UEFA Women Euro Championship 2017
17:00 FT Iceland (w)
1 - 2
 (1 - 1)
Switzerland (w)
19:45 FT France (w)
1 - 1
 (0 - 1)
Austria (w)
Argentina - Primera B - Nacional

19:35
FT Club Atletico Los Andes
2 - 0
 (0 - 0)
Crucero Del Norte

23:00
FT CD Santamarina Tandil
5 - 0
 (3 - 0)
Club Villa Dalmine

00:00
FT Boca Unidos
0 - 2
 (0 - 1)
CA Brown de Adrogue
Australia - Victorian Premier League

06:00
FT Avondale Heights SC
1 - 3
 (0 - 0)
Bentleigh Greens
06:00 FT North Geelong Warriors
1 - 5
 (1 - 3)
Green Gully

10:00
FT Hume City
1 - 2
 (0 - 2)
South Melbourne
Austria - tipico Bundesliga
Standings >

15:00
FT red cardSK Rapid Wien
2 - 2
 (1 - 0)
SV Mattersburg

17:30
FT LASK
3 - 0
 (2 - 0)
FC Admira Wacker Mödling

17:30
FT Wolfsberger AC
0 - 2
 (0 - 1)
RB Salzburg
Austria - 3. Liga

16:00
FT SCR Altach II
2 - 3
 (1 - 1)
VfB Hohenems

17:00
FT FC Dornbirn
1 - 1
 (0 - 1)
SV Worglred card

17:00
FT FC Hard
1 - 1
 (0 - 0)
FC Alberschwende

17:00
FT FC Pinzgau Saalfelden
1 - 3
 (0 - 2)
SV Grödig

17:00
FT USK Anif
5 - 1
 (3 - 1)
SV Seekirchen
17:00 FT Sturm Graz II
1 - 0
 (1 - 0)
Lafnitz

18:00
FT SV Wals-Grünau
1 - 0
 (0 - 0)
TSV St. Johannred card
18:00 FT TUS Bad Gleichenberg
3 - 4
 (2 - 1)
SPG Pasching/LASK Juniors
Bosnia - Premijer Liga
Standings >
16:00 FT Radnik Bijeljina
0 - 0
 (0 - 0)
FK Krupa

16:30
FT Doboj Kakanj
1 - 0
 (1 - 0)
NK Vitez
Brazil - Serie A
Standings >

20:00
FT Vitoria BA
1 - 2
 (0 - 1)
Chapecoense SC

23:00
FT Flamengo RJ
2 - 1
 (1 - 0)
Coritiba PR
Brazil - Serie B
Standings >

20:30
FT Londrina PR
0 - 0
 (0 - 0)
Nautico PE

20:30
FT red cardVila Nova GO
2 - 1
 (0 - 0)
Internacional RS

20:30
FT Criciuma SC
2 - 1
 (1 - 0)
ABC RN

23:00
FT CRB AL
1 - 1
 (0 - 0)
Guarani SP

23:00
FT red cardBrasil de Pelotas RS
2 - 1
 (1 - 0)
Paysandu PA

23:00
FT Oeste SP
3 - 0
 (2 - 0)
Juventude RS
Bulgaria - A PFG
Standings >

16:45
FT FC Pirin Blagoevgrad
0 - 1
 (0 - 0)
FK Septemvri Sofia

19:00
FT red cardCSKA Sofia
0 - 1
 (0 - 0)
Ludogorets Razgrad
Chile - Cup

17:00
FT Everton de Vina del Mar
1 - 1
 (1 - 1)
Coquimbo Unido

20:00
FT red cardDeportes Temuco
2 - 0
 (1 - 0)
Puerto Monttred card

20:00
AP Union Espanola
0 - 1
 (0 - 0)
Union San Felipe*

20:00
FT Huachipato
4 - 0
 (2 - 0)
Deportes Valdivia

21:00
FT CD O`Higgins
1 - 3
 (0 - 1)
Santiago Morning

22:00
FT San Luis de Quillota
2 - 0
 (1 - 0)
Deportes Copiapored card

23:00
FT Universidad de Chile
2 - 0
 (1 - 0)
Nublense

23:00
FT Curico Unido
1 - 0
 (0 - 0)
Dep. Magallanes

23:30
FT red cardUniversidad de Concepción
0 - 2
 (0 - 1)
CDSC Iberia

01:00
FT Audax Italiano La Florida
4 - 1
 (2 - 0)
CSD Barnechea
China - Super League
Standings >

