Football results from 09.10.2021

FIFA World Cup Quali

15:00
FT Guinea
2 - 2
 (0 - 0)
Sudan

15:00
FT Ethiopia
1 - 3
 (0 - 1)
South Africa

15:00
FT Kazakhstan
0 - 2
 (0 - 1)
Bosnia-Herzegovina

15:00
FT Lithuania
3 - 1
 (1 - 0)
Bulgaria

18:00
FT Togo
1 - 1
 (0 - 1)
Congo

18:00
FT Finland
1 - 2
 (1 - 2)
Ukraine

18:00
FT Scotland
3 - 2
 (1 - 2)
Israel

18:00
FT Georgia
0 - 2
 (0 - 0)
Greece

18:00
FT Sweden
3 - 0
 (1 - 0)
Kosovo

18:00
FT Azerbaijan
0 - 3
 (0 - 2)
Republic of Ireland

18:00
FT Ghana
3 - 1
 (1 - 0)
Zimbabwe

20:45
FT Hungary
0 - 1
 (0 - 0)
Albania

20:45
FT Poland
5 - 0
 (2 - 0)
San Marino

20:45
FT Faroe Islands
0 - 2
 (0 - 1)
Austria

20:45
FT Switzerland
2 - 0
 (1 - 0)
Northern Irelandred card

20:45
FT Luxembourg
0 - 1
 (0 - 0)
Serbia

20:45
FT Andorra
0 - 5
 (0 - 2)
England

20:45
FT Moldova
0 - 4
 (0 - 4)
Denmark

21:00
FT Guinea-Bissau
0 - 3
 (0 - 2)
Morocco

21:00
FT Senegal
4 - 1
 (2 - 0)
Namibia
International - Friendlies

17:00
FT Uzbekistan
5 - 1
 (3 - 1)
Malaysia

18:00
FT Curacao
1 - 2
 (0 - 2)
New Zealand

20:00
FT Mexico U21
3 - 1
 (2 - 0)
Romania U21

21:15
FT Portugal
3 - 0
 (1 - 0)
Qatar
Argentina - Primera Division
Standings >

18:30
FT Argentinos Juniors
0 - 2
 (0 - 0)
Defensa y Justicia

18:30
FT Sarmiento
3 - 0
 (1 - 0)
Aldosivi

20:45
FT Patronato
1 - 2
 (0 - 0)
Racing Club

23:00
FT Banfield
0 - 1
 (0 - 1)
River Plate

01:15
FT Boca Juniors
4 - 2
 (2 - 1)
Lanus
Argentina - Primera B - Nacional

20:00
FT Gimnasia Jujuy
3 - 1
 (1 - 0)
Guillermo Brown

20:00
FT Tristan Suarez
2 - 2
 (1 - 1)
Brown de Adroguered card

20:30
FT Deportivo Moron
0 - 2
 (0 - 1)
Villa Dalmine

20:30
FT Barracas Central
1 - 3
 (0 - 1)
Independiente Rivadavia

20:35
FT Quilmes
2 - 1
 (0 - 1)
Atlantared card

21:00
FT Almagro
2 - 0
 (0 - 0)
Defensores de Belgrano

21:30
FT Alvarado
0 - 1
 (0 - 1)
Estudiantes Caseros
Brazil - Serie A
Standings >

21:30
FT Atletico Mineiro
3 - 1
 (2 - 0)
Ceara

21:30
FT Sport Recife
1 - 0
 (0 - 0)
Corinthians

21:30
FT Fluminense
0 - 0
 (0 - 0)
Atletico GO

00:00
FT red cardFortaleza
0 - 3
 (0 - 0)
Flamengo

00:00
FT Athletico PR
0 - 2
 (0 - 1)
Bahia

02:00
FT Palmeiras
2 - 4
 (1 - 3)
Bragantino

02:00
FT Juventude
1 - 1
 (1 - 1)
America Mineiro
Brazil - Serie B
Standings >

21:30
FT Guarani SP
3 - 0
 (0 - 0)
Londrina

00:00
FT Vitoria
0 - 1
 (0 - 1)
Confianca

02:00
FT red cardSampaio Correa
1 - 0
 (0 - 0)
Vasco da Gama

02:00
FT CSA
4 - 1
 (2 - 1)
Brusquered card
Canada - Premier Soccer League
Standings >

