Germany - Bundesliga
Standings >
14:30 FT SC Freiburg
2 - 1
 (1 - 0)
Bayer 04 Leverkusen
16:30 FT FC Schalke 04
1 - 1
 (0 - 1)
RB Leipzig
Italy - Serie A
Standings >
11:30 FT US Sassuolo Calcio
2 - 2
 (0 - 0)
SSC Napoli
14:00 FT AC Milan
1 - 2
 (0 - 1)
Empoli FC
14:00 FT UC Sampdoria
1 - 2
 (1 - 0)
FC Crotone
14:00 FT SS Lazio Roma
6 - 2
 (5 - 0)
US Palermo
14:00 FT AC Chievo Verona
1 - 3
 (0 - 0)
Turin FC
14:00 FT Udinese Calcio
2 - 1
 (0 - 0)
Cagliari Calcio
19:45 FT Juventus Turin
4 - 0
 (3 - 0)
Genoa FC
Spain - LaLiga Santander
Standings >
11:00 FT Real Sociedad
1 - 0
 (1 - 0)
Deportivo La Coruna
15:15 FT RC Celta De Vigo
0 - 1
 (0 - 0)
Betis Sevilla
17:30 FT red cardUnion Deportiva Las Palmas
1 - 1
 (1 - 0)
CD Alaves
19:45 FT red cardReal Madrid
2 - 3
 (1 - 1)
FC Barcelona
England - FA Cup
15:00 AET Arsenal FC
2 - 1
 (0 - 0)
Manchester City
England - Premier League
Standings >
14:15 FT Burnley FC
0 - 2
 (0 - 2)
Manchester United
16:30 FT Liverpool FC
1 - 2
 (1 - 1)
Crystal Palace
France - Ligue 1
Standings >
14:00 FT Toulouse FC
1 - 1
 (0 - 0)
OGC Nice
16:00 FT AS Saint-Étienne
1 - 1
 (1 - 1)
FC Stade Rennes
20:15 FT Olympique Lyon
1 - 2
 (0 - 2)
AS Monaco
Turkey - Super Lig
Standings >
11:30 FT Akhisar Belediye GS
5 - 1
 (4 - 1)
Bursaspor
17:00 FT Galatasaray
0 - 1
 (0 - 0)
Fenerbahce
Argentina - Primera Division
Standings >
19:15 FT Estudiantes De La Plata
1 - 1
 (0 - 0)
CA Huracan
20:15 FT Atletico Rafaela
0 - 0
 (0 - 0)
Boca Juniors
21:00 FT red cardSan Martin de San Juan
2 - 1
 (0 - 0)
CA Belgrano
22:15 FT River Plate
1 - 1
 (0 - 0)
CA Sarmiento
23:30 FT CA Talleres
1 - 0
 (0 - 0)
Godoy Cruz A.T.
00:15 FT Arsenal de Sarandi
0 - 2
 (0 - 2)
CA Independiente
Argentina - Primera B - Nacional
16:05 FT red cardCA Brown de Adrogue
1 - 2
 (0 - 0)
Nueva Chicago
17:15 FT Club Atletico Parana
0 - 1
 (0 - 0)
Argentinos Juniorsred card
19:30 FT Club Almagro
1 - 1
 (1 - 1)
CSD Flandria
19:30 FT Club Villa Dalmine
1 - 3
 (0 - 1)
Instituto AC Cordoba
20:00 FT Ferro Carril Oeste
7 - 2
 (2 - 0)
Juventud Unida Gualeguaychured card
20:00 FT red cardGuillermo Brown
1 - 0
 (1 - 0)
Gimnasia Y Esgrima Jujuy
20:00 FT red cardBoca Unidos
1 - 1
 (1 - 0)
Independiente Rivadavia de Mendoza
21:00 FT Estudiantes San Luis
3 - 3
 (1 - 3)
San Martin de Tucuman
Armenia - Division 1
14:00 FT Shirak Gyumri FC
0 - 1
 (0 - 1)
Alashkertred card
Australia - Brisbane Premier League