12:35
FT Guizhou Hengfeng Zhicheng
4 - 3
 (3 - 1)
Hebei China Fortune
12:35 FT Chongqing Dangdai Lifan
2 - 1
 (2 - 0)
Tianjin TEDA
12:35 FT Jiangsu Suning
4 - 0
 (1 - 0)
Liaoning Whowin

12:35
FT Shandong Luneng Taishan FC
3 - 2
 (1 - 0)
FC Changchun Yatai
Colombia - Primera A
21:15 FT Atletico Huila
0 - 2
 (0 - 1)
Independiente Santa Fered card

01:40
FT Cortulua
2 - 1
 (2 - 0)
Deportivo Cali
01:45 FT Once Caldas S. A.
0 - 0
 (0 - 0)
Independiente Medellin
Colombia - Primera B

21:00
FT red cardBarranquilla FC
0 - 1
 (0 - 0)
Valledupar FC

21:15
FT Leones FC
0 - 2
 (0 - 1)
Unión Magdalena Santa Marta
23:30 FT Deportes Quindio
2 - 1
 (2 - 1)
Orsomarso
Croatia - 1st League
Standings >
18:00 FT NK Slaven Belupo
1 - 0
 (0 - 0)
NK Lokomotiva Zagreb

20:00
FT HNK Rijeka
4 - 1
 (2 - 0)
NK Rudes
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >

15:00
FT Randers FC
0 - 3
 (0 - 1)
FC Copenhagen
Estonia - Esi Liiga
17:00 FT FC Infonet II
0 - 2
 (0 - 0)
Rakvere JK Tarvas
Finland - Veikkausliga
Standings >

14:00
FT IFK Mariehamn
1 - 1
 (0 - 1)
Hifk

15:00
FT FC Inter Turku
1 - 1
 (0 - 0)
FC Ilves

15:00
FT Kuopio PS
2 - 2
 (0 - 0)
FC Lahti
Finland - Ykkonen
Standings >

15:00
FT IF Gnistan
1 - 2
 (1 - 1)
EIF

15:00
FT FF Jaro
0 - 2
 (0 - 2)
TPS Turku

15:00
FT OPS
3 - 3
 (2 - 2)
FC Haka Valkeakoski
Germany - 3. Liga
Standings >

13:00
FT Fortuna Köln
1 - 0
 (0 - 0)
VfR Aalen

13:00
FT Sportfreunde Lotte
0 - 2
 (0 - 1)
Hansa Rostock
13:00 FT Werder Bremen II
3 - 0
 (0 - 0)
SpVgg Unterhaching

13:00
FT Rot Weiss Erfurt
1 - 1
 (1 - 1)
SC Preußen Münster

13:00
FT SV Meppen
2 - 2
 (1 - 0)
FC Kickers Würzburg

13:00
FT SV Wehen Wiesbaden
1 - 0
 (1 - 0)
Carl Zeiss Jena

13:00
FT Hallescher FC
4 - 4
 (1 - 3)
SC Paderborn 07
Germany - Regionalliga Bayern
Standings >

13:00
FT TSV 1860 Rosenheim
1 - 1
 (1 - 0)
1. FC Nürnberg II
Hungary - NB I
Standings >

17:00
FT Mezokovesd Zsory
3 - 2
 (0 - 0)
Paksi FCred card

17:00
FT Diosgyori Vtk
2 - 2
 (1 - 0)
Budapest Honved FCred card
19:30 FT Szombathelyi Haladas FC
1 - 0
 (1 - 0)
Debreceni VSC
Iceland - Urvalsdeild
Standings >

15:00
FT FH Hafnarfjordur
2 - 0
 (2 - 0)
IA Akranes
International - Club Friendlies
13:00 FT Rot Weiss Essen
0 - 3
 (0 - 1)
TSV Steinbach

13:00
FT Wiedenbrück
3 - 0
 (1 - 0)
Hessen Kassel
13:00 FT BSG Chemie Leipzig
2 - 1
 (0 - 0)
Tennis Borussia Berlin
13:00 FT BFC Dynamo
6 - 0
 (5 - 0)
FC Hertha 03 Z.

