Germany - Bundesliga
Standings >

17:30
FT 1. FC Köln
0 - 1
 (0 - 1)
Eintracht Frankfurt

19:30
FT FSV Mainz 05
2 - 3
 (2 - 2)
TSG 1899 Hoffenheim

19:30
FT Hamburger SV
0 - 3
 (0 - 1)
Borussia Dortmund

19:30
FT Hertha BSC
2 - 1
 (2 - 0)
Bayer 04 Leverkusen

19:30
FT SC Freiburg
1 - 1
 (0 - 0)
Hannover 96
Italy - Serie A
Standings >

17:00
FT Benevento Calcio
0 - 4
 (0 - 2)
AS Roma

19:45
FT SS Lazio Roma
1 - 4
 (1 - 0)
SSC Napoli

19:45
FT AC Milan
2 - 0
 (1 - 0)
Spal 2013

19:45
FT Genoa FC
1 - 1
 (0 - 0)
AC Chievo Verona

19:45
FT Atalanta Bergamo
5 - 1
 (3 - 0)
FC Crotone

19:45
FT Udinese Calcio
2 - 3
 (0 - 2)
Turin FC

19:45
FT Juventus Turin
1 - 0
 (0 - 0)
ACF Fiorentinared card

19:45
FT Cagliari Calcio
0 - 1
 (0 - 0)
US Sassuolo Calcio

19:45
FT Hellas Verona
0 - 0
 (0 - 0)
UC Sampdoria
Spain - Copa del Rey

19:00
AET SD Formentera
4 - 3
 (0 - 0)
UD Logrones

19:00
FT Cordoba CF
1 - 4
 (1 - 2)
Tenerife CD

19:15
FT Gimnastica Segoviana
0 - 1
 (0 - 0)
Deportiva Ponferradina

19:30
FT CD Calahorra
1 - 3
 (0 - 3)
Fuenlabrada CF

19:45
AET CF Talavera de la Reina
0 - 1
 (0 - 0)
FC Cartagena

20:00
FT Hercules CF
0 - 1
 (0 - 0)
Elche CF

20:00
FT CF Cadiz
1 - 0
 (1 - 0)
CA Osasuna

20:30
FT Real Murcia CF
3 - 1
 (1 - 1)
UE Olot
Spain - LaLiga Santander
Standings >

19:00
FT CD Leganes
0 - 0
 (0 - 0)
Girona FC

19:00
FT Athletic Bilbao
1 - 2
 (0 - 0)
Atletico Madrid

20:00
FT Deportivo La Coruna
1 - 0
 (1 - 0)
CD Alaves

21:00
FT FC Sevilla
1 - 0
 (0 - 0)
Union Deportiva Las Palmas

21:00
FT Real Madrid
0 - 1
 (0 - 0)
Betis Sevilla
Austria - Cup

17:00
FT USK Anif
1 - 2
 (1 - 0)
SK Sturm Graz

17:30
FT Union Vöcklamarkt
0 - 3
 (0 - 1)
FK Austria Wien

18:00
AET Union Gurten
3 - 4
 (1 - 1)
SCR Altachred card
19:30 FT AS Koma Elektra
0 - 4
 (0 - 1)
SK Rapid Wienred card

18:00
Postp. SC Parndorf - SV Mattersburg
18:00 Postp. TUS Bad Gleichenberg - FC Admira Wacker Mödling
Belgium - Cup
19:00 FT Yellow Red KV Mechelen
3 - 0
 (2 - 0)
K Bocholter VV

19:00
FT Royal Mouscron-Peruwelz
3 - 1
 (2 - 0)
FC Tubize
19:00 FT Lommel
1 - 2
 (1 - 2)
KV RS Waasland Beverenred card
19:00 FT red cardFC Liege
2 - 3
 (1 - 1)
SV Zulte Waregem

19:00
FT KV Oostende
3 - 1
 (1 - 0)
Union Saint-Gilloise

19:00
FT Cercle Brugge
0 - 1
 (0 - 1)
KRC Genk

19:30
FT Sporting Lokeren
2 - 0
 (1 - 0)
Kfco Wilrijk
19:30 FT AS Eupen
3 - 2
 (2 - 2)
K Rupel Boom FC

