Football results from 28.03.2021

FIFA World Cup Quali

14:00
FT Kazakhstan
0 - 2
 (0 - 2)
France

17:00
FT red cardGeorgia
1 - 2
 (1 - 0)
Spain

17:00
FT Armenia
2 - 0
 (0 - 0)
Iceland

17:00
FT Denmark
8 - 0
 (5 - 0)
Moldova

17:00
FT Albania
0 - 2
 (0 - 1)
England

19:45
FT Israel
1 - 1
 (1 - 0)
Scotland

19:45
FT red cardKosovo
0 - 3
 (0 - 2)
Sweden

19:45
FT red cardUkraine
1 - 1
 (0 - 0)
Finland

19:45
FT Austria
3 - 1
 (3 - 1)
Faroe Islands

19:45
FT Romania
0 - 1
 (0 - 1)
Germany

19:45
FT North Macedonia
5 - 0
 (1 - 0)
Liechtenstein

19:45
FT Poland
3 - 0
 (1 - 0)
Andorra

19:45
FT Bulgaria
0 - 2
 (0 - 1)
Italy

19:45
FT San Marino
0 - 3
 (0 - 1)
Hungary

20:00
FT Switzerland
1 - 0
 (1 - 0)
Lithuania

21:00
FT Dominica
1 - 2
 (0 - 1)
Panama

22:00
FT Cuba
1 - 2
 (1 - 2)
Curacao

22:00
FT Puerto Rico
1 - 1
 (0 - 0)
Trinidad and Tobago

23:00
FT Montserrat
1 - 1
 (0 - 1)
El Salvador

21:00
Postp. Cayman Islands - Canada
UEFA EURO U21 Championship

14:00
FT Iceland U21
0 - 2
 (0 - 2)
Denmark U21

17:00
FT Croatia U21
3 - 2
 (1 - 0)
Switzerland U21

20:00
FT Portugal U21
2 - 0
 (0 - 0)
England U21

20:00
FT Russia U21
0 - 2
 (0 - 2)
France U21
CAF - African Nations Cup Quali

14:00
FT Tunisia
2 - 1
 (1 - 0)
Equatorial Guinea

14:00
FT Tanzania
1 - 0
 (1 - 0)
Libya

14:00
FT Namibia
2 - 1
 (1 - 1)
Guinea

17:00
FT Sudan
2 - 0
 (2 - 0)
South Africa

17:00
FT Ghana
3 - 1
 (2 - 0)
Sao Tome e Principe
International - Friendlies

15:00
FT Greece
2 - 1
 (1 - 1)
Honduras

17:05
FT Northern Ireland
1 - 2
 (0 - 1)
USA
Argentina - Primera Division
Standings >

18:00
FT Talleres Cordoba
1 - 1
 (0 - 1)
Godoy Cruz

20:15
FT red cardDefensa y Justicia
1 - 1
 (1 - 0)
Velez Sarsfieldred card

22:30
FT River Plate
0 - 0
 (0 - 0)
Racing Clubred card

01:00
FT Independiente
1 - 1
 (1 - 0)
Boca Juniors
Argentina - Primera B - Nacional

19:10
FT Estudiantes Rio Cuarto
0 - 2
 (0 - 1)
Quilmes

19:30
FT San Telmo
0 - 0
 (0 - 0)
Atletico Rafaelared card

19:30
FT Villa Dalmine
1 - 1
 (1 - 0)
Guillermo Brown

23:00
FT red cardSan Martin Tucuman
1 - 1
 (0 - 0)
Atletico Mitrered card

00:00
FT Club Atletico Güemes
1 - 0
 (0 - 0)
Gimnasia Jujuy
Australia - A-League
Standings >

06:05
FT Wellington Phoenix
0 - 1
 (0 - 0)
Macarthur

08:10
FT Adelaide United
1 - 0
 (0 - 0)
Sydney FC
Bolivia - Primera Division
Standings >

20:00
FT Santa Cruz
0 - 2
 (0 - 1)
Wilstermann

23:00
FT Nacional Potosi
3 - 2
 (2 - 2)
Municipal Vinto
Chile - Primera Division
Standings >

14:45
FT Palestino
2 - 4
 (0 - 3)
Antofagasta

21:00
FT red cardHuachipato
0 - 0
 (0 - 0)
Cobresal

23:30
FT Nublense
0 - 1
 (0 - 1)
Universidad Catolica
Colombia - Primera A
Standings >

20:00
FT Deportivo Pereira
0 - 0
 (0 - 0)
La Equidad

22:00
FT Alianza Petrolera
0 - 2
 (0 - 1)
America de Cali

00:20
FT Patriotas Boyaca
2 - 1
 (2 - 0)
Rionegro Aguilas

02:20
FT Millonarios
2 - 1
 (1 - 1)
Atletico Bucaramanga
Czech Republic - 2.Liga
Standings >

