Football results from 27.03.2021

FIFA World Cup Quali

14:00
FT Montenegro
4 - 1
 (2 - 1)
Gibraltar

14:00
FT Russia
2 - 1
 (2 - 1)
Slovenia

17:00
FT Belarus
4 - 2
 (1 - 1)
Estoniared card

17:00
FT Netherlands
2 - 0
 (1 - 0)
Latvia

17:00
FT Croatia
1 - 0
 (1 - 0)
Cyprus

17:00
FT red cardNorway
0 - 3
 (0 - 2)
Turkey

19:45
FT Republic of Ireland
0 - 1
 (0 - 0)
Luxembourg

19:45
FT Slovakia
2 - 2
 (0 - 2)
Malta

19:45
FT red cardSerbia
2 - 2
 (0 - 2)
Portugal

19:45
FT Czech Republic
1 - 1
 (0 - 0)
Belgium

20:30
FT Turks and Caicos Islands
0 - 7
 (0 - 3)
Nicaragua

22:00
FT red cardBritish Virgin Islands
0 - 3
 (0 - 2)
Guatemala

22:00
FT Anguilla
0 - 6
 (0 - 3)
Dominican Republic

23:00
FT Bahamas
0 - 4
 (0 - 1)
St. Kitts and Nevis

23:00
FT US Virgin Islands
0 - 3
 (0 - 3)
Antigua and Barbuda

00:00
FT Aruba
0 - 6
 (0 - 3)
Suriname
UEFA EURO U21 Championship

17:00
FT Slovenia U21
1 - 1
 (1 - 0)
Czech Republic U21

17:00
FT red cardHungary U21
1 - 2
 (0 - 0)
Romania U21

20:00
FT red cardSpain U21
0 - 0
 (0 - 0)
Italy U21red card

20:00
FT Germany U21
1 - 1
 (0 - 0)
Netherlands U21
CAF - African Nations Cup Quali

13:00
FT Lesotho
0 - 0
 (0 - 0)
Sierra Leone

16:00
FT Benin
0 - 1
 (0 - 0)
Nigeria
International - Friendlies

17:00
FT Qatar
2 - 1
 ()
Azerbaijan

17:00
FT Bosnia-Herzegovina
0 - 0
 (0 - 0)
Costa Rica

20:00
FT Wales
1 - 0
 (1 - 0)
Mexico
Argentina - Primera Division
Standings >

17:00
FT Platense
1 - 3
 (0 - 0)
Colon Santa Fe

19:15
FT Aldosivi
1 - 1
 (0 - 0)
Banfieldred card

21:30
FT red cardArgentinos Juniors
3 - 2
 (0 - 1)
Arsenal de Sarandired card

00:00
FT Rosario Central
2 - 2
 (1 - 0)
Central Cordoba SdE
Argentina - Primera B - Nacional

18:30
FT Almagro
2 - 1
 (1 - 0)
Instituto Cordoba

18:30
FT Temperley
0 - 2
 (0 - 2)
Agropecuario

19:30
FT Deportivo Santamarina
1 - 1
 (1 - 0)
Barracas Centralred card

20:10
FT All Boys
3 - 0
 (1 - 0)
Ferro Carril Oeste

22:05
FT Belgrano
1 - 0
 (0 - 0)
Estudiantes Caserosred card

22:10
FT Almirante Brown
0 - 1
 (0 - 1)
Atlanta
Australia - A-League
Standings >

08:10
FT Central Coast Mariners
1 - 1
 (1 - 1)
Melbourne Victory

10:20
FT red cardPerth Glory
2 - 1
 (2 - 0)
Newcastle Jets
Brazil - Cup

18:30
FT Goianesia
2 - 3
 (1 - 1)
CRB
Chile - Primera Division
Standings >

14:00
FT Curico Unido
2 - 0
 (2 - 0)
Melipilla

19:00
FT Everton
1 - 1
 (1 - 0)
O'Higgins

21:30
FT Colo Colo
0 - 0
 (0 - 0)
Union La Calerared card

00:00
FT Union Espanola
3 - 1
 (1 - 1)
Santiago Wanderers
Colombia - Primera A
Standings >

19:00
FT Envigado
0 - 0
 (0 - 0)
Deportes Tolima

21:00
FT red cardOnce Caldas
4 - 2
 (2 - 2)
Boyaca Chico

23:05
FT red cardJunior Barranquilla
1 - 1
 (1 - 1)
Santa Fe

02:10
FT Independiente Medellin
0 - 0
 (0 - 0)
Atletico Nacional
Croatia - 2. Hnl
Standings >