22:10
FT Cavalry
1 - 1
 (1 - 1)
Edmonton
Chile - Primera Division
Standings >

17:30
FT Audax Italiano
2 - 3
 (0 - 2)
Palestino

20:30
FT Everton Vina del Mar
1 - 0
 (0 - 0)
Universidad Chilered card

23:00
FT Antofagasta
1 - 0
 (0 - 0)
Melipilla

01:30
FT Colo Colo
2 - 0
 (0 - 0)
Huachipato
Colombia - Primera A
Standings >

21:00
FT Once Caldas
0 - 2
 (0 - 1)
Deportes Tolima

23:00
FT Deportivo Cali
2 - 2
 (1 - 0)
La Equidadred card

01:05
FT Millonarios
0 - 0
 (0 - 0)
America de Cali

03:10
FT Atletico Huila
1 - 4
 (1 - 1)
Atletico Nacional
England - FA Trophy

16:00
FT Market Drayton Town
0 - 7
 (0 - 3)
Leek Town

16:00
AP Rylands
0 - 0
 (0 - 0)
Hebburn Town *

16:00
FT red cardStaines Town
3 - 1
 (0 - 0)
Three Bridgesred card

16:00
FT Aveley
1 - 2
 (0 - 0)
Uxbridge

16:00
FT Hastings United
2 - 0
 (1 - 0)
Ashford United

16:00
FT Bury Town
0 - 2
 (0 - 1)
Wisbech Town

16:00
FT Highworth Town
3 - 5
 (2 - 2)
Plymouth Parkway

16:00
FT Prescot Cables
0 - 2
 (0 - 0)
Frickley Athletic

16:00
AP Maldon & Tiptree
1 - 1
 (0 - 1)
Felixstowe & Walton United *

16:00
FT Bedford Town
5 - 0
 (2 - 0)
Cambridge Cityred card

16:00
FT red cardCorby Town
5 - 3
 (1 - 1)
Histon

16:00
AP Cinderford Town *
0 - 0
 (0 - 0)
Bideford

16:00
FT Tadcaster Albion
1 - 5
 (0 - 4)
Runcorn Linnets

16:00
AP Carlton Town*
1 - 1
 (0 - 1)
Bedworth United

16:00
FT Spalding United
3 - 2
 (1 - 1)
Belper Town

16:00
FT Westfield
3 - 2
 (0 - 2)
Ramsgatered card

16:00
FT Coleshill Town
2 - 3
 (2 - 1)
Newcastle Town

16:00
FT Soham Town Rangers
1 - 0
 (0 - 0)
Shepshed Dynamo

16:00
FT AFC Totton
6 - 0
 (3 - 0)
Barnstaple Town

16:00
FT Corinthian
1 - 2
 (0 - 2)
Brentwood Town

16:00
AP Bridlington Town
3 - 3
 (1 - 1)
Sheffield

16:00
FT Heybridge Swifts
2 - 0
 (1 - 0)
Barking

16:00
FT Cirencester Town
5 - 1
 (0 - 0)
Kidlington

16:00
FT Workington
0 - 1
 (0 - 0)
Dunston

16:00
FT Chichester City
1 - 2
 (0 - 2)
Great Wakering Rovers

16:00
FT City of Liverpool
0 - 1
 (0 - 1)
Colne

16:00
FT Barton Rovers
0 - 2
 (0 - 1)
Berkhamsted

16:00
FT Stocksbridge Park Steels
0 - 2
 (0 - 1)
Widnes

16:00
AP North Leigh
2 - 2