19:30
FT KSV Roeselare
1 - 5
 (1 - 4)
Club Brugge

19:30
FT red cardASV Geel
2 - 3
 (0 - 1)
KAA Gent

19:45
FT KVC Westerlo
0 - 1
 (0 - 0)
RSC Anderlecht
19:45 FT red cardStandard Liege
4 - 0
 (2 - 0)
KSK Heist
Bosnia - Cup

15:00
AP red cardDoboj Kakanj *
0 - 0
 (0 - 0)
FK Sarajevo
15:00 FT NK Bratstvo Gracanica
6 - 1
 (2 - 0)
FK Sutjeska Foca
15:00 FT HNK Grude
0 - 4
 (0 - 2)
FK Krupa

15:00
FT Radnik Bijeljina
0 - 1
 (0 - 0)
NK Siroki Brijeg
15:00 AP NK Slaven Zivinice
2 - 2
 (1 - 0)
NK Celik *
15:00 FT FK Velez Mostar
1 - 3
 (1 - 1)
FK Olimpic Sarajevo
15:00 FT NK Metalleghe-Bsi
0 - 1
 (0 - 1)
FK Zeljeznicar
15:00 FT FK Vitez
3 - 8
 (1 - 3)
FK Borac Banja Luka
Colombia - Primera A

01:45
FT red cardDeportivo Pasto
2 - 0
 (1 - 0)
Atlético Nacional Medellinred card
Conmebol - Copa Sudamericana

23:15
FT Flamengo RJ
4 - 0
 (2 - 0)
Chapecoense SC

23:15
FT red cardPonte Preta SP
1 - 0
 (1 - 0)
Sport Recife PE

01:45
FT Racing Club
0 - 0
 (0 - 0)
Corinthians SPred card
Copa Libertadores

01:45
FT Gremio RS
1 - 0
 (0 - 0)
Botafogo RJ

01:45
FT red cardSantos SP
0 - 1
 (0 - 0)
Barcelona Guayaquilred card
Croatia - Cup
14:30 FT Nehaj Sejn
0 - 6
 (0 - 3)
NK Osijek
14:30 FT NK Radnik Sesvete
3 - 0
 (2 - 0)
NK Split
14:30 FT NK Borac Imbriovec
0 - 6
 (0 - 2)
NK Dinamo Zagreb
14:30 FT NK Bedem Ivankovo
0 - 3
 (0 - 1)
NK Lokomotiva Zagreb
14:30 FT Oriolik
0 - 3
 (0 - 1)
Hajduk Split

14:30
FT NK Zagora
0 - 3
 (0 - 1)
HNK Sibenik
14:30 FT Dakovo
0 - 4
 (0 - 3)
NK Istra 1961
14:30 FT NK Croatia Zmijavci
0 - 1
 (0 - 1)
NK Slaven Belupored card

14:30
FT Nedelisce
0 - 6
 (0 - 3)
NK Inter Zapresic
14:30 FT NK Vrbovec
1 - 3
 (0 - 2)
HNK Rijeka
14:30 FT NK Novigrad
5 - 1
 (1 - 0)
NK Iskra Zelina
14:30 FT Bjelovar
2 - 3
 ()
Zagreb
Denmark - Cup
15:30 FT Hedensted IF
1 - 3
 (1 - 3)
Lyngby BK
15:30 FT Greve Fodbold
0 - 7
 (0 - 2)
FC Midtjylland

15:30
FT Naestved BK
1 - 3
 (1 - 1)
HB Köge

15:30
FT Middelfart
0 - 2
 (0 - 1)
Aalborg BK
15:30 FT Otterup B & IK
0 - 2
 (0 - 1)
Randers FC

17:15
FT Skive IK
0 - 3
 (0 - 2)
FC Copenhagen
18:00 FT Slagelse BI
1 - 5
 (0 - 2)
Hobro IK
18:00 AP Hvidovre IF
0 - 0
 (0 - 0)
FC Helsingor*
18:00 FT Holbaek
1 - 0
 (0 - 0)
AC Horsens
19:30 FT Ledoje Smorum Fodbold
1 - 5
 (1 - 1)
Bröndby IF
England - League Cup

19:45
FT Chelsea FC
5 - 1
 (3 - 0)
Nottingham Forest

19:45
FT Everton FC
3 - 0
 (1 - 0)
Sunderland AFC

19:45
FT Arsenal FC
1 - 0
 (1 - 0)
Doncaster Rovers

20:00
FT Manchester United
4 - 1
 (3 - 0)
Burton Albion

20:00
FT West Bromwich Albion
1 - 2
 (0 - 1)
Manchester City
Germany - 2. Bundesliga
Standings >