14:30
FT Cibalia
2 - 1
 (1 - 0)
Dugopolje
Czech Republic - Cup

13:00
FT Vlasim
2 - 3
 (0 - 1)
Jablonec
England - FA Trophy

15:00
AP Notts County
3 - 3
 (2 - 2)
AFC Hornchurch *

15:00
FT Hereford
1 - 0
 (1 - 0)
Woking
England - League 1
Standings >

15:00
FT Blackpool
2 - 2
 (0 - 1)
Plymouth Argyle

15:00
FT Wigan Athletic
0 - 0
 (0 - 0)
Ipswich Town

15:00
FT Shrewsbury Town
1 - 2
 (0 - 2)
Portsmouthred card

15:00
FT Hull City
1 - 1
 (1 - 0)
Gillingham

15:00
FT Peterborough United
7 - 0
 (3 - 0)
Accrington Stanley

15:00
FT Milton Keynes Dons
1 - 0
 (0 - 0)
Doncaster Rovers

15:00
FT AFC Wimbledon
1 - 0
 (0 - 0)
Northampton Town

15:00
FT Bristol Rovers
0 - 1
 (0 - 1)
Sunderland
England - League 2
Standings >

12:00
FT Forest Green Rovers
0 - 1
 (0 - 1)
Bolton Wanderers

13:00
FT Exeter City
1 - 0
 (1 - 0)
Salford City

15:00
FT Stevenage
2 - 1
 (0 - 0)
Barrow

15:00
FT Grimsby Town
1 - 1
 (1 - 1)
Walsall

15:00
FT Harrogate Town
0 - 1
 (0 - 0)
Southend United

15:00
FT Colchester United
1 - 2
 (1 - 1)
Bradford City

15:00
FT Morecambe
1 - 0
 (1 - 0)
Cheltenham Town

15:00
FT Crawley Town
1 - 3
 (1 - 1)
Port Vale

15:00
FT Carlisle United
1 - 2
 (0 - 1)
Cambridge United

15:00
FT Leyton Orient
2 - 1
 (2 - 0)
Oldham Athletic

15:00
FT Tranmere Rovers
1 - 1
 (1 - 0)
Mansfield Town
England - National League
Standings >

15:00
FT red cardSolihull Moors
1 - 0
 (1 - 0)
Aldershot Town

15:00
FT King's Lynn Town
2 - 1
 (0 - 1)
Eastleigh

15:00
FT Wrexham
3 - 0
 (2 - 0)
Bromley

15:00
FT Yeovil Town
3 - 1
 (3 - 0)
Barnet

15:00
FT Chesterfield
1 - 0
 (1 - 0)
Weymouth

15:00
FT Dagenham & Redbridge
1 - 0
 (0 - 0)
Torquay United

15:00
FT Stockport County
1 - 1
 (0 - 0)
Hartlepool United

15:00
FT Halifax Town
2 - 2
 (1 - 0)
Sutton United

18:15
FT Maidenhead United
0 - 1
 (0 - 0)
Altrincham
France - National
Standings >

17:00
FT Stade Briochin
1 - 1
 (1 - 0)
Quevilly Rouen

17:00
FT Lyon Duchere
0 - 3
 (0 - 2)
Annecy

17:00
FT Laval
2 - 1
 (1 - 0)
Le Mans

17:00
FT Avranches
1 - 0
 (0 - 0)
Red Star

19:00
FT Concarneau
0 - 1
 (0 - 0)
Bourg-en-Bresse
Germany - 3. Liga
Standings >

13:00
FT Uerdingen
1 - 1
 (1 - 1)
Zwickau
Germany - Regionalliga Südwest
Standings >

13:00
FT Teutonia WS
1 - 1
 (1 - 0)
Bahlinger SC

13:00
FT Freiburg II
2 - 0
 (0 - 0)
Hoffenheim II

13:00
FT SV Steinbach
1 - 1
 (0 - 1)
Balingenred card

13:00
FT Bayern Alzenau
1 - 3
 (1 - 1)
Kickers Offenbach

13:00
FT Pirmasens
0 - 2
 (0 - 0)
Elversberg

13:00
FT Schott Mainz
1 - 1
 (0 - 0)
Aalen

13:00
FT Homburg
2 - 1
 (2 - 1)
TuS RW Koblenz

13:00
FT Ulm
1 - 1
 (0 - 1)
Sonnenhof Großaspach

13:00
FT Hessen Kassel
2 - 1
 (2 - 0)
FSV Frankfurt

13:00
FT Eintracht Stadtallendorf
0 - 6
 (0 - 3)
Astoria Walldorf

13:00
FT red cardStuttgart II
2 - 3
 (1 - 1)
Mainz 05 II
Germany - Regionalliga West
Standings >

