Football results from 14.11.2020

UEFA Nations League - League A

20:45
FT red cardSwitzerland
1 - 1
 (1 - 0)
Spain

20:45
FT Germany
3 - 1
 (2 - 1)
Ukraine

20:45
FT Portugal
0 - 1
 (0 - 0)
France

20:45
FT Sweden
2 - 1
 (2 - 0)
Croatia
UEFA Nations League - League C

18:00
FT Azerbaijan
0 - 0
 (0 - 0)
Montenegrored card

18:00
FT Cyprus
2 - 1
 (1 - 1)
Luxembourgred card
UEFA Nations League - League D

15:00
FT red cardSan Marino
0 - 0
 (0 - 0)
Gibraltar

15:00
FT Malta
3 - 1
 (0 - 1)
Andorra

18:00
FT Latvia
1 - 1
 (0 - 0)
Faroe Islands
CAF - African Nations Cup Quali

17:00
FT Benin
1 - 0
 (1 - 0)
Lesotho

20:00
FT Democratic Republic of the Congo
0 - 0
 (0 - 0)
Angola

20:00
FT Egypt
1 - 0
 (0 - 0)
Togo
International - Friendlies

17:30
FT Saudi Arabia
3 - 0
 (2 - 0)
Jamaica

21:00
FT Mexico
3 - 2
 (0 - 1)
South Korea
Albania - Cup

13:30
AET Laci
3 - 1
 (0 - 1)
Egnatia Rrogozhine
Australia - Brisbane Premier League

10:00
FT Caboolture
2 - 5
 (0 - 3)
Brisbane Knights
Australia - NPL Queensland

07:45
FT Eastern Suburbs
3 - 1
 (0 - 0)
Brisbane Strikers

09:30
FT Sunshine Coast
2 - 1
 (1 - 0)
Gold Coast United

09:30
FT Peninsula Power FC
3 - 0
 (0 - 0)
Queensland Lions

09:30
FT red cardGold Coast Knights
5 - 1
 (3 - 0)
Capalaba FC
Austria - Cup

15:00
AET SV Allerheiligen
0 - 1
 (0 - 0)
SKU Amstetten

16:00
FT Reichenau
0 - 3
 (0 - 2)
Blau-Weiß Linz

20:25
AET Floridsdorfer AC
1 - 3
 (0 - 0)
SAK Klagenfurt
Belgium - Proximus League
Standings >

16:00
FT red cardRWDM
2 - 0
 (0 - 0)
Lierse K.

20:00
FT Club Brugge KV U23
1 - 1
 (1 - 1)
KVC Westerlored card
Bosnia - Cup

17:00
FT FK Velez Mostar
0 - 1
 (0 - 1)
NK Siroki Brijeg
Brazil - Serie A
Standings >

20:30
FT Santos SP
2 - 0
 (0 - 0)
Internacional RS

20:30
FT Sport Recife PE
0 - 2
 (0 - 1)
Vasco da Gama

21:00
FT Goias Go
0 - 1
 (0 - 1)
Atletico PR

23:00
FT Corinthians SP
1 - 2
 (1 - 0)
Atletico Mineiro

23:00
FT Fortaleza
2 - 3
 (1 - 1)
Sao Paulo SP

23:00
FT Gremio Porto Alegre
4 - 2
 (3 - 1)
Ceara CE

01:30
FT Palmeiras SP
2 - 0
 (0 - 0)
Fluminense RJ

01:30
FT Flamengo RJ
1 - 1
 (1 - 0)
Atletico GO
Brazil - Serie B
Standings >

23:00
FT Juventude RS
2 - 3
 (1 - 2)
Sampaio Correa

01:30
FT Cuiaba
0 - 0
 (0 - 0)
America Mineiro MG
Chile - Primera Division
Standings >

15:00
FT Palestino
3 - 1
 (1 - 0)
Colo Colo

20:00
FT Deportes Iquique
1 - 2
 (1 - 2)
Curico Unidored card

22:30
FT Union Espanola
3 - 2
 (3 - 0)
Union La Calera

01:00
FT Audax Italiano La Florida
2 - 0
 (1 - 0)
Coquimbo Unido
Colombia - Primera A
Standings >

19:30
FT Patriotas Boyacá F.C.
2 - 0
 (0 - 0)
Jaguares de Córdoba

00:00
FT red cardEnvigado
2 - 1
 (2 - 0)
Independiente Medellin

02:00
FT Atletico Bucaramanga
1 - 2
 (1 - 1)
Independiente Santa Fe
Costa Rica - Primera Division
Standings >