13:30
FT ADO Den Haag
1 - 0
 (0 - 0)
De Graafschap

13:30
FT Liverpool FC
2 - 1
 (2 - 1)
Leicester City
14:00 FT VV Nooit Gedacht
0 - 6
 (0 - 2)
FC Den Bosch

14:00
FT FC St Johnstone
1 - 0
 (1 - 0)
Hartlepool United
14:00 FT Go Ahead Eagles
0 - 2
 (0 - 0)
Excelsior Rotterdam
14:00 FT FC Ingolstadt 04
2 - 0
 (0 - 0)
FC Nantes
14:00 FT Achilles 29
4 - 1
 (2 - 0)
Jong Vitesse

14:00
FT FC St. Pauli
2 - 1
 (1 - 0)
Werder Bremen
14:30 FT Newton AFC
3 - 2
 (2 - 1)
Market Drayton Town

14:30
FT Aberystwyth Town
4 - 1
 (2 - 0)
Haverfordwest County

14:30
FT Borussia Mönchengladbach II
1 - 1
 (1 - 1)
FSV Mainz 05 II

14:30
FT SV Darmstadt 98
2 - 2
 (1 - 1)
Fulham FC

15:00
FT Barnet FC
1 - 0
 (1 - 0)
Millwall FC

15:00
FT Notts County
1 - 2
 (1 - 0)
Wigan Athletic

15:00
FT Boreham Wood
0 - 2
 (0 - 1)
Luton Town

15:00
FT 1. FC Heidenheim
2 - 1
 (1 - 1)
VfB Stuttgart

15:00
FT Bury FC
1 - 1
 (0 - 1)
Crewe Alexandra FC
15:00 FT Crusaders FC
5 - 0
 (3 - 0)
Institute FC

15:00
FT Mansfield Town
0 - 4
 (0 - 1)
Nottingham Forest

15:00
FT Shrewsbury Town
2 - 0
 (2 - 0)
Wolverhampton Wanderers FC

15:00
FT Gillingham FC
2 - 1
 (0 - 0)
Ipswich Town

15:00
FT Limavady United
1 - 0
 (0 - 0)
Coleraine FC

15:00
FT Preston North End FC
1 - 1
 (1 - 1)
Newcastle United

15:00
FT Barnsley FC
0 - 1
 (0 - 0)
Huddersfield Town

15:00
FT Ballinamallard United FC
1 - 2
 (0 - 2)
Loughgall

15:00
FT Dynamo Dresden
3 - 4
 (2 - 4)
VfL Wolfsburg

15:00
FT KRC Genk
1 - 1
 (0 - 1)
Everton FC

15:00
FT Bradford City
2 - 3
 (0 - 3)
Sunderland AFC
15:00 FT Rochdale AFC
2 - 0
 (0 - 0)
Middlesbrough FC

15:00
FT Dartford FC
1 - 1
 (1 - 0)
Cambridge United FC
15:00 FT KV Oostende
0 - 0
 (0 - 0)
Lille OSC

15:00
FT Halifax Town
0 - 0
 (0 - 0)
Carlisle United

15:00
FT Havant & Waterlooville
2 - 5
 (1 - 1)
Sutton United
15:00 FT Guiseley AFC
0 - 1
 (0 - 1)
Doncaster Rovers

15:00
FT Fleetwood Town
2 - 0
 (1 - 0)
Bolton Wanderers

15:00
FT Kidderminster Harriers
0 - 1
 (1 - 0)
Burnley FC

15:00
FT Brentford FC
2 - 2
 (1 - 0)
Southampton FC

15:00
FT Tamworth FC
1 - 1
 (1 - 0)
Solihull Moors
15:00 FT TUS Haltern
7 - 0
 (4 - 0)
SC Hassel

15:00
FT Crawley Town
0 - 6
 (0 - 4)
Brighton & Hove Albion FC

15:00
FT Watford FC
1 - 0
 (0 - 0)
SD Eibar

15:00
FT Ebbsfleet United
1 - 1
 (0 - 0)
Southend United

15:00
FT Chester FC
1 - 2
 (0 - 1)
Walsall FC

15:00
FT Oxford
0 - 2
 (0 - 2)
Birmingham City

15:00
FT Accrington Stanley
2 - 2
 (1 - 0)
Oldham Athletic
15:00 FT Portsmouth FC
1 - 2
 (0 - 1)
Bournemouth AFC