14:00
FT Varnsdorf
1 - 1
 (0 - 1)
Lisen

15:00
FT Taborsko
1 - 1
 (0 - 0)
Chrudim
Finland - Cup

15:00
FT red cardRoPS
0 - 1
 (0 - 0)
HIFK
Germany - Frauen Bundesliga
13:00 FT SC Sand W
1 - 3
 (0 - 2)
Wolfsburg W
13:00 FT Duisburg W
0 - 6
 (0 - 2)
Bayern München W
13:00 FT Hoffenheim W
0 - 1
 (0 - 0)
SGS Essen W
13:00 FT Meppen W
3 - 2
 (2 - 0)
Werder Bremen W
13:00 FT Freiburg W
1 - 0
 (0 - 0)
Turbine Potsdam W
Greece - Football League
Standings >

12:00
FT Ialysos
1 - 1
 (0 - 0)
Kallithea

12:30
FT Santorini 2020
0 - 0
 (0 - 0)
Kalamatared card

13:00
FT Pierikos
2 - 0
 (1 - 0)
Almopos

13:00
FT Kavala
2 - 1
 (1 - 1)
Panserraikos

13:00
FT Asteras Vlachioti
1 - 0
 (0 - 0)
Aspropyrgos Enosis

13:00
FT Olympiakos Volos
1 - 0
 (1 - 0)
Triglia FC

13:00
FT Rodos
0 - 0
 (0 - 0)
Episkopired card

13:00
FT Apollon Pontou FC
0 - 1
 (0 - 1)
Thesprotos

13:00
FT Veria
3 - 0
 (2 - 0)
Pontion Karagiannion
Honduras - Liga Nacional de Fútbol

02:00
FT UPNFM
1 - 2
 (0 - 1)
Real Sociedad (HON)
International - Club Friendlies

12:00
FT Östersunds FK
1 - 2
 (1 - 1)
GIF Sundsvall

12:00
FT Denizlispor
2 - 3
 (1 - 1)
Altay
Ireland - Division 1
Standings >

15:00
FT Bray Wanderers
0 - 0
 (0 - 0)
Treaty Unitedred card
Italy - Serie C / Gr A
Standings >

11:30
FT Alessandria
5 - 2
 (4 - 1)
Lucchese

14:00
FT Giana Erminio
2 - 1
 (1 - 1)
Renate

14:00
FT Livorno
2 - 1
 (1 - 1)
Pro Vercelli

14:00
FT Novara
1 - 0
 (0 - 0)
Grosseto

14:00
FT Pergolettese
2 - 0
 (1 - 0)
Carrarese

16:30
FT Pro Sesto
1 - 3
 (0 - 0)
Piacenzared card
Italy - Serie C / Gr B
Standings >

14:00
FT Mantova
0 - 1
 (0 - 0)
FeralpiSalo

14:00
FT Cesena
0 - 3
 (0 - 1)
Legnago Salus

14:00
FT Fano
1 - 1
 (1 - 1)
Vis Pesaro

14:00
FT Südtirol
1 - 0
 (1 - 0)
Arezzored card

16:30
FT red cardCalcio Padova
3 - 0
 (1 - 0)
Ravennared card

16:30
FT Carpi
2 - 2
 (1 - 1)
Virtus Verona
Italy - Serie C / Gr C
Standings >

11:30
FT Vibonese
3 - 1
 (1 - 1)
Teramo

14:00
FT Viterbese Castrense
2 - 2
 (1 - 0)
Potenza Calciored card

14:00
FT Bisceglie
1 - 2
 (0 - 1)
Ternana

14:00
FT Avellino
1 - 0
 (1 - 0)
Virtus Francavillared card

16:30
FT Turris
1 - 1
 (1 - 1)
Catanzarored card
Japan - J-League Division 2
Standings >

06:00
FT Montedio Yamagata
0 - 1
 (0 - 1)
Fagiano Okayama

06:00
FT Tochigi
2 - 1
 (1 - 0)
Ehime

06:00
FT red cardThespaKusatsu Gunma
0 - 2
 (0 - 1)
Giravanz Kitakyushu

06:00
FT Mito Hollyhock
3 - 0
 (0 - 0)
Matsumoto Yamaga

06:00
FT Zweigen Kanazawa
2 - 1
 (0 - 0)
Sagamihara

04:00
FT Blaublitz Akita
1 - 0
 (1 - 0)
Kyoto Sanga
Luxembourg - National Division