00:00
FT Santos de Guapiles
0 - 0
 (0 - 0)
Limon
Croatia - Cup

13:30
FT Udarnik Kurilovec
0 - 4
 (0 - 1)
NK Osijek
Croatia - 2. Hnl
Standings >

13:30
FT red cardOpatija
2 - 1
 (0 - 0)
Dugopolje

13:30
FT Orijent
0 - 2
 (0 - 0)
Solin
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >

16:00
FT 1. FC Slovacko
5 - 1
 (1 - 0)
1. FK Pribram
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

14:00
FT Chrudim
3 - 0
 (1 - 0)
Slavoj Vysehrad
Denmark - 2. Division Group 1

13:00
FT Sydvest
1 - 1
 (0 - 1)
Middelfart

14:00
FT Naesby
0 - 0
 (0 - 0)
VSK Aarhus

14:00
FT BK Frem
2 - 0
 (0 - 0)
Holbaek

14:00
FT Aarhus Fremad
2 - 1
 (2 - 0)
Dalum

15:00
FT B 93
1 - 0
 (0 - 0)
SfB-Oure
Denmark - 2. Division Group 2

13:00
FT Vanlose
0 - 0
 (0 - 0)
HIK Hellerup

13:30
FT red cardKFUM Roskilde
3 - 3
 (2 - 2)
Avartared card

13:45
FT FA 2000
3 - 1
 (1 - 0)
Naestved BK

14:00
FT red cardTarnby
1 - 1
 (1 - 1)
AB Gladsaxe

14:00
FT Skovshoved
1 - 2
 (1 - 1)
Hillerod

15:00
FT Bronshoj
3 - 1
 (1 - 0)
B 73 Slagelse

15:00
FT Nykobing FC
2 - 0
 (0 - 0)
Roskilde
Ecuador - Campeonato Serie A
Standings >

19:00
FT Guayaquil City
3 - 2
 (2 - 1)
Mushuc Runa

00:15
FT CSD Macara
0 - 1
 (0 - 1)
Orense

02:30
FT Liga Dep Universitaria Quito
4 - 1
 (2 - 1)
Aucasred card
England - National League North
Standings >

16:00
FT Gateshead
2 - 2
 (1 - 0)
Brackley Town

16:00
FT Southport
0 - 2
 (0 - 2)
Spennymoor Town

16:00
FT Darlington 1883
1 - 2
 (1 - 1)
AFC Telford United

16:00
FT Alfreton Town
3 - 1
 (3 - 1)
Farsley

16:00
FT Blyth Spartans
0 - 3
 (0 - 2)
Hereford

16:00
FT Gloucester City
4 - 4
 (3 - 2)
Bradford Park Avenue

16:00
FT red cardKettering Town
1 - 2
 (1 - 1)
Curzon Ashton

16:00
Postp. AFC Fylde - Boston United

16:00
Postp. Chorley - Leamington
England - National League South
Standings >

16:00
FT Eastbourne Borough
4 - 0
 (1 - 0)
Braintree Town

16:00
FT Hemel Hempstead Town
1 - 2
 (0 - 1)
Welling United

16:00
FT Dorking Wanderers
4 - 1
 (3 - 1)
Tonbridge Angels

16:00
FT Havant & Waterlooville
2 - 1
 (1 - 1)
Oxford City

16:00
FT Billericay Town
2 - 0
 (0 - 0)
Slough Townred card

16:00
FT Chippenham Town
1 - 2
 (1 - 0)
Ebbsfleet United

16:00
FT Maidstone United
0 - 2
 (0 - 0)
Dartford

16:00
FT red cardChelmsford City
0 - 1
 (0 - 0)
Hampton & Richmond Borough FC

16:00
Postp. Hungerford Town - Dulwich Hamlet
England - League 1
Standings >

16:00
FT Shrewsbury Town
3 - 3
 (2 - 1)
Swindon Town

16:00
FT Hull City
2 - 0
 (0 - 0)
Burton Albionred card

16:00
FT Crewe Alexandra
2 - 0
 (2 - 0)
Peterborough United

16:00
FT Bristol Rovers
1 - 4
 (0 - 2)
Fleetwood Town

16:00
FT Northampton Town
0 - 1
 (0 - 1)
Accrington Stanley

16:00
FT Sunderland AFC
1 - 2
 (1 - 1)
Milton Keynes Dons
England - League 2
Standings >