15:00
FT Braintree Town
0 - 3
 (0 - 1)
Colchester United FC
15:00 FT Weston Super Mare FC
2 - 1
 (2 - 0)
Cheltenham Town
15:00 FT Hastings Utd
4 - 0
 (1 - 0)
Kingstonian FC

15:00
FT Glasgow Rangers
1 - 1
 (0 - 0)
Olympique Marseille

15:00
FT Welling United
1 - 3
 (0 - 2)
Bromley FC

15:00
FT Forest Green Rovers
2 - 0
 (1 - 0)
Bristol Rovers

15:00
FT Stockport County
5 - 2
 (1 - 2)
Macclesfield Town

15:00
FT Aldershot Town
2 - 2
 (1 - 0)
Wycombe Wanderers

15:00
FT Dundela
2 - 1
 (2 - 1)
Glentoran FC

15:00
FT 1. FC Kaiserslautern
0 - 2
 (0 - 2)
Derby County

15:30
FT FK Teplice
2 - 1
 (1 - 0)
FK Viktoria Zizkov
15:30 FT KFCO Beerschot Wilrijk
2 - 3
 (0 - 1)
Kaa Gent

15:45
FT Standard Lüttich
1 - 1
 (1 - 1)
FC Metzred card
15:45 FT St. Truidense VV
1 - 1
 (0 - 0)
Royal Antwerp FC

16:00
FT NAC Breda
2 - 1
 (1 - 1)
RKC Waalwijk

16:00
FT FC Groningen
2 - 2
 (2 - 0)
Granada CF

16:00
FT SC Freiburg
1 - 0
 (1 - 0)
Feyenoord Rotterdam
16:00 FT Brescia Calcio
2 - 2
 (0 - 0)
Cagliari Calcio

16:00
FT SFC Opava
1 - 1
 (0 - 0)
FC Fastav Zlin

16:00
FT Bologna FC
3 - 0
 (2 - 0)
FC Südtirol

16:00
FT MFK Karvina
3 - 1
 (2 - 0)
Ruch Chorzow
16:00 FT SS Lazio Roma
2 - 0
 (1 - 0)
Spal 2013

16:00
FT UTA Arad
3 - 0
 (1 - 0)
Szeged 2011

16:00
FT Amiens SC
0 - 1
 (0 - 1)
Stoke City

16:00
FT FC Chambly
0 - 2
 (0 - 2)
USL Dunkerque

16:30
FT ACF Fiorentina
1 - 1
 (0 - 1)
AS Bari
16:30 FT UC Sampdoria
1 - 0
 (1 - 0)
AC Feralpi Salo

17:00
FT VfL Bochum
2 - 2
 (1 - 0)
Borussia Dortmund

17:00
FT TSV Marl-Huels
3 - 1
 (2 - 1)
SPVGG Erkenschwickred card
17:00 FT 1. FC Slovacko
0 - 1
 (0 - 1)
Kardemir Karabükspor
17:00 FT Sporting de Espinho
0 - 3
 (0 - 2)
FC Pacos Ferreira
17:00 FT Les Herbiers VF
0 - 0
 (0 - 0)
Stade Laval

17:00
FT Portimonense SC
3 - 2
 (0 - 1)
Sporting Farense
17:00 FT FC Eindhoven
2 - 3
 (1 - 2)
Roda JC Kerkrade
17:00 FT F91 Dudelange
4 - 3
 (2 - 1)
CS Sedan Ardennes
17:30 FT Dijon FCO
0 - 2
 (0 - 1)
Bourg En Bresse Peronnas

17:30
FT Stevenage FC
1 - 3
 (1 - 1)
Charlton Athletic
17:30 FT Rayo Vallecano
0 - 0
 (0 - 0)
Extremadura Union Deportiva

17:30
FT Real Sociedad
1 - 1
 (0 - 1)
AS Saint-Étienne
17:30 FT HNK Gorica
2 - 2
 (1 - 2)
NK Vinogradar
18:00 FT SD Zamudio
0 - 4
 (0 - 1)
Barakaldo CF
18:00 FT CA Osasuna
2 - 0
 (1 - 0)
Burgos CF