17:30
FT Dynamo Dresden
0 - 2
 (0 - 0)
Arminia Bielefeld

17:30
FT 1. FC Heidenheim
2 - 2
 (1 - 1)
SV Darmstadt 98

17:30
FT Fortuna Düsseldorf
1 - 0
 (0 - 0)
SSV Jahn Regensburg

17:30
FT Braunschweig
3 - 0
 (2 - 0)
SpVgg Greuther Fürth
Germany - 3. Liga
Standings >

17:30
FT SV Meppen
1 - 0
 (1 - 0)
VfL Osnabrück

18:00
FT Rot Weiss Erfurt
0 - 2
 (0 - 1)
SpVgg Unterhaching

18:00
FT Chemnitz FC
1 - 2
 (0 - 1)
Fortuna Kölnred card

18:00
FT SC Preußen Münster
1 - 1
 (0 - 0)
VfR Aalen

18:00
FT FC Kickers Würzburg
2 - 2
 (0 - 2)
Carl Zeiss Jena
Germany - Regionalliga Nord
Standings >

18:00
FT FC Altona 93
0 - 3
 (0 - 3)
Eintracht Braunschweig II

18:30
FT FC St. Pauli II
0 - 4
 (0 - 1)
Hannover 96 II
Germany - Regionalliga West
Standings >

17:30
FT Fortuna Düsseldorf (Jgd.)
0 - 3
 (0 - 1)
RW Oberhausen

18:30
FT 1. FC Köln II
0 - 2
 (0 - 0)
SC Verl

18:30
FT Wuppertaler SV
3 - 0
 (0 - 0)
FC Viktoria Köln

18:30
FT Bonner SC
0 - 4
 (0 - 1)
Borussia Mönchengladbach II

18:30
FT FC Wegberg-Beeck
0 - 3
 (0 - 1)
SG Wattenscheid 09

18:30
FT Borussia Dortmund II
0 - 2
 (0 - 2)
TSV Alemannia Aachen
Greece - Cup

14:00
FT Atromitos Athens
1 - 0
 (0 - 0)
Kassiopi
14:00 FT Platanias FC
1 - 0
 (0 - 0)
GS Apollon Smyrnis
16:15 FT Panahaiki-2005
1 - 0
 (0 - 0)
Anagennisi Karditsas FC

16:15
FT PAOK Thessaloniki
2 - 1
 (1 - 0)
Levadiakos FC

18:30
FT AEK Athens FC
2 - 0
 (0 - 0)
Lamia

18:30
FT Panathinaikos
2 - 0
 (1 - 0)
Larissa
Indonesia - Super Liga
Standings >

09:00
FT Bhayangkara Surabaya United
2 - 1
 (0 - 0)
Pusamania Borneored card

12:30
FT PS Mitra Kukar
0 - 3
 (0 - 1)
Arema Indonesia (ISL)
Iran - Pro League
Standings >

16:30
FT Esteghlal FC
1 - 1
 (1 - 0)
Zob Ahan FC
Japan - Emperor Cup
11:00 FT Gamba Osaka
2 - 3
 (0 - 1)
Kashiwa
11:00 FT AC Nagano Parceiro
0 - 1
 (0 - 0)
Jubilo Iwata
11:00 FT Cerezo Osaka
1 - 0
 (1 - 0)
Nagoya
11:00 AET Yokohama F Marinos
3 - 2
 (0 - 2)
Hiroshima S
11:00 FT Kawasaki Frontale
4 - 1
 (2 - 1)
Shimizu

11:00
FT Urawa Red Diamonds
2 - 4
 (0 - 1)
Kashima Antlers

11:00
FT Matsumoto Yamaga
0 - 2
 (0 - 1)
Vissel Kobe
11:00 FT Tsukuba Uni
0 - 2
 (0 - 1)
Omiya Ardija
Korea - K-League

11:00
FT Gwangju FC
1 - 4
 (1 - 3)
FC Seoul

11:00
FT red cardJeonbuk Hyundai
1 - 2
 (1 - 0)
Sangju Sangmu Phoenix

11:00
FT Jeonnam Dragons
0 - 0
 (0 - 0)
Incheon United FC
11:30 FT Ulsan Hyundai FC
3 - 2
 (1 - 0)
Daegu FC