 (2 - 1)
Binfield *

16:00
FT Tooting & Mitcham United
1 - 4
 (0 - 3)
Whitehawk

16:00
FT Clitheroe
1 - 1
 (1 - 1)
Liversedgered card

16:00
AP Ware
2 - 2
 (0 - 0)
Canvey Island *

16:00
AP Trafford
1 - 1
 (0 - 0)
Bootle FC *

16:00
FT Lincoln United
0 - 3
 (0 - 1)
Sutton Coldfield Town

16:00
FT Thame
3 - 0
 (0 - 0)
Lymington Town

16:00
FT Burgess Hill Town
1 - 1
 (0 - 0)
Sevenoaks Town

16:00
FT Marske United
3 - 0
 (2 - 0)
Glossop North End

16:00
FT Bedfont Sports
3 - 1
 (2 - 1)
Romford

16:00
FT Loughborough Dynamo
3 - 6
 (0 - 1)
Sporting Khalsa

16:00
FT Mossley
3 - 1
 (2 - 0)
Ossett United

16:00
FT Larkhall Athletic
3 - 1
 (2 - 1)
Slimbridge

16:00
FT Faversham Town
3 - 2
 (1 - 1)
Tilbury

16:00
FT Witham Town
1 - 0
 (1 - 0)
Lancingred card

16:00
FT Yaxley FC
0 - 7
 (0 - 2)
Biggleswade

16:00
FT Cleethorpes Town
0 - 2
 (0 - 0)
Shildon AFC

16:00
FT Kidsgrove Athletic
4 - 1
 (1 - 1)
Evesham United

16:00
AP East Grinstead Town
2 - 2
 (1 - 2)
Waltham Abbey *

16:00
FT Hullbridge Sports
1 - 4
 (1 - 2)
Hanwell Town

16:00
FT Bracknell Town
3 - 2
 (2 - 1)
Hertford Town

16:00
FT red cardMarlow
1 - 0
 (0 - 0)
FC Romania

16:00
FT Melksham Town
3 - 2
 (1 - 1)
Basingstoke Town

16:00
AP Thatcham Town *
1 - 1
 (1 - 0)
Sholingred card

16:00
FT VCD Athletic
1 - 2
 (1 - 0)
Chertsey Town

16:00
AP Daventry Town
0 - 0
 (0 - 0)
Ilkeston Town *

16:00
FT red cardBristol Manor Farm
1 - 2
 (0 - 1)
Paulton Rovers

16:00
FT Colney Heath
2 - 5
 (1 - 2)
Basildon United

16:00
FT Sittingbourne
1 - 3
 (1 - 1)
Herne Bay

16:00
AP Chasetown *
0 - 0
 (0 - 0)
Halesowen Town

16:00
FT Pickering Town CFC
2 - 1
 (1 - 0)
Ramsbottom United

16:00
FT Didcot Town
1 - 5
 (1 - 1)
Frome Town

16:00
FT Willand Rovers
2 - 1
 (0 - 1)
Mangotsfield Unitedred card

16:00
AP AFC Sudbury*
0 - 0
 (0 - 0)
Cray Valley PM

16:00
FT Harlow Town
3 - 1
 (2 - 1)
Phoenix Sports

16:00
AP 1874 Northwich
1 - 1
 (0 - 0)
Marine *

16:00
AP Aylesbury United
1 - 1
 (0 - 1)
Chipstead*

16:00
AP Northwood *
0 - 0
 (0 - 0)
Haywards Heath Town

16:00
FT Kendal Town
0 - 3
 (0 - 2)
Yorkshire Amateur
England - League 1
Standings >