16:00
FT Oldham Athletic
0 - 2
 (0 - 0)
Scunthorpe United

16:00
FT red cardPort Vale
3 - 4
 (2 - 0)
Tranmere Rovers

16:00
FT Harrogate Town
1 - 1
 (0 - 1)
Crawley Town

16:00
FT Forest Green Rovers
1 - 2
 (0 - 2)
Mansfield Town

16:00
FT Bradford City
2 - 2
 (2 - 2)
Exeter City

16:00
FT Colchester United
2 - 1
 (1 - 0)
Leyton Orient

16:00
FT Morecambe
1 - 1
 (0 - 1)
Stevenage

16:00
FT red cardWalsall
0 - 1
 (0 - 0)
Southend United

16:00
FT Cambridge United
1 - 1
 (0 - 0)
Barrow AFC

16:00
FT Carlisle United
1 - 2
 (1 - 2)
Cheltenham Town
England - National League
Standings >

16:00
FT Woking
1 - 1
 (0 - 1)
Yeovil Town

16:00
FT red cardTorquay Utd
1 - 1
 (1 - 1)
Boreham Wood

16:00
FT Altrincham
1 - 2
 (0 - 1)
Aldershot Town

16:00
FT Barnet
1 - 3
 (0 - 2)
Bromley

16:00
FT Sutton United
5 - 1
 (1 - 0)
King´s Lynn

16:00
FT Chesterfield
1 - 2
 (1 - 0)
Maidenhead United
Estonia - Meistri Liiga

12:00
FT TJK Legion
1 - 2
 (0 - 2)
Tallinna FC Levadia
Finland - Veikkausliga
Standings >

15:00
FT TPS Turku
1 - 1
 (0 - 0)
KTP
France - National
Standings >

17:00
FT Annecy
1 - 1
 (1 - 0)
Bastia-Borgo

17:00
FT Bourg Peronnas
0 - 0
 (0 - 0)
US Creteil
Germany - 3. Liga
Standings >

14:00
FT SV Wehen Wiesbaden
3 - 1
 (2 - 1)
FSV Zwickau

14:00
FT Hallescher FC
1 - 1
 (1 - 0)
Hansa Rostock

14:00
FT Waldhof Mannheim
4 - 1
 (2 - 0)
Ingolstadt

14:00
FT 1. FC Kaiserslautern
1 - 1
 (0 - 0)
1. FC Magdeburg

14:00
FT Türkgücü-Ata
2 - 1
 (0 - 0)
MSV Duisburg

14:00
FT KFC Uerdingen 05
3 - 1
 (0 - 0)
SpVgg Unterhaching
Germany - Regionalliga West
Standings >

14:00
FT Sportfreunde Lotte
0 - 2
 (0 - 1)
VFB Homberg

14:00
FT 1. FC Köln II
1 - 0
 (0 - 0)
Wuppertaler SVred card

14:00
FT Bonner SC
1 - 0
 (1 - 0)
SV Rödinghausen

14:00
FT Lippstadt 08
0 - 4
 (0 - 2)
SC Preußen Münster

14:00
FT Wiedenbrück
4 - 1
 (1 - 0)
Bergisch Gladbach

14:00
FT Fortuna Düsseldorf (Jgd.)
3 - 2
 (2 - 1)
Fortuna Köln

14:00
FT Rot Weiss Ahlen
1 - 2
 (1 - 2)
Borussia Mönchengladbach II
Germany - Frauen Bundesliga
13:00 FT Werder Bremen W
5 - 3
 (3 - 2)
Duisburg W
Honduras - Liga Nacional de Fútbol

22:00
FT Real de Minas
2 - 0
 (1 - 0)
Marathonred card

22:00
FT red cardCD Honduras
1 - 2
 (0 - 1)
Sociedad Honduras

00:00
FT red cardUPNFM
1 - 1
 (0 - 1)
Real Espana
Hungary - Cup

14:45
FT Bicskei
0 - 5
 (0 - 1)
Ferencvarosi TC
International - Club Friendlies

12:00
FT Slutsksakhar Slutsk
1 - 2
 (1 - 0)
Torpedo Zhodino

12:00
FT Hannover 96
0 - 0
 (0 - 0)
VfL Wolfsburg
12:00 FT PFK Botev Plovdiv
3 - 2
 (0 - 1)
Septemvri Simitli