11:30
FT red cardSuwon Samsung Blue Wings
2 - 3
 (1 - 2)
Jeju United FC

11:30
FT Pohang Steelers FC
5 - 2
 (1 - 1)
Gangwon FC
Macedonia - Prva Liga
Standings >
14:30 FT KF Shkupi Skopje
1 - 0
 (1 - 0)
FK Skopje
14:30 FT Akademija Pandev
2 - 0
 (0 - 0)
FK Pelister Bitolared card

14:30
FT Shkendija 79 Tetovo
5 - 0
 (2 - 0)
FK Sileks Kratovo

14:30
FT Vardar Skopje
2 - 1
 (1 - 1)
FK Renova

14:30
FT Pobeda Junior
2 - 4
 (2 - 0)
FK Rabotnicki Skopje
Malaysia - Super League
14:00 FT Pahang
3 - 0
 (3 - 0)
Sarawak

14:00
FT Pulau Pinang
0 - 2
 (0 - 1)
PB DKTT-Team

14:00
FT Selangor
1 - 2
 (1 - 1)
PKNS

14:00
FT Johor FC
3 - 0
 (2 - 0)
Kelantan

14:00
FT Melaka United
3 - 1
 (1 - 0)
Perak

14:00
FT Kedah
1 - 3
 (1 - 2)
Felda United FC
Netherlands - Cup
16:00 FT VV Capelle
0 - 5
 (0 - 3)
Roda JC Kerkrade

16:00
AP Swift *
0 - 0
 (0 - 0)
Vitesse Arnhem

17:30
FT Scheveningen
1 - 5
 (0 - 2)
Ajax Amsterdam

18:45
FT red cardVVSB
4 - 1
 (1 - 1)
SC Telstar
18:45 FT CSV Apeldoorn
2 - 4
 (0 - 2)
Willem II Tilburg

18:45
AP red cardFC Lisse*
2 - 2
 (0 - 0)
Hoek

18:45
FT SBV Excelsior
1 - 2
 (0 - 2)
SC Heerenveen

18:45
FT Ajax Amateurs
0 - 6
 (0 - 6)
FC Utrecht

18:45
FT ONS Sneek
1 - 3
 (0 - 2)
FC Twente Enschede
18:45 FT VV Katwijk
4 - 0
 (1 - 0)
VV Ter Leede
18:45 FT Staphorst
2 - 3
 (0 - 0)
Koninklijke HFC
18:45 FT Achilles ´29
4 - 3
 (1 - 2)
NAC Bredared card
18:45 FT ASV De Dijk
2 - 1
 (0 - 1)
HHC Hardenberg

19:45
FT Feyenoord Rotterdam
2 - 0
 (0 - 0)
ADO Den Haagred card
Norway - NM Cupen
19:15 FT Valerenga
0 - 3
 (0 - 1)
Sarpsborg 08
Poland - Cup

16:45
AET KS Gornik Zabrze
3 - 2
 (0 - 0)
MKS Sandecja Nowy Sacz

19:45
AET red cardKorona Kielce SA
1 - 0
 (0 - 0)
Wisla Krakow SA
Portugal - Segunda Liga
Standings >
17:00 FT FC Arouca
2 - 0
 (0 - 0)
Sporting Lisbon B
Portugal - Cup

16:00
FT Leixoes SC
1 - 0
 (0 - 0)
FC Pacos Ferreira

21:15
FT Benfica Lisbon
1 - 1
 (1 - 0)
Sporting Braga
Romania - Divizia A
Standings >

16:30
FT FC Botosani
3 - 3
 (2 - 2)
CS Municipal Studentesc Iasi
Russia - Cup
10:00 FT Luch Energiya
2 - 0
 (1 - 0)
Anzhi Makhachkala
13:00 FT FK Shinnik Yaroslavl
3 - 0
 (2 - 0)
Ural Sverdlovskaya

13:00
FT Tom Tomsk
2 - 1
 (2 - 1)
FC Krasnodar

13:00
FT FK Tambov
1 - 0
 (0 - 0)
Arsenal Tula

13:00
FT Gazovik Orenburg
0 - 2
 (0 - 1)
FC Rubin Kazan
15:00 AET Kuban Krasnodar
1 - 0
 ()
Spartak Moskau

