (0 - 0)
LD Alajuelense

22:00
FT Limon
2 - 1
 (1 - 0)
Guadalupe

01:00
FT San Carlos
3 - 1
 (0 - 1)
Perez Zeledonred card
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

14:00
FT Slavoj Vysehrad
0 - 2
 (0 - 0)
Mas Taborsko
Denmark - Cup

13:30
FT BSF
0 - 3
 (0 - 2)
Odense BK

13:30
FT Hedensted
1 - 5
 (0 - 1)
BK Fremad Amager

13:30
FT Skive IK
0 - 1
 (0 - 1)
Sonderjyske

16:30
FT HB Köge
0 - 1
 (0 - 1)
FC Midtjylland

17:00
FT AB Gladsaxe
1 - 2
 (1 - 2)
Aalborg BK

19:00
AP Brabrand IF
2 - 2
 (1 - 1)
Vejle BKred card*

19:00
FT Nykobing FC
1 - 0
 (0 - 0)
Esbjerg FB

19:00
FT VSK Aarhus
2 - 4
 (1 - 2)
AC Horsens

19:00
FT B 73 Slagelse
0 - 9
 (0 - 4)
Lyngby BK
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

18:15
FT Aucas
3 - 3
 (2 - 1)
Olmedo

20:30
FT red cardMushuc Runa
1 - 2
 (0 - 0)
Liga Dep Universitaria Quito

22:45
FT CD Universidad Catolica
2 - 1
 (1 - 1)
Guayaquil City

01:00
FT red cardLDU Portoviejo
0 - 6
 (0 - 3)
Club Sport Emelec
England - National League South
Standings >

20:45
FT Havant & Waterlooville
3 - 1
 (2 - 1)
Dulwich Hamlet
England - Football League Trophy

19:30
AP Tranmere Rovers
2 - 2
 (1 - 2)
Wigan Athletic

20:00
FT Milton Keynes Dons
1 - 2
 (0 - 1)
Southampton U21

20:00
FT red cardBlackpool
3 - 0
 (2 - 0)
Leeds U21
England - National League
Standings >

20:45
FT Altrincham
0 - 2
 (0 - 2)
Solihull Moors
Finland - Veikkausliga
Standings >

17:30
FT KTP
0 - 0
 (0 - 0)
TPS Turku
Italy - Serie C / Gr A
Standings >

12:30
FT Olbia
1 - 4
 (0 - 3)
Pergolettesered card

15:00
FT Albinoleffe
2 - 0
 (1 - 0)
Alessandria Calcio

15:00
FT red cardCarrarese Calcio
0 - 2
 (0 - 1)
AC Renatered card

15:00
FT Pro Vercelli 1892
1 - 0
 (0 - 0)
US Pistoiese 1921red card

15:00
FT Piacenza Calcio
0 - 3
 (0 - 0)
Pro Patria

19:00
FT AS Livorno
3 - 0
 (1 - 0)
AS Giana Erminio

20:30
FT red cardLecco
1 - 0
 (0 - 0)
Novara Calcio
Italy - Serie C / Gr B
Standings >

15:00
FT AC Legnano
1 - 2
 (1 - 0)
Matelica

15:00
FT Modena
2 - 1
 (1 - 0)
Carpi FC 1909

16:30
FT US Triestina Calcio
1 - 0
 (1 - 0)
Imolese

17:30
FT Ravenna Calcio
1 - 2
 (0 - 1)
AS Gubbio 1910

18:30
FT Vis Pesaro
0 - 2
 (0 - 0)
Cesena

20:30
FT Fermana
3 - 0
 (0 - 0)
Fano Calciored card

20:30
FT Perugia
3 - 0
 (0 - 0)
Padova Calciored card

20:30
FT Südtirol
2 - 1
 (1 - 0)
Mantova

20:45
FT Virtus Vecomp Verona
3 - 0
 (2 - 0)
Feralpisalored card
Italy - Serie C / Gr C
Standings >

15:00
FT Ternana Calcio
1 - 0
 (0 - 0)
Virtus Francavillared card

15:00
FT US Foggia
2 - 2
 (1 - 1)
Turris

15:00
FT red cardMonopoli
1 - 1
 (0 - 0)
Viterbese

17:30
FT US Catanzaro
1 - 0
 (0 - 0)
Teramo Calcio

17:30
FT red cardPaganese Calcio 1926
1 - 1
 (1 - 0)
AS Avellino 1912red card

20:45
FT Potenza
1 - 4
 (0 - 1)
AS Bari
Japan - Emperor Cup
11:00 FT Kochi United
2 - 1
 (1 - 1)
FC Tokushima
Japan - J League
Standings >

11:00
FT FC Tokyo
1 - 0
 (1 - 0)
Consadole Sapporo

11:00
FT Gamba Osaka
1 - 0
 (1 - 0)
Vissel Kobe

11:00
FT Sanfrecce Hiroshima
2 - 0
 (1 - 0)
Nagoya Grampus

11:30
FT Shonan Bellmare
1 - 0
 (0 - 0)
Yokohama F Marinos
Japan - J-League Division 2
Standings >