12:30
FT CD Badajoz
4 - 1
 (2 - 1)
CD Guijuelo

12:30
FT Havadar SC
3 - 2
 (1 - 0)
Gol Gohar Sirjan

13:00
FT Backa Topola
3 - 2
 (1 - 1)
FK Spartak Subotica
13:00 FT FK Cukaricki Stankom
1 - 0
 (0 - 0)
Indija
14:00 FT Azam
1 - 1
 (1 - 1)
Mbeya City
15:00 FT Metalac GM
3 - 4
 (2 - 3)
Javor Ivanjica
18:00 FT Chabab Mohammedia
0 - 0
 (0 - 0)
Husa Hassania Agadir
18:00 FT Ebedei
2 - 1
 (1 - 1)
Ekiti United
Italy - Serie C / Gr A
Standings >

20:45
FT AS Livorno
1 - 2
 (1 - 2)
Carrarese Calcio
Italy - Serie C / Gr B
Standings >

20:45
FT Sambenedettese
2 - 0
 (2 - 0)
Vis Pesaro
Italy - Serie B
Standings >

15:00
FT Virtus Entella
0 - 2
 (0 - 0)
Venezia
Japan - J League
Standings >

06:00
FT Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
 (1 - 1)
Yokohama FC

06:00
FT Consadole Sapporo
1 - 1
 (0 - 0)
Sagan Tosu

06:00
FT Shimizu S-Pulse
3 - 1
 (0 - 0)
Cerezo Osaka

07:00
FT Gamba Osaka
0 - 4
 (0 - 2)
Vegalta Sendai

08:00
FT Yokohama F Marinos
6 - 2
 (4 - 1)
Urawa Red Diamonds

09:00
FT red cardKashima Antlers
1 - 1
 (0 - 1)
Kawasaki Frontale
Lithuania - A Lyga

14:00
FT Zalgiris
3 - 0
 (2 - 0)
FK Suduva Marijampole
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

16:30
FT Dordrecht
0 - 2
 (0 - 1)
De Graafschap

18:45
FT NAC Breda
1 - 0
 (0 - 0)
Telstar

21:00
FT Roda JC Kerkrade
2 - 0
 (1 - 0)
MVV Maastrichtred card
New Zealand - Premier League

02:00
FT Hawkes Bay United
0 - 3
 (0 - 0)
Hamilton

04:00
FT Auckland City
1 - 0
 (0 - 0)
Eastern Suburbs
Nicaragua - Liga Primera

01:00
FT Real Madriz
1 - 1
 (1 - 1)
Juventus Managuared card

02:00
FT red cardDeportivo Ocotal
2 - 0
 (1 - 0)
Walter Ferretti
Northern Ireland - Premiership
Standings >

18:30
FT Larne
2 - 1
 (0 - 0)
Crusaders Belfast
Paraguay - Primera Division
Standings >

22:30
FT Guairena FC
1 - 1
 (1 - 0)
General Diaz
Peru - Primera Division

17:00
FT red cardAcademia Cantolao
2 - 0
 (0 - 0)
Cienciano

19:15
FT red cardUniversitario de Deportes
2 - 3
 (1 - 1)
Universidad San Martin

21:30
FT CC Deportivo Municipal
1 - 1
 (0 - 1)
Ayacucho

00:00
FT red cardBinacional
1 - 2
 (0 - 1)
Sporting Cristal
Poland - Cup

12:30
FT Swit Skolwin
0 - 1
 (0 - 0)
KS Cracovia
Poland - 1. Liga
Standings >

12:30
FT MKS Puszcza Niepolomice
1 - 0
 (0 - 0)
OKS Odra Opole

12:30
FT red cardJastrzebie
0 - 3
 (0 - 1)
LKS Lodz

12:40
FT Widzew Lodz
2 - 0
 (0 - 0)
Resovia Rzeszow

13:00
FT red cardRadomiak Radom
0 - 0
 (0 - 0)
Zaglebie Sosnowiec SA

18:00
FT Korona Kielce SA
1 - 0
 (1 - 0)
MKS Sandecja Nowy Saczred card
Portugal - Segunda Liga
Standings >

12:00
FT GD Estoril Praia
5 - 1
 (2 - 0)
CD Cova Piedade
Romania - Divizia A
Standings >