15:00
FT Etzella Ettelbruck
0 - 3
 (0 - 1)
Differdange 03

15:00
FT red cardHostert
3 - 3
 (1 - 1)
Rodange
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

13:30
FT Excelsior
0 - 3
 (0 - 0)
Helmond Sport

15:45
FT Roda JC Kerkrade
3 - 1
 (1 - 0)
SC Cambuur

19:00
FT NAC Breda
3 - 1
 (1 - 1)
De Graafschap
Nigeria - Premier League

16:00
FT Kano Pillars
2 - 1
 (1 - 1)
Heartlandred card

16:00
FT Katsina United
1 - 2
 (1 - 1)
Kwara United

16:00
FT Nasarawa United
5 - 3
 (2 - 2)
Abia Warriors

16:00
FT Adamawa United
0 - 0
 (0 - 0)
Wikki Tourist

16:00
FT Warri Wolves
3 - 1
 (2 - 0)
Ifeanyi Uba

16:00
FT Akwa United
3 - 0
 (3 - 0)
Lobi Starsred card

16:00
FT Plateau United
2 - 1
 (1 - 1)
Enugu Rangers

16:00
FT Rivers United
1 - 0
 (1 - 0)
Sunshine Stars
Paraguay - Primera Division
Standings >

00:00
FT Libertad
1 - 1
 (1 - 0)
Guarani
Poland - 1. Liga
Standings >

11:40
FT red cardWidzew Lodz
2 - 0
 (0 - 0)
Jastrzebie
Portugal - Segunda Liga
Standings >

11:15
FT Academica Coimbra
0 - 0
 (0 - 0)
Vilafranquense

15:00
FT Sporting Covilha
0 - 0
 (0 - 0)
Casa Pia

16:00
FT Benfica II
0 - 1
 (0 - 1)
Cova Piedade
Russia - FNL
Standings >

09:00
FT Tom Tomsk
1 - 0
 (0 - 0)
Torpedo Moscow

11:00
FT red cardYenisey
1 - 2
 (1 - 0)
Baltikared card

11:00
FT Orenburg
3 - 0
 (2 - 0)
Veles

12:00
FT Spartak Moscow II
1 - 1
 (0 - 0)
Tekstilshchik

12:00
FT red cardIrtysh
0 - 0
 (0 - 0)
Shinnik

13:00
FT red cardDinamo Bryansk
0 - 2
 (0 - 0)
Fakel

13:00
FT Chertanovo
0 - 1
 (0 - 0)
Akronred card

13:00
FT Chayka
2 - 1
 (0 - 0)
SKA Khabarovsk

14:00
FT Spartak Vladikavkaz
0 - 1
 (0 - 0)
Krylya Sovetov

14:00
FT Neftekhimik
1 - 1
 (0 - 1)
Volgar Astrakhan

14:00
FT Olimpiyets
3 - 0
 (2 - 0)
Krasnodar II
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

13:00
FT Lugo
0 - 1
 (0 - 1)
Sabadellred card

15:00
FT Girona
2 - 1
 (0 - 0)
Albacete

20:30
FT Tenerife
1 - 1
 (1 - 1)
Las Palmas
Thailand - Thai League 2

12:00
FT Udon Thani
0 - 0
 (0 - 0)
Kasetsart

12:00
FT Sisaket
3 - 0
 (1 - 0)
Lampang

12:00
FT Chiangmai United
0 - 0
 (0 - 0)
Chiangmaired card

13:00
FT Khon Kaen United
1 - 0
 (0 - 0)
Ranong United
Thailand - Thai League 1
Standings >

12:00
FT Trat
2 - 2
 (0 - 2)
Ratchaburi

12:00
FT Suphanburi
1 - 0
 (0 - 0)
Sukhothai

12:00
FT Prachuap
0 - 1
 (0 - 0)
Bangkok United

12:00
FT Nakhon Ratchasima
2 - 2
 (1 - 0)
Port

12:00
FT Chiangrai United
2 - 1
 (1 - 1)
Samut Prakan City

12:00
FT Buriram United
2 - 0
 (2 - 0)
BEC Tero Sasana

12:00
FT Rayong
1 - 1
 (1 - 0)
Chonburi

12:00
FT Muang Thong United
1 - 0
 (1 - 0)
Pathum Unitedred card
Vietnam - V-League
Standings >

11:00
FT Hoang Anh Gia Lai
3 - 0
 (1 - 0)
Ho Chi Minh City

11:00
FT Song Lam Nghe An
0 - 1
 (0 - 1)
Viettel

12:00
FT Hai Phong
0 - 2
 (0 - 1)
Than Quang Ninh

13:15
FT Sai Gon
0 - 3
 (0 - 3)
Nam Dinh