16:00
FT Plymouth Argyle
2 - 1
 (2 - 0)
Burton Albion

16:00
FT Sheffield Wednesday
1 - 0
 (0 - 0)
Bolton Wanderers

16:00
FT Wycombe Wanderers
2 - 0
 (2 - 0)
Gillingham

16:00
FT Ipswich Town
2 - 1
 (1 - 1)
Shrewsbury Town
England - League 2
Standings >

13:00
FT Forest Green Rovers
0 - 2
 (0 - 0)
Swindon Town

16:00
FT Harrogate Town
6 - 1
 (5 - 0)
Scunthorpe Unitedred card

16:00
FT Bristol Rovers
3 - 0
 (1 - 0)
Carlisle United

16:00
FT Rochdale
0 - 1
 (0 - 1)
Crawley Town

16:00
FT Newport County
0 - 0
 (0 - 0)
Bradford City

16:00
FT Sutton United
4 - 3
 (1 - 2)
Port Vale

16:00
FT Barrow
1 - 1
 (0 - 0)
Leyton Orient

16:00
FT Stevenage
2 - 2
 (1 - 1)
Exeter City

16:00
FT Hartlepool United
2 - 1
 (0 - 0)
Northampton Town

16:00
FT Mansfield Town
0 - 0
 (0 - 0)
Oldham Athletic

16:00
FT Walsall
2 - 1
 (1 - 0)
Salford City
England - National League
Standings >

16:00
FT Bromley
2 - 0
 (2 - 0)
Torquay United

16:00
FT Yeovil Town
0 - 2
 (0 - 1)
Notts County

16:00
FT Wealdstone
1 - 2
 (0 - 1)
Eastleigh

16:00
FT Altrincham
2 - 0
 (0 - 0)
Maidenhead United

16:00
FT King's Lynn Town
0 - 1
 (0 - 0)
Solihull Moors

16:00
FT Dover Athletic
1 - 2
 (0 - 1)
Barnet

16:00
FT Stockport County
1 - 0
 (1 - 0)
Aldershot Town

16:00
FT Boreham Wood
2 - 0
 (0 - 0)
Dagenham & Redbridge

16:00
FT Woking
0 - 1
 (0 - 0)
Grimsby Town

16:00
FT Halifax Town
2 - 0
 (1 - 0)
Weymouth

16:00
FT Southend United
0 - 4
 (0 - 2)
Chesterfield
England - Isthmian Premier (Ryman)
Standings >

16:00
FT East Thurrock United
4 - 3
 (1 - 2)
AFC Hornchurch

16:00
FT Worthing
3 - 1
 (2 - 0)
Bishop's Stortford

16:00
FT Wingate & Finchley
1 - 1
 (0 - 1)
Carshalton Athletic

16:00
FT Margate
2 - 6
 (2 - 1)
Lewes

16:00
FT Haringey Borough
1 - 1
 (1 - 0)
Cray Wanderers

16:00
FT Corinthian-Casuals
0 - 3
 (0 - 1)
Merstham

16:00
FT Horsham
1 - 3
 (1 - 1)
Potters Bar Town

16:00
FT Cheshunt
0 - 1
 (0 - 1)
Bognor Regis Town

16:00
FT Leatherhead
0 - 3
 (0 - 2)
Enfield Town

16:00
FT Folkestone Invicta
5 - 1
 (2 - 0)
Brightlingsea Regent

16:00
FT Bowers & Pitsea
0 - 1
 (0 - 0)
Kingstonian
Estonia - Meistri Liiga

15:00
FT Tallinna FC Levadia
5 - 0
 (2 - 0)
Vaprus
Germany - Bayernliga Süd
Standings >

14:00
FT Ismaning
0 - 2
 (0 - 1)
Hankofen-Hailing

14:00
FT Ingolstadt II
4 - 0
 (1 - 0)
Dachau
Germany - Regionalliga Bayern
Standings >