07:30 FT Capalaba FC
1 - 2
 (0 - 0)
Rochedale Rovers
Austria - tipico Bundesliga
Standings >
15:30 FT SK Rapid Wien
0 - 2
 (0 - 1)
FK Austria Wien
Austria - 3. Liga
13:00 FT FC Kufstein
4 - 0
 (1 - 0)
SAK 1914 Salzburg
13:00 FT SV Worgl
3 - 0
 (1 - 0)
USC Eugendorf
Azerbaijan - Premier
14:00 FT Zira
2 - 2
 (1 - 1)
FK Neftchi Baku
14:00 FT Azal Baku
1 - 2
 (0 - 2)
FK Kapaz
14:00 FT FK Karabakh Agdam
2 - 1
 (1 - 0)
FK Sumgayit
Belarus - Prem. League
Standings >
15:00 FT FC Slavia Mozyr
2 - 2
 (2 - 1)
FC Minsk
17:00 FT FC Isloch
0 - 1
 (0 - 1)
FC Gomel
Bolivia - Primera Division
20:00 FT Sport Boys Warnes
3 - 4
 (0 - 1)
Blooming Santa Cruz
21:00 FT red cardBolivar
3 - 1
 (1 - 1)
San Jose Oruro
22:15 FT Oriente Petrolero
1 - 0
 (0 - 0)
Universitario de Sucrered card
Brazil - Catarinense
20:00 FT Figueirense FC
1 - 3
 (0 - 1)
Metropolitano SC
20:00 FT Almirante Barroso SC
2 - 1
 ()
Tubaraored card
23:00 FT Criciuma SC
1 - 0
 (0 - 0)
Chapecoense SC
23:00 FT Joinville SC
0 - 1
 (0 - 1)
Brusque SC
Brazil - Paulista A2
20:00 FT red cardMogi Mirim SP
1 - 2
 (0 - 1)
Rio Preto SPred card
20:00 FT Barretos SP
3 - 2
 (2 - 1)
Velo Clube SPred card
20:00 FT Capivariano SP
6 - 0
 (4 - 0)
Uniao Barbarense SP
20:00 FT Batatais FC SP
1 - 0
 (0 - 0)
Guarani SP
20:00 FT EC Agua Santa SP
4 - 1
 (4 - 1)
EC Taubate SP
20:00 FT Rio Claro SP
2 - 1
 (0 - 0)
Sertaozinho SPred card
20:00 FT Bragantino SP
3 - 1
 (2 - 1)
Atletico Votuporanguense SP
20:00 FT Sao Caetano SP
0 - 0
 (1 - 1)
Atletico Penapolense
20:00 FT Xv de Piracicaba
2 - 1
 (0 - 0)
Portuguesa SP
20:00 FT Oeste SP
1 - 2
 (0 - 0)
Juventus SP
Chile - Primera Division
Standings >
16:00 FT Palestino
3 - 2
 (2 - 0)
Cobresal
19:30 FT San Luis de Quillota
1 - 0
 (0 - 0)
Colo Colo
00:30 FT Huachipato
0 - 0
 (0 - 0)
Universidad de Concepción
China - Super League
Standings >
08:00 FT FC Changchun Yatai
1 - 0
 (0 - 0)
FC Henan Jianye
12:35 FT Shandong Luneng Taishan FC
1 - 1
 (0 - 1)
Chongqing Dangdai Lifan
China - Football League Divison 1
Standings >
09:30 FT Xinjiang Tianshan Leopard
1 - 0
 (1 - 0)
Dalian Transcendence
Colombia - Primera A
21:15 FT Atletico Huila
0 - 1
 (0 - 1)
Atlético Nacional Medellin
23:15 FT Cortulua
0 - 1
 (0 - 1)
America De Cali
23:30 FT red cardIndependiente Santa Fe
2 - 2
 (1 - 1)
Aguilas Pereira
01:30 FT Independiente Medellin
3 - 2
 (1 - 2)
Deportes Tolima
Croatia - 1st League
