Livescore Soccer

Upcoming matches

Austria - tipico Bundesliga
Standings >
24.10.2020

16:00
SV Ried
190240130
SK Sturm Graz

16:00
FK Austria Wien
650475-335
RB Salzburg

16:00
SCR Altach
100245245
Admira
25.10.2020
14:30 WSG Wattens
110255215
TSV Hartberg
14:30 LASK Linz
-286400650
SKN St. Pölten
17:00 Wolfsberger AC
150275145
SK Rapid Wien
Austria - 2. Liga
Standings >
23.10.2020

17:30
FC Juniors
-129275250
KSV 1919

17:30
Vorwärts Steyr - Rapid Vienna II

17:30
Austria Vienna II
140265140
Austria Lustenau

17:30
Lafnitz
210260-106
SAK Klagenfurt

17:30
Wacker Innsbruck
-122265240
Blau-Weiß Linz

17:30
Dornbirn
115265165
SV Horn

17:30
Grazer AK
125240165
SKU Amstetten
19:25 FAC Wien
290290-155
FC Liefering
26.10.2020
10:30 FAC Wien - Austria Vienna II
10:30 Rapid Vienna II - Austria Lustenau
10:30 KSV 1919 - SAK Klagenfurt
14:30 Liefering - Lafnitz
14:30 Dornbirn - Wacker Innsbruck
17:00 Grazer AK - Blau-Weiß Linz
18:30 SV Horn - Vorwärts Steyr
18:30 SKU Amstetten - FC Juniors
Austria - 3. Liga
23.10.2020

14:00
Wac (A) - SC Gleisdorf

18:00
Austria Salzburg - Kuchl
18:00 SV Grödig - FC Liefering

18:00
Bad Gleichenberg - Spittal

18:00
Union Gurten - SK Sturm Graz II

18:00
SV Wals-Grunau - TSV St. Johann

18:00
Kalsdorf - Wels

18:00
Kitzbühel - Wörgl

18:00
Kufstein - Tirol (Am)

18:00
Pinzgau Saalfelden - Salzburger AK

18:00
Union Vöcklamarkt - St. Anna

18:00
Telfs - Wacker Innsbruck II

18:00
Hall - Schwaz

18:00
Bruck Leitha - Team Wiener Linien

18:00
WSC Hertha - Stadl Paura

18:00
Deutschlandsberger SC - Junge Wikinger Ried

18:00
Weiz - SV Allerheiligen

18:30
Wiener Sport-Club - SC Neusiedl am See

18:30
SC Wiener Neustadt - Mannsdorf

18:30
Traiskirchen FCM - Leobendorf
24.10.2020

13:00
Reichenau - SC Imst
14:30 Stripfing - Mauerwerk

14:30
Lauterach - Wolfurt

15:00
Dornbirner SV - Rothis

15:00
Rot-Weiß Rankweil - Bregenz

15:00
Wiener Viktoria - Draßburg

15:00
VfB Hohenems - Rotenberg
26.10.2020
10:30 Tirol (Am) - Reichenau
11:30 Dornbirner SV - Austria Lustenau II
14:00 Kuchl - SV Grödig
14:00 Wörgl - Hall
14:00 FC Liefering - Pinzgau Saalfelden
14:00 Wacker Innsbruck II - Schwaz
14:00 SV Seekirchen - SV Wals-Grunau
14:00 Kitzbühel - Telfs
14:00 SC Imst - Kufstein
14:00 Salzburger AK - SK Bischofshofen
14:00 TSV St. Johann - Austria Salzburg
15:00 SK Sturm Graz II - WSC Hertha
16:00 Wels - Union Vöcklamarkt
16:00 Stadl Paura - Wac (A)
16:30 Spittal - Union Gurten
17:00 Weiz - Bad Gleichenberg
17:00 St. Anna - Deutschlandsberger SC
18:00 SC Gleisdorf - Kalsdorf
19:00 SV Allerheiligen - Junge Wikinger Ried