14:00
FT Pipinsried
0 - 2
 (0 - 1)
Greuther Fürth II

14:00
FT Schalding-Heining
0 - 1
 (0 - 1)
TSV Rain/Lech

14:00
FT Eichstätt
0 - 3
 (0 - 2)
Nürnberg II

14:00
FT Bayreuth
0 - 3
 (0 - 1)
Schweinfurt

14:00
FT 1860 Rosenheim
0 - 2
 (0 - 1)
Viktoria Aschaffenburg
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

14:00
FT red cardHeider SV
2 - 2
 (1 - 2)
Eintracht Norderstedt

14:00
FT Werder Bremen II
6 - 0
 (3 - 0)
Atlas Delmenhorst

15:00
FT Oberneuland
0 - 1
 (0 - 1)
Jeddeloh

15:00
FT Schwarz-Weiß Rehden
2 - 0
 (2 - 0)
LSK Hansa
Germany - Regionalliga Südwest
Standings >

14:00
FT Homburg
0 - 1
 (0 - 1)
Aalen

14:00
FT Ulm
3 - 0
 (0 - 0)
Pirmasens

14:00
FT FSV Frankfurt
2 - 2
 (0 - 0)
FC Giessen

14:00
FT Kickers Offenbach
1 - 0
 (1 - 0)
Bahlinger SC

14:00
FT Hessen Kassel
0 - 2
 (0 - 2)
Astoria Walldorf

14:00
FT Elversberg
6 - 0
 (3 - 0)
Balingen

14:00
FT red cardStuttgart II
0 - 0
 (0 - 0)
SV Steinbach
Germany - Regionalliga West
Standings >

14:00
FT Bonner SC
2 - 0
 (0 - 0)
Homberg

14:00
FT Borussia Mönchengladbach II
3 - 0
 (1 - 0)
Sportfreunde Lottered card

14:00
FT Preußen Münster
2 - 0
 (1 - 0)
Fortuna Düsseldorf II

14:00
FT red cardUerdingen
0 - 11
 (0 - 3)
Rot-Weiss Essen

14:00
FT Rot-Weiß Oberhausen
0 - 0
 (0 - 0)
SV 1919 Straelen
Germany - Frauen Bundesliga
Standings >
17:55 FT Bayern München W
3 - 1
 (1 - 0)
Hoffenheim W
Honduras - Liga Nacional de Fútbol

23:00
FT red cardMarathon
2 - 1
 (0 - 0)
Honduras Progresored card

01:00
FT UPNFM
0 - 0
 (0 - 0)
Vida

03:00
FT Victoria
0 - 2
 (0 - 1)
Real Espana

03:00
FT Platense
2 - 3
 (0 - 2)
Motagua

03:00
FT Olimpia
4 - 0
 (2 - 0)
Real Sociedad (HON)red card
International - Club Friendlies

10:00
FT Steaua Bucuresti
2 - 1
 (1 - 0)
Voluntarired card

11:00
FT Diosgyor
1 - 4
 (0 - 1)
Mezokövesd-Zsory

11:00
FT BATE Borisov
2 - 1
 (2 - 0)
Isloch

11:00
FT Zaglebie Lubin
1 - 1
 (1 - 0)
Chrobry Glogowred card

11:00
FT Mioveni
1 - 0
 (1 - 0)
Rapid Bucuresti

11:30
FT Rakow Czestochowa
1 - 0
 (0 - 0)
Podbeskidzie

12:00
FT Borec
2 - 0
 (1 - 0)
Vardar Skopje

13:00
FT Dinamo Brest
3 - 2
 (1 - 1)
Neman Grodno

14:00
FT Dnipro-1
2 - 2
 (0 - 1)
Metalist 1925 Kharkiv

14:00
FT Gornik Leczna
2 - 1
 (0 - 0)
Pogon Grodzisk Mazowiecki

15:00
FT Galatasaray
4 - 3
 (2 - 1)
Tuzlaspor

15:00
FT Krasnodar
2 - 1
 (0 - 1)
Rubin Kazan

15:30
FT Ludogorets
2 - 2
 (1 - 1)
Yantra 1919

03:00
FT Toluca
0 - 2
 (0 - 2)
Tigres UANL

04:00
FT Guadalajara
4 - 1
 (2 - 0)
Leon
Italy - Serie C / Gr A
Standings >

14:30
FT red cardPro Vercelli
0 - 2
 (0 - 1)
FeralpiSalo

17:30
FT Lecco
3 - 2
 (2 - 1)
Calcio Padovared card
Italy - Serie C / Gr B
Standings >