18:00
FT Toulouse FC
1 - 1
 (0 - 0)
HSC Montpellier
18:00 FT Desportivo Chaves
2 - 0
 (0 - 0)
CD Aves

18:00
FT Levante UD
0 - 1
 (0 - 0)
UD Almeria

18:00
FT Athletic Bilbao
1 - 2
 (1 - 1)
Real Valladolid

18:30
FT Rio Ave FC
0 - 1
 (0 - 1)
SCO Angers
18:30 FT Bergantinos CF
1 - 6
 (1 - 2)
Deportivo La Coruna

18:30
FT FC Asco
0 - 1
 (0 - 1)
CF Reus Deportiu

18:30
FT CD Alaves
1 - 0
 (0 - 0)
UD Logrones
18:30 FT Elche CF
1 - 0
 (0 - 0)
Crevillente Deportivo

18:30
FT Real Oviedo
1 - 0
 (0 - 0)
CD Lugo

19:00
FT Gimnastic de Tarragona
2 - 0
 (1 - 0)
Villarreal CF
19:00 FT Fuenlabrada CF
0 - 1
 (0 - 1)
CD Leganes
19:00 FT Ontinyent CF
1 - 4
 (1 - 2)
Atletico Saguntino
19:30 FT Sporting CP
2 - 1
 (2 - 0)
AS Monaco

20:00
FT CS Maritimo
1 - 1
 (0 - 1)
Union Deportiva Las Palmas

20:00
FT Vitoria Setubal
0 - 0
 (0 - 0)
Sheffield Wednesday

20:30
FT Benfica Lisbon
0 - 1
 (0 - 0)
Hull Cityred card

21:00
FT SSC Napoli
1 - 1
 (0 - 1)
AC Chievo Verona

23:15
FT New York Cosmos
2 - 0
 (0 - 0)
Valencia CF
Ireland - Airtricity League
Standings >

18:30
FT Limerick 37 FC
0 - 0
 (0 - 0)
Sligo Rovers FCred card
Japan - J League
Standings >

11:00
FT Cerezo Osaka
4 - 2
 (4 - 2)
Urawa Red Diamonds
Japan - J-League Division 2

10:00
FT red cardFC Gifu
0 - 2
 (0 - 2)
Machida Zelvia
Korea - K-League
11:00 FT Ulsan Hyundai FC
1 - 1
 (1 - 1)
Incheon United FC
Korea - K League Challenge
09:00 FT Ansan Greeners FC
2 - 1
 (0 - 1)
Daejeon Citizen FC
Mexico - Primera Division
Standings >
23:00 FT Club América
0 - 1
 (0 - 0)
Gallos Blancos de Queretaro
23:00 FT Lobos B.U.A.P.
2 - 2
 (2 - 2)
Santos Laguna

01:00
FT UANL Tigres
5 - 0
 (3 - 0)
Puebla FCred card
01:06 FT red cardClub Leon
0 - 3
 (0 - 1)
Atlas de Guadalajara
03:06 FT Guadalajara Chivas
0 - 0
 (0 - 0)
Deportivo Tolucared card
Norway - OBOS-ligaen
Standings >

17:00
FT Bodo/Glimt
3 - 3
 (1 - 1)
Ranheim IL
Paraguay - Primera Division

20:00
FT Sol de America
0 - 3
 (0 - 1)
Olimpia Asuncion
22:10 FT Club Libertad Asuncion
0 - 0
 (0 - 0)
Rubio Nu
Peru - Primera Division

18:30
FT Union Comercio
3 - 1
 (1 - 0)
Inti Gas Deportes

21:00
FT CC Deportivo Municipal
1 - 0
 (0 - 0)
Universidad San Martinred card
02:00 FT Academia Cantolao
1 - 1
 (1 - 0)
Sporting Cristalred card
Poland - Cup
15:00 AP MKS Swit Nowy Dwor Mazowiecki *
2 - 2
 (1 - 2)
Olimpia Grudziadz
15:00 FT Legionovia Legio.
1 - 4
 (0 - 1)
Chojnice
16:00 FT MKS Kluczbork
0 - 3
 (0 - 2)
Chrobry Glogowred card

