Football results from 06.08.2019

UEFA Champions League Quali

19:00
FT PAOK Thessaloniki
2 - 2
 (2 - 1)
Ajax Amsterdam

19:00
FT Apoel Nicosia FC
1 - 2
 (0 - 0)
Qarabag FK

20:00
FT NK Dinamo Zagreb
1 - 1
 (1 - 0)
Ferencvarosi TC

20:30
FT Club Brugge
1 - 0
 (1 - 0)
FC Dynamo Kiev

20:45
FT Crvena Zvezda
1 - 1
 (1 - 0)
FC Copenhagen
UEFA Europa League Quali

17:00
FT Ararat-Armenia
1 - 2
 (1 - 0)
Saburtalo Tbilisi

18:00
FT Riga FC
1 - 1
 (0 - 1)
HJK Helsinki

20:15
FT FK Sutjeska Niksic
1 - 2
 (1 - 1)
Linfield FC
Italy - Coppa Italia

20:30
FT Reggina
3 - 2
 (1 - 1)
Vicenza Calcio
AFC Champions League

18:00
FT Lekhwiya
1 - 1
 (1 - 1)
Al Sadd

18:40
FT Al Ahli Jeddah
2 - 4
 (2 - 1)
Al Hilal
Australia - Brisbane Premier League

11:30
FT North Pine
2 - 4
 (1 - 3)
Centenary Stormers
Bolivia - Primera Division
Standings >

21:00
FT Club Bamin Real Potosi
1 - 2
 (1 - 0)
Always Readyred card

21:30
FT Bolivar
3 - 0
 (2 - 0)
Club Destroyers
Brazil - Serie B
Standings >

00:15
FT Atletico GO
0 - 1
 (0 - 0)
CRB AL

02:30
FT America Mineiro MG
4 - 3
 (1 - 2)
Londrina PR
Colombia - Primera A
Standings >

02:45
FT Atlético Nacional Medellin
4 - 1
 (1 - 0)
Atletico Huila
Conmebol - Copa Sudamericana

02:30
FT CA Independiente
2 - 1
 (0 - 0)
Independiente del Valle
Denmark - Cup

18:00
AET red cardAarhus Fremad
2 - 3
 (0 - 0)
Brabrand IF

18:00
FT Herlev
4 - 1
 (2 - 0)
Karlslunde

18:00
FT Sunshine
0 - 3
 (0 - 0)
BK Frem

18:00
FT Norresundby
2 - 1
 (0 - 0)
Lyseng

18:00
FT BK Union
1 - 0
 (1 - 0)
B 93
18:00 FT Flemlose Harby
1 - 2
 (1 - 0)
Otterup

18:00
FT Saedding/Guldager
1 - 6
 (1 - 2)
Tarup-Paarup

18:00
AET Vildbjerg
2 - 3
 (1 - 0)
Vejgaard B

18:00
FT Herstedoster IC
1 - 0
 (1 - 0)
Taastrup

18:15
FT FC Helsingor
0 - 2
 (0 - 0)
AB Gladsaxe
18:30 AET SfB-Oure
0 - 1
 (0 - 0)
Middelfart
18:30 FT Naestved 77
0 - 8
 (0 - 3)
Ledoje-Smorum

18:30
AET Jaegersborg
1 - 2
 (0 - 1)
HIK Hellerupred card

18:30
AET Jammerbugt
1 - 2
 (0 - 0)
Viborg FF

18:30
FT Marienlyst
3 - 1
 (2 - 0)
Hedensted
England - Conference north
Standings >

20:45
FT AFC Telford United
2 - 0
 (1 - 0)
Kidderminster Harriers

20:45
FT Chester
1 - 1
 (0 - 1)
Altrincham

20:45
FT Leamington
2 - 0
 (1 - 0)
Brackley Town

20:45
FT York City
0 - 0
 (0 - 0)
Farsley AFC

20:45
FT red cardGloucester City
0 - 2
 (0 - 1)
Hereford

20:45
FT Southport
0 - 0
 (0 - 0)
Curzon Ashton

20:45
FT King´s Lynn
2 - 1
 (0 - 0)
Kettering Town

20:45
FT Alfreton Town
1 - 1
 (1 - 0)
Boston United

20:45
FT Bradford Park Avenue
0 - 5
 (0 - 3)
Guiseley
England - Conference south
Standings >

20:45
FT Dartford
1 - 1
 (0 - 1)
St Albans Saints

20:45
FT Hungerford Town
1 - 0
 (1 - 0)
Slough Town

20:45
FT Hampton & Richmond Borough FC
3 - 4
 (2 - 1)
Havant & Waterlooville

20:45
FT Chippenham Town
1 - 1
 (1 - 0)
Oxford City

20:45
FT Welling United
1 - 0
 (0 - 0)
Maidstone United

20:45
FT Dulwich Hamlet
1 - 0
 (1 - 0)
Wealdstone

20:45
FT Dorking
3 - 1
 (1 - 0)
Hemel Hempstead Townred card

20:45
FT Concord Rangers
2 - 1
 (1 - 0)
Chelmsford City

20:45
FT Braintree Town
2 - 3
 (1 - 1)
Billericay Town

20:45
FT Weymouth
1 - 1
 (1 - 0)
Bath City

20:45
FT Eastbourne Borough
2 - 0
 (2 - 0)
Tonbridge Angels
England - Football League Trophy
20:00 FT Rotherham United
0 - 2
 (0 - 0)
Manchester Utd U21