15:00
FT Avangard Kursk
0 - 0
 (0 - 0)
CSKA Moscow

15:00
FT FC Tyumen
1 - 2
 (0 - 2)
Tosno
16:00 FT Volgar Gazprom
0 - 2
 (0 - 1)
FC Rostov
16:30 AP Spartak Nalchik *
0 - 0
 (0 - 0)
Dynamo Moscow
Scotland - League Cup

19:45
FT Dundee FC
0 - 4
 (0 - 2)
Celtic Glasgow
Serbia - Cup

14:30
FT FK Radnicki Beograd
0 - 1
 (0 - 0)
FK Mladost Lucani

14:30
FT FK Jagodina
0 - 3
 (0 - 2)
FK Cukaricki Stankom

14:30
AP Radnicki Pirot *
1 - 1
 (1 - 0)
FK Novi Pazar
14:30 FT FK Javor
2 - 0
 (1 - 0)
FK Sindjelic Beograd
14:30 FT FK Dinamo 1945 Pancevo
1 - 2
 (1 - 1)
FK Vojvodina

14:30
AP FK Zemun
0 - 0
 (0 - 0)
FK Rad Belgrade*

14:30
AP FK Buducnost Dobanovci *
3 - 3
 (1 - 2)
FK Vozdovac

14:30
AP Macva Sabac *
0 - 0
 (0 - 0)
FK Backa BP

14:30
AP FK Indija*
0 - 0
 (0 - 0)
FK Radnik Surdulica

18:00
FT FK Metalac GM
1 - 2
 (0 - 1)
FK Proleter Novi Sad
Serbia - Super Liga
Standings >

16:00
FT FK Borac Cacak
0 - 2
 (0 - 1)
FK Red Star Belgrade

18:00
FT Partizan Belgrad
1 - 1
 (0 - 1)
FK Napredakred card
Singapore - S. League

12:30
FT Young Lions
0 - 1
 (0 - 0)
Balestier Khalsa FC
12:30 FT Tampines Rovers FC
1 - 1
 (1 - 0)
Warriors FC
Slovakia - Fortuna Liga
Standings >

17:30
FT AS Trencin
2 - 1
 (1 - 0)
FC Nitra

18:00
FT FC Spartak Trnava
1 - 0
 (1 - 0)
FC Vion Zlate Moravce

18:00
FT DAC 1904 Dunajska Streda
1 - 0
 (0 - 0)
FK Senica
South Africa - Premier League

18:30
FT Bloemfontein Celtic FC
0 - 2
 (0 - 1)
Baroka FC
18:30 FT red cardAmazulu FC
3 - 0
 (1 - 0)
Bidvest Wits FC
18:30 FT Platinium Stars FC
0 - 1
 (0 - 0)
Golden Arrows

18:30
FT Maritzburg United FC
0 - 2
 (0 - 1)
Kaizer Chiefs
Sweden - Allsvenskan
Standings >

18:00
FT Halmstads BK
1 - 1
 (0 - 1)
Kalmar FFred card

18:00
FT Jönköpings Södra
3 - 1
 (2 - 0)
IK Sirius FK

18:00
FT Hammarby IF
2 - 1
 (0 - 0)
IFK Göteborg

18:00
FT Östersunds FK
2 - 2
 (0 - 1)
Malmö FF
Switzerland - Swiss Super League
Standings >

19:00
FT FC St. Gallen
2 - 1
 (2 - 0)
FC Basel

19:00
FT FC Lausanne-Sport
1 - 1
 (1 - 1)
FC Zürich

19:00
FT Young Boys Bern
4 - 1
 (2 - 1)
FC Luzern
Switzerland - Challenge League
Standings >

19:00
FT FC Chiasso
1 - 0
 (1 - 0)
FC Aarau

19:00
FT red cardFC Rapperswil-Jona
0 - 0
 (0 - 0)
FC Wil 1900

19:00
FT Neuchatel Xamax FC
3 - 2
 (1 - 2)
Servette Geneva FC
Thailand - League Division 1

13:00
FT red cardAir Force United FC
0 - 2
 (0 - 1)
Chainat FC
13:00 FT PTT Rayong FC
1 - 0
 (0 - 0)
Lampang FC
13:00 FT Prachuap FC
7 - 2
 (2 - 1)
Samut Songkhram FC
13:00 FT red cardBangkok FC
0 - 5
 (0 - 1)
Angthong FC
Thailand - Premier League
Standings >