11:00
FT Matsumoto Yamaga FC
2 - 3
 (1 - 2)
JEF United Chiba

11:00
FT Machida Zelvia
1 - 0
 (0 - 0)
Renofa Yamaguchi

11:00
FT Kyoto Sanga FC
1 - 2
 (0 - 0)
Tokyo Verdy

11:00
FT Zweigen Kanazawa
1 - 0
 (0 - 0)
Thespakusatsu

11:00
FT Tokushima Vortis
2 - 0
 (0 - 0)
Tochigi

11:00
FT Montedio Yamagata
2 - 1
 (1 - 0)
Omiya Ardija

11:00
FT Avispa Fukuoka
3 - 1
 (1 - 0)
Ryukyu

11:00
FT Giravanz Kitakyushu
3 - 1
 (0 - 0)
Ehime

11:00
FT V-Varen Nagasaki
5 - 0
 (2 - 0)
Fagiano Okayama

11:00
FT Ventforet Kofu
2 - 0
 (1 - 0)
Mito Hollyhock

11:30
FT Jubilo Iwata
1 - 1
 (0 - 0)
Niigata Albirex
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

18:45
FT De Graafschap
1 - 0
 (1 - 0)
NAC Breda
Nicaragua - Liga Primera

22:15
FT Chinandega
0 - 0
 (0 - 0)
Managua

02:00
FT Jalapa
2 - 0
 (1 - 0)
Deportivo Ocotalred card
Paraguay - Primera Division
Standings >

23:15
FT Olimpia Asuncion
2 - 1
 (2 - 0)
12 de Octubre
Peru - Primera Division

17:00
FT Atletico Grau
0 - 2
 (0 - 1)
Universidad San Martin

21:30
FT Carlos Stein
3 - 2
 (0 - 1)
Cienciano
Poland - 1. Liga
Standings >

17:00
FT Gornik Leczna
2 - 1
 (1 - 1)
Jastrzebie

18:00
FT LKS Lodz
2 - 0
 (1 - 0)
Korona Kielce SA
Romania - Liga II
Standings >

13:00
FT Miercurea Ciuc
1 - 1
 (0 - 0)
CS Pandurii Targu Jiu
Russia - First Division
Standings >

09:30
FT FC Ska-Energiya Khabarovsk
3 - 2
 (0 - 1)
Neftekhimik

11:00
FT Krasnodar-2
1 - 1
 (1 - 1)
Kryliya Sovetov Samara

12:00
FT Veles Moscow
1 - 1
 (1 - 1)
Alaniya

13:00
FT red cardAkron Togliatti
0 - 3
 (0 - 3)
Volgar-Gazprom Astrahan

13:00
FT FK Yenisey Krasnoyarsk
0 - 1
 (0 - 0)
FC Tom Tomsk

13:00
FT Tekstilshchik
1 - 0
 (1 - 0)
FC Baltika Kaliningrad

14:00
FT Gazovik Orenburg
0 - 0
 (0 - 0)
Irtysh

14:00
FT Nizhny Novgorod
3 - 2
 (2 - 2)
Chertanovo M.

15:00
FT FC Chayka Yubileyny
1 - 0
 (1 - 0)
Dinamo Bryansk

16:30
FT Shinnik Yaroslavl
1 - 2
 (1 - 1)
Spartak 2

17:00
FT Torpedo Moskva
4 - 1
 (1 - 0)
Fakel Worenesch
Scotland - League Cup

20:30
FT Stranraer
2 - 1
 (1 - 0)
Hamilton

20:45
FT Airdrieonians
0 - 1
 (0 - 1)
Edinburgh City

20:45
AP FC St Mirren
1 - 1
 (1 - 0)
Greenock Morton
Sweden - Svenska Cupen

19:00
FT IF Brommapojkarna
1 - 3
 (0 - 2)
IK Sirius FK
Thailand - Thai League 1
Standings >

12:15
FT Buriram United FC
5 - 1
 (2 - 1)
Rayong FCred card
Turkmenistan - Yokary Liga

11:30
FT Nebitci
1 - 3
 (1 - 1)
Kopetdag Asgabat

11:45
FT Altyn Asyr
4 - 1
 (1 - 0)
Sagadam
Uruguay - Primera División
Standings >

17:30
FT Danubio FC
0 - 0
 (0 - 0)
CA Boston River

20:30
FT CA Fenix
1 - 0
 (0 - 0)
CA Penarol

22:45
FT Deportivo Maldonado
3 - 1
 (1 - 1)
Defensor Sporting
Venezuela - Primera Division
Standings >

22:00
FT red cardTrujillanos
1 - 2
 (0 - 0)
Mineros de Guayana

01:00
FT red cardPuerto Cabello
2 - 2
 (0 - 2)
Estudiantes de Merida