16:00
FT Chelmianka Chelm
0 - 3
 (0 - 0)
Zaglebie Sosnowiec SA
16:00 AP KS Wisla Pulawy *
2 - 2
 (1 - 0)
Pogon Siedlce
16:00 FT HKS Ruch Zdzieszowice
2 - 1
 (0 - 1)
Gryf Wejherowo
16:00 AP red cardRKS Radomiak 1910 SA Radom
1 - 1
 (0 - 1)
Podbeskidzie Bielsko Biala *

16:00
FT MKS Puszcza Niepolomice
0 - 1
 (0 - 1)
GKS Tychy 71
16:00 FT Blekitni Stargard S.
1 - 2
 (0 - 2)
Bytovia Bytow
16:00 FT ZKS Stal Rzeszow
1 - 3
 (0 - 2)
Aspn Miedz Legnica
16:00 FT Siarka Tarnobrzeg
1 - 0
 (1 - 0)
GKS Katowice
16:00 FT Kszo Ssa Ostrowiec Sw.
0 - 1
 (0 - 0)
FKS Stal Mielec
18:00 FT PGE Gks Belchatow
2 - 1
 (0 - 0)
Wigry Suwalki
Poland - Ekstraklasa
Standings >

14:30
FT GKS Piast Gliwice
1 - 2
 (0 - 0)
Pogon Szczecin

17:00
FT Lechia Gdansk
0 - 1
 (0 - 0)
KS Cracovia

19:30
FT Legia Warszawa
1 - 1
 (0 - 0)
Korona Kielce SA
Romania - Divizia A
Standings >

16:30
FT CS Universitatea Craiova
1 - 1
 (1 - 1)
CS Concordia Chiajna

19:00
FT CFR Cluj
2 - 0
 (1 - 0)
FC Viitorul Constanta
Russia - Premier League
Standings >

15:30
FT Zenit St. Petersburg
2 - 1
 (0 - 1)
FC Rubin Kazan

18:00
FT FC Krasnodar
2 - 0
 (0 - 0)
FK Tosno
Russia - First Division
Standings >
11:00 FT Dinamo St P.burg
2 - 0
 (1 - 0)
Fakel Worenesch
11:00 FT FC Sibir Novosibirsk
0 - 1
 (0 - 0)
FK Yenisey Krasnoyarsk
12:00 FT FK Tyumen
2 - 2
 (0 - 0)
FC Zenit St Petersburg II
13:00 FT FC Tom Tomsk
1 - 2
 (0 - 1)
Volga Olimpiets
14:00 FT FK Khimki
2 - 0
 (1 - 0)
FC Luch-Energiya Vladivostok
14:00 FT FK Tambov
3 - 0
 (2 - 0)
Spartak 2
14:00 FT FC Shinnik Yaroslavl
3 - 1
 (2 - 1)
FC Rotor Volgograd

15:00
FT FC Gazovik Orenburg
0 - 1
 (0 - 0)
FC Baltika Kaliningrad
16:00 FT FC Kryliya Sovetov Samara
1 - 0
 (1 - 0)
FC Avangard Kursk
16:00 FT FC Volgar-Gazprom Astrahan
3 - 0
 (1 - 0)
FC Kuban Krasnodarred card
Scotland - League Cup

15:00
FT Forfar Athletic
1 - 3
 (0 - 2)
Stirling Albion

15:00
FT Motherwell FC
4 - 0
 (2 - 0)
Greenock Morton FCred card

15:00
FT Dundee FC
2 - 0
 (1 - 0)
Buckie Thistle FC

15:00
FT Clyde FC
2 - 1
 (0 - 1)
Dumbarton FC
15:00 FT Inverness Caledonian Thistle
0 - 2
 (0 - 2)
Falkirk FC

15:00
FT Arbroath FC
4 - 0
 (1 - 0)
Montrose FC

15:00
FT Livingston FC
2 - 0
 (1 - 0)
Airdrieonians

15:00
FT Hamilton Academical
1 - 1
 (0 - 0)
Queen of The South FC

15:00
FT Queens Park FC
3 - 0
 (1 - 0)
Edinburgh City
15:00 FT East Kilbride
2 - 5
 (0 - 2)
Albion Rovers FC