Standings >
14:00 FT NK Split
0 - 0
 (0 - 0)
NK Lokomotiva Zagreb
Czech Republic - Gambrinus Liga
Standings >
12:15 FT FK Baumit Jablonec
2 - 4
 (0 - 1)
1. FK Pribram
16:30 FT Sparta Prague
2 - 0
 (2 - 0)
Viktoria Pilsen
Czech Republic - 2.Liga
Standings >
16:00 FT FC Banik Ostrava
1 - 0
 (1 - 0)
Mas Taborsko
17:00 FT SFC Opava
2 - 1
 (0 - 0)
SK Dynamo Ceske Budejovice
Denmark - 2. Division
Standings >
12:45 FT BK Fremad Amager
2 - 3
 (2 - 1)
Vejle BK
12:45 FT Skive IK
2 - 1
 (1 - 0)
HB Köge
12:45 FT Vendsyssel FF
1 - 1
 (0 - 1)
Naestved BK
12:45 FT red cardFC Helsingor
3 - 0
 (1 - 0)
Hobro IK
12:45 FT FC Roskilde
1 - 2
 (1 - 1)
AB Gladsaxe
12:45 FT Nykobing FC
2 - 2
 (0 - 0)
FC Fredericia
Denmark - ALKA Superligaen
Standings >
12:00 FT Randers FC
4 - 0
 (3 - 0)
Odense BK
Ecuador - Campeonato Serie A
18:00 FT red cardCD Universidad Catolica
1 - 3
 (0 - 1)
CSD Macara
21:00 FT Delfin SC
3 - 3
 (1 - 1)
Club Sport Emelec
23:00 FT Barcelona Guayaquil
2 - 0
 (1 - 0)
Fuerza Amarilla S.c.
Egypt - Premier League
14:45 FT Talaea El Gaish
0 - 1
 (0 - 1)
Petrojet FC
14:45 FT Smouha SC
3 - 3
 (2 - 1)
Al Mokawloon Al-Arab
16:45 FT Enppi Club
0 - 0
 (0 - 0)
Ismaily SCred card
19:00 FT El-Entag El-Harby
2 - 2
 (0 - 1)
Al-Ittihad Al-Sakndary
England - Championship
Standings >
12:00 FT Aston Villa
1 - 0
 (0 - 0)
Birmingham City
Estonia - Esi Liiga
11:00 FT Tallinna FC Levadia II
3 - 1
 (0 - 0)
JK Welco Elekter
17:00 FT Rakvere JK Tarvas
3 - 4
 (1 - 2)
Maardu Starbunker
Finland - Veikkausliga
Standings >
15:00 FT JJK Jyväskylä
1 - 5
 (0 - 1)
HJK Helsinki
Germany - 2. Bundesliga
Standings >
12:30 FT FC Kickers Würzburg
1 - 1
 (1 - 0)
1. FC Nürnberg
12:30 FT SV Sandhausen
4 - 0
 (2 - 0)
Karlsruher SC
12:30 FT Braunschweig
2 - 0
 (0 - 0)
VfL Bochum
Germany - 3. Liga
Standings >
13:00 FT Rot Weiss Erfurt
0 - 0
 (0 - 0)
SC Preußen Münster
13:00 FT FSV Zwickau
2 - 1
 (2 - 0)
Fortuna Köln
Germany - Regionalliga Nord
Standings >
13:00 FT ETSV Weiche Flensburg
4 - 2
 (3 - 1)
VFV Hildesheim
13:00 FT TSV Havelse
0 - 1
 (0 - 0)
BSV Rehden
13:00 FT Eintracht Norderstedt
2 - 0
 (1 - 0)
FC Hansa Lüneburg
13:00 FT SV Eichede
1 - 3
 (0 - 0)
SV Drochtersen/Assel
14:00 FT VfB Oldenburg
2 - 0
 (0 - 0)
SV Meppen
Germany - Regionalliga Nordost
Standings >
12:00 FT FC Schönberg 95
1 - 1
 (0 - 1)
VFB Auerbach
12:30 FT FC Viktoria Berlin
3 - 2
 (1 - 0)
ZFC Meuselwitz
