UEFA Champions League Quali

18:00
FT FK Karabakh Agdam
0 - 0
 (0 - 0)
FC Sheriff Tiraspol

18:00
FT SK Slavia Praha
1 - 0
 (1 - 0)
BATE Borisovred card

18:30
FT AEK Athens FC
0 - 2
 (0 - 1)
CSKA Moscow

18:30
FT Steaua Bucuresti
2 - 2
 (1 - 1)
Viktoria Pilsen

19:00
FT Vardar Skopje
1 - 0
 (0 - 0)
FC Copenhagen

19:45
FT Partizan Belgrad
1 - 3
 (1 - 1)
Olympiacos Piraeus
UEFA Women Euro Championship 2017
19:45 FT Russia (w)
0 - 2
 (0 - 1)
Germany (w)
19:45 FT Sweden (w)
2 - 3
 (1 - 2)
Italy (w)
Brazil - Serie B
Standings >

23:15
FT ABC RN
1 - 0
 (1 - 0)
Brasil de Pelotas RS

01:30
FT Internacional RS
2 - 0
 (1 - 0)
Oeste SP
Colombia - Primera B

01:45
FT Deportes Pereira
1 - 0
 (0 - 0)
Real Santander
Conmebol - Copa Sudamericana

23:15
AP Chapecoense SC*
1 - 0
 (1 - 0)
Defensa Y Justicia
01:45 FT Independiente Santa Fe
1 - 0
 (0 - 0)
Fuerza Amarilla S.c.red card
Germany - Regionalliga Bayern
Standings >

18:00
FT red cardFC Pipinsried
0 - 2
 (0 - 0)
Schweinfurt 05

18:00
FT Wacker Burghausen
1 - 4
 (1 - 1)
FV Illertissen

18:00
FT TSV 1860 Rosenheim
2 - 0
 (2 - 0)
SV Schalding-Heining

18:00
FT FC Memmingen
4 - 2
 (3 - 2)
SV Seligenporten

18:00
FT 1. FC Nürnberg II
2 - 1
 (1 - 0)
VFB Eichstätt

18:00
FT Augsburg II
2 - 0
 (0 - 0)
FC Unterfohring
Iceland - Urvalsdeild
Standings >

20:15
FT Vikingur Olafsvik
1 - 2
 (1 - 1)
Valur Reykjavik
International - Club Friendlies

10:00
FT Lions FC
0 - 2
 (0 - 0)
Brisbane Roar FC

10:00
FT AJ Auxerre
9 - 0
 (5 - 0)
Paris FC

10:30
FT Melbourne Victory FC
0 - 3
 (0 - 0)
Port Melbourne Sharks
10:30 FT Bentleigh Greens SC
0 - 2
 (0 - 0)
Melbourne City FC

12:00
FT Perth SC
0 - 3
 (0 - 2)
Perth Glory FC

16:00
FT red cardPelister Bitola
0 - 0
 (0 - 0)
Anorthosis Famagusta

16:30
FT Pescara Calcio
3 - 1
 (1 - 1)
Teramo Calcio
16:30 FT AC Chievo Verona
6 - 0
 (3 - 0)
Ciliverghe Mazzano
17:00 FT red cardBrescia Calcio
2 - 0
 (1 - 0)
Giana Erminiored card
17:00 FT B 93 Copenhagen
3 - 1
 (1 - 1)
AB Gladsaxe

17:00
FT NK Tromejnik
0 - 3
 (0 - 1)
NS Mura

17:00
FT Asteras Tripolis
1 - 2
 (0 - 2)
Alanyaspor

17:00
FT FK Dunav Stari Banovci
1 - 10
 (0 - 5)
Hapoel Ramat Gan
17:00 FT VfL Benrath
0 - 18
 (0 - 7)
Fortuna Düsseldorf
17:00 FT Kustosija
3 - 2
 (2 - 2)
NK Inter Zapresic

17:15
FT FC Südtirol
1 - 3
 (0 - 3)
Bursaspor

17:30
FT Sparta Rotterdam
1 - 1
 ()
Hamburger SV
18:00 FT Real Sociedad
1 - 1
 (1 - 1)
Genclerbirligi Ankara

18:00
FT Almere City FC
1 - 2
 ()
De Graafschap
18:00 FT SD Amorebieta
1 - 3
 (0 - 3)
Racing Santander
18:00 FT FC Tubize
2 - 1
 (0 - 1)
Royal Charleroi SC

18:00
FT Wolfsberger AC
0 - 0
 (0 - 0)
Hannover 96

18:00
FT Cholet
2 - 3
 (0 - 3)
Les Herbiers

18:15
FT Heracles Almelo
1 - 3
 (0 - 2)
Granada CF

18:30
FT Barakaldo CF
1 - 0
 (1 - 0)
Sporting Gijon

18:45
FT Moreirense FC
2 - 0
 (0 - 0)
CF Uniao

19:00
FT Pinatar Arena FC
0 - 0
 (0 - 0)
FC Cartagena

19:00
FT Forest Green Rovers
1 - 2
 (0 - 1)
Sporting Farense

19:00
FT Shrewsbury Town
2 - 1
 (0 - 1)
Cardiff City

19:00
FT Real Valladolid
2 - 2
 (1 - 0)
Besiktas JK

19:00
FT UE Olot
0 - 4
 (0 - 1)
RCD Espanyol Barcelona
19:30 FT Hull City
0 - 0
 (0 - 0)
FC Nantes