20:00
FT Dinamo Bucharest
1 - 1
 (0 - 0)
AFC Astra Giurgiu
Romania - Liga II
Standings >

10:00
FT Comuna Recea
2 - 0
 (1 - 0)
Unirea Slobozia

10:00
FT Viitorul Targu Jiu
4 - 3
 (3 - 1)
CS Pandurii Targu Jiu

10:00
FT Slatina
1 - 0
 (0 - 0)
Metaloglobus Bucuresti

13:30
FT Scolar Resita
2 - 1
 (1 - 0)
Universitatea Cluj
Scotland - League Cup

16:00
AP Ayr United
1 - 1
 (0 - 1)
Stranraer

16:00
FT Brechin City
0 - 2
 (0 - 0)
Kelty Hearts

16:00
FT Ross County
3 - 0
 (1 - 0)
Stirling Albion

16:00
AP Partick Thistle
0 - 0
 (0 - 0)
Greenock Morton

16:00
FT Queens Park
0 - 1
 (0 - 0)
FC St Mirrenred card

16:00
FT Alloa Athletic
4 - 2
 (0 - 2)
Stenhousemuir

16:00
FT Kilmarnock
2 - 0
 (2 - 0)
Dumbarton

16:00
FT Dunfermline Athletic
3 - 2
 (0 - 1)
Clyde

16:00
FT Livingston
4 - 1
 (0 - 0)
Airdrieonians

16:00
FT Cove Rangers
1 - 0
 (0 - 0)
Forfar Athleticred card

16:00
FT Inverness Caledonian Thistle
1 - 0
 (0 - 0)
East Fife

16:00
FT Cowdenbeath
0 - 1
 (0 - 1)
Raith Rovers

16:00
FT Peterhead
1 - 3
 (0 - 0)
FC St Johnstone
Slovenia - Prva Liga
Standings >

17:00
FT NK Aluminij
1 - 2
 (1 - 0)
NK Domzale
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

14:00
FT Fuenlabrada
1 - 1
 (0 - 1)
RCD Espanyol Barcelona

16:15
FT UD Almeria
2 - 1
 (2 - 1)
Mirandes

18:30
FT red cardGirona
0 - 1
 (0 - 1)
RCD Mallorca

18:30
FT red cardCD Lugo
1 - 0
 (0 - 0)
Albacete Balompie
Sweden - Div 1 Norra

13:00
FT Orebro Syr.
2 - 1
 (0 - 1)
Karlstad

14:00
FT Taby
1 - 3
 (1 - 3)
Gefle IF

15:00
FT Haninge
10 - 2
 (5 - 0)
IFK Berga

16:00
FT Sylvia
2 - 0
 (0 - 0)
IK Frej
Sweden - Div 1 Sodra

14:00
FT Tvaaker
1 - 1
 (0 - 0)
Lindome

14:00
FT Assyriska IK
4 - 2
 (3 - 2)
Eskilsminne

15:00
FT Linkoping City
4 - 0
 (1 - 0)
Karlskrona

15:00
FT Lunds BK
1 - 2
 (1 - 1)
Trollhattan
Thailand - Thai League 2

11:00
FT Nong Bua Pitchaya
4 - 0
 (3 - 0)
Sisaket FC

12:00
FT Ayutthaya Utd
2 - 0
 (0 - 0)
Chainat FC

13:00
FT Customs United
0 - 0
 (0 - 0)
Samut Sakhonred card

13:00
FT Nakhon Pathom FC
4 - 0
 (2 - 0)
Khonkaen Utd

13:00
FT Chiangmai FC
3 - 0
 (0 - 0)
Uthai Thani
Turkmenistan - Yokary Liga

11:00
FT red cardEnergetik
1 - 5
 (0 - 3)
Nebitci

11:00
FT Kopetdag Asgabat
0 - 3
 (0 - 1)
Altyn Asyr

11:45
FT Sagadam
4 - 0
 ( - )
Ahal
Venezuela - Primera Division
Standings >

22:00
FT Yaracuyanos
1 - 1
 (0 - 1)
Estudiantes de Meridared card

02:00
FT Atletico Venezuela
3 - 1
 (2 - 0)
Mineros de Guayana
Wales - Premier League

15:30
FT Newtown
3 - 2
 (1 - 1)
Flint Town United

15:30
FT Bala Town
4 - 1
 (3 - 1)
Penybont

18:15
FT The New Saints FC
2 - 1
 (1 - 0)
Barry Town