12:30 FT Wacker Nordhausen
2 - 1
 (0 - 1)
TSG Neustrelitz
12:30 FT Energie Cottbus
1 - 1
 (0 - 0)
Hertha BSC IIred card
12:30 FT BFC Dynamo
2 - 1
 (0 - 0)
SV Babelsberg
12:30 FT red cardFC Oberlausitz Neugersdorf
0 - 0
 (0 - 0)
FSV Union Fuerstenwalde
14:00 FT red cardLokomotive Leipzig
1 - 2
 (0 - 2)
Carl Zeiss Jena
Germany - Regionalliga Süd
Standings >
13:00 FT Offenbacher Kickers
2 - 2
 (0 - 2)
Hessen Kassel
13:00 FT TUS Koblenz
1 - 2
 (0 - 1)
SSV Ulm 1846
Germany - Regionalliga West
Standings >
14:30 FT FC Schalke 04 II
1 - 1
 (1 - 0)
Rodinghausen
14:30 FT RW Oberhausen
2 - 0
 (2 - 0)
Wuppertaler SV
Germany - Frauen Bundesliga
10:00 FT Borussia M´gladbach (w)
0 - 3
 (0 - 1)
USV Jena (w)
13:00 FT TSG 1899 Hoffenheim (w)
3 - 1
 (2 - 0)
Bayer Leverkusen (w)
13:00 FT SC Sand (w)
0 - 1
 (0 - 1)
SG Essen-Schönebeck (w)
13:00 FT FCR 2001 Duisburg (w)
0 - 1
 (0 - 0)
Bayern Munich (w)
13:00 FT Turbine Potsdam (w)
0 - 1
 (0 - 1)
SC Freiburg (w)
13:30 FT 1. FFC Frankfurt (w)
1 - 5
 (1 - 1)
VfL Wolfsburg (w)
Greece - Super League
Standings >
17:00 FT Olympiacos Piraeus
5 - 0
 (3 - 0)
PAS Giannina FC
17:00 FT Platanias FC
1 - 3
 (0 - 2)
PAOK Thessaloniki
17:00 FT Panathinaikos
1 - 0
 (0 - 0)
Atromitos Athensred card
17:00 FT GAS Veria FC
4 - 3
 (4 - 2)
Asteras Tripolis
17:00 FT Iraklis
2 - 1
 (0 - 1)
Panetolikos
17:00 FT red cardKassiopi
1 - 0
 (1 - 0)
Panionios
17:00 FT Levadiakos FC
0 - 2
 (0 - 0)
AEK Athens FC
17:00 FT Larissa
1 - 0
 (1 - 0)
Skoda Xanthi FC
Greece - Football League
13:00 FT Aris Thessaloniki FC
2 - 0
 (2 - 0)
Agrotikos Asteras FC
14:00 FT Trikala
5 - 0
 (4 - 0)
Aiginiakos FC
14:00 FT GS Apollon Smyrnis
4 - 0
 (2 - 0)
Kalloni Ael FC
14:00 FT Sparti
2 - 1
 (1 - 0)
Kallithea FC Athén
14:00 FT Paneleusiniakos
2 - 1
 (0 - 0)
Kissamikosred card
Hungary - NB II
14:00 FT Puskas Akademia
1 - 1
 (1 - 0)
Mosonmagyarovar
15:00 FT Szolnoki Mav FC
0 - 1
 (0 - 1)
BGSZ Siofok
16:00 FT Soroksar
0 - 1
 (0 - 0)
Nyiregyhaza Spartacus FC
16:00 FT Kozarmisleny SE
2 - 1
 (0 - 1)
Cegledi VSE
16:00 FT red cardBudaorsi SC
2 - 1
 (0 - 1)
Dorogi FC
16:00 FT Bekescsabai Elore SE
1 - 0
 (0 - 0)
Csakvari TK
17:00 FT Balmazujvaros Sport KFT
1 - 0
 (1 - 0)
Szeged 2011
17:00 FT Soproni VSE
0 - 0
 (0 - 0)
Dunakanyar Vac FC
Italy - Lega Pro
13:30 FT red cardSambenedettese
2 - 3
 (1 - 3)
Santarcangelo Calcio
13:30 FT US Siracusa
2 - 0
 (1 - 0)
Paganese Calcio 1926