15:00
FT Annan Athletic
0 - 2
 (0 - 1)
Kilmarnock FC

15:00
FT Dunfermline Athletic
5 - 1
 (3 - 0)
Peterhead FC

15:00
FT Heart of Midlothian
3 - 0
 (1 - 0)
East Fife FC

15:00
FT red cardPartick Thistle
5 - 0
 (4 - 0)
FC St Mirren
Serbia - Super Liga
Standings >
18:00 FT Partizan Belgrad
6 - 1
 (4 - 0)
Macva Sabac

19:00
FT FK Vozdovac
0 - 0
 (0 - 0)
FK Radnik Surdulica

19:00
FT FK Mladost Lucani
1 - 1
 (1 - 1)
FK Zemun
19:00 FT FK Spartak Subotica
2 - 1
 (1 - 0)
FK Backa BP

19:00
FT FK Javor
1 - 0
 (1 - 0)
FK Borac Cacak
19:00 FT FK Napredak
2 - 2
 (1 - 0)
FK Rad Belgrade
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

17:30
FT FC Nitra
1 - 0
 (1 - 0)
MSK Zilina
18:00 FT FC Spartak Trnava
1 - 0
 (1 - 0)
MFK Zemplin Michalovce
19:30 FT DAC 1904 Dunajska Streda
1 - 0
 (1 - 0)
ZP Sport Podbrezova
Slovenia - Prva Liga
Standings >
15:50 FT NK Triglav
2 - 3
 (0 - 0)
NK Maribor
19:00 FT NK Rudar Velenje
3 - 1
 (1 - 0)
NK Ankaran
Sweden - Allsvenskan
Standings >

15:00
FT Malmö FF
2 - 0
 (0 - 0)
Jönköpings Södra

15:00
FT red cardHalmstads BK
2 - 2
 (2 - 2)
GIF Sundsvall

17:00
FT IK Sirius FK
2 - 2
 (0 - 1)
BK Häckenred card
Sweden - Superettan
Standings >

15:00
FT red cardNorrby IF
0 - 3
 (0 - 1)
Falkenbergs FF

15:00
FT Aatvidaberg FF
0 - 5
 (0 - 3)
IF Brommapojkarna

15:00
FT Varbergs Bois
2 - 0
 (0 - 0)
Gefle IF

15:00
FT Degerfors IF
2 - 3
 (2 - 0)
Trelleborgs FF

17:00
FT Helsingborgs IF
1 - 0
 (0 - 0)
Örgryte IS
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

18:00
FT FC Lausanne-Sport
3 - 3
 (1 - 2)
FC St. Gallen

18:00
FT Young Boys Bern
2 - 0
 (0 - 0)
FC Basel
Switzerland - Challenge League
Standings >

18:00
FT Servette Geneva FC
2 - 2
 (2 - 1)
FC Chiasso

18:00
FT FC Winterthur
1 - 3
 (1 - 1)
FC Wohlen
Ukraine - Vyscha Liga
Standings >

15:00
FT Chernomorets Odessa
0 - 1
 (0 - 0)
Stal Dneprodzerzhinsk

15:00
FT Veres Rivne
0 - 0
 (0 - 0)
PFC Oleksandria

17:30
FT FC Shakhtar Donetsk
0 - 1
 (0 - 0)
FC Dynamo Kiev
USA - Major League Soccer
Standings >

19:00
FT red cardNew York City FC
2 - 1
 (0 - 0)
Chicago Fire

21:00
FT NSC Minnesota Stars
0 - 3
 (0 - 1)
NY Red Bulls

00:00
FT Toronto FC
1 - 1
 (1 - 0)
Colorado Rapids

00:10
FT Washington DC Utd
1 - 3
 (0 - 3)
Houston Dynamo

00:30
FT New England Revolution
4 - 3
 (2 - 1)
LA Galaxy

00:30
FT Montreal Impact
1 - 2
 (1 - 0)
FC Dallas

00:30
FT Columbus Crew
1 - 0
 (0 - 0)
Philadelphia Union

03:00
FT Real Salt Lake
1 - 1
 (1 - 0)
Sporting Kansas City
Venezuela - Liga Movistar

21:00
FT Deportivo Lara
0 - 0
 (0 - 0)
Mineros De Guayana
21:00 FT Monagas SC
1 - 0
 (1 - 0)
Aragua FC
23:15 FT Dep. La Guaira
2 - 0
 (0 - 0)
Caracas FC