13:00
FT Fortuna Düsseldorf II
0 - 1
 (0 - 1)
Borussia Dortmund II

13:00
FT SV 1919 Straelen
2 - 2
 (0 - 2)
Wuppertaler SV

13:00
FT Rot-Weiß Oberhausen
1 - 1
 (0 - 1)
Rot-Weiss Essen

13:00
FT red cardBergisch Gladbach
0 - 0
 (0 - 0)
Alemannia Aachen

13:00
FT Lippstadt 08
1 - 3
 (1 - 0)
Rot Weiss Ahlen

13:00
FT Rödinghausen
4 - 1
 (1 - 1)
1. FC Köln IIred card

13:00
FT Schalke 04 II
4 - 1
 (3 - 1)
Sportfreunde Lotte

13:00
FT Borussia Mönchengladbach II
0 - 1
 (0 - 0)
Wiedenbrück

13:00
FT Preußen Münster
1 - 1
 (0 - 0)
Bonner SC
Greece - Football League
Standings >

10:00
FT Niki Volos
1 - 2
 (0 - 1)
Egaleo
International - Club Friendlies

09:00
FT Budapest Honved
3 - 1
 (3 - 1)
Vasas

11:00
FT EPS Espoo
1 - 5
 (0 - 2)
Gnistan

12:00
FT Chemnitzer FC
3 - 1
 (0 - 0)
Havelse

12:00
FT Halmstad
0 - 0
 (0 - 0)
Kalmar

12:00
FT Norrby
1 - 2
 (0 - 1)
Östers IF

13:00
FT Shakhtyor
0 - 1
 (0 - 1)
Sputnik Rechitsa

13:00
FT Varberg BoIS
2 - 0
 (0 - 0)
GAIS

13:00
FT Helsingborg
0 - 0
 (0 - 0)
Värnamo

14:00
FT Norrköping
5 - 0
 (3 - 0)
Jönköpings Södra

14:00
FT Lokomotiva Zagreb
1 - 1
 (1 - 1)
Orijent 1919red card

14:30
FT Oulu
0 - 4
 (0 - 1)
JIPPO

15:00
FT Istra 1961
3 - 0
 (3 - 0)
Kapfenberger SV

15:00
FT Rijeka
0 - 3
 (0 - 0)
Koper

15:00
FT Dynamo Kyiv
3 - 0
 (2 - 0)
Dinamo Bucuresti

15:00
FT TPS Turku
0 - 1
 (0 - 0)
Mariehamn

15:15
FT BATE Borisov
3 - 1
 (1 - 0)
Dnepr Mogilev

17:00
FT Häcken
3 - 4
 (1 - 1)
Degerfors
Ireland - Premier Division
Standings >

16:00
FT St Patrick's
2 - 1
 (0 - 0)
Drogheda United

16:00
FT Bohemians
2 - 2
 (2 - 0)
Longford Town
Italy - Serie C / Gr A
Standings >

11:30
FT red cardOlbia
1 - 2
 (0 - 1)
AlbinoLeffered card

14:00
FT Pistoiese
0 - 1
 (0 - 0)
Lecco

14:00
FT Como
4 - 2
 (2 - 1)
Pontedera
Italy - Serie C / Gr B
Standings >

14:00
FT Imolese
0 - 1
 (0 - 1)
Perugia

14:00
FT Gubbio
3 - 0
 (2 - 0)
Matelica Calcio

16:30
FT Fermana
1 - 0
 (0 - 0)
Modena
Italy - Serie C / Gr C
Standings >

14:00
FT Cavese
0 - 2
 (0 - 0)
Catania

16:30
FT Bari 1908
2 - 0
 (1 - 0)
Paganese
Japan - J-League Division 2
Standings >