13:30 FT US Casertana 1908
3 - 1
 (3 - 1)
Matera FC
13:30 FT Reggio Calabria
3 - 2
 (2 - 0)
Virtus Francavilla
13:30 FT Fondi Calcio
2 - 2
 (0 - 1)
US Foggia
13:30 FT Vibonese Calcio
2 - 1
 (0 - 1)
US Catanzarored card
13:30 FT SS Juve Stabia
2 - 1
 (1 - 0)
Fidelis Andria
13:30 FT US Lecce
0 - 1
 (0 - 0)
Messina
15:30 FT Maceratese
0 - 0
 (0 - 0)
Teramo Calcio
15:30 FT AC Feralpi Salo
4 - 4
 (1 - 3)
AC Reggiana 1919red card
15:30 FT red cardAS Gubbio 1910
0 - 0
 (0 - 0)
FBC Unione Venezia
15:30 FT Robur Siena
3 - 2
 (1 - 1)
Viterbese
15:30 FT AC Monopoli
3 - 0
 (1 - 0)
Calcio Catania
17:30 FT Nuova Cosenza Calcio
1 - 0
 (0 - 0)
Akragas
19:30 FT Forli
0 - 2
 (0 - 1)
Bassano Virtusred card
19:30 FT AC Mantova
1 - 1
 (1 - 1)
AC Lumezzane
19:30 FT Fano Calcio
0 - 0
 (0 - 0)
Modena FC
Japan - J-League Division 2
06:00 FT Fagiano Okayama
2 - 1
 (1 - 0)
Montedio Yamagata
06:00 FT Kamatamare Sanuki
1 - 3
 (0 - 2)
FC Gifu
09:00 FT Zweigen Kanazawa
0 - 2
 (0 - 0)
Roasso Kumamoto
Korea - K League Challenge
07:00 FT Gyeongnam FC
3 - 0
 (1 - 0)
Ansan Greeners FC
09:00 FT Seoul E-Land FC
0 - 0
 (0 - 0)
Suwon City FC
Macedonia - Prva Liga
Standings >
15:00 FT FK Sileks Kratovo
1 - 1
 (0 - 0)
Shkendija 79 Tetovo
15:00 FT FK Pelister Bitola
1 - 0
 (0 - 0)
Pobeda Junior
Mexico - Primera Division
Standings >
18:00 FT red cardUNAM Pumas
0 - 2
 (0 - 1)
Tiburones Rojos de Veracruz
01:00 FT Santos Laguna
2 - 1
 (0 - 0)
Club América
Netherlands - Eredivisie
Standings >
11:30 FT FC Utrecht
1 - 0
 (0 - 0)
Roda JC Kerkrade
13:30 FT Vitesse Arnhem
0 - 2
 (0 - 2)
Feyenoord Rotterdam
13:30 FT Sparta Rotterdam
0 - 1
 (0 - 1)
ADO Den Haag
15:45 FT PSV Eindhoven
1 - 0
 (1 - 0)
Ajax Amsterdam
Norway - OBOS-ligaen
Standings >
14:00 FT Fredrikstad FK
0 - 1
 (0 - 0)
Bodo/Glimt
14:00 FT Arendal FK
2 - 0
 (2 - 0)
Florö
14:30 FT Tromsdalen
1 - 2
 (0 - 1)
IK Start
17:00 FT Levanger
1 - 1
 (1 - 1)
Mjondalen
17:00 FT Jerv FK
0 - 1
 (0 - 0)
StrØmmen IF
17:00 FT Elverum
0 - 3
 (0 - 0)
Ullensaker/Kisa
17:00 FT Aasane Fotball
4 - 0
 (2 - 0)
Sandnes ULF
Norway - Tippeligaen
Standings >
17:00 FT Rosenborg BK
0 - 0
 (0 - 0)
Aalesunds FK
17:00 FT Tromso IL
0 - 3
 (0 - 3)
Stabaek Fotball
17:00 FT Valerenga IF
3 - 0
 (2 - 0)
Sogndal IL
17:00 FT Viking FK
3 - 0
 (1 - 0)
ODD Grenland
17:00 FT Sarpsborg
5 - 1
 (2 - 0)
Kristiansund BK
19:00 FT Lillestrom SK
0 - 2
 (0 - 0)
SK Brann
Paraguay - Primera Division