11:45
FT red cardThai Port FC
1 - 3
 (1 - 0)
Chonburi FC

11:45
FT Osotspa FC
1 - 3
 (0 - 3)
Suphanburi FC

12:00
FT Nakhon Ratchasima FC
1 - 1
 (0 - 1)
Navy Football Club
12:00 FT Chiangrai United
6 - 0
 (2 - 0)
Sukhothai FC
13:00 FT Sisaket FC
0 - 3
 (0 - 1)
Ratchaburi FC

13:00
FT Ubon Umt Utd
1 - 1
 (1 - 0)
Bec Tero Sasana

13:00
FT Thailand Honda FC
3 - 3
 ()
Pattaya United FCred card

14:00
FT Buriram United FC
1 - 0
 (0 - 0)
Bangkok Glass FC
14:00 FT Muang Thong United
4 - 0
 (1 - 0)
Bangkok United
Turkey - Türkiye Kupasi

11:00
FT Inegolspor
0 - 2
 (0 - 1)
Malatya BLD Spor
12:00 AP Duzyurtspor
4 - 4
 (1 - 1)
Gumushane Doganspor*

12:30
FT Batman Petrolspor
3 - 1
 (1 - 1)
Goztepespor
13:00 FT Hacettepe SK
1 - 2
 (0 - 1)
Yeni Altindag Belediyespor

13:00
FT Kastamonuspor
1 - 3
 (1 - 1)
Ofspor

13:00
AET Sancaktepe Belediye
2 - 4
 (0 - 0)
S. B. Elazigspor
13:00 FT Denizlispor
1 - 0
 (1 - 0)
Duzcespor
13:00 FT Hatayspor
1 - 0
 (0 - 0)
Ergene Velimese Spor
13:00 FT red cardKozan Belediyespor
1 - 3
 (0 - 1)
Adanasporred card
13:00 FT Erzin Belediyespor
1 - 2
 (0 - 0)
Fatih Karagumruk

13:00
FT Keciorengucu
3 - 1
 (2 - 1)
Silivrispor
13:30 FT Tuzlaspor
1 - 0
 (0 - 0)
Zonguldakspor
13:30 FT Bergama
0 - 2
 (0 - 1)
AS Sariyer
13:30 AP Körfez BLD Spor
2 - 2
 (0 - 0)
Edirne *
13:30 FT Oyak Renaultspor
3 - 1
 (0 - 1)
Karsiyaka
14:00 FT Giresunspor
3 - 1
 (1 - 0)
Cizrespor
15:00 AP Altay Izmir
0 - 0
 (0 - 0)
Erzurum Buyuksehir *

16:00
FT Bucaspor
2 - 0
 (1 - 0)
Pendikspor
16:00 FT Altinordu
1 - 0
 (1 - 0)
Sultanbeyli Belediyespor

17:00
FT Manisaspor
4 - 1
 (3 - 0)
Arsinspor
17:00 FT Adana Demir
3 - 0
 (1 - 0)
Bayrampasa

17:00
AP Samsunspor
3 - 3
 (0 - 1)
Ankara Demirspor *
17:00 FT Gaziantepspor
0 - 3
 (0 - 2)
Tire 1922 Spor
18:30 FT Fethiyespor
2 - 0
 (0 - 0)
Nazilli Bld Spor

18:30
FT Bursaspor
4 - 0
 (2 - 0)
Tarsus Idman Yurdu
Ukraine - Kubok
14:00 FT Kolos Kovalivka
1 - 2
 (0 - 1)
Illychivets Mariupolred card
15:30 AP FC Inhulets Petrove
0 - 0
 (0 - 0)
Arsenal Kiev*

16:00
FT Avangard Kramatorsk
0 - 2
 (0 - 0)
Vorskla Poltava
USA - North American Soccer League
Standings >
00:30 FT New York Cosmos
2 - 2
 (1 - 0)
San Francisco Deltasred card
USA - Cup

02:15
FT Sporting Kansas City
2 - 1
 (1 - 0)
NY Red Bulls
USA - Major League Soccer
Standings >

00:00
FT red cardAtlanta United FC
4 - 0
 (4 - 0)
LA Galaxyred card

00:30
FT Toronto FC
3 - 5
 (1 - 3)
Montreal Impact
Venezuela - Liga Movistar
21:30 FT DVO Tachira
4 - 1
 (1 - 1)
Deportivo Jbl Del Zuliared card