19:30
FT Barry Town FC
2 - 0
 (2 - 0)
Newport County AFC

19:30
FT Peterborough United
0 - 1
 (0 - 0)
Wolverhampton Wanderers FC

19:30
FT CD Linares
0 - 6
 (0 - 4)
Cordoba CF

19:30
FT Mickleover Sports
0 - 1
 (0 - 0)
Coventry City

19:30
FT Tranmere Rovers
3 - 1
 (1 - 0)
Fleetwood Town
19:30 FT Penybont
0 - 3
 (0 - 1)
Merthyr Town

19:30
FT Macclesfield Town
3 - 0
 (0 - 0)
Crewe Alexandra FC

19:30
FT Gainsborough Trinity
0 - 4
 (0 - 2)
Mansfield Town

19:30
FT Rochdale FC
0 - 2
 (0 - 0)
Barnsley FC
19:30 FT Hednesford Town
0 - 1
 (0 - 0)
Tamworth FC

19:30
FT AFC Fylde
2 - 1
 (1 - 0)
Morecambe FC

19:30
FT Grimsby Town
0 - 1
 (0 - 0)
Blackburn Rovers

19:30
FT Colchester United FC
0 - 1
 (0 - 0)
Ipswich Town

19:45
FT Stevenage FC
0 - 0
 (0 - 0)
Millwall FC

19:45
FT Southend United
0 - 3
 (0 - 3)
Brighton & Hove Albion FC

19:45
FT Dover Athletic
5 - 0
 (2 - 0)
Welling United

19:45
FT Braintree Town
1 - 3
 (0 - 2)
Barnet FC
19:45 FT Cheltenham Town
0 - 3
 (0 - 0)
Bristol City

19:45
FT Sheffield United
2 - 1
 (1 - 1)
Stoke City

19:45
FT Chesterfield FC
1 - 3
 (0 - 2)
Rotherham United

19:45
FT Charlton Athletic
0 - 2
 (0 - 1)
Norwich City

19:45
FT Milton Keynes Dons
2 - 3
 (2 - 1)
Brentford FC

19:45
FT Worthing FC
1 - 1
 (1 - 0)
Lewes FC

19:45
FT Wycombe Wanderers
2 - 0
 (2 - 0)
AFC Wimbledon

19:45
FT Lancaster City
1 - 2
 (0 - 2)
Barrow AFC

19:45
FT Chorley FC
0 - 3
 (0 - 1)
Blackpool FC

19:45
FT Yeovil Town
1 - 3
 (0 - 1)
Bristol Rovers
International - Champions Cup

12:35
FT Chelsea FC
2 - 3
 (1 - 3)
Bayern München

01:00
FT Tottenham Hotspur
2 - 3
 (0 - 1)
AS Roma
Malaysia - Premier League
09:45 FT Misc
6 - 3
 (4 - 1)
Kuantan FA
13:15 FT Sabah FA
1 - 1
 (1 - 1)
Johor Darul Takzim II

14:00
FT red cardUITM FC
2 - 1
 (0 - 0)
ATM FC
14:15 FT PKNP FC
2 - 0
 (1 - 0)
Perlis FA

14:45
FT Terengganu FA
2 - 2
 (0 - 2)
Negeri Sembilan
Peru - Primera Division

21:30
FT UTC De Cajamarca
1 - 0
 (0 - 0)
Union Comercio
Scotland - League Cup
19:30 FT Stenhousemuir FC
1 - 2
 (0 - 0)
East Kilbride

19:45
FT East Fife FC
3 - 2
 (0 - 0)
Elgin City

19:45
AP Albion Rovers FC
4 - 4
 (1 - 2)
Hamilton Academical

19:45
FT Hibernian FC
6 - 1
 (2 - 1)
Arbroath FC

19:45
FT Montrose FC
2 - 1
 (1 - 0)
Alloa Athletic FC

19:45
FT Falkirk FC
4 - 0
 (3 - 0)
Forfar Athletic

19:45
FT Dumbarton FC
2 - 1
 (0 - 0)
Annan Athletic

19:45
FT Edinburgh City
1 - 2
 (0 - 0)
Motherwell FC

19:45
FT Ayr United
5 - 1
 (2 - 1)
Clyde FC

19:45
FT Stirling Albion
2 - 0
 (1 - 0)
Brechin City FC

19:45
FT Stranraer FC
2 - 4
 (2 - 2)
Livingston FC

19:45
FT Airdrieonians
1 - 2
 (0 - 2)
Partick Thistle

19:45
FT Berwick Rangers
2 - 3
 (1 - 3)
Queens Park FC

20:00
FT Buckie Thistle FC
1 - 6
 (1 - 3)
Raith Rovers FC

20:00
FT Peterhead FC
2 - 1
 (1 - 1)
Heart of Midlothian
Singapore - S. League
12:30 FT Home United FC
1 - 1
 (1 - 1)
Warriors FC