15:00 FT red cardOlimpia Asuncion
2 - 1
 (1 - 0)
Club Sportivo Luqueno
22:00 FT Nacional Asuncion
2 - 0
 (2 - 0)
Cerro Porteno
00:10 FT Sol de America
2 - 2
 (2 - 1)
Guarani CA
Portugal - Liga Z. Sagres
Standings >
16:00 FT FC Pacos Ferreira
3 - 1
 (1 - 0)
Sporting Braga
18:00 FT Vitória de Guimarães
2 - 0
 (1 - 0)
Boavista FC
20:15 FT FC Porto
0 - 0
 (0 - 0)
CD Feirense
Portugal - Segunda Liga
Standings >
11:15 FT Academico de Viseu FC
1 - 0
 (0 - 0)
Portimonense SC
16:00 FT CD Aves
2 - 0
 (0 - 0)
FC Famalicao
16:00 FT Gil Vicente FC
2 - 2
 (2 - 1)
CD Cova Piedade
16:00 FT red cardFC Vizela
0 - 1
 (0 - 0)
Fafered card
16:00 FT Leixoes SC
3 - 0
 (3 - 0)
SC Olhanense
16:00 FT Sporting Lisbon B
3 - 0
 (3 - 0)
Vitoria Guimaraes B
16:00 FT Varzim SC
0 - 4
 (0 - 1)
SC Covilha
16:00 FT SC Freamunde
1 - 2
 (0 - 1)
FC Penafiel
16:00 FT Benfica Lisbon B
2 - 1
 (0 - 1)
FC Porto Bred card
17:00 FT CD Santa Clara
0 - 0
 (0 - 0)
CF Uniaored card
Romania - Liga II
Standings >
09:00 FT FC Academica Clinceni
1 - 4
 (1 - 2)
FC Dunarea Calarasi
Russia - Premier League
Standings >
10:00 FT FC Tom Tomsk
1 - 2
 (1 - 1)
FC Gazovik Orenburg
12:30 FT FC Kryliya Sovetov Samara
0 - 0
 (0 - 0)
FC Rubin Kazan
15:00 FT FC Krasnodar
2 - 0
 (0 - 0)
Arsenal Tula
Russia - First Division
Standings >
09:00 FT FK Yenisey Krasnoyarsk
2 - 0
 (1 - 0)
FC Kuban Krasnodar
09:00 FT FC Luch-Energiya Vladivostok
1 - 1
 (0 - 1)
FK Tosno
11:00 FT red cardNeftek. Nizhnekamsk
0 - 1
 (0 - 0)
Spartak 2
12:00 FT FK Tyumen
3 - 1
 (0 - 1)
Fakel Worenesch
13:00 FT red cardFC Spartak Nalchik
0 - 1
 (0 - 0)
FK Tambovred card
13:00 FT FC Volgar-Gazprom Astrahan
0 - 0
 (0 - 0)
FC Ska-Energiya Khabarovsk
14:00 FT FC Shinnik Yaroslavl
1 - 0
 (0 - 0)
FC Sokol Saratov
14:00 FT FC Dinamo Moscow
2 - 1
 (1 - 1)
FC Mordovia Saransk
14:00 FT FC Baltika Kaliningrad
1 - 1
 (0 - 1)
FC Sibir Novosibirsk
17:00 FT FC Zenit St Petersburg II
1 - 3
 (1 - 0)
FK Khimki
Scotland - FA Cup
12:00 FT Celtic Glasgow
2 - 0
 (1 - 0)
Glasgow Rangers
Singapore - S. League
12:30 FT red cardTampines Rovers FC
1 - 0
 (0 - 0)
Young Lions
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >
14:20 FT Slovan Bratislava
0 - 1
 (0 - 0)
MSK Zilina
16:30 FT FK Senica
1 - 1
 (0 - 1)
ZP Sport Podbrezova
Slovenia - Prva Liga
Standings >
15:55 FT NK Krsko
0 - 1
 (0 - 1)
NK Olimpija Ljubljana
Spain - LaLiga 1|2|3
Standings >