20:45
FT Swindon Town
2 - 3
 (1 - 2)
Chelsea U21
England - League Cup

20:45
FT Portsmouth
3 - 0
 (2 - 0)
Birmingham City
England - National League
Standings >

20:45
FT Barrow AFC
0 - 3
 (0 - 1)
Harrogate Town

20:45
FT Dover Athletic
1 - 2
 (1 - 1)
Dagenham & Redbridge

20:45
FT Bromley
3 - 1
 (2 - 0)
Ebbsfleet United

20:45
FT Notts County
1 - 1
 (1 - 0)
Stockport County

20:45
FT Boreham Wood
2 - 2
 (0 - 1)
Wrexham

20:45
FT Woking
0 - 1
 (0 - 1)
Aldershot Town

20:45
FT Maidenhead United
1 - 1
 (0 - 0)
Chesterfield

20:45
FT Solihull Moors
3 - 0
 (3 - 0)
Torquay Utd

20:45
FT Sutton United
1 - 1
 (0 - 1)
Barnet

20:45
FT AFC Fylde
0 - 0
 (0 - 0)
Chorley

20:45
FT Yeovil Town
1 - 0
 (1 - 0)
Eastleigh

20:45
FT Halifax Town
2 - 0
 (0 - 0)
Hartlepool United
Georgia - Erovnuli Liga
Standings >

19:00
FT Rustavi
1 - 0
 (1 - 0)
FC Chikhura Sachkhere
Germany - Oberliga Bremen
Standings >

18:30
FT BTS Neustadt
1 - 3
 (0 - 1)
SFL Bremerhaven

18:30
FT Oberneuland
3 - 0
 (1 - 0)
Brinkumer SV

18:30
FT Schwachhausen
6 - 2
 (2 - 0)
Blumenthaler SV

18:30
FT Union Bremen
0 - 2
 (0 - 0)
Hastedt

18:30
FT Habenhauser FV
4 - 5
 (3 - 3)
Hemelingen

19:00
FT Aumund-Vegesack
6 - 0
 (2 - 0)
Geestemunde
Iceland - Premier
Standings >

21:15
FT KR Reykjavik
5 - 2
 (1 - 0)
UMF Grindavik

21:15
FT FH Hafnarfjordur
1 - 0
 (0 - 0)
IA Akranes
Indonesia - Super Liga
Standings >

13:30
FT PSIS Semarang
1 - 3
 (1 - 1)
Persipura Jayapura
International - Club Friendlies

11:30
FT Bentleigh Greens
0 - 3
 (0 - 1)
Melbourne City

18:00
FT Benrath
1 - 15
 (1 - 7)
Fortuna Düsseldorf

20:00
FT CF Cadiz
1 - 0
 (0 - 0)
Al Rayyan

20:45
FT Mossley
0 - 2
 (0 - 1)
Stalybridge Celtic
Poland - Cup

19:00
FT Olimpia Elblag
2 - 1
 (0 - 0)
Energetyk ROW Rybnikred card
Romania - Liga II
Standings >

18:30
FT Arges Pitesti
1 - 2
 (0 - 1)
Ripensia Timisoara
Scotland - Bells Challenge Cup

20:30
FT Fraserburgh
2 - 3
 (1 - 1)
Ross County U21red card
20:45 FT St. Mirren U21
1 - 0
 (1 - 0)
East Kilbride

20:45
AP Queens Park
2 - 2
 (1 - 2)
Celtic U21 *

20:45
FT red cardBerwick Rangers
1 - 2
 (0 - 2)
Rangers U21

20:45
FT Hibernian U21
3 - 4
 (2 - 3)
Elgin City

20:45
FT Livingston U21
1 - 3
 (0 - 2)
Formartine United

20:45
FT Brora Rangers
6 - 0
 (1 - 0)
Aberdeen U21
20:45 FT Kelty Hearts
4 - 0
 (2 - 0)
Kilmarnock U21

20:45
FT Albion Rovers
1 - 4
 (1 - 2)
Hearts U21
20:45 FT St Johnstone U21
1 - 4
 (1 - 1)
Cove Rangers
South Africa - Premier League
Standings >

19:30
FT Bidvest Wits
0 - 1
 (0 - 1)
Baroka
Sweden - Superettan
Standings >

19:00
FT Örgryte IS
3 - 1
 (3 - 1)
Halmstads BK
USA - Cup

01:30
FT Orlando City
0 - 2
 (0 - 1)
Atlanta United
USA - USL Pro

02:30
FT Saint Louis FC
0 - 0
 (0 - 0)
Memphisred card