05:00
FT Jubilo Iwata
1 - 2
 (1 - 2)
Renofa Yamaguchi

05:00
FT Omiya Ardija
4 - 0
 (2 - 0)
V-Varen Nagasaki

05:00
FT Albirex Niigata
7 - 0
 (2 - 0)
Tokyo Verdy

05:00
FT Ventforet Kofu
0 - 1
 (0 - 1)
Machida Zelvia

05:00
FT JEF United
1 - 2
 (0 - 0)
Ryukyu
Luxembourg - National Division

15:00
FT Victoria Rosport
1 - 2
 (0 - 1)
RFCU Luxemburg

16:00
FT Progres Niedercorn
4 - 1
 (1 - 0)
RM Hamm Benfica
Northern Ireland - Premiership
Standings >

15:00
FT Glenavon
2 - 2
 (1 - 2)
Larne

15:00
FT Cliftonville
2 - 1
 (1 - 0)
Colerainered card

15:00
FT Carrick Rangers
1 - 1
 (1 - 0)
Warrenpoint Town

15:00
FT Ballymena United
5 - 1
 (4 - 0)
Dungannon Swifts

15:00
FT Glentoran
1 - 0
 (0 - 0)
Crusaders

17:30
FT Portadown
0 - 1
 (0 - 1)
Linfield
Peru - Primera Division

16:00
FT red cardCienciano
1 - 0
 (1 - 0)
Alianza Atleticored card

18:15
FT Melgar
3 - 0
 (1 - 0)
Academia Cantolao

23:00
FT Carlos Manucci
2 - 0
 (1 - 0)
Universidad San Martinred card
Poland - 1. Liga
Standings >

11:40
FT Radomiak Radom
3 - 0
 (1 - 0)
Gornik Leczna

12:00
FT Sandecja Nowy Sacz
2 - 1
 (1 - 0)
LKS Lodz

14:00
FT Resovia Rzeszow
0 - 0
 (0 - 0)
Tychy 71

15:00
FT red cardChrobry Glogow
0 - 2
 (0 - 2)
Puszcza Niepolomice

15:00
FT red cardZaglebie Sosnowiec
2 - 1
 (1 - 1)
Stomil Olsztyn

15:00
FT Belchatow
1 - 1
 (1 - 0)
Odra Opole
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:00
FT Arouca
1 - 0
 (0 - 0)
Feirense
Scotland - Championship
Standings >

15:00
FT Alloa Athletic
2 - 2
 (1 - 1)
Ayr United

15:00
FT Hearts
2 - 3
 (1 - 2)
Queen of the South

15:00
FT Inverness CT
1 - 0
 (0 - 0)
Arbroath

15:00
FT Raith Rovers
1 - 0
 (0 - 0)
Greenock Morton

19:20
FT Dundee
3 - 2
 (1 - 2)
Dunfermline Athletic
Scotland - League 1

15:00
FT red cardAirdrieonians
2 - 4
 (1 - 1)
Partick Thistle

15:00
FT East Fife
0 - 0
 (0 - 0)
Cove Rangers

15:00
FT Forfar Athletic
0 - 2
 (0 - 1)
Falkirk

15:00
FT Dumbarton
0 - 1
 (0 - 0)
Peterhead

15:00
FT Montrose
2 - 2
 (2 - 2)
Clyde
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

15:00
FT Real Oviedo
1 - 1
 (1 - 1)
Ponferradina

17:15
FT Almeria
1 - 1
 (0 - 0)
Leganesred card

19:30
FT red cardFC Cartagena
1 - 1
 (1 - 0)
Malaga

20:00
FT UD Logrones
1 - 1
 (1 - 0)
Real Zaragoza

13:00
Postp. Rayo Vallecano - Mirandes
Thailand - Thai League 2

10:00
FT Samut Sakhon
0 - 4
 (0 - 3)
Uthai Thani

11:00
FT Customs United
1 - 1
 (1 - 0)
Phrae United

12:00
FT Chainat Hornbill
2 - 0
 (1 - 0)
Khonkaen

12:00
FT Nong Bua Pitchaya
1 - 2
 (1 - 1)
Navy

12:00
FT Ayutthaya United
1 - 1
 (0 - 0)
Nakhon Pathom
Tunisia - Ligue Professionelle 1
Standings >

13:00
FT ES Tunis
1 - 0
 (0 - 0)
Monastir
Wales - Premier League

14:30
FT Newtown
0 - 3
 (0 - 1)
Haverfordwest County

14:30
FT Flint Town United
0 - 6
 (0 - 5)
The New Saints

14:30
FT red cardAberystwyth Town
1 - 1
 (1 - 0)
Penybont

14:30
FT Barry Town United
6 - 2
 (2 - 1)
Bala Town

14:45
FT red cardCaernarfon Town
3 - 2
 (1 - 0)
Cardiff MU