11:00 FT Numancia CD
1 - 1
 (0 - 0)
Tenerife CD
15:00 FT CD Mirandes
0 - 1
 (0 - 1)
Real Zaragoza
15:00 FT RCD Mallorca
1 - 1
 (1 - 1)
Cordoba CF
17:00 FT UD Almeria
2 - 1
 (1 - 0)
Sevilla FC Atletico
17:00 FT CF Reus Deportiu
0 - 0
 (0 - 0)
Alcorcon ADred card
Sweden - Allsvenskan
Standings >
14:00 FT Hammarby IF
0 - 0
 (0 - 0)
GIF Sundsvall
14:00 FT BK Häcken
1 - 2
 (1 - 0)
IFK Norrköping
16:30 FT Athletic United
0 - 0
 (0 - 0)
Halmstads BK
16:30 FT Östersunds FK
1 - 1
 (0 - 0)
IFK Göteborg
Sweden - Superettan
Standings >
14:00 FT Aatvidaberg FF
1 - 1
 (1 - 1)
Falkenbergs FF
16:00 FT IF Brommapojkarna
3 - 0
 (1 - 0)
Norrby IF
Switzerland - Swiss Super League
Standings >
12:45 FT Young Boys Bern
1 - 2
 (0 - 1)
FC Lugano
12:45 FT FC St. Gallen
1 - 2
 (0 - 0)
FC Thun
15:00 FT FC Sion
0 - 1
 (0 - 0)
FC Lausanne-Sport
Switzerland - Challenge League
Standings >
14:00 FT FC Chiasso
3 - 1
 (2 - 1)
FC Wil 1900
14:00 FT FC Le Mont LS
0 - 2
 (0 - 1)
FC Schaffhausen
Thailand - Premier League
Standings >
12:00 FT Chiangrai United
1 - 2
 (1 - 0)
Buriram United FC
12:00 FT Sukhothai FC
2 - 3
 (0 - 1)
Thai Port FC
13:00 FT Suphanburi FC
4 - 0
 (4 - 0)
Nakhon Ratchasima FC
13:00 FT Bangkok United
5 - 1
 (3 - 0)
Pattaya United FC
Turkey - 1st Lig
Standings >
11:00 FT Umraniyespor
2 - 2
 (1 - 1)
Mersin Idman Yurdu SK
11:00 FT Boluspor
4 - 1
 (2 - 0)
Bandirmaspor
14:00 FT red cardS. B. Elazigspor
2 - 1
 (0 - 1)
Samsunspor
14:00 FT red cardEskisehirspor
2 - 2
 (1 - 0)
Sivasspor
Uruguay - Primera División
Standings >
19:30 FT Institucion Atletica
1 - 2
 (0 - 1)
Liverpool Montevideo
19:30 FT Rampla Juniors FC
4 - 3
 (1 - 2)
Mdeo. Wanderers FC
19:30 FT Defensor Sporting
1 - 0
 (1 - 0)
CA Boston River
20:00 FT CA Fenix
0 - 1
 (0 - 0)
Nacional de Football
USA - USL Pro
21:00 FT Bethlehem Steel
0 - 2
 (0 - 0)
Orlando City II
USA - Major League Soccer
Standings >
18:45 FT New York City FC
1 - 2
 (0 - 1)
Orlando City SC
21:00 FT LA Galaxy
0 - 3
 (0 - 3)
Seattle Sounders
23:00 FT NSC Minnesota Stars
1 - 0
 (0 - 0)
Colorado Rapids
Venezuela - Liga Movistar
16:00 FT red cardAtletico Venezuela
2 - 1
 (2 - 1)
Mineros De Guayana
20:00 FT Atletico Socopo
1 - 1
 (1 - 0)
DVO Anzoateguired card
20:30 FT red cardPortuguesa FC
0 - 1
 (0 - 0)
Estudiantes de Merida FCred card
22:00 FT DVO Tachira
2 - 0
 (1 - 0)
Caracas FC
22:00 FT Dep. La Guaira
4 - 0
 (1 - 0)
Metropolitanos FC