16:00
FT Reggiana
2 - 0
 (0 - 0)
Olbia

17:30
FT Pistoiese
1 - 2
 (1 - 2)
Teramo

17:30
FT Gubbio
3 - 0
 (0 - 0)
Pontederared card

17:30
FT Fermana
1 - 1
 (1 - 1)
Robur Siena

17:30
FT Montevarchi Calcio
2 - 1
 (1 - 1)
Modena
Italy - Serie C / Gr C
Standings >

17:00
FT ACR Messina
1 - 3
 (1 - 1)
Nuova Monterosi

17:30
FT Avellino
1 - 0
 (1 - 0)
Virtus Francavillared card
Japan - J-League Division 2
Standings >

07:00
FT Ventforet Kofu
1 - 0
 (1 - 0)
Ryukyu

07:00
FT Omiya Ardija
2 - 2
 (1 - 2)
Zweigen Kanazawa

07:00
FT Albirex Niigata
1 - 0
 (0 - 0)
Renofa Yamaguchi

08:00
FT Tokyo Verdy
1 - 2
 (0 - 1)
Fagiano Okayama

08:00
FT Jubilo Iwata
4 - 1
 (4 - 1)
Giravanz Kitakyushu
Netherlands - Eerste Divisie
Standings >

16:30
FT VVV Venlo
2 - 0
 (1 - 0)
MVV Maastricht

18:45
FT FC Emmen
0 - 1
 (0 - 1)
Excelsior

21:00
FT FC Eindhoven
2 - 1
 (1 - 0)
TOP Oss
Northern Ireland - Premiership
Standings >

16:00
FT Linfield
4 - 0
 (4 - 0)
Carrick Rangers

16:00
FT Ballymena United
0 - 1
 (0 - 1)
Crusaders
Poland - 1. Liga
Standings >

12:40
FT Katowice
2 - 2
 (2 - 0)
Tychy 71
Russia - FNL
Standings >

07:00
FT red cardSKA Khabarovsk
0 - 2
 (0 - 0)
Baltika

12:00
FT Yenisey
1 - 1
 (0 - 1)
Rotor Volgograd

13:00
FT Veles Moscow
3 - 1
 (1 - 0)
Krasnodar II

13:00
FT Dolgie Prudy
2 - 0
 (0 - 0)
Fakelred card

14:00
FT Spartak Moscow II
0 - 1
 (0 - 1)
Akron

15:00
FT Volgar Astrakhan
0 - 2
 (0 - 2)
Metallurg Lipetsk

15:00
FT Tekstilshchik
1 - 1
 (0 - 0)
Tom Tomsk

16:00
FT Spartak Vladikavkaz
1 - 0
 (0 - 0)
Orenburg

16:00
FT red cardUrozhay
0 - 2
 (0 - 0)
Neftekhimik

16:00
FT red cardTorpedo Moscow
1 - 1
 (0 - 0)
KAMAZred card
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >

16:00
FT Lugo
1 - 0
 (0 - 0)
Girona

16:00
FT Mirandes
3 - 3
 (1 - 2)
SD Eibar

18:15
FT Almeria
1 - 1
 (1 - 0)
Las Palmas

21:00
FT Real Oviedo
1 - 1
 (1 - 0)
Sporting Gijon
Sweden - Svenska Cupen

15:00
FT Viken
0 - 5
 (0 - 2)
Landskrona
Sweden - Div 1 Norra

13:00
FT Brommapojkarna
2 - 1
 (1 - 0)
Assyriska

13:00
FT Gefle
2 - 2
 (0 - 2)
Hammarby Talang

16:00
FT Sylvia
0 - 1
 (0 - 1)
IF Karlstad Fotboll

16:00
FT red cardHudiksvall
0 - 0
 (0 - 0)
Haninge

17:00
FT Täby
1 - 2
 (0 - 0)
Dalkurd
Sweden - Div 1 Sodra

13:00
FT Tvaaker
0 - 2
 (0 - 1)
Vänersborgs IF

13:00
FT Skövde AIK
1 - 0
 (1 - 0)
Lindome

14:00
FT Österlen
1 - 2
 (0 - 2)
Lund

14:00
FT IFK Malmö
0 - 0
 (0 - 0)
Qviding FIF

16:00
FT Linköping City
0 - 3
 (0 - 1)
Oskarshamns AIK

16:00
FT Torns
1 - 1
 (0 - 1)
Ljungskile

16:00
FT Atvidaberg
1 - 0
 (0 - 0)
Utsikten
Thailand - Thai League 2

12:00
FT Navy
0 - 0
 (0 - 0)
Kasetsart

13:00
FT Nakhon Pathom
1 - 4
 (0 - 3)
Rayong

13:30
FT Chiangmai
2 - 0
 (0 - 0)
Ayutthaya Unitedred card

14:00
FT Ranong United
1 - 1
 (0 - 1)
Sukhothai

14:00
FT Lampang
1 - 1
 (1 - 1)
Raj Pracha
Thailand - Thai League 1
Standings >

13:00
FT Pathum United
0 - 3
 (0 - 1)
BEC Tero Sasana

13:00
FT Nakhon Ratchasima
0 - 2
 (0 - 1)
Bangkok United

13:00
FT Nong Bua Pitchaya
1 - 2
 (0 - 1)
Chiangrai United

14:00
FT Muang Thong United
3 - 1
 (0 - 1)
Khon Kaen United
Uruguay - Primera División
Standings >

20:30
FT Rentistas
0 - 1
 (0 - 1)
Penarol

22:45
FT Mvo Wanderers
0 - 1
 (0 - 1)
Torque
USA - USL Pro

01:05
FT New Mexico United
1 - 1
 (1 - 1)
Rio Grande Valley

01:05
FT Charlotte Independence
2 - 1
 (0 - 1)
New York RB II

01:35
FT Louisville City
4 - 3
 (2 - 1)
Sporting Kansas City II

02:05
FT Tulsa Roughnecks
1 - 2
 (1 - 2)
El Paso Locomotive

04:05
FT Tacoma Defiance
4 - 1
 (0 - 0)
Orange County
USA - Major League Soccer

00:07
FT New York RB
1 - 0
 (1 - 0)
Inter Miami

02:07
FT Cincinnati
1 - 2
 (0 - 1)
Philadelphia Union

03:07
FT Seattle Sounders
4 - 1
 (2 - 1)
Vancouver Whitecaps
Venezuela - Primera Division
Standings >

00:15
FT Carabobo
2 - 0
 (1 - 0)
Yaracuyanos

02:30
FT Estudiantes Merida
0 - 2
 (0 - 1)
Deportivo Tachira
Wales - Premier League

13:45
FT red cardConnah's Quay
0 - 1
 (0 - 0)
The New Saintsred card

15:30
FT Cardiff MU
0 - 2
 (0 - 0)
Haverfordwest County

15:30
FT Bala Town
1 - 1
 (1 - 0)
Cefn Druids

15:30
FT Aberystwyth Town
0 - 1
 (0 - 1)
Caernarfon Town

15:30
FT Flint Town United
3 - 2
 (2 - 1)
Barry Town United

15:30
FT Newtown
3 - 1
 (2